Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Maitreya


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
89 komentarjev na to temo

#1 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 31. maj 2007, 10:47

Hojla vsi :)

Že vsaj 25 let se napoveduje prihod Učitelja Človeštva, Maitreye - Kristusa.

Kaj je na stvari?
Kakšno je vaše mnenje?

Meni je vse to ok, edino malo sem zadržan glede posploševanja.
Benjamin Creme (možakar, ki napoveduje "the second comming") nekak vse meče v en koš, od budizma, islama, krčanstva do hinduizma.
Ne vem sicer za ostale religije, ampak za hinduizem lahko povem, da se v tej religiji ne čaka na prihod Krishne, kot to oznanja Benjamin.
On namreč pravi:
"Pričakujejo ga številni rodovi vseh večjih religij. Kristjani ga poznajo kot Kristusa in verjamejo, da je njegova vrnitev neizbežna. Židje ga pričakujejo kot Mesijo, hinduisti kot reinkarnacijo Krišne, budisti kot novega Budo z imenom Maitreja Buda, muslimani pa so prepričani v prihod Imama Mahdija ali Mesije."

Hinduizem je veliko morje različnih smernic verovanj, in tisti, ki verjamejo izključno v Krišno (vaishave), dobro vedo, da tak prihod Krišne, v tej dobi, popolnoma odpade. Hmm.


Drugače pa je prihod Kristusa na tak način, kot ga najavlja Benjamin, verjetno pravi izziv tudi za krščanske vernike. Nisem sicer krščanske vere ampak tisti, ki jih poznam, niso ravno odprti na kaj takega.
Da bo sam Bog hodil med ljudmi, kar tako?
:eek: :eek: :eek:


OK, this been said,
priznam pa, da so nekateri delčki tega mozaika prihoda Kristusa vendarle "pristni" (zame):
- transmisijska meditacija je dejansko orng orng dobra in močna zadeva (zame)
- fotka odtisa dlani, ki naj bi jo pustil Maitreya ni navadna digitalna konstrukcija (zame), dejansko seva močno energijo
Sem probal pripeti to fotko tle, pa ne gre (admins, whats wrong?)
Zatorej link: odtis dlani maitreye >>
- svetlobni križi, tle v sežani smo pred leti imeli skupino za transmisijsko meditacijo in glej ga zlomka, pojavil se je križ tam v sobi, kjer smo delali. In spet, ne morem zanikati dejstva, da tisti križ dejansko ni bil le odsev svetlobe iz sosednje sobe. Dejansko je seval izredno pozitivno energijo (moje mnenje).
- čudeži, nobenega nisem doživel, kar pa ne velja za na tisoče ljudi po svetu.

OK, moje mnenje torej je:
nekaj je na stvari in čisto iskreno povedano, ta svet dejansko potrebuje čim več modrecev, ki bi nam vsem tako ali drugače pomagali na poti k globji izpolnjenosti.
Zatorej, če lahko dam svoj glas, naj to velja: maitreya ti kar pridi, in to čim prej. You are welcome!

:)

Kakšna so pa vaša mnenja o tej temi, prosim?
(ja vem, da že obstajajo teme o maitreyi tle)

tnx 4 your time

#2 No_Use_ForAnamE

No_Use_ForAnamE
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 31. maj 2007, 11:04

En komad od NOFX :)

Jesus Christ will resurrect
He's got his BMI royalty to collect
He's not the white fragile hippie
He looks and acts more like an indignant ICE-T
Jesus Christ is coming back
He wants to kick Mel Gibson's ass
Superstar, The Passion of
He wants his money, not your love

He's been kickin' 2000 years
He's fixed a lot of sports
and drank a million beers
Some ecstasy, a thin white line
He says designer drugs beat the hell out of wine
Jesus Christ on vacation
Spreading mass sacreligion
"Sex and drugs, we abstain"
He thinks Christians are insane
They don't know love,
they know fear and moral hauteur
Scare tactics I never taught
"If you're gonna look to me,
better get rose colored shades,
Cuz what you see is what you get"

Still can be great
Objavljena slika

#3 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 31. maj 2007, 12:28

zanimivo.
Gledam čisto običen odtis mastne roke na šipi in po obrazu mi steče solza.

kej dela paranoja..

ja, te nekak razumem.

Meni sicer ne udari na čustva (še?), definitivno pa zaznavam pretok orng orng pozitivne energije.
Hmm.
:eek: :eek:
Hmm.

info:
- uvod >>
- o odtisu dlani >>

hmm.

