Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Verske sekte


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
363 komentarjev na to temo

#351 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 31. december 2010, 14:04

mi verjamemo
.
.
.
v barikade. x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#352 nac05

nac05
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 31. december 2010, 14:30

Če že rabimo vero, rabimo tako, ki bo ljudi združevala. (Izspostavil bi tale Če)

In upam, da bo to preraslo v Zavest.

#353 nac05

nac05
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 31. december 2010, 14:34

Pa lepo praznujte kjerkoli že ste

Nac

#354 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 31. december 2010, 18:36

Bral sem, da so v evangelijih prikazani postopki Judov, ki imajo precej večjo težo pri Jezusovem križanju, kot naj bi jo historično Judje imeli pod Rimljani. Lahko da so pisci evangelijev čutili potrebo, da se prikupijo Rimu v katerem so širili novo vero s tem, da zmanjšujejo njegovo krivdo za deicid.

Edini, ki ga je Jezus s svojim učenjem in delovanjem ogrožal, je bil judovski tempelj, se pravi religiozna organizacija, ki je začela počasi zgubljati svoj vpliv, saj jim je ljudstvo počasi nehalo verjeti. Kako pa take inštitucije razmišljajo in delujejo, ti pa verjetno mora bit jasno. Poglej samo delovanje srednjeveške cerkve.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#355 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 31. december 2010, 18:48

Vsekakor imaš svoj prav je le tvoj pogled na celoto, kot jo ti sam dojemaš, moj pogled je pač drugačen od tvojega dokler ga zavestno ne spremenim. In meni moj pogled na link, ki ga je dejal Alan_New pravi takole. Všeč mi je način kako je avtor prispevka predstavil svoj pogled na zgodovinska dejstva, ki pa jih ne komentira ampak jih nepristransko navaja in to z polno mero tolerance, ki jo premore le malokdo. Poziva predstavnike vodilnih religij, da pokažejo človeško dostojanstvo, sestopijo z oblasti in se posvetijo temu čemer bi se morali že zdavnaj, ve se katere človeške lastnosti bi jih naj krasile z svojo osenostjo pa bi vekakor morali biti tudi za vzgled.

Vse skupaj je pa lep zgled tega kako verovanje prestopi v religijo na način do katerega ne bi smelo v zgodovini človeštva nikoli priti. Zato pa mislim, da že res zadnji čas, da klasifikacija
religije (takšna kot nam je znana iz zgodovinskih dejstev) preneha obstajati, človeštvo ima dovolj zavesti, da religijo kot take ne potrebuje več. Čas je za novo učenje, učenje o zavest, zavedanju
kdaj pa pri kom to pride je stvar vsakega posameznika, da ne bi spet prišlo , do poneumljanja ljudi preko kolektivne zavesti.

Mlado drevo z lahkoto upogibaš, za večje drevo potrebuješ že več truda, in je stvar težja, staro drevo pa lahko samo posekaš.

In ko veliko, staro drevo daje zgolj veliko listja, pa malo užitnega plodu, se posdi novo drevo, in ko novo začne dajati plod, se staro poseka, ker tisto malo plodu ni vredno prostora, ki ga zaseda.

Po domače povedano, pozabi na sestop z oblasti x:o)x

Če že rabimo vero, rabimo tako, ki bo ljudi združevala.


Super :palec:

In zakaj potem ne začneš brati Lorberjevo Novo razodetje :eek:



Pa srečno Novo leto 2010
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#356 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 2. januar 2011, 04:25

V vsaki dobi oziroma v izjemno kriznih časih so na svet prišli duhovni učitelji in človeštvu omogočili, da je stopilo v naslednje razvojno obdobje. Poznamo jih pod imeni, kot so Herkul, Rama, Šankaračarja, Krišna, Buda, Mohamed in Kristus. Vsak od njih je človeštvu predal nauk, katerega osnovna in osrednja tema so bili pravilni medčloveški odnosi. Primeri:

Krščanstvo: "... Vse, kar želite, da bi ljudje vam storili, storite tudi vi njim ..."

Budizem: "Človek bi moral svojim prijateljem in bližnjim nuditi pomoč na pet načinov - z velikodušnostjo, prijaznostjo in dobrohotnostjo, tako da z njimi ravna kot s seboj in je tako dober, kot so njegove besede."

Hinduizem: "Ne stori drugim ničesar, kar bi ti, v primeru, da bi bilo to namenjeno tebi, povzročilo bolečino."

Islam: "Nihče od vas ni vernik, dokler ne ljubi svojega brata tako kot sebe".

Judovstvo: "Ne stori svojemu bližnjemu ničesar, kar je boleče za tebe".

Taoizem: "Korist tvojega soseda naj ti bo kot lastna korist in sosedova izguba naj ti pomeni isto kot lastna izguba."

Iz tako preprostih naukov je človek skozi zgodovino izdelal zapletene dogme in rituale ter bil pripravljen v imenu svoje ideologije tudi ubijati in izgubiti življenje. Verska nestrpnost je bila in je še vedno temeljni vzrok mnogih nesoglasij in trpljenja na svetu. Ko bodo ljudje vseh veroizpovedi spoznali in razumeli, da črpajo iz iste duhovne dediščine, saj so otroci istega Očeta ne glede na ime, s katerim ga glede na tradicijo kličejo, tedaj bo napočila nova doba bratstva in miru.



