Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prometne nesreče, vozniki, razlogi....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
153 komentarjev na to temo

#1 susana

susana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 14. december 2006, 21:53

napisite svoje mnenje o tej temi....in kaj bi bila resitev...

moje misljenje je,da se na to dogaja,kakrsni smo in mislim,da je najboljse,da se mi zacnemo spreminjati:) le tako bomo vzgled in se bo kaj zacelo spreminjati x^x
VSE SE ZGODI Z RAZLOGOM.

#2 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 14. december 2006, 22:14

Najprej alkohol in vožnja. Ne gre skupaj, zatorej dovoljena mera 0 promilov.
Kako čemo? Lako čemo.

#3 susana

susana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 14. december 2006, 22:20

ja,vsaka starostna skupina bi se mogla spremenit na svoj nacin (mladi HITROST, starejsi ALKOHOL in tud nepozanavanje PRVE POMOCI-to je tud kriticna tocka...) upam,da ne bo kdo uzaljen,ne posplosujem...to je sam moje misljenje...ampak priblizno pa je tako... :sori: :8):
VSE SE ZGODI Z RAZLOGOM.

#4 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 14. december 2006, 23:09

vse spremenit! Način vožnje kot je že rekel Kuzmič, spremenijo kaznovalno politiko v bolj vzgojno in nadzor nad tistimi osebami, ki jim je izrečena prepoved oziroma odvzem vozniškega dovoljenja. Pa asfalt naj nam dajo tak kot je po zahodnih standardih, da bi bremze prijele kot je treba.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#5 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 15. december 2006, 06:48

no seveda ena od bolj brihtnih je tudi ta, da starši 18letnemu mulcu k nardi izpit (z 20 urami in si misli kak car je) kupjo fajn avto, k gre k šus........no pol mu pa čez en cajt kupjo še fajn trugo :sori: za enga tajgga mulota k nima pojma kaj cesta sploh je bi bil za začetek čit dober ml švhnej avto, k je le razlika a se ti zabiješ 90 al pa 100 al pa 180, 200...
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#6 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 15. december 2006, 08:48

Najprej alkohol in vožnja. Ne gre skupaj, zatorej dovoljena mera 0 promilov.


Se strinjam :palec: sej ni važno ali se usedeš za volan malo bolj ali malo manj pijan :vragec: , za volan se pač takrat ne usedeš.
Meni je drugač zanimivo, zakaj je tko težko peljat 50km/h čez naselje, men se zdi, da me bo kr konc xrolleyesx ne morem manj kot 60, pa če je ne vem kaj :sori: . Po moje je to velik problem tudi pri drugih, kako vsi non stop vsaj za tistih 10 ali 20 km/h prekoračimo dovoljeno hitrost in čim pridem na ravno cesto je prec hop po gasu :sori: in je 90 not k bi mignil. Ravno včeraj sem se peljala domov, po tako megli, da so ptiči peš hodil (mimo Brnika) šla sem 60km/h in so me vsi po vrsti prehitevali, da sem prav pomislila, a samo jaz slabo vidim, pa ostali full boljš, al v čem je štos :eek:
Včeraj sicer nisem gledala do konca Trenj, samo mi je dalo mislit sledeče: Od kje za boga imamo občutek, da obvladujemo avto ko ga gonimo 200 po avtocesti :eek: ? Nobena umetnost ni po ravni cesti tiščat gas, ampak da se takrat zgodi samo ena nepredvidljivost (luža, ali oljni madež, ali kamen od nekje) in na hitro odreagiraš in malo preveč obrneš volan, pa je konec :V: . Malo sem se zamislila včeraj nad sabo in si priznala, da sem tudi jaz včasih blazno pametna za volanom in se tok hitro pustim sprovocirat brezveznim zadevam in grem velikokrat krepko čez omejitev, da se bom vzela v roke x:)x , ker res nočem umret na cesti :xx!:
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#7 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 15. december 2006, 10:43

Ja, obvladamo avto :vragec: ....
Sem že 1x napisala, mislim, da v dnevniku, svetujem obisk Kuzmičevega tečaja, šola varne vožnje, pol vidiš, kok si hud car in kako obvladaš :sori: že pri 60/h in kot je rekel gospod Brane, če voziš s 30/h se ustaviš, če voziš s 50 al 60/h, pa otroka ubiješ :V:

