Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Verske sekte


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
363 komentarjev na to temo

#301 Boyana

Boyana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 25. december 2010, 19:26

ja matjaž ... sedaj pa ne govoriš več o VERI, temveč načenjaš ZAVEST

VESEL SEM, DA NAPREDUJEŠ ...

Za razliko od tebe, ki stojiš na mestu. ( Po tvojem pisanju sodeč. ) Če bi dobro prebral kar je napisal Matjaž, ne bi dajal takih komentarjev.
Lep pozdrav.

To temo je popravil/a Boyana: 25. december 2010, 19:27

Boyana


#302 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 25. december 2010, 19:51

Zato, ker si omenil, da je religija zato, da človeka ali človeštvo izrablja. Torej sklepam, da se bojiš biti izrabljen.

Napačno sklepaš. Če si upaš pogledat, boš videl, da so religijski/verski sistemi namenjeni izrabi človeka. Tega se mi ni treba bati, tako je, pa če je meni ali tebi všeč ali ne.

Zna pa biti res, da sem zgrešil natančen smisel teme. Govorim bolj o osebni veri, manj o točno opredeljenih sektah, religijah itd....Ker sem malce površen in se osredotočim na določene poste, ne na celoto. Se opravičujem, če koga to moti.

Naslov teme je Verske sekte, kjer se pogovarjamo o verskih sektah in institucionaliziranih verskih sistemih, katere sem komentiral, ti pa (mi) vztrajno odgovarjaš s sestavki o osebni veri.
Possible—but highly unlikely.

#303 nac05

nac05
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 25. december 2010, 22:33

Za razliko od tebe, ki stojiš na mestu. ( Po tvojem pisanju sodeč. ) Če bi dobro prebral kar je napisal Matjaž, ne bi dajal takih komentarjev.
Lep pozdrav.



A ne gre tako:
zavedati se samega sebe, misliti, ideja, skupek idej, verjeti, verovati, ideologija, religija, ateizem, filozofija,

ko-če, pa imaš srečo se spet prebudiš in se ZAVEDAŠ in tako tudi živiš če zmoreš.

Tak na kratko

#304 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 26. december 2010, 06:37

A ne gre tako:
zavedati se samega sebe, misliti, ideja, skupek idej, verjeti, verovati, ideologija, religija, ateizem, filozofija,

ko-če, pa imaš srečo se spet prebudiš in se ZAVEDAŠ in tako tudi živiš če zmoreš.

Tak na kratko


Očitno izražaš nekaj le zaradi izraza. Zavesti je kar nekaj in ne vem katero misliš - tudi zavedanje samega sebe lahko razčleniš po funkcionalnosti (od biološkega senzoričnega občutenja do duhovne zavesti). Vera posameznika je pa eno in dvomim, da ti je znano kaj se pri človeku pojavi prej- vera (verjeti ali verovati - prepričanje ) ali zavest, ki obsega od kognitivnih zaznav pa vse do zavesti o zavesti. Sklepam, da ti je dolg čas ali pa v teh praznikih potrebuješ izpostavljanje. Fajn bi pa bilo, če bi se izrazil vsaj malce smiselno. Če že čutiš, da moraš soditi o komentarju nekoga, ne da bi podal svoje mnenje.

Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#305 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 26. december 2010, 06:51

Napačno sklepaš. Če si upaš pogledat, boš videl, da so religijski/verski sistemi namenjeni izrabi človeka. Tega se mi ni treba bati, tako je, pa če je meni ali tebi všeč ali ne.


Naslov teme je Verske sekte, kjer se pogovarjamo o verskih sektah in institucionaliziranih verskih sistemih, katere sem komentiral, ti pa (mi) vztrajno odgovarjaš s sestavki o osebni veri.


