Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ASTRAL v PRAKSI


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#1 ROGI

ROGI
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 23. februar 2008, 23:44

Helouuu Evribadi :onfire:

Tukaj sem čist NOV, tako da bom tudi bolj SHORT. Odprl sem novo temo ASTRAL v PRAKSI, ki se nadovezuje na tole temo.

Zapisovanje in razumevanje SANJ je izrednega pomena, kar VSI več ali manj vemo.
Simboliko sanj itak dobimo v Sanjskih Knjigah, pri tem pa moramo upoštevati dnevno dogajanje, probleme, naše misli, emocije, mentalno aktivnost, razpoloženje pred spanjem, … itd, kar vse vpliva na vsebino sanj.

Zapisovanje Sanj je v začetku pomembno za VSE, ki jih zanimajo Lucidne Sanje in Astralna Projekcija…

… ZATO, kogar zanima PRAKSA (ali teorija), naj se javi na ASTRAL v PRAKSI.

Debata o sanjah pa itak ostaja tukaj.

#2 ROGI

ROGI
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 24. februar 2008, 00:19

Zgornja objava se je nanašala na temo MOJE SANJE 2.

Drugače pa so tukaj dobrodošli vsi "praktiki" in "teoretiki" v zvezi z Astralno Projekcijo in Sanjami.

PRAKTIČNI PREBOJ v SVET ASTRALA v PARIH MESECIH z Vašimi teor. in praktičnimi nasveti, kakor tudi mojimi.

LP VSEM.

#3 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 24. februar 2008, 06:01

Nekje sem prebral, da vsi ljudje v sanjah predstavljajo nas.Ne glih direktno, da si sam sebi sovražnik-sosed, ampak da se del čustev pretvori v sanjske osebe.Tako se soočiš z lastnim čustvom-strahom, grozo, lepoto, veseljem, etc..

Nekje sem tudi zasledil, da sanjske knjige kot take nimajo pomena, dokler nekemu simbolu pripisuješ svojo lastno interpretacijo.
Baje so tukaj arhetipski simboli, ki so skupni vsem sanjalcem.

Na nekem drugem forumu smo se kregali, kaj sploh astral je in kje je meja med lucidnostjo in astralnim pohajkovanjem.
Nekateri vam žugajo ponavljajoče vaje doseganja npr, izventelesne izkušnje. Moj protiargument v nekaterih mojih bednih poizskusih je bil, da preprosto zaspiš med opravljanjem vaje.In v sanjah se zaveš, da opravljaš vajo in voila. Crem de la sup manifique

Aja, in v sanjah ne moreš gledat na uro, brat časnika, stikala ne delajo, več prstov maš, in če si ženska po vsej verjetnosti najdeš celulit na nogah.

rogi bodi pridn pa en lep pozdrav s foruma.
protestno masturbira na marsino sliko.

#4 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 24. februar 2008, 22:51

Kakšna je bistvena razlika med astralnim pohajkovanjem in lucidnimi sanjami? xscratchx

#5 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 24. februar 2008, 23:07

Eden od pogledov
http://www.gape.org/...aprojekcija.htm

Lucidne sanje so, ko se jih Zaveda...
AP ko se projecira iz fizičnega telesa zavestno oz. se zgodi spontano
(v spanju, med lokalno anestezijo, ...)

#6 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 25. februar 2008, 10:29

Simboliko sanj itak dobimo v Sanjskih Knjigah

V teh knjigah je bolj ali manj silno poproščena in verjetno preveč ohlapna intepretacija. Najbrž mora vsakdo sam interpretirati svoje sanje, saj poplava ne pomeni za vsakogar isto. Pomniti, zapisovati in interpretirati sanje je začetna stopnja. Zatem sledi nadzor sanj, zavest o sanjanju. Zadnje pa je, da se zbudiš in si buden v sanjah. Ampak pri tem je treba biti zelo previden.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. februar 2008, 10:36

Ciao Rogi! x:)x :palec:

V bistvu je bla tema Moje sanje tedaj odprta ravno z namenom, da bi sami mal vpogleda dobili, da bi sami skusal interpretirat itd., + kar omenja(s) Robi in NE (kot se vedno zeli/pricakuje xrolleyesx) da bo nekdo, ki je car, uletel in nam razlozil nase sanje.