Ko sem bila na tem tečaju so bili samo znalci xokx večinoma moški, ki so imeli izpit 10-30 let, med njimi vozniki intervencijskih vozil itd in po zaključku so rekli, da so odnesli veliko od tega tečaja. Del tega tečaja, bi moral biti obvezen v avtošolah.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. december 2006, 10:58

no seveda ena od bolj brihtnih je tudi ta, da starši 18letnemu mulcu k nardi izpit (z 20 urami in si misli kak car je) kupjo fajn avto, k gre k šus........no pol mu pa čez en cajt kupjo še fajn trugo :sori: za enga tajgga mulota k nima pojma kaj cesta sploh je bi bil za začetek čit dober ml švhnej avto, k je le razlika a se ti zabiješ 90 al pa 100 al pa 180, 200...

se strinjam.

men je bolj kot 'alkohol in voznja' fact 'neizkusenost in voznja'.
alkohol je sam stanje. tko kot zaspanost. jeznost. raztresenost.
se vedno lahko prevlada rutina, izkusenost, obvadovanje vozila. tko kot recemo za nekaj, kar smo osvojil (znanje), da nas lohk "sred noci zbudijo pa bomo zdrdral". no jaz sem se vcas hecala, da tok dobr poznam ze ono pot (recimo je blo zasnezeno, da se ni nc vidl), da bi jo lohk ze kar v mizhe' odpeljala. x:)x

neizkusenost pa ni stanje.

slovenci smo ga vedno pil. vendar je zdaj tolk teh nesrec sele. kako to?
zato ker tedaj ni blo tolk folka na cestah, ni vsak mulc pri 16h sel ze za volan, niso starci vsakmu svojmu 18-letniku kar avta kupil.

zdaj se nesposobnost, neizkusenost in neznanje kompenzirajo z dobrimi avti. kar je bullshit.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 15. december 2006, 11:02

Ja drži, na žalost! Ko se vsedemo za volan, vsi po vrsti pozabljamo na odgovornost!
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#10 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 15. december 2006, 11:57

zato pa po moje bedarija čist 00 uvest......k sam procent prekrškarjev se bo poveču....pa js zase vem da če en per spijem lohk normalno prpelem domu....to je pa tud vse......in dost teži zbrano vozim kadar sm razpizdjena in cela napsihirana :vragec: recimo zarad nekoga k se cijazi 50 tam k je omejitev 90.......tud take bi lohk mal kaznoval...sam ne, obesu se bo na nekoga k 10 prevč pele al pa nima knoflc v prvi pomoči :xx!: oni ki se 40 majn pelje od dovoljene je bolj nevaren od tistga k se 10 preveč......ker narod za njim živce zgublja in popizdeva in gre prehitevat, pol je pa pizdarija hit.....tak tud to jer druga stran.
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#11 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 15. december 2006, 12:33

se strinjam.
men je bolj kot 'alkohol in voznja' fact 'neizkusenost in voznja'.
alkohol je sam stanje. tko kot zaspanost. jeznost. raztresenost.
se vedno lahko prevlada rutina, izkusenost, obvadovanje vozila. tko kot recemo za nekaj, kar smo osvojil (znanje), da nas lohk "sred noci zbudijo pa bomo zdrdral".

Razumem kaj hočeš povedati, samo se samo deloma strinjam. Dejstvo je, da alkohol slabša vid, reflekse, zbranost, previdnost itd. itd. Nikakor voznik, ki zelo obvlada vozilo, ima vožnjo v malem prstu, ne bo enako varno vozil pijan. No way. Seveda je pa tu še dejstvo, da ista količina alkohola različno vpliva na različne ljudi, pa zrelost, nekateri ko popijejo npr. vozijo še previdneje, nekateri pa podivjajo....itd.

