Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Enakost med zensko in moskim v osebnih odnosih


  • Prijavi se, če želiš komentirati
201 komentarjev na to temo

#1 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 20. september 2006, 08:40

Zanima me, kaksno je vase osebno mnenje o odnosih in enakosti med obema partnerjema, pa naj si bo to v druzini, ali pa samo fant in punca. Zanima me zato, ker v Mehki se vedno prevladuje pretiran machizem in zenska nikakor ni enaka moskemu, vsaj pri odlocanju ne. Opazam pa, da prihajajo spremembe z mladimi, pa tudi je zelo odvisno od druzbenega razreda. V Sloveniji, kolikor vem, je situacija boljsa in lahko najdemo veliko vec druzin danes, kjer odlocata oba enakopravno in tudi porazdelitev hisnih opravil je bolj pravicna, kot pa je bilo nekoc.

Torej, zanima me, kaj menite in kako vi vidite situacijo?

Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#2 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 20. september 2006, 08:42

V Sloveniji vlada (prikriti) matriarhat. x^x
Possible—but highly unlikely.

#3 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 20. september 2006, 09:07

x:Dx Nekdo je ful dobr reku: When women act like men, why can't they act like nice men? x:Dx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#4 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 20. september 2006, 09:49

Ah, ja, o tem je blo že tok vode prelite...
Men je všeč, če sva enakopravna in da si priznava, da nekatera področja pač boljše obvladava od drugega. Jst pač ne znam avta popravt, čeprov za marsikatero stvar vem, kje je, znam tud žarnco zamenjat, tip pa česa druzga ne zna tok dobr, kt jst. Pa mi je mimo, da bi neki tekmovala zdej z nekom. Sem za medsebojno spoštovanje. :palec: xsrcx

#5 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 20. september 2006, 10:03

V Sloveniji vlada (prikriti) matriarhat. x^x


S tem bi se kar strinjal. :palec: Pa saj ni nobenmu tipu nc hudga. x:Dx Vecina tipov se duva, da so carji doma. Sam med prjatli, ce so posteni, pa priznajo, da ma zadnjo besedo zena ali pa punca. Vsaj pri mojih prijateljih je bilo tako.
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#6 Veza

Veza
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 20. september 2006, 10:08

S tem bi se kar strinjal. :palec: Pa saj ni nobenmu tipu nc hudga. x:Dx Vecina tipov se duva, da so carji doma. Sam med prjatli, ce so posteni, pa priznajo, da ma zadnjo besedo zena ali pa punca. Vsaj pri mojih prijateljih je bilo tako.


Da nimava midva istih prijatlov?? :inocent: x;)x x:Dx x:Dx

#7 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 20. september 2006, 10:13

:o|o: razlika med moškim in žensko je očitna...

v vsaki celici in v vsaki misli.....

ko da primerjaš pajka pa slona, tigra pa gazelo, lisico pa medveda.....


škarje in platno....

presveta naivnost.....kaka enakost , še v pravljicah je ni xcivx xrolleyesx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#8 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 20. september 2006, 10:19

x:)x Preprosto gledano je samo vprasanje, ali si posten do sebe in do drugih. Ce kdo trdi danes, da je on tist ki nosi hlace pri his in da ma zenska za bit tih, je mozno samo dvoje; laze al je pa totaln zahojenc in boga zena.. x;)x

Lia, a si hudo razocarana, al zakaj take misli? No, jaz imam odlicen vzor pri mojih starsih in vem, da se da enakopravno furat life. Zame pravzaprav ni druge poti.
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#9 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 20. september 2006, 10:21

Ma eh,...sej lohka "hlače" nosiva oba, al pa samo on, če meni ne paše in obratno,....problem nastane, ko on po "pomoti" hoče oblečt moje......eeee, tle se pa ne izide... xDDx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#10 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 20. september 2006, 10:23

Ma eh,...sej lohka "hlače" nosiva oba, al pa samo on, če meni ne paše in obratno,....problem nastane, ko on po "pomoti" hoče obečt moje......eeee, tle se pa ne izide... xDDx


x:Dx Ta je pa dobra! :palec:
Me spominjas na eno prfokso x:Dx

Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#11 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 20. september 2006, 10:28

x:Dx Ta je pa dobra! :palec:
Me spominjas na eno prfokso x:Dx


:0:
upam, da na matematičarko al pa fizičarko,.... :lol: :lol:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#12 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 20. september 2006, 10:30

...da. V Sloveniji, kolikor vem, je situacija boljsa in lahko najdemo veliko vec druzin danes, kjer odlocata oba enakopravno in tudi porazdelitev hisnih opravil je bolj pravicna, kot pa je bilo nekoc.

