Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kastriranje pasjih mladičev


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
84 komentarjev na to temo

#26 Mojca Aleksandra

Mojca Aleksandra
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 25. april 2008, 07:12

Problemi ki se rešujejo s kastracijo in sterilizacijo se lahko rešujejo tudi drugače.


Ja, s tem, da postanejo vsi lastniki psov tako odgovorni, da imajo svoje pse vedno pod nadzorom. VEDNO.
In to sploh ni težko.

Verjamem pa, da je lažji način ta, da psa pustiš prosto tekati naokoli in se potem na tak ali drugačen način znebiš "posledic".

Odgovornost vseh lastnikov je zaenkrat utopija.



LP, M.
Omnia mea mecum porto.

#27 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. april 2008, 07:43

Ja, s tem, da postanejo vsi lastniki psov tako odgovorni, da imajo svoje pse vedno pod nadzorom. VEDNO.
In to sploh ni težko.

Verjamem pa, da je lažji način ta, da psa pustiš prosto tekati naokoli in se potem na tak ali drugačen način znebiš "posledic".

Odgovornost vseh lastnikov je zaenkrat utopija.
LP, M.


Žal je to res.
Zaenkrat.
Ampak ni nemogoče to uresničit, vsaj delno.
Do takrat bi bilo pa dobro da bi se prenehalo s tem o čemer piše Nosorog.
Ker - ne glede na zakon, tega sicer ne poznam - mislim da v zavetiščih nimajo te pravice, početi to po lastni presoji.
Obsojam vsak kirurški poseg ki nima medicinskega razloga, tako tiste tu noter omenjane, kot tiste še bolj nepotrebne, kot npr. rezanje repov in kupiranje ušes pri nekaterih pasmah psov.
Sterilizacija psice ali mačke se mi zdi opravičljive edino v primeru ko bi bilo zaradi nadaljnjih brejosti ogroženo zdravje ali celo življenje samice.
Nikakor pa kot preventiva pred neželenimi mladiči ali karkoli že.

Aja, jaz sem tudi vodnar, pa Nosorog tudi... :inocent: x8Dx x;)x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#28 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. april 2008, 07:55

jaz pa ne razumem, kako nas lahko nekdo razočara s tem, da v neki zadevi nima istega pogleda na določene zadeve, kot mi samo? in kako hitro pride do groženj s sodiščem :eek: žalosti me, da ko nekdo prebere nekaj kar mu ni všeč, takoj posreduje osebam, ki se jih to tiče... a to isto storite tudi kadar preberete kaj pozitvnega o kom? ja žalostno kam gre človeštvo... in kako si jemlje pravico biti Bog do drugih bitij

#29 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. april 2008, 08:00

...PS: in nikar ne primerjajte psov in ljudi!!

Saj delate razliko že s tem, da se vam sterilizacija ne zdi nič takega, kastracija pa cel zločinski poseg...

Ker potemtakem smo ženske glupe, da se ukvarjamo s kontracepcijo in žremo vse tiste možne pripravke, da je vam tipom bolj neobremenjujoče in bolj udobno... :vragec: :vragec:

Če bi imeli tipi vsak mesec menstruacijo, bi bilo v Zakonu o delovnih razmerjih zagotovo zapisano, da imate tisti teden v mesecu pravico do bolniške. Če pa bi morali povrhu vsega še roditi, bi človeštvo zagotovo izumrlo, še pomanjkanja hrane ne bi bilo treba za izumrtje..
Nehajte se smiliti sami sebi - ena jajca gor ali dol, saj to NI center sveta!! :eek: :eek: x:Dx x:Dx x:Dx
x:)x

Točno tako! :palec:

...In še zadnje vprašanje - zakaj je vedno treba ubrati najlažjo pot?
Problemi ki se rešujejo s kastracijo in sterilizacijo se lahko rešujejo tudi drugače.

Razsvetli me s predlogom :8): pa ne s tem, ki ga je podala MA :o|o:

Ja, s tem, da postanejo vsi lastniki psov tako odgovorni, da imajo svoje pse vedno pod nadzorom. VEDNO.
In to sploh ni težko.

Verjamem pa, da je lažji način ta, da psa pustiš prosto tekati naokoli in se potem na tak ali drugačen način znebiš "posledic".

Odgovornost vseh lastnikov je zaenkrat utopija.
LP, M.

Točno tako! Ker pa smo do tega še ohoho svetlobnih let, je stanje tako, kakršno je.

Da se razumemo. Osebno se mi zdi sterilizacija/kastracija grozna, ker zaradi lastne lenobe/udobja rajši dam skopit žival (k se ne more branit), kot da bi sama se potrudila. VENDAR! Sem svojo psico dala sterilizirat samo zato, ker je v moji urbano okolici polno neodgovornih lastnikvo psov samcev, katere spuščajo brez nadzora in vrvice, da se revček "sprosti" (beri nasexa) na vseh godnih samicah, o tem kako neprijetno, nevarno se počuti lastnik take psice pa...se jim sladko jebe. Da ne govorim o tem, da se taki podivjani psi ne odzivajo na lastnikove klice, blodijo po mestu/gosto naseljenem naselju, te spremljajo v tropih kadarkoli izstopiš iz bajte, so nasilni do tebe (skačejo po tebi), poščijejo vse, se koljejo med sabo...psice tut lulat nisem mogla več pelat, ne da bi z gajžlo mlatla okol sebe ko kak gonič tropa koz. Men so taki lastniki psov, k namerno spiščajo samce - egoisti erste klase. Tut če sem samca odpeljala h lastniku, mu povedala, da se moja psica goni in ga prosila da naj zapira svojega samca, tega ni storil. Zakaj? Zato, da se "revček olajša". :xx!:
In zarad takih lastnikov, sem rajši izbrala "manjše zlo" in dala svojo psico sterilizirat. Ker se mi ne da več ukvarjat s tropi podivjanih psov.

