Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Njegova preteklost me razjeda..


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4 komentarjev na to temo

#1 Halja

Halja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 16. maj 2008, 17:20

Pozdravljeni!

Stara sem 25, v zvezi s fantom pol leta.
Začelo se je precej hitro, oba sva se zaljubila, in čeprav sem že v prvih dneh izvedela o njegovi preteklosti (z bivšo punco), se s tem nisem toliko obremenjevala.
Zdaj pa se- vedno bolj. Zadnje 2, 3 mesece me čisto razjeda, da sta z bivšo živela skupaj pri njem, imela skupen denar, mačko, psa, ..., skratka- življenje. Hitro se je preselila k njemu (po parih mesecih), želela in živela sta v predstavah, da bo to neke vrste pravljica, preživeti ves čas skupaj.
A ni bila. Trajalo je leto in pol.

Zdaj mi pravi, da je bil zaljubljen le v njeno predstavo, ne pa v njo, da je bila njegova želja po izkustvu skupnega življenja in doživetja tiste prave ljubezni (ki je pri njej ni spoznal) večja od zavedanja, da to enostavno ni bilo to. Trudil se je na vse možne načine (iskreno - zame veliko preveč.), čeprav sta se veliko kregala, preživljala čas vsak zase, on bežal od nje (problemov) k prijateljem, kjer je bilo veliko alkohola, ubijanje časa s "početi nič"..

Sama tega nikakor ne razumem, po njegovih besedah si resnično ne morem predstavljati, da je vztrajal toliko časa v taki zvezi, ki ni peljala nikamor in je to spoznal veliko prej, preden je zvezo končal.

Vem, da je stvar preteklosti (čeprav od tega z njo ni minilo niti 1 leto), a me razjeda. Ne razumem in mislim da nikoli ne bom (njega, takrat).
Kakšen dan se resnično sprašujem, ali sem to sploh sposobna sprejeti, ne misliti na to in končno živeti zdaj, z njim in se ne obremenjevati z njegovo preteklostjo..

Vem, teoretično točno poznam odgovor na to, a je izvedba tako zelo težka.. Je zgodovina, a vendar v meni ostaja tisti neprijeten občutek "nje"..

Drugače se imava krasno, vedno povdarja, da nikakor ni primerjave med mano in njo, da sem jaz tista prava zanj, da sem mu končno pokazala, kaj je ljubezen, da hoče z mano ustvarit topel dom, preživeti življenje, osivet..

Zakaj toliko slabe volje iz moje strani? Pokvarila sem nama že veliko dni..
Zakaj se toliko obremenjujem glede tega, kar je bilo, zamujam pa sedanjost, krasna leta svojega življenja?

Kaj je narobe z mano? Na trenutke se počutim kot da o nobeni stvari na svetu ne vem manj kot o sebi..

Naj povem, da sem si že velikokrat vzela čas zase, o tem že toliko premišljevala, da skoraj nimam več kaj. Toliko, da sem mislila, da sem že pozabila, sprejela. A kaj, ko vedno znova pride dan, ko se misli vrnejo in se počutim tako "drugorazredno", žalostno..

Kak nasvet?

#2 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 16. maj 2008, 18:03

Kaj je narobe z mano?

Na trenutke se počutim kot da o nobeni stvari na svetu ne vem manj kot o sebi..


Ne sekiraj se, nisi edina... x8Dx

Kaj je narobe s tabo?
Nič.
Razmišljaš pač kakor razmišljaš, ali je to prav ali ne... xnckrivx

Nasvet... :o|o: x?x
Zelo nehvaležna stvar, dajat nasvete v takih zadevah.
Ampak... :o|o:

Vsak od nas ima preteklost, kakršnokoli že.
Koliko je pomembna?
Kolikor ji dovoliš.
Lahko se obremenjuješ z njo, lahko jo potisneš vstran.
Odvisno od tebe.
Ne samo on, tudi ti jo imaš.
Kakšno, nisi napisala, pa saj tudi ni pomembno.
Kako pa tvoj fant gleda na tvojo preteklost?
Samo ne mi zdaj delat neke primerjave med tvojo in njegovo.
Ni pomembno.