Torej, zanima me, kaj menite in kako vi vidite situacijo?[/color]


Muahahahahha, x:Dx x:Dx x:Dx tis pa za hece xrolleyesx

Sam en primer: fanta je mama naučila vsa gospodinjska dela (doma jih je delal, ko je bil mali, se pravi, tja do 19,20 leta). Ko pa pride h meni, postane tetraplegik v trenutku, ko prestopi prag stanovanja; ne ve več kje so copati, kje kozarci, kje teče voda...enostavno ne da se mu: in je tako bos in žejen (jst pravm očitno ne dovolj, če se ne more stegnit do kozarca in natočit vode/soka/whatever)
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#13 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 20. september 2006, 10:37

x:)x Preprosto gledano je samo vprasanje, ali si posten do sebe in do drugih. Ce kdo trdi danes, da je on tist ki nosi hlace pri his in da ma zenska za bit tih, je mozno samo dvoje; laze al je pa totaln zahojenc in boga zena.. x;)x

Lia, a si hudo razocarana, al zakaj take misli? No, jaz imam odlicen vzor pri mojih starsih in vem, da se da enakopravno furat life. Zame pravzaprav ni druge poti.




:eek: xrolleyesx razočarana, zakaj ?

To so dejstva. Tu nimaš bit kaj razočaran. Moški in ženska lahko krasno sodelujeta in se dopolnjujeta, pa čist vseglih al sta mož ali žena, poslovna partnerja, etc sam res je pa abotno mislit da sta enaka....nista x:o)x

In vse to kar nas šopajo o enakosti se mi zdi pa še bolj mim :vio:

Preprosto Natrix, vsak ima svoje prednosti in šibkosti....Dejstvo pa je da je vse manipulacija, znanje in modrost kako to speljat v življenju poslovno in zasebno.Moški je bolj direkten in udaren za prve bojne linije na vseh področjih , ženska je bolj na mehko in bolj vztrajna.....čist po naravni poti....

Moški bo recimo, vse življenje borec za neko imaginarno resnico in pravico, ženska se bo zmeraj potegnila za svoje.

Tako bo otroku, ki pride ves obuškan domov, oče najprej iskal razlog in resnico, mati pa se bo načeloma takoj postavila na stran svojega otroka x^x

xnckrivx To so samo videnja in izkušnje, lahko da se tudi motim. Dopuščam možnost x;)x

Muahahahahha, x:Dx x:Dx x:Dx tis pa za hece xrolleyesx

Sam en primer: fanta je mama naučila vsa gospodinjska dela (doma jih je delal, ko je bil mali, se pravi, tja do 19,20 leta). Ko pa pride h meni, postane tetraplegik v trenutku, ko prestopi prag stanovanja; ne ve več kje so copati, kje kozarci, kje teče voda...enostavno ne da se mu: in je tako bos in žejen (jst pravm očitno ne dovolj, če se ne more stegnit do kozarca in natočit vode/soka/whatever)



x:Dx :palec: aha to je ko oni vic, moja hči ima krasnega moža, sin se je pa zelo slabo poročil x8Dx

zet kuha ,pospravlja, ma fajn plačo......snaha je pa čisti šus x:o)x ubogi sin x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2006, 10:57

V Sloveniji vlada (prikriti) matriarhat. x^x

jp, xyesx :palec:

x:Dx Nekdo je ful dobr reku: When women act like men, why can't they act like nice men? x:Dx

x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 20. september 2006, 11:07

x:Dx Nekdo je ful dobr reku: When women act like men, why can't they act like nice men? x:Dx

Točno to. :palec: T. i. emancipacija žensk je pokazala najslabše strani žensk. Namesto, da bi se trudile biti resnično ženske in pokazale, kaj je to v vsej lepoti, se grejo posnemanja moških. In kot taki ponaredki so ostudne. x^x

S tem bi se kar strinjal. :palec: Pa saj ni nobenmu tipu nc hudga. x:Dx

Baje so tipi najbolj zadovoljni z v redu in sprejemajočo žensko, ki je itak biološko glavna. Pa to sploh ne pomeni, da so mamini sinčki. Takšne v redu ženske ne sprejemajo (po mojih pogovorih z ženskami in moškimi in opazovanjih). Seveda, lahko se motim na celi črti. x:)x

presveta naivnost.....kaka enakost , še v pravljicah je ni xcivx xrolleyesx

:lol: :palec:
Possible—but highly unlikely.

