Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kje naj dobim Horoskope od znanih Slovencev?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
61 komentarjev na to temo

#26 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 20. avgust 2008, 15:35

Baje ima on res dobro sinastrijo z bivšo Jeniffer. Dana če veš podatke kar na dan z njimi. x;)x


Jeniffer Aniston
11.2.1969
10:22 PM
Sherman Oaks,California

klik x;)x





Megi, to je vredu, polne 4. in 7. hisa. x:)x pa kaj ce je luna taka, saj nima glavnga vpliva poleg vseh ostalih vecjih vplivov

veliko lepih povezav pogosto med dvema NE daje izziva za spoznavanje in ljubezen - imamo na dlani, pa ne vidimo. Kjer je kaj napetih vplivov, tam prej povlece.


Mene pa zanima kako pomemben je pri sinastriji planet ,ki je vladar ASC-edenta in planet,ki je vladar sonca?
V mojem primeru sta to uran in neptun..
In če ta dva planeta padeta v njegovo 5.hišo??
Kako močan vpliv imata v tem primeru?
Najbrž večji,kot pa,če ne bi bila vladarja ascedenta in sonca? :inocent:
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#27 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 20. avgust 2008, 16:03

Naj še kdo drug odgovori, ker sama nisem prepriricana glede tega...
Lisbona, vladar gor ali dol..
Tvoj Neptun in Uran v njegovi 5. hisi ni ravno glasnik skupnega starsevstva, ker se ali izvodeni ali izjalovi, evo, pa cetudi sta vladarja ...

Tvoja Sonce, Luna in Venera in Jupiter v njegovi 5. hisi so tisto, kar bi ga osrecilo...
saturn in transsaturnovci pa malo morgen. Ti so vredi, ce so v kaksni magari 3., 6., 9. hisi in tak..



Kaj pa vem??Ne moreš vladarja ASc-edenta enačiti z enim čist talevim planetom??Po logiki vsaj ne?Zakaj pa je potem označen za vladarja?

No,ti že veš. x;)x

Pa sj tukaj se ne gre za skupno starševstvo..
Zanima me ,če imata vladar ASC-edenta in vladar sonca bolj močan vpliv v sinastriji kot pa,če ne bi bila vladarja(v mojem primeru uran in neptun)?
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#28 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 21. avgust 2008, 07:53

Tole moje je v glavnem teoretiziranje. V astro šolo nisem hodila, na kilometre izkušenj pa tudi nimam.

Jaz bi pa rekla, da če je vladar tako ali tako v večji meri "določa" človeka. Vsekakor je ko je tranzitiran ta vidik močneje pri človeku izpostavljen. Sicer se jaz z temi vladarji, dispozitorji in drugimi jajci ne ukvarjam kaj dosti.

Za sinastrijo bi rekla, da njen ključen point ni to "ali sva za skupaj ali ne?" ampak KAKO SE SOOČAVA? Soočava pa se vedno tako, da dajeva v odnos sebe, torej tudi vidike sebe, ki so bolj izpostavljeni. V tem kontekstu ima zato dominanten vidik horoskopa tudi v sinastriji večji pomen.

Če imam jaz npr. vladarja Saturna (ascendent, luna) in sem na splošno tudi v drugih vidikih precej Saturnovski človek ter vladarja Luno (Sonce), potem opažam, da mi bolj pašejo ljudje, ki imajo vsaj katerega od teh vidikov malo bolj izpostavljenega v karti. Sploh ljudje čisto brez Saturna mi včasih zares ne pašejo. Sem pa hkrati zelo občutljiva za neogodnega Saturna v kartah drugih napram meni. Torej človek je lahko zelo saturnovski in mi po eni strani paše, vendar me njegov saturn, ki npr. mene kvadrira na celi črti zelo duši in utesnjuje.

Ne vem če sem zadela kaj pointa.

Lp

#29 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 21. avgust 2008, 08:12

Je pa res, da ljudi, ki stimulirajo bolj našo 5 in 7 hišo doživljamo kot partnerje, ljubimce, tisti pa ki stimulirajo npr. 11. hišo, pa so bolj prijatelji, tudi če imajo tam npr. venero.

#30 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 21. avgust 2008, 08:38

Je pa res, da ljudi, ki stimulirajo bolj našo 5 in 7 hišo doživljamo kot partnerje, ljubimce, tisti pa ki stimulirajo npr. 11. hišo, pa so bolj prijatelji, tudi če imajo tam npr. venero.


:palec: Točno tko, važno je, kako nekoga doživljaš.

#31 dana274

dana274
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 39

Objavljeno: 21. avgust 2008, 08:55

Halo vsem,

Glede vladarja AC in Sonca, pri meni je to Venera, ki je v 8.hisi. To pomeni, da jaz moram gledati samo mojo Venero.