BTW, tudi kontracepcija se men zdi nasilje nad psi. Ji tlačit tiste tablete v gobec...ker iz hrane izbrska xrolleyesx ampak jebiga, na svojo odgovornost, nase sem prevzela vso tisto neodgovornost drugih lastnikov spuščenih samcev, in dala sterilizirat svojo psico.

Ne, ne zagovarjam skopitve, vendar je bila v mojem primeru to manjše zlo.

Ko pa bodo tudi ostali lastniki samcev odgovorneje ravnati, pa to verjetno ne bo več potrebno, takrat verjetno že par desetletij nihče ne bo stopil v pasji drek, ki ga je lastnik "spregledal"/ni videl.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#30 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. april 2008, 08:09

Razsvetli me s predlogom :8): pa ne s tem, ki ga je podala MA :o|o:
Točno tako! Ker pa smo do tega še ohoho svetlobnih let, je stanje tako, kakršno je.


Razsvetli se sama.
Zame obstaja samo en odgovor - NE.
In psice ko se goni ne vodi okoli in potem ne zahtevaj da vsi priklenejo in zaprejo svoje samce.
Odgovornost - če ne veš kaj je to poglej v SSKJ.
Začni pri sebi, šele potem to pričakuj in zahtevaj od drugih.
Pa brez zamere, zame ni nobenega argumenta ki bi opravičeval tisto kar opisuje Nosorog.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#31 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. april 2008, 09:16

Alef, za trenutek se poskušaj vživeti v kožo lastnika goneče psice - tudi ta mora lulat in kakat (vsaj 2×dan). Pazi zdej, gre samo lulat in kakat (ne šetat, laufat).

Kaj predlagaš v takem primeru? :8):
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#32 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. april 2008, 09:28

Alef, za trenutek se poskušaj vživeti v kožo lastnika goneče psice - tudi ta mora lulat in kakat (vsaj 2×dan). Pazi zdej, gre samo lulat in kakat (ne šetat, laufat).

Kaj predlagaš v takem primeru? :8):


Da jo pelješ po možnosti tja in pa takrat ko veš da tam okrog ne bo tropa pohotnih samcev... x8Dx
In predno me vprašaš - pred leti sem imel psico pasme briard.
Kar precej velika in močna žival.
Pa sem se držal tega kar sem napisal in pri lulanju in kakanju ni bilo nobenih problemov.

Tudi vzgoja psov mi ni povsem tuja.
In tu velja eno pravilo - če imaš psa, moraš prevzeti polno odgovornost zanj in za njegovo obnašanje.
Prvo ti, potem to zahtevat od drugih.
Glede klateški psov ali psov od neodgovornih lastnikov ki puščajo svoje cucke da prosto letajo okrog, res ne moreš storit ničesar.
Torej ti ostane samo to da narediš vse kar lahko da se takim srečanjem izogneš.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#33 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. april 2008, 09:36

Alef, jaz ti govorim o primeru, ko imaš gonečo psico, pred vrati bloka pa trop podivjanih psov. Kako naj jo peljem samo lulat in kakat, če me pred vrati čaka trop? Kdaj? Pazi zdej, trop je tam 25h/dan. Resda se psi med sabo izmenjujejo, vendar te zmeraj čakajo vsaj trije.

Se lahko postaviš v kožo takega lastnika goneče psice? Milsm, ker domnevam, da živiš na podeželju (kjer ni goste čl.naseljenosti).

Kaj predlagaš v takem primeru? :8):
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#34 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. april 2008, 09:39

Mislim, da drži, da cucki nekak zavohajo, da je pes steriliziran, sem opazila tole pri našem psu, ker frendičino psico jemlje z rezervo in nič z dolžnim spoštovanjem do pripadnice nasprotnega spola.
Nekega svojega mnenja o sterilizaciji pač še nimam - če bi imela psico, bi jo po prvi kotitvi dala sterilizirat. Moji doma so vedno imeli psice in vedno probleme okoli tega, kaj vse niso cucki počeli, da so do psice prišli, celo vrata uspelo uničit enemu tropu enkrat. Najboljša bila ena Pika, ki bila neplodna..seksala ko velika in nič dojenčkov. Tole dobro seveda z našega vidika.
Psu našemu pač privoščim veselje - pravzaprav je celo zaželjen tam pri enih, ker vsi sprašujejo če Car poleg bil in mladiči vsi razgrabljeni pol. Tako krasni mešančki pridejo pol :vio:
Iz zavetišča bi pa seveda vzela tudi steriliziranega psa, nema veze, saj psa konec koncev ne vzameš zaradi jajc hudiča...ampak ker je med drugim tudi osebnost...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#35 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. april 2008, 09:53

Alef, jaz ti govorim o primeru, ko imaš gonečo psico, pred vrati bloka pa trop podivjanih psov. Kako naj jo peljem samo lulat in kakat, če me pred vrati čaka trop? Kdaj? Pazi zdej, trop je tam 25h/dan. Resda se psi med sabo izmenjujejo, vendar te zmeraj čakajo vsaj trije.

Se lahko postaviš v kožo takega lastnika goneče psice? Milsm, ker domnevam, da živiš na podeželju (kjer ni goste čl.naseljenosti).

