Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Menstrualna skodelica


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
327 komentarjev na to temo

#51 Aylima

Aylima
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 8. april 2008, 13:56

Jaz uporabljam Mooncup se mi zdi da že ene 2 leti. Oz. jo uporabljam za ponoči in ko sem doma. Za v službo se nekako še nisem navadla. Morda pa se bom kdaj.

Torej, stvar je čisto super. NE premoči, tudi ponoči ne oz. bolj redko, pa še tedaj je bil vzrok nepravilno vstaljanje. Aja, pravilnega vstaljanja se človek hitro priuči. Jaz ko jo imam, dam samo še bombažni vložek od Štorklje, torej nič umetnega.

In je kar presenečenje, ko vidiš, da krvi sploh ni tako veliko, ko bi človek lahko sklepal iz vložkov.

Je pa tudi res, da odkar sem vegetarijanka+raznorazna čiščenje telesa, da me M več ne bolijo in se mi zdi, da je tudi krbvi manj. Aja, nagnjene do skladkih stvri par dni prej pa še zmeraj ostaja.... x:o)x

Meni se zdi tale skodelica precej precej bolj prijazna do okolja in do zdravja ženske. Kar pogumno punce. :palec:

Aja, jaz jo pred vsakim vstaljanjem prej še prekuham. Imam poseben lonček za to.

To temo je popravil/a Aylima: 8. april 2008, 13:58


#52 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 8. april 2008, 14:07

:inocent:

neverjetno kako se časi spreminjajo

diafragmo kot kontracepcijsko sredstvo so pa ukinili s slovenskega tržišča....deset let nazaj

ker je bilo uporabnicam odveč neprijetno vstavljanje


glede na to, kako malo stranskih učinkov ima diafragma, pa kompatibiln procent varnosti v primerjavi z ostalimi kontracepcijskimi sredstvi, ja časi se res spreminjajo in ljudje z njimi

:eek:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#53 Ninca

Ninca
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 292

Objavljeno: 9. april 2008, 10:26

In je kar presenečenje, ko vidiš, da krvi sploh ni tako veliko, ko bi človek lahko sklepal iz vložkov.

Je pa tudi res, da odkar sem vegetarijanka+raznorazna čiščenje telesa, da me M več ne bolijo in se mi zdi, da je tudi krbvi manj. Aja, nagnjene do skladkih stvri par dni prej pa še zmeraj ostaja.... x:o)x

Meni se zdi tale skodelica precej precej bolj prijazna do okolja in do zdravja ženske. Kar pogumno punce. :palec:

Aja, jaz jo pred vsakim vstaljanjem prej še prekuham. Imam poseben lonček za to.


To je res ja - sploh ni tok krvi kot bi si predstavlal nekdo...tut men ni blo jasno kako bom to praznila, sem misnla, da bo to čist polno in da se bom ob menjavi povsod polila ...no pa sploh ni tok tega :) sej sm že rekla - "en plunk" (odvisn, kokr pr kateri verjetno, ampak še vseeno niso to hektolitri, itak pa pravijo da nekako zgubimo do cca. deci krvi na en cikel - se pravi, da v enem dnevu ne morš napolnit skodelice, razn če maš res močno menstruacijo...no, potem pač večkrat menjaš in ni problema)
Hehe, ja tut jst sm si nabavla poseben lonček, ki bo namenjen le za skodelico :)
Carpe diem!

#54 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 9. april 2008, 15:08

diafragmo kot kontracepcijsko sredstvo so pa ukinili s slovenskega tržišča....deset let nazaj

ker je bilo uporabnicam odveč neprijetno vstavljanje
glede na to, kako malo stranskih učinkov ima diafragma, pa kompatibiln procent varnosti v primerjavi z ostalimi kontracepcijskimi sredstvi, ja časi se res spreminjajo in ljudje z njimi

:eek:



adej!
jaz jo pa se imam nekje...ker sem jo uporabljala in mi nic ni bilo tezko in se mi je zdelo prirocno in enostavno...
in najmanj kemicno...dokler je nisem nehala uporabljat pac...kdove kdaj ze.

A to pomeni, da imam zdaj v lasti unikatno starino? Collectors item, takorekoc?
A je to kje za prodat x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#55 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 9. april 2008, 15:15

Zanimivo res, Ninca, si me prepričala. Najbrž bom jz tudi poskusila. Imam močne menstr., prva dva dni brez tamponov sploh ne upam kam, ker drugače bi šlo vse mimo. Nato pa uporabljam bombažne vložke. Tudi res, da je menstr. odvisna od prehrane, sama vidim, kadar imam manj kg in jem bolj "lahko" hrano, imam tudi menstr. manj močno. Potrudit se bo treba edino za čiščenje, si pomagat s kakšno plastenko vode, pa saj se da, če se človek organizira. Kadar bom pa na potovanju ali kakorkoli, pa še tudi lahko pride v poštev star način, ane...