Glede teh parov ki so bili skupaj, niso imeli otrok in potem se ponovno porocili in dobili otroke: Brad Pitt in Jennifer Aniston nista imela otrok. Ko je Brad prisel v stik z Angelino so otroci bili tu.
Drugi primer je: Tom Cruise (na zalost nimam njegove ure rojstva) in Nicole Kidman nista mogla imeti otrok, ko pa sta se porocila z drugimi, sta dobila otroka.

Jaz sem to temo zacela v enem drugem Forumu zaradi moje sestricne: povedala je da je en par dolgo bil porocen in kljub veliki zelji nista dobila otroka. Po locitvi je ona spoznala drugega moskega in takoj dobila otroka.

Ta tema je bila dolgo zanimiva (na tujem Forumu) in so potem prisla na dan tale dva para: Tom in Nicole ter Brad in Jennifer.
Potem smo gledali Kompozit karte: Sonce je v vecini primerov bilo v 5.hisi, v dobrih aspektih.

Glede partnerjev ki se zelo radi imajo je zelo pomembna 1.hisa in planete v njej: Luna, Jupiter, Venera, Sonce in Lunin Vozel.
Jaz osebno srecam veliko ljudi rojenih oktobra, ker njihovo Sonce pada v mojo 1.hiso, vec kot v 7 ali 5.hiso. En znan par, ki je locen (zaradi njene muhavosti - Tehtnica): on je se vedno zaljubljen, ker je njegova Luna tocno na njenem AC.
Poznam pa drugi par, kjer nimata nobene planete ne v 5. ali 7.hisi ampak 4 planete v 1.hisi: vedno ticita skupaj.

Glede tega kdo nam je privlacan: pri meni je Venera v 8.hisi, hisi Skorpiona: rada imam Skorpione. AC, Venera ali Luna v Skorpionu. Najbolje je ce je AC Skorpion, tako da moje Sonce pada v njihovo 7.hiso. Tehtnice so mi vsec (vecina dobro zgleda), ampak to je vse.
Moj Mars je v 10.hisi, hisi Kozoroga: rada imam vse ki so rojeni okrog Novega Leta, ker obenem njihovo Sonce ima trikotnik z mojim Soncem in sekstil z mojo Luno v Ribah. Tudi to: moja tocka ljubezni je na 9'50 Kozoroga.

Nisam pa nikoli srecala nekoga z Luno v konjunkciji z mojim Soncem, ker bi Luna v tem primeru delala kvadrat z mojim Marsom in to ni dobra kombinacija.
Tudi moskih Rib ne poznam (tam je moja Luna), poznam pa veliko zensk ki gledajo v karte, kavno usedlino, fizol, dlan in marsikaj.

Lp, Dana

#32 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. avgust 2008, 11:55

Naj še kdo drug odgovori, ker sama nisem prepriricana glede tega...
Lisbona, vladar gor ali dol..
Tvoj Neptun in Uran v njegovi 5. hisi ni ravno glasnik skupnega starsevstva, ker se ali izvodeni ali izjalovi, evo, pa cetudi sta vladarja ...

Tvoja Sonce, Luna in Venera in Jupiter v njegovi 5. hisi so tisto, kar bi ga osrecilo...
saturn in transsaturnovci pa malo morgen. Ti so vredi, ce so v kaksni magari 3., 6., 9. hisi in tak..


Brad Pitt pa Jennifer Aniston pa porazno. Njena Luna na njegovem Soncu in dost sekstilov pac nikoli NE premaga mrzlega vpliva njenega Saturna v skoraj tocnem kvadratu na njegovo Venero in Luno hkrati.
Tukaj bi tezko pomagala konjunkcija Med Venero in Jupitrom ali Veenra na Mars... je prevec ta dvojni kvadrat. Aja pa poleg tega še grozna konjunkcija med njegovim Saturnom in njenim Soncem. Samo hudo .. take vezi najbolje cimprej prekiniti, ker jih je kasneje stalno tezje. Kaj sta tadva ostala prijatelja?


Se mi zdi, da je njena Luna zelo močno vplivala na njega (že zato, ker pade v njegovo 1. hišo)...s tem da je razdiralna pa hkrati zelo močno veže, ker je v kvadratu z njenim Plutonom....ta Pluton pa je tudi v kvadratu z njegovim Soncem - zelo močen vpliv vendar tudi uniči. Je pa res, da tudi Saturn tukaj vse ohladi (kvadrat njegov Mars njen Saturn, ta Saturn tudi v malo širši konjukciji s Soncem)...pa še komunikacija tud ni bila bog ve kaj (njen Saturn kvadrat njegov Merkur)
Mantis tud men ni jasno kje se vidi "ful dobro" ujemanje. ;)
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#33 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. avgust 2008, 12:33

ma ne, samo 4 * je orbisa v tej konjunkciji xrolleyesx in jao...