Ja, prav imaš. Čeprav sem ravno v budizmu izpostavil nekaj sekt, šol ali ločin, ki niti slučajno ne izrabljajo človeka. In takšnih sekt je kar nekaj. Sicer pa imaš prav-izpostavil sem tezo, da vsak človek ( govorim o sedanjem času v večini kultur) ima prvenstveno lastno svobodno voljo in izbiro - ali bo nauk neke sekte sprejela ali ne. Torej ali bo dopuščal ( če je prisotna) iztrabo ali tudi ne. Iz tega izhajam. Drži.
Drugače pa tudi sam nimam kaj prida pozitivnega mnenja o verskih organizacijah, pravzaprav ga niti nimam potrebe imeti, ker se lahko spet ponovim - se vsak odloči kaj sprejme in kaj ne.
Tudi krst ali kakršnakoli iniciacija otroka v določeno vero ali religije, še ne določa, da bo ta slepo sledil natanko tistim naukom. Človek se od otroka razvija v lastno misleče bitje in kot tak še vedno lahko preseže statične dogme in gre svojo pot.

Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#306 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 26. december 2010, 09:34

... btw, me pa zanima, kam se je oni "emanuel" ,skril zdaj, ... al kaj je že bil, ... a kdo kaj ve morda ? xrolleyesx :inocent:

Me prav zanima, če bo še kaj napisal ... x:)x

#307 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 26. december 2010, 16:46

A bi ti rekel, da so si Indijanci, ko so se odpravljali na posvet k vraču, rekli: Zdaj se ukvarjamo z religijskimi zadevami. Ko so se pa kasneje opravili nabirati zdravilne zeli, so si pa mislili: zdaj se pa ubadamo z medicino, torej znanostjo???
Jaz bi ayurvedo uvrstil v religijske prakse hinduizma, ampak to, kam bi jo jaz uvrstil, me niti ne zanima, ker nima zveze s tem, kam bi jo uvrstil Indijec, ko bi ga po tem vprašali (ob pogoju, da je to še pred stikom z zahodom). A misliš, da bi rekel: To je medicinska znanost.?
Tako kot Stari Grki niso vedeli, da živijo v antiki, tudi ostale kulture niso vedele in ne vedo, da prakticirajo religijo, kajti oboa koncepta sta evropska in za nazaj organizirata svet pomenov. Če smatraš religijo za nekaj, kar resnično obstaja in je samo čakalo, da je bilo prepoznano s strani evropejcev, ker je vsem drugim pač spodletelo pravilno videti to zadevo, potem imaš prav: religija je stara kot človeštvo. Če pa verjameš, da jezik ne opisuje sveta, ampak ga ustvarja, pa lahko rečeš, da je religija evropski izum in obstaja v evropejski kozmologiji, obstajajo pa še mnoge druge neevropske kozmologije brez koncepta religije.

To je tako, kot če bi rekel, da američani ne poznajo avtomobilov, saj jim rečejo "car", in ne avtomobil x;)x

Če bi ti na primer nekomu razlagal, da američani avtomobilov ne poznajo in jih sploh nimajo, pol bi pa bi ta šel v ameriko, in videl cele kupe avomobil, pa zraven šlišal še, da so jih v ameriki prej množično delal, kot pa v sloveniji, bi mislil, da si ga nasral. Pol mu pa lahko modro razlagaš, da imajo v ameriki sam care, in ne avtomobilov x:o)x

Mimgrede, Izrael sploh ni v evropi :vragec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#308 nac05

nac05
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 26. december 2010, 18:38

Očitno izražaš nekaj le zaradi izraza. Zavesti je kar nekaj in ne vem katero misliš - tudi zavedanje samega sebe lahko razčleniš po funkcionalnosti (od biološkega senzoričnega občutenja do duhovne zavesti). Vera posameznika je pa eno in dvomim, da ti je znano kaj se pri človeku pojavi prej- vera (verjeti ali verovati - prepričanje ) ali zavest, ki obsega od kognitivnih zaznav pa vse do zavesti o zavesti. Sklepam, da ti je dolg čas ali pa v teh praznikih potrebuješ izpostavljanje. Fajn bi pa bilo, če bi se izrazil vsaj malce smiselno. Če že čutiš, da moraš soditi o komentarju nekoga, ne da bi podal svoje mnenje.

Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž


Govorim o zavesti, o zavedanju, ki je zame ena in edina ta trenutek dokler se ne odločim, za drugačen pogled lahko mu rečeš tudi percepcija. Zame je to stanje moje biti, ki je prerastlo vse naštete faze vključno z stanjem biti,ki mu ti praviš vera. Praviš, da je stanj zavedanja kar nekaj, se strinjam lepo, prav lepo jih je razbijati in razčlenjevati na prafaktorje, dokler se v tej množici nekje tam ne izgubimo pa imamo spet delo, da se lahko najdemo. In ko se spet najdemo ? A ni to Zavest?

Ker imava različne poglede kaj, kdaj nastopi prej ali pozneje je tako vseeno vsak ima svoj prav.

Tako kot prej sem tudi sedaj samo izrazil svoje mnenje in nič več.

Pa fajn bodi



#309 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. december 2010, 23:25

Jaz ti pa ravno govorim, da ne pišem o "nasedanju", temveč o svobodni volji. In če sam religijo ne smatram za nekaj negativnega, kar bi zaviralo kakršenkoli razvoj, očitno govoriva o različnih stvareh.

Misliš, da gre za svobodno voljo, dejansko pa je nasedanje. Kdor ima dovolj zavesti in dovolj močno voljo, se ne bo priključil nobeni organizirani večji religiji ali pa sekti. Ni potrebe po čem takem.

Vera zame osebno dovoljuje odmik od temeljnega nauka, če tako sprevidiš, da je prav. Vera je osnovno prepričanje, še enkrat ponovim-zame ni zakon, ki bi bil osebnostno nespremenljiv.

V redu, lepo. Ampak še enkrat: zakaj pišeš o osebni veri, če je pa govora v tej temi o nečem drugem? Saj ne, da bi se morali držati teme kot pijanec plota, religija in osebna vera sta itak močno prepleteni, ampak težko je slediti objavam in pisati jasno, če ne najdemo skupnega imenovalca pogovora.

V redu- kaj veš o različnih oblikah budizma...veliko jih je...ne le teravada, da ne bo pomote.In kaj se ti npr. zdi vredno zaničevanja v šingon budizmu, amida...itd...kaj je to? Koliko npr. poznaš severno ameriška verstva ali pa afriška? Kaj bi bilo potem s posploševanjem?
Ali poznaš vse religije?

Ne, ne poznam različnih oblik budizma niti vseh drugih naštetih verovanj ne in še zdaleč ne poznam vseh religij. Ni mi jih treba poznati, ker gre za nepomembne specifike. Dovolj je poznati samo bistvo religije, njene osnovne poteze funkcioniranja in to je enako za vse, z manjšimi ali večjimi variacijami.

Na kratko, religija zahteva verovanje, verjetje brez dokazov, v osnovi teži k nespremenljivosti, čeprav se seveda spreminja, vendar bolj zaradi tega, ker je kdaj prisiljena kot pa po dogovoru oz. zaradi novih spoznanj o svetu. V svojem bistvu ima "katekizem", bolj ali manj natančno določeno vsebino vere, in to je po njihovih izjavah staro, večno, nezmotljivo jedro verovanja, v katerega ne smeš dvomiti, ki je lahko zapisano v "svetih" knjigah ali spisih. In to velja za vse, pa naj gre za krvoločne bližnjevzhodne religije, bolj pacifistične azijske, razne sekte ipd. In kaj takega ne morem spoštovati -- to okostenelost, zafiksanost v stare izmišljene tekste in druge pravljice. Naj se še tako trudiš relativizirati in opravičevati ljudi, ki so pridruženi tem religijam s "svobodno voljo", se samo slepiš -- ti ljudje podpirajo te organizacije, z osebno vero, ki je enaka njihovim katekizmom, jih samo krepijo, pa če to hočejo ali ne.
Possible—but highly unlikely.