#4 Luciferček

Luciferček
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 31. maj 2007, 18:00

Kot sam razumem, Creme govori, da hinduisti pričakujejo Kalki avatarja, reinkarnacijo Višnuja.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kalki

Fotografijo Maitrejeve dlani tudi sam po potrebi uporabljam in imam nekaj zanimivih izkušenj. Enkrat sem doma sestavljal neko tehnično zadevo, ki je bila namenjena altruističnemu delu in nikakor mi ni uspelo rešiti nekega problema. Klical sem vsemogoče inštitute, obrtnike, fakultete itd in brez uspeha, nihče mi ni mogel pomagati. Po več tednih neuspešnega iskanja pomoči, sem za pomoč končno prosil prek M. dlani. Še istega dne se je pojavila rešitev in še istega dne, je bila zadeva tudi finiširana. Zgolj slučaj? Mislim, da ne.
Prav tako poznam eno žensko, ki je fotko dlani dala eni prijateljici in ji povedala, kako se zadevi streže. Ta njena prijateljica je vsak dan prek dlani prosila za zdravje svoje mame, ki je živi v Bosni. Mami, ki je imela raka in so jo zdravniki odpisali - poslali domov umret, ni o tem nič povedala. Čez par tedno se je mama začela počutiti bolje, začela je spet hodit in ko je šla na preiskave, so zdravniki presenečeni ugotovili, da raka ni več. Mama še zdaj ne ve, da je njena hči vsak dan prosila za njeno zdravje. Takih zgodb je še kar nekaj.

#5 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 31. maj 2007, 18:27

Kot sam razumem, Creme govori, da hinduisti pričakujejo Kalki avatarja, reinkarnacijo Višnuja.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kalki


Ja, poznam to.
In baje bo trenutna kali yuga trajala še mnogo tisoč let, če vzamemo vedske spise tle za avtoriteto:
http://en.wikipedia.org/wiki/Yugas

Fotografijo Maitrejeve dlani tudi sam po potrebi uporabljam in imam nekaj zanimivih izkušenj. Enkrat sem doma sestavljal neko tehnično zadevo, ki je bila namenjena altruističnemu delu in nikakor mi ni uspelo rešiti nekega problema. Klical sem vsemogoče inštitute, obrtnike, fakultete itd in brez uspeha, nihče mi ni mogel pomagati. Po več tednih neuspešnega iskanja pomoči, sem za pomoč končno prosil prek M. dlani. Še istega dne se je pojavila rešitev in še istega dne, je bila zadeva tudi finiširana. Zgolj slučaj? Mislim, da ne.
Prav tako poznam eno žensko, ki je fotko dlani dala eni prijateljici in ji povedala, kako se zadevi streže. Ta njena prijateljica je vsak dan prek dlani prosila za zdravje svoje mame, ki je živi v Bosni. Mami, ki je imela raka in so jo zdravniki odpisali - poslali domov umret, ni o tem nič povedala. Čez par tedno se je mama začela počutiti bolje, začela je spet hodit in ko je šla na preiskave, so zdravniki presenečeni ugotovili, da raka ni več. Mama še zdaj ne ve, da je njena hči vsak dan prosila za njeno zdravje. Takih zgodb je še kar nekaj.


Yes, to zgleda da je to, ja.

lp

e.

:)

#6 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 1. junij 2007, 10:59

:)

jaz sem zdaj nekaj časa gledal to dlan (prvič vidim) in nisem ničesar začutil....

drugače so pa Jehove priče že kar nekajkrat s čolni silili na kakšen hrib in tam čakali na vesolnji potop, ki se potem seveda ni zgodil (vsaj na tem planetu).

kaj zdej? se splača čakati na Maitreye, Kristuse, Kalkije, vesolnje potope, marsovce?

pomojem, da ne..... zakaj ne? zato ker bomo morali, tako kot tiste Jehove priče, prej ali slej iz takega hriba.

kaj se meni torej splača?

meni se splača izvajati spiritualno prakso, z iskrenim naporom, brez špekulaciji in fanatizma, brez pričakovanja rezultatov in plačila,....

in ne zapravljat dragoceni čas. človeško življenje je res prekratko za kaj takega.

--------------

drugače se pa za to Kali jugo ne pričakuje Kalki avatarja, saj je malo drugačna od ostalih,.....

