Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

govorna motnja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
93 komentarjev na to temo

#1 enja1

enja1
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 12. junij 2008, 09:25

Pozdravljeni,

mi mogoče lahko kdo pomaga?! Otroku se je pred 1 tednom pojavila govorna motnja. Psiholog pravi, da je prehodnega značaja. Mene pa vseeno skrbi, saj je otrok postal drugačen. Ima odpor do vrtca. Vzgojiteljica je povedala, da je ravno nasprotno. Postala je bolj odprta, se pogovarja (prej se ni). Kaj se z otrokom dogaja na čustvenem področju. Mu lahko kako pomagamo? Je motnja govora res prehodna? Otrok je rojen 24.8.2004 12.39 v Slovenj Gradcu.
Hvala za odgovor in lp!

#2 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 12. junij 2008, 09:53

Pozdravljeni,

mi mogoče lahko kdo pomaga?! Otroku se je pred 1 tednom pojavila govorna motnja. Psiholog pravi, da je prehodnega značaja. Mene pa vseeno skrbi, saj je otrok postal drugačen. Ima odpor do vrtca. Vzgojiteljica je povedala, da je ravno nasprotno. Postala je bolj odprta, se pogovarja (prej se ni). Kaj se z otrokom dogaja na čustvenem področju. Mu lahko kako pomagamo? Je motnja govora res prehodna? Otrok je rojen 24.8.2004 12.39 v Slovenj Gradcu.
Hvala za odgovor in lp!



V času retro merkurja, trajal bo še vsaj do 19.6, se ponavadi pojavljajo govorne motnje. Otroci, ki so rojeni v času retro merkurja pa imajo večkrat take težave prirojene.

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2008, 10:02

ojla, tud jaz menim da je predvsem retro merkur 'krivec'. poleg merkurja so ze nekaj casa dost neugodni se drugi aspekti - tudi za komunikacijo. najbrz pa tud kak saturn mal moti pa zavira odprto komunikacijo pri otroku.
tako da je najbrz res prehodno.
poleg tega je pa to v razvoju dokaj normalno - tko da kar poslusaj psihologa. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 enja1

enja1
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 12. junij 2008, 10:45

Hvala Lunca in Marsa. Povejta, je moj otrok eden izmed tistih, ki so rojeni v retro merkurju?

#5 enja1

enja1
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 12. junij 2008, 11:18

Če prav razumem, bo ta motnja ostala?!

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2008, 11:25

ja, je... (leta 2004 je bil retro v tem casu od 10. avgusta do 2. spetembra)
ze sicer pa ima zanimiv polozaj merkurja, ker je v bistvu cisto na zacetku device (na manj kot 1 stopinji) in se pomika v leva.

*sem vidla da ti je itak ze Mystica vmes odgovorila (ker sem imela dolgo odprto tole temo, k vmes mela dolg telefon)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 enja1

enja1
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 12. junij 2008, 11:27

Mi lahko pogledaš in poveš kaj več. Prosim!

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2008, 11:42

oj, svetujem ti, da se ne ufuravas prevec. x;)x
ne rabi se tebe za svoj *problem* (ki to morda ali najverjetneje sploh ni). x:)x

bi morala podrobneje se posvetit, za kar nimam glih casa plus nerada delam zelo majhnim otrokom chart ravno zarad starsevskega doprinosa - ki je zal pogosteje kot pozitiven in spodbuden, negativen oz. jih to obremeni v enem smislu.

Men je dala delat frenda za tamalega chart, ker "sploh ne govori oz. mu gre pocasi govorni razvoj".
In ko sem ji napisala v chartu (tedaj sem jih se delala), da bo se zelo cvekav in nastopaski, mi prav zares ni verjela - je mislila da nakladam v chartu in jo tolazim.
Zdaj, ko je njen sin na zabavah glavni in mu jezik tece kot namazan, se pogosto smejiva na ta racun, da kako ji je blo neverjetno, k sem npaisala, da bo blazen govorec, on pa tedaj cist drugacno sliko kazal.