a vam lakho nekaj povem,...

nekdo me je znorel... spol raje pustimo... in Sonce ima v kvadratu z mojo luno in konjunkciji z mojim Soncem :vragec: Je ze blo veliko solz. In bogve kaj še bo. Zato si pac mislim, stike prekinit, dokler gre , ker kasnej bo še veliko huje. Tak. No to je moje mnenje o Saturnu in ne dam prav nic na Saturna kao spreejti ga, ljubiti ga celo, ma dajte no, saturn NATANCNO na luni je groza. Problematicna veza je tam, kjer gre med dvema za natancno konjunkcijo in ni variante, da ne bi blo pristoenga tudi hudega. Vse ostalo je po moje tolazba. Ce je v partnerstvu konjunkcija recimo njegovega Saturna na njeno Venero, naj bi bla vsaj 5* in nic manj, ce bi naj prinesla dolgotrajnost, namesto bolecin. Bolecine še itak najbrz so kasneje :o|o:


ups se vidi, da gledam na astro.com, ker stopinje sploh niso napisane potem se mi zdi pa kr velik... :)

To pa itak Mantis Saturn na Luni je smrt za vezo...to nikakor ne gre ker partner s Saturnom ne zna čutiti tistega z Luno - se mu zdi čisto preveč čustven...obratno pa tisti z Luno čuti, da je Saturnovc čist preveč hladen in da ne razume njegovih čustev...
Medtem ko se mi Saturn na Veneri sploh ne zdi tako sporen...
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#34 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. avgust 2008, 12:42

je že res x;)x ...vendar pa me bolj skrbi kako se Saturn obnaša v kvadratu z Venero....razbije trajnost ali kaže samo na ovire?
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#35 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. avgust 2008, 13:35

ce je tocen kvadrat, je tezko bit skup brez vsake bolecine ali prisilnih locitev, mogoce zarad dela ali odgovornosti ali drugih tezav na splosno, zarad cesar je prisotno ODPOVEDOVANJE.
Najbolj tipicno pa je nerazumevanje in prizadetja, ki pac bolijo, do neke mere se to pac pokaze celo pri vecjih orbisih - 5* ali vec :vragec: Nikakor pa v taki meri, ce je orbis vec kot 5*

Dejstvo je, da Saturn omejuje v vsakem primeru in to vedno TAM, kjer je kaj povezan. In omejuje. V tem aspektu torej Venero, ki je 'mala sreca' (Jupiter je v astrologiji znan kot velika sreca) - ljubezen in denar.
Ce je trigon - trajnost.
Ce je kvadrat ali opozicija - ODvzema Veneri njen pomen xnckrivx NE daje ljubezni in srece, pac pa jemlje stran.


Z mojim imava ta kvadrat...moj Saturn (Devica) je v 8. hiši njegova Venera (Dvojček) pa v 12 .hiši. S tem da je tudi moj Jupiter v sekstilu z njegovo Venero. Njegova Venera drugače pade v mojo 5. hišo. Vsi so približno eksaktni aspekti. Kakšen vpliv misliš, da je tukaj? Glede na to, da je 8. hiša tudi partnerjeva hiša denarja in lastne vrednosti.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#36 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. avgust 2008, 13:42

evo
me: 14.11.1978, ob 10:34, Lj
on: 21.4.1983, ob 9:25, Lj
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#37 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. avgust 2008, 14:23

Pinka, v kompozitu Saturn in dugi tezki v 7. hisi, a v kombinu Sonce v 5. To je dobra zascita.


Resitev je kot po navadi v naravi. Napsorotna ascndenta dajeta mocno telesno privlacnost in dopolnjevanje x;)x
Tvoja tocna Venera v opozicji z njegovim Marsom je kar vredu pa rajca.
njegoa Luna na tvojem Jupitru, kaj ces boljsega. :)
Njegov Jupiter nsa tovjem Merkurju, optimizem skratka, navdusenje ze v drugo, dvojno. :)
U glej tvoj Mars je prav tako v tocni opoziciji z njegovo Venero x:Dx
in tvoj mars tud na njegovme uranu, to je prav napeto, ej skoda bi te bilo, da je ne bi rabila, ves kaj bi zamujala, drugega takega tezko najti, ki bi ga tako znal sukati x:o)x

pa njegova venera v sekstilu al trigonu s tvojim Jupitrom x8Dx
ja njegova Venera je v kvadratu s tvojim Saturnom, ampak 3*, orbis NI tocen, zato se ne boj ob teh plohi kemije, da bi vama kaj skodilo

razen tega pa imata zelo pomembne vpliv, v katerem se ljudje v prvo ali na novo zaljubijo zarad telesne kemije kaj pa drugega, to pa je tvoj progresirana venera v natancni opoziciji z njegovim marsom in to ima, da treska pa poka x^x traja pa ze zadnje mesece ali malo manj kot leto in še bo trajalo tocmo toliko - nato pa se bo vidlo, kako je med vama v resnici, le pocakaj slabo leto :vio:
Bik je sicer ljubosumen in v ljubezni NE mara sprememb, cetud ima Venero v dvojckih, tako da kul :palec:
verjetno si pa ti tista, ki tukaj vodi oz, komandira.