Nasveta ti ne bom dal, pišeš da teoretično poznaš odgovor.
Ja... x:Dx ...vsak ga pozna, teoretično... :o|o: :inocent:

Izvedba da je težka?
Kakor za koga, vem samo da je izvedljiva.
Kako?
Živi zdaj, za tiste lepe trenutke ki jih imata.
Ti nisi ona, ti si TI.
In šteje samo to, kakšen je vajin odnos.
Ali bo to za zmeraj ali ne... x?x
To je pa prihodnost.
Živiš pa danes.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#3 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 16. maj 2008, 19:35

ok, ti povem po pravici.Sploh nisem prebral kaj si napisala.Je pa naslov teme pomoje bistvo in to sem prebral, da te njegova preteklost razjeda.
Sem sebičen, šovinističen prasec, vse v redu in prav, vendar bom napisal, da s tem tipom si zato ker hočeš bit al ker moraš bit?
tudi jaz imam punco ki ima burno preteklost.In njena preteklost je polna dolgačasa ki me razjeda.
Raje bi imel punco s kartoteko, da bi vedel da ne morem več limone z njo lizat.Z njo sem zato, ker mi je všeč njeno telo, njeni premiki in njeni tihi glaski, ki mi povedo ali ji je tudi njej všeč ali pa se samo pretvarja, da jo lepše in boljše lovim.
Rad lovim kar nočem imeti, rad sem pa s tistim, ki me rad ima zaradi tega kar sem, ne pa kar ji lahko povem, da sem bil-v preteklosti.

to mene razjeda, pa sem ti povedal na javnem forumu.Tako da si nisva nič dolžna, bodi pridna
protestno masturbira na marsino sliko.

#4 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. maj 2008, 21:10

dober point, kar sem lahko razumela (joj Unis...!!! xcivx )

Halja, njegova preteklost te ne more razjedat, razjeda te lahko tvoj pogled na njegovo preteklost,
kar si že sama ugotovila nekje na pol posta...in torej: to je absolutno tvoj problem.

On je delal, kar je delal, ker je takrat tako čutil in je zdaj nebistveno a ti to odobravaš ali ne,
lahko pa veliko uničiš v sedanjosti, če boš visela v preteklosti. In to še njegovi, ki res nima nič s tabo...

Če ga ne moreš sprejet, je brezveze, da si z njim. Če ga res ljubiš, boš pa sprejela tudi kaj,
česar ne razumeš.

Kot vidiš sama, rabiš ugotovit, zakaj te to moti, pa začni pri sebi.
Zakaj imaš taka pričakovanja od njega?
Zakaj te moti, da je delal nekaj, česar ti ne bi ali ne odobravaš?
Odkod ta negotovost v tebi, da se bojiš in čutiš vpliv njegove bivše?
Je to osnovano na njegovih dejanjih ali v tvoji domišljiji?
Če ja, zakaj?
Kakšna je tvoja preteklost in zakaj bi on moral biti brezmadežen v preteklosti, da bi se ti varno počutila z njim v prihodnosti? ali zdaj?

Tule bi lahko nizala v nedogled...ampak nekaj v tej smeri.

Ključno je to, da se počutiš drugorazredno, ugotovi zakaj, in spremeni to.
Potem boš lahko sprejela tudi njega.
In to, da te ima on rad.
Ker očitno ne verjameš, da rabiš toliko zagotovil, ker si negotova do obisti.
Sprosti se. x;)x x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#5 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 16. maj 2008, 21:12

Ne sekiraj se, nisi edina... x8Dx

Kaj je narobe s tabo?
Nič.
Razmišljaš pač kakor razmišljaš, ali je to prav ali ne... xnckrivx

Nasvet... :o|o: x?x
Zelo nehvaležna stvar, dajat nasvete v takih zadevah.
Ampak... :o|o:

Vsak od nas ima preteklost, kakršnokoli že.
Koliko je pomembna?
Kolikor ji dovoliš.
Lahko se obremenjuješ z njo, lahko jo potisneš vstran.
Odvisno od tebe.
Ne samo on, tudi ti jo imaš.
Kakšno, nisi napisala, pa saj tudi ni pomembno.
Kako pa tvoj fant gleda na tvojo preteklost?
Samo ne mi zdaj delat neke primerjave med tvojo in njegovo.
Ni pomembno.

Nasveta ti ne bom dal, pišeš da teoretično poznaš odgovor.
Ja... x:Dx ...vsak ga pozna, teoretično... :o|o: :inocent:

Izvedba da je težka?
Kakor za koga, vem samo da je izvedljiva.
Kako?
Živi zdaj, za tiste lepe trenutke ki jih imata.
Ti nisi ona, ti si TI.
In šteje samo to, kakšen je vajin odnos.
Ali bo to za zmeraj ali ne... x?x
To je pa prihodnost.
Živiš pa danes.

Waw alef :eek: ...podpisem, ful dobro povedano :palec: xDDx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0