Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sanje o Bogu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
25 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

"Sanjal sem, da sem hodil po pesku v družbi z BOGOM.

Na ekranu noči so se odslikavali vsi dnevi mojega življenja.
Gledal sem nazaj in videl, da je vsak dan mojega življenja začrtal sledove stopal v pesku.
Ena sled je bila moja, ena Gospodova.

Tako sem nadaljeval, dokler se niso iztekli vsi dnevi mojega življenja. Do zadnjega dne.

Tedaj sem se ustavil in pogledal nazaj.
Opazil sem, da je bila na nekaterih mestih samo ena sled in prav ta mesta so bila najtežji dnevi mojega življenja, dnevi največjega trpljenja, strahu in žalosti.

Potem sem vprašal: "Gospod, ti si rekel , da boš z menoj vse dni mojega življenja !!!
Jaz sem sprejel, da živim s teboj, ampak zakaj si me zapustil ravno v najtežjih trenutkih mojega življenja ? "

In Gospod je odgovoril : "Otrok, jaz te ljubim in rekel sem ti, da bom s teboj vso tvojo pot, in da te ne bom zapustil niti za trenutek.
In te nisem zapustil ...
V tistih dneh, v katerih si videl eno samo sled v pesku - to so tisti dnevi, ko sem te nosil v naročju"..."


*Ta prispevek neznanega avtorja sem dobila po e-mailu na uredništvo.


Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Moj Bog! Zelo lep citat. Iz osebnih izkusenj, lahko recem da cutim prisotnost Boga, ko se nahajam nekje v visokogorju in hodim po krusljivih skalah. Prav ta citat mi bo dobrodosel, za naslednje ture.

KL
Ja sam ka mali pao s lipe

#3 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 9. julij 2002, 01:00

Tale citat ti pa res seže v srce.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2002, 01:00

Ja - res...
Prav mravljince dobiš od veličastnosti in preprostosti.
Všeč mi pa je, ko so ljudem všeč preproste stvari. :)

Volk - želim ti prijetne trenutke v visokogorju! :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Lorus

Lorus
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 14. julij 2002, 01:00

Uh! Dost zanimiva ponazoritev!
Mislim da mora vsak najdt Boga in vero v sebi, neglede na veroizpoved!

#6 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal.Človeški um zmore vse,čeprav včasih ne zmoreš moči niti žlice nesti v usta,...
Glej naprej, če se le da,...

#7 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 25. september 2002, 01:00

http://forum.lunin.n...W=&TOPIC_ID=754

om saksi aham ;)

#8 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Kot je rekel gospod filozof: Bog je mrtev in mi smo ga pokopali.


Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#9 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Ja, Marsa. Najbolj veličastne stvari so v svojem bistvu najbolj preproste. Prav zaradi tega se tako težko dokopljemo do njih, ker tako radi ubiramo zamotane poti.

Volk, morda pa se kdaj srečava v skalah?
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#10 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Marsa!
To misel si mi poslala, ko sem jo najbolj potrebovala.
Izprintala sem jo in jo obesila skoraj vsepovsod kjer se zadržujem. (tako pač včasih odreagiram).
Hvala tistemu, ki ti jo je poslal in tudi tebi. Da si vedela, kaj v nekem trenutku potrebujem.
Pozdrav

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Natalija - zelo me veseli, da si jo odkrila, ker - to misel si nasla, ko si jo potrebovala. :)
Pametno, da si si to sprintala in nalepila - taksne misli naj preplavljajo nase okolje. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Tudi jaz sem naredila tako kot NAtaly!
x:Xx
Cat

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

x^x


... presenetilo me je (v pozitivnem smislu), ko sem na Onkologiji videla podobne lepe zivljenjske misli na stenah - v sprejemnih pisarnah, v cakalnicah ipd.. To se mi je zdel zelo pozitiven pristop in res so sestre vecinoma prijazne, blage, polne socutja. Kot pravim - taksne misli bi morale preplavljati nasa okolja... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 3. november 2002, 01:00

Volk, morda pa se kdaj srečava v skalah?
Ja sam ka mali pao s lipe

#15 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 3. november 2002, 01:00

Mogoče se kdaj srečamo v skalah.



Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#16 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 22. september 2003, 18:33

Na tole pa jaz vedno v jok... me nobena stvar bolj ne pocrklja, kot tale zgodba, kadar sem "in the mood"... x:Ix x:)x xsrcx

#17 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 22. september 2003, 18:45

Marsa... :palec:

Mateja...glavo pokonci... x^x

Astra
Per aspera ad astra

#18 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 22. september 2003, 18:55

x^x wow ...touchy...lepa, globoka.
Hvala Marsa, za objavo tega lepega prispevka in pa tudi neznanemu posiljatelju, ki je vedel kam poslati, da bo doseglo cim vec ljudi.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. september 2003, 19:06

:vragec:

HVALNICA STVARSTVA
ALI SONCHNA PESEM


Najvišji, vsemogocni, dobri Gospod,
tebi hvala, slava in cast in ves blagoslov. Tebi, najvišji, edinemu pristoji in nihce ni vreden tebe imenovati.

Hvaljen, moj Gospod, z vsemi tvojimi stvarmi; posebno s soncem, velikim bratom, ki razsvetljuje dneve in nas.

Lepo je in v velikem sijaju žari. Tebe, Najvišji, odseva.

Hvaljen, moj Gospod, v sestri luni in zvezdah; ustvaril si jih na nebu jasne, dragocene in lepe.

Hvaljen, moj Gospod, v bratu vetru in zraku, v oblacnem in jasnem, sploh v vsakem vremenu, s katerimi ohranjaš vse stvari.

Hvaljen, moj Gospod, v našem bratu ognju, v katerem nam noc razsvetljuješ; lep je in vesel in krepak in mocan.

Hvaljen, moj Gospod, V naši sestri zemlji, ki nas kakor mati hrani in nam gospodinji in prinaša razlicno sadje in pisane rože z zelenjem.

Hvaljen, moj Gospod, v onih, ki zaradi tvoje ljubezni odpušcajo in prenašajo slabost in trpljenje.

Blagor njim, ki ostanejo v miru, zakaj ti, Najvišji, jih boš kronal.

Hvaljen, moj Gospod, v naši sestri smrti, ki ji nihce v življenju ne uide. Gorje jim, ki umrejo v smrtnem grehu, a blagor njim, ki pocivajo v tvoji najsvetejši volji, zakaj druga smrt jim ne bo mogla storiti žalega.

Hvalite in povelicujte mojega Gospoda in zahvalite se mu in služite mu v veliki ponižnosti.


Franchishek Asishki


:vragec: x:)x x:)x x:)x x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. september 2003, 20:29

znaš to na pamet, al

#21 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. september 2003, 21:43

Vsekakor je ta trenutek samo ena sled v pesku
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#22 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 25. september 2003, 23:30

Mislil sem že neodgovoriti! Svetnik, katere misli je povedal aakhut! F.A.A. Zakaj moja želja je ista kot bogatega trgovca sina! :palec:
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#23 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 26. september 2003, 07:18

Res taka lepa misel, ena takih, ki jo z lahkoto vzamem za svojo, ker kaže na to, da tudi ko se ti zgodi, da misliš, da je vse totalno razsuto, nekdo pazi nate in ti pomaga naprej x:Dx :palec:

#24 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 16. maj 2004, 21:04

Marsa naša zlata, pa ti si te dneve neumorna :palec: x:Xx ! Obujaš stare teme, in s tem prinašaš dodatnega sončka v srca forumovcev xsrcx

Lepa lepa resnica, včasih res začutim božje v sebi... mali svetel mehurček, ki se razpoči in mi s svetlobo napolni vse telo in poboža dušo... :wub:

Hvala ti, Marsa x:Xx


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2010, 02:31

x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0