Kaj predlagaš v takem primeru? :8):


Ko sem imel psico sem živel sprva sicer v vasi, ampak tako gosto naseljeni da je bilo seksa željnih cuckov verjetno več kot pred tvojim blokom, zadnje leto in pol njenega življenja pa v stolpnici z dvanajst štuki, v naselju kjer je bilo enajst takih stolpnic, okoli pa nekaj precej veliko naselje zasebnih hiš.
Cuckov kolikor hočeš... x8Dx
Pa smo se vseeno nekako prebili mimo njih.
Dobijo se razni spreji ki zamaskirajo vonj goneče psice, so neškodljivi, itd.
Pa malo bolj odločen nastop proti krdelu čakajočih ženinov tudi pomaga.
Če se bodo bali tebe, tudi do psice ne bodo tako pogumni.
Tvoja je, če sem prav prebral, že sterilizirana, torej verjetno težav nimaš.
Tisti ki pa tega še niso storili, pa lahko še razmislijo o drugih možnostih.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#36 brea

brea
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 25. april 2008, 12:39

Vsem ki zagovarjate kastracijo in sterilizacijo - ljudi je oz. jih bo tudi kmalu preveč na tem planetu.
Pa dajte sterilizirat in kastrirat še svoje otroke, če jih imate ali če jih boste mogoče še imeli.
V nekaterih predelih sveta je velika prenaseljenost, drugod pomanjkanje hrane.
Sterilizacija in kastracija sta idealni rešitvi za ta problem.
Nekdo je že nekaj napisal tu noter o tem(Janko, mislim... x?x ) da je nekje v tridesetih letih prejšnjega stoletja nekdo imel podobne ideje o reguliranju sestave in števila prebivalstva.
Heil Hitler!


No, glede na to, da ti sam veselo štepaš mačje mladiče in s tem še povečuješ problematiko živali, me tvoj odgovor na ravni 12 letnega otroka sploh ne preseneča. Tistim, z malo višjim IQ pa je povsem jasno, da je tu govor o živalih, ne o ljudeh in pomanjkanju hrane, ki nimajo s to temo nobene veze. O reševanju sveta odpri drugo temo, tale je namenjena živalim.
Hitler si pa ti sam in tebi podobni kreteni ( sorry, ne najdem primernejšega izraza). Zaradi tebe in tebi podobnih je toliko zavrženih, mučenih in pobitih živali.

Jaz ne delam razlike.
Zame je "zločinski poseg" oboje.
In zakaj naj ne bi primerjali ljudi in živali?
Je po tvoje z živalmi dovoljeno početi tudi tisto kar z ljudmi ni?

Pa kdo pomisli kako žival to doživlja?
Kaj čuti, kaj si misli o tebi ko jo pelješ na tako operacijo?
Živali imajo precej boljši spomin kot ljudje, in to ostane za vedno.

Nekdo(mislim da je bil spet Janko) je zapisal da psica ki se goni in jo za tiste dva-tri tedne zapreš v klet, trpi bolj kot pa ob sami sterilizaciji.
J***ti budalo... :vragec: :vragec:
Je že kdo videl kdaj sterilizirano psico ki se ji rana ni dobro celila?
Živali je težko dopovedat da mora po operaciji mirovat nekaj časa.
Jaz sem to videl... :wOOt: :cry:
Ne me s takimi... :vragec:

Pa neko pametovanje o mačkih ki se pretepajo in poškodujejo drug drugega med gonjenjem.
Pa kaj?
To je njihova narava.
Mar res mislite da jim delate uslugo če jim to vzamete?
Jim bo zato kaj bolje?
Na svetu živi na milijone prostoživečih živali vseh vrst ki se prosto gonijo, koljejo, pobijajo, žrejo druga drugo.
Boste začeli urejati življenje tudi njim?

In še zadnje vprašanje - zakaj je vedno treba ubrati najlažjo pot?
Problemi ki se rešujejo s kastracijo in sterilizacijo se lahko rešujejo tudi drugače.


Primerjaš ljudi in živali? Potem veš, da so živali kot otroci, nebogljeni, navezani in odvisni od svojega lastnika. Zakaj pa potem ješ živali, ne pa ljudi? Kdaj pomisliš, kako se počutijo živali pred zakolom? Kdaj pomisliš, kako žival to doživlja? Kaj čuti, kaj si misli o tistih, ki jo peljejo v zakol in jo zakoljejo? Kdaj ti pomisliš, da se tvoje mačke sprašujejo, zakaj morajo vedno znova in znova skozi agonije porodov, izgube mladičev, … ko tam nekje v mukah umirajo ure in dneve, se najbrž sprašujejo, zakaj jim ne pomagaš.
Je po tvoje z živalmi dovoljeno početi tudi tisto kar z ljudmi ni? Če jih požreš je vredu, če jih pa kastriraš pa ni.

Ne bodi tako prekleto dvoličen in hinavski.

