Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Indigo otroci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 2 x ocenjeno
1916 komentarjev na to temo

#776 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 28. marec 2006, 08:14

maš mogoče večji izvedbo :vio:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#777 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 28. marec 2006, 08:53

maš mogoče večji izvedbo :vio:



Ti soory nimam ker je prov za ikone narjena v tej velikosti....še to sm jo od frenda na msnju "ukradu" xrolleyesx



Miško dej začni kej bluzit da mo mal podebatiral spet...kar kol...

tolmuni, pa ptičje petje, pa trava..... pa žafrani x;)x


pa trije nabildani nigerji k te z pahljačam božajo x;)x :vragec:

#778 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. marec 2006, 08:56

Dajmo se indigo in zlati otroci (pa povabimo zraven še rdeče, rumene, zelene, itd.) združiti v Združene barve otrok in naredimo eno fajn notranjo (kasneje pa še -posledično- zunanjo) revolucijo! x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#779 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 28. marec 2006, 09:14

tolmuni, pa ptičje petje, pa trava..... pa žafrani x;)x

pa je to to...


Ja, sej to je fajn, sam ni glih nujno, vsaj zame. Najrajš sm doma v (popolni) tišini, tp brez radia, TV, muzike, mislm tišino, tko na splošno no :vio: pol je pa vseen, al kje v kotu meditiram (tko, klasično, pa dihanje pa to), al pa če kej delam (vadim gospodinjska dela x:o)x) čuti se izostrijo anyway, pa magar za prah :OoO:

Tak x^x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#780 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 28. marec 2006, 09:43

Dajmo se indigo in zlati otroci (pa povabimo zraven še rdeče, rumene, zelene, itd.) združiti v Združene barve otrok in naredimo eno fajn notranjo (kasneje pa še -posledično- zunanjo) revolucijo! x:Dx

revolucija :wOOt:

sam če napišem mavrična, bo kaki akhut znoru, češ da on že ni peder :lol: :icon17:

le kake farbe mam js xscratchx :inocent: x:Dx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#781 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 28. marec 2006, 10:00

revolucija :wOOt:

sam če napišem mavrična, bo kaki akhut znoru, češ da on že ni peder :lol: :icon17:

le kake farbe mam js xscratchx :inocent: x:Dx



x:Dx x:Dx :palec: :vragec:
Pa kaj? x:Dx
Saj on je še pri vsaki revoluciji "ven padu"... x:Dx x:Dx
Po mojem je vedno čakal katere barve bodo zmagale... :onfire: :frog:
Da je vedel kako se prebarvat. :wOOt: :zoro:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#782 misko76

misko76
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 248

Objavljeno: 28. marec 2006, 13:58

Jaz ne vem, kaj točno naj si mislim o indigo ljudeh. Mislim, da ...

No, bla sem na enem partiju, kjer sem srečala enga tipa, ki mi je že od začetka deloval nekaj zelo posebnega. Dolgo sva plesala drug ob drugem in se gledala, ...

Jah telepatija je zanimiva rec. Sam jo je vcas res tezko locit od drugih nezavestnih stvari, ki jih potem pripisujemo telepatiji.
Lih zanc sem bral nekaj o sporazumevanju ljudi z izrazi na obrazu. V bistvu gre za evolucisko stvar vseh sesalcev. Tezko je zdej povzet vse kar sem prebral, ampak en del tega:
Vsi vemo, da smo ljudje sposobi z izrazom na obrazu povedati so cloveku, ce smo veseli ali jezni itd. No potem pa je se cel kup nezavednih stvari, ki se ob tem dogajajo. Kot na primer, ce ti je kdo vsec (zakaj ti je, je bla spet cela znanstvena razlaga zdai), se ti razsirijo zenice in ti je potem ta oseba se bolj privlacna,ker mal zamegljeno vidis, ne vidis gub itd. Istocasno pa lahko tudi ta oseba opazi tvoje razsirjene zenice in ve, da ti je vsec. Zanimivo pri tem je, da ta oseba tvojih razsirjenih zenic ne opazi zavedno, pa ma to vseeno posedico, da nekako ve, da ti je vsec.No take stvari je terba locit od telepatskih.

Recimo meni se dogajajo stvari, ki bi jim vecina rekla nakljucja.
Cel dan razmislam, da nisem ze dolgo slisal strica in da bi blo fino ga kej slisat. Naslednji dan me seveda poklice. Itak mepa tud napizdi, kaj nic ne poklicem. Jaz se pa v seb smejem, sej sem te sam spomnu na to x;)x
Al pa take stvari kot sem ze pisal. Neki razmisljam o nekom, kaj ne dela prav in cesa ne razume in ce se dosti posvetim tem mislim in razmisljam pozitivno, da hocem samo pomagat tej osebi, v mislih razlagam, kaj bi tej osebi rad povedal, me obicajno ob naslednjem srecanju preseneti, da sama zacne govorit o tem in kako je prej narobe razumela stvari.
No jaz temu neb reku nakljucja, ker vem, da sem to sam sproduciral. Sicer pa tud bi slo za prevec pogoste dogodke, kr je pa sploh se manj verjetno, da bi bla samo nakljucja xDDx
spet se mi je na bols poslabsal ;)
Objavljena slika

#783 misko76

misko76
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 248

Objavljeno: 28. marec 2006, 15:01

Miško dej začni kej bluzit da mo mal podebatiral spet...kar kol...

Itak, da bom. Komi sem caku x:Dx x:Dx x:Dx
Sam sem mel res ful dela in nisem utegnil.

Evo zanc sem gledal en zanimiv dokumentarc na discoveryju.
Slo se je da so iskali tako imenovanega "Znanstevenega Adama". Probali so ugotoviti, ce smo vsi ljudje res lahko potomci samo ene osebe. No izkazalo se je, da je ta verjetnost zelo velika. Sicer bi morali primerjati DNK cisto vseh zemljanov, ampak vseeno so zajeli precej veliko populacijo iz vseh koncev sveta.
Stvar je potekala nekako tako, ce se prav spomnim.
Moski imamo dva kromosoma X in Y. Oni so gledali mutacije v Y kromosomu, ki se prenasajo na potomce, seveda v obratni smeri. Na podlagi teh mutacij lahko na DNK nivoju ugotovijo, kdo je v sorodu tudi, ce je zelo daljni sorodnik, ker se mutacija dedno prenasa.
No ugotovitve so bile taksne, da so potrdile domneve arheologov in ostalih znanstvenikov, ki so se ukvarjali s temi recmi. Vsi ljudje tega planeta, so najverjetneje v nekaksnem daljnem sorodu oz. imajo enega skupnega prednika t.i. "Adama", ker imamo vsi moski, to vsaj eno skupno mutacijo v genu Y, ki se prenasa ze priblizno 60.000 let.
Njihove domneve so sledece, da je clovek izvorno zivel v Afriki in nato poselil cel planet. To nekako potrjujejo tudi izkopanine okostij, oni pa so tudi ugotovili, da v Afriki zivijo najbolj direktni potomci, skupnega prednika. Seveda po testih DNK.
Predvidevajo, da je priblizno 60.000 let p.n.s. clovestvo skoraj izumrlo. To je obdobje, ko se je evolucijsko razvil moderni clovek. Ce se tako prav rece, nisem zihr.
Takrat naj bi bilo le se par tisoc ljudi, ki so ziveli v krutem okolju, kjer je bilo zelo tezko preziveti. Pomanjkanje hrane, veliko plenilcev. Glavni viri hrane so bile zivali in plodovi, ki so jih nabirali. (Zato sem jaz preprican, da clovek mora jesti meso, ker je civilizacija v kateri se je pojavilo vegeterjanstvo, samo sekunda v primerjavi z evolucijo in mogoce samo modna muha.)
Predvidevajo, da se je rodil "Adam", ki je imel eno posebno sposobnost. Zgodila naj bi se neka mutacija, ki mu je omogocila prednost pred ostalimi. Da je bil bolj sposoben od ostalih. (Lahko bi rekli, da je imel pri tem kaksno vezo Bog. Tisti, ki v to verjamejo).
Ta clovek je znal izdelati bolj napredna orodja za lov zivali, znal bolje razmisljati (stratesko),... in je tako najverjetnje postal glavni v svojem plemenu in zato dobil nakonjenost drugega spola. To mu je omogocilo, da je lahko oplodil vec zensk in tako ustvaril druzino potomcev, ki so bili bolj napredni od ostalih ljudi v tem casu. Ravno tako so ti njegovi potomci imeli te podedovane prednosti in so zato lahko preziveli v tem okolju. Ostali ljudje pa so izumrli.
No in ti otroci pa so potem imeli potomce, ki so naselili cel planet. Seveda s selitvami v razlicna okolja, so se razvile razlicne rase... Verjetno posledica drugacnega podnebja, hrane... in morda so se celo pojavili "albinoti".
Ce pomislim so indijci ravno tako belci, pa niso prav nic beli. Tudi njihovi otroci, bodo temnejsi, tudi ce imajo otroka s kakim rdecelascom.
Se en tak pomislek, je da danes vemo, no ze nekaj casa, da so si sosednja plemena v Afriki gensko bolj razlicna, kot pa katera koli dva belca v celi Evropi. To pa zato, ker je veja prenikov, ki se je odcepila in so se iz nje razvili belci, pricela dosti kasneje, kot pa veja kakih crncov, ki se je razcepila recimo malo po t.i. Adamu. Logicno x;)x

