Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

pozna kdo?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
37 komentarjev na to temo

#1 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

http://www.vrata22.cjb.net


al pozna to´ kdo, je trenutno aktualno?

#2 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

jaz sem nekaj brskala po forumih, pa sem tudi na to naletela. Zanimivo. Ne vem pa če je trenutno in.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#3 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

Meni se zdi vse skupaj prekleto podobno LN: kot da bi videli Lunin net in si rekli, pa dejmo se mi neki tazga narest. No in so.
Imajo novice, pa clanke, pa dogodke, pa jogo, pa nasvete itd. Upam samo, da ne bom nasel kaksnih dobesednih prepisov z LN (kar se je zgodilo ze nickolikokrat).

Administrator
Mitja

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

Ko mi je eden od obiskovalcev poslal obvestilo o tem na e-mail, je rekel, da je nekako po naključju tam našel LN.
Šla sem pogledat in Luninega neta nisem našla. Sem pa potem res našla strani Nasveti za zdravo življenje, ki pa so jih pripisali Igorju Kononenku (ker je pač on nudil ta link na svojih straneh).
Ko sem pisala webmastru, da imajo moje strani v svoji bazi, vendar pod drugim imenom in da prosim, če navedejo, da gre za strani LN in ne strani I. Kononenka, mi je odpisal, da se morava osebno dobit in zmenit. !!!!! ?????
Tako se nisem nič menila in nič dobivala z nikomer, ampak seveda je potem jasno, kakšno je moje mnenje o tem.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

ou sranje, res :-|

pokowc

#6 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Marsa! :)

Lepo bi prosila, ce mi lahko podas link ali bolj tocen naslov, kje so objavljeni tvoji/vajini sestavki... Lahko tudi kdo drug, ce pozna.

Hvala vnaprej! :)

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Hojla, Suzi!

Ne štekam dobro... Moji oz. najini texti so vsi, ki jih vidiš na LN (z izjemo večine člankov na Novicah in pač sestavkov na Forumu - kjer je pač naveden (drug) avtor ali pošiljatelj).
Na teh straneh, ki jih je podal Pokowc, pa je (če si to mislila) nekje link pod naslovom Igor Kononenko - Nasveti za zdravo življenje (ki pa te pelje na strani Luninega neta)....

*
Sem šla pogledat... to je zdaj čisto drugače kot takrat, pa sem komaj našla.
Ja - a je še vedno tako - na zgoraj podanem linku na "Zbranem znanju" (!) - pod Zdravje itd...
Nasveti za zdravo življenje - avtor - Igor Kononenko (!).
Ker pa te link pripelje na LN (in ne npr. samo na texte LN, ki so postavljeni drugje), se mi ni dalo več ukvarjati.

Še nekaj - ustvarjalci te strani mi večkrat pošljejo e-mail-ponudbo, da lahko tudi Lunin net sodeluje - seveda pod cenovno zelo ugodnimi pogoji in celo s popustom - ker bo to "prvi tovrstni priročnik v Sloveniji" (*ali mi ti ne zveni nekam znano?)!!!!
Plačam lahko zelo minimalen prispevek, da se bom lahko pojavila na teh pozitivnih in človeku prijaznih straneh.
Torej - morda zato ne navedejo, da gre za naše strani, ker nismo plačali "kotizacije"?

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Hvala, Marsa! :)

Zanimalo me je, ker se mi ne zdi pravi odnos. Vem, da imajo dober namen, a jim precejkrat ponagaja ego. To je moje osebno mnenje, ki je daleč od tega, da bi bilo mišljeno kot žalitev.

Za link pa sem te prosila, da bom vedela, o čem natančno je govora.

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Hvala, Suzi - za feedback.

Dober namen - ... včasih ni dovolj (sem zahtevne sorte)...
Pa tudi - to bom še videla, zaenkrat opazim samo ego... ;)

Prepričana pa sem, da so imeli tudi v Večeru in v *Delničarju (*kjer pa so se že v naslednji številki tudi javno opravičili...) najboljši namen, ko so (brez moje vednosti in dovoljenja) objavili moj lunin post, pod katerega si je nekdo drznil tudi podpisati - seveda pa je imel najboljši namen tako "avtor" kot tudi uredništvo - hoteli so pač predstaviti lunin post širšemu občestvu... Le da je to moje - in da jaz že to predstavljam - tule (in že desetletje v Koledarčku).