#310 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 27. december 2010, 06:48

... btw, me pa zanima, kam se je oni "emanuel" ,skril zdaj, ... al kaj je že bil, ... a kdo kaj ve morda ? xrolleyesx :inocent:

Me prav zanima, če bo še kaj napisal ... x:)x


Aaaa, torej se nisem motil o tebi x8Dx .

Moram iti delati zdaj na teren. Ajd, lp .

#311 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. december 2010, 07:48

Naj se še tako trudiš relativizirati in opravičevati ljudi, ki so pridruženi tem religijam s "svobodno voljo", se samo slepiš -- ti ljudje podpirajo te organizacije, z osebno vero, ki je enaka njihovim katekizmom, jih samo krepijo, pa če to hočejo ali ne.



Ničesar se ne trudim, le govorim, da posplošuješ. Zato sem pa vprašal, koliko religij in kako globoko jih poznaš. Pozna mnogo ljudi, ki izstopajo iz tvoje prejšnje definicije in ocene teh ljudi. Nekoč so sprejeli določeno religijo, prerasli " katekizme" in ščasoma ostali v veri v del koncepta religije, katerega so nadgradili z lastno osebnostno noto. Poznam mnogo pripadnikov (npr) RKC, ki sledijo jezusovim naukom, ne pa vsemu o čemer RKC govori. To zame ni slepo verovanje, temveč povzetek dela nauka, ki ga uči določena religija. Si tam, kjer se najdeš. Resnično ne opravičujem religij, le dajem svoj pogled, da je nesmiselno "zaničevati" religije kot religije ter posledično ljudi, ki jim sledijo, zaradi prepričanja, stereotipa, ki je osebni problem, ker religije v današnjem času - niso problem. Vsaj v naši kulturi ne. Problem je posameznik, ki interpretira določeno vero na način, ki morda tebi ni všeč. In teh posameznikov je več. In kaj...?

te citiram: zaničujem jih, ker jih poznam, ker vem, kako delujejo, in takih aparatov kontrole duha ne morem spoštovati.

Kdo pa je rekel, da jih moraš spoštovati... Vprašam pa se, koliko veš o tem kako delujejo... očitno jih sodiš na podlagi določenih vzorcev, vendar je (spet se ponavljam) to tvoj problem, danes to ni problem človeštva, problem je verjetno bolj v pomanjkanju priznavanja in prisotnosti vrednot, ki pa so navadno kar prisotne v religijah -etika-ena od sestavne razsežnosti religije. Kaj naj opravičujem? Ljudi, ki verujejo, ki sledijo določenim verskim postavam in zakonom? Daj mi povej razlog-zakaj naj jih zaničujem? Ker so drugačni od mene? Ali me ogrožajo, mene, mojega sina, mojega psička, moje soljudi ? Religije vsekakor sprejemam, pa ne samo kot dejstvo, tudi z razumevanjem za človeško svobodno odločitev in njegove potrebe. Če nekdo hodi k maši, se priklanja v obredih, ma kaj me to moti?
Nič, ker to je stvar posameznika- njegove volje.
Da bi kritiziral verske organizacije? Spet - čemu? Ali nosim vse človeštvo v svojem umu, da bi lahko določal, kaj je za koga dobro in kaj ne? Ne, ne nosim in zato razumem, da ljudje ( večina) potrbuje vero v nekaj. Če je to določena religija - z mojim žegnom naj bo (pa ga nihče ne potrebuje). Se ne obremenjujem s tem kako kdo živi, ker to živi on, ne jaz.