#7 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. junij 2007, 11:51

:)

jaz sem zdaj nekaj časa gledal to dlan (prvič vidim) in nisem ničesar začutil....

drugače so pa Jehove priče že kar nekajkrat s čolni silili na kakšen hrib in tam čakali na vesolnji potop, ki se potem seveda ni zgodil (vsaj na tem planetu).

kaj zdej? se splača čakati na Maitreye, Kristuse, Kalkije, vesolnje potope, marsovce?

pomojem, da ne..... zakaj ne? zato ker bomo morali, tako kot tiste Jehove priče, prej ali slej iz takega hriba.

kaj se meni torej splača?

meni se splača izvajati spiritualno prakso, z iskrenim naporom, brez špekulaciji in fanatizma, brez pričakovanja rezultatov in plačila,....

in ne zapravljat dragoceni čas. človeško življenje je res prekratko za kaj takega.

--------------

drugače se pa za to Kali jugo ne pričakuje Kalki avatarja, saj je malo drugačna od ostalih,.....

se strinjam.

Izvorni Učitelj človeštva, Šri Krišna, se je v tej trenutni, posebej blagoslovljeni Kali jugi že pojavil, a v Zlati preobleki in razpoloženju, z imenom Šri Krišna Čaitanja, zato ga ni blo tolk lahko prepoznat.

je pa prisoten tu tudi danes, kot Božanstvo, kot Zvok, kot manifestacija v srcu tistega, ki mu je iskreno predan (Gaudija Vajšnava), kot Njegov verodostojni predstavnik, ki sestopa po liniji učencev od Šri Krišna Čaitanje, itd.

če se Mu iskreno predamo, tj. da sledimo njegova navodila, bomo nardil najvišje dobro tko seb kot tudi vsem drugim na tem svetu.

#8 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 1. junij 2007, 12:21

drugače so pa Jehove priče že kar nekajkrat s čolni silili na kakšen hrib in tam čakali na vesolnji potop, ki se potem seveda ni zgodil (vsaj na tem planetu).

kaj zdej? se splača čakati na Maitreye, Kristuse, Kalkije, vesolnje potope, marsovce?

pomojem, da ne..... zakaj ne? zato ker bomo morali, tako kot tiste Jehove priče, prej ali slej iz takega hriba.

kaj se meni torej splača?

meni se splača izvajati spiritualno prakso, z iskrenim naporom, brez špekulaciji in fanatizma, brez pričakovanja rezultatov in plačila,....

in ne zapravljat dragoceni čas. človeško življenje je res prekratko za kaj takega.


Yes, I agree.

Čakaje je znak bega pred globjo resnico s samem sebi, prepuščanja in prelaganja odgovornosti na nekoga zunaj nas samih. Isto velja za ukvarjanje z durgimi in njih nasilno spreminjanje...
Tudi na direktni darshan Caitanye se ne splača čakat, treba je delat na tem, tuki in zdej. Druge ni.

Kar pa ne pomeni, da se nek modrec (maitreya, v tem primeru) ne more udejaniti kot nek vsesplošni pomočnik človeštva.
In to nima z jehovimi pričami (in my opinion) nobene veze, kot ti impliciraš, Janardan.

Menim tudi, da nekaj na tem je, če ne je vsaj nekaj milionov ljudi po vsem svetu totalno zmedenih in si spontane ozdravitve (raka ipd...) sproti izmišljujejo...

hmm.




drugače se pa za to Kali jugo ne pričakuje Kalki avatarja, saj je malo drugačna od ostalih,.....


Ne vem o tem ne-pričakovanju preveč, je pa dejstvo, da so se do sedaj vse inkarnacije boga, tako ali drugače, uresničile po napovedih v vedah.
In maitreya je baje napovedan v svetih spisih vedske kulture...


Moje mnenje pa je, na podlagi omejenega znanja, da gre pri maitreyi za nekoga ki oznanja neosebni aspekt Absolutne resnice.
Tudi to je nekaj, a ne...
:)

lp
e.

#9 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 1. junij 2007, 12:49

In maitreya je baje napovedan v svetih spisih vedske kulture...


Meni se ne da brskati za relevantnimi texti, je pa tle ogromno tega, zgleda da je maitreya pogosto ime:
- klik >>
- klik again >>

:)


JD, kaj si mislis s tem, pls:
drugače se pa za to Kali jugo ne pričakuje Kalki avatarja, saj je malo drugačna od ostalih,.....

Tnx !
:)

#10 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 1. junij 2007, 13:38

Kar pa ne pomeni, da se nek modrec (maitreya, v tem primeru) ne more udejaniti kot nek vsesplošni pomočnik človeštva.
In to nima z jehovimi pričami (in my opinion) nobene veze, kot ti impliciraš, Janardan.