Ker:

.... mora vsakdo sam interpretirati svoje sanje, saj poplava ne pomeni za vsakogar isto. ....

Natancno tako. xyesx

In ker si ravno (zelo primerno) omenil vodo, je res cist odvisn od vsacga psoameznika, prvo pa je, kaksen odnos imas do vode (ce govorimo o tem konkretnem pri9meru); ce se vode bojis ipd., majo sanje o vodi drugacen pomen, kot pa ce shizis na vodo in tud, ce imas do nje dost nevtralen odnos.
Voda lahko pomeni smrt, lahko pa samo spremembo (se pravi nekaksno smrt recimo 'starega jaza' ipd.), ociscenje (ali opozorilo po nujnosti slednje) in vsega boga......

Nekje sem prebral, da vsi ljudje v sanjah predstavljajo nas

jp! vedno rge za nas...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2008, 11:34

Pozdrav vsem prisotnim !

Mene zanima,
zakaj se tu skuša ločiti lucidno sanjanje od astralne projekcije ?

Sicer mi je jasno, da se naj bi, vsaj teoretično, stvar ločila po tem,
da gre v enem primeru oseba iz telesa, pri drugem pa ne, a vseeno;

1. od kod ideja, da gre nekdo "ven iz telesa" ?

2. če pa že stvar tako definiramo, potemtakem gre človek v vsakem premeru iz telesa, tudi pri jasnovidnosti,
tudi pri lucidnih sanjah.

*

Edino, kar jaz sam ločim, je:
-namerno zavestno sanjanje
in
-spontano taisto

*

No ja, toliko za sedaj...

Ciao


*

#9 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 25. februar 2008, 11:48

xyz, poimenuješ lahko kakor hočeš, samo da se ve, o čem debatiramo.

Izventelesno izkušnjo poimenujejo ravno zaradi tega, ker lahko opazuješ svoje telo, kako spi na postli, zvito na kavču, pod vlakom, etc..

Seveda se tukaj pojavi vprašanje, "kje" se sploh nahajamo?Sem v "budnem" stanju v prstu, glavi?Sem "JAZ" zasidran v možganih? Kako so že rekli... kaj pa če bi imeli oči na kolenih?Bi "jaz" bil v kolenu?
Jebeno, ko ti rečejo JAZ nisem telo. Ja jebenti, kdo sploh si?Kaj sploh si? Si tujec ujet v človeškem telesu? Proklet izvanzemaljac
protestno masturbira na marsino sliko.

#10 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2008, 11:55

No, to z opazovanjem telesa mi je sicer znano,
znane so mi pa tudi sposobnosti uma in vizualizacije,
natančneje rečeno, sposobnost rekonstrukcije.

Nekdo, ki dobro pozna svojo sobo in nje izgled
in je izurjen v vizualizaciji,
bo v sanjah videl vse ravno tako, kot je v "resničnosti".
Možnost samoprevare je tu torej precej visoka,
še posebej, če ima človek specifična nagnjenja...
in bi rad nekaj na tak in tak način videl in dojel.

#11 ROGI

ROGI
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 25. februar 2008, 15:20

[size="1"][size="4"]Pozdrav vsem prisotnim !

Mene zanima,
zakaj se tu skuša ločiti lucidno sanjanje od astralne projekcije ?

Sicer mi je jasno, da se naj bi, vsaj teoretično, stvar ločila po tem,
da gre v enem primeru oseba iz telesa, pri drugem pa ne, a vseeno;

1. od kod ideja, da gre nekdo "ven iz telesa" ?