Kaj pa so aparati kontrole duha? Vsaka reklama, vsak medij, zakon, politični nauk, kolektivne izkušnje, "mama mi je rekla", vsako prepričanje, stereotip itd, šolski program...je aparat za doseganje kontrole duha. In kaj....Pa nekatere spoštujem in jih sledim, ker tako čutim, da je prav MENI. In iz tega stališča ne zaničujem tiste, ki pač poskušajo slediti drugim . To je pa povsem njihove stvar.
Je pa zanimivo - večina vernikov ( po mojih izkušnjah) ne obsoja niti ne zaničuje nevernike, večina nevernikov pa je obremenjenih z vero in religijo in čuti potrebo po tem - to izkazati. Če je to večvrednost, visoka zavest ali višja kultura duha ? Kdo bi vedel...

Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#312 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. december 2010, 07:59

Ker imava različne poglede kaj, kdaj nastopi prej ali pozneje je tako vseeno vsak ima svoj prav.

Tako kot prej sem tudi sedaj samo izrazil svoje mnenje in nič več.

Pa fajn bodi



Ja,težko je reči - kaj prineseš v to življenje : vero, zavest ali oboje. V določenem aspektu kar oboje. Verjetno je potem težko soditi kaj nastopi najprej. Zato sem pa te citiral, ko si dejal, da napredujem( vera, zavest) - ker je vrstni red lahko tudi obraten. In ker je oblik zavesti več...
Fajn bodi tudi ti.
Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#313 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 27. december 2010, 08:05

večina vernikov ( po mojih izkušnjah) ne obsoja niti ne zaničuje nevernike, večina nevernikov pa je obremenjenih z vero in religijo in čuti potrebo po tem - to izkazati. Če je to večvrednost, visoka zavest ali višja kultura duha ? Kdo bi vedel...



Objavljena slika

Hm, a sploh so neverniki?

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#314 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. december 2010, 08:42

Objavljena slika

Hm, a sploh so neverniki?

Objavljena slika



Vidiš - dvomim v to.Objavljena slika

Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#315 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 27. december 2010, 10:00

Vprašam pa se, koliko veš o tem kako delujejo...

Zelo dobro.

In ja, religije in ideologije so de facto eden izmed problemov človeštva. Dokler bodo na planetu, ne bo miru, po mojem mnenju, ki pa je seveda lahko napačno.

Zanimiv prispevek, če se ti ljubi brat (PDF download): Vera in razum in vera v razum
Possible—but highly unlikely.

#316 nac05

nac05
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 27. december 2010, 11:48

Ja,težko je reči - kaj prineseš v to življenje : vero, zavest ali oboje. V določenem aspektu kar oboje. Verjetno je potem težko soditi kaj nastopi najprej. Zato sem pa te citiral, ko si dejal, da napredujem( vera, zavest) - ker je vrstni red lahko tudi obraten. In ker je oblik zavesti več...
Fajn bodi tudi ti.
Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž




Citiral te je drugi forumaš, s katerim pa se strinjam, ker si vsaj zame v debati, ki se je razvila prišel do točke, ko verovati prestopi v zavedanje.
Razložil sem kaj zame pomeni Zavest, zame je lahko samo ena. Oblik, stanj zavedanj vklučno z verovati pa je lahko več vsaj zame.

Pa fajn bodi

#317 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. december 2010, 17:30

Zelo dobro.

In ja, religije in ideologije so de facto eden izmed problemov človeštva. Dokler bodo na planetu, ne bo miru, po mojem mnenju, ki pa je seveda lahko napačno.

Zanimiv prispevek, če se ti ljubi brat (PDF download): Vera in razum in vera v razum


