Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

RUNE


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
62 komentarjev na to temo

#1 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 11. september 2005, 12:12

Kaj vemo o runah? Jih uporablja kdo? Kako jih uporabljate...

:8):

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#2 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 11. september 2005, 12:17

Današnja uporaba Run, je posodobljena modifikacija strodavnih, žal že pozabljenih metod prerokovanja iz Run. Znano je, da so bile v prvotne rune kamni prodniki s pismenkami-runami. V namen preorokovanja, so jih vrgli po tleh in brali le tiste, ki so se obrnile s pismenko navzgor.

Ker so vsi načini zgolj ugibanja in posodobitve, je najbolj na mestu izjava, da pravzaprav ni važno kako jih polagaš in kakšne oblike so, važno je kaj ob tem začutiš in vidiš.


Uporabljamo Rune iz poldragih kamnov, katerih energija sovpada z energijo Rune, v različnih polaganjih, odvisno od vprašanja.
Najbolj priporočljiva je metoda, ki posnema staro metodo metanja prodnikov. Daje zelo veliko informacij in je primerna tako za hitro razlago, kot tudi poglobljeno, saj prebereš kolikor je tisti hip potrebno.

Prerokovanje iz Run navadno zajema obdobje do treh mesecev, če želite daljše vpoglede, morate na to posebej opozoriti.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#3 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 11. september 2005, 12:21

Danes rune najpogosteje napišejo na karte.

RUNE


MALA ŠOLA RUN

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#4 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 13. september 2005, 20:05

Zanimivo. Sem brala že o runah...Ti to kaj obvladaš? :inocent:



#5 Ajda-

Ajda-
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 958

Objavljeno: 13. september 2005, 22:03

Rune sem si naredila lani, pa bi z veseljem vedela kaj več o tem. Zaenkrat imam samo en seznam, kaj kakšna runa pomeni, tako osnovno... In poznam samo en način uporabe...

Na kakšne načine se lahko rune sploh uporablja?
Live and let live! Life is beautiful!!!!

#6 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 16. september 2005, 14:41

Rune so germanska pisava. Imajo podobne lastnosti, kot hebrejska abeceda. vsaka črka ima več simbolnih pomenov. Je pa gramatika besedil, pisanih z runami, ločena od njihovega simbolnega pomena. Za delo z runami je potrebno dobro poznati mitloško ozadje, kar ni tako enostavno početje. Pa žeblje je treba zabijati s Thorovim kladivom.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2005, 09:26

Povej kaj vec, ce ves? :8):
mene je to zelo zanimalo, sem clo mal se posvetila, sam, kot pravis... to je cela znanost v bistvu.... ne mores kar tko v enem shusu 'prodret v to' (kar je kul, jaasno, in zato tud tolk bolj zanimivo in pac vecji izziv xDDx)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2005, 09:55

Thanx Valkira! :vio: :palec:
Zelo zanimivo, saj mal tega tkole vem, sam se bolj spomnim, ko vidim, dalec od tega, da bi imela kaj za napisat na to temo. :)
Razen - da imam tale *set* run, mi jih je frendica spesl naredila, ko sem se enkrat lotila kao...
So iz gline, take prijetne na otip, v taki temnovijolicasti usnjeni... hm... v takem nekaksnem 'mosnjicku', v bistvu.

Pa sem mal gledala, kaksno ven potegnila, komaj nasla kako razlagico kje... pa je bilo kar zanimivo in je delalo (no v to nisem dvomila, saj vsi ti sistemi delajo)...

Jih pofotkam enkrat in fliknem gor. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 17. september 2005, 12:37

Aha...A pol ni pogosteje, da so rune na kartah, ki se polagajajo na različne načine...

Sm namreč srečala enkrat enga tipa, ki jih neprestano nosi s seboj, pa mi je enkrat vrgu.
Pa reče: dolgcajt, vse ti gre v redu :eek: :vio:

No...mislim, da ni kej dost obvladal :o|o:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#10 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 17. september 2005, 12:39

<{POST_SNAPBACK}>Zanimivo. Sem brala že o runah...Ti to kaj obvladaš? :inocent:



Ne. Jz tega ne obvladam. Sm pa upala, da kdo tle xDDx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2005, 12:41

<{POST_SNAPBACK}>Aha...A pol ni pogosteje, da so rune na kartah, ki se polagajajo na različne načine...

pac ta sistem si je izbral.
saj mas tud take (karte) s kristali.

Boljs je jasno RUNA... kot pa runa na karti (po mojem osebnem mnenju), vendar pa sem ziher, da dela tud na kartah... saj to so pac simboli, sporocila....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2005, 17:11

En link tak simpaticen:
http://www.facade.com/runes/

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 18. september 2005, 17:24

no tale link, vam pa podarjam... :palec: x8Dx

Rune..,abeceda skrivnosti???

xsrcx

#14 Midgard

Midgard
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 27. oktober 2005, 14:14

Valkyra je zelo dobro opisala svet run, pri Odhinu je pa še nekaj, kar se zasledi ko se človek poglobi v tematiko.
Namreč ko je spoznal skrivnosti run je '' žrtvoval eno oko '', ki je v navezi z svetim drevesom Ydgrasyl, in je v stalnem toku z nezavednim in skrivnostnim polom ( to lahko imenujemo tudi Yin pol ), drugo oko pa mu še vedno služi, da vidi ''stvarni svet'' ( delovanje skozi spoznavanje, imenujemo ga tudi Yang pol). Torej je bog Odhin, če prevedemo v kitajsko kozmologijo pravzaprav Tai Chi ,'' supreme ultimate '', pomeni da je tako prvi kot zadnji.