#56 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 9. april 2008, 18:09

ko smo me punce slišale za to skodelico...priznam smo se krepko nasmejale in še zdej mi gre na smeh...mogoče, če bi mi kdo razložil zakaj bi jz to uporabljala bi bila drugačnega mnenja...vendar mislim, da me ne bi mogel prepričat, ker mene vložki čisto nič ne motijo...tamponov pa itak ne uporabljam....se ne ukvarjam tok s tem...pač menstra je del ženske in se zato zaradi tega sploh tok ne obremenjujem...in to je to...
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#57 Ninca

Ninca
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 292

Objavljeno: 9. april 2008, 20:12

Kera je zdej boljš? Mooncup al tista ta druga?
Zgleda da grem še jst v nabavo :o|o:

jst mam Lunette, ker je to pač prišlo zdej k nam v DM. Mooncup niti ne vem, če majo kje, razn prek neta seveda.

Zanimivo res, Ninca, si me prepričala. Najbrž bom jz tudi poskusila. Imam močne menstr., prva dva dni brez tamponov sploh ne upam kam, ker drugače bi šlo vse mimo. Nato pa uporabljam bombažne vložke. Tudi res, da je menstr. odvisna od prehrane, sama vidim, kadar imam manj kg in jem bolj "lahko" hrano, imam tudi menstr. manj močno. Potrudit se bo treba edino za čiščenje, si pomagat s kakšno plastenko vode, pa saj se da, če se človek organizira. Kadar bom pa na potovanju ali kakorkoli, pa še tudi lahko pride v poštev star način, ane...

:)le probaj...če imaš močno menstr. boš verjetno mogla vzet večjo (sta dve velikosti, jaz sem vzela manjšo), pa večkrat jo boš mogla mogoče praznit...pri vstavljanju potrebuješ malo vaje (vsaj jst sm jo), ampak saj se navadiš....:)
hm, ampak ravno za potovanja je super...ne rabiš popolnoma nič drugega kot "svojo skodelico" in dezinfekcijske krpice - to je to....pa po mojih izkušnjah-jo imaš lahko dlje notri kot tampon, kar je spet plus:)

ko smo me punce slišale za to skodelico...priznam smo se krepko nasmejale in še zdej mi gre na smeh...mogoče, če bi mi kdo razložil zakaj bi jz to uporabljala bi bila drugačnega mnenja...vendar mislim, da me ne bi mogel prepričat, ker mene vložki čisto nič ne motijo...tamponov pa itak ne uporabljam....se ne ukvarjam tok s tem...pač menstra je del ženske in se zato zaradi tega sploh tok ne obremenjujem...in to je to...

ja tut moja prjatlca mi je rekla, da je misnla, da je to prvoaprilska šala, ko jo je prvič vidla :)
drugač pa - tut jst se ne obremenjujem z menstruacijo...se strinjam - je del vsake ženske...ampak če sm že probala tampone (predvsem zarad športa), zakaj ne bi še skodelice, ker jo povsod hvalijo :) pa sem probala in meni osebno je super - že zaradi tega, ker sploh ne čutiš, da imaš karkoli notri; ko greš na WC ni problema z mokro špagco (kot pri tamponu), pa še dlje kot tampon jo maš lahko. Vložki pač pri meni ne pridejo v poštev (spet zaradi športa pač), še vseeno pa imam v rezervi tiste mini tanga vložke, ki sem jih uporabljala prej :)
Carpe diem!

#58 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 10. april 2008, 08:25

ja tut moja prjatlca mi je rekla, da je misnla, da je to prvoaprilska šala, ko jo je prvič vidla :)
drugač pa - tut jst se ne obremenjujem z menstruacijo...se strinjam - je del vsake ženske...ampak če sm že probala tampone (predvsem zarad športa), zakaj ne bi še skodelice, ker jo povsod hvalijo :) pa sem probala in meni osebno je super - že zaradi tega, ker sploh ne čutiš, da imaš karkoli notri; ko greš na WC ni problema z mokro špagco (kot pri tamponu), pa še dlje kot tampon jo maš lahko. Vložki pač pri meni ne pridejo v poštev (spet zaradi športa pač), še vseeno pa imam v rezervi tiste mini tanga vložke, ki sem jih uporabljala prej :)


ne predstavljam si kako si to gumo ve daste lahko notri...res ne???
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#59 Ninca

