Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

neptun kvadrat uran


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
39 komentarjev na to temo

#1 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 3. avgust 2008, 18:35

Zdravo!

Računala sem si tranzite in med njimi naletela na omenjeni aspekt.
Zanima me kakšna vaša razlaga glede na to, da imam natalnega neptuna v 1. hiši v strelcu in natalnega urana v 11. hiši v škorpijonu, tranzitni neptun pa se nahaja v 2.hiši v vodnarju in tranzitni uran v 3.hiši v ribah. Oba sta sedaj retrogradna.


Razlaga, ki sem jo našla na internetu me je malenkost presenetila (moram pa priznat, da je resnična), vseeno pa me zanima še kakšno vaše mnenje.


Hvala in lep dan xsrcx
sleepwalking past hope

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. avgust 2008, 10:15

Nikar pa ne pozabi, da gre tule za generacijska planeta, katera imata manj vpliva na nas, razen če je eden od njiju personaliziran (npr., če si riba ali vodnar).

xyesx

plus dlje traja (zato sta tud generacijska), zato to ni tok precizno oz. za boljso sliko zacnemo z obravnavo opsebnih planetov in tock, ta aspekt pa ima zdaj tok in tok folka, se pravi je za vse tak kot je, v absolutnem, le da se vsakemu to drugac/drugje dogaja in seveda pride do izraza predvsem, ce ima kateri od njiju (ali oba) mocno vlogo v natalcu - ali pa se zdaj tako postavi, da ti recimo aspektira kakega osebnega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 4. avgust 2008, 11:08

Natalni neptun tvori konjukcijo z natalnim ascendentom v strelcu (če kaj pomaga ?).
Z osebnimi planeti pa je uran v sekstilu s soncem, pa še z jupitrom in merkurjem, neptun pa še v kvadratu s soncem in z jupitrom (v natalni karti).


(drugače pa so moji podatki 8.9.80, 13:50, Jesenice).
sleepwalking past hope

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. avgust 2008, 15:05

no neptun je pri tebi definitivno mocen (predvsem zarad konj. z asc), uran pa ne posebno (sam uran, razen ce ni recimo drugace potenten -recimo da bi bil vladar lune al kaj tacga-, najbrz pa ni, sicer bi gotovo napisala).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 4. avgust 2008, 17:37

Ne, urana imam v škorpijonu (kar pa najbrž tudi ni ravno okej...).

No,potem če je neptun močan, ima tale tranzitni aspekt kar vpliv name, ne? Mi lahko poveš oziroma napišeš :) kaj o tem aspektu, prosim? Nekje sem prebrala, da smo s tem tranzitom zelo dovzetni za "višje sfere"??


LP
sleepwalking past hope

#6 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 4. avgust 2008, 18:38

Ne, mene zanima predvsem za kvadrat neptuna in urana..
sleepwalking past hope

#7 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 5. avgust 2008, 08:50

Ne, mene zanima predvsem za kvadrat neptuna in urana..

to je tak, kot je napisala marsa......cele generacije imajo ta aspekt.....tako kot recimo neptun sekstil pluton.....kar je ene 10 (če ne več) let...
potem pač pogledaš katere hiše padet ta aspekt....pogletaš če je kateri od teh planetov močnejši....itd
ma recimo večjo težo kaka kombinacija težjega(počasnejšega) planeta in kateri od osebnih(sonce, luna, venera, mars, merkur)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#8 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 5. avgust 2008, 09:51

Jaz verjamem, da če bi se spoznala na astrologijo, kot nekateri tukaj, potem bi vse to pogledala... Ampak se mi sanja ne (no nekaj že, ampak premalo). To je tranzitni aspekt, ne, kar pomeni, da je samo začasen? Če bi bil pa v natalni karti, potem pa traja celo življenje ali.....?