2. če pa že stvar tako definiramo, potemtakem gre človek v vsakem premeru iz telesa, tudi pri jasnovidnosti,
tudi pri lucidnih sanjah.

*

Edino, kar jaz sam ločim, je:
-namerno zavestno sanjanje
in
-spontano taisto

*

No ja, toliko za sedaj...

Ciao

Živ XYZ

Interpretacije so verjetno različne, zelo različne če govorimo na osnovi teoretičnih predpostavk. Moja praksa pravi, da si pri običajnih sanjah, lucidnih sanjah ali pri astralni projekciji, vedno izven fizičnega telesa (od zelo blizu do daleč). Dokler je stvar samo teoretična dovoljujem skoraj vse opcije. V praksi (pri zdravem umu in da nima trdih predustvarjenih idej) pa je clovek ponavadi 100 % prepričan v nekaj.
Po mojem je jasnovidnost lahko izven ali tudi ne, dejstvo pa je da jasnovidec preseže omejitve časa.

Mogoče si mislil za : namerno zavestno sanjanje, ko začneš kreirati sanje po svoji volji in se budi začetek zavedanja v sanjah in sicer z programiranjem, avtosugestije in
Taisto spontano – brez autosugestije?

#12 ROGI

ROGI
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 25. februar 2008, 15:30

Nekje sem prebral, da vsi ljudje v sanjah predstavljajo nas.Ne glih direktno, da si sam sebi sovražnik-sosed, ampak da se del čustev pretvori v sanjske osebe.Tako se soočiš z lastnim čustvom-strahom, grozo, lepoto, veseljem, etc..

Nekje sem tudi zasledil, da sanjske knjige kot take nimajo pomena, dokler nekemu simbolu pripisuješ svojo lastno interpretacijo.
Baje so tukaj arhetipski simboli, ki so skupni vsem sanjalcem.

Na nekem drugem forumu smo se kregali, kaj sploh astral je in kje je meja med lucidnostjo in astralnim pohajkovanjem.
Nekateri vam žugajo ponavljajoče vaje doseganja npr, izventelesne izkušnje. Moj protiargument v nekaterih mojih bednih poizskusih je bil, da preprosto zaspiš med opravljanjem vaje.In v sanjah se zaveš, da opravljaš vajo in voila. Crem de la sup manifique

Aja, in v sanjah ne moreš gledat na uro, brat časnika, stikala ne delajo, več prstov maš, in če si ženska po vsej verjetnosti najdeš celulit na nogah.

rogi bodi pridn pa en lep pozdrav s foruma.
-----------------------
Unis, pozdravljen

Zanimiva vaja v 1,2,3 izvedbi je SUNEYE metoda (mislim da ima tudi druga imena), pri kateri večinoma prespiš/prebediš. Je baje najhitrejša in najbolj naravna metoda. Potrebuješ en cel dan oz. dva.

Mail: astralvpraksi@yahoo.com

#13 ROGI

ROGI
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 25. februar 2008, 15:45

Kakšna je bistvena razlika med astralnim pohajkovanjem in lucidnimi sanjami?

Taraja, živjo,

Itak da to verjetno veš, ampak recimo iz mojega zornega kota so LS sanje enako kot običajne sanje, s tem da se LS zaveš in se pri tem zaveš da si v nekem drugem prostoru, ki pa ga težko definiraš. Potem je od tvoje energije in koncentracije važno ali bos uspel obdržati to stanje, ali si sposoben videti stvari z astralnimi čuti (oči) in potovati v paralelnem svetu, ali pa kot se zgodi običajno, da se zbudimo (v fiz.telesu).


tantra, hvala za LINK-e, prečekiram, pa se javim, LP.

#14 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 25. februar 2008, 15:53

ravno v koncentraciji je keč pri LS.
Ne smeš posvečati pretirane pozornosti pri detajlih v sanjah.
Sanjska okolica se začne topiti in prelivati v druge oblike, katere imaš v mislih ali pa se jih niti ne zavedaš ali pa niso plod tvoje špekulacije ali pa..
ah, predstavljaš si, da se zavrtiš okrog svoje osi in voila, dekoncentracija saves the day
protestno masturbira na marsino sliko.