Skratka zanimiv dokumentarec.
Ob tem pa me je najbolj pritegnila naslednja misel:
Kaj ce vsi mi imamo socutje do socloveka, ali tisti obcutek, da smo "eno" zato, ker smo v bistvu vsi sorodniki?
spet se mi je na bols poslabsal ;)
Objavljena slika

#784 Celestial

Celestial
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 28. marec 2006, 16:00

Imaš samca pa samico določene vrste in ju spariš. Pri tem ne nastane običajen mladič ampak ima slučajno eno mutacijo (recimo višji IQ). In potem mora ta mladič samo še tako samico dobit, da lahko z njo nadaljuje rod in imaš novo živalsko vrsto :) Itq da je ta mutirani samec oče vseh ali Adam, samica pa mati vseh ali Eva ;) Po moje lahko to filozofijo še višje preneseš, tam nekje do kake amebe pa paramecija :) , iz česar sledi, da se lahko "eno" počutiš ravno tako s psom ali muho oz čutiš njegove vibracije, on pa tvoje.

Res pa je, da mi kot živalska vrsta "malce" izstopamo glede na svoj napredek (ali je morebiti to nazadovanje?). Mogoče so nas pa nezemljani prinesl, ne štorklja :D Men osebno je zanimiv pojav kolektivne zavesti pri človeku. Dejansko je človek na popolnoma različnih krajih tekom zgodovine odkrival podobne stvari in se podobno razvijal. Samo poglejte piramide v egiptu pa ameriki.

Tud lingvisti se mal s tem ukvarjajo. Menijo, da imamo ljudje eno tako skupno matrico kar se jezika tiče, eno tako skupno osnovo al pa substanco od katere različni narodi bolj ali manj odstopajo. Recimo beseda ki predstavlja žensko, ki je svojemu otroku dala življenje, je v večini jezikov na "ma..", mama, mother, mutter itd.

Tko da ene skupne korenine po moje definitivno imamo, sj jih mormo met glede na to da smo ista vrsta. Ene skupne karakteristike. In zgleda da je ena izmed teh karakteristik pač tud filing enosti pa še kej druzga. Kar pa mogoče ne pomen nujno, da se tud kače pa svizci tko počutjo.

Mogoče je še zanimiv podatek, da ko poslušamo človeka ki govori, 85 % informacij ki jih o njemu izvemo predstavlja neverbalna komunikacija, pičlih ostalih 15 % pa verbalna komunikacija.

Misko:
To, da nekomu pomagaš tako da razmišljaš o njegovem problemu itd.. bi pa mogoče lahko blo kej povezan z molitvami ? Mogoče so včasih verniki hotli to isto stvar dosežt z molitvami, samo niso znali to drugače povedat kot na tak način. Ker ti ko za nekoga moliš v bistvu delaš isto stvar.. razmišljaš o njem in mu želiš vse dobro.. moč misli pod pretvezo vere.

Za meso ne vem če bi se ravno strinjala, ker sem že večkrat brala, da je človek večino svojega časa v resnici biu rastlinojed oz sadjejed. Šele po tem ko se je začel preseljevat na bolj severna ozemlja, kjer zaradi mraza ni bilo rastlin, je biu primoran postati mesojed. Obstaja pa druga teorija, ki pravi, da so ljudje razvrščeni v kategorijo mesojedcev/vegetarijancev itd glede na njihovo krvno skupino.

Jaz ne uživam drugega mesa kot ribjega, pa ne za to ker bi se šla kakršnokoli modo, ampak zato ker mi tko enostavno paše že odkar vem zase. Pa sem krvna skupina 0 ki naj bi uživala veliko mesa.. ampak ga enostavno ne morem, ker se ne počutim dobro potem.

Sem pa nekje prebrala, da indigo otroci ne marajo mesa :) No tudi veliko pomembnih ljudi kot Einstein itd... je menilo, da je vegetarijanstvo prava pot in da dokler se bomo grdo obnašal do živali, se bomo grdo obnašal tud drug do drugega. Jz mam tako mnenje, da se s tem delno strinjam. Če nekdo fizično ogromno dela, po moje res rabi tu in tam kakšno zalogo živalskih beljakovin, vendar večina folka dandanes poje le teh več kot jih dejansko potrebuje, in potem se "energetski naboj" nekako kopiči, tudi v obliki spolnega nagona, ki ves ne more bit potešen, in potem izbruhne v takšnih ali drugačnih oblikah.. kot so nasilje, posilstva, še kaj hujšega itd. Seveda so tle še drugi vzroki, vendar neka povezava vendarle obstaja.. po moje.

Sem brala na enem forumu post od nekoga ki je postal vegetarijanec ali presnojedec in se ni mogel načuditi nad tem kako zelo mu je libido upadel in koliko časa je prej posvetil osvajanju žensk, misli na sex, sexu itd :)
Potem je pa tle še institucia množičnih medijev, ki tko ali tko propagirajo telesno oz seksualno plat kolikor le morejo in rezultat ? Morda nova oblika nadzorovanja množic...
Roses are red, violets are blue...

#785 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. marec 2006, 00:45

hja, zanimivo pises.

se kar strinjam... kar se tice vegetarijanstva in tk...
edina hrana na katero clovek ne reagira kot na tujek je surova prehrana!
kljub vec tisocim letom, se clovek se vedno ni navadel na kuhano hrano, saj po uzitju reagira z dodatnim ustvarjanjem belik krvnick, kar privede do levkocitoze. to je pac dokazano.
kaksna je ob se ostala reakcija zaradi povecanega stevila belih telesc pa ne vem.. verjetno pa je, da niso vse dobre reakcije.
najvecji problem so beljakovine!
glede an to, da so sedaj odkrite najcistejse aminokisline v kristalni obliki na svetu, bo tudi to v prihodnosti za nekatere predstavljal manjsi problem.
clovek ima vse, a se vedno nima dovolj znanja da bi to tudi izkoristil.
razvij prinasa veliko hudega, kakor tudi dobre stvari.
kako pac mi izkoristimo odkrite stvari pa je drugo vprasanje. menim, da gredo odkritja premorazmerno z naso zavestjo in s tem tudi odnosom do clovestva. vecja kot bo zavest in predanost v smislu ljubezni in clovestvu, vec bo odkritij, ki bodo cloveku tudi poamgala v sami rasti in zivljenju.
ker pa smo lih v indigo froci temi, pa lahko recem, da fajn da so! x;)x :palec: vsakdo prinsa svoje poslanstvo in spremembe, ce je le predan visjemu jazu.
predvidevam da je veliko stevilo indigo otrok vegetarijancev ze od mali nog.?

#786 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 29. marec 2006, 08:57

pa trije nabildani nigerji k te z pahljačam božajo x;)x :vragec:


ja pa kaj še ... ne rabim nabildanih nigerjev :xx!:

eno visečo mrežo...pa morje ...pa vetr...pa ... x;)x xsrcx
One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#787 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. marec 2006, 09:00

pa jagodni sok :vio:

#788 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 29. marec 2006, 09:16

pa jagodni sok :vio:


:palec: x;)x
One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#789 misko76

misko76
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 248

Objavljeno: 29. marec 2006, 10:01

Imaš samca pa samico določene vrste in ju spariš. Pri tem ne nastane običajen mladič ampak ima slučajno eno mutacijo (recimo višji IQ). In potem mora ta mladič samo še tako samico dobit, da lahko z njo nadaljuje rod in imaš novo živalsko vrsto :) Itq da je ta mutirani samec oče vseh ali Adam, samica pa mati vseh ali Eva ;) Po moje lahko to filozofijo še višje preneseš, tam nekje do kake amebe pa paramecija :) , iz česar sledi, da se lahko "eno" počutiš ravno tako s psom ali muho oz čutiš njegove vibracije, on pa tvoje.

No tole sem mel v mislih:
http://en.wikipedia....Scientific_adam

Res pa je, da mi kot živalska vrsta "malce" izstopamo glede na svoj napredek (ali je morebiti to nazadovanje?). Mogoče so nas pa nezemljani prinesl, ne štorklja :D Men osebno je zanimiv pojav kolektivne zavesti pri človeku. Dejansko je človek na popolnoma različnih krajih tekom zgodovine odkrival podobne stvari in se podobno razvijal. Samo poglejte piramide v egiptu pa ameriki.

