Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Menstrualna skodelica


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
327 komentarjev na to temo

#1 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. marec 2008, 12:00

Spet nova marketingska umetno potrebna stvar ali olajsevalna okoliscina?


V Slovenijo prihaja menstrualna 'skodelica'

Objavljena slika V začetku aprila bo Drogerie Markt na police poslal alternativo higienskim vložkom in tamponom, silikonsko menstrualno skodelico Lunette, ki jo lahko uporabljate od 5 do 10 let. Skodelica je prepričala že mnoge ženske po celem svetu, v Veliki Britaniji, ZDA in na Finskem pa jo uporabljajo že več desetletij. Zanjo boste morali odšteti 31 evrov, na spletu pa bo stala 1,10 evra manj. V Sloveniji s tem pripomočkom ginekologija še ni seznanjena, vendar pa začetki priročne ter okolju in ženski varnejše novosti na našem trgu segajo v leto 1930, ko je bila skodelica še iz lateksa, zaradi uspešnejše marketinške akcije pa so jo izrinili tamponi.
Glavna prednost skodelice je, da ne izsušuje nožnice, saj ne posega v proces naravnega vlaženja, prav tako pa ne moti niti kislosti nožnice, kot se to dogaja pri tamponih, ki so običajno beljeni s klorom. Uporaba je enostavna, vendar se boste morali, enako kot pri tamponih, skodelico navaditi vstavljati pravilno. Obstajata dve velikosti glede na moč menstruacije. Če je skodelica pravilno uporabljena, je ne smete čutiti pri vsakodnevnih opravilih.
Skodelico se čisti pod tekočo vodo in razkužuje z dezinfekcijskimi krpicami. Če jo uporabnica vsaj enkrat na mesec razkuži v vreli vodi, jo lahko uporabljate tudi do 10 let, s čimer boste privarčevali in pripomogli k ohranitvi narave, saj vsak mesec povprečna ženska porabi za približno pol kilograma vložkov in tamponov.
vir http://lifestyle.ena....asp?ClID=20740


#2 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 29. marec 2008, 12:32

Moja znanka že dolgo uporablja nekaj podobnega - Mooncup
Zadovoljena je predvsem zato, ker ji ne izsuši sluznice (je imela ogromno problemov s tem, ko je uporabljala tampone).
Jaz se nekako še nisem odločila za to, čeprav ne more prehvaliti.

Seveda pa je dobro iz okoljevarstvenih razlogov :palec:
Bom še miceno počakala x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#3 h3x0r89

h3x0r89
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 29. marec 2008, 12:56

ha ma kasne se spolnejo za vas zenske .... a za nas moske pa 0 ???

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. marec 2008, 13:15

se pocutis prikrajsanga al kaj x:Dx

#5 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 29. marec 2008, 13:53

ha ma kasne se spolnejo za vas zenske .... a za nas moske pa 0 ???

Sej jaz ne bi imela nič proti, če bi jih vi potrebovali, namesto žensk.
Ampak je bolje, da je tako, ker se niti ne predstavljam tipov s PMS-ji. Groza. x:o)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#6 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. marec 2008, 14:29

pa pazi na vstavljanje pa bog ne daj da te kje doleti to, da je edina misel da ti kej ven porine al pa kako boš ves krvav prišel do doma...
fantje, kolektivna zavest zmore marsikaj, časi se pa spreminjajo tko da ;)
šalamala.press

#7 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. marec 2008, 16:05

Na ovulacijo se kar dober seksa. Občutki pri nekaterih potencirani bistveno.
Mora pa tipson obvladat 100%, da ni čez 9 mesecev novega državljana,...

Težav večjih PMS, ... ph uravnoteženo hranjene v večini nimajo. Kakor povejo punce same.

xsmx

Izvoli menstruacijo z ovulacijami in PMS-om vred, tko da ti privoščim tudi mooncup. x:o)x



#8 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. marec 2008, 16:16

Težav večjih PMS, ... ph uravnoteženo hranjene v večini nimajo. Kakor povejo punce same.

ej tolk kot sem sama pazila na prehrano pa gibanje pa miselnost, pa sem pristala na operaciji... danes imam celo maternico pošito... mi lahko malce obrazložiš tole kar povedo punce same?