No, jaz sem peljala na sterilizacijo/kastracijo in razne operacije že veliko psov in mačk, pa me začuda še vedno obožujejo. In začuda so celo še bolj živahni in igrivi. A misliš, da se pretvarjajo? :D
Tvoj pes ima raka in mora na operacijo (namerno sem omenila psa, ker mačke so zate očitno itak potrošni material, ane, ko jih jebe, saj jih imaš dovolj). Takrat boš tudi premišljeval o tem, kaj si misli o tebi in kako bo to doživljal? Pa tista rana, ki bi mu ostala po posegu ti tudi ne bi šla tako zelo v nos, a? Ej, mogoče bi pa tvoj pes raje umrl, kot živel. In si misli, pa ko te jebe stari, kaj me vlačiš k vetom, jst nočm bit operiran, itak mam pr teb kurčev lajf in bi raje bil mrtev. A to se vprašaš kdaj? J

Ja, alef, smo videli že raznorazne rane pri živalih, veliko hujše kot je neceljena rana po sterilizaciji, tako da mi ne s takimi … Takšne rane imajo te prostoživeče živali, ki se tako »veselo« pretepajo, »seksajo«, pa jih napol raztrga pes, ali človek, jih napol zbije avto, se nažrejo strupa, … mladičke vzamejo od mamic in jih vržejo kamorkoli, pa potem tam umirajo ure in dneve v nepopisnih mukah. Kaj praviš, a jih naj pustimo, da pocrkajo, ker je to itak v njihovi naravi ali naj jim pomagamo, saj ne delamo razlik med živalmi in ljudmi, ane? No, ti jih. Ti fino namnožiš vse te pse in mačke, ostali se pa naj »jebemo« z njimi, ane? Ali naj jih tebi dostavimo na prag, da boš užival v njihovem trpljenju?
Misliš, da jim narediš uslugo, če jim pomagaš ( ali bognedaj celo preprečiš, da do vsega tega sploh pride) ali jim je bolje, da v mukah pocrkajo? Dokler ne gre za tvojo rit, je vse OK, a?

Do sedaj ti je verjetno že potegnilo, da je debata o psih in mačkah v našem okolju, katerim lahko pomagamo, ne pa o nekih divjih zvereh na drugem koncu sveta, ki ravno tako nimajo nobene veze s to temo. Ali hočeš samo opravičiti eno nasilje in trpljenje z drugim? Če ljudje drugod po svetu umirajo in trpijo, pa naj še psi in mačke pri nas? Pa kaj potem, če neko mačko raztrga pes, saj tudi lev tam nekje raztrga zebro? Pa kaj pol, če mačke in psi crkujejo od lakote in bolezni, saj otroci v Afriki tudi? A to je tud neka nova ameriška doktrina al kaj?

In po vsem tem še sprašuješ, zakaj ubrati najlažjo pot? Od kje ti pravica, da ubiraš najtežjo pot, na kateri zaradi tebe trpi in umre toliko nedolžnih živali?
Eh, zaradi takšnih kot si ti, me je sram, da sem človek.

Niti odgovarjat mi ne več, ne bom več brala, se mi je zagabilo vse skupaj.

#37 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. april 2008, 12:55

Alef, spreji so BZ - osebna izkušnja.

Hotela sem, da se za trenutek poskušaš vživeti v kožo lastnika goneče psice v gosto naseljenem okolju s spuščenimi, pohotnimi samci. Po tvojem odgovoru (žal me ni zadovoljil) se ti je posrečilo. :palec:

Tut prou x^x


********
pa še neky: nobena skrajnost ni dobra. To leti na vse prepucavanje tuky (pa kje drugje tudi).
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#38 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 25. april 2008, 13:26

O Brea

Zdej, jst sem samo en butl z enim Majklnom /mačkonom/ in njegovimi problemi ter mojimi dilemami in neznanjem, tko da nimam ne celotne slike problematike domačih ljubljenčkov, ne ustreznega znanja za njeno reševanje tko kt jo maš ti in sem ti hvaležen za tisti del slike, ki mi manjka.

Me pa moti nekaj.

Način, kako predstavljaš problematiko nam nevednežem in odnos, ki ga imaš do nas, pasje in mačjeljubcev, je pa zoprn. Verjamem, da si velik in human ljubitelj živali in kapo dol za to, toda obenem se kažeš tudi kot velik ljudomrznež, kar je pa slabo. Zate, za nas, predvsem pa za živali.

Jst verjamem /no, vem/, da če ljudem prikažeš neznano, preslabo poznano ali slabo razumljeno plat česarkoli /v tem primeru problematike zapuščenih živali/ na prijazen način, brez napadanja, preziranja in obsojanja, bo odziv zagotovo večji. Tvoj način pa prinaša potrebo po branjenju, kar še ni tak problem. Večji problem je, ker ljudje dobijo odpor do ljudi, ki obsojajo, napadajo in prezirajo. In ker ti predstavljaš v tem dialogu branilca zavetišč za zavržene živali...tudi do njih, mislm, do delavcev v zavetiščih. Kar je pa slabo in krivično, kajne. Ker sem prepričan in vem, da vsi prostovoljci in delavci v zavetiščih niso ljudomrzneži in nestrpneži.

butl
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#39 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 25. april 2008, 15:17

No, glede na to, da ti sam veselo štepaš mačje mladiče in s tem še povečuješ problematiko živali, me tvoj odgovor na ravni 12 letnega otroka sploh ne preseneča. Tistim, z malo višjim IQ pa je povsem jasno, da je tu govor o živalih, ne o ljudeh in pomanjkanju hrane, ki nimajo s to temo nobene veze. O reševanju sveta odpri drugo temo, tale je namenjena živalim.
Hitler si pa ti sam in tebi podobni kreteni ( sorry, ne najdem primernejšega izraza). Zaradi tebe in tebi podobnih je toliko zavrženih, mučenih in pobitih živali.
Primerjaš ljudi in živali? Potem veš, da so živali kot otroci, nebogljeni, navezani in odvisni od svojega lastnika. Zakaj pa potem ješ živali, ne pa ljudi? Kdaj pomisliš, kako se počutijo živali pred zakolom? Kdaj pomisliš, kako žival to doživlja? Kaj čuti, kaj si misli o tistih, ki jo peljejo v zakol in jo zakoljejo? Kdaj ti pomisliš, da se tvoje mačke sprašujejo, zakaj morajo vedno znova in znova skozi agonije porodov, izgube mladičev, … ko tam nekje v mukah umirajo ure in dneve, se najbrž sprašujejo, zakaj jim ne pomagaš.
Je po tvoje z živalmi dovoljeno početi tudi tisto kar z ljudmi ni? Če jih požreš je vredu, če jih pa kastriraš pa ni.

