Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

znižanje libida


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
66 komentarjev na to temo

#1 mamalinka

mamalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 1. november 2007, 01:51

pozdravljeni.

imam velik problem, vendar nikjer ne najdem pomoči, zato se obračam na vas. gre namreč za to, da na vsak način želim zmanjšati svojo spolno slo, ampak resnično ne vem, kako naj se tega lotim. imam fanta, s katerim se odlično razumem, vendar žal on pač nima tolikšne potrebe po spolnosti kot jaz ... in nočem ogrožati najinega odnosa samo zato, ker imam jaz te hormonske motnje.
obsedenost s spolnostjo se mi je namreč pojavila šele v zadnjem času, prej je ni bilo, bila so celo obdobja popolne odsotnosti kakršne koli želje po njej.
res pa je, da sem bila prej v dolgoletnem odnosu z drugim moškim, ta veza sedaj pa traja šele nekaj mesecev.

zanima me, ali obstaja kakšno zeliščno zdravilo ali terapevtski postopek za uravnavanje hormonskih neravnovesij te vrste.

prosim svetujte mi, kaj naj naredim! :sori:

To temo je popravil/a mamalinka: 1. november 2007, 01:52


#2 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 10:35

"...in nočem ogrožati najinega odnosa..."

In zdaj bi rada "zatrla" sebe, svojo naravo. Ker Te "nekajmesečni" novi fant NI zmožen zadovoljit.

"Umetni" = vedno pri roki. Vedno zadovolji.

Pri moškem niža menda spolni nagon hmeljev čaj, baldrijanov čaj (postane se zaspan...). Kako = s tem pri ženskah. Žal NE bi vedel.

LP

#3 mamalinka

mamalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 1. november 2007, 11:20

ne vem, če je to ravno moja "narava", mislim, da je bolj pomanjkanje kontrole nad njo.

in ja, ta odnos mi je tako zelo pomemben, da sem se zanj pripravljena tudi spremeniti.

hvala za tvoj komentar, ampak mislim, da "umetni" ne bo rešil izvora mojih frustracij. pa tudi ne bo vplival na normaliziranje sedanjega hormonskega neravnovesja.

#4 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 11:31

Libido (večji, manjši) = Narava vseh nas.

Kaj kdo z njim počne, je stvar posameznika. Njegove Zavesti.

Lahko se ga koristi v spolnosti, kreativnosti, pri doseganju zastavljenega, ...

Znižan libido pomeni šibko življensko moč. Šibko voljo.


Hormonske motnje zdravi zdravnik.

Nekatere skrbno izbrane "vaje"/položaji iz yoge. Tibetanske vaje pomlajevanja, ...

So pa lahko pri tem v podporo.

LP

#5 mamalinka

mamalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 1. november 2007, 11:39

"Lahko se ga koristi v spolnosti, kreativnosti, pri doseganju zastavljenega, ..."

ja, imaš prav, slabo sem se izrazila. ko tako pogledam na situacijo, mi je jasno, da dejansko ne stremim za tem, da bi na splošno znižala libido oz. nivo seksualne energije. ne moti me, da je visok, moti me le to, da ga ne znam dobro usmerjati. v sami spolnosti se namreč preprosto iztroši, izniči. rada bi to močno energijo znala usmerjati, obvladovati.

ali tibetanske vaje pomagajo tudi pri tem?

#6 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 11:56

Tibetanske vaje, skrbno izbrane yoga "vaje"/položaji, tao revitalizacije, ... človeka uravnovesijo.

Mu dvignejo nivo energije. Mu dvignejo libido (in hkrati uravnovesijo).

Na nas pa je, kako ta povišan nivo energije, libida koristimo.

V katere namene koristimo (biološka reprodukcija, hedonizem, osebni razvoj & kreativnost, študij, poslovne aktivnosti, rekreativne & hobi aktivnosti, ...).

_________

"rada bi to močno energijo znala usmerjati, obvladovati."