Res me zanima kaj pomeni, kaj prinaša.. Prosim za kak odgovor. Hvala


LP
sleepwalking past hope

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. avgust 2008, 10:05

No,potem če je neptun močan, ima tale tranzitni aspekt kar vpliv name, ne? Mi lahko poveš oziroma napišeš :) kaj o tem aspektu, prosim? Nekje sem prebrala, da smo s tem tranzitom zelo dovzetni za "višje sfere"??

no sej gre. x:o)x x;)x

saj si si sama razlozila in kar si prebrala, drzi.

vprasala si, kak pomen ima ta kvadrat nate in smo rekli, da nc posebnega, RAZEN CE.... (nista mocna pri tebi oz. katerikoli od njiju)
No in smo ugotovil, da mas mocen neptun... ergo.... x;)x

in z vsakim tranzitom (najbolj pa konjunkcijo in opozi9cijo) omenjenih planetov 'smo dovzetni za visje sfere', kar lahko preberes povsod, saj gre za planeta, ki sta najbolj zasluzna za ta podrocja.

ja.
ko se rodis, je tak ta tvoj trenutek. in na podlagi tega zracunas natalni chart = rojtno karto, ki potem zate velja vse zivljenje.
ker se pa seveda planeti se vedno vrtijo, kljub temu da smo se mi ze rodili, se na svoji poti srecujejo med sabo (drug z drugim), prav tako pa s tockami tvojega osebnega horoskopa in v tem primeru recemo, da gre za tranzite.

kaj prinasa?
svasta.
kot smo rekli, mas ipak pomembnejsi kak drug aspekt (saj navsezdanje kvadrat, kljub temu da je mocen aspekt, spet ni tako zelo potenten, da bi ravno na tak aspekt naj bil clovek zelo pozoren in pripravljen, ze brez tega, da gre itak za generacijska planeta, pa ne glede na to, ce sta v osebnem horoskopu pomembna).

smiselnejse je vprasanje: kaj lahko naredim s tem aspektom?
izkoristi ga za ustvarjalne in umetniske zadeve, bodi sprejemljiva za novo, poslusaj intuicijo itd., vendar se izogibaj dnevnemu bluzenju (in to velja za xxxx folka, ker majo vsi zdaj ta aspekt in se mnogi potenten uran al neptun)
morda bos spremenila imidz al kaj tacga (glede na to, da gre za 1. hiso).
Lohk (ce so drugi slabi aspekti) prinese tezave z obtocili, zivcevjem.
Tud obdobje nerealnih preddstav.

in seveda se marsikaj.

vendar, kot pravim, je gotovo ta hip vsaj 5 aspektov pri tebi pomembnejsih. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 5. avgust 2008, 10:51

marsa, tebe je vedno užitek brat :kiss: x:px
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. avgust 2008, 11:00

O, thanx, tole sem pa rada prebrala! :kiss:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 6. avgust 2008, 08:23

Ja, samo te je res užitek poslušat, zelo lepo si napisala tole, hvala ti! :palec: No, ko si pisala tvoj post, sem jaz ob približni uri že sedela pri frizerju in spreminjala imidž, kar se tiče nerealnih predstav pa... x:Dx


vendar, kot pravim, je gotovo ta hip vsaj 5 aspektov pri tebi pomembnejsih. x;)x

A reeeeeees al' kaj?! Kateri pa? Saj vem, da se mi fuuuuul dogaja, včasih komaj sledim. Vendar pa tudi vem, da stvari ne pridejo za brezveze in brez pomena, ampak da so zato ker jih potrebujem tu in v tej obliki.
sleepwalking past hope

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. avgust 2008, 09:58

hoj, sem razmisljala pol (k sem vedla da me bos jasno to vprasala xDDx), da pravzaprav pa morda sploh nimam prav - da je tok drugih pomembnejsih, ker si se pac zapicla v tole.
najbrz ti je pac tam izpisalo vse tranzite, pa zakaj pol ravno ta??
se pravi da ni blo tok drugih, osebnejsih, da je bil ta tok na udaru, da ti je cist v uch padel..
a ves: k ce bi tam blo napisano predtem opozicija saturna in lune, konjunkcija neptuna z mc in tako dalje - skratka da bi upostevalo tvoje osebne polozaje, bi se ze tam zakacila in odpirala drugacno temo. x:)x
a stekas? :vio:

pa se nekaj sem razmisljala...
na primer da si TI med nama se zasekirala s tem aspektom, odprla temo, jaz tle nekaj odgovarjam mal in to....
v bistvu pa, ce komu, bi pravzaprav ravno meni moral delat totalno tale tranzit, ker imam namrec STRASANSKO potenten neptun (ne samo da ni v nobenem ne-aspektu!!, je se v 12. hisi, v konjunkciji z asc, sicer pa je vladar mogocnega stelija, vkljucujocega 4 osebne planete na 7 stopinjah!).. skratka, moj neptun je totalno dejaven, bl bi skoraj tezko bil.

Tud Uran je mocen - prvic je v konjunkciji z mc, drugic pa s plutonom, ki je zame pomemben, ker je vladar ascendenta in 2 his itd., tvori tud opozicijo s saturnom v 3 hisi, medtem ko je ravno vladar 3. hise, poleg tega tvori pa se eksakten trigon z venero itd.

skratka, ce bi moral komu delat tale aspekt, bi moral meni.
in saj seveda, dela..
vendar se kar se tice tega (visjih sfer in tega) ne pocutim prav nic drugace kot vedno v lajfu xDDx, je pa res, da imam obdobje, ko se vec sanjam oz. se bolj nekak polno....
skratka, ne locim kaj je od zdaj in kaj je od zmeraj, xDDx

tale nervozica pa to vse ostalo k mam, pa sem ziher da bom nasla vzroke, sam pogledat bi morala.
no evo: venera je v opoziciji s saturnom (mojim), uran je zdaj natancno na moji luni - 0-1 orbisa (sicer pa se na soncu in merkurju - 2 orbisa), neptun je v kvadratu z mojim ascendentom, saturn pa natancno na mojem uranu.

skratka: schtraufenpacht! :bomb:
(*ni cudn da mi se bl eksplozivno zarnice raznasa)

a ves, tko da tale kvadratek urancka in neptuncka.... xcivx :vragec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 6. avgust 2008, 13:20

Natalni neptun tvori konjukcijo z natalnim ascendentom v strelcu (če kaj pomaga ?).
Z osebnimi planeti pa je uran v sekstilu s soncem, pa še z jupitrom in merkurjem, neptun pa še v kvadratu s soncem in z jupitrom (v natalni karti).


(drugače pa so moji podatki 8.9.80, 13:50, Jesenice).

UUUUUU dupla devica(sone in luna) ni čudno, da si se tolk zapičla v ta aspekt.... x:px x:Dx
plus stelij v 9. hiši.....in seveda neptun na asc

se nahajaš v sade satiju(saturn ti je šel čez luno) in ti bo šel čez ostalo gužvo v devici...
tak da se ne obremenjevat z aspektom med uranom in neptunom...raj poglej, kaj lahko narediš med testiranjem saturna :vio:

pa fajn, da bi popravila naslov teme... t. neptun kvadrat n uran

čeprav mislim, da bo saturnov tranzit veliko bolj vplival na tebe
pa urant opozivcija n. jupiter
še kak mesec pa saturn konj sonce.....
tak da je veliko bolje, da se na to pripravljaš..kot pa na dokaj neossebne planete...
bi bilo malce drugače, če bi bilo t. uran, kvadrat n. neptun, ker je on pač tvoj vladar..glede na to, da je na asc
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. avgust 2008, 13:32

Res me zanima kaj pomeni, kaj prinaša.. Prosim za kak odgovor.

lohk ti povem se par opazanj (zdej k sem mal se ukvarjala se bl s tocno tem oz. pri sebi pogledala dodatno... kajti osebna izkusnja resda sicer najvec steje, zal pa ni.... dovolj x;)x za sklepat kaj takole na hitrco, zato nikol ne sklepam po sebi oz. iz sebe oz. svojga primera xDDx)...