Kar se pa tiče uvedbe 0,0 sem bil do nedavnega mnenja, da je brez veze, še zdaj se mi zdi tk tk.....Ker pa kaže, da bi to lahko utrdilo zavedanje v bodočih generacijah voznikov, da vožnja z avtomobilom in alkohol nikakor ne gresta skupaj, mogoče ni tko čist zanič ideja.....
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#12 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 15. december 2006, 12:39

Razumem kaj hočeš povedati, samo se samo deloma strinjam. Dejstvo je, da alkohol slabša vid, reflekse, zbranost, previdnost itd. itd. Nikakor voznik, ki zelo obvlada vozilo, ima vožnjo v malem prstu, ne bo enako varno vozil pijan. No way. Seveda je pa tu še dejstvo, da ista količina alkohola različno vpliva na različne ljudi, pa zrelost, nekateri ko popijejo npr. vozijo še previdneje, nekateri pa podivjajo....itd.

Kar se pa tiče uvedbe 0,0 sem bil do nedavnega mnenja, da je brez veze, še zdaj se mi zdi tk tk.....Ker pa kaže, da bi to lahko utrdilo zavedanje v bodočih generacijah voznikov, da vožnja z avtomobilom in alkohol nikakor ne gresta skupaj, mogoče ni tko čist zanič ideja.....


ja sam to more met vsak pošlihtan v glavi, noben zakon in nč to ne koristi :o|o: sploh pa en mulo res ne ve kake so njegove psihofizične sposobnosti za volanom ko je pijan, če še tega ne ve kake so ko je trezen.....z 20ih urah nardijo izpit pol pa mislijo dda so boga za jajce zagrabl......izpit nardiš pol, k se par let sam vozš vsak dan, daš čez eni dve ornk zimi, ko ti pred avto skačejo srne in otroc pa pijanci na piciklih zavijugajo in tak.....pol lohk rečeš da si naredu izpit....večina jih pogrne v prvem letu in sreča če je sam materialna škoda.....ne poznam pa nobenga (oz. ful bi mogla gruntat da bi ga najdla pa se mi da zdejle ) k se v 2 letih po opravljenem izpitu neb razsu na cesti :xx!: in kle alko nima nobene veze...mladost, neizkušenost pa fajn kola :xx!:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#13 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 15. december 2006, 12:40

zato pa po moje bedarija čist 00 uvest......k sam procent prekrškarjev se bo poveču....pa js zase vem da če en per spijem lohk normalno prpelem domu....to je pa tud vse......in dost teži zbrano vozim kadar sm razpizdjena in cela napsihirana :vragec: recimo zarad nekoga k se cijazi 50 tam k je omejitev 90.......tud take bi lohk mal kaznoval...sam ne, obesu se bo na nekoga k 10 prevč pele al pa nima knoflc v prvi pomoči :xx!: oni ki se 40 majn pelje od dovoljene je bolj nevaren od tistga k se 10 preveč......ker narod za njim živce zgublja in popizdeva in gre prehitevat, pol je pa pizdarija hit.....tak tud to jer druga stran.


Jst tud po par pirih še čist normalno funkcioniram, pa hodim okrog in se pogovarjam, pa ne vem kaj še vse, sam sem pa hkrati tud full bolj pametna, pa pogumna in če vse to prenesem za volan, sicer pripeljem domov čist u redu in ne vijugam po cesti, samo moje odločitve so pa ziher bolj tvegane, kot če bi bila popolnoma trezna.
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#14 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 15. december 2006, 12:41

Razumem kaj hočeš povedati, samo se samo deloma strinjam. Dejstvo je, da alkohol slabša vid, reflekse, zbranost, previdnost itd. itd. Nikakor voznik, ki zelo obvlada vozilo, ima vožnjo v malem prstu, ne bo enako varno vozil pijan. No way. Seveda je pa tu še dejstvo, da ista količina alkohola različno vpliva na različne ljudi, pa zrelost, nekateri ko popijejo npr. vozijo še previdneje, nekateri pa podivjajo....itd.