Objava #34:

http://www.lunin.net...t...st&p=908535


Morata pa biti oba na istih "frekvencah", kar se "pogleda" tiče.

LP

#7 mamalinka

mamalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 1. november 2007, 11:59

a to pomeni, da če začnem delati npr. jogo sama doma (pred leti sem že bila na vadbah in mi je poznana), se bodo energije počasi same po sebi uravnovesile, pa bo prišlo do "klika" in bom te energije sčasoma znala bolje usmerjati?

kolikor namreč razumem, gre tudi pri jogi za energetske vaje, tibetanskih vaj pa ne poznam, niti ne vem, ali jih v Mb kje izvajajo.

no mene zanima ta moment preusmeritve energij, kako delati na tem? kako konkretno se tega lotiti?

#8 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 12:08

Na primer; Polsveča (do 5 minut) Ti bo v korist v zvezi s hormonskim ravnovesjem, ...

Ne dela se jo/kontraindikacije:

pri motnjah ščitnice, srca.

Težavah (diagnoze) z vratnim, ledvenim delom hrbtenice.

Povišanem krvnem tlaku.

Po polsveči sledi plug, riba, klešče, položaj trupla (relaksacija), ...

_________

"no mene zanima ta moment preusmeritve energij, kako delati na tem? kako konkretno se tega lotiti?"

Namesto "spolnih aktivnosti" počni kaj drugega.

V kolikor Ti bo zneslo. In kolikor časa Ti bo zneslo.

Oz. se samozadovoljuj. Če ni druge možnosti.

Vse je v "glavi", v našem mišljenju in pogledih.

"Čudežne palčke" NI.
_________

Tibetanske vaje so pod "Fontana mladosti.pdf", ...:

http://www.ivantic.net/Zdravlje.htm

!!!!!!!!!
Tole pa "IGNOIRAJ": Gledanje u sunce - Solarna joga

Da ne bodo oči UNIČENE !!!

#9 mamalinka

mamalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 1. november 2007, 12:16

hvala za povezavo do knjige.

ali mogoče veš, kje lahko najdem podatek, ali (in kje) organizirajo v Mb to vadbo?

To temo je popravil/a mamalinka: 1. november 2007, 12:17


#10 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 12:26

NE bi vedel.

Bo povedal kdo drug.

_________

Spela, glej malce nižje;

= vse razloženo + fotografije:

http://www.mojplanet...937231586587355

#11 mamalinka

mamalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 1. november 2007, 12:31

hvala.

lp

#12 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. november 2007, 13:11

Ne morem verjet! :eek: Nisem edina! xcivx Tibetanske vaje sem delala kar nekaj časa, pa ni nič vplivalo na zmanjšanje libida... :inocent: No upam da bo tebi pomagalo.
Scio mi nihil scire

#13 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 13:13

Larsy. Nisi brala natančno. Povedano bilo takole:

"Tibetanske vaje, skrbno izbrane yoga "vaje"/položaji, tao revitalizacije, ... človeka uravnovesijo.

Mu dvignejo nivo energije. Mu dvignejo libido (in hkrati uravnovesijo).

Na nas pa je, kako ta povišan nivo energije, libida koristimo.

V katere namene koristimo (biološka reprodukcija, hedonizem, osebni razvoj & kreativnost, študij, poslovne aktivnosti, rekreativne & hobi aktivnosti, ...)..."

LP

#14 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. november 2007, 13:15

Hvala Tantra. Sem prebrala prav vse, ampak me tisto tvoje pisanje v narekovajih malce zmede zgleda.
Samozadovoljevanje= ne zadovolji... Oz. je kul, ko pa tipa vidim, bi pa še in še...
Hormoni= ja, od tega je to odvisno. Vsaj pri meni je. Če ne zarad tega, pa zato ker sem škorpija.
x:o)x
Scio mi nihil scire

#15 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 13:18

Za "stvar" morata biti vedno oba.