namrec, poleg omenjenega (sanje, intuicija, ustvarjalnost), kar sem rpavzaprav tebi svetovala (brez da se kej pr seb poglabljala oz. zase, ker pac ne gledam nikoli tko, iz sebe, kot sem rekla) in je dejansko zdaj pri meni tud dejavno:
najbolj sem bila ustvarjalna v intelektualnem smislu, umskem, pa tud risala sem nekaj, spreminjala tud jaz, v bistvu, ne tok videz, kot garderobo, stran metala, kar ene nove stvari so se mi pojavle, dejansko sem si ful prevec postrigla frfru in so se mi pol se dodatno gor zakrauzlale in sem jih mela tik pod koncem cela x:o)x... ker me je picl (uran) in sem mela dost pa ne maram da se mi prevec prece delajo - skratka sam spremenila nekaj na mal bl tak, nekako nepremisljen in impulziven nacin, mal bl 'udaren' kot sicer (k bi kak cm manj blo postrizeno morda xDDx)....

skratka, dejansko sem velik spreminjala in stransformirala cele zblojade in cudne energije bodisi v ustvarjanje, bodisi v delo na sebi..
saj res... in hektolitre cajev sem spila (to je recimo nujno ali vsaj nadvse dobrodoslo, saj ves da sem ti rekla - obtocila, no jaz mam pa tud neptun na asc sicer, kot ti)....

take stvari....

instinktivno sem se recimo sama krepila s kosmici in z medom, ker nisem hotla bit prevec svohotna, tibetance zacela (iz istega razlioga), to je tud mozna varianta (pri tem aspektu ce dogaja na telesni ravni): alergije, etericnost, pase in zadosca ti veliko manj kot sicer oz. bolj mora biti skrbno izbrano, da ti nudi vse energije, ki jih ne pridobis... in tako dalje...

ce se se cesa spomnim, napisem. v zvezi s temi aspekti oz. tranziti in kako jih dozivljam in to....
nisem povezovala pri sebi tega, se poglabljala (sem sita tega ze sicer, na 'tak nacin' skoz razmisljat - itak mas *poklicno* deformacijo x:)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 6. avgust 2008, 15:38

se nahajaš v sade satiju(saturn ti je šel čez luno) in ti bo šel čez ostalo gužvo v devici...
tak da se ne obremenjevat z aspektom med uranom in neptunom...raj poglej, kaj lahko narediš med testiranjem saturna :vio:

....

čeprav mislim, da bo saturnov tranzit veliko bolj vplival na tebe
pa urant opozivcija n. jupiter
še kak mesec pa saturn konj sonce.....
tak da je veliko bolje, da se na to pripravljaš..kot pa na dokaj neossebne planete...


Ja, klarus, dvojna devica oziroma še večkrat, če pogledaš še tiste druge planete - merkur, jupiter in saturn. In ja, res je, ko se v nekaj zapičim, se res zapičim x:Dx .
Zdej, jest se ne spoznam ful na tole astrologijo, imam pa ful željo po znanju (kot za vse ostalo). Vem samo, da je Saturn bog časa (al nekej podobnega) in da nas v življenju na veliko testira. Sem gledala nekaj okoli tega Saturna in mi prav natančno piše, nekaj o prekinjenih dohodkih (ker sem pustila službo z namenom zaključit faks), pa smrt v družini in osebnostna kriza zaradi vseh ostalih stvari še, ki so se mi nabrale v tem času... In, JA - čas najbolje celi rane.

Zdej mi konec avgusta pride Saturn v deveto hišo, kar upam da bo malo bolje. A je tole saturnov tranzit??
Sej ne vem, a je kakšna povezava med tem, da imam natalnega Saturna v 9H in sedaj spet prihaja vanjo - da je to "kao" dobro in ok zame...
Sem se pa naučila vozit skozi preizkušnje, ki so me maksimalno utrdle. Vsaj upam no, da...