Torej - namen ne opravičuje načina.

Aja, in še - kako tipično slovensko!!!! Ehhh...

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Marsa! :)

Strinjam se s teboj. Meni osebno so to stvari, za katere opravicilo ne obstaja. Plagiatstva ne odobravam - verjetno sem pa tudi jaz že kdaj naredila kaj temu podobnega. Nehote, nevede... A ni tema to.

Namen, ki sem ga omenila prej. Želela sem reči, da kolikor jih poznam jaz, si želijo narediti nekaj dobrega; namen je svetel. Dober. Pozitiven.

Toliko. Vkolikor bi nadaljevala v tej smeri, bi se mi zdelo opravljivo. Tega si pa ne želim.

Ne zameri, prosim, a kar moram dodati: to, da se ti/vama dogaja plagiatstvo, pomeni, da si/sta naredila nekaj toliko izvirnega in cudovitega, da ni le vredno pozornosti, temveč tudi posnemanja... Takih del ni prav veliko, se mi zdi... ;))

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

O, Suzi... :)

Lepo je, da želiš vsem dobro... in da v vsem tudi vidiš dobro.
To je res lepa lastnost.

In seveda, vsakdo hoče nekaj narediti in dvomim, vsaj za veliko večino, da bi kdorkoli imel zares slabe namene - tako je res, kar praviš.
Vedno je tudi pozitivno in dobro širiti dobro. Tudi v tem se strinjava.
Vendar sem jaz še morda malo bolj zahtevna, pa nekako pričakujem od ljudi, da ko bodo v delovanju, da bodo dali vse od sebe - če je tako, bodo delali popolno. VSE od SEBE.
Če delamo tako, si niti sami ne moremo - niti nam ne more nihče drug - nič očitati.
(Dobro) delo, ki ga opravljamo, pa se kaže na tisoče (tudi drobnih in majčkenih in na videz nepomembnih) načinov in tako ima tudi vsaka stvar, človek, projekt, dogodek,... priložnost, da se dokaže v času in da svoje namene tudi uresniči.

Tako je potem itak vse točno tam, kjer mora biti. ;>)


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 MIKE

MIKE
  • Zavrnjeni
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 18. september 2002, 01:00

quote:

Meni se zdi vse skupaj prekleto podobno LN: kot da bi videli Lunin net in si rekli, pa dejmo se mi neki tazga narest. No in so.
Imajo novice, pa clanke, pa dogodke, pa jogo, pa nasvete itd. Upam samo, da ne bom nasel kaksnih dobesednih prepisov z LN (kar se je zgodilo ze nickolikokrat).
Administrator



Administrator, seveda je podobno, po tematiki, ki se jo dotikata obe internetni strani. Trdis, da si nasel ze nickolikokrat prepise. Lahko to argumentiras tako kot je to storila Marsa ali nakladas ke mal v prazno? Sprasujem. In trditev, da je tvoja stran zacetek necesa je le plod tvoje domisljije. Takih in podobnih strani je na svetovnem spletu na stotine.

Ne ga tok hudo obsojat. Lepo vas prosim. Vsak je clovek na lastni poti. Jest poznam vase in njegove strani. Vem pa nekaj.

Da bo zdruzitev istomiselnih lahko kaj spremenila, dokler pa bodo eni in drugi na tak nacin delovali, bodo vsak zase trobili v svoj rog.

Moje skromno mnenje
Edi

Zdaj,... zdaj ... in samo zdaj

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2002, 01:00

Mike - lepo, da si (ali skusas biti) objektiven.