Menim tudi, da nekaj na tem je, če ne je vsaj nekaj milionov ljudi po vsem svetu totalno zmedenih in si spontane ozdravitve (raka ipd...) sproti izmišljujejo...


:)

ma nisem mislil zdaj tega maitreyo povezat z jehovimi pričami v tem smislu, .... želel sem samo povedat, da se ne splača zgubljat časa za take stvari. lahko se bo pojavil, lahko se ne bo.... Kali juga je še zelo dolga, saj se je šele dobro začela.

:) ne vem če me štekaš, ampak tudi če je nekaj na tem, meni in tebi ne bo kaj dosti pomagalo.... to je seveda moje mnenje.

če pa komu vliva to neko upanje in če bo zaradi tega hipotetičnega maitreye lahko boljši človek, potem pa naj čaka ane.... :)

Ne vem o tem ne-pričakovanju preveč, je pa dejstvo, da so se do sedaj vse inkarnacije boga, tako ali drugače, uresničile po napovedih v vedah.
In maitreya je baje napovedan v svetih spisih vedske kulture...


jaz sicer ne prebiram vseh Vedskih spisev, ampak v teh, ki jih zdaj prebiram, še nisem kaj takega zasledil. to zdaj seveda ne pomeni, da to ni nikjer zapisano.... vprašanje pa je, kaj tisti maitreya pomeni. sam veš, da si Vede veliko ljudi po svoje razlaga, brez kakršnekoli realizacije.
tudi Bhagavad Gito imaš na 101 način razloženo, saj štekaš....


Moje mnenje pa je, na podlagi omejenega znanja, da gre pri maitreyi za nekoga ki oznanja neosebni aspekt Absolutne resnice.
Tudi to je nekaj, a ne...


vprašanje je, kaj bo oznanjal, če se bo res pojavil. neosebni aspekt Absolutne resnice je pa čistim Vajšnavam saj veš koliko vreden....

Brahmavadijem oz. Jnana jogijem bo morda to pomagalo, če lahko temu tako rečeva.

:)

#11 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 1. junij 2007, 13:46

JD, kaj si mislis s tem, pls:
drugače se pa za to Kali jugo ne pričakuje Kalki avatarja, saj je malo drugačna od ostalih,.....


čisti vajšnave pravijo, da v tisti kali jugi, kjer se pojavi zlati avatar Sri Caitanya Mahaprabhu, na koncu te Kali juge ne pride Kalki avatar. in ta zdajšna kali juga je prav ta zlata kali juga.....

na nevem kok 1000 kali jug se to zgodi.

bova preverila čez cca. 427,000 let, če je to res :)

Gaura Haribol :)

#12 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. junij 2007, 14:20

neosebni aspekt Absolutne resnice je pa čistim Vajšnavam saj veš koliko vreden....

kokr sm jz slišu, lih tolk vreden kokr ostaledva, saj so ena nedeljiva Absolutna resnica in en brez druzga ne obstajajo.

čistim Vajšnavam se sam ne zdi prav, da bi večno počival, v telesu ali siju njihovega Gospodarja.

čistim Vajšnavam se sam ne zdi prav, da bi večno počival, v telesu ali siju njihovega Gospodarja.

in pravjo tud, da jim je aktivno naklonjeno služenje njihovega Gospodarja bolj prijetno kot tisto počivanje, čeprav o svojem zadovoljstvu niti ne razmišljajo, temveč so za zadovoljstvo svojega Gospodarja pripravljeni tudi kakšno potrpet.

#13 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 1. junij 2007, 14:29

kokr sm jz slišu, lih tolk vreden kokr ostaledva, saj so ena nedeljiva Absolutna resnica in en brez druzga ne obstajajo.

Ja, za jnanije, po mojem res ni toliko pomebno kakšen avatar, kdaj in kje.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#14 Luciferček

Luciferček
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 1. junij 2007, 15:39