Kaj pa prinaša konjukcija Satruna in Sonca? A je to ožganost (je bilo nekje že nekaj govora o tem) - se pravi, da se planeta podpirata in kažeta v pravi luči? Ali, da prinašata pozitivne stvari - predvsem Saturn, ker je pač v konjukciji s Soncem?



hoj, sem razmisljala pol (k sem vedla da me bos jasno to vprasala xDDx), da pravzaprav pa morda sploh nimam prav - da je tok drugih pomembnejsih, ker si se pac zapicla v tole.
najbrz ti je pac tam izpisalo vse tranzite, pa zakaj pol ravno ta??
se pravi da ni blo tok drugih, osebnejsih, da je bil ta tok na udaru, da ti je cist v uch padel..
a ves: k ce bi tam blo napisano predtem opozicija saturna in lune, konjunkcija neptuna z mc in tako dalje - skratka da bi upostevalo tvoje osebne polozaje, bi se ze tam zakacila in odpirala drugacno temo. x:)x
a stekas? :vio:


Daaaj Marsa, prosim, napiši mi kaj o tistih aspektih x:Ix x:o)x pliiiiiiiiz.

(btw - ko si napisala o frfruju... nisem ga imela nekih 10 let, pa sem si ga mogla dat delat... x:Dx (Pre)Hitre oldočitve?!)

pa fajn, da bi popravila naslov teme... t. neptun kvadrat n uran


ne znam :C: :V:
sleepwalking past hope

#17 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 7. avgust 2008, 07:57

Ja, klarus, dvojna devica oziroma še večkrat, če pogledaš še tiste druge planete - merkur, jupiter in saturn. In ja, res je, ko se v nekaj zapičim, se res zapičim x:Dx .
Zdej, jest se ne spoznam ful na tole astrologijo, imam pa ful željo po znanju (kot za vse ostalo). Vem samo, da je Saturn bog časa (al nekej podobnega) in da nas v življenju na veliko testira. Sem gledala nekaj okoli tega Saturna in mi prav natančno piše, nekaj o prekinjenih dohodkih (ker sem pustila službo z namenom zaključit faks), pa smrt v družini in osebnostna kriza zaradi vseh ostalih stvari še, ki so se mi nabrale v tem času... In, JA - čas najbolje celi rane.

Zdej mi konec avgusta pride Saturn v deveto hišo, kar upam da bo malo bolje. A je tole saturnov tranzit??
Sej ne vem, a je kakšna povezava med tem, da imam natalnega Saturna v 9H in sedaj spet prihaja vanjo - da je to "kao" dobro in ok zame...
Sem se pa naučila vozit skozi preizkušnje, ki so me maksimalno utrdle. Vsaj upam no, da...

Kaj pa prinaša konjukcija Satruna in Sonca? A je to ožganost (je bilo nekje že nekaj govora o tem) - se pravi, da se planeta podpirata in kažeta v pravi luči? Ali, da prinašata pozitivne stvari - predvsem Saturn, ker je pač v konjukciji s Soncem?

saturn ni samo bog časa ;)
je tudi učitlej..
najbolje, da si prebereš na tej strani :)
pa ti bo marsikaj jasno
http://www.astro-sta...osno/saturn.htm
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#18 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 18. avgust 2008, 11:55

Sej ne vem, a je kakšna povezava med tem, da imam natalnega Saturna v 9H in sedaj spet prihaja vanjo - da je to "kao" dobro in ok zame...