#16 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. september 2006, 11:07

Hehehe, sam sn moji že parkrat rekel, pa valjda boš tolk pametna, da boš mi dala občutek, da sn jaz glavni, k pol bom cel navdušen, pa bo velik lažje nardit, da bo po tvoje.... x:o)x x:Dx Ne vem. Mislim, da kar spoštujem enakopravnost oz. enakopravno tretiram ženske, mogoče jih glede marsičesa tud cenim bolj kot moške. V vezi sem mal dominanten običajno, pa se mi to ne zdi toliko blematično, važen je medsebojen spoštljiv odnos in upoštevanje drug drugega. Sicer pa sem človek, ki bo izjemno redko (skor nemogoče) sprejel odločitev, ki bo v nasprotju s partnerko. Nasprotno, v večini razne izbire in odločitve prepuščam partnerki, zlasti tiste, ki zame niso pretirano pomembne ali pa so recimo njej velik pomembnejše, pa tudi nasploh v manj pomembnih stvareh v glavnem ne kompliciram, prepuščam glavno besedo. Protivim se le, če je neka odločitev ali izbira res čist mim zame. Sicer pa znam biti mal konzervativen, ženska naj ostane ženska, moški pa moški, pika. Mogoč celo obojim paše mal podrejenost ženske... :inocent: :vragec: x:px , čeprav verjamem, da bo večinoma tej misli nasprotovalo. Pa kaj.... x:px x:Dx V mojmu lajfu se je to že velikokrat izkazalo, da je temu tako, nikakor pa ne podrejenosti zamenjevat z nespoštljivostjo, ukazovalnostjo ipd. Čeprav....red mora bit, ne! :vragec: Kar se delitve dela tiče, pa se prepuščam trenutni situaciji.....sn mel bejbo, k j v flatu vse v nulo vedno porihtala, nism sploh rabu kaj mignit al pa bentit, pa tudi tako, ki ji do tega ni bilo, pa sem pač več kot bi sicer nardil sam.......Če je ženska doma, sam pa v službi, seveda pričakujem, da dom porihta, valjda. x^x Kar se tiče interesov itd. pa priznam, sem bolj tak, da si vzamem kar želim, me je težko omejevati.....vendar mislim, da če spoznata, da imata v določeni meri tudi različne cilje, hobije, ki jih samostojno uresničujeta in uživata, da ni posebnih blemov, nerviralo pa bi me, če bi pa moral ama baš vse počet z bejbo.... :o|o: Kam sem zdej jaz to zabluzu? :inocent: x:o)x Boljš, da neham.... x:Dx Sam to še....mislim, da ima ženska v Sloveniji vse možnosti, da se jo tretira enakopravno, na periferiji mogoč mal težje....Tko. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#17 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 20. september 2006, 12:38

mick, zmeri tako dobro poveš, da pol nima noben več kaj pripomnit x:Dx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#18 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 20. september 2006, 12:41

V Sloveniji vlada (prikriti) matriarhat. x^x

Ja, tudi jaz to opažam. (Govorim o slovenskih parih.) Navadno odloča ona, odgovoren je pa on. x;)x x:Dx
Če pa je že kje kakšen, ki ima doma glavno besedo, pa večinoma drago plača za ta privilegij - oziroma mu je ženska podrejena zaradi določenih interesov...

#19 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 20. september 2006, 12:44

Točno to. :palec: T. i. emancipacija žensk je pokazala najslabše strani žensk. Namesto, da bi se trudile biti resnično ženske in pokazale, kaj je to v vsej lepoti, se grejo posnemanja moških. In kot taki ponaredki so ostudne. x^x

:sori:
žal je tako.

#20 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 20. september 2006, 12:52

Sicer pa: kakšno pa je "povpraševanje na tržišču"? A ni, da tipi v glavnem iščejo v partnerki svojo mamico, ki bo delala in odločala namesto njih, ženske pa iščejo tipe, ki bojo nežni, pridni, prijazni, ubogljivi...?