Kakorkoli, dejstvo je, da se je vedno, kadar so se stvari ne planetu bolj zaostrile in je bilo človeštvo pripravljeno na nov korak v razvoju, pojavil nek učitelj in nam pomagal. Vedno je bilo tako. Ne vem zakaj bi bil sedanji čas kaka izjema, malo poglejte v kakem zosu smo (Buš, Izrael-Palestina, onesnaženje, na milijone stradajočih in revnih). Stvari še nikoli niso bile tako kritične, to vsekakor drži zaradi tisočev jedrskih konic po svetu. In ni videt, da bi ljudje sami od sebe ratali kaj bolj pametni, prepad med revnimi in bogatimi se le še poglablja. Očitno je res pravi čas, da spet pride nekdo in nam pokaže pravo pot. Osebno verjamem, da je v tem času to Maitrejeva naloga. In mislim, da ne gre za to, da bi ljudje morali verjeti vanj ali mu slepo slediti. On sam pravi, da ga bomo izgubili, če bomo letali za njim in ga častili. So pa njegove roke zvezane z zakonom svobodne volje (svobodne volje človeštva) in ta zakon mu onemogoča, da bi se enostavno pojavil na CNNu in rekel: "Evo, tu sem, da vas popeljem v novo dobo." Zato je pomembno, da ljudje slišijo zanj, da razumejo zakaj je prišel in da se ga ne bojijo. Prišel in pomagal bo le, če ga bo človeštvo prosilo, naj mu pomaga. V nasprotnem primeru ima roke zvezane. Ni pa treba, da ga častimo ali kaj podobnega, mislim, da tega ne želi.
Treba je razumeti, da obstaja kontinuiteta, novi učitelj vedno le dopolnjuje stare. Tako Buda ni prišel le za budiste, prišel je za vse človeštvo, da bi nadgradil nauke, ki so jih podali učitelji pred njim. Enako velja za Jezusa. Stvari se vedno dopolnjujejo, čeprav pripadniki različnih tradicij navadno verjamejo, da je pravi le njihov učitelj. Kot sam razumem, tudi Maitreja le nadaljuje delo svojih predhodnikov itak je bil pa on tisti, ki je deloval prek Jezusa, vsaj Creme tako trdi.
Je pa v tem času ena velika razlika v primerjavi s prejšnjimi prihodi učiteljev. Do sedaj je učitelj vedno prišel in nauk podajal prek svojega tesnega učenca (Buda prek princa Gautame, Maitreja prek Jezusa itd) in ta učenec je potem sčasoma umrl in zadeva je bila prepuščena učencem. V tem času pa je na planetu toliko ljudi in svet je tako povezan, da Maitreja ni sam, ampak je s sabo pripeljal skupino svojih sodelavcev, poleg tega ima pa med navadnimi ljudmi več tisoč učencev, ki, nekateri vede drugi nevede, sledijo njegovim napotkom in svet pripravljajo na spremembe, ki so pred nami. Maitreja ne bo zamahnil s čarobno paličico in težave sveta na tak način ne bodo izginile. Človeštvo samo jih bo moralo odpravit, M. bo le usmerjal in svetoval, ničesar ne bo vsiljeval. In te spremembe se že dogajajo, poglejte koliko ljudi protestira po svetu, vse več je gibanj za pravičnost, odpravo lakote in revščine, za zdravo okolje. Stvari se premikajo, vendar je treba še zelo zelo veliko postoriti.
V bistvu se strinjam z vami, saj ni važno ali verjameš, da je Maitreja tu, ali ne. Važno je le, da se po svojih najboljših močeh prizadevaš za pozitivne spremembe v svetu, da si sprememba, ki jo želiš videti v svetu (Gandi).

#15 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 1. junij 2007, 15:48

kokr sm jz slišu, lih tolk vreden kokr ostaledva, saj so ena nedeljiva Absolutna resnica in en brez druzga ne obstajajo.

čistim Vajšnavam se sam ne zdi prav, da bi večno počival, v telesu ali siju njihovega Gospodarja.
in pravjo tud, da jim je aktivno naklonjeno služenje njihovega Gospodarja bolj prijetno kot tisto počivanje, čeprav o svojem zadovoljstvu niti ne razmišljajo, temveč so za zadovoljstvo svojega Gospodarja pripravljeni tudi kakšno potrpet.


ne vem, morda sem se malo pomanjkljivo/nerodno izrazil, mislil sem na zlitje z brahmanom, kar je tudi cilj jnana joge....

nisem pa s tistim mislil rečt, da Vajšnave zdaj prezirajo/zanikajo ta del Boga.... samo trudijo se ne, da bi ga dosegli.







Ja, za jnanije, po mojem res ni toliko pomebno kakšen avatar, kdaj in kje.


ma saj v današnjem času imaš samooklicane avatarje, ki naredijo mix jnana joge, karma joge, ashtanga joge in na koncu še bhakti joge, ki pa sploh ni nobena bhakti joga, samo imenujejo jo tako.

v indiji je najbrž že vsaj 100 ljudi, ki se izdajajo za maitreyo ali budo, ali za kakšnega drugega avatarja....

taka doba je, veliko je lažnega in težko se karkoli razloči, sploh za nekoga, ki je še slep.