#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. november 2007, 13:18

Ne morem verjet! :eek: Nisem edina! xcivx Tibetanske vaje sem delala kar nekaj časa, pa ni nič vplivalo na zmanjšanje libida... :inocent: No upam da bo tebi pomagalo.


Na to naj bi vplvala le šesta vaja (itak dela folk ponavad le prvih pet).

Drgač pa ni kej - energija, ki se sprošča pri spolnosti, je sorodna energijama, ki ju sproščamo pri ustvarjalnosti in športu. Če človek niti ne športa in če ni ustvarjalen, je normalno, da mu gre, po domače povedano, le fuk po glav in sploh ni nujno, da gre za kakšno hormonsko neravnotežje. Gre bolj za to, v katere aktivnosti zavestno usmerjaš pozornost, oziroma kako to pozornost na različne aktivnosti razporediš. Prema tome ...

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. november 2007, 13:22

Na to naj bi vplvala le šesta vaja (itak dela folk ponavad le prvih pet).

Drgač pa ni kej - energija, ki se sprošča pri spolnosti, je sorodna energijama, ki ju sproščamo pri ustvarjalnosti in športu. Če človek niti ne športa in če ni ustvarjalen, je normalno, da mu gre, po domače povedano, le fuk po glav in sploh ni nujno, da gre za kakšno hormonsko neravnotežje. Gre bolj za to, v katere aktivnosti zavestno usmerjaš pozornost, oziroma kako to pozornost na različne aktivnosti razporediš. Prema tome ...

lalala

Delala tudi 6. vajo. ;)

Kar se tiče pa športanja- potem pa prosim za razlago tega... Bila 4x tedensko na 2-urnem power spinningu in ko sem prišla domov, sem bila VEDNO za "stvar" in oddelala brez problema (no niti se nisem mogla upret) še en (ne dobesedno samo en) power na tipu. :inocent:

To me sprošča! To pač rabim! :vio:
Scio mi nihil scire

#18 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 13:32

Mi = poznano.

Bil pred leti z ekstremno "nenasitno" punco (več mesečna zveza).

LP

#19 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. november 2007, 13:33

Delala tudi 6. vajo. ;)

Kar se tiče pa športanja- potem pa prosim za razlago tega... Bila 4x tedensko na 2-urnem power spinningu in ko sem prišla domov, sem bila VEDNO za "stvar" in oddelala brez problema (no niti se nisem mogla upret) še en (ne dobesedno samo en) power na tipu. :inocent:

To me sprošča! To pač rabim! :vio:


Saj ni kaj razlagati. Ko sem omenjal usmerjanje pozornosti, bi bilo morda bolje, če bi uporabil izraz dajanje prioritet. Sploh pa je ključna starost. Ko si mlad, si itak vedno za stvar, kasneje pa laufa bolj po principu, kaj je zate v lajfu pomembno. Ogromno vlogo pa igra tudi zaljubljenost. Ampak, kakorkoli - skozi omenjene tri dejavnostise sprošča sorodna energija.

la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#20 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. november 2007, 13:45

Nisem več rosno mlada, vsaj ne najstnica. Pa že od nekdaj je pač tako. Govorim o sedanjosti (oz. že nekaj let je tako). Imam kar busy life- služba, faks, frendi, fant, športanje. In je vseeno tako kot sem že prej opisala.
Ko bo mogoče čez par let drugače, če bodo še otroci, pa pes, itd, bom pa mogoče drugače gledala. Za sedanjo situacijo, pa se mi moj libido vseeno ne zdi normalen. Vsaj kolikor vidim in občutim in govorim z vrstnicami..............
Scio mi nihil scire

#21 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 1. november 2007, 14:04