#9 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 29. marec 2008, 16:27

Ma tole meni zgleda kot en lijak. Sicer se mi pa ne zdi preveč praktično. Kako pa na javnih vecejih tole spucaš?

#10 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. marec 2008, 16:40

ej tolk kot sem sama pazila na prehrano pa gibanje pa miselnost, pa sem pristala na operaciji... danes imam celo maternico pošito... mi lahko malce obrazložiš tole kar povedo punce same?


Mišljena je ph uravnotežena prehrana pri presnavljanju (Makrobiotika).
Več v:
Prirodno lječenje Makrobiotikom avtorja Michia Kushija.
Kje že leta nazaj razprodano knjigo dobit pa ne bi vedel. Moje tri so bile izposojene in nikoli vrnjene. )
"Pošita maternica"; konkretno katere diagnoze bile postavljene, kateri zdravniški (kirurški) posegi opravljeni?

#11 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. marec 2008, 16:49

miomi, materični vrat, obe steni... neizkušena ginekologinja na UZ mislila da sem noseča, ocenila na 4. mesece...med operativnim posegom se maternica raztrgala, kirurg porabil dve uri da reši zadevo...
pred tem grozne bolečine, železa skoraj nič (nekaj mesecev po opreciji 3,2 če ti to kaj pove) , slabo počutje, menstruacije pa takšne kot bi šlo za spontane splave... nikomur ne privoščim tega, zato fantje ne norčujte se iz teh zadev

#12 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 29. marec 2008, 16:57

Mislim.. xrolleyesx česa vsega si folk še ne izmisli. xrolleyesx

Men so vložki še vedno zakon. x!x
Za tiste tri dni v mesecu,ko imam menstruacijo,pa res nima smisla komplicirati..
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#13 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 29. marec 2008, 17:01

Sej ne gre samo ZATE, gre tudi za okolje... pač... majhen korak, ampak je vseeno korak.

Če mi bo všeč in če bom res uporabljala 10 let, potem se tudi finančno izplača...

Navodila za uporabo - nič težkega...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#14 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. marec 2008, 17:04

Mislim.. xrolleyesx česa vsega si folk še ne izmisli. xrolleyesx

Men so vložki še vedno zakon. x!x
Za tiste tri dni v mesecu,ko imam menstruacijo,pa res nima smisla komplicirati..

men pa vložki niso pomenili nobene zaščite...

#15 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 29. marec 2008, 17:14

To je drugo pol.

Ampak drugače so vložki veliko bolj priporočljivi kot tamponi in podobne zadeve.
Se telo bolje ščisti v tem času.
Moja ginekologinja mi večkrat omenja,da naj se na veliko izogibam tamponom.
Kri mora iz telesa.
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#16 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. marec 2008, 17:17

"miomi, maternični vrat, obe steni... neizkušena ginekologinja na UZ mislila da sem noseča, ocenila na 4. mesece...med operativnim posegom se maternica raztrgala, kirurg porabil dve uri da reši zadevo...
pred tem grozne bolečine, železa skoraj nič (nekaj mesecev po opreciji 3,2 če ti to kaj pove) , slabo počutje, menstruacije pa takšne kot bi šlo za spontane splave... nikomur ne privoščim tega, zato fantje ne norčujte se iz teh zadev"

Fe: čemaž, regrat, koprive, ... (čim manj sladkorja,...)

miomi; se razvijajo iz sluzi.
Sluz pa delajo mleko & mlečni proizvodi, pretiravanje v maščobah
(čokolada, napolitanke, margarina, živalske maščobe, …).
Znanki so po prehodu na makrobiotično prehrano (po konzultaciji z Z. Pejićem iz Makronove, Zg)
izginili skozi nekaj mesecev (točno št. le – teh ne bi vedel).
Ginekologu nič bilo jasno.

maternični vrat:
lahko virus od kakega tipsona dobljen (ime že pozabu tega virusa),
lahko tudi mehanske poškodbe vratu med spolnimi odnosi in nato okužbe.
Ko je “K“ daljši kot vagina. Kljub svoji raztegljivosti.
Ko so bolečine (pri odnosu) in naveden vzrok. Mora del “K“ ostati zunaj.
Mnogo žensk tega ne zmore svojemu “J“ povedat direkt v obraz.
Raje eskivirajo z “glavoboli, ...“, drugimi izgovori. Seks jim je bolečina.
Seksajo, da ustrežejo “J“ svojemu.