#16 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 1. junij 2007, 16:46

Tole z raznoraznimi temi in onimi avatarji in kdaj naj bi se pojavili, joj, pa to se sliši kot kakšen
marlvelov strip iz 70-ih.....še posebej, če vzameš v račun, da se čas obnaša od dobe do dobe drugače...
Pa energiji Bude in Jezusa mi gresta tudi čisto lepo skupaj, oz. tisto kar je teklo skozi njiju, kakorkoli že....
Tudi show oz. cirkus, ki ga zganja B.C. mi čisto nič ne diši po kakšnem resničnem dogajanju, pa saj človek
spreminja datume kao Maitrejinega prihoda iz leta v leto, ko se kakšen ne potrdi si pač izmisli nekega drugega z
ponavadi za lase privlečeno obrazložitvijo....
Se pa strinjam z E.C.-jem, energijo učitelja človeštva se še kako čuti in to vedno bolj, še posebej skozi
to ime, Maitreya...
Eto, čist po filingu.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#17 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 1. junij 2007, 18:01

:)

ma nisem mislil zdaj tega maitreyo povezat z jehovimi pričami v tem smislu, .... želel sem samo povedat, da se ne splača zgubljat časa za take stvari. lahko se bo pojavil, lahko se ne bo.... Kali juga je še zelo dolga, saj se je šele dobro začela.

:) ne vem če me štekaš, ampak tudi če je nekaj na tem, meni in tebi ne bo kaj dosti pomagalo.... to je seveda moje mnenje.


Ja, ne vem kaj bo in kaj ne, ma na moji poti mi njegova učenja ne bodo pomagala, to drži, ja. Razen če ne bo učil tudi kaj v smeri osebnega odnosa z Bogom...

Kar pa ne pomeni, da morda za druge ljudi njegova učenja ne bodo koristna...
Menim tudi, da so njegova učenja (kot jih poznam, omejeno torej) za splošno dobro človeštva zelo v redu.


če pa komu vliva to neko upanje in če bo zaradi tega hipotetičnega maitreye lahko boljši človek, potem pa naj čaka ane.... :)
jaz sicer ne prebiram vseh Vedskih spisev, ampak v teh, ki jih zdaj prebiram, še nisem kaj takega zasledil. to zdaj seveda ne pomeni, da to ni nikjer zapisano.... vprašanje pa je, kaj tisti maitreya pomeni. sam veš, da si Vede veliko ljudi po svoje razlaga, brez kakršnekoli realizacije.
tudi Bhagavad Gito imaš na 101 način razloženo, saj štekaš....
vprašanje je, kaj bo oznanjal, če se bo res pojavil. neosebni aspekt Absolutne resnice je pa čistim Vajšnavam saj veš koliko vreden....

:)


Yes, I agree.

lp
e.

#18 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 1. junij 2007, 18:10

Tole z raznoraznimi temi in onimi avatarji in kdaj naj bi se pojavili, joj, pa to se sliši kot kakšen
marlvelov strip iz 70-ih.....še posebej, če vzameš v račun, da se čas obnaša od dobe do dobe drugače...
Pa energiji Bude in Jezusa mi gresta tudi čisto lepo skupaj, oz. tisto kar je teklo skozi njiju, kakorkoli že....
Tudi show oz. cirkus, ki ga zganja B.C. mi čisto nič ne diši po kakšnem resničnem dogajanju, pa saj človek
spreminja datume kao Maitrejinega prihoda iz leta v leto, ko se kakšen ne potrdi si pač izmisli nekega drugega z
ponavadi za lase privlečeno obrazložitvijo....


Ja, na koncu koncev mora vsak sam zase pošlihtat svoje percepcijo. S pomočjo avatarjev ali pa z malo manj pomoči avatarjev.

Vsekakor pa s pomočjo oz. milostjo Boga, vede ali ne vede.

:)

lp
e.


čisti vajšnave pravijo, da v tisti kali jugi, kjer se pojavi zlati avatar Sri Caitanya Mahaprabhu, na koncu te Kali juge ne pride Kalki avatar. in ta zdajšna kali juga je prav ta zlata kali juga.....

na nevem kok 1000 kali jug se to zgodi.

bova preverila čez cca. 427,000 let, če je to res :)


Aha, ok.