sem ziher, da bi tud pri tebi kaj nasli.
Poleg tega imajo otroci nenehno svoja *obdobja*..
jasno je, da nanj retro merkur bolj mocno deluje, ce ga ima tudi sam v taksnem gibanju.
Poleg tega ima, kot sem ze prej napisala, saturn zdaj v blizini, ki se dodatno zavira (v tem primeru, ker gre za merkur) govor in komunikacijo.

tako da zaenkrat jemlji tako, da ima taksno obdobje.
ce se govorna motnja ne bo unesla, pa bos razmisljala dalje.

svetujem pa ti se, da ne isces odgovorov zgolj v astrologiji - poglej mal, kako pa kaj imate doma, kaj bi lohk kej vplival.
Resda je psiholog usposobljen, vendar ti najbolje ves, kaj in kako vpliva v tem obdobju na otroka.
In otrok je zelo dovzeten za vplive - ne sam astroloske. x;)x


*dovolila sem si spremeniti naslov, da se ve, o cem se govori. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 enja1

enja1
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 12. junij 2008, 11:44

Hvala Marsa, verjemi pa mi, da me skrbi, saj se je jecljanje pojavilo čez noč 4.6. . Prej je govorila tekoče. Doma vse postarem!

#10 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 12. junij 2008, 11:44

Mislim, da bi bila večja težava, če bi bil Merkur v konj z Neptunom tako kot imam jz...sem imela v otroštvu kr težave z govorom...
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2008, 11:54

Hvala Marsa, verjemi pa mi, da me skrbi, saj se je jecljanje pojavilo čez noč 4.6. . Prej je govorila tekoče. Doma vse postarem!

retro merkur pogosto sprozi prav jecljanje. saturn dodatno vpliva, ker povzroca zavoro, dodaja blokado.

morda bo prav tako cez noc tudi izginilo, tega ne moremo vedeti.
vendar pa ne smes iz tega delat problema in ne smete ji skakat v besedo nestrpno...
al pa pretirano rint vanjo, s skrbjo in nego sicer, ampak naj obcuti vse po starem....
ne delat iz motnjice motnje.

jaz sem tud v enem obdobju jecljala, to pa zato, ker sem tok hitr govorila (k sem vse naenkrat hotla povedat, dokler mam se njihovo pozornost, k me niso poslusali ali se mi je tako zdelo xDDx)

pr jecljanju ne moremo vedeti, a se bo uneslo ali ne.
eni pol vse usmerijo v resevanje, meni se zdi pa prav pri jecljanju to nekako narobe.
ker potem se motnja izpostavi, namest blazhi.
skratka, poslusajte do konca, pozorno, kaj ima za povedat, tudi ce jeclja, zatika, kot da bi govorila tekoce - mislim da ji s tem najbolj lohk koristite.

Sicer se pa na to ne spoznam, nisem nek znalac, tako da me ne prevec lovit za besedo. xDDx

jaz upam da bo cimprej tekoce zvrgolela. xwizardx

ce rada poje, je idealna vaja oz. nacin petje. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2008, 12:07

*sem vmes vidla nekaj z 10. hiso...
no ce je merkur v 10. in ce tvori kak dober aspekt, je to ze v redu znak, po drugi strani pa se lohk izraza na kerem drugem podrocju zelo tekoce, ne glede na to, da sicer jeclja....

Mislim, da bi bila večja težava, če bi bil Merkur v konj z Neptunom tako kot imam jz...sem imela v otroštvu k težave z govorom...

Mozno je, seveda, vendar jaz ne bi posplosevala, ker lahko tak polozaj tudi da prepricljive govorce, vizionarje, ki dbest predajajo svoje ideje drugim...
noben polozaj sam po sebi ni zares slab oz. ne povzroca oz. predstavlja sam od sebe tezave.

jaz imam merkur obremenjen ne sam s soncem in luno, pac pa tud z marsom, ki ga motita uran in pluton in bi bla lohk cist zaletava, nc povedala, jecljala in tako dalje., pa se mi zdi, da sem kar artikulirana x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 12. junij 2008, 12:21

to je res in tud nisem mislila posploševat hotela sem jo sam potolažit...na nek način...
tud meni se zdej sploh ne pozna, da sem težko govorila...mogoče to bolj jz opazim kot drugi oz. se jz s tem obremenjujem...
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2008, 12:31

to je res in tud nisem mislila posploševat hotela sem jo sam potolažit...na nek način...