Tud lingvisti se mal s tem ukvarjajo. Menijo, da imamo ljudje eno tako skupno matrico kar se jezika tiče, eno tako skupno osnovo al pa substanco od katere različni narodi bolj ali manj odstopajo. Recimo beseda ki predstavlja žensko, ki je svojemu otroku dala življenje, je v večini jezikov na "ma..", mama, mother, mutter itd.

Tko da ene skupne korenine po moje definitivno imamo, sj jih mormo met glede na to da smo ista vrsta. Ene skupne karakteristike. In zgleda da je ena izmed teh karakteristik pač tud filing enosti pa še kej druzga. Kar pa mogoče ne pomen nujno, da se tud kače pa svizci tko počutjo.

Mogoče je še zanimiv podatek, da ko poslušamo človeka ki govori, 85 % informacij ki jih o njemu izvemo predstavlja neverbalna komunikacija, pičlih ostalih 15 % pa verbalna komunikacija.

No to je zanimivo tud men. Zato pa menim da ni brezveze pazit na okolje in bit dober do vseh ljudi, ker sigurno to moja pocetje pozitivno vpliva na druge.
Sploh so mi zanimive take stvari, ko ti je jasno, da nekdo umrl se predno ti to kdo sporoci.
Jaz sem celo nekako zvedel, da mi bo umrl oce pol leta predno se je to dejansko zgodilo. Samo takrat si tega nisem znal razlozit.

Misko:
To, da nekomu pomagaš tako da razmišljaš o njegovem problemu itd.. bi pa mogoče lahko blo kej povezan z molitvami ? Mogoče so včasih verniki hotli to isto stvar dosežt z molitvami, samo niso znali to drugače povedat kot na tak način. Ker ti ko za nekoga moliš v bistvu delaš isto stvar.. razmišljaš o njem in mu želiš vse dobro.. moč misli pod pretvezo vere.

Ok bi se strinjal. Sam se mi zdi, da se lahko hitro zgubis oz. stvar zaide v napacno smer, ce moras biti pozoren se na "pravila" vere, ne samo na osebo, ki ji zelis dobro ali nekaj sporociti. Recimo, da mas v mislih "Bog pomagaj tej osebi..." Jaz mislim, da ce Bog obstaja, itak hoce pomagat vsakomur. Torej moras ti sam zeleti pomagati socloveku, sam nekaj narediti in biti skoncentriran na to. Ne Boga prositi, da pomaga, kot da ti sam ne mores nic. Lahko bi ga edino prosil zase.

Za meso ne vem če bi se ravno strinjala, ker sem že večkrat brala, da je človek večino svojega časa v resnici biu rastlinojed oz sadjejed. Šele po tem ko se je začel preseljevat na bolj severna ozemlja, kjer zaradi mraza ni bilo rastlin, je biu primoran postati mesojed. Obstaja pa druga teorija, ki pravi, da so ljudje razvrščeni v kategorijo mesojedcev/vegetarijancev itd glede na njihovo krvno skupino.

Kle se pa jaz s tabo ne bi cist strinjal. Ce pogledas danasnja plemena v Afriki, nikakor niso v glavnem rastlinojedi in nabiralci plodov. Predvsem zato, ker je podnebje in okolje tako, da je teh stvari bolj malo in samo v dolocenih obdobjih. Zato uglavnem lovijo zivali. Sploh ce pomislis, da predvsem niti nimajo stalnih naselij, da bi lahko kmetovali. Kot je verjetno veljalo za te nase prednike, ki so ziveli v taksnem okolju. Itak skoraj ni bilo mogoce za njih, ker se niso bili tako tehnolosko napredni, da se ne bi rabil selit. Ze zaradi plenilcev je bilo to skrajno nevarno. Pametnej in lazje je bilo nekaj ujeti, hitro pojesti in biti cim dlje od tega sit. Ne pa se stalno izpostavljsti nevarnostim in nabirati hrano. Sploh ce hoces preziveti.
Ali pa samo poglej nagon dojencka. Kaj mu je dobro? Sladko in mastno. Vse ostalo bo takoj izpljunil in ne bo hotel jesti.

Sem pa nekje prebrala, da indigo otroci ne marajo mesa :) No tudi veliko pomembnih ljudi kot Einstein itd... je menilo, da je vegetarijanstvo prava pot in da dokler se bomo grdo obnašal do živali, se bomo grdo obnašal tud drug do drugega. Jz mam tako mnenje, da se s tem delno strinjam. Če nekdo fizično ogromno dela, po moje res rabi tu in tam kakšno zalogo živalskih beljakovin, vendar večina folka dandanes poje le teh več kot jih dejansko potrebuje, in potem se "energetski naboj" nekako kopiči, tudi v obliki spolnega nagona, ki ves ne more bit potešen, in potem izbruhne v takšnih ali drugačnih oblikah.. kot so nasilje, posilstva, še kaj hujšega itd. Seveda so tle še drugi vzroki, vendar neka povezava vendarle obstaja.. po moje.

Jaz imam taksne izkusnje, da vsaj tisti, ki sem jih sedaj spoznal, da so Indigo, v glavnem ne jedo mesa. Samo so ga pa jedli kot otroci, ker so to rabili za svoj ravoj.
Ne vidim pa nic slabega v tem, da kot odrasla oseba ugotovis, da ti meso ne pase in ga zato skoraj izkljucis iz jedilnika.
Sam ga jem, samo ne vsak dan. Po potrebi. Da pa ne jem prevec, pa se vidi tudi iz podatka, da sem se od 2 letnika srednje od zdaj zredil le za 3kg. Kar je ravno toliko kot mi skacejo kile gor in dol med poletjem in zimo. Poleti jem manj mesa, ker gane rabim toliko. Uglavnem juhe in hrano z veliko tekocine.

To da vecina folka danes poje vec kot potrebuje pa ne velja za drugo najmanj polovico sveta. Ampak samo za nas, k mamo hrane v izobilju, se lahko delamo pametne. Uni k je nimajo jedo vse. Sploh vecinoma meso, ker edino tako lahko sploh prezivijo in so dlje casa siti. Pac zakoni narave.

Bi rekel, da se strinjam z izjovo Einstajna, ampak meni se ne zdi grdo obnasanje, da ubijes in pojes zival zato, da prezivis.
Ne bi nikoli mogel tako obsojati kakega Busmana, ki ima kljub ubijanu zivali veliko vec spostovanja do narave, kot vecina vegetrejancev.
Samo dokler ne bo hrane v izobilju za vse na tem planetu, je nemogoce, da ne bi jedli mesa. Mislim probaj prepricati busmana, da je jesti meso slabo.

Sem brala na enem forumu post od nekoga ki je postal vegetarijanec ali presnojedec in se ni mogel načuditi nad tem kako zelo mu je libido upadel in koliko časa je prej posvetil osvajanju žensk, misli na sex, sexu itd :)
Potem je pa tle še institucia množičnih medijev, ki tko ali tko propagirajo telesno oz seksualno plat kolikor le morejo in rezultat ? Morda nova oblika nadzorovanja množic...

To bi pa kr verjel. Ceprav ne vem zakaj bi bilo dobro zmansati libido, ce znas to odvecno energijo porabiti v dobre namene za kaj bolj koristnega. OK razumem za tiste, ki se ne znajo obvladati. Jaz to energijo izkoristim drugace. Ko sem doma rusil staro garazo in delal novo, mi je prav prislo, da so bile tam zenske okoli, k so me opazovale med tem, ko so pocele druge reci.
Bi me mogla videt kako sem bil mocen in hitro podrl staro garazo x:Dx
spet se mi je na bols poslabsal ;)
Objavljena slika

#790 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 29. marec 2006, 12:13

ja pa kaj še ... ne rabim nabildanih nigerjev :xx!:

eno visečo mrežo...pa morje ...pa vetr...pa ... x;)x xsrcx


pa jagodni sok ja....hehe x;)x

#791 Celestial

Celestial
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 29. marec 2006, 13:54

Zanimivo branje tole o Mitochondrial Eve pa y-chromosomal Adam. Mal me je sicer nasmejalo tole:
"X and Y chromosome diverged about 350 million years ago, when some reptile developed a gene which makes all its owners to be males. The chromosome with this gene became Y chromosome, and similar chromosome without it became X chromosome. So initially, X and Y chromosomes were almost the same." some raptile x:o)x xrolleyesx x^x vidiš.. almost the same smo :)


Jaz sem celo nekako zvedel, da mi bo umrl oce pol leta predno se je to dejansko zgodilo. Samo takrat si tega nisem znal razlozit.


kako si pa to zvedel x?x :eek: :sori:

Vera mora imeti določena pravila, drugače ne bi bila vera. Jaz si predstavljam menihe, ki so jih postavljali ne z namenom manipulacije ali izkoriščanja (to so drugi storili kasneje) ampak z namenom, da bi ljudje postali bolši drug do drugega. Moraš vedet, da tudi če ti nekomu želiš da bi mu bog pomagal, mu hkrati avtomatsko tudi ti sam želiš. Mogoče so se posamezniki počutili premajhne da bi lahko oni sami spreminjali svet, verjeli pa so, da je možno, da ga nekakšna taka močna sila kot je bog, čeprav so v resnici ta sila bili sami. Problem vere (vsaj krščanske) je v tem, da bazira na ustrahovanju (če boš grešil, se boš žgal v peklu), kar jaz ne vidim kot nekaj pozitivnega, se pa zavedam, da je za čase starega in srednjega veka to ustrahovanje bilo nujno potrebno, ker so bili ljudje na prenizkem umskem nivoju, da bi upoštevali ali razumeli kaj drugega. Mogoče so na kakšnem vzhodu bile stvari drugačne..