Hja, bomo vidli, ja.
LOL

:)

#19 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 1. junij 2007, 18:17

:)

Kakorkoli, dejstvo je, da se je vedno, kadar so se stvari ne planetu bolj zaostrile in je bilo človeštvo pripravljeno na nov korak v razvoju, pojavil nek učitelj in nam pomagal. Vedno je bilo tako. Ne vem zakaj bi bil sedanji čas kaka izjema, malo poglejte v kakem zosu smo (Buš, Izrael-Palestina, onesnaženje, na milijone stradajočih in revnih). Stvari še nikoli niso bile tako kritične, to vsekakor drži zaradi tisočev jedrskih konic po svetu. In ni videt, da bi ljudje sami od sebe ratali kaj bolj pametni, prepad med revnimi in bogatimi se le še poglablja. Očitno je res pravi čas, da spet pride nekdo in nam pokaže pravo pot. Osebno verjamem, da je v tem času to Maitrejeva naloga. In mislim, da ne gre za to, da bi ljudje morali verjeti vanj ali mu slepo slediti. On sam pravi, da ga bomo izgubili, če bomo letali za njim in ga častili. So pa njegove roke zvezane z zakonom svobodne volje (svobodne volje človeštva) in ta zakon mu onemogoča, da bi se enostavno pojavil na CNNu in rekel: "Evo, tu sem, da vas popeljem v novo dobo." Zato je pomembno, da ljudje slišijo zanj, da razumejo zakaj je prišel in da se ga ne bojijo. Prišel in pomagal bo le, če ga bo človeštvo prosilo, naj mu pomaga. V nasprotnem primeru ima roke zvezane. Ni pa treba, da ga častimo ali kaj podobnega, mislim, da tega ne želi.



Da, problemi človeštva so pereči...iz določenega vidika.

Iz vidika tistih, ki take probleme imajo. In tle vidim veliko korist, če se nekdo (recimo maitreya) prizadeva za izbiljšanje stanja.

Vendar so pa tudi tisti, ki vedo, da je vsak problem le navidezen, iluzoren, minljiv. Pa naj bo to lakota ali obilje.

Treba je razumeti, da obstaja kontinuiteta, novi učitelj vedno le dopolnjuje stare. Tako Buda ni prišel le za budiste, prišel je za vse človeštvo, da bi nadgradil nauke, ki so jih podali učitelji pred njim. Enako velja za Jezusa. Stvari se vedno dopolnjujejo, čeprav pripadniki različnih tradicij navadno verjamejo, da je pravi le njihov učitelj. Kot sam razumem, tudi Maitreja le nadaljuje delo svojih predhodnikov itak je bil pa on tisti, ki je deloval prek Jezusa, vsaj Creme tako trdi.
Je pa v tem času ena velika razlika v primerjavi s prejšnjimi prihodi učiteljev. Do sedaj je učitelj vedno prišel in nauk podajal prek svojega tesnega učenca (Buda prek princa Gautame, Maitreja prek Jezusa itd) in ta učenec je potem sčasoma umrl in zadeva je bila prepuščena učencem. V tem času pa je na planetu toliko ljudi in svet je tako povezan, da Maitreja ni sam, ampak je s sabo pripeljal skupino svojih sodelavcev, poleg tega ima pa med navadnimi ljudmi več tisoč učencev, ki, nekateri vede drugi nevede, sledijo njegovim napotkom in svet pripravljajo na spremembe, ki so pred nami. Maitreja ne bo zamahnil s čarobno paličico in težave sveta na tak način ne bodo izginile. Človeštvo samo jih bo moralo odpravit, M. bo le usmerjal in svetoval, ničesar ne bo vsiljeval. In te spremembe se že dogajajo, poglejte koliko ljudi protestira po svetu, vse več je gibanj za pravičnost, odpravo lakote in revščine, za zdravo okolje. Stvari se premikajo, vendar je treba še zelo zelo veliko postoriti.
V bistvu se strinjam z vami, saj ni važno ali verjameš, da je Maitreja tu, ali ne. Važno je le, da se po svojih najboljših močeh prizadevaš za pozitivne spremembe v svetu, da si sprememba, ki jo želiš videti v svetu (Gandi).


Ja, ok.
Ne vem pa, če gre zasluga za vse to le Maitreji.

Glede podajanja nauka učitelja prek učenca ne vem kaj reči. Sem pa slišal da to dogaja, ja.