Ne bodi tako prekleto dvoličen in hinavski.

No, jaz sem peljala na sterilizacijo/kastracijo in razne operacije že veliko psov in mačk, pa me začuda še vedno obožujejo. In začuda so celo še bolj živahni in igrivi. A misliš, da se pretvarjajo? :D
Tvoj pes ima raka in mora na operacijo (namerno sem omenila psa, ker mačke so zate očitno itak potrošni material, ane, ko jih jebe, saj jih imaš dovolj). Takrat boš tudi premišljeval o tem, kaj si misli o tebi in kako bo to doživljal? Pa tista rana, ki bi mu ostala po posegu ti tudi ne bi šla tako zelo v nos, a? Ej, mogoče bi pa tvoj pes raje umrl, kot živel. In si misli, pa ko te jebe stari, kaj me vlačiš k vetom, jst nočm bit operiran, itak mam pr teb kurčev lajf in bi raje bil mrtev. A to se vprašaš kdaj? J

Ja, alef, smo videli že raznorazne rane pri živalih, veliko hujše kot je neceljena rana po sterilizaciji, tako da mi ne s takimi … Takšne rane imajo te prostoživeče živali, ki se tako »veselo« pretepajo, »seksajo«, pa jih napol raztrga pes, ali človek, jih napol zbije avto, se nažrejo strupa, … mladičke vzamejo od mamic in jih vržejo kamorkoli, pa potem tam umirajo ure in dneve v nepopisnih mukah. Kaj praviš, a jih naj pustimo, da pocrkajo, ker je to itak v njihovi naravi ali naj jim pomagamo, saj ne delamo razlik med živalmi in ljudmi, ane? No, ti jih. Ti fino namnožiš vse te pse in mačke, ostali se pa naj »jebemo« z njimi, ane? Ali naj jih tebi dostavimo na prag, da boš užival v njihovem trpljenju?
Misliš, da jim narediš uslugo, če jim pomagaš ( ali bognedaj celo preprečiš, da do vsega tega sploh pride) ali jim je bolje, da v mukah pocrkajo? Dokler ne gre za tvojo rit, je vse OK, a?

Do sedaj ti je verjetno že potegnilo, da je debata o psih in mačkah v našem okolju, katerim lahko pomagamo, ne pa o nekih divjih zvereh na drugem koncu sveta, ki ravno tako nimajo nobene veze s to temo. Ali hočeš samo opravičiti eno nasilje in trpljenje z drugim? Če ljudje drugod po svetu umirajo in trpijo, pa naj še psi in mačke pri nas? Pa kaj potem, če neko mačko raztrga pes, saj tudi lev tam nekje raztrga zebro? Pa kaj pol, če mačke in psi crkujejo od lakote in bolezni, saj otroci v Afriki tudi? A to je tud neka nova ameriška doktrina al kaj?

In po vsem tem še sprašuješ, zakaj ubrati najlažjo pot? Od kje ti pravica, da ubiraš najtežjo pot, na kateri zaradi tebe trpi in umre toliko nedolžnih živali?
Eh, zaradi takšnih kot si ti, me je sram, da sem človek.

Niti odgovarjat mi ne več, ne bom več brala, se mi je zagabilo vse skupaj.


ostajam brez besed :eek:

#40 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. april 2008, 21:55

No, glede na to, da ti sam veselo štepaš mačje mladiče in s tem še povečuješ problematiko živali, me tvoj odgovor na ravni 12 letnega otroka sploh ne preseneča. Tistim, z malo višjim IQ pa je povsem jasno, da je tu govor o živalih, ne o ljudeh in pomanjkanju hrane, ki nimajo s to temo nobene veze. O reševanju sveta odpri drugo temo, tale je namenjena živalim.

Niti odgovarjat mi ne več, ne bom več brala, se mi je zagabilo vse skupaj.


Če bi bil tvoj IQ vsaj malo večji od tvoje telesne temperature bi razumela primerjavo.
O dvoličnost in hinavščini pa ne ti meni, to je domena zaslepljenih bedakov tvoje sorte.
Za koga se ti boriš v resnici?
Kaj v resnici storiš za zapuščene pse, če sploh kaj?
Ali samo lajaš v luno, zato da te svet sliši?