#15 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 25. februar 2008, 16:46

No, jaz se nekako zavedam, da bom začela tako sanjati, vedno hodim po stanovanju, ampak stvari niso na istem mestu kot so v resnici. Potem pa se zbudim, če se uspem nekako premakniti. Bolj se zavedam, ko grem iz spalnice ven, nazaj pa niti ne. Ampak verjetno je to spalna paraliza, saj se pred sanjami ne morem premakniti oz. tisti občutek dobim. Čudo. :eek:

#16 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. februar 2008, 16:52

kolkr sem jaz prebral, izkušenj nimam prav veliko, je razlika med lucidnim sanjanjem in astralno projekcijo v stiku z realnostjo
lucidno sanjanje je pač notranji sanjski svet človeka torej produkt domišljije

medtem, ko je astralna projekcija nekaj popolnoma drugega in nima prave primerjave z lucidnim sanjanjem
pri tem ne gre zato, da zapustiš telo, bolj pravilno to poimenujejo preklop zaznave/zavesti na astralno raven, kjer je govora o astralnem telesu
astralno telo je tako kot fizično le, da ima drugačne lastnosti in deluje kot samostojen nosilec zavesti torej njegovo delovanje ni vezano na fizično telo, pač narediš preklop in deluješ s svojim astralnim telesom, kar bi lahko opisali kot izventelesno izkušnjo
kar pomeni, da se tisto kar si doživel z astralnim telesom ne bo nujno prikazalo kot spomin v fizičnih možganih, torej mora priti do transfera med astralno zavestjo in zavestjo fizičnih možganov
to zavednost pa predvidevam se dosega z vajami

pravilnost opazovanja s pomočjo astralnega telesa se povezuje z astralno vizijo in sposobnostjo pravilne uporabe te
in kot velikokrat omenjajo je pri tem treba bit previden, moraš poznat pravila, moraš poznat sebe, ker drugače hitro zablodiš med domišljijo in realnostjo
astral je bolj občutljiv na misli, kot fizični svet in, če hočeš delovat pravilno moraš to upoštevat
pa velikokrat sem zasledil, da se moraš znat dvignit za kar pa je sigurno potrebna določena mera srčnosti, čistosti in razumevanja

drgač pa verjetn samo pohajkuješ
Brez podpisa

#17 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2008, 16:52

Mogoče si mislil za : namerno zavestno sanjanje, ko začneš kreirati sanje po svoji volji in se budi začetek zavedanja v sanjah in sicer z programiranjem, avtosugestije in
Taisto spontano – brez autosugestije?


...

Tako nekako, ja.
Dejansko je ta korak zavestnega spreminjanja sanj nekako pomemben.
Tu nisi le pasiven, temveč aktiven,
čeprav v obeh primerih buden "sanjalec".

Ravno tako se lahko ta dva principa aplicirata na "budno" stanje, na "materialni" svet.
Ne vsak je sposoben, kot sam praviš, kreativno uporabiti lastno voljo v svetu.

Lep pozdrav,
XYZ

#18 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 25. februar 2008, 20:02

*

Kar se razlage sanj tiče...

bilo bi lepo, če bi bil vsakdo sposoben, si svoje sanje sam razložiti,
ker pa temu ni tako, je prelepo, da obstajajo ljudje, ki to za druge počno.
No, morda ne vedno lepo, ampak naj pustim zablodele primereprimiru.

Ker sam ne vem točno, kaj sanjski svet zares je
in obenem ne vem, kaj nesanjski svet (če tak sploh obstaja) res je,
si svojih sanj niti ne skušam preveč in prepogosto razlagati.

Rekel bi;
poštni predal je poštni predal,
konj je konj (ihaha)
in
bob je bob.