Ninca
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 292

Objavljeno: 10. april 2008, 09:54

ne predstavljam si kako si to gumo ve daste lahko notri...res ne???

sej se zvije :inocent:
Če gre kej druzga noter haha, bo šlo tud to x:o)x

:palec: :palec: x:Dx res je, če gre kej druzga notr...bo šla pa tut ta skodelčica xokkx hehe
drgač pa Pinka - ja, sej morš skup dat in prepognt na pol...res da rabš mal vaje da obdržiš pol to tko, ker se hoče kr narazn dat, ampak - vaja dela mojstra (tko kot to za vse vela) :)
Carpe diem!

#60 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. april 2008, 09:58

ne predstavljam si kako si to gumo ve daste lahko notri...res ne???



a silikonske prsi pa razne vijake v kolenih pa tko notri met je pa normalno :8):
saj to je iz enega najmanj alergenih materialov, kar jih lahko daš v telo...če odštejemo morda zlato...
kjer bi bila stvar še malo bolj komplicirana x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#61 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 10. april 2008, 12:16

Sem jo dobil danes...kako deluje (pluse in minuse) vam pa še sporočim...

Activist Movement against TOSAMA!

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#62 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 10. april 2008, 12:38

Sem jo dobil danes...kako deluje (pluse in minuse) vam pa še sporočim...

Activist Movement against TOSAMA!

in kam si još boš namontiral ti :8):


x:Dx x:Dx x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#63 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 10. april 2008, 12:46

in kam si još boš namontiral ti :8):
x:Dx x:Dx x;)x


pojedel jo bom in pokakal....če mi to uspe potem ni hudiča, da ne bo šla tudi še kam drugam, če pa ne bom imel trajen spomin v debelem črevesju!

samo enkrat se živi....

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#64 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 10. april 2008, 14:08

samo enkrat se živi....

tako se govori x^x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#65 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. april 2008, 14:12

x:Dx :palec:

...
Activist Movement against TOSAMA!



#66 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 10. april 2008, 14:28

zdej še mene mika :inocent: mimo dm pa itak grem vsak dan :D
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#67 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. april 2008, 14:55

Sem jo dobil danes...kako deluje (pluse in minuse) vam pa še sporočim...

Activist Movement against TOSAMA!


xsmx




pojedel jo bom in pokakal....če mi to uspe potem ni hudiča, da ne bo šla tudi še kam drugam, če pa ne bom imel trajen spomin v debelem črevesju!

samo enkrat se živi....



no le javi, prosim! living on the edge x^x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#68 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. april 2008, 18:32

samo res...jaz sem ugotovila, da je v bistvu skoraj čas za poskušno vožnjo, glede na to, da sem tako navdušena, bom verjetno kmalu lahko poročala....vsekakor prej kot Mystica x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#69 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. april 2008, 18:50

hja...x;)x
edino edge nas lahko vse prehiti zdaj, ko poljubno lahko zoba skodelice ne glede na naravne cikluse...morda se že jutri oglasi s poročilom xDDx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#70 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 10. april 2008, 19:25

jao, kaj smo iz tele teme nardile x:o)x x:Dx x:Dx x:Dx

jaz sem za moonparty x:px
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#71 X~EDGE~X

X~EDGE~X
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 666

Objavljeno: 10. april 2008, 19:48

jao, kaj smo iz tele teme nardile x:o)x x:Dx x:Dx x:Dx

jaz sem za moonparty x:px


Jaz bom pa zvezda večera...:)

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...


#72 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 10. april 2008, 22:52

ne morem vrjet, da sm vseh 5 strani komentarjev prebral :eek: x:o)x zdj bom začel z aktivnim ozaveščanjem in nudil brezplačne inštrukcije vstavljanja x:Dx :palec: x:Ix


jaz jih nisem, pa pravzaprav sploh ne vem, kako mi je uspelo zabluzit do te teme, ampak...ko spet vidim kaj, kar naj bi ultimativno spremeilo zenskam zivljenje, se nehote spomnim tega:


Objavljena slika


x:Dx x:Dx x:Dx

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#73 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 11. april 2008, 11:01

Jaaa!!! To bi jaz mela :palec: xDDx
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#74 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. april 2008, 19:45

sej se zvije :inocent:
Če gre kej druzga noter haha, bo šlo tud to x:o)x


Ja to že ampak drugo je dosti bolj prijetno...se ne strinjaš?
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#75 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 11. april 2008, 19:48

Kaj se pa zdej izogibaš ;)
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0