Hrane je drugače že v izobilju za vse na tem svetu, vendar ni pravilnu porazdeljena, na žalost. No sj tudi denar pogosto ni pravilno porazdeljen.
Roses are red, violets are blue...

#792 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 29. marec 2006, 23:33

Pozdravljeni!

Zelim vam ponuditi knjigo idigo otroci od lee ca....
Dobil sem jo za darilo pa mi tematika ne odgovarja!!

PO ugodni ceni!!!!!

dReAM

 

 

 


#793 misko76

misko76
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 248

Objavljeno: 30. marec 2006, 10:00

Zanimivo branje tole o Mitochondrial Eve pa y-chromosomal Adam...

Sej tocn to sem mel v mislih x;)x

Vera mora imeti določena pravila, drugače ne bi bila vera. Jaz si predstavljam menihe, ki so jih postavljali ne z namenom manipulacije ali izkoriščanja (to so drugi storili kasneje) ampak z namenom, da bi ljudje postali bolši drug do drugega. Moraš vedet, da tudi če ti nekomu želiš da bi mu bog pomagal, mu hkrati avtomatsko tudi ti sam želiš. Mogoče so se posamezniki počutili premajhne da bi lahko oni sami spreminjali svet, verjeli pa so, da je možno, da ga nekakšna taka močna sila kot je bog, čeprav so v resnici ta sila bili sami. Problem vere (vsaj krščanske) je v tem, da bazira na ustrahovanju (če boš grešil, se boš žgal v peklu), kar jaz ne vidim kot nekaj pozitivnega, se pa zavedam, da je za čase starega in srednjega veka to ustrahovanje bilo nujno potrebno, ker so bili ljudje na prenizkem umskem nivoju, da bi upoštevali ali razumeli kaj drugega. Mogoče so na kakšnem vzhodu bile stvari drugačne..

:palec:
Jaz sem tudi ze nekrat napisal, da se mi zdijo vere v osnovi, cisto dobro namerne in da so se zal skozi cas naslji ljudje, ki so s pomocjo le te zaceli izkoriscati ljudi. Pac to je del cloveske narave. Ve pa da se vsaj nekja ljudi ne pusti preslepiti in je ne izkoriscajo. Take spostujem.
Meni bi bilo zelo vsec, ce bi se vere s casom poenotile. Mislim nasle skupna stalisca in bi iz tega potem ratala naka skupna vera. Samo zal stvari gredo ravno obrato in je to samo utopija. S casom se razlike samo vecajo.

Hrane je drugače že v izobilju za vse na tem svetu, vendar ni pravilnu porazdeljena, na žalost. No sj tudi denar pogosto ni pravilno porazdeljen.

To bi lahko bilo res, da je dovolj za vse, samo ne pride do vseh.
No sej, kakor vzames. Eni prevec, eni premalo ali sploh nic. Lahko je nam govort, k jo mamo prevec za une, k je nimajo.
Jaz razmisljam tako, da se trudim ne biti potraten. Kupim toliko recimo kruha, kolikor ga pojem. Pojem pa tudi star kruh, kljub temu, da bi lahko kupil svezega, ki ga imam rad, samo da ga ne mecem stran.
Nekako takole razmisljam:
Ce bom sparal recimo z vodo, verjetno zato direktno ne bo noben manj zejen, tam na drugem koncu planeta. Bo pa zato, ker jaz nisem potraten, kasneje zmanjkalo pitne vode za prihodnje generacije inmanj onesnazene vode.

Tako pogosto se spomnim tega kar je enkrat mislim da Nols napisal: "delaj lokalno, misli globalno"
To se mi zdi taprav nacin.

kako si pa to zvedel x?x :eek: :sori:

No prvo moram povedat, da nisem verjel v svoje sposobnosti. Vedno sem take stvari povezoval z pogostimi nakljucji ali neke vrste vrazeverstvom.
Zgodilo se je, da sem en vecer s prijateljem zural in ker sva se vrnila k njemu domov precej adijo in pozno, sem pri njem prespal.
Zjutraj sem se zbudil z grozno moro.
Jaz sem malo cuden, ker imam naceloma rad nocne more. Sploh tiste, k te zbudijo sredi noci in si ves presvican, se ponavadi ulezem nazaj in si mislim "Dej mi se".
Samo ta je bila res grozna in nekaj posebnega.
Tezko je pojasnit na kaksem nacin drugaca. Obcutek sem imel kot, da se bo to res zgodilo, ne kot ostale sanje. Cisto sem bil pretresen.
Sanjal sem , da mi je umrl oce. Sanje so predvsem povdarjale mojo bolecino ob njegovi smrti. Niti ni bilo pomebno kako je umrl, ampak samo kako se bi jaz pocutil, ce bi se to zgodilo.
Celo dopoldne sva s prijateljem o tem debatirala. Prvo da sem se pomiril, potem pa tiste zivljenske debate, da je to pac del zivljenja...
Potem sva debatirala se o tem, da sem enkrat slisal, da sanje, ki jih sanjas pri nekom, kjer pvic spis, se ponavadi tudi uresnicijo. Ce zdaj pomislim nazaj to pri meni cisto drzi.

Spomin na sanje mi je ostal zelo ziv. Pogosto sem se jih spomnil.
To je bilo ravno v obdobju mojega zivljenja, ko je ta svet zapustilo precej mojih sorodnikov. V enem letu kar 5 pogrebov. Prvo stric, potem babica, potem mama, potem dedek in se oce. Vsi bi lahko rekel nekako krivicno, ker je nekdo drug kaj zajebal ali se premalo potrudil.

Tri mesece po nocni mori mi je umrla mama. To je bil kar velik sok zame. Vseeno pa ni bilo najhuje, kar sem nekako cutil. Ampak nekaj ni stimalo s tem, ko so dokotrji po obdukciji namigovali, da je slo verjetno za samomor. Zgodba okoli tega je precej neverjetna, celo cisto filmska.
Potem tri mesece po mamini smrti, pa je umrl se oce. Takoj zjutraj, ko sem se zbudil in vstal sem vedel, da se je nekaj groznega zgodilo. Se predno sem se obrnil in pogledal cez steklena vrata proti dnevni sobi, sem vedel, da tam na kavcu sedi oce, mrtev.
Prvo sem se spomnil na sanje in da ze vem kaj bom sedaj cutil. Grozno je bilo. Precej bolj kot prej, ker sem sedaj ostal brez obeh starsev.
Sploh pa je bilo grozno malo kasneje, na dan pogreba, ko sem izvedel kaj je bil razlog za njuno smrt. Nobenemu od sorodnikov ni bilo jasno zakaj nisem mogel jokati na pogrebu. Poklical me je kriminalist in mi povedal kaj so izvedeli iz obdukcije. Oce je ravno tako umrl zaradi zastrupitve in vse mi je bilo jasno, kdo, kaj in zakaj.
Podnajemnik je oba zastrupil. Ker si je zelel prilastiti naso hiso.
Enkrat sem ze pisal o tem, da sem si resil zivljenje, ker se nikoli ne zmotim glede ljudi. Sploh ce mi hocejo kaj skodovati. No ta podnajemnik je hotel po mamini smrti zastrupiti mene in ker sem jaz vedel, imel obcutek, da od njega ne smem nic vzeti, ne kozraca vode in ker sem temu obcutku zaupal, sem se resil. Nisem pa mogel pomagati ostalim, ker nisem vedel, cesa sem sposoben, ker mi tako ali tako ne bi verjeli. Znana zgodba indigo otrok. Podnajemnik je upal, da ce bo zastrupil se oceta se me bo ze nekako resil.

No sej celo zgodba je se bolj zapletena in grozna in jo bom zato skrajsal.
Moja starsa sta bila locena. Oce se je preselil v naso hiso po mamini smrti na mojo zeljo, da mi vsajmalo pomaga, ker sem v tistem obdobju skrbel zase, zanj in se dva odrasla. Med njimi tudi za tega podnajemnika. Kuhal pral, likal, pospravljal,...pa se hodil v sluzbo in na faks. Vse sem prevzel nase, ker je sestra po mamini smrti izvedela, da je noseca. Hotel sem jo saj malo razbremeniti. Njej in njenemu tipu sem denarno pomagal kolikor sem mogel, jima kupil avto in se marsikaj. Vse kar sem jima lahko takrat podaril sem, samo da bi jima nekako pomagal, da bi se otrok rodil zdrav.