Ne boš več brala - tipičen odgovor tistih ki ne prenesejo drugačnega mišljenja in niso sposobni debate, ker ne znajo mislit s svojo glavo.
Ko bo tvoj besednjak premogel še kaj razen napiflanega, ko boš sposobna debate brez žalitev, se pa še kaj oglasi.
x:Xx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#41 Katonja

Katonja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 25. april 2008, 23:01

Mah...saj niti nevem zakaj se mi da.
Mislim, da se nakateri sploh ne zavedate pri čem ste. Preden začnem o kastraciji in sterilizaciji... Postavite se nosorog in drugi, ki ste proti kastraciji v kožo oskrbnika nekega zavetišča. Vzemimo recimo gospo Polono (Horjul). Ker nekaj sem že darovala za horjulsko zavetišče, predvsem za to, ker mi je všeč njihov odnos do živali. Tudi to da so vse živali, ki jih oddajo sterilizirane oz. kastrirane. Kot sem rekla...preberite kdaj njen dnevnik (link je že nekje obljavljen). Ob nemogočih urah hodi na reševalne pohode, iskat skrivajoče se pasje mame z mladiči, ali pobegle poškodovane muce. Cele dneve je na relaciji Toplica-Horjul (veterinar torej). Lahko vam povem, da je trenutno v bolnišnici. V zavetišču delajo prostovoljke.
Kot sem začela...postavite se v njeno kožo. Ob vseh dnevih in urah bi hodili iskat pasje in mačje brezdomce in poškodovance. Vozili bi jih k veterinarju in se utapljali v stroških. Za povrhu bi vas še takole obrekovali na internetu (nosorog...). A vam nebi nekega dne do*izdilo?*
Zakaj, zakaj presneto je narod tako neodgovoren. Torej tisti, ki ste proti kastracijam in sterilizacijam. Kaj porečete, če vam povem, da bi bilo Polonino delo veliko lažje, če nebi bilo takšnih, kot ste vi. Ki veselo pustite vaše mešance, da se parijo vsepovprek, za njihove potomce pa naj poskrbijo zavetišča...saj zato pa so mar ne? Nekaj že ves čas ponavljam... če ne bi bilo toliko ljudi proti sterilizaciji in kastraciji, bi zavetišča dejsnko služila svojemu prvotnemu namenu. Torej zatočišču izgubljenim psom. Ampak ne...narod pač ni gladek in si ne da vbiti v glavo preprostih dejstev. Primerjanje človeka z živaljo? Pa saj niste normalni.
In tisti, ki pravite, naj se mački pretepajo ko se gonijo, to je njihova narava naj vam povem, da ste totalni idioti in da se mi smilite. Ko berem take reči res neham izbirati besede. Kje imate srce, da pustite svojo žival, da vam hodi domov vsa popraskana, pogrizena. Kaj boste rekli, če se vaš maček nekega dne ne bo vrnil? Ah..stepel se je, pa je poginil. To je pač v njihovi naravi. Saj za to jih imamo mar ne? Da se gonijo in pretepajo vsepovprek. Saj so le mački. Mar ne? Za osirotele mladičke naj pa poskrbijo zavetišča.
Da se dotaknem še sterilizacije in kastracije. Ste pomislili na težave ob nesterilizaaciji. Govorim o navidezni brejosti, piometri (vprašajte koga, ki mu je psica zaradi zaprte piometre poginila, kaj misli o sterilizaciji), da ne govorimo o raku, mastitisu itd. Kastrirane pse se veliko lažje obvlada, sploh če je pes večje pasme in ga ne nameravate pariti (nima rodovnika torej in vzrejnega dovoljenje) ga je pametno kastrirati. Pa samo nehajte, da psu odrežeš ponos, če ga kastriraš. Pa sej psi niso tipi no.
Primerjave ljudi s psi so pa itak bolane. Mile volje pa lahko zaradi mene primerjate ljudi in živali, ko bomo jedli drug druega, ko se bodo delali v kozmetiki poskusi na ljudeh, ko bomo revne ljudi pošiljali v zakol in dojenčke preprodajali po puppy millih. Takrat nas lahko res brez problema primerjate!
Torej, še enkrat vsem, ki ne podpirajo kastracije v razmislek.
Res želite, da so zavetišča vedno bolj polna, da mladički umirajo pod kolesi avtomobilov in v veterinarskih ambulatnah (evtanazija torej). Verjetno se sploh ne zavedate, kakšne so posledice štepanja mešančkov ali še huje "vzreje čistokrvnih psov brez rodovnika". Če res želite še naprej pre polna zavetišča... potem pač ne kastrirajte in štepajte napraj. Saj inšpekcija vam itak ne more nič. Vsaj v razmislek, če drugega ne.

#42 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. april 2008, 05:16

Mah...saj niti nevem zakaj se mi da.
Verjetno se sploh ne zavedate, kakšne so posledice štepanja mešančkov ali še huje "vzreje čistokrvnih psov brez rodovnika". Če res želite še naprej pre polna zavetišča... potem pač ne kastrirajte in štepajte napraj. Saj inšpekcija vam itak ne more nič. Vsaj v razmislek, če drugega ne.

zakaj se ti da? Ker si se točno s tem namenom prijavila na forum.
A dej a zato ker je naša psička čistokrvna no ja rodovniška, odličnih prednikov, ima zelo lepe ocene, je lovski pes, ki živi v stanovanju, obravnavana kot družinski član, ki je zelo veliko pripomogla k tem, da mami vztraja na poti ozdravitve, do danes brez mladičkov, in imeli smo pa tud pse brezrodovnikov, čistokrvne , in a potem smo eni izmed tistih ki polnijo prepolna zavetišča???? mene pa zanima če v zavetišču preverite kakšnega gospodarja bo pes dobil... ali samo poskrbite da ne bo novih potomcev, kaj bo pa pes doživljal vam je pa vseeno...
zakaj se vsepovsod tako posplošuje... no pa dobrodošli vsi novi na forumu, ki vas je pritegnil en post, mogoče najdete še kaj zanimivega na forumu ;)
pa upam, da bo čimmanj potepuških in zavrženih psov, da zavetišč sploh ne bo več oz. bodo obstajala samo tista, kjer se bo delalo tudi na vzgoji psa... eno sliko sem dobila še pred seboj? glede na to, da imamo predstavnike zavetišča tule. A imajo zavetišča kaj določeno kolk primerkov živali lahko sprejmejo?