“menstruacije pa takšne kot bi šlo za spontane splave...“

Vaja Jelen za ženske ublaži navedeno. Z njo se lahko menstruacija odpravi.
Le – ta se povrne ko se jo neha izvajat.
Težave omilijo nekatere vaje iz yoge (uddhiyana bandha, tantrična mool bandha, ashwini mudra,
sahajoli, polsveča s plugom, …).
Nisem strokovnjak za yogo. Bo Silky povedala več oz. Je že. )

Vaja jelen, nega vagine, ... je v Tau Ljubezni dr. Changa (pdf ebook, hrvaški jezik):
http://rapidshare.co...ao_Ljubezni.pdf

#17 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 29. marec 2008, 18:02

Sej ne gre samo ZATE, gre tudi za okolje... pač... majhen korak, ampak je vseeno korak.

Če mi bo všeč in če bom res uporabljala 10 let, potem se tudi finančno izplača...

Navodila za uporabo - nič težkega...



se strinjam in bom najverjetneje poskusila.
privlacna mi je tudi misel, da imas dober pregled nad tem, koliko krvi izgubis in kdaj v ciklu...
ker na vlozkih to tezko presodis in me je vedno motilo nekako...
tamponi so ne samo nevarni ampak tudi podobno kot vlozki ne dajo prave ideje o tem,
kaj se dogaja v telesu, ceprav sem jih v dolocenih obdobjih primorana uporabljat
ker preprosto prevec krvavim, da bi vlozek to prenesel.
smiselno je uporabljat kemicno neobdelane stvari, ki pridejo v noznico oz. v stik s s luznico,
kot so tisti iz naravnega bombaza (jih lahko narocis na http://www.biosi.si/)

Tantra dobro si povedal, obstaja seveda se moznost, da mora Ksenia kaksne druge stvari resit sama s sabo
(nemehanske in neklinicne). Tako je bilo namrec v mojem primeru, so pa te vaje zelo dobra pomoc in podpora, vcasih pa kot receno same po sebi dovolj.
dejansko bi zenske lahko dosti problemov resile s tem, ko ne bi imele odnosov, ki jim ne prijajo (ne mislim tu nate, Ksenia x;)x )
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#18 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. marec 2008, 18:41

o ja tud sama vem, da je pomembnega pomena tako miselnost kot odnos. 16 januarja je bilo eno leto od operacije in do sedaj so se zadeve uredile, vem pa, da se lahko zadeva ponovi... zato mi je vsaka inf. dobrodošla...vsak mesec ko je zadeva normalna sem hvaležna za trenutno stanje. zanimivo je bilo tudi pred operacijo, da so bili šokirani da nisem panična glede na pogostost raka na dojkah.. sama vem, da ga ne bo...

#19 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. marec 2008, 19:09

"...raka na dojkah..." :

Diagnostika, zdravljenje, jedilniki, osebne izpovedi konkretnih ljudi zazdravljenih od posameznih vrst raka z imenom in priimkom, ... v :
Ishranom protiv raka (avtor Michio Kushi v sodelovanju z Aleksom ...).
Knjiga razprodana že leta.
Konzultacije so v Makronovi, Zg (Z. Pejić).
Zdravljenje za malo bolj napredne. Kateri se zavedajo ph faktorja presnove posamezne hrane - živil. In njegovega pomena na ph krvi,...

#20 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. marec 2008, 22:44

moja frendica si je tole že par let nazaj v Londonu kupila.. ji je fajn, ker ma bolj močne menstruacije, pa je tole bolj zihr kot tamponi in vložki.. pa ko potuješ, ti ni treba celih škatel tamponov s sabo vlačit in razmišljat a v Afriki jih boš tud našel v kaki trgovini.. pa ni tko kak pretirana svinjarija tole, sam maš mal več s krvjo opravka, kot pa pri tamponih, ker moraš pač ven vzet in oprat v umivalniku..
se da tudi pri nas dobit mooncup, cena skor ista kot v Angliji.. eno društvo v LJ jih prodaja, mooncupe, sem kak mesec nazaj brskala, ker sem si ga hotla iz gb naročit pa pol ugotovila, da se da tud tle dobit..
sam nisem še zbrala teh 30€, mi ni tko nujno, pa tud mal se sprašujem, če ma smisel, ker mam prenežne menstre, da bi tole kaj bolj v poštev prišlo..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. marec 2008, 11:51