Vendar Administrator prav tako lahko vse skupaj zelo natancno argumentira.
Lunin net je arhiv dosedanjih Luninih koledarckov, ki jih (z isto ali podobno zasnovo in vsebino) izdajava v samozalozbi ze 11 let (zdaj je v paci 12.).
In verjemi - (zdaj ze) 12X sva opazila dobesedne prepise (celih vsebin), tako sva preprosto alergicna na to.

Zdaj pa se nekaj: kolko stotin teh www strani, ki jih omenjas, je obstajalo kot taksna celota/vsebina pred 11-imi ali 12-imi leti?? ;)
Slovenskih?

LN Novice so plac, kjer lahko kdorkoli objavi karkoli. Tudi reklame za svoje evente.
LN Forum je plac, kjer lahko kdorkoli objavi svoje stvari. Tudi reklame.
LN ni iskalnik. Gre za avtorske strani.

In ce ustvaris portal, ki zbira taksne naslove, se mi zdi, da LN ne bi smel manjkati oz. ne bi smel biti pripisan nekomu drugemu.
To je vse.
In ce se tega ne morem zmeniti (popravek?), imam pac tako mnenje - kot ga imam.

Midva imava ocitno drugacno strategijo.

Hvala za tvoje mnenje in lepo se imej.



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 MIKE

MIKE
  • Zavrnjeni
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

Narobe si me razumela MARSA!


Postavil sem vprašanje Adminu, kje so še skopirane vsebine o katerih je govoril, tako kot si ti zdefinirala, jih on žal pač ni.

Mogoče se le nismo dovolj razumeli. Edini linkec je žal le tisti eden, jest kaj več skopiranih zadev nisem našel. Ampak le eno majhno napakico, en napačen link, pa toliko hude krvi.


Je pa zadeva taka, da sem svoj nos spet vtaknil tja kjer me nič ne briga, ampak ker osebno poznam človeka vem da ni tako slab, kot ga vi skušate prikazati tukaj.


Pa lepo se imej tudi ti.
Edi


Zdaj,... zdaj ... in samo zdaj

#15 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

Vsi! :)

Tudi jaz poznam osebo, o katere spletni strani je govora in mi je želja povedati, da je to meni osebno oseba, ki mi je všečna, zanimiva,... Rada ga imam. Je osebica, kakršno sprejmeš, ker se ti zdi kot žarek sonca...

Tudi Mike (Edi) in ljudje, ki sodelujejo, so mi všečni, simpatični in dragi.

To mi je izhodiščna točka za nadaljno razglabljanje...

Namen se mi zdi krasna ideja, katero podpiram. Kot sem napisala v enem prejšnjih postov: namen je dober. Meni osebno je namen čudovit!
Tako, kot mi je krasno, da mi je uspelo izpeljati idejo o skupinici - se odvija...

Vendar smo vsi ljudje in kot taki delamo "napake" (če se smem tako izraziti). Zase vem, da jih delam. Jih priznam - ni lahko in ni enostavno, a jih.

In to je tisto, kar sem želela povedati. Namen je enkraten, na Poti pa prihaja do takih in drugačnih nesporazumov, nesoglasij ali (mogoče?) nepravilnih potez. V to nas pa vodi ego, mar ne? Mene vsekakor!

Moje mnenje.

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

Hojla, Mike!
Zgleda, da sva se res narobe razumela...
Najina "huda kri" ni bila misljena v povezavi z zgoraj navedenim linkom in z neko osebo, ki je ne poznava - admin je pac povedal svoje mnenje, kako se mu zdi (saj mene tudi lahko vsakdo kritizira, ce dajem svoje delo na ogled in javno dajem moznost, da se pove kar se hoce) in ker imava slabe izkusnje (kot sem ti povedala) in ne casa vseh novih strani preverjati in torej ne veva, koliko bi tega bilo, ce bi se nadalje kaj gledala, ampak kolikor se njega tice, je pogledal in videl, da se mu zdi "zelo podobno LN"... Tako mnenje pac lahko ima...
Da pa upa, da ne bo nasel dobesednih prepisov, pa je zato, ker so se veckrat pojavile nove slovenske strani in nama celo poslale obvestilo in prosnjo, ce jih damo na LN (ceprav LN ni iskalnik) - ko pa sem kliknila in za stos kliknila tudi na horoskop, presenecena ugotovila, da so texti dobesedni prepisi Luninih besedil - ne bos verjel, na kolikih straneh slovenskih sem nasla zapis, da "Ovni hitro padejo ven..." - kar mislim, da ni treba posebej se matrat, da ugotovis, cigav stil je to... In da je Luna v Skorpijonu nasponana...
res je, da vsakdo lahko ve te reci... vendar potem naj to tudi napise, kot zna in se mu zdi. Torej - s svojimi besedami. Kajti pojme nekako poznamo: oven, redca barva, mars itd... Kaj pa zdaj? Ja, nekdo je to zelo super ze ubesedil... Fino - potem pa daj link - pa naj si to ogledujejo na mojih straneh.....