Najbolj gozno pri vsem tem pa je bilo to, da sem vedel kdo je umoril moja starsa, pa sem moral biti tiho in to osebo pustiti ziveti pod isto streho se nekaj casa, da bi policija opravila svoje. Seveda, da so vse skupaj zajebal, ker mesec dni po drugem umoru ne mores delati hisne preiskave in kaj najti. Zaradi pomanjkanja dokazov tip ni sedel niti en dan v zaporu, kljub temu, da nima slovenskega drzavljanstva. Po vrh vsega pa sedaj se mene tozi za nek denar, ki naj bi ga posodil moji mami. Skratka ob teh mislih cisto znorim, se bolj pogosto pa sem brez besed.
Tukaj se vedno spomnim na jezo, do te nase pravne drzave in sposobnih usluzbencev, ki se brigajo samo zase. Vse skupaj bi lahko preprecili ze v klinicnem centru, ko so mamo teden dni pred smrtjo sprejeli na pregled in so jo obravnavali kot alkoholika. Niti en doktor ni opazil, da gre za tipicni solski primer zastrupitve z metilnim alkoholom. Na koncu so jo poslali okulistu, ta pa je rekel, da je slepa, ker je prevec utrujena in naj gre domov spat. No kakor koli, pa dokazi, da so bili malomarni na KC.
Za kontra primer. Jaz sem pa sedel v Dubrovniku v zaporu, ker nisem mogel placati prekrska, ker nisem imel denarja v hlacah brez zepa. Sodnica je zaradi mene morala v nedeljo delati in mi ni dovolila vzeti denarja iz avta, ki se ga je videlo iz okna njene pisarne in mimo katerega sem sel, ker je bil pred PP, ki je sosednja hisa od sodisca. No ali pa je slo samo za tipicen primer hrvaskega nacionalizma... Ceprav sem sam po krvi se najvec hrvat, jih pogosto obsojam takih stvari.

Nazaj k sanjam. Menim, da so me sanje nekako pripravile na to kar je sledilo. Se predno se je vse to zgodilo sem se soocil z obcutkom, ki me je najbolj prizadel, da sem potem lazje sel cez to.
Prijatelji in sorodniki so se in se se vedno cudijo, kako mocna oseba sem skozi vse to bil. Kako na nek nacin enostavno sem vse to prenesel in se nisem prepusti zapasti v depresije ali kar koli taksnega.
Celo prijatelji ob smrti svojih bliznjih, znajo priti domene in se malo z mano pogovoriti, da najdejo v meni upanje, da jim pokazem voljo do zivljenja, ali kar koli ze rabijo, da lazje prebrodejo izgubo in bolecino. Se vedno sem jim zgled, kako nasmejan je lahko clovek, kjub vsemu hudemu kar zivljenje vrze pred njega. Cepav eni spet tega ne vidijo...

Evo pa sem se spet razpisal x:px
spet se mi je na bols poslabsal ;)
Objavljena slika

#794 Celestial

Celestial
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 30. marec 2006, 15:18

Meni bi bilo zelo vsec, ce bi se vere s casom poenotile. Mislim nasle skupna stalisca in bi iz tega potem ratala naka skupna vera. Samo zal stvari gredo ravno obrato in je to samo utopija. S casom se razlike samo vecajo.


Jaz mam pa filing da se z globalizacijo in internetom ljudje bolj in bolj povezujejo, delijo tudi kritična mnenja, izmenjavajo izkušnje in vedenje... hitreje se najdejo z somišljeniki itd. Po forumih imaš vse živo napisano, ljudje vidijo stvari iz različnih perspektiv in tako lažje pravilno ocenjujejo kake stvari.. ne vem, en takšen velik kolektiv postajamo, komunikacija se je zelo pospešila, razdalje so se zmanjšale, lahko greš na chat in v eni minuti spoznaš enga brazilca... al pa brazilko no x:Xx ... ljudje vidijo, da so povsod po svetu tudi ljudje, ki podobno čutijo, imajo podobne probleme in veselja. Sicer je pa že Kylie M. zdavnaj mela un komad Confide in me, kjer poje in the name of understanidng, our problems should be shared. Bom kr prlepla text

But in the name of understanding now
Our problems should be shared

Confide in me, confide in me

I can keep a secret
And throw away the key
But sometimes to release it
Is to set our children free

:flower:
tok mi je hud ta komad no :wOOt: xwizardx

Tud ful dobr, da si delil tole svojo zgodbo z nami vsemi. Sm sigurna, da jo večina folka neb želela ker niso tok odprti kot si ti. Men to pove, da si sedaj OK in lahko o tem govoriš, bolje kot pa da bi se zapiral pred svetom. Še dobr, da si indigo in maš tako visok nivo intuicije, da ti je to lahko rešlo življenje. What doesn't kill you, makes you stronger.
Roses are red, violets are blue...

#795 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 31. marec 2006, 18:53

Ok bi se strinjal. Sam se mi zdi, da se lahko hitro zgubis oz. stvar zaide v napacno smer, ce moras biti pozoren se na "pravila" vere, ne samo na osebo, ki ji zelis dobro ali nekaj sporociti. Recimo, da mas v mislih "Bog pomagaj tej osebi..." Jaz mislim, da ce Bog obstaja, itak hoce pomagat vsakomur. Torej moras ti sam zeleti pomagati socloveku, sam nekaj narediti in biti skoncentriran na to. Ne Boga prositi, da pomaga, kot da ti sam ne mores nic. Lahko bi ga edino prosil zase.


Jest pa mislim da bi se vsak človek mogel potruditi da pride do notranjega mira in ravnovesja.Do tega lahko vsak pride brez pomagal naj bodo v obliki vere ali fizična: droge, alkohol, odvisnost od drugih ljudi and so on.Za srečno življenje človek ne potrebuje nikogar.Samo sebe in in "pošlihtano podstrešje".Kako se do tega pride more vsak pri sebi najti z notranjo intuicijo da bo zdravljenje samega sebe prilagodil svoji naravi,duši, energiji.Z opazovanjem samega sebe in mirom.Mislim da grejo stvari počasi v to smer in taka zdravljenja ne bojo več zdravila maso ampak posameznika glede na njegovo dušo njegov zapis ki ga ima vsak drugačnega.Zato sm tudi skeptičn do psihiatrov ki zdravijo na način mase.Pri 20 ugotovijo to in potem kr na ta način zdravijo vse...sej bo..počasi


Kle se pa jaz s tabo ne bi cist strinjal. Ce pogledas danasnja plemena v Afriki, nikakor niso v glavnem rastlinojedi in nabiralci plodov. Predvsem zato, ker je podnebje in okolje tako, da je teh stvari bolj malo in samo v dolocenih obdobjih. Zato uglavnem lovijo zivali. Sploh ce pomislis, da predvsem niti nimajo stalnih naselij, da bi lahko kmetovali. Kot je verjetno veljalo za te nase prednike, ki so ziveli v taksnem okolju. Itak skoraj ni bilo mogoce za njih, ker se niso bili tako tehnolosko napredni, da se ne bi rabil selit. Ze zaradi plenilcev je bilo to skrajno nevarno. Pametnej in lazje je bilo nekaj ujeti, hitro pojesti in biti cim dlje od tega sit. Ne pa se stalno izpostavljsti nevarnostim in nabirati hrano. Sploh ce hoces preziveti.
Ali pa samo poglej nagon dojencka. Kaj mu je dobro? Sladko in mastno. Vse ostalo bo takoj izpljunil in ne bo hotel jesti.



Človek je evolucijsko bitje in tako kot živali se tudi njegova konstitucija prilagaja okolju v katerem živi.Če človek ne bi bil mesojed potem bi se z mesom zastrupil in ne bi živel 100 let kot nekaterim uspe.Mogoče bo to postal čez 1000 generacij....ampak zaenkrat močno dvomim


Jaz imam taksne izkusnje, da vsaj tisti, ki sem jih sedaj spoznal, da so Indigo, v glavnem ne jedo mesa. Samo so ga pa jedli kot otroci, ker so to rabili za svoj ravoj.
Ne vidim pa nic slabega v tem, da kot odrasla oseba ugotovis, da ti meso ne pase in ga zato skoraj izkljucis iz jedilnika.
Sam ga jem, samo ne vsak dan. Po potrebi. Da pa ne jem prevec, pa se vidi tudi iz podatka, da sem se od 2 letnika srednje od zdaj zredil le za 3kg. Kar je ravno toliko kot mi skacejo kile gor in dol med poletjem in zimo. Poleti jem manj mesa, ker gane rabim toliko. Uglavnem juhe in hrano z veliko tekocine.


