Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Omejitev prometa in taksa v LJ


  • Prijavi se, če želiš komentirati
32 komentarjev na to temo

#1 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 23. november 2007, 23:39

24 kur o plačilu
Brez podpisa

#2 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 24. november 2007, 10:08

No sej Jankovič o tem ni nič vedel....
Brez podpisa

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. november 2007, 10:28

zakaj pa ni nobenga mnenja?

no sej jaz ga tud nekak se nimam. x:o)x
zato ker... ne glede na to, da mam recimo mamo v centru in tim tja v solo hodi, najboljso frendo itd., se mi zdi, zakaj pa ne, nekak. sej je res da je treba ukrepat, zacet omejevat tele izpuhe mal pa tko.

SAM: zelo zelo zelo mocno dvomim, da bi lohk kej dobrega se iz tega izcimilo.
prvic dvomim, ker se mi zdi prakticno nemogoca izvedba, drugic dvomim, ker preprosto ocitno nismo tak narod, da bi nam kej tacga, v takem smislu strateskega slo (kar smo dokazali nenazadnje z na vrat na nos sprejetim nepopolnim in absurdnim kadilskim zakonom), skratka, zal ne verjamem v nas, da bi nam kaj tacga lohk uspel.

tko da: v bistvu se mi zdi nerealen in neizvedljiv projekt.
ce pa bo slucajno izvedljiv (kar pomeni: ga bodo sveen izvajali x:o)x), zagotovo ne bo dober, bo povzrocil se vec razburjenja, problemov, komplikacij itd. in nenazadnje tud drugacen promet terja dolocene neugodnosti in tudi nezdravosti.

ne verjamem v to, v glavnem.... sem sprot s pisanjem zdle postekala. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 24. november 2007, 10:32

No pa smo tam. Živim v družbi ZDRAVJA. Če še niste doumeli.

Kakorkoli. S tem predlogom se ne strinjam. S tem bi diskriminirali le revne. Bogati se bodo furali in onesneževali zrak, reveži pa bodo hodili peš po okolju (in neonesneževali), ki ga bogati onesnažujejo. Ne!!!! Če je tukaj tak predlog in ga želijo uresničiti, potem promet zaprimo za LJUBLJANO. ZA VSE. Reveže in bogate. Pa bomo vsi peš hodili, pa na buse.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. november 2007, 10:39

No pa smo tam. Živim v družbi ZDRAVJA. Če še niste doumeli.

Kakorkoli. S tem predlogom se ne strinjam. S tem bi diskriminirali le revne. Bogati se bodo furali in onesneževali zrak, reveži pa bodo hodili peš po okolju (in neonesneževali), ki ga bogati onesnažujejo. Ne!!!!

imas zelo prav, se 100% strinjam! xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. november 2007, 12:19

haha, vec kot ocitno sva samo midve z neliko iz Ljubljane v tej temi oz. od vseh z mnenji. x;)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. november 2007, 12:35

saj stekam, saj sem rekla, da IDEJA morda ni tok slaba. sam v izvedbo ABSOLUTNO ne verjamem.
ne verjamem, no. xnckrivx xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Gost_Mačona_*

Gost_Mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 24. november 2007, 12:53

mene zanima, a so strogi center (Prešernov trg) zaprli za vedno? to bi blo dbest, namreč kako se zdi pa turistom fijakat se med taksisti, trolami in prepotentnimi vozniki in raznimi dostavljalci po Stritarjevi, Miklošičevi, Trubarjevi in nenavsezadnje čez Prešernov trg, haloooo ... stoji gruča ljudi pred Prešernovim spomenikom, pa zapelje brezoziren taksist vanjo, da se razbeži. :eek: sramota.

aja, tale predlog o splošni omejitvi prometa. itak bi spet bili zapleti, ker se tehnično ne bi dalo izvesti. kje bi bilo pa dovolj parkirnih mest?

#9 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 24. november 2007, 13:04

Jaz si pa želim da bi postal Ljubljančan ali Mariborčan nekega dne, zato, me zanima kaj se s temi mesti dogaja in res kot zunanji nevtralni opazovalec, lahko rečem daje med 7 in 9 uro in 15 in 17 v Ljubljani ubi bože..

Za ta ubi bože pa so krivi tisti, ki se od drugod peljejo v službo v mesto.
Tisti ki živijo v nobel predmestjih al pa še dlje.

Sicer pa.. isto to se dogaja na obali ob petkih sobotah nedeljah, ko vsi pridejo dol.. tudi prometni kaos in onesnaževanje pokrajine..