Pozdravljena mamalinka x:)x

Kot ti že tantra pojasnil,..nič ni narobe glede povišanega oz.močnega libida,...nasprotno. Močna življenska energija je vedno zaželjena. In kot si že sama ugotovila, nikakor je ne zatirat, pač pa uravnovesit in kontrolirat oz kontrolirano usmerjat. Joga je ena pot, en način. Če ti ustreza potem go on,...vendar rezultat ni danes na jutri, je pa korenit. Pa vseeno bi ti svetovala, da na začetku izbereš vodeno vadbo, stil ki ti ustreza. Mislim, da ti ne bi bilo v pomoč, da ti pišem sadhane in kriye za "odgovorne" čakre, bandhe,.....asane, prakse pratyahare,pranayame....pa, da se tega sama lotevaš. Začni z učiteljem, beri, vadi,....dodajaj,...probavaj x:)x To kar se tiče joge,...moje mnenje.
Lahko pa nekaj stvari sama kar takoj začneš.
Redno se dovolj gibaj, čimveč v naravi, tudi plavanje ter uživanje v toplih kopelih;
Že stokrat slišano; dovolj pij, vodo ali zeliščne čaje
Zeliščna terapija: izvlečki naslednjih zelišč, bor, hrast, olive
Eterična olja: (za prostor), sandalovina, pomaranča, poper, nagelj (lahko par kapljic et.olje zmešaš z mlekom in dodaš kopeli);
Pa afirmacije: (večkrat na dan si jih zašepetaj, še posebno pred spanjem)
Ljubeče sprejemam svoje telo in svojo seksualnost.
Povezujem se s svojo ustvarjalno energijo.
Življenje je dar, ki ga želim in smem uživati.
Vedno prisluhnem zahtevam svoje telesa.
Zavestno vedno občutim svoje telo.
Pa tudi Tibetančki niso odveč.
Morebiti še tole, da ti bo "lažje",...spolno zavedanje in želje se lahko manifestirajo na katerikoli stopnji "razvoja". Spolno zavedanje nikdar zares ne preneha, ne more, ga napaja primarna energija, vsepovsod prisotna. Tako je spolnost samo njen odraz in se lahko odraža na katerikoli stopnji, in nikdar ne smemo misliti, da smo jo presegli, izraža se tudi, kadar smo na najvišji stopnji zavesti. Razlika je v tem, da je lahko v motenem stanju (swadhistana) ali v semenski obliki v višjih centrih. Na različnih ravneh je znana pod različnimi imeni; na najvišji ravni kot spiritualna izkušnja; na emocionalni je poznana kot ljubezen; na psihični ravni poznana kot spolnost ter na najnižji ravni kot nevednost (avidya). Vendar vse je ista energija, ista energija ki teče "skozi" strast, se ko je usmerjena lahko izrazi kot predanost. In malce provokativno: Bog je zato lahko za spiritualnega iskalca manifestiran kot oče, mati, otrok,....ali ljubimec.
Upam, da ti nisem preveč zakomplicirala. Vsekakor pa ne zatiraj svoje energije in ženskosti ne glede na partnerja in ne glede na to koliko ti je do njega,....upam, da izbereš drugo pot.
Lepo bodi xsrcx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#22 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. november 2007, 14:30

Larsy "J - analus" (par urno: po potrebi).

Spolno zadovolji za nekaj časa VSAKO še tako potrebno damo.

Probaj in se prepričaj sama.

LP

#23 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 1. november 2007, 14:42

Hormoni= ja, od tega je to odvisno. Vsaj pri meni je. Če ne zarad tega, pa zato ker sem škorpija.
x:o)x


xDDx xDDx

...hih, sorči bejba, ampak tale scorpijevski razlog pa ni "prebavljiv".. x;)x xDDx
...kot dvojna scorpija, z večino planetov v sco,...trdim, da ima scorpija rada kontrolo, tudi v "tu",....pa se lohka pobunijo vsi astrologi na tem forumu...in trdijo drugače,...... x:px
Sicer pa, ne kompliciraj,...če ti ustreza, uživej,...ko ti bo moteče, boš pa že kej postorila v tej smeri.. x:)x

lepo bodi xsrcx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#24 mamalinka

mamalinka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 1. november 2007, 16:24

silki, hvala za tvoje razmišljanje, ki mi je zelo v pomoč.