:palec: Tak tranzit se pojavlja na vsakih 29-30 let, to pomeni, toliko časa je potrebno saturnu, da pride na svojo natalno pozicijo. Takrat prvič želi stestirat hišo v kateri je. Veliko ljudi s tako pozicijo saturna pove, da se jim je študij (9.hiša) precej zavlekel. Glede ostalih planetov v 9 hiši, ki so načeloma samo dobri in prinašajo rezultate (sonce, merkur, jupiter) pa bodo verjetno pri tranzitu saturna čez njih občutili določeno blokado. Sprašuješ za tranzit saturna čez sonce? Blizu je tudi jupiter, zato bi rekla, da najprej človek lahko malo shujša (saturn sonce oklesti), lahko pride do zmanjšanja vitalnosti, mogoče manjšega pesimizma, vendar moramo opazovati še tranzit jupitra, ki hkrati tvori trigon na vse te planete, zato sem prepričana, da ne bo v letošnjem letu saturn pokazal težjih situacij. Drugo leto pa je mogoče situacija malo bolj napeta. Konjukcija saturna na sonce lahko kaže tudi na moške osebe v našem življenju (oče, mož, ljubimec) in takrat se lahko tudi tem zmanjša vitalnost. Ker pa se vse dogaja v tvoji deveti hiši, bi rekla, da boš precej bolj zrelostno napredovala pri njegovem tranzitu. (28.9.-16.10 je saturn na soncu).

Omenim naj še, da si še vsaj dve leti in pol v času sade satija, zato boš verjetno saturnove lekcije vzela precej resno. Uran te je v zadnjih mesecih precej spremenil, možnost da tudi posredno preko tvojega partnerstva. Aspekt se še enkrat ponovi in drži kar približno od 5.10 do vključno januarja 09. V tem času se bodo plani precej spreminjali. Zanima pa me, kako je vplival tranzit saturna na natalno luno? Si bila zadnjih šest mesecev kaj slabe volje? Aspekt je prvič usekal že lansko leto, vendar ni pokazal pravega obraza? Lahko bi bil aspekt vezan na kakšne starejše ženske osebe (mama, stara mama)?



Sem se pa naučila vozit skozi preizkušnje, ki so me maksimalno utrdle. Vsaj upam no, da...

Kaj pa prinaša konjukcija Satruna in Sonca? A je to ožganost (je bilo nekje že nekaj govora o tem) - se pravi, da se planeta podpirata in kažeta v pravi luči? Ali, da prinašata pozitivne stvari - predvsem Saturn, ker je pač v konjukciji s Soncem?

N







ne znam :C: :V:



#19 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 1. september 2008, 19:05

Oprosti, lunca, sem šele zdajle videla, da si se mi javila tudi ti. Sprašuješ me, kako je vplival aspekt saturna na natalno luno in kakšno je bilo moje počutje zadnje pol leta. Nekje sva se pogovarjali s klarus in prišli do skupne ugotovitve, da sva se pod vplivom tega aspekta "našli" z najinima mamama, s katerimi se prej nisva ravno ujeli. Ja, in to je res - če je to ta aspekt.

Drugače pa se mi v duši res poraja nek pesimizem, ampak ga na zunaj ne želim pokazat - verjetno neptun v 1. hiši - maske in to... Ker kar verjamem, da bo tako izginil, saj sem po naravi precejšen optimist. In res opažam glede študija (manjka mi še nekaj izpitov), da se nekam vleče. Se mi sploh ne da in se ne zmorem spravit k učenju. No, jutri imam izpit in ko ga bom naredila (itak, da...), potem bom dobila nov elan in vse bo lažje :) .


Praviš o uranu - kater aspekt imaš v mislih? So te spremembe pozitivne ali negativne? Je res, ja, spremembe so občutne, sicer introvertirane, ampak povesm dobrodošle. Šele nedolgo nazaj sem sprejela misel, da sem "dober človek"... Možno, da je kaj vpliva na to področje...


Sklepam, da sem zadela "terno", s temle sadi satijem in saturnom v 9 hiši? Seveda mislim na terno v prenesenem pomenu.

Velike in hude preizkušnje?? Hmm, mala malca - moramo pasti, da se znova poberemo. Kot feniks... Treba je bit' optimist, al' kako že pravj'o? :D
sleepwalking past hope

#20 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 2. september 2008, 11:59

[quote name='loonanai' date='1. Sep 2008, 20:06' post='1055450343']
Oprosti, lunca, sem šele zdajle videla, da si se mi javila tudi ti. Sprašuješ me, kako je vplival aspekt saturna na natalno luno in kakšno je bilo moje počutje zadnje pol leta. Nekje sva se pogovarjali s klarus in prišli do skupne ugotovitve, da sva se pod vplivom tega aspekta "našli" z najinima mamama, s katerimi se prej nisva ravno ujeli. Ja, in to je res - če je to ta aspekt.