Prepričan sem da stoječi promet veliko bolj ogroža zdravje ljudi kot pa čiki, sam a veste, vozijo tut nekadilci :)

maribor ni nič bolš xrolleyesx
večino sem na pciklu....ampak v pon sem mela mehanika in sem šla z avtom(nikol več) in sem rabla za pot, ki jo opraviš ponavadi v 10 min, 45 min :bomb: pa sem šla prej iz šihta...

za vikend pa ni nobene gužve xnckrivx

čeprav ja pa tud res, da je vožnja z kolesom včasih samomorilska...in žalostno je to, da si na sredi ceste bol varn, kot pa na kolesarski stezi..da o prehodu za pešce ne govorim :xx!:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#10 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 24. november 2007, 13:12

Kot sem rekla, se strinjam s predlogom, ampak samo pod pogojem, da to velja za vse in ne, da bi s 50 EURI plačila se pa lahko vozili z avtom. Prepoved za vse ali pa nič. Če se zgovarjamo na zdravje, potem denar tukaj ne bo nič pripomogel k reševanju problema.

Dejstvo je, da je Ljubljana kar veliko mesto in se vsi ne morejo voziti s kolesom v službo. Sem 10 km oddaljena iz centra in preden pridem do službe, bom že vsa prešvicana. Vozim se kombinirano: včasih z busom, drugič z avtom. Busi bi morali biti veliko pogostejši, če bi sledili predpisu prepovedi prometa. Pa tudi cenejši.

Je pa res, da je v času ko gre folk v službo ali iz nje taka gneča, da zgubiš vse živce na poti v službo ali iz nje. Da ne govorim o času, ki ga porabiš na cesti. Včasih porabim 1 uro z avtom do doma, ko bi brez gneče prišla v 10 min z avtom.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 27. november 2007, 16:44

:vragec:

chist u redu tale taksa.... x^x x^x x^x
je blo zhe orou srhljivo med tednom gledat same mariborske registracije sred mesta... :xx!: :xx!: :xx!:
naslednji korak je taksa za uvozhene delavce iz drugih republik....ups....regij.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 27. november 2007, 17:54

Se mi ne zdi bedasta odločitev, upam samo, da bodo omejitve veljale za ene normalne ure. Večina ljudi konča s službo med 16.00 in 17.00 h in če bo ta omejitev do 18.00 h, mi ni jasno, kje naj potem še dve uri bluzim okoli (do tam, kjer delam, bus ne vozi, oz. je treba it kakšen km in pol po šodrasti cesti peš, po asfaltirani pa še enkrat dlje). Ko že itak vsak dan na poti domov samo posteljo vidim. Ampak ker živim znotraj "ringa", pač ne bom mogla do svojega bloka, razen, če se skeširam (da lahko pridem do lastnega doma).

Hja nič, selit se bo treba.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#13 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 27. november 2007, 20:38

No pa smo tam. Živim v družbi ZDRAVJA. Če še niste doumeli.

Kakorkoli. S tem predlogom se ne strinjam. S tem bi diskriminirali le revne. Bogati se bodo furali in onesneževali zrak, reveži pa bodo hodili peš po okolju (in neonesneževali), ki ga bogati onesnažujejo. Ne!!!! Če je tukaj tak predlog in ga želijo uresničiti, potem promet zaprimo za LJUBLJANO. ZA VSE. Reveže in bogate. Pa bomo vsi peš hodili, pa na buse.


Meni se pa ne zdi tako. Za ves prevoz je mesto nemogoče zapreti, gre bolj za one, ki se iz primestja vozijo v Ljubljano v službe.
Ti so glaven vir gneče na ulicah, z malo bolj urejenim javnim prevozom pa bi šlo brez težav. Bogati ljudje so pa
večinoma bogati zato, ker ne mečejo denarja skozi okno, tako da bodo tudi ti pošteno premislili ali se splača dat 50 € za vožnjo po mestu.
Vsekakor pa si nihče ne bo privoščil 2000 € na mesec za redno vožnjo po Ljubljani, saj ni nor. Take komunistične. zapreti za vse
ali pa nič, pa ponavadi pripeljejo do tega da se nič ne premakne.
Podpiram predlog in srčno upam, da se bo kaj konkretnega izcimilo iz tega. Vsekakor bi tole prineslo več koristi kot pa omejevanje
kajenja.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#14 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. november 2007, 00:38

kaj pa rolerji? Krasna rešitev za vožnjo po Ljubljani x:px
Nobenega hrupa, cingljanja .... skratka, idejo bom dala patentirati , da mi jo kdo ne ukrade :)
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#15 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 28. november 2007, 09:56

Dobr da mam bajk v klet spravlen x:Dx

#16 Onix

Onix
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 813

Objavljeno: 28. november 2007, 15:27

Ideja mi je nadvse všeč! :palec:

Ni mi pa jasno kako si naša vlada (ideja je prišla z republiške vlade in ne od Zokija!) predstavlja izvedbo xrolleyesx
Tramvaj je super, ker bi ga lahko kombinirali s primestno železnico (predlog je star že nekaj let, a se dlje od ideje še ni prišlo :sori: ), mogoče bi (vsaj na nekaterih progah) avtobuse zamenjali trolejbusi (bistveno čistejši in tišji so od avtobusov, pa izvedba je cenejša kot tramvaj, ker ne rabijo tirov), ampak tudi na obrobju Ljubljane NI toliko parkirnih prostorov da bi lahko dnevni migranti parkirali!

Kombinacija železnice in tramvaja je stara ideja (dve progi, ki bi uporabljali obstoječo železnico), spet bi bili nekaj posebnega, tramvajski progi s tiri širokimi kot železnica xrolleyesx bi povezali Borovnico s Kamnikom in Škofja Loko (ali Kranj) z Zalogom.Novi tiri bi bili potrebni samo v centru mesta (nekaj km in nekaj cest bi zaprli za avtomobilski promet).

Promet v prestolnici je problem, ki je vsako leto hujši, gradnja novih parkirnih hiš te težave sploh ne rešuje ampak jo kvečjemu veča, ker ljudem omogoča da prihajajo v mesto z avtom (ponavadi en potnik - eno vozilo :eek: )

Jaz sem samo ta mesec naredil samo po Ljubljani 4100 km, koliko ur je motor delal avto pa miroval pa je nemogoče prešteti xrolleyesx zato sem precej na tekočem s tem problemom
Da me ne bo kakšen ekolog napadel: vsak, ampak čisto vsak km, je bil narejen službeno (pač delam v dostavi), zasebno raje pešačim, ker sem v centru v pol ure, skoraj polovico poti je sprehod skozi Tivoli ali Mostec, odvisno katero pot izberem.

Žalostno je da redko kdaj vidiš več kot dve osebi v vozilu :eek: in tega ne spremeni niti visoka cena goriva, niti pomankanje parkirišč xrolleyesx . Pa ne gre samo za neosveščenost starejše generacije, ker je stanje v okolici študentskih domov in fakultet podobno ali pa celo hujše!


Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel.
Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.
Nejc Zaplotnik

#17 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. november 2007, 16:28

hehe, le zakaj ni obratno :blackeye:

x:Dx

:vragec:

sem takoj ZA
vi nam kanglerja...mi vam chapca.... x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#18 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. november 2007, 17:28

ulice po Ljubljani se mi zde tako, presneto, ozke, da pojma nimam, kako lahko vanje nainstalirajo tramvajsko progo. xrolleyesx
Že pri pešhoji se zaletavamo.
Mi je pa hecno, da Janković vsemu nakljub, gradi ( je že pričel) podzemne garaže pod Plečnikovim trgom.
Ja, kdo bo pa parkiral če ne bo avtomobilov? Tramvaj?

Nič jasno! :eek:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#19 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. november 2007, 17:54

Nič jasno! :eek:

:vragec:

ti si zih blond.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#20 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. november 2007, 19:07

:vragec:

ti si zih blond.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk.....tralala



s prameni x:Dx
Odgovora še vedno ne vem x:o)x
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. november 2007, 19:10

s prameni x:Dx
Odgovora še vedno ne vem x:o)x

:vragec:

sej ravno v tem je smisel misterijev

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 28. november 2007, 22:38

:vragec:

sej ravno v tem je smisel misterijev

zlomk....tralala



črn scenarij :vragec: x8Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#23 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. november 2007, 09:32

Haha, bojo Zokija zajebal s taxami x:Dx x:Dx Kaj bi pol z garažami sred mesta, če se itak ne morš z avti vozit po mestu...no razen če bojo parkir placi pol zastonj (ob 50eur dnevni mitnini bi pa lah bli zastonj)

So si pa politikantje fino zmislili, je v mestu gužva, dajmo rajo odtrsanit s cest, politikantje se bojo še zmer vozili...za naš denar, jasno.

Po drugi strani pa...je to samo dimna bombica, ki naj bi prekrila (preusmerila) pozornost javnosti drugam (iz JJ, menedž.odkupv, tajkunov, nakup vojaš.opreme - milsm halooooooo a res rabmo met staro rusko topnjačo - pa sej še obrnit ne bo mogla, tok mal obale mamo)...

no psi lajajo, karavana gre dalje :o|o:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#24 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. november 2007, 10:03

Vceraj smo gledali elektricne avtomobile oz. avtomobile na vodik.
Zanimiva, ekoloska, energijsko dosti manj potratna, obenem brez ustvarjanja emisij.
Mopedi pa so tudi dosti manj hrupni. Obenem so bila razstavljena tudi kolesa, vespe...
V Londonu je menda ze vec kot 10.000 taksnih vozil.
Tudi slovenci so naredili svoja elekt. vozila.
Lobiji so ze pred vec desetletji ustavili proizvodnjo taksnih vozil. Ce tega ne bi storili, bi se danes vsi lahko vozili s takimi vozili.
Obenem ne bi bilo toliko nesmiselnih vojn.

http://www.dnevnik.s...etvozil/283934/


#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 30. november 2007, 10:25

Obenem ne bi bilo toliko nesmiselnih vojn.

:vragec:

to stari.... :palec: :palec: :palec:
jst zhe od nekdaj zagovarjam samo smiselne.... x^x x^x x^x

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0