Drugače pa lahko rečem o runah, da je vseeno iz katerega materiala so, samo da odgovarjajo uporabniku.
Tradicionalni materiali so: kamen, les, kosti in drevesno lubje, v sodobnem času pa so namesto lubja karte.
Iz poldragih kamnov so se kasneje oblikovale variante run.

lp, M

Super knjiga o runah je ILLUSTRATED ENCYCLOPEDIA OF THE RUNES, avtor Nigel Pennick.
Zagotovo najbolje znanstveno in intuitivno dognana vsebina o runah, kjer se lahko marsikaj človek nauči.

M

Še en runski link: http://sunnyway.com/runes/

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. oktober 2005, 14:29

heejj, neverjetno, glih vceraj ali predv. sem si med drugimi knjigami izposodila v knjiznici tud knjizico o runah. xDDx

in prebrala, da ima tale Odin pravzaprav... podobno simboliko kot Obesenec v tarotu, kar me je blazno presenetilo.



Super knjiga o runah je ILLUSTRATED ENCYCLOPEDIA OF THE RUNES, avtor Nigel Pennick.
Zagotovo najbolje znanstveno in intuitivno dognana vsebina o runah, kjer se lahko marsikaj človek nauči.

Še en runski link: http://sunnyway.com/runes/

verjamem, tale 'moja' je taka, ki sicer nic ne porajtam, prevec poljudna, tko za mase, sam ni blo nic druzga, pa me je zanimal glih, pa tolk da vsaj mikro prodrem, se bodo pol infoti lazje vezali med sabo.

thanx tud za link! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Midgard

Midgard
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 27. oktober 2005, 14:33

You're welcome.

#17 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 27. oktober 2005, 14:49

meni je ena kolegica, kake 4 leta nazaj podarila en obesek...runo za zdravje (taka ploščica)...pa mi je počila

kako pa to veržeš na tla, če so rune napisane na kamen...a se ne obkruši?..kako vseh 23 al kolk kamnov na enkrat vržeš po tleh?
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#18 Midgard

Midgard
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 27. oktober 2005, 19:11

Če rune mečeš, jih mečeš na podlago kot je na primer blago ali kaj podobnega, če jih mečeš zunaj, pa jih vržeš na prst in kje bi se potem kaj odkrušilo?

Drugi način pa je vlečenje, kot je že v nekem prejšnjem postu opisala Marsa. Rune so v vrečki in potegneš ven tisto, ki jo začutiš pod prsti. Načinov vlečenja in metanja je veliko, izbrati je treba sistem, ki je razlagalcu run najbližji.

Obstaja še en manj znan način metanja in sicer z različnimi vejicami od dreves, ki jih vržeš v zrak in ko padejo na tla oblikujejo rune, ki se jih razbere.

Have fun!

M x:Dx

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. oktober 2005, 20:06

Mana!!!!! x:Dx

kako si pa predstavljas, da bi/bos? 'metala' (xDDx x:px) te *kamne*???

kok si me nasmejala zdajle!!!

saj jih ne 'meces' v smislu kot met kugle, pa ob tla... :D in podobno...
pac, ck ck ck, po obcutku, a ne, jih pac... ~prelijes~ ke po podlagi... da ne ostanemo pri 'vrzes', ce so pol take hecne asociacije oz. interpretacije. xDDx x8Dx x:px

xsmx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 27. oktober 2005, 20:14

ja sej to je tudi mene presenetilo in zato sm vprašala...
česar vsaj približno ne znam vizualizirat me bega x!x

jaz sm mislila, da jih pretreseš in pol vržeš...kot pri kockah... to pa zato, da je res pol tko kot more bit, ne da ti uplivaš na to...

ah ne znam razložit...to so spet ene moje otročarije... x:Ix pravica izkazica x!x

sej zdej razumem, da gre za bol prefinjen gib roke x^x
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#21 Midgard

Midgard
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 28. oktober 2005, 14:13

Za firbce še en dober link o runah: http://home.earthlin...mbols/menu.html

lp, M

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. oktober 2005, 16:19

Hudo!
sem sla zdaj na vse linke mal pogledat!! x^x
Ful materiala, pa dobro organizirano, povezujoce, kul!! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Midgard

Midgard
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 28. oktober 2005, 16:30

Ja, tako je to če web page delajo mojstri.

lp, M

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. oktober 2005, 16:51

Jp. xyesx :palec:

*

Oj, a je pomen 'blank rune' nekak podoben norcu pol? :8):

so pa tud razlicne interpretacije, tolk se spomnim... eni blazen pomen dajejo, drugi pa ne.
kaj je s to runo?

~

xscratchx.. bi se prav hotla posvetit v to bolj, me privlaci, ker je tko minimal, tko kot moji *logoti*, mi je zlo blizu skratka...
pa se, odkod je izvor. xDDx
skoda ker tolk mal vem, tolk tezko prodret...
mors mal gledat veckrat, podobno kot pri astrologiji oz. teh simbolih, da jih mal osvojis, da ti 'pridejo v kri'. xyesx
pa pol lazje se ti kaj povezhe, ce imas vsaj mickeno osnovco. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. oktober 2005, 17:15

:palec: thanx!
ja, men bi se tud najbrz zdel... hocem rect, se mi zdi, da bi lohk bil pomemben... ce je...
ampak - a je ze skoz? :8):
od nekdaj, tud ta *prazna* runa?
al so si jo naknadno spomnili?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0