Tut sam vsako leto opažam da pojem manj mesa.Nekako mi ne tekne več tok kot v časih ko sem treniral vaterpolo.Verjetno ga ne bom skenslov z svojega jedilnika vendar mi nekako ne prija več kot včasih.Vse bolj težim k žitaricam, sveži hrani(zelenjava,sadje,ribe and so on) in vodi.Hrano je treba jesti po svojem notranjem občutku in glede na situacijo v kateri se nahajaš.

To da vecina folka danes poje vec kot potrebuje pa ne velja za drugo najmanj polovico sveta. Ampak samo za nas, k mamo hrane v izobilju, se lahko delamo pametne. Uni k je nimajo jedo vse. Sploh vecinoma meso, ker edino tako lahko sploh prezivijo in so dlje casa siti. Pac zakoni narave.

Bi rekel, da se strinjam z izjovo Einstajna, ampak meni se ne zdi grdo obnasanje, da ubijes in pojes zival zato, da prezivis.
Ne bi nikoli mogel tako obsojati kakega Busmana, ki ima kljub ubijanu zivali veliko vec spostovanja do narave, kot vecina vegetrejancev.
Samo dokler ne bo hrane v izobilju za vse na tem planetu, je nemogoce, da ne bi jedli mesa. Mislim probaj prepricati busmana, da je jesti meso slabo.

To bi pa kr verjel. Ceprav ne vem zakaj bi bilo dobro zmansati libido, ce znas to odvecno energijo porabiti v dobre namene za kaj bolj koristnega. OK razumem za tiste, ki se ne znajo obvladati. Jaz to energijo izkoristim drugace. Ko sem doma rusil staro garazo in delal novo, mi je prav prislo, da so bile tam zenske okoli, k so me opazovale med tem, ko so pocele druge reci.
Bi me mogla videt kako sem bil mocen in hitro podrl staro garazo x:Dx


Miško pozabljaš da rastlino tut ubiješ ko jo uporabljaš.Čeprov bo marsikdo skeptičen do te moje izjave globoko verjamem da so tudi rastline žive in da čutijo kaj se dogaja okoli njih.

#796 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 31. marec 2006, 19:17

Sej tocn to sem mel v mislih x;)x
:palec:
Jaz sem tudi ze nekrat napisal, da se mi zdijo vere v osnovi, cisto dobro namerne in da so se zal skozi cas naslji ljudje, ki so s pomocjo le te zaceli izkoriscati ljudi. Pac to je del cloveske narave. Ve pa da se vsaj nekja ljudi ne pusti preslepiti in je ne izkoriscajo. Take spostujem.
Meni bi bilo zelo vsec, ce bi se vere s casom poenotile. Mislim nasle skupna stalisca in bi iz tega potem ratala naka skupna vera. Samo zal stvari gredo ravno obrato in je to samo utopija. S casom se razlike samo vecajo.
To bi lahko bilo res, da je dovolj za vse, samo ne pride do vseh.
No sej, kakor vzames. Eni prevec, eni premalo ali sploh nic. Lahko je nam govort, k jo mamo prevec za une, k je nimajo.


Sploh nam kometnirov tok tega ker so vere za mene en velik bull shit za iskoriščevalce in tiste ki ji slepo sledijo zato da majo kej za počet v svojmuj življenju in da se tolažijo drugi in z tem dajejo čas ki bi ga lahko iskoristili za lasten razvoj po naravni poti v nič..Sicer nimam proti nobenmu nič.Naj dela vsak kar mu srce poželi naj bo 100 đamij okol mene sam včasih mi je teško kar vidim,čutim.Sam zakaj tak šmorn okol tega ko pa lahko na naraven način verujemo vase,v naravo,v mamo, v sestro,v ljubezen, v prijatle, v življenje,....




No prvo moram povedat, da nisem verjel v svoje sposobnosti. Vedno sem take stvari povezoval z pogostimi nakljucji ali neke vrste vrazeverstvom.
Zgodilo se je, da sem en vecer s prijateljem zural in ker sva se vrnila k njemu domov precej adijo in pozno, sem pri njem prespal.
Zjutraj sem se zbudil z grozno moro.
Jaz sem malo cuden, ker imam naceloma rad nocne more. Sploh tiste, k te zbudijo sredi noci in si ves presvican, se ponavadi ulezem nazaj in si mislim "Dej mi se".
Samo ta je bila res grozna in nekaj posebnega.
Tezko je pojasnit na kaksem nacin drugaca. Obcutek sem imel kot, da se bo to res zgodilo, ne kot ostale sanje. Cisto sem bil pretresen.
Sanjal sem , da mi je umrl oce. Sanje so predvsem povdarjale mojo bolecino ob njegovi smrti. Niti ni bilo pomebno kako je umrl, ampak samo kako se bi jaz pocutil, ce bi se to zgodilo.
Celo dopoldne sva s prijateljem o tem debatirala. Prvo da sem se pomiril, potem pa tiste zivljenske debate, da je to pac del zivljenja...
Potem sva debatirala se o tem, da sem enkrat slisal, da sanje, ki jih sanjas pri nekom, kjer pvic spis, se ponavadi tudi uresnicijo. Ce zdaj pomislim nazaj to pri meni cisto drzi.

Spomin na sanje mi je ostal zelo ziv. Pogosto sem se jih spomnil.
To je bilo ravno v obdobju mojega zivljenja, ko je ta svet zapustilo precej mojih sorodnikov. V enem letu kar 5 pogrebov. Prvo stric, potem babica, potem mama, potem dedek in se oce. Vsi bi lahko rekel nekako krivicno, ker je nekdo drug kaj zajebal ali se premalo potrudil.

Tri mesece po nocni mori mi je umrla mama. To je bil kar velik sok zame. Vseeno pa ni bilo najhuje, kar sem nekako cutil. Ampak nekaj ni stimalo s tem, ko so dokotrji po obdukciji namigovali, da je slo verjetno za samomor. Zgodba okoli tega je precej neverjetna, celo cisto filmska.
Potem tri mesece po mamini smrti, pa je umrl se oce. Takoj zjutraj, ko sem se zbudil in vstal sem vedel, da se je nekaj groznega zgodilo. Se predno sem se obrnil in pogledal cez steklena vrata proti dnevni sobi, sem vedel, da tam na kavcu sedi oce, mrtev.
Prvo sem se spomnil na sanje in da ze vem kaj bom sedaj cutil. Grozno je bilo. Precej bolj kot prej, ker sem sedaj ostal brez obeh starsev.
Sploh pa je bilo grozno malo kasneje, na dan pogreba, ko sem izvedel kaj je bil razlog za njuno smrt. Nobenemu od sorodnikov ni bilo jasno zakaj nisem mogel jokati na pogrebu. Poklical me je kriminalist in mi povedal kaj so izvedeli iz obdukcije. Oce je ravno tako umrl zaradi zastrupitve in vse mi je bilo jasno, kdo, kaj in zakaj.
Podnajemnik je oba zastrupil. Ker si je zelel prilastiti naso hiso.
Enkrat sem ze pisal o tem, da sem si resil zivljenje, ker se nikoli ne zmotim glede ljudi. Sploh ce mi hocejo kaj skodovati. No ta podnajemnik je hotel po mamini smrti zastrupiti mene in ker sem jaz vedel, imel obcutek, da od njega ne smem nic vzeti, ne kozraca vode in ker sem temu obcutku zaupal, sem se resil. Nisem pa mogel pomagati ostalim, ker nisem vedel, cesa sem sposoben, ker mi tako ali tako ne bi verjeli. Znana zgodba indigo otrok. Podnajemnik je upal, da ce bo zastrupil se oceta se me bo ze nekako resil.

No sej celo zgodba je se bolj zapletena in grozna in jo bom zato skrajsal.
Moja starsa sta bila locena. Oce se je preselil v naso hiso po mamini smrti na mojo zeljo, da mi vsajmalo pomaga, ker sem v tistem obdobju skrbel zase, zanj in se dva odrasla. Med njimi tudi za tega podnajemnika. Kuhal pral, likal, pospravljal,...pa se hodil v sluzbo in na faks. Vse sem prevzel nase, ker je sestra po mamini smrti izvedela, da je noseca. Hotel sem jo saj malo razbremeniti. Njej in njenemu tipu sem denarno pomagal kolikor sem mogel, jima kupil avto in se marsikaj. Vse kar sem jima lahko takrat podaril sem, samo da bi jima nekako pomagal, da bi se otrok rodil zdrav.