nosorog, ne bi se strinjala glede tega, da bi naj tistemu, ki se bodisi ne ukvarja s športom bodisi ni ustvarjalen (?), šel samo seks po glavi. ali pa da je to povezano s starostjo (tudi jaz nisem več najstnica). trenutno res ne športam dosti, počnem pa kup drugih stvari, ki jih vsekakor uvrščam pod definicijo "ustvarjalnega dela". pred časom pa sem se tudi bolj intenzivno ukvarjala s športom in to ni vplivalo na zmanjšanje moje potrebe po spolnosti - nasprotno, še povečalo jo je.

pač, ja, rada imam spolnost in v njej uživam. kadar se počutim ljubljena kot ženska, pa je potreba po njej še večja. na tem mestu pa moram zdaj narediti en kompromis - moj ljubljeni je namreč precej bolj na nivoju spiritualnega dojemanja spolnosti kakor jaz. poleg tega živi skoraj 100 km proč in se lahko vidiva le vsakih nekaj dni. spolni odnosi enkrat na teden so mi bistveno premalo, kar čutim, kako se ta presežek energije potem samo kopiči v meni ... in tudi rekreacija mi ne pomaga, da bi ga sprostila.

se mi pa pojavlja tudi strah, da če bom resnično popolnoma sprejela svojo seksualnost in se ji predala, bo samo še slabše, in da je "bolje preprečiti kot zdraviti". :inocent: nekateri so mnenja, da se fantazij (in obsesij) rešiš tako, da se jim povsem predaš, jaz pa mislim, da s tem šele zakorakaš dalj po tej poti in je vrnitev še toliko težja.

ogromno mi pomeni, da sem končno srečala moškega, s katerim lahko odkrivam tudi duhovne širine in se mentalno neverjetno ujameva ... žal pa mi (morda ravno zato) tako zelo manjka intimnega telesnega stika. xrolleyesx
moški del bralcev, na kak način ste vi doživljali spremembe v spolnosti, ko ste bolj intenzivno začeli stopati po duhovni poti? se je potreba po njej zmanjšala/povečala/kaj drugega?

To temo je popravil/a mamalinka: 1. november 2007, 16:27


#25 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 1. november 2007, 21:06

pozdravljeni.

imam velik problem, vendar nikjer ne najdem pomoči, zato se obračam na vas. gre namreč za to, da na vsak način želim zmanjšati svojo spolno slo, ampak resnično ne vem, kako naj se tega lotim. imam fanta, s katerim se odlično razumem, vendar žal on pač nima tolikšne potrebe po spolnosti kot jaz ... in nočem ogrožati najinega odnosa samo zato, ker imam jaz te hormonske motnje.
obsedenost s spolnostjo se mi je namreč pojavila šele v zadnjem času, prej je ni bilo, bila so celo obdobja popolne odsotnosti kakršne koli želje po njej.
res pa je, da sem bila prej v dolgoletnem odnosu z drugim moškim, ta veza sedaj pa traja šele nekaj mesecev.

zanima me, ali obstaja kakšno zeliščno zdravilo ali terapevtski postopek za uravnavanje hormonskih neravnovesij te vrste.

prosim svetujte mi, kaj naj naredim! :sori:


torej po tem se da sklepat, da bi razmišljala kako skrajšat noge, če bi bil objekt tvoje želje po harmoničnem
odnosu malce premajhen?
In recimo, da ti uspe zmanjšat libido, kar je sicer popolna bedarija, pa se njemu poveča? Kaj pa potem?
:xx!:

moški del bralcev, na kak način ste vi doživljali spremembe v spolnosti, ko ste bolj intenzivno začeli stopati po duhovni poti? se je potreba po njej zmanjšala/povečala/kaj drugega?


povečevala....jasno
Norost je vcasih najvecja modrost…




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0