saj vem. xDDx :palec:

to nisem tebi replajala, pac pa sem to kar si rekla..
hocm rect, en ma pa merkur v konjunkciji z neptunom, k bo prisel to brat.. al pa tud sicer, pa se bo zasekiral al kej.
pa sem pol natancna pr teh stvareh... k je za vse dosegljivo in mroda bo se koga zanimal in eni majo tud to vse, pa je vse kul. x:)x
skratka, ni nate letelo, sem sam dodala k tvojem postu to, na kar tisti hip, ko si komentirala, nisi pomislila.

saj zato sem pa napisala, da nimam casa.
k ce ze lapam (in zanjo je to tezava oz. pomembna zadeva), nocem kar tja v 3 krasne, se hocm bl posvetit - to se pa ne morem.
ce pa se kdo kaj doda, un pa tret, stece debata, pa lohk posodelujem mal. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2008, 12:53

nc hudga, saj sem rekla: lazje je, ce je debata, kot ce je vse na teb.
mdr moras it zracunat (kar si sla pol ti, se ti lohk kvecjemu zahvalmo vsi, ki debatiramo v tej temi...) itd.

x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 12. junij 2008, 13:39

jz sem še vedno mnenja, da je konjukcija Merkurja in Sonca dobra...precej pozitivna...bister um...
Merkur v konjukciji z Marsom lahko nakazuje, da hitro govori kar pa lahko povzroči zapletanje pri govoru ampak ni nujno...hkrati pa kaže na hitro dojemanje...
Merkur v kakršni koli povezavi z Uranom pa ponavadi kaže na genije oz. ljudi bistrega uma...ljudi polnih novih idej itd....tko da se vse nekako potrdi..
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#17 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 12. junij 2008, 13:49

sam da se nisi zasekirala Mysti x;)x jz se nč
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#18 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 12. junij 2008, 14:03

Pa da včasih ne vem, kako bi se izrazila ... ne znam povedat vsega, kar mislim.



Ja to se men skoz dogaja...mi gre včasih k mal na živce ampak z leti je vse bolje... x^x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. junij 2008, 15:03

Pa da včasih ne vem, kako bi se izrazila ... ne znam povedat vsega, kar mislim.

mislim da vama obema (teb in pinki) prav dobr ratuje. xokx x;)x
(kljub tej strasni konjunkciji x;)x :vragec:)

tko k men. kdo bi si bil mislil, a ne (s tem dzaznim merkurjem)! x:o)x x;)x

morm ti rect, Mystica, da si me impresionirala s svojim osvojenim znanjem v tolk kratkem casu (glede na to, da praviloma nekaki ne berem -vec- astro tem) - kar kaze med drugim na to, da je merkur v konjunkciji z neptunom zlo ok. xokx x;)x xDDx

Pinka - res je, vse se poklop! xDDx

(*drugac pa jaz nimam urana z merkurjem, pac pa zarad stelija se vpliv potegne....
merkur je v eksaktnem trigonu z asc sicer)..

sicer pa (osebno) menim tud, da so razne *nepravilnosti* in *motnje* lohk tud dobre...

namrec: kot si rekla (pinka), je lohk blazno bister um in vse, nad hitr k shus...
sam tud to lohk pac ovira komunikacijo - kajti nimajo vsi merkurjev pol tud kompatibilnih s tem nasim.

tko da: (npr.) merkur s soncem lohk 'da' motnje, jecljanje, preveliko hitrost in hlastnost in povrsnost izrazanja, po drugi strani pa tud fleksibilnost etc.
tako da: kot ugotavljas, vse je kul. x;)x xDDx

sam ko gre za nase tamale, smo vsi bolj zaskrlbjeni in zascitniski, iscemo globlje poante. (kar je kul).

no ampak izhajam iz stalisca (zelo in cisto osebnega), da je v zvezi z mano blo prevec zaskrbljenosti usmerjene, pa vem, kako motece in stresno je zadostit oz. ustrec drugim potrebam, ne svojim.

v glavnem bi hotla da bi me maral in sprejemal kljub jecljanju in nepravilnostim.
cim pa je zaskrbljenost pretirana zraven (starsevska), pa se lohk zadeve zakomplicirajo.
ker - tko kot je, je ravno dbest = nasa sola/testi za narest.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 h3x0r

h3x0r
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 12. junij 2008, 15:45

Ha ..... ..