Najbolj gozno pri vsem tem pa je bilo to, da sem vedel kdo je umoril moja starsa, pa sem moral biti tiho in to osebo pustiti ziveti pod isto streho se nekaj casa, da bi policija opravila svoje. Seveda, da so vse skupaj zajebal, ker mesec dni po drugem umoru ne mores delati hisne preiskave in kaj najti. Zaradi pomanjkanja dokazov tip ni sedel niti en dan v zaporu, kljub temu, da nima slovenskega drzavljanstva. Po vrh vsega pa sedaj se mene tozi za nek denar, ki naj bi ga posodil moji mami. Skratka ob teh mislih cisto znorim, se bolj pogosto pa sem brez besed.
Tukaj se vedno spomnim na jezo, do te nase pravne drzave in sposobnih usluzbencev, ki se brigajo samo zase. Vse skupaj bi lahko preprecili ze v klinicnem centru, ko so mamo teden dni pred smrtjo sprejeli na pregled in so jo obravnavali kot alkoholika. Niti en doktor ni opazil, da gre za tipicni solski primer zastrupitve z metilnim alkoholom. Na koncu so jo poslali okulistu, ta pa je rekel, da je slepa, ker je prevec utrujena in naj gre domov spat. No kakor koli, pa dokazi, da so bili malomarni na KC.
Za kontra primer. Jaz sem pa sedel v Dubrovniku v zaporu, ker nisem mogel placati prekrska, ker nisem imel denarja v hlacah brez zepa. Sodnica je zaradi mene morala v nedeljo delati in mi ni dovolila vzeti denarja iz avta, ki se ga je videlo iz okna njene pisarne in mimo katerega sem sel, ker je bil pred PP, ki je sosednja hisa od sodisca. No ali pa je slo samo za tipicen primer hrvaskega nacionalizma... Ceprav sem sam po krvi se najvec hrvat, jih pogosto obsojam takih stvari.

Nazaj k sanjam. Menim, da so me sanje nekako pripravile na to kar je sledilo. Se predno se je vse to zgodilo sem se soocil z obcutkom, ki me je najbolj prizadel, da sem potem lazje sel cez to.
Prijatelji in sorodniki so se in se se vedno cudijo, kako mocna oseba sem skozi vse to bil. Kako na nek nacin enostavno sem vse to prenesel in se nisem prepusti zapasti v depresije ali kar koli taksnega.
Celo prijatelji ob smrti svojih bliznjih, znajo priti domene in se malo z mano pogovoriti, da najdejo v meni upanje, da jim pokazem voljo do zivljenja, ali kar koli ze rabijo, da lazje prebrodejo izgubo in bolecino. Se vedno sem jim zgled, kako nasmejan je lahko clovek, kjub vsemu hudemu kar zivljenje vrze pred njega. Cepav eni spet tega ne vidijo...

Evo pa sem se spet razpisal x:px


Grozna zgodba Miško :V: svaka ti čast za to da si danes kar si :palec: :palec: :palec: in da boš naprej...

...čeprav tega ne rabiš vseeno :palec: :palec: :palec: x;)x

#797 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. april 2006, 18:19

Jaz sem tudi ze nekrat napisal, da se mi zdijo vere v osnovi, cisto dobro namerne in da so se zal skozi cas naslji ljudje, ki so s pomocjo le te zaceli izkoriscati ljudi. Pac to je del cloveske narave. Ve pa da se vsaj nekja ljudi ne pusti preslepiti in je ne izkoriscajo. Take spostujem.


:palec:

Meni bi bilo zelo vsec, ce bi se vere s casom poenotile. Mislim nasle skupna stalisca in bi iz tega potem ratala naka skupna vera. Samo zal stvari gredo ravno obrato in je to samo utopija. S casom se razlike samo vecajo.

Po moje pa stvari gredo v smer enotne vere. x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#798 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 2. april 2006, 14:51

Po moje pa stvari gredo v smer enotne vere.

Hm, enotna vera že obstaja, vendar z lepotno napako... vsaka njena veja uporablja svoj nabor simbolov za njeno izražanje in to je vzrok navidezne neenotnosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#799 misko76

misko76
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 248

Objavljeno: 3. april 2006, 11:12

Jaz mam pa filing da se z globalizacijo in internetom ljudje bolj in bolj povezujejo...

To je res in res temu sledijo velike pozitivne spremembe.

Tud ful dobr, da si delil tole svojo zgodbo z nami vsemi. Sm sigurna, da jo večina folka neb želela ker niso tok odprti kot si ti. Men to pove, da si sedaj OK in lahko o tem govoriš, bolje kot pa da bi se zapiral pred svetom. Še dobr, da si indigo in maš tako visok nivo intuicije, da ti je to lahko rešlo življenje. What doesn't kill you, makes you stronger.

Mocnejsi... ne vem, bi rekel bolj izkusen.
No jaz sem o tem lahko ze takoj govoril z vsakim. Kar bi tezko rekel za svojo sestro. Pa je tudi ona resila stvari. Seveda na svoj nacin.
Najverjetnej je bila mamina smrt razlog, da se je odlocila obdrzati otroka. Saj je tipa poznala sele dober teden dni, ko je zanosila in za nosecnost je izvedela teden kasneje.
V tistem trenutku se je odlocila za veliko spremembo v svojem zivljenju. Sedaj imata ze drugega otroka in tip je prvi njen tip, kimi je bil vsec. Mogoce je tudi to cutila, cerpav ni mogla biti sigurna, da se bo vse tako lepo izslo.

Vcasih se zamislim nad tem kaj je bolje?
Eni pari dolgo razmisljajo o tem ali sta prava dva, da si ustvarita druzino. Vse pripravijo, koncajo solo, najdejo zaposlitev, uredijo stanovanjski problem, potem pa sele otroci. Kasneje pa ugotovijo, da se jim je zaradi njih svet obrnil na glavo, ker se pri otrocih stvari ne dajo vedno planirati in se na koncu se skregajo in grejo narazen, ker vsak vidi drugacno resitev in noben ni pripravljen sprejeti kompromisa ali popustiti.
Mas pa na drugi strani mlade pare, ki se odlocijo za druzino, recimo tako kot moja sestra in so zato konstantno prisiljeni sprejemati kompromise, dajati prednosti otroku, pred lastne zelje in ambicije.
Sicer jim mogoce na videz ne nudijo toliko kot prvi (saj v materialnem smislu), ampak dejansko pa posvetijo zivljenje otroku. Tezko bi rekel kaj je bolje. Biti mlajsi ali starejsi? Biti pripravljen ali ne? Se mi zdi, da ne eno ne drugo. Oboje ima svoje prednosti in slabosti.

Ce se vrnem k meni.
Sploh nisem imel tezave v tem slislu, da se ne bi upal ljudem odpret, kaj se mi je zgodilo. Navadno nisem hotel prevec govoriti o tem, ker se nisem hotel ljudem smilit.
Sploh v Avstraliji, ko sem spoznaval folk. Dostikrat sem bil pred dilemo, ali povedati takoj, ali sele kasneje, ko me malo spoznajo, ali sploh ne. Saj razumete v cem je tezava.
Ce poves takoj, te ljudje takoj obravnavajo drugace, kot ce ne bi vedli.
Ce ne poves takoj in izvejo kasneje so bili navadno pretreseni in me dvigali v oblake, kako si lahko kljub taksni izkusnji tako vesel in optimisticen clovek. Nisem zelel taksnega navdusenja, ker ga ne rabim. Nisem clovek, ki bi to izrabljal. Imam potem slabo vest. Cerpav priznam, da je vcasih prijetno slisati, tudi pohvalo. Ceprav ze sam pri sebi vem, kako in kaj in to je zame dovolj.
Ce pa sploh ne poves, pa ljudje ali postekajo, da nekaj zadrzujes in to narobe razumejo, ali pa zaradi tega ne dobijo priloznosti spoznati kaksen clovek v resnici si.
Skratka ni enostavno.

Ni pa mi bilo tezko govoriti o tem, ko sem enkrat zacel, verjetn zato, ker se sam nisem pocutil nic krivega za stvari, ki so se zgodile. Ceprav marsikdo bi se. Zakaj nisem nardil tega in onega? Bom razlozil situacijo takrat in zakaj so me eni od sorodnikov obsojali.