Kar se pa tiče uvedbe 0,0 sem bil do nedavnega mnenja, da je brez veze, še zdaj se mi zdi tk tk.....Ker pa kaže, da bi to lahko utrdilo zavedanje v bodočih generacijah voznikov, da vožnja z avtomobilom in alkohol nikakor ne gresta skupaj, mogoče ni tko čist zanič ideja.....


ne vem, kot bivši alkoholik nekako drugače gledam na vse to...nekdo, ki je gama alkoholik (mora imeti konstantno določeno količino alkohola v krvi) bo prav takrat, ko alkohola ne bo imel v sebi povzročil nesrečo, ker ga to tok rastrese, da tud slučajno ne more biti zbran pri vožnji, nekdo ki občasno pije, bo pa ravno takrat, ko ima neko dozo v sebi, preveč kotrajžen in mislil, da se mu nič ne more narediti.....Mam soseda, kje celo leto na glavo...a enkrt, k je bil trezen, je levo zavijal domov in spregledal motorista ki je vozil v nasprotno smer in nesreča je bila tu...pa je bil eden redkih dnevov, k ni mel alkohola v sebi....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#15 susana

susana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 15. december 2006, 14:57

vidim, da se je debata odprla...me veseli in se strinjam,da dober avto ne more odtehtati refleksov voznika in pameti ter izkusenosti...
enkrat sem vidla,da je bil nov audi bolj unicen kot stara kripa,k sta se zabila,tak da tud novi avti ne morejo zagotoviti varnosti.
lahko pa jo zagotovijo ljudje,ki pazijo na svojo voznjo in na voznjo drugih (udelezencev)...
x:)x x^x
pa mislim da mormo paziti,ce ze obstaja tecaj varne voznje,da znamo tudi dati vsaj osnovno prvo pomoc (da ne delamo se vec skode)....

hocm povedati,da ce se motoristu kaj naredi in ima celado na glavi...da ga prosim ne premikati ali mu celade odstranjevati,ker ga lahko naredite hromega...tudi ce bo prezivel,vam ne bo mogel biti hvalezen...in tudi za ostale... ne jih premikati,ce sumite zlome-poskodbe kosti
VSE SE ZGODI Z RAZLOGOM.

#16 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 15. december 2006, 15:01

Najprej alkohol in vožnja. Ne gre skupaj, zatorej dovoljena mera 0 promilov.

Meni se zdi pa ok, da lahko spiješ ob večerji deci vina, pa se potem mirno odpelješ domov. Saj dovoljena meja ni visoka. Pa sploh je o promila težko imet tudi, ko nič ne spiješ. Nekaj malega pihneš že če ješ solato s kisom....
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#17 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 15. december 2006, 15:59

Meni je drugač zanimivo, zakaj je tko težko peljat 50km/h čez naselje, men se zdi, da me bo kr konc xrolleyesx ne


Zakaj je tako težko... x?x
Zanimivo je opazovat reakcije drugih udeležencev v prometu če voziš po omejitvah.
V eni reviji (mislim da je bila Motorevija od AMZS) je bil opis akcije ko je njihov voznik tako vozil.
Jaz se omejitev več ali manj držim(ne vedno in ne povsod... x:Dx ) in reakcije drugih so približno take kot so bile tam opisane.
Ptrehitevanje za vsako ceno, na nemogočih mestih, vožnja tik za mano, tako blizu da mu niti luči ne vidim...
Ne dolgo nazaj me je na poti v službo prehitel nekdo ki je v prikolici peljal konja :eek: x!x
Jaz sem vozil dobrih 100 km/h... :eek: :eek:
Če pelješ 10 km/h na uro več to ni problem.
Ampak zakaj je treba pa peljat 40, 50 ali več čez omejitev?
Je to sproščanje kakšnih kompleksov, postavljaštvo, agresivnost... x?x

Kar se alkohola tiče - 0 promila ne bo rešilo ničesar.
Bi pa po moje naslednje.
Tista šola o kateri piše Cosma bi morala postati obvezen del vozniškega izpita.
Število obveznih ur vožnje bi morali povečati, ker 20 ur je odločno premalo, to je komaj dovolj za naučit osnove ravnanja z vozilom v prometu.
Podražit prekrške in to krepko.
Ne glede na mišljenja nekaterih "strokovnjakov" da višje kazni ne bi rešile ničesar.
Eden(ne spomnim se kdo, nek sociolog... xrolleyesx :vragec: x:o)x ) je dejal da bi drastično povišanje kazni samo privedlo do socialne ogroženosti tistih z nižjim življenskim standardom... :eek: :eek: :eek:
HALO? x?x
A ljudje na cestah so pa lahko ogroženi? :vragec:
Če bi namesto tridest jujrev za prekršek moral dati tri plače bi malo drugače razmišljal kako vozit... :palec:
Pa vzgoja, ne šele v avtošoli, že od malega.
Vzgoja strpnosti do drugih.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#18 panx