#43 Katonja

Katonja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 26. april 2008, 07:36

Ksenia, citiran del mojega posta ni letel nate ali koga v "situaciji" kot je tvoja. Letel je na tiste, ki dobesedno producirajo mešančke ali čistokrvne brez rodovnika. Torej namensko ali manjamensko parijo nepasemske pse.
Verjamem, da vaša psička ni in ne bo imela mladičkov, ker ste očitno zelo odgovorni lastniki (kot praviš). Pa vendar je takšnih lastnikov premalo. Če bi bili vsi lastniki dovolj odgovorni, da se jim psice nebi gonile vse povprek (nimam v mislu same gonitve, temveč razne pobege itd.) in se jim psi nebi potikali po vsem mestu, če se katera psica v bližini goni... potem sem tudi jaz proti kastraciji oz. sterilizaciji. In če bi bilo tako, v zavetišču skoraj nebi bilo pasjih mladičkov. Žal pa je to začarani krog in živimo v popolnoma drugačnem svetu. Realnosti torej.
Sicer pa, tudi jaz imam psa, rodovniškega. Obiskala sva že nekaj razstav in trenirava agility. Zaenkrat in tudi za naprej o vzreji ne razmišljam, ker sama pri sebi vem, da bi z njim dala pariti samo psičko, ki bi bila njegovo totalno nasprotje in bi imela vse kar on nima (in obratno). In takšne psičke verjetno ne bom našla. Ali pač?
O kastraciji pa zaenkrat ne razmišljam. In zakaj ne, če sem tako ZA? Kot prvo je moj pes majhne sorte in živi v stanovanju. Na sprehode hodiva sicer veliko a vedno na povodcu. Tudi če je spuščen imava zelo dober odpoklic. Ampak to niti ni tako važno... Sama se štejem med odgovorne lastnike in nebi dopustila, da moj pes pohajkuje po celem mestu in nadleguje lastnike gonečih psic. Enostavno nebi. Pa vendar je glavni razlog za nekastracijo to, da pač obstaja odprto vprašanje o vzreji. Če se torej "pojavi" primerna psička in bom mnenja, da bi lahko "ven prišlo" kaj dejansko dobrega. Tako vizuelno kot karakterno. Ampak to je že druga tematika.
Če je pa zadnji del tvojega posta slučajno letel name: nisem nikakršna predstavnica zavetišča. Spremljam pa pse in "problematiko" v zavetišču Horjul, ker mi je všeč njihov (ali raje Polonin) način, kako delajo vse skupaj. Kako se žrtvujejo in v končni fazi tudi, da kastrirajo oz. sterilizirajo vse pse, ki grejo od njih. Vseeno pa mislim, da zavetišča imajo omejitve a se jih v večini ne držijo, saj pokajo po šivih prav vsa slovenska zavetišča...in kam naj potem vtaknejo nove zapuščenčke? (ki jih nebi bilo, če bi bilo malo več odgovornih lastnikov in več lastnikov mešancev za kastracijo oz. sterilizacijo. Samo v razmislek.
Pa ne tebi osebno Ksenia, govorim predvsem o nosorogu in drugih lastnikih mešančkov, ki so tako proti kastraciji.

#44 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. april 2008, 08:45

Za povrhu bi vas še takole obrekovali na internetu (nosorog...).


Če sem napisal,da mi je Polona glede nujnosti kastracije lagala, to ni obrekovanje, ampak navedba dejstva!
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#45 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 26. april 2008, 10:13

Alef, za trenutek se poskušaj vživeti v kožo lastnika goneče psice - tudi ta mora lulat in kakat (vsaj 2×dan). Pazi zdej, gre samo lulat in kakat (ne šetat, laufat).

Kaj predlagaš v takem primeru? :8):

x:o)x
Moje iskušnje (10let) sem-smo imeli psico, briardko, ni bila kastrirana, nikoli ni imela mladičev, vedno, vsak dan dvakrat smo šli na sprehod z njo. Ko je bil čas ženitve, je bila ponavadi "procesija" za nami, vendar smo tudi to prestali-uspešno. Vsak naj za svoja dejanja sprejme odgovornost. Vsak ki nabavi psa ali psico, mora vedeti kaj sledi temu dejanju.

Če nekdo še za svoja dejanja teško sprejema odgovornost, kako bo tak človek sprejel odgovornost za svojega psa......
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#46 čarli

čarli
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 26. april 2008, 11:01

Zavetišče Horjul ima svoje pogoje in način dela čisto lepo opisan na svoji spletni strani in na spletni strani Moj pes. Pa bi si prej ogledal njihove strani in se pozanimal o pogojih.
Kako so rekli naši stari? Po toči zvoniti je prepozno.
Če bi si pa Polona očitno res tolmačila zakon čisto po črki , bi verjetno lahko prihranila kakšne denarce. Dela pač kot dela. Po svoje vesti. In ve kakšne so zadeve v praksi. IZ najslabše varinate.
OM MANI PADME HUM

#47 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. april 2008, 11:54

Dela pač kot dela. Po svoje vesti.