ja kemije ja pa na kubik...že prvič k sva se vidla pred 4 leti je naredilo svoje...obrnilo me je do konca...
kdaj pa je ta progresirana venera stopila v opozicijo z njegovim marsom?
sej drugače se sploh nimam kej za pritoževat vendar firbec sem pa vseeno...nekako kr dobro furava vse najine muhe tako, da razumevanja je z obe strani kar dosti...no mogoče z moje mal manj ampak sem se že popravla ;) ...manjša odrekanja pa je čutit vendar je tudi to v razmerjih razumljivo..
včasih kr mal preveč :inocent:

to k sem označila nisem štekala xrolleyesx
aja pa v kompozitu imava ta težke v 1 hiši
Hvala Mantis ;)
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#38 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. avgust 2008, 14:46

Ce z nekom nimamo takih povezav, pac seks ne laufa, a je tako xDDx

Ste vidli vsi zdaj :vio: pa ste bli nasprotni opozicijma v horoskopu, še celo bernu ni blo prav, je rekel ena sama ali dve potem pa dost. Celo ascendneta, celo obojestranska venera in mars - treba je napolniti 7. hiso x!x In taka zveza rula xokx
Ne pa samo mirne trigone in jebene kvadrate x^x


Sej veš, da se popolnoma strinjam ;) x:Dx

Mislim, da je Erika super razložila opozicije pri sinastriji - dopolnjujejo, kar je v najini vezi več kot očitno :)
Če bi bil sami trigončki in sekstilčki bi bilo kar mal dolgčas. More mal dogajat. x:px

P.S. bolje da se vrneva na temo, če ne naju bodo še fental x:Dx
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#39 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 21. avgust 2008, 20:42

Jaz imam dominantno Luno, vladar je Pluton oz. Mars.
Vsec so mi ljudje, ki imajo mocno Luno, ali Sonce v raku, ne pa vsi. Razumem se z njimi.
Ce pa je ta njihova Luna ne glede na to, kaj so po horoskopu, v njihovem horoskopu sibka ali vsa pokvadrirana, potem pa so to eksplozivne, nerazumevajoce, samosvoje, nenavezane osebe, kar pa me odbija, me prestrasi in se ne morem razumet s takimi, ni variante. Vecinoma ljudje takrat uporabijo svoj smisel za humor, jaz pa sme samo ena ledenka in zaprta.

Kar se tice vladarja, ki je pri meni Mars in Pluton - ne drzi. Se bojim ljudi z dominanto Marsa in Plutona, so zame mocni. Ce je ta mars na MC, še gre. Da pa bi bil na ASC, to pa ne. Meni bolj ustreza folk z mocno Venero, ki mi je vladar Mars oz. Pluton, zarad ravnovesja.


Lisbona je mislila nekaj cisto drugega : glede na to, da sta vladarja njene karte Uran in Neptun in zanjo mocna, jo zanima, KOLIKO sta mocna v karti partnerja v njegovi 5. hisi, kamor mu padeta, po moznosti seveda v pozitivnem : ali pa morda to dejstov, da sta to NJENA vladarja, na partnerja nima vpliva in ju dozivlja le kot obcna planeta, pac Neptun je Neotun, ki v pozitivnem sanjari, v negativnem pa mutibaric, Uran je Uran in je v pozitivnem zanimiv, v negativnem pa napet. Tako, kdor to ziher zna, 10 tock x:Dx


Joj.Midve se pa ne bi razumeli.Ozzz.bi te kar orng odbijala.

Luna je pokvadrirana in jaa...sem samosvoja in eksplozivna...
ampak sem pa full razumevajoča..lahko bi celo trdila ,da bolj kot ti,ki imaš dominantno luno. :inocent:
Full opažam,da vse kr nekaj obsojaš... x;)x


In še mars je dominanten blizu ASC.Pa pluton tudi zelo močan v 8.hiši v trigonu z marsom v 1.hiši...
Mogoče bi se me celo bala???Aaa?? x:o)x






ups se vidi, da gledam na astro.com, ker stopinje sploh niso napisane potem se mi zdi pa kr velik... :)

To pa itak Mantis Saturn na Luni je smrt za vezo...to nikakor ne gre ker partner s Saturnom ne zna