Odličen sestavekObjavljena slika Vseeno pa se mi dozdeva malce preveč pesimističen glede globalizacije problema. Do neke mere se strinjam s tezo o monteizmu, ta tudi meni ne leži, čeprav gre v prvi vrsti za ideološko spreminjanje religije zaradi raznoraznih potreb in vzrokov. Sam dobro veš, da težnje RKC (reciva) lahko selekcioniraš po zgodovini- čisto vprašanje je, kdo je bil na oblasti in (ali si je) si je hotel preventivno prati roke.
Glede tega imaš prav, sam se nisem prej skozi temo toliko poglabljal v verske institucije in fajn je, da si pripolal tale link. Zdaj vsaj štekam, o čem si govoril. Veš, svoj čas, so tudi v meki in medini živeli v sožitju tako muslimani, judje in kristjani. O tem sem govoril - kot se skozi zgodovino vlečejo politični interesi, se tudi verski. Seveda pa se zastavlja vprašanje, če ne gre v teh primerih (moč, oblast, denar) za sebične želje vladajočih. Se strinjam da gre, vendar v to ne bi vmešaval osebne vere človeka, ki mu (vsaj večini) to verjetno ni mar. Mislim, da noben bog (naj se ga poimenuje kakor koli) ni kriv raznilike interpretacije svjega namena.
V obliki kot si predstavil tvojo tezo s tistim esejem, pa se seveda strinjam - da so monoteistične religije z rasno in versko nestrpnostjo ter z močjo, ki jo preko vpliva na verske množice potencialno imajo, v globalnem smislu določena grožnja. Saj to se vidi v praksi.
Sam bog in vera - pa zanesljivo ni. Nikomur.

Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#318 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. december 2010, 21:55

Zelo dobro.

In ja, religije in ideologije so de facto eden izmed problemov človeštva. Dokler bodo na planetu, ne bo miru, po mojem mnenju, ki pa je seveda lahko napačno.

Zanimiv prispevek, če se ti ljubi brat (PDF download): Vera in razum in vera v razum


Sem tale člank mal začel brat, pa me je nekaj takoj zmotil.

Avtor navaj, da se v evangelijih odraža sovraštvo do Judov. To vsekakor ne drži, evangeliji preprosto razkrivajo pokvarjenost in manipulativnost judovske duhovščine, pismoukov in farizejev, ki so duhovna znanja zmanipulirali v svojo korist in izkoriščali ljudi. A so evangeliji lahko do Judov sovražni, če pa je bil tudi Jezus (kot tudi večina učencev) Jud? Pa je ozaveščanje ljudi o pokvarjenosti TEDANJE judovske duhovščine odraz sovraštva do Judov? Po mojem pač ne. Vsekakor pa je Judovska duhovčina razglašala vsakogar, ki je bil do njih kritičen, za sovražnika Judov, in vsakogar, ki je kritiziral njihovo sprevrženo učenje za bogokletneža, in s svojo močjo preganjali vsakogar, ki se postavil po robu njihovim manipulacijam in njihovim razlagam Stare zaveze, ki so si jo pač priredili po svoje.

Da pa nekdo svoje delo naslovi "Vera in razum in vera v razum", potem pa piše, da evangeliji odražajo sovraštvo do Judov, mora met pa res oprano glavo. Ali pa ve, da mora drugim prati glavo, da bo dosegel akadensko kariero. Na žalost imajo taki vedno veliko slednikov, ki jim slepo sledijo. Kar pa je tudi problem današnjega sveta. Z ljudmi, ki nimajo več zavesti o večnem življenju duše, je lahko manipulirati, in iz nji narediti potrošniške ovce. Bolj, kot so ljudje potrošniško usmerjeni, bolj bogati ozka elita na vrhu, pri večini pa se denar zgolj pretaka.

Sicer se strinjam s tabo, da je manipulacija religij eden večjih (v duhovnem pogledu celo največji) problemov človeštva. Ampak, ali zaradi tega nihče več ne bi smel ozaveščati ljudi o večnem življenju duše? Vsekakor ne! To bi bila še veliko večja katastrofa. Sploh pa ne drži, da so religije ustvarjene zato, da bi se manipuliralo ljudi. Dežna kaplja je, preden pade na to zemljo, čista, ko pa pade na tla, se umaže. Tako je bil tudi vsak duhovni nauk, ki je prišel na ta svet iz duhovnega sveta, čist, in se umazal šele na tem svetu. Pa zato ne bi smelo priti nič duhovnega na ta svet???