panx
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 15. december 2006, 16:03

hitrost je samo fizikalen povzročitelj smrti xrolleyesx
mislim da je ta zakon z izpitom pri 16. dober oz. bi morala to biti splošna praksa da bi moral voznik začetnik določen čas voziti z izkušenim spremstvom, da ga le ta opozarja na napake in da v tem času varna vožnja postane rutina. seveda pa bi bilo potrebno vsaj toliko energije v avtošoli porabiti za tehnike zaviranja, zavijanja, simulacije kočljivih situacij,...
tako pa mulc ko naredi izpit gre delat uzame kredit kupi audija s 170 konji in se mu fino zdi ker leti 180 v drugi, zraven si pa niti slučajno ne predstavlja kako to moč obvladat. Dobro rešitev za pubertetnike imajo italijani, kjer voznik začetnik ne sme voziti močnih avtomobilov.
osebno nimam iztpita in ga nekaj časa še ne bom imel ker sem za v avto še zelo predivji :vragec:
TRIAL BY FIRE!
http://www.unicycle.si/

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. december 2006, 16:13

Meni se zdi pa ok, da lahko spiješ ob večerji deci vina, pa se potem mirno odpelješ domov. Saj dovoljena meja ni visoka. Pa sploh je o promila težko imet tudi, ko nič ne spiješ. Nekaj malega pihneš že če ješ solato s kisom....

xyesx :palec:

Tista šola o kateri piše Cosma bi morala postati obvezen del vozniškega izpita.
...
.....
Pa vzgoja, ne šele v avtošoli, že od malega.
Vzgoja strpnosti do drugih.

:palec:
Jaz sem itak hotla tole solo se delat, k mi je v uzitek.
strpnost ja, in predvidevanje, RAZUMNO obnasanje.

osebno nimam iztpita in ga nekaj časa še ne bom imel ker sem za v avto še zelo predivji :vragec:

:palec: pametno.

jaz sem mela fixno idejo, da ce bi pred 33.-im mela izpit, da me ne bi blo vec med zivimi.
in najbrz nimam zlo narobe.
sem bla neodgovoren pa impulziven, divji... pa tak clovk. me je picil in sem sla istega dne stopat v berlin. in sem ziher, da ce bi sla z avtom, da se ne bi dobr koncal. x;)x x:o)x

Drugac pa, kaj si jaz mislim o solanju in kako tud bi se dal 'resevat'.

Tko da ne bi vsak diletant mogel imeti avtosole! x!x :angry:
Vcas vidim avtosolo, not voznik in instruktor, pa jaz kolnem, kako ga uci!!!
not ga ma zraven, instruktorja, pa ga slednji ne opozori, da mora se bolj leve drzat, ko je tko, da mora upocasnit, ko je ono, da mora zmigovc dat in tako dalje.

tako da menim, da je tud to VELIK fact! x!x xyesx

ta kapitalizem je to prinesel.
vsak ma lohk avtosolo ze al kako. :o|o:

tko kot s taxisti. a ste opazil (jaz sem), kako blazno slabo vozijo nekateri (pravzaprav OGROMN!) taxisti????
Mal opazujte.
ker ma kar vsakdo lohk to licenco al kwa.

mene je instruktor NAD DOBR PRIPRAVIL za na cesto.
In TO je eden glavnih pointov.

po mojem skromnem mnenju. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. december 2006, 16:30

res... sina mojih frendov je pri hitrosti kakih 150/h ali vec zbil motorist.
je bil mali v komi, zlomljena kljucnica, spiralni zlom noge, rez direkt cez oko!!! 1mm od zenice!
alkotest - zero.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 15. december 2006, 16:40

no seveda ena od bolj brihtnih je tudi ta, da starši 18letnemu mulcu k nardi izpit (z 20 urami in si misli kak car je) kupjo fajn avto, k gre k šus........no pol mu pa čez en cajt kupjo še fajn trugo :sori: za enga tajgga mulota k nima pojma kaj cesta sploh je bi bil za začetek čit dober ml švhnej avto, k je le razlika a se ti zabiješ 90 al pa 100 al pa 180, 200...