Drži. Po svoji presoji daje pse, ne glede na starost, na rezanje jajc. In to, da velik del stroke kastriranje pred šestimi meseci starosti odsvetuje, jo verjetno ne zanima. :xx!:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#48 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 26. april 2008, 14:41

x:o)x
Koliko enega čvekanja... :o|o: x:Dx
In to vse zaradi Boštjanovih jajc... x:)x

Posploševanje, ali pa šebolje rečeno zaplankanost nekaterih pišočih tu notri.
A zdaj pa vsi ki nasprotujemo kastraciji kar "štepamo" mladičke?
Budale... :vragec:
Za to da ni nezaželenih mladičev se da poskrbet tudi drugače.
Za psa ki naskakuje nogo tebi ali drugim - pa p*** ti m*** VZGOJI GA TAKO DA BO VEDEL DA TEGA NE SME!!

Da so mački zame potrošni material trdi neka dama tu noter... :vragec:
Beri malo v Hišnih ljubljenčkih, ampak vse, prosim, ne samo tisto kar tebi paše da dobiš material za svoje pljuvanje po drugih.

Imel sem psico deset let, brez enega samega, željenega ali nezaželjenaga mladiča.
Zakaj?
Željenih ni bilo ker tudi nisem imel namena jo parit.
Neželjenih ni bilo ker sem poskrbel da do tega ni moglo priti.
Imam psa z jajci, starega enajst let ki ni naredil oz. "naštepal" še nobenih potomcev.
Zakaj ne?
Ker poskrbim da tega ne more počet okrog kot bi hotel.
Torej, obe vročekrvni dami ki se usajata tu noter, dajta mi prosim objasnit, zakaj po vajinem mnenju ni druge možnosti za preprečevanje neželjenih mladičev kot kastracija in sterilizacija?
In kdo se igra boga?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#49 čarli

čarli
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 26. april 2008, 20:27

Zdej, Nosko, če te moti, da je plašen: V zavetišču Horjul so napisali, da sta oba plašna. On in bratec.
OM MANI PADME HUM

#50 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. april 2008, 22:02

Zdej, Nosko, če te moti, da je plašen: V zavetišču Horjul so napisali, da sta oba plašna. On in bratec.


Seveda je plašen, a v tem ni point (čeprav sem že nekje napisal, da se je spešl usral,ko je, na cepljenju, zagledal belo haljo radeškega veterinarja). Jaz bom Boštjana že "počakal" in verjemi, da je v trenutku, ko sem ga odpeljal iz zavetišča, Boštjan "zadel" glavno premijo na lotu.

Čarli, midva sva ob prvem kontaktu prišla v nekakšen crash, pa za to ni čisto nobenega razloga. Tale tvoj post je tako simpatičen, da vem, da si ql, zato, čist tebi na ljubo, še eno pojasnilo.
Nekoliko nervozno delujem v tejle temi, a kaj je tisto, kar me najbolj moti? Poglej – povsem normalno je, da nekateri kastracijo »na splošno« zagovarjajo, drugi ne. A oglejva, kaj je tisto, kar me, razen dejstva, da moj Boštjan nima jajc (pa bi lahko, in moralo, biti drugače) žuli. Moti me, da zagovorniki kastracije niso sposobni poštenega, (tudi) saokritičnega pogleda na dejstva, ki sem jih navedel. Nihče ni popoln, zato bi - kljub vsemu -pri meni dobili neke simpatije, če bi bile vsebine njihovih postov poštene in realne. Vzemiva za primer Breo. Očitno je, da je povezana z zavetiščem Horjul ali pa z ljubljanskim zavetiščem. Ko sem jo recimo pozval, naj komentira dejstvo, da so glede potrebe kastracije izkrivljali dejstva (oz. lagali) tako Polona, kot Maja Kos, v imenu ljubljanskega zavetišča, napiše sledeče bedarije (post iz 25.04., 00,27):
- »Jah, kar se pa tiče laži v zavetišču ... ne vem, kaj imajo laži veze s kastracijami psov? Zonzani je res katastrofa, tu ti lahko iz prve roke povem, da lažejo glede vsega, z ostalimi pa nimam izkušenj.« (Zonzanija nisem omenjal in tam je mogoče dobiti nekastrirane pse – toliko Brea o tistih, ki se ukvarjajo z istim poslom, a nekoliko drugače).
- Pravi, da ni strokovnjakinja, a ko sem v svojem postu navedel mnenje kolegice, vrhunske veterinarke (je direktorica ene od veterinarskih regij), ki ni skladno z njenim, v istem postu (post iz 25.04., 00,27) napiše: »Mislim ... kje si pa našel to bedasto veterinarko?«
- Vrhunec pa je tale svinjarija izpod peresa Bree: »Evo, jaz najdem kužka ali muco, jo vozim k vetom, itd. skratka zanjo skrbim in povsem na meni je ali se bom odločila npr. za amputacijo repka ali evtanazijo, za sterilizacijo ali ne, jo bom oddala s pogodbo ali ne. To je povsem moja odločitev, ne pa odločitev bodočih novih lastnikov. Se ti ne zdi, da imam jaz pravico odločati kako in kaj, glede na vse stroške, ki sem jih imela z njo?«
Tipično gledanje na žival, kot na predmet, s katerim lahko počneš, karkoli se ti zljubi. Ampak - živali so živa bitja, ki čutijo, se bojijo ... in so rade takšne, kot jih je ustvaril Bog.

Sem že enkrat napovedal, da z objavami v tejle temi končujem, pa ni zneslo - ker sem jo še vedno bral.Od tule dalje, jo niti pogledam ne več, tako, da se ne čudite, če ne bom reagiral, če me bo spet kdo pozival na javno opravičilo, ali morda obtoževal, da ljudi obrekujem.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0