#357 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. januar 2011, 14:03

oftopik intermeco...

Matjaž, ali je tako težko PREPROSTO CITIRATI??
Ne štekam čemu se pustiš tolk prosit (sem nekje zasledila da ti je že Free to predlagal dobronamerno, ti pa si sicer vljudno, a ga zavrnil, češ 'teb pač tko bolj paše'). x:o)x
OK, torej praviš da teb tko bolj sede. Zakaj?
A ni vseen, ali narediš ukaz [barva=modra]blablabla[/barva] ali [citat]blabla[/citat]??
xrolleyesx
Hočem rečt, še zate ni lažje, ker je več za pisat, za tega ki pa se pogovarja s tabo, je pa blazno moteče.
Ampak ti na to odgovoriš, da pač teb tko bolj paše. x:o)x

Skratka, citati so zato, da se citira (barvo lohk pa pol itak tud uporabiš).

*namesto barva=katerakoli daš seveda color=whichever, namest citat pa quote in ga zaključiš /quote
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#358 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 2. januar 2011, 15:03

Ojla Marsa

Na tak način pišem, ker lahko citiram posamezne stavke, sem pa sedaj videl, da nihče pol ne more citirat mene.
Ne gre, da mi "paše" - povej mi podoben način, da bom lahko odgovarjal po vrstnem redu.
Ne vem pa, čemu tebe osebno to toliko moti, saj nikoli ne komentirava ne citirava en druzga.
Res pa ne znam drugače pisati pod določeno besedilo , če hočem citirati posamezne stavke.

No ja, kakorkoli že - sem zbrisal, če ti je tako hudo moteče. Ni problema.

Pač ne bom več citiral...

Lepo bodi Objavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#359 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. januar 2011, 15:10

No ja, kakorkoli že - sem zbrisal, če ti je tako hudo moteče. Ni problema.

eh ja, kakšen odziv.
Nikjer ni blo govora o kakem brisanju (da morš kej brisat).
Za folk je moteče, ne zame (Free ti je to že povedal, a tedaj si omenil mene - pa se že tedaj nisva ne vem kolk zgovarjala...).

Saj sem ti nakazala, preprosto uporabiš funkcijo 'citiraj' in vsak del, ki ga želiš citirat, vtakneš med ukaz [citat].......[/citat] - le da uporabiš quote - v ang. (namesto citat), česar pa ti ne morem demonstrirat, ker bi bil pol citat.

Nima smisla da si užaljen, če te nekdo opozori, da je na voljo ena funkcija, ki je ti ne uporabljaš. xnckrivx

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#360 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 2. januar 2011, 15:24

Nisem užaljen, brez skrbi... Kako bi pa prišel do quote? Ali ta postopek kje piše? Res nimam pojma, pa sem to že davno nazaj razmišljal, pa nisem poštudiral...

Lepo bodiObjavljena slika Ja, zdravo in prijetno leto ti želim Objavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#361 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. januar 2011, 15:28

Pod vsakim postom imaš gumbke: popravi, citiraj itd. in ko uporabiš možnost 'citiraj', se ti itak text, ki ga želiš citirat, vtakne med ukaza quote in /quote (v oglatih oklepajih [] - vendar če bi ti hotela to prikazat, se pač citira, zato se tega ne vidi in sem ti napisala v slovenščini.

Torej: besedilo, ki ga želiš citirat, preprosto vtakneš med [citat] in [/citat] (*namesto citat uporabiš quote) in boš imel lepo naštimano za citirat. :palec:


Hvala! :vio:
Tudi jaz tebi! xcheersx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#362 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. januar 2011, 15:39

če še kej ne bo jasno oz. boš hotel kej počekirat pa da ne bomo smetil po temah, je ena tema spešl za to [da se lohk vadijo razne forumske funkcije]: Test

(v bistvu je point -povsod- kot pri barvah: samo ukaz morš dat: recimo [barva] in ga zaključit: [/barva] - po tem ključu se vse naredi, razen da daš kot rečeno ukaze v angleščini)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#363 Boyana

Boyana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 2. januar 2011, 19:35

Nisem užaljen, brez skrbi... Kako bi pa prišel do quote? Ali ta postopek kje piše? Res nimam pojma, pa sem to že davno nazaj razmišljal, pa nisem poštudiral...

Lepo bodiObjavljena slika Ja, zdravo in prijetno leto ti želim Objavljena slika

Matjaž

Pomembneje je kaj napišeš, ne pa kako pišeš ... Rada te berem, ker pišeš lepo, razumljivo in poučno. :)

Boyana


#364 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 2. januar 2011, 20:56

Če že rabimo vero, rabimo tako, ki bo ljudi združevala.

Lepa, a utopična misel. Vera=religija je po definiciji izključevalna, izključuje namreč druge vere in neverne. Čeprav pomen besede "religija" je povezovati. V praksi se pa dogaja ravno obratno.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0