#21 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 12. junij 2008, 16:44

Jaz imam natalno retro Merkur v Škorpijonu, tvori pa konj. s Soncem, Venero, Marsom in Uranom in Mc-jem in pa trigon z Luno ter opozicijo s Kironom.
Ta retro Merkur zdaj pa res čutim tudi pri pisanju. :eek: Ponavadi mi pa gre lepo za pisat.
Nikoli nisem imela težav z jecljanjem ali kaj podobnega. Govorim kar tekoče bi rekla, ampak vseeno na en svoj način ali pa se mi samo zdi. :eek: Pravzaprav lepo zlagam stavke, ko govorim, bi rekla. Kadar pa hočem nekaj na brzino povedat oz. sem kaj vznemirjena, potem pa se mi kdaj zgodi, da ne dobim prave besede, kar blokira me in ne vem kako naprej. :sori: Ali pa tudi spustim kakšno črko ali pa dvakrat rečem isto besedo. Ampak ne kot jecljanje pač pa tako me malo zanese. x:o)x x:o)x No, ja. Kaj jaz vem? Prav jezna sem na momente, ko se ne znam izrazit. xnckrivx Se pa kdaj izrazim prav brez problema, ko se drugi ne znajo. x:Dx x:Dx Čudna stvar. Kaj mislite, Lunca, Marsa?

#22 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 13. junij 2008, 06:56

[quote name='taraja' date='12. Jun 2008, 17:45' post='977046']
Jaz imam natalno retro Merkur v Škorpijonu, tvori pa konj. s Soncem, Venero, Marsom in Uranom in Mc-jem in pa trigon z Luno ter opozicijo s Kironom.
Ta retro Merkur zdaj pa res čutim tudi pri pisanju. :eek: Ponavadi mi pa gre lepo za pisat.


Sigurno pri vseh retro merkur ne vpliva na motnjo govora. Tvoj merkur v taki konjukciji ima sigurno precej moči, energije za dobro pisanje. V času takih rikverc hodov pa precej ljudi občuti nezmožnost pravega izražanja, motnje pri pisanju in podobne štose. Najbolj pa opažam zaplete na telefoniji ali računalnikih.

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2008, 08:59

Jaz imam natalno retro Merkur v Škorpijonu, tvori pa konj. s Soncem, Venero, Marsom in Uranom in Mc-jem in pa trigon z Luno ter opozicijo s Kironom.

Uh!!! :bomb: x;)x
blazota!
men se zdi normalno to, kar opisujes, in se strinjam z Lunco; se tok artikulirani zdaj nekaj jecamo, se motimo, tud men se zdaj dogaja da kar stavkov ne dokoncam, zatikam itd., skratka, dost normalno..
in glede na to, da mas to v sco, mas lohk zdej se inkonjunkcijo (tranzitnega merkurja na tvoj stelij), kar tud lohk dodatno vpliva.

No saj jaz sem kar zadovoljna s to konjunkcijo, čeprav no ... je v 7. hiši. ;)

s kero ze? xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2008, 09:29

aja sej res.

ja, sam to (da lazje napises), lohk najdemo ze pr vseh 3 tvojih osebnih polozajih..
Kozorog je bl zapet, devica bl sramezljiva, dvojcek dost razumski, pa je jasno, da lazje pises kot besedno in drugace izlivas.

jaz imam pa merkur trigon neptun/asc in lohk vse recem, kar je za rect. x;)x x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 enja1

enja1
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 13. junij 2008, 10:59

Kot vsaka mama želim otroku najboljše, zato upam, da bo res minilo. Vam sporočim, ko bo kaj novega. Prav!
Lep dan želim!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0