To se seveda ne tice vec avtorjev teh strani, o katerih je prvotno tekla beseda, vendar sta hotela pojasnila in sta jih pac dobila.
Sicer pa so tudi snovalci tistih strani imeli prijatelje in simpatizerje in so torej tudi njihovi nameni nekomu bili kul in vse,

A zaradi najinih izkusenj sva precej skepticna do novih strani s podobnimi vsebinami in z enakimi zasnovami.
Normalna reakcija.

Ker pa sem imela se majhen stikec z njimi - zaradi cesar se nisem prav nic razburjala, se mi zdi, le Suzi je hotela izcrpnejso razlago, sem to podala pac tu in vse temeljito razlozila.

Skratka - nic se nisem razburjala cez koga, vseeno pa lahko imam mnenje, da delaj svoje in delaj dobro.

Ce bos zelel vec utemeljitev, ti odgovorim po mailu (in ti posljem vse kopije in vse primere, ki jih imava arhivirane, ker zaenkrat se se nisva odlocila, da bova javno to obelodanila z vsemi dokazi - presenecen bi bil, koliko replajev zelo pomembnih urednikov imam v arhivu v inboxu - vse te strani pa imam tudi shranjene v racunalniku - ker so jih morali pac potem umakniti in jih tako morda ni vec zaslediti).

In se tisti "linkec", ki da je bilo "toliko hude krvi". Zakaj? Po cem to sklepas? Nic hude krvi - samo nekaj besed, ker so se zelele utemeljitve.
Sta pa v nekem casopisu pod mojim luninim postom bili samo dve crki (ki pa nista bili pravi), ki sta pri meni povzrocili, ja, veliko hude krvi!

Z vso pravico pricakujem postenost.

Kar pa se tice "Admina" - midva to pocneva ljubiteljsko in on je do 18h drugje in nima casa odgovarjati na vse.
Tako glede na to, da sem Admin po potrebi tudi jaz (ker sva itak to midva), tako tudi sama veckrat odgovorim oz. komentiram kot "Admin" - ker imava itak enako ali zelo podobno mnenje o stvareh - teh, ki se ticejo najinega dela - in zagovarjava enake vrednote.

Tako da Admin je itak admin. :)

Skratka - ni hude krvi.
Okej. Poznas oboje - fino zate, ker imas vecjo moznost izbiranja in vec na voljo. Imas frende in cenis dobre namene - okej, super.

Tu se malo pogovarjamo in povemo tako svoje mnenje, ce ga imamo, kot svoje izkusnje, ce jih imamo.
Jaz imam obojega na pretek.


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

Marsa "nč bat" za vse bo dost, opravičeno pa se vama ne zdi prav,da nekdo uporablja po vrhu še isti žargon (za nas ovne vem kako nas okarakteriziraš, pa tudi beseda našponan je znana),zato vedi,da je samo tale september našponan,veliko uspehov še naprej želim vsem, za na koncu pa pregovor "samo najjaći ostaju".Lep dan naprej vsem.