Lahko mu kupijo fajn avto z manjšo močjo, da ne gre tako hitro.

Fajn avto je že dobro imet, predvsem zato, da te ščiti, ko se kak bedak v tebe zabije.


Se mi zdi, da je še nekdo nekaj napisal glede tega, da bi tudi starši malo morali spremeniti način vzgoje. Moji stari so bili 100 %, da bom v roku enega leta naredila totalko. Ker bi naj bilo to povsem normalno za mladino.

Imam izpit že 7 let, pa še nisem imela prometne. Ne lažje ne hujše.

Pa očitno ne zaradi vpliva staršev.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#22 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 15. december 2006, 16:54

Treba se osredotočit na VZROK in ne na POSLEDICE.

Nesreče, alkohol, mamila, samomori, umori, prepiri, tožbe, zavist, nevoščljivost, kraje, ropi, bolezni, odvisnost itd... vzrok je povsod zelo podoben.

Če ne bo alkohola za volanom, pa bodo redne kontrole, bo pa razneslo ventil kje drugje. Sej drugače ne more bit. In bo nov problem za reševat. In tko vse dotlej, dokler bodo obstajali vzroki za te stvari.
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#23 pacl

pacl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 148

Objavljeno: 15. december 2006, 17:51

Ja, po mojem je vzrokov za toliko hudih nesreč več. Omenil bi le nekaj njih:

- praksa: res se strinjam, da je bedarija, da lahko vsak ima avto šolo in nekaj zafrustriranih inštruktorjev, ki so se vožnje naučili pred dvajsetimi leti, danes pa jih je že davno povozil čas.
Obenem je absurd, da se za prve korake v vožni premalo, ali pa sploh ne uporabljajo avtosimulatorji za učenje vožnje.
Sploh pa ne bi o tem, da nimamo nobenega ustreznega poligona za učenje in treniranje veščine, ki se ji reče vožnja.
- strpnost: v vedno hitrejšem tempu življenja, sta nam vožnja in avto dobrodošla kot ventil za sproščanje. Češ: jaz sem car vsi ostali pa bežite, ker moj konjiček leti.
Večkrat zgrožen opažam, da posamezniki vozijo po dnevnem horoskopu in ne po stanju na cesti

- pogoji: vedno več pleha, slabše ceste, neodgovarjajoča zakonodaja in še po mojem poglavitni vzrok:

- odgovornost : Obnašamo se neodgovorno, ne le do sebe, temveč tudi do vseh okoli nas.

Menim, da tudi starejši po določenih letih vožnje potrebujejo obnovitev znanj in pa predvsem psihofizični pregled za vožnjo.

Uh, sem se razpisal....

#24 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. december 2006, 18:18

... dovoljena mera 0 promilov.

Se strinjam. Sploh pa so denarne kazni prenizke. xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#25 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 15. december 2006, 18:39

Se mi zdi, da je še nekdo nekaj napisal glede tega, da bi tudi starši malo morali spremeniti način vzgoje.
Imam izpit že 7 let, pa še nisem imela prometne. Ne lažje ne hujše.
Pa očitno ne zaradi vpliva staršev.


Ja, vzgoja... :vragec:
En primer - mamica z otrokom v naročju na SPREDNJEM sedežu.
Tak avto me je prehitel na cesti Ribnica-Kočevje.
Moja hitrost je bila 110 km/h.
Omejitev je tam 90 km/h.
Ena od takih "mamic" mi je enkrat na vprašanje zakaj tako odgovorila - saj je fant, naj vidi kako ata vozi.
In dečko bo potem tud sam vozil kot ata.

Drugi primer.
Pred leti nekje v Posočju.
Avto s štirimi mladimi je zaradi prevelike hitrosti na nekem ovinku prebil, prevzaprav odtrgal zaščitno ograjo in zletel v Sočo.
Štirje mrtvi, vsi okrog 20 let...
Komentarji staršev - če bi bila zaščitna ograja dobro vzdrževana(res je bila v zelo slabem stanju) bi bili še živi.
NIHČE od njih ni rekel - če bi vozili po predpisih bi bili prav tako še živi.

Pa še kakšno podobno razmišljanje bi se našlo

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0


    Bing (1)