Blo je tako, da je moja mama bila ze nakaj casa alkoholik in da skrajsam zgodbo, o njej, ko me je hotela veckrat v pijanem stanju poskodovati (nozi, stoli, policija, gaslici,...) ji tega nikoli nisem zameril, ker se tako ali tako nikoli ni spomnila kaj je prejsnji vecer naredila in ker je bila alkoholik, je vse vedno potlacila. Pac zame je bila bolnik, ki je rabil pomoc. Pogovori z njo niso bili uspesni, ker je bila konstantno pijana.
Prisel pa je dan, ko se je to moralo koncati. S sestro sva probala na lepe in grdne nacine. Nic ni pomagalo. Ko se je odselil se mamin drugi moz, se je ponovno v pijanem stanju sprevljala name. Takrat je enostavno spet rabila nekoga drugega, da se z njim prepira. Kmalu potem pa sem imel dovolj. Ponovno sem se odselil iz istih razlogov. Kak mesec za tem se je odselila tudi moja sestra, ker se je spravila se na njo.
Ta dan ko je mama ostala sama in sva ji odpeljala tudi psa, je verjetno koncno dosegla tisto "dno", do katerega v nekem trenutku pride vsak alkoholik. Midva sva po mojem samo pospesila, da je prisla do tega prej inker sva morala mislit nase, zascitit sebe, se nisva pocutila odgovorna za stvari, ki bi si ji ona naredila zaradi tega, ker je ostala sama.
S sestro sva bila v bistvu zelo kruta do nje, ampak ni bilo vec druge opcije. Redno sva hodila na obisk in ce sva videla, da je pijana, edino kar sva ji rekla je bilo: ker si pijana greva domov. Enostavno obrnila sva se in sla.
Sej naju je to bolelo, da sva to naredila, ampak mogla sva. Posledica tega je bila, da je s casom dojela, da ce naju hoce videt, mora bit trezna. Tako sva dosegla, da smo se koncno lahko pogovarjali in da se je spomnila vsega. Koncno je skozi svojo bolecino, ker se je spomnila pogovorov, direktnih kritik, zacutila slabo vest in dojela, da se mora spremeniti.
Vse kar sva hotela doseci je bilo to, da bi ona dojela, da ne rabiva od nje denarja, stanovanja, ali da nama kuha, pere,.. ampak da jo rabiva kot mamo, kot cloveka s katerim se lahko pogovajava. To se spomnim, da je bil zanjo velik sok. Groza me je se sedaj, ko se spomnim kako je morala cisto sama prejokati toliko noci. Ampak moralo se je to zgoditi.
Med tem ko sva zivela drugje je mama vzela v hiso podnajemnike.
Ravno ko so se zacele stvari spreminjati na bolje, ko smo dosegli taksno stanje, da sva s sestro ze razmisljala, da se zopet vrneva k njej domov, je umrla.
Spomnim se tudi zadnjega dne skupaj. Prosila naju je da prideva v nedeljo na obist, da ji pomagav okoli hise, ker je imela poskodbo vratu (seveda, ker je pijana padla po stopnicah) in ni mogla dvigovat tezkih stvari. Prisla sva in kot bi vedela, da smo zadnjic skupaj je rekla: Nic, danes ne bomo nic delali, bomo raje samo imeli kosilo.
Kljub temu, da sedim v sluzbi za racunalnikom si ne morem, da ne bi jokal ob teh mislih.
Pripravila nama je to kar je vedela, da imava najraje. Govejo juho, pire, spinaco in dunajske zrezke. Noben ne zna skuhati tako dobro kot mama. Bil je popoln spokojen dan. Poln prijetnih pogovorov, brez kritik, samo spomini na prijetne dni iz najine mladosti in maminega veselja ob teh spominih.
Naslednji dan so naju klicali iz KC.

Seveda se je nasla teta, mamina setra, ki nama je ocital, da bi morala ostati doma, da ce bi ostala mama ne bi umrla. Sploh kasneje, ko je bil sum samomora ovrzen. Teta je imela prav, da ce bi ostala doma ne bi mama imela podnajemnikov. Ni pa razumela situacije, ki je pripeljala do tega, saj po moje se danes ne verjame, da je bila mama alkoholik. Redko kdo od sorodnikov sploh verjame, cesa vsega je bila sposobna v pijanem stanju. Kaj sele da bi verjeli, da sem se kdaj zares boril za lastno zivljenje pred njo.
Pa sej nima veze, ce ne razumejo, ce mi ne verjamejo. Sam vem, da sem ravnal prav in da si nimam cesa ocitati.

Danes imam predvsem tezave, ko jaz razumem in drugi ne, da mami nimam nicesar zameriti. Bil sem jezen nanjo za stvari, ki mi jih je storila v pijanem stanju, ne morem pa ji tega zameriti. Bila je bolna in rabila je pomoc.
Tezko ljudem dopovem zakaj menim, da clovek, ko je pijan, ne ve kaj pocne oz. ne mores ga smatrati za pristevnega in od njega pricakovati, da bo v pijanem stanju razmisljal terzno. Ko je clovek pijan je sposoben marsicesa, kar normalen nikoli ne bi naredil tudi, ce ima nagnjenja. Sposobnost treznega je da se lahko kontrolira. Ne da bi branil, da ce si pijan lahko nardeis vse, pa ti ne sme noben zamert. Ampak ce kdo rece, kako je lahko bil pijan in potem vozil, to ni nic nenavdano. Seveda si odgovoren za dejanja, ki jih storis v taksnem stanju, ampak zato, ker si se v taksno stanje spravil, da si lahko naredil neumnost.
To je tako, kot bi norca obsodil, da je kriv, da te je premlatil. Ce je nor je nor, si ne more pomagat in vedet cesa je sposoben, kaj sme in kaj ne sme po merilih normalnih ljudi.

Dolgo casa sem razmisljal se o eni zadevi. Sam nisem vedel ali bi se moral obsojati, ali je mogoce kaj narobe z mano.
Cutil sem da me je dejansko bolj prizadelo to, ko sem nehal s punco s katero sem bil 3 leta in sem zato izgubil vse priajtelje v tisti "Beverly Hills" sceni, kot pa smrt starsev.
Nisem vedel ali je to normalno. Cutil pa sem v sebi, da dejansko tako je in da se zato ne sem sekirat. Vedno sem znal zaupati vase in se zavedal, da znam razbrati kaj je prav/normalno in kaj ne.
Tudi, ce bi me kdo obsojal, da ni prav, da tako cutim stvari, potem enostavno ne razume.
Jaz vem, da lahko cloveka bolj prizadane izguba psa, kot pa enega od starsev. Nikoli ne podcenjujem, ce kdo rece, da ga je nekaj zelo prizadelo. Pa cetudi je to izguba denarnice. Ker nikoli ne ves kaj so cloveku pomembne stvari v zivljenju in s cim vse je tista izguba bolecina povezana. Prvo je treba prislunit in sklusat razumet.
spet se mi je na bols poslabsal ;)
Objavljena slika

#800 misko76

misko76
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 248

Objavljeno: 3. april 2006, 11:34

Jest pa mislim da bi se vsak človek mogel potruditi da pride do notranjega mira in ravnovesja.Do tega lahko vsak pride brez pomagal naj bodo v obliki vere ali fizična: droge, alkohol, odvisnost od drugih ljudi and so on.Za srečno življenje človek ne potrebuje nikogar.Samo sebe in in "pošlihtano podstrešje".Kako se do tega pride more vsak pri sebi najti z notranjo intuicijo da bo zdravljenje samega sebe prilagodil svoji naravi,duši, energiji.Z opazovanjem samega sebe in mirom.Mislim da grejo stvari počasi v to smer in taka zdravljenja ne bojo več zdravila maso ampak posameznika glede na njegovo dušo njegov zapis ki ga ima vsak drugačnega.Zato sm tudi skeptičn do psihiatrov ki zdravijo na način mase.Pri 20 ugotovijo to in potem kr na ta način zdravijo vse...sej bo..počasi

Jaz tud zase tko cutim, ceprav nisem siguren, da lahko vsak tako sam zase poskrbi. Ce ne druzga, sej sam kdaj cutis, da je blo se dobr da si bil tam in da je to spremenil tok dogajanj. Ce ves kaj mislim?

Tut sam vsako leto opažam da pojem manj mesa.Nekako mi ne tekne več tok kot v časih ko sem treniral vaterpolo.Verjetno ga ne bom skenslov z svojega jedilnika vendar mi nekako ne prija več kot včasih.Vse bolj težim k žitaricam, sveži hrani(zelenjava,sadje,ribe and so on) in vodi.Hrano je treba jesti po svojem notranjem občutku in glede na situacijo v kateri se nahajaš.

:palec:

Miško pozabljaš da rastlino tut ubiješ ko jo uporabljaš.Čeprov bo marsikdo skeptičen do te moje izjave globoko verjamem da so tudi rastline žive in da čutijo kaj se dogaja okoli njih.

Ok to je res, sam kje je pol meja. Tud virusi in bakterije so zivi, pa razni mikrobi, plankton.
Dans ko to vemo, da obstajajo tud njih zavestno pobijamo, ko pucamo skrete...
Mislim ce gres tako v skrajnost potem prides, do tega, da je res edini nacin, da nic ne pobijas tako, da cim prej ubijes sam sebe. Vsi pa vemo da bi bilo to neumno. Torej potem ostane samo se to, da je to pac cist normalno in se ne da izognit temu zivljenskemu krogu v katerem smo. Torej vsako pretiravanje v eno ali drugo skrajnost je neumno.
Itak je nemogoce zivet, da kaj druzga ne ubijes. Torej zakaj bi delal razlike, srna, polž, muha, drevo, alge, kamen. Zato ne rezumem tistih vegijev, ki ne jedo, ker nocejo pobijat. Mislim kr neki, a ne?
spet se mi je na bols poslabsal ;)
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0