Sicer si včasih razlagam nekatere dogodke, ki se pripetijo v t.i. budnem stanju, kot simbolične,
in skušam dojeti njih globino, a za to nimam vedno zadosti energije oz. je temu ne namenim...

Najverjetneje pa ima že veliko ljudi izkušnje z specifičnimi stanji, najsibo to bolezen, post, meditacija ali hospitalizacija,
v katerih so svet okoli sebe dojemali predvsem simbolično...

kot je že nekdo, katerega so ljudje skozi čas definirali kot zelo brihtnega, dejal:

"Kot zgoraj, tako spodaj."

Morda bi bilo primerneje:

"Kot Notri, tako zunaj."

*

Lepe sanje želim, četudi grde,

XYZ

*

#19 ROGI

ROGI
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 25. februar 2008, 22:49

V bistvu je bla tema Moje sanje tedaj odprta ravno z namenom, da bi sami mal vpogleda dobili, da bi sami skusal interpretirat itd., + kar omenja(s) Robi in NE (kot se vedno zeli/pricakuje ) da bo nekdo, ki je car, uletel in nam razlozil nase sanje.

Valjda, Marsa

Tut Rogi se bo pocasi navadil na komentarje na forumih, kako sistem deluje, itd...

LP

#20 ROGI

ROGI
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 25. februar 2008, 23:01

taraja, živ

Kreativni podzavestni um manifestira objekte v trenutku ko vklopimo misli o določenem objektu. Na nivoju sanj so ti objekti stvarni in obstojijo toliko časa dokler jih hranimo-energiziramo z mislimi. Ker je okolica čudna in naša zavedanje minimalizirano so tudi naše misli ne dovolj koncentrirane pri čemer lahko prihaja do popolnoma drugačne slike. Ni lih točno tako, ampak recimo da je precej od tega res. Spalna paraliza, po mojem začetek sanj ali Lucidnih Sanj.

taraja:
No, jaz se nekako zavedam, da bom začela tako sanjati, vedno hodim po stanovanju, ampak stvari niso na istem mestu kot so v resnici. Potem pa se zbudim, če se uspem nekako premakniti. Bolj se zavedam, ko grem iz spalnice ven, nazaj pa niti ne. Ampak verjetno je to spalna paraliza, saj se pred sanjami ne morem premakniti oz. tisti občutek dobim. Čudo.

#21 Scorpion25

Scorpion25
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 26. februar 2008, 08:09

eno vprašanje pa brez zamere...in tiste sanje,ki jih določeni ljudje sanjajo pa se uresničijo v nekaj dneh?pa ne o sebi pač padogodkih po svetu?kako bi to razložili?thanks.

#22 ROGI

ROGI
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 26. februar 2008, 13:05

Scorpion 25,

Na nekem globokem nivoju (egregor) so zapisane vse informacije do tega trenutka. 1/4 informacij lahko dober sanjac ali videc z 100 % natančnostjo ugotovi preko sanj oz.drugih načinov. 3/4 pa le z večjo ali manjšo natančnostjo. Kako jim to uspe da iz globine potegnejo te informacije je treba njih vprašat. Dejstva pa so da so nekateri zelo dobri, praviloma pa večina ni popolnoma natančna pri vsaj polovici primerov.

#23 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 26. februar 2008, 13:20

Astralna projekcija x;)x :palec:

#24 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 26. februar 2008, 13:34

Na nekem globokem nivoju (egregor) so zapisane vse informacije do tega trenutka.


Že, četudi bi bilo to res, še vedno ne nudi razlage za to,
da nekateri v sanjah vidijo nekaj, kar se ZA TEM (torej v "prihodnosti") zgodi.

Nekateri pravijo, da so vse stvari vnaprej določene
in zatorej nekaterim dostopne,
kar sam k sreči ne verjamem.

Sicer pa: mar ni vsak svoje sreče kovač ?

: ))

#25 Scorpion25

Scorpion25
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 26. februar 2008, 14:33

zanimive razlage vendar me nekako ne zadovoljijo:)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0