Men vse skupi zgleda grozn :eek: prouzaprou.
sploh da se vstavlja nekaj nenaravnega.
jasno pa je, da zivimo v dokaj nenaravnih casih, ki zahtevajo doloceno dinamiko.
in danes zensk nihce ne vprasa ali imajo menstruacijo ali karkoli drugega...


je pa seveda za razmislit kaj kateri odgovarja, kaj je bolj ekolosko in predvsem kaj je najbolj zdravo!

kot moski izgublja z izlitjem semena, tako zenska izgublja z menstruacijo.
tukaj morda nima smisla razglabljat kdo je na slabsem. verjamem pa, da je narava poskrbela primerno, ce jo in se le poslusamo.


poznam nekaj zensk, ki pravijo, da je njihova menstruacija zelo odvisna od prehane, ki jo uzivajo, ph-ja in zakisanosti organizma. Mislim, da bi to za vecino kar drzalo.
Seveda pa, ce je neka oseba zelo zakisana, potrebuje nemalo casa, da se odkisa; pac ne gre cez noc.
Jasno, bolj zdravo zivljenje pripomore tudi k lazjim in znosnejsim zenskim okoliscinam, tega pac nemoremo zanikati. Vedno pa obstajajo izjeme; kar kaze na to, da zadeve se vedno niso raziskane zadovoljivo, ter, da clovesko znanje pravzaprav je omejeno.
Dokler pa bomo na organizem, cloveka gledali zgolj kakor na nekaj fizicnega, pa so zmote in nerazumljivosti se toliko pogostejse.

Ko, bo znanost pricela upostevati ETER, verjamem, da bodo sledile velike spremembe v zdravljenju ljudi in samem sistemu zdravljena ter misljenja.

Takrat bo zdravilec, zdravnik (nekateri ze) lazje ugotovil vzrok dolocene tezave; ne pa jo odpravljal zgolj na fizicnem nivoju, ki je v koncni fazi vedno le posledica in rezultat necesa kar smo ustvarili na drugih novojih svoje zavesti.

* Dokumentarna oddaja: Skrita energija - eter
* Dr. Robert Leskovar:
Odkrivanje biopolja ali etra

#22 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. marec 2008, 17:47

moški (tako vsaj pravijo, jst ne vem ;)) z izlitjem semena dejansko izgublja. medtem, ko ženska z menstruacijo izloča iz sebe tudi strupe... torej prej pridobiva, kot izgublja. bolj kot je telo čisto, milejše so menstruacije.
seveda pa ne gre kar po izgubi menstruacije sklepat, da gre za kakšno zelo zdravo žensko; lahko je vzrok kakšna bolezen.
ampak kakorkoli, meni ni všeč niti ta skodelica niti mi niso všeč vložki. povsod se nekaj nabira in čmaži potem na telesu (ker tudi vložkov se ne menja vsake pol ure al kolk). samo, če imaš menstruacijo, kaj pa češ? brez ne moreš bit.


Poznam dve ženski, kateri sta z jelenom zaustavili menstruacijo. Obe se hranita uravnoteženo.
Sta nadzadovoljni.
Drugo pa je, ko menstruacije ni iz bolezenskih oz. zdravstvenih razlogov. V temu pr. se
konzultira lečečega zdravnika.
Izlitje semena vitalno izprazni moškega po 5000 letnih vedenjih KTM (Kitajske tradicionalne medicine); vedenjih tantre, yoge, tao praks.
Nekateri moški so že pri 50.velikokrat "mehkokurčniki". Vitalno, duševno izpraznjeni.
Nezmožni popolne zadovoljitve svoje partnerke.
Ženske pa pogosto spolno "nedojebane". V veliko SI zakonih. In drugod.
Po vsaki ejakulaciji živčni sistem zapade v depresijo. Njegova "mikrovoltaža" se izprazni.
Žleze se vitalno izpraznijo. Organizem rabi čas za revitalizacijo...
Več v Kundalini - Tantra avtorja Satyanande.
V poglavju Vama Marga. Literaturi o Taoistični spolnosti avtorjev Mantak Chie, dr. Stephena T. Changa, ...

#23 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. marec 2008, 18:09

"...si ne predstavljam to npr. na javnem stranišču kjer ni umivalnikov tam kjer je WC -školjka ...kako bi pol to šlo..."