Nimamo kaj jamrat! Kar iščemo, to najdemo! Povpraševanje dela ponudbo. x;)x

#21 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. september 2006, 13:29

mick, zmeri tako dobro poveš, da pol nima noben več kaj pripomnit x:Dx


:inocent: x:Dx ....kaj pa veš, mogoč si mislijo...glej modela kak naklada x;)x xDDx

Sicer pa: kakšno pa je "povpraševanje na tržišču"? A ni, da tipi v glavnem iščejo v partnerki svojo mamico, ki bo delala in odločala namesto njih, ženske pa iščejo tipe, ki bojo nežni, pridni, prijazni, ubogljivi...?

Nimamo kaj jamrat! Kar iščemo, to najdemo! Povpraševanje dela ponudbo. x;)x


Ni. Sam niti pod razno ne iščem mamice. Sicer pa me je že ta namenoma tko vzgajala, da nikoli nisem bil mamin sinko. Seveda pa si želim žensko, ki bo odigrala svojo tradicionalno žensko vlogo kot se spodob, ne pa ene zagamane feministke, ki mi bo na vsakem koraku dokazovala, da mi je enakovredna ali celo večvredna....pih.....naj si žensko najde pol. :vragec: x:Dx Kaj pa vem, če pogledam svoja dosedanja in sedanje partnerstvo v tem smislu nikoli ni bilo nobenih problemov..... x^x ....še. x:o)x

Ja, tudi jaz to opažam. (Govorim o slovenskih parih.) Navadno odloča ona, odgovoren je pa on. x;)x x:Dx
Če pa je že kje kakšen, ki ima doma glavno besedo, pa večinoma drago plača za ta privilegij - oziroma mu je ženska podrejena zaradi določenih interesov...


x:Dx :palec:

Ma joj, kaj s(m)o slovenci res taki lojzeki? :inocent: No, kakorkoli, sam mislim, da ni mogoče oz. da ne dovolim, da bi moja ženska sprejela kakšno odločitev o skupnih stvareh brez mojega soglasja. In obratno. Včasih je pač treba enega ali drugega tudi v kaj prepričat. Podrejenost zaradi interesov? Mah, vse mi počnemo zaradi določenih interesov.....Sicer pa sem imel srečo spoznati par v visokih krogih diplomacije, (zdi se mi, da on musliman ona kristjanka, nisem sigurn, oba visoko izobražena) mislim da sem ju že omenil, kjer je bilo iz našega stališča gledano vidna izrazita podrejenost ženske, pa vendar je bil tudi iz njegove strani do nje odnos toliko spoštljiv in uglajen, da še se potem ščasoma niti nam tak odnos ni zdel nič takega....Vsak ima kot si uredi, ne. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. september 2006, 13:31

:vragec:

vso tole navlako o enakosti etc. nam vsiljujejo zhe celo stoletje rdechkarji, ki nachrtno rushijo vrednote krshchanskega sveta... :xx!: :xx!: :xx!:

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. september 2006, 13:39

Bogi, bogi..... :sori: :C: ........ x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#24 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. september 2006, 13:46

Bogi, bogi..... :sori: :C: ........ x:o)x x:Dx

:vragec:

ti pa kar tiho bodi!!!!
ti si jim enak... :xx!: :xx!: :xx!:
trosish te in temu podobne..... :xx!: :xx!: :xx!:
in s tem samo koristish sovrazhnikom demokracije in krshchanstva

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#25 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. september 2006, 13:54

Aja, da bi se mal menla....no te pa dajva x:Dx

Nem tih, ker praviš, da smo v demokraciji, torej lohk povem svoje mnenje.
Vsekakor nisem za zatiranje žensk in pika!
Ktere te? Če si moški dovoli, da mu ukazuje ženska mu že to paše, al pa je copatek al pa si to zasluži, kaj zdej. Nekateri pari so srečni tudi v takem odnosu, poznam kar nekaj njih, men to ne leži, če pa njim, pa je to njihova stvar in izbira.
Eh......Govoriš o demokraciji, pa si v bistvu ti njen največji sovražnik (po postih sodeč), saj vse drugače misleče okarakteriziraš za komunajzare ipd. in jih bi celo iztrebil....pih, demokracija pa taka. O krščanstvu pa ne bom, meni so vse vere tu mač, sn pa že povedal, da tudi tu naj vsak svobodno izbira, načeloma nimam proti nobeni veri nič, dokler ne zganja pi.darij...... x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0