No vidiš, pri nekaterih, ki dobro obvladujejo saturnove energije, jim saturn celo pomaga. V tvojem primeru si z mamo dobila resnejše kontakte, bolj zrele verjetno. V nekaterih primerih pri tej konjukciji sledi povsem nasprotna situacija, težave z mamo, mogoče njena slabša zdravstvena slika, blokada čustev z ženskami osebami.

No vidiš, saturn v deveti hiši pa kaže, da s potrpežljivostjo in pridnostjo lahko narediš tiste zadnje izpite in naloga saturna v deveti hiši bo odlično opravljena. x;)x

#21 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 2. september 2008, 13:54

No vidiš, saturn v deveti hiši pa kaže, da s potrpežljivostjo in pridnostjo lahko narediš tiste zadnje izpite in naloga saturna v deveti hiši bo odlično opravljena. x;)x

Hvala ti za vzpodbudo ! :palec:
sleepwalking past hope

#22 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 30. marec 2009, 10:14

Ej, pliz folk, naj mi nekdo tole pove...Čeprav gre za obratno foro kot je naslov teme...

Od marca 2009 do marca 2010 imam tranzit uran kvadrat neptun.

Natalno je uran v prvi hiši v strelcu konjunkcija mars, kvadrat MC
Neptun je v drugi hiši v strelcu v kvadratu s soncem in kvadratu z venero, trigon MC

Tranzitni uran je v 4. hiši v ribah, ampak bo vmes prešel v 5. hišo.

Kok fejst se mi bo utrgal? :xmas:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#23 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 30. marec 2009, 12:18

Ej, pliz folk, naj mi nekdo tole pove...Čeprav gre za obratno foro kot je naslov teme...

Od marca 2009 do marca 2010 imam tranzit uran kvadrat neptun.

Natalno je uran v prvi hiši v strelcu konjunkcija mars, kvadrat MC
Neptun je v drugi hiši v strelcu v kvadratu s soncem in kvadratu z venero, trigon MC

Tranzitni uran je v 4. hiši v ribah, ampak bo vmes prešel v 5. hišo.

Kok fejst se mi bo utrgal? :xmas:


xDDx Ne bo hudo, tak kvadrat bi sigurno bolj deloval na vodnarja in ribo, ti pa kot merkurjanska devica ne boš tako grozno občutila, čeprav bo vpliv sigurno čutit.
Okrog 5. aprila je napeta opozicija marsa v ribah s saturnom in malo kasneje okrog 13-15.4 še naporna konjukcija marsa in urana v ribah, zato opazuj, če tvoja natalna konjukcija marsa in urana izbije?? Na vsak način bo čutiti doma in v službi.

#24 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 30. marec 2009, 16:21

Ok, hvala. Sem mislila, da bo malo bolj dramatično, ker mam sonce kvadrat neptun...Romanje v Meko, Lsd namesto kornfleksa itd... x:Dx

Kul :palec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#25 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 31. marec 2009, 09:06

Aha to pa tud men razloži zakaj kg ne gredo nikamor, jem pa ko tavečji ... x:)x


xrolleyesx Ne poznam tvoje karte, žal ne morem komentirat. Sem pa gledala sodelavkino karto, tranzit saturna čez sonce ji ni prinesel hujšanja, ker je bil istočasno jupiter v konjukciji z ASC, velik optimizem in želja po hrani je prevladala. Zakaj v eni karti ja, v drugi pa ne. Vse je odvisno od natalnih položajev jupitra in saturna. Verjetno osebe z jupitrom na ASC ali v konjukciji s soncem, so precej bolj nagnjeni k debelosti kot tisti, ki imajo saturna v konjukciji z ASC, soncem. Sem pa opazila, da tudi tranzit saturna čez natalno luno precej vpliva na hujšanje.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0