Pa lepo bodi
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#319 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 27. december 2010, 22:14

Naj judje vendar že spregledajo. To bi morali ponavljati vsak dan in ne le na Veliki petek!
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#320 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 27. december 2010, 22:27

Sem tale člank mal začel brat, pa me je nekaj takoj zmotil.

Avtor navaj, da se v evangelijih odraža sovraštvo do Judov. To vsekakor ne drži, evangeliji preprosto razkrivajo pokvarjenost in manipulativnost judovske duhovščine, pismoukov in farizejev, ki so duhovna znanja zmanipulirali v svojo korist in izkoriščali ljudi. A so evangeliji lahko do Judov sovražni, če pa je bil tudi Jezus (kot tudi večina učencev) Jud? Pa je ozaveščanje ljudi o pokvarjenosti TEDANJE judovske duhovščine odraz sovraštva do Judov? Po mojem pač ne. Vsekakor pa je Judovska duhovčina razglašala vsakogar, ki je bil do njih kritičen, za sovražnika Judov, in vsakogar, ki je kritiziral njihovo sprevrženo učenje za bogokletneža, in s svojo močjo preganjali vsakogar, ki se postavil po robu njihovim manipulacijam in njihovim razlagam Stare zaveze, ki so si jo pač priredili po svoje.

Da pa nekdo svoje delo naslovi "Vera in razum in vera v razum", potem pa piše, da evangeliji odražajo sovraštvo do Judov, mora met pa res oprano glavo. Ali pa ve, da mora drugim prati glavo, da bo dosegel akadensko kariero. Na žalost imajo taki vedno veliko slednikov, ki jim slepo sledijo. Kar pa je tudi problem današnjega sveta. Z ljudmi, ki nimajo več zavesti o večnem življenju duše, je lahko manipulirati, in iz nji narediti potrošniške ovce. Bolj, kot so ljudje potrošniško usmerjeni, bolj bogati ozka elita na vrhu, pri večini pa se denar zgolj pretaka.

Sicer se strinjam s tabo, da je manipulacija religij eden večjih (v duhovnem pogledu celo največji) problemov človeštva. Ampak, ali zaradi tega nihče več ne bi smel ozaveščati ljudi o večnem življenju duše? Vsekakor ne! To bi bila še veliko večja katastrofa. Sploh pa ne drži, da so religije ustvarjene zato, da bi se manipuliralo ljudi. Dežna kaplja je, preden pade na to zemljo, čista, ko pa pade na tla, se umaže. Tako je bil tudi vsak duhovni nauk, ki je prišel na ta svet iz duhovnega sveta, čist, in se umazal šele na tem svetu. Pa zato ne bi smelo priti nič duhovnega na ta svet???

Pa lepo bodi


YEEEEEEEEEESSSSSSS !!! xDDx xDDx xDDx

Dobro + Resnično Povedano !!! :palec:

Namreč, tu bi lahko dodal še kaj podobnega k ozaveščanju obsojevalnih kvazi duhovnežev, ki me sprašujejo, odkod moje sovraštvo do rkc xDDx ???

No, ker tudi sam izhajam iz uboge zavedene-pokvarjene matere rkc, moram povedati isto kot brat Emanuel : razkrivanje napak še N i sovraštvo , kot to zmotno menijo nekateri tule gor , temveč bi prej lahko rekli goreča ljubezen za pobpljšati nekoga skozi odkrivanje-kazanje napak .

No, vidiš, brat Emanuel, ... tkole kratkovidne brate + sestre imava okrog sebe :o|o:

Pol smo pa itak še najslabši , samo zaradi njihove zaslepljenosti , ... :sori: ker se vrtijo v "začaranem krogu" , in ne zmorejo globljega Vpogleda/uvida , ... :sori:

Kaj čmo z njimi pol, ... :o|o:

Težko bo z takimi , ... :sori:

Še dobro, da ima Stvarnik-Bog tako Ogromno Potrpljenje z njimi, ... :eek:

Jaz bi jih že zdavnaj "steral" :o|o:

No, saj,itak jih bo skoraj polovico moralo oditi dol iz Planeta :sori: ... žal , na žalost :sori:

Lp + #

#321 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. december 2010, 23:53

:palec:

Ničesar ...