Zadnji stavek mi je pa izredno všeč, yes. Se lepo poklapa s tisto temo o jalavosti spreminjanja drugih...
Very well said.

lp
e.

#20 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 1. junij 2007, 21:06

Ja, ne vem kaj bo in kaj ne, ma na moji poti mi njegova učenja ne bodo pomagala, to drži, ja. Razen če ne bo učil tudi kaj v smeri osebnega odnosa z Bogom...


Bi sam rad zgornjo izjavo mal drgač zastavil:

ne glede na mojo pot, se lahko od nekoga, ki ima tako veliko srce da mu je mar tudi za tiste, ki v boga sploh ne verjamejo, veliko naučim.

to je to.

e.

#21 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 1. junij 2007, 23:09

Bi sam rad zgornjo izjavo mal drgač zastavil:

ne glede na mojo pot, se lahko od nekoga, ki ima tako veliko srce da mu je mar tudi za tiste, ki v boga sploh ne verjamejo, veliko naučim.

to je to.

e.


Teorija je eno, izkušnje so povsem nekaj drugega...
Me prav zanima, kakšne?.....zakaj le pa komurkoli ne bi bilo mar za tiste, ki ne verjamejo v boga?
Ali za one, ki ga sovražijo?......ali celo morda zate ali zame?
Norost je vcasih najvecja modrost…

#22 Lemurian

Lemurian
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 2. junij 2007, 06:06

Prihod je že ali še že dogaja. Vendar to NI v fizični obliki, vendar se to dogaja V človeku, znotraj. Lahko bi rekli temu tudi dvig zavesti. Soočanje s samim seboj in s svojimi vzorci, predvsem preko odseva "drugih" ljudi in raznoraznih (nesrecnih) dogodkov.

človek, zbudi se..

 

"Velika Pot je lahka, vendar imajo ljudje raje stranske poti." Tao Te Ching, 53

 


#23 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 2. junij 2007, 09:27

Teorija je eno, izkušnje so povsem nekaj drugega...
Me prav zanima, kakšne?.....


Če prašaš mene za moje, nikakršne.
Jst sam bluzim tle.

:)

#24 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. junij 2007, 09:39

ne vem, morda sem se malo pomanjkljivo/nerodno izrazil, mislil sem na zlitje z brahmanom, kar je tudi cilj jnana joge....

nisem pa s tistim mislil rečt, da Vajšnave zdaj prezirajo/zanikajo ta del Boga.... samo trudijo se ne, da bi ga dosegli.

dosežejo/spoznajo ga že, a se ne želijo tam za večno ustavt, ja. želijo si naklonjenega služenja Bhagavanu, ker se zavedajo da so od Njega in Zanj.

tisti, ki pa se jim je zdelo, da so dosegl Brahman in/ali Paramatno in ob tem zanikali obstoj Bhagavana in svoj služenjski odnos z Njim, pa so iz te svoje delne realizacije spet padl nazaj v neprijetne materialne aktivnosti, pod prisilo svojega materialnega ega, ki je proizvod "Maha-Maje", Šri Krišnove zavajajoče energije.

jim pa možnost naklonjenega služenja Bhavaganu, tudi po takem padcu/žalitvi ni bila za vedno odvzeta.

Šri Čaitanja Mahaprabhu in Nitjananda Prabhu z veseljem rešujeta tudi take. Vsa slava jima. Naj nas blagoslovita.

dogaja pa se tud obratno. da je nekdo le delno spoznal Bhagavana in svoj služenjski odnos z Njim in ob tem postal nespoštljiv do ostalih živih bitij in padel nazaj v neprijetne materialne aktivnosti. tudi take z veseljem rešujeta Šri Čaitanja Mahaprabhu in Nitjananda Prabhu.

mamo srečo v tej Kali jugi ne? in ne le to, da smo lahko tudi žaljivci popolnoma odrešeni, tudi najvišjo obliko transcendentalne (večne) ljubezni se da dobit po Njuni milosti. sam iskreno, iz srca, s popolno vero Ju je treba poklicat (kar pa men še ne uspeva čiz :sori: )

#25 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 2. junij 2007, 10:01

Prihod je že ali še že dogaja. Vendar to NI v fizični obliki, vendar se to dogaja V človeku, znotraj. Lahko bi rekli temu tudi dvig zavesti. Soočanje s samim seboj ......


Tudi moj filing je približno takšen. Vedno bolj se soočamo sami s sabo, pa če si to nevemkako
želimo ali ne....
Norost je vcasih najvecja modrost…




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0