Ko se sproba v praksi, se vidi. Kako pa kaj. )

#24 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 31. marec 2008, 18:32

Izlitje semena vitalno izprazni moškega po 5000 letnih vedenjih KTM (Kitajske tradicionalne medicine); vedenjih tantre, yoge, tao praks.
Nekateri moški so že pri 50.velikokrat "mehkokurčniki". Vitalno, duševno izpraznjeni.
Nezmožni popolne zadovoljitve svoje partnerke.
Ženske pa pogosto spolno "nedojebane". V veliko SI zakonih. In drugod.
Po vsaki ejakulaciji živčni sistem zapade v depresijo. Njegova "mikrovoltaža" se izprazni.
Žleze se vitalno izpraznijo. Organizem rabi čas za revitalizacijo...
Več v Kundalini - Tantra avtorja Satyanande.
V poglavju Vama Marga. Literaturi o Taoistični spolnosti avtorjev Mantak Chie, dr. Stephena T. Changa, ...


v Beogradu mi je prodajalka cokolade razlagala, da slovenski moski niso za nic, ker samo delajo in mislijo samo na kariero ali avto ali hiso in ker niti slucajno ne vejo, za kaj imajo zensko, in za kaj imajo svoj spolni organ x:o)x
srbi naj bi bili ravno tako zanic, ker malo predobro vejo, za kaj imajo svoj spolni organ in se jim cel svet vrti samo okrog tega, skratka: priporocila je bosance, ker so baje dobri moski in mozje in menda najbolj vejo za kaj imajo vse organe, ne samo spolnega (beri:znajo uporabljati tudi roke, noge, mozgane in vse to simultano!!!) x;)x

zanima me katero knjigo od dr. Stephena Thomasa Changa priporocas? sama imam Popolni sistem samozdravljenja in je super knjiga, je napisal se kaksno o spolnosti?
Mantak Chieve knjige pa so tudi zelo v redu,
ce odstejes porazne prevode (npr. zenska knjiga Tao Ljubezni se konca kar na sredi stavka... xcivx :8): )
Moske se nisem brala, jo bom pa kmalu, ker me zanima.



Samo tole zgleda grozen.... :huh:

tole je totalno nepraktično....razen če si skoz doma ...sam sej večina upokojenk tega potem več ne rabi...(nič žaljivega tukaj mislila) Samo za to moraš bit res doma...
Pa to zadevo naj bi uporabljal5- 10 let ...joj še otroško dudko pa je tud iz silikona je treba kar prej zamenjat (no saj jo ne rabi 10 let pa kljub temu ...)

si ne predstavljam to npr. na javnem stranišču kjer ni umivalnikov tam kjer je WC -školjka ...kako bi pol to šlo...


ce sem prav razumela, je ni treba tako pogosto cistiti, ker je veliko prostora za skoraj cel dan tekocine...
glede materiala mislim, da ni problem. otroci dudo grizejo, tule pa stvar stoji vec ko ne na miru...
ti javim, ce bom poskusila, ce ne prej cez 5 let x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#25 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 31. marec 2008, 18:41

Men vse skupi zgleda grozn :eek: prouzaprou.
sploh da se vstavlja nekaj nenaravnega.
jasno pa je, da zivimo v dokaj nenaravnih casih, ki zahtevajo doloceno dinamiko.
in danes zensk nihce ne vprasa ali imajo menstruacijo ali karkoli drugega...


[color="#8b0000"]je pa seveda za razmislit kaj kateri odgovarja, kaj je bolj ekolosko in predvsem kaj je najbolj zdravo!

tole načeloma ful bolj zdravo kot tamponi, dobro, mogoče če odštejemo une eko iz oh in sploh naravne vate.. vložki isto sranje, kar je vpojno, ma not tolk svinjarije, da se ti dost hitro zna vse vnet, če si malo bolj občutljiv, kar je pa natur, je pa sama vata in se skoz sprašuješ kok časa bo zdržalo, preden boš imel rdeče hlače x:o)x
narejeno iz medicinskega silikona, ne vsebuje lateksa in načeloma ne bi smel biti alergen..

strelka, frendica rekla, da v javnih straniščih samo izliješ ven in obrišeš z robčkom in ponovno vstaviš..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0