#322 nac05

nac05
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 27. december 2010, 23:57

YEEEEEEEEEESSSSSSS !!! xDDx xDDx xDDx

Dobro + Resnično Povedano !!! :palec:

Namreč, tu bi lahko dodal še kaj podobnega k ozaveščanju obsojevalnih kvazi duhovnežev, ki me sprašujejo, odkod moje sovraštvo do rkc xDDx ???

No, ker tudi sam izhajam iz uboge zavedene-pokvarjene matere rkc, moram povedati isto kot brat Emanuel : razkrivanje napak še N i sovraštvo , kot to zmotno menijo nekateri tule gor , temveč bi prej lahko rekli goreča ljubezen za pobpljšati nekoga skozi odkrivanje-kazanje napak .

No, vidiš, brat Emanuel, ... tkole kratkovidne brate + sestre imava okrog sebe :o|o:

Pol smo pa itak še najslabši , samo zaradi njihove zaslepljenosti , ... :sori: ker se vrtijo v "začaranem krogu" , in ne zmorejo globljega Vpogleda/uvida , ... :sori:

Kaj čmo z njimi pol, ... :o|o:

Težko bo z takimi , ... :sori:

Še dobro, da ima Stvarnik-Bog tako Ogromno Potrpljenje z njimi, ... :eek:

Jaz bi jih že zdavnaj "steral" :o|o:

No, saj,itak jih bo skoraj polovico moralo oditi dol iz Planeta :sori: ... žal , na žalost :sori:

Lp + #



TI PA RES NA ČUDEN NAČIN ŠIRIŠ LJUBEZEN
J. Lennon ti sigurno zavida






#323 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. december 2010, 23:58

:palec: :palec:

k drugim branjem oz. pisanju tule pa sem zelel dodati se to (kar si nekako ze povzel s tvojim postom):
Ce nekoga ki ne zna brati naucimo brati, je od njega samega odvisno kaj bo s pridobljenim znanjem storil.

Sicer se strinjam s tabo, da je manipulacija religij eden večjih (v duhovnem pogledu celo največji) problemov človeštva. Ampak, ali zaradi tega nihče več ne bi smel ozaveščati ljudi o večnem življenju duše? Vsekakor ne! To bi bila še veliko večja katastrofa. Sploh pa ne drži, da so religije ustvarjene zato, da bi se manipuliralo ljudi. Dežna kaplja je, preden pade na to zemljo, čista, ko pa pade na tla, se umaže. Tako je bil tudi vsak duhovni nauk, ki je prišel na ta svet iz duhovnega sveta, čist, in se umazal šele na tem svetu. Pa zato ne bi smelo priti nič duhovnega na ta svet???



#324 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. december 2010, 00:05

naj ljudje ze koncno znajo leteti kot ptice x:o)x

Naj judje vendar že spregledajo.



#325 nac05

nac05
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 28. december 2010, 00:18

:palec: :palec:

k drugim branjem oz. pisanju tule pa sem zelel dodati se to (kar si nekako ze povzel s tvojim postom):
Ce nekoga ki ne zna brati naucimo brati, je od njega samega odvisno kaj bo s pridobljenim znanjem storil.


Citat
Sploh pa ne drži, da so religije ustvarjene zato, da bi se manipuliralo ljudi. Dežna kaplja je, preden pade na to zemljo, čista, ko pa pade na tla, se umaže. Tako je bil tudi vsak duhovni nauk, ki je prišel na ta svet iz duhovnega sveta, čist, in se umazal šele na tem svetu. Pa zato ne bi smelo priti nič duhovnega na ta svet???

Ko pade dežna kaplja na tla jo lahko umaže samo religija.

Drugo pa je o.k. :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0