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

Lunca - hvala za podporo! :)
saj vem - saj itak...
Tule je nekako tok pogovora tako uredil... Sicer se mi ne da pritozevat in osirat (*ceprav bi lahko, ker so se v vecini primerov se potem obnasali izjemno arogantno in predrzno, vendar da jih ne razkrinkava takole javno, ni toliko posledica najine plemenitosti do njih, kot prej, da se nama ne da ustvarjati taksnih energij na teh straneh).
Pomembno pa se nama zdi vsaj oglasat v zvezi s tem - imam presneto vsaj pravico se JAZ povedat, ki konec koncev jih "slepam" veliko!!!
Kajti ce ima nekdo ime in ga morda stiti institucija, da ne govorimo o denarnih pdporah in primernih in ustreznih prijateljstvih in pripravljenostih, mu je toliko lazje potem zeti, kar je nekdo v lastni mukotrpni reziji sejal 15 let!
Ker Lunca - tu ni slo za en stavek, ki sva midva zapela... Tu je slo za vse opise znakov, asc, l, etc.. in pa seveda - lunin post. MOJ lunin post. Mojo osebno izkusnjo, Lunca, dobesedno civkajo vrabci na strehah.
Ja - pa smo spet pri namenu. Pomagati ljudem... Dajmo jim vendar tale lunin post, ki je zdaj tako aktualen. OK - dam, avec plaisir... Zastonj - ni problema... A ne nekoga najeti in ga placati, da meni naredi copy/paste.

In ponavljam - to nima nikakrsne zvezes samim linkom oz. samimi temi stranmi, ki so bile podano v obravnavo tule... Tole pisanje mi sugerira tok misli... preveckrat me je udarilo v zelodec, ko sem odprla revijo... preveckrat sem kliknila na slovenske strani...
In ker svoje delo nudim zastonj, za lastno rabo, ne pustim in ne dovolim, da ga nekdo drug prodaja in jaz nic ne morem zato.
ja, lahko. Lahko ga tozim. :|
Blabla. Najin primer (od vseh primerov pa enega prav zares toziva, ker gre za eno najvecjih taksnih podjetij v SLO), ki ne bi mogel biti bolj cist, ki je neverjetno, kako je vse jasno in na dlani, z dokazi taksnimi in drugacnimi, pa se je zaradi birokratksih peripetij zaustavil v mnozici vseh, veliko pomembnejsih, nekje v predprostorih predprostorov za cakanje.



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

quote:

maja, vsaj link bi lahko dal na LN!!
jah znanje in ideje so dandanes precej iskana zadeva ;)
sploh pa na netu!!
vcasih je potrebno povezovanje in si dopustiti priznati,
da je nekdo prvi, boljsi, izviren, etc...
in takrat morda pride moznost spoznanja, da smo vsi
prvi, boljsi, izvirni...
cez noc uspe le redkim, drugi vstrajajo leta in leta,
z padci, z majhno zarnico v temi, vztrajnosti in vero,
ki se jim morda nekoc obrestuje.
spostovanje tega pa je spostovanje lastne izvirnosti in
morda vrata v lastno edinstvenost.?
podobne pobude pa ponavadi ne izhajajo iz namena po uspehu,
denarju, slavi, etc... temvec iz tistega kar radi pocnemo,
ustvarjamo s srcem ter lastnega zadovoljstva ane?
...in glas najde soglas, in poti se zdruzijo, prikljucijo...
in sveti bolj...
ane?
in prosim, nikogar ne obsojam, kritiziram,
ker morda pojasnjujem le sebi.

no toliko o teoriji sebi sedaj ;)



#20 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

[quote]
fajn je tkole kdaj napisat kaj;
se sam sem si dal insipracijo, da danes malo bolj odprem oci,
kje se duh mudi in kaj pravi.

#21 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

Hej evo mene
ne maram prevec razlagati svojih mnenj. Zato se nisem hotel vpletati. Sem pac skorpijon

To, kar sem napisal, je samo moje mnenje. Brez dodatnega argumentiranja. V katerega popolnoma verjamem. No, zavedam se tudi, da moja reakcija verjetno nebi bila taka, ce nebi bazirala na stevilnih neprijetnih izkusnjah iz preteklosti

Ne verjamem tudi, da obstaja na stotine takih strani. Dvomim celo, da obstaja ena (ali jo kdo pozna?)

V resnici mi je vseeno. Sam sem boljsi ali slabsi clovek samo zaradi svojih dejanj. Nikoli zaradi dejanj drugih. Kopiranje Luninega neta pa je zame zgolj zanikanje vsega, kar Lunin net uci:
"Bodi to kar si. Razmisljaj s svojo glavo. Zaupaj sebi. To je edina pot"


Hej FREE, you R my men.

Administrator
Mitja

#22 A.

A.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

ja zdravo tuki A. urednik iz vrat22

ok, ker smo že tolk predebatiral o tem, bom dodal samo tole :

Začelo se je 1998 s povoji neta s kult mrežo za raziskovanje duhovnosti in njegovo enciklopedijo, potem pa sem sam razivil vrata22 in baza znanja je takoj, ko je bila ustvarjena, zbrala večino dobrih tekstov z neta.
(sploh ne vem al je lunin net takrat sploh bil al ne), baza je funkcionirala kot je, njen namen je pač združevat vse dobre tekste z neta, da bi ljudje mel nek pregled ne, da bi full iskal in namen je tudi predstavit avtorske strani zraven!!!

vsa stran vrata 22 je že takrat imela isto obliko razen CORSO, se je dodal v letošnjem letu!!!

Pol gre pa takole, marsa mi res pisala nej dam link od luninga neta gor...
sam nič kam??? sploh pa do dans nisem vedu, da so to teksti od luninega neta ne od igorja, ker sem jih dobil tam??? nič pa ni pisal, da je to od tu???

takrat ko sem dobil pošto od marse, sem bil full vesel k sem jima že prej full krat pisal, da bi se blo dobr dobit, mal razmislit kako bi se blo dobr povezat itd,...

tak sem, rad delam skupaj z drugimi in rad soustvarjam, da ne delamo 10 x istih stari ampak, da se združimo in da delamo res dobro, vsak kar pač zna!!!

Ok, pol sem pisal marsi nazaj, da sem valda itak za link, sam da bi bil full vesel, če se dobimo...

pol pol, pa nisem dobil nobenga meila nazaj tud, če sem jima pisal še fullkrat??? Ja nič, celi dve leti tišine?

kar se pa tiče podobnosti in avtentičnosti strani, men lunin net niti pod razno ni bil za vzor, je preveč v astro smeri...

Sem vedu, da je sam niti enkrat nisem prišel, da bi kej prebral, res ne. Teme, kot so ble tu gor me niti mal ne zanimajo...

Smo pa mi pri nas open sourcarji, kar pomeni, da delamo v odprtem načinu ustvarjanja v razmišljanju in ne na zaklenjenih avtorskih tekstih, saj naše ustvarjanje temelji na tem, da lahko vsak dopolni in izboljša vsak naš tekst. Kot Linuxsaši v računalništvu, ustavrjalna skupinca sonce v osebni rasti : )

s tem smo si tako različni, kot noč in dan, zato sem se full smejal k sem bral tele tekste...

aja, kar se tiče vodnika, se mi zdi, da je kar se tiče luninega koledarja, ja kot matematika in angleščina, to čisto druga stvari!!!
Zanimivo pa je, da mi je ravno včeri prišel v roke, PRVIČ, k sem v emailu od admina LN zasledu, da sploh obstaja!!! Sam tam nisem videl ni nič od tega, kar mi pod vodnik smatrano not.

Prvega vodnik v slo so kot vem naredil v beltrini: Happy new age, pol je blo vrjetno še kej vmes, mi smo ga pol z lady horoskop naredil že julija, no sedaj pa ga delamo še v knjigi in na netu.

Besedne zveze pa so v tej obliki pogruntal že kakšne par 1000 let nazaj... tko da se tud, sam včasih zamislim kaj je res avtentično...

aja novice in epošto res objavljamo od začetka gor, torej 3 leta, zdej smo šli pa res v časopis(ureja ga ustvarjalna skupinca sonce), bom reku da je eden izmed 20 cajtengov na svetu, ki objavlja samo smiselne, pozitivne in ustvarjalne novice in to je sončeve pozitivke : )

http://www.gape.org/sonce/pozitivke

je tudi v open sourcu narjen in ima spet popolnoma drug namen kot lunin net...

sem se pa še vedno in povsod pripravljen s komer koli dobit in ustvarjat skupaj v skupno dobro, želim si, da bi delal skupi, saj lahko tako stavri naredimo res dobro in uredu. Predvsem pa znanje veliko hitreje kroži. Res pa je, da sem morda mlajši 28 in da drugač gledam na to, kot gledate tule gor...

mi pač stvari delimo in izmenjujemo po GNU in lepo vas prosim ego? to je blo bojda nekje v 90 tih modern... : )

your life, your style, your software,

#23 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 20. september 2002, 01:00

po moje nis bil iskren´´ pri podjetni humanosti .
gre se zato, zarad duhovnega razdajanja.

pokowc

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2002, 01:00

A! Lepo, ko si se tudi sam javil.
OK - tu nekaj navajas.
Dobro - lahko gledas tudi tako, kot ti.
Res se mi ni dalo potem vec nic meniti, ce se ni dalo zmeniti - tako sem jaz pac to postekala, saj mislim, da sem kar jasna.
OK - to je mimo.
Omenjas Happy new age - ja. V okviru tega sva imela svoje prvo predavanje. S temi texti.
Tudi z Lady horoskop smo seveda ze sodelovali...
In imam tudi o tem svoje mnenje.

Me veseli in torej zdaj ves, da gre za strani LN in zdaj bos lahko to popravil.

Ja - veckrat res pises - ponujas ponudbo, ki pa me ne zanima toliko... Kajti ze imam strani in mi je nesmiselno nekje "pod cenovno ugodnimi pogoji" se vkljucevati. (*midva delava ljubiteljsko in vse zastonj, z lastno dobro voljo in brez kakrsnegakoli sponzorstva in vlagava v druge stvari in mi je tako nesmiselno in neizvedljivo delati si tako dodatne stroske, kot tudi navesiti si se vec zastonjskega dela - kar se vcasih potem "nudi" v zameno -, ker imava drugacno strategijo).
Konec koncev sva si razvila to mrezo, toliko in toliko je obiska etc...
Ja - super se je zdruzevati - ampak zakaj pa se ne - mislim, LN do danes ni bilo gor, ceprav pravis, da si velikokrat poslal - torej nekako pravzaprav tudi poznas strani!!!
Vendar ce se moram z nekom nevemkoliko menit, da popravi osnovno stvar
(bajdvej - ce bi mi nekdo pisal in me opozoril, da nudim pod avtorjem drug pdatek, bi se takoj opravicila in prec letela to popravljat in ne se dogovarjala za srecanje), je zame normalno, da imam pomisleke..
Se mi zdi, da pri teh stvareh ni treba toliko se menit - dobis obvestilo, das, zamenjas.

Tudi danes sem dobila tvojo ponudbo.
Hvala.

p.s.
Motis se - LN nikakor ni astro portal - pravzaprav ima cisto posebno zasnovo, ker gre za koledar, atsrologije pa je toliko, da se lahko vsak preprost clovek znajde in seznani s temi vplivi, zraven pa so nasveti, kako te vplive ublazis.
Torej - Astro:Duhovnost ni nekako 90:10, ampak 60:40. Kar je kar podatek.
In zdaj imam 40 000 obiska mesecno.
Toda ce bodo vse lunine poste in vse razlage prebrali ze drugje, bo imel LN manj obiska, drugi z mojjimi besedili pa vec.
Je to pravicno?
Glede na to, da je obisk moje placilo, je to zame pomembno.
Najbrz pa seveda tudi za vas.
Vsak bi bil rad in in aktualen.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 20. september 2002, 01:00

Lahko se je "dičit s tujim perjem", samo filing je bolj slab.
Verjamem v naravni zakon, ki poskrbi,da tudi slaba vest kdaj pokuka na plan.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0