Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Reiki in spremembe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
16 komentarjev na to temo

#1 Rak

Rak
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Živjo!

Zadnje čase sem zelo v slabem čustvenem stanju, (ljubezen seveda), vse mi gre narobe. S punco (skupaj sva že 5 let) nama že kaka dva meseca ne gre najbolje, pred mesecem dni je šla ona opraviti prvo stopnjo rejkija in od takrat je vse samo še huje. Zelo sva si postala odtujena, pogrešam tisto staro punco pred rejkijem, jaz jo ljubim in me ob tem zelo boli srce. Ona pa si je vzela premor, kao da rabi čas, da sploh ne ve ali me je samo navajena ali pa me res ljubi, pa da bi bila rada sama, ker jo je strah samote in bi jo rada skusila. Poprej sva bila skupaj vsak dan in imela sva se res cool. Zdaj je že cel mesec od tega , ko je prijela inicijacijo pa si še zmeraj ni na jasnem kako naprej. Jaz pa sem na čustvenem dnu.
Zadnje čase intenzivno razmišljam, da bi šel tudi sam na prvo stopnjo rejikja, prebral sem že tudi nekaj knjig na to tematiko. To bi naredil predvsem zato, da bi si pomagal z čustvenega dna, ter da bi morda lažje razumel punco. Pri tem me skrbi to, da bi se morda tudi jaz pri tem tako spremenil in s tem prizadel druge ljudi okoli sebe. Punca mi je rekla, da če bi se dalo bi se dala nazaj v prvotno stanje pred rejkijem, ker je sedaj tudi ona čustvena razvalina.
Verjetno bi se tudi sam zelo spremenil, saj čutim, da imam v sebi mnogo blokad, ki me zavirajo na mnogih področjih v življenju.
Verjetno imate mnogi izmed vas kakšne izkušnje z rejkijem in sprememami, ki mu sledijo, pa bi vas prosil za kakšen nasvet oz. izkušnjo.

Hvala

#2 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Moje mišljenje je tako: zaradi nje same ne hodi nikamor, ker moraš biti prepričan v te stvari, da se ne ustrašiš sprememb. Ona pa se je začela zavedati sebe in če hoče samoto, ji daj samoto. Tukaj nimaš kaj. Pusti ji njeno življenje in živi svoje, hkrati pa najdita eno skupno pot. Ko sem se jaz začela zavedati, da obstaja še kaj drugega kot le moje telo, sem mislila, da sem najbolj pametna. A se kmalu izkaže da ni tako. Če je tvoja ljubezen do nje resnična, premagaj sebe in ji pusti da se razvija, ti pa se tudi začni, ampak le če tako čutiš. Ne zaradi nje. Mene osebno reiki in iniciacije ne vlečejo. Me bolj univerzalna energija in te stvari, ki jih lahko imaš brez posredovanja nekega tretjega, ker iniciacijo ti mora mekdo dat. In če tisti ki jo da ni resen in "očiščen", lahko potegneš od njega tudi kakšne drugačne stvari, ne le dobre. In zato pravim, da bodi prepričan in zaupaj tistemu, ki te uči. To pa začutiš sam. Dekle te ne bo imelo nič rajši, če boš to naredil, ker se išče. Stoj ji ob strani in je ne omejuj. Verjamem da je in bo težko, a to je tvoja ovira, preizkušnja.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

ej, rak razumem te jest, punca se je odločla za Korak; torej želi napredovati, zaradi samozavedanja se je zgubla´´,ampak ne boj se ,se bo že našla, to je potek.. , zato ji daj čas.
čas njej in sebi .
morda si bosta nato oba pomagala brez skupinskih terapevtskih modernistov .
Samozavedanje boli, ampak bolje sedaj,ko si mlad, kot pa potem ko maš že potomce.
predlagam ti da naredi tut ti kaj na sebi, to je vse .

Sej,ko prideš iz tega´,morda traja leta al več,potem ti bo vse jasno. ne boš več rabi aplavza ali graje .


pokowc

#4 mm

mm
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

ej rak dobrodošel med nami!!!

Glede tvojega problema pa mislim enako kot teja.
Ne počni nekih stvari samo zaradi punce počni ali se lotevaj nekih stvari zase temveč ne za druge.

mm

#5 Rak

Rak
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

Ja, saj vem – čutim, da moram nekaj narediti zase. Tudi rejki, bi bil izključno za mene in zaradi mene. Samo res ne vem KAJ naj naredim? Dva meseca nazaj sem bil tip ki ga niti pod razno ni zanimala astrologija, alternativne metode, psihologija, horoskop… Nasprotno še posmehoval sem se tem rečem, zdaj pa ko pa sem sam v dreku, iščem vsako bilko rešitve, ki bi me potegnila z te teme. Vidim da sem delal narobe in mi je žal. Čutim da moram nekaj narediti zase, pa ne vem kaj, enostavno iz razloga, ker sem totalni zelenec v teh rečeh, ki jih premlevate na tem forumu. Poznam pa samo ljudi, ki so šli na rejki, zato sem tudi sam mislil da bi bil rejki tisto pravo. Imam pa veliko željo vedeti več o teh stvareh. Prosim poučite me!

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. september 2002, 01:00

......sledi svojim željam, interesu in RAZISKUJ SE,;
začni morda pri osnovni horos natalni karti.

pokowc

#7 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. september 2002, 01:00

Rak, če boš "prebral" tale forum cel, boš že do neke mere poučen. Učiti se moraš sam. Andrej ima izkušnje z reikijem, najdi teme z reikijem na forumu, mislim da so celo dve. Za učitelja pa boš moral poskrbeti sam.

Tisto, da te pred 2 meseci še ni nič zanimalo, naj te ne skrbi, za vsakega pride enkrat čas.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#8 mojca

mojca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

z reikijem se ne rešujejo problemi partnerstva
to rešuje pogovor

#9 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

EJ reiki ti, da hitri povod za razmisljanje osebnega´´ samozavedanja .



pokowc

#10 Lissa

Lissa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

......sledi svojim željam, interesu in RAZISKUJ SE,;
začni morda pri osnovni horos natalni karti.

pokowc


Haj!

Mogoče vprašanje lih ni na mestu ampak bom vseen vprašala...
Kaj je to osnovna horos natalna karta?

LP, Lissa

#11 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

Rak in vsem ostalim, ki odhajajo na to pot.

Velika napaka nekaterih učiteljev reikija je, da ne povejo kaj reiki prinaša. Prinaša spremembe, teh pa se običajno bojimo, vendar to ni nič narobe, če smo pripravljeni, in če se spremembe dogajajo smo, potem ne more iti nič narobe. S tvojo punco ni nič narobe, vse potrebuje svoj čas. Na koncu si samo hvaležen za vse. Dogajajo se zares čudne stvari in če to vemo in pričakujemo nam je lažje, vsaj vemo da z nami ni nič narobe, da je vse to normalno. Pogovarjajta se med sabo in tudi z ljudmi ki imajo podobne izkušnje. Tudi meni se je cel svet podrl, se more, če hočemo ustvariti nekaj novega - boljšega.

Pogumno naprej, pot gre le navzgor.

andrej

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

os. horos-kopska natalna karta je tvoj osebni Natalni prikaz; tvojega karakterja, tvojga stanja, kaj je v tebi, kakšna si v opisovanju skozi aspektov in planetov ,ki te vodijo; hmmm !?!
...
če se prepustiš opisovanju karte´´ potem sebe na hitro spoznaš in je bližnjica do nadaljnega ozaveščanja Sebe .

pokowc

#13 Lissa

Lissa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

os. horos-kopska natalna karta je tvoj osebni Natalni prikaz; tvojega karakterja, tvojga stanja, kaj je v tebi, kakšna si v opisovanju skozi aspektov in planetov ,ki te vodijo; hmmm !?!
...
če se prepustiš opisovanju karte´´ potem sebe na hitro spoznaš in je bližnjica do nadaljnega ozaveščanja Sebe .

pokowc


Najlepša hvala za odgovor :)
Jo mam že nareto samo imena nism vedla-poznala

LP, Lissa

#14 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 16. september 2002, 01:00

Vsak od nas ima svoje življenje in svojo pot po njem. Ko se vsega tega, kar se nam dogaja in kaj in kdo smo šele začenjamo zavedati, smo mogoče nekako zmedeni in dostikrat ne vemo kaj je prav in kaj narobe in tudi naše odločitve so bolj zmedene. To je povsem normalno. Ko začenjamo delati na sebi - kot sem dobila občutek, da to počneta vidva - zadeve včasih zgledajo slabše, kot so bile prej. Ker začeti moraš vedno pri koreninah in pol počasi pospravljaš za sabo. Tko kot če si predstavljaš sobotno čiščenje, ko začneš zgleda še hujši nered kot prej, ampak ko počistiš je res čisto! Tako je tudi pri našem duhovnem prebujanju. In nikoli si ne želi, da bi bilo tako, kot je bilo prej. Ker vse, kar se ne razvija in ne napreduje je mrtvo in slej ko prej razpade. Morda je vajin odnos tudi zrel za spremembo. Včasih sprememba pomeni konec razmerja z neko osebo, včasih pa samo spremembo v življenju obeh. Če tvoja punca čuti, da rabi čas zase in ji ga ti ne moreš dati, te bo slejkoprej pustila, ker jo bo ta njena notranja potreba prisilila v to. Če pa moreš biti dober partner, in ji lahko daš to, kar potrebuje najbolj, bo to tudi tebi zelo koristilo. Pravi partnerji so tisti, ki se lahko držijo za roke in grejo dalje po poti. Ne tisti, ki se omejujejo in stojijo na mestu. Nikakor ne misli, da je reiki tisti nek čiračara, ki tako kruto posega v naša življenja. Mi sami smo tisti, ki izzovemo spremembe oz. naš višji jaz, ki nas opominja da hodimo proti svetlobi, proti svojemu pravemu bistvu. Reiki ali katerakoli druga tehnika je pa tu samo sredstvo, ki ti lahko pomaga, če hočeš. Škodi pa nikakor ne, tega se ti res ni treba bati. Najbolj ti pa lahko pomaga tvoja pozitivna naravnanost, tvoja želja po resničnosti, po dobrem za vse ljudi in tvoja ljubezen in zaupanje vase in v to, da te stvarstvo podpira pri tvojem razvoju.
Lep dan ti želim!

#15 Pikec

Pikec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 16. september 2002, 01:00

Rak:
Z punco sva hodila skorej 4 leta, pa je ?la z drugim. Da me je to popolnoma pobilo ne gre za govort. Kak mesec po tem sem ?el na reiki. Iz dveh razlogov: -kar na enkrat imel sem ogromno prostega ?asa, ki sem ga prej z njo pre?ivu in sem ga z reikijem zapolnu -?elel sem pospe?it prebolevanje. Kaj se je zgodilo. Naslednji dan po iniciaciji je bil prvi dan po enem mesecu, da sem se uredu po?utu, pol se je pa za?elo: jok, in jok in jok. Naredil sem ?e 2 stopnjo in vse se je samo ?e pove?alo, ?ustva so se odprla. Sedaj je ?e 8 mesecev od tega kar nisva skup. Po?as sestavljam ?ivljenje nazaj. ?eprav se mi solze ?e vedno usujejo. Kaj mi je reiki pri tem pomagal? Zdi se mi da je dejansko prvlekel na dan potla?ena ?ustva.
Na reiki lahko gre?. SAmo zavedaj se, da ni poti nazaj. Pot gre pa itak samo navzgor. Samo ko se za?ne dogajat, nas je ponavadi straahh, ker se pa? podajamo v neznane vode.

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. september 2002, 01:00

aha.
Pikec je dobu Pikice.
x:o)x

pokowc

#17 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 8. november 2010, 22:55

Pubec, če želiš razumet punco, moraš najprej razumet sebe.

Za začetek si izberi takšno, ki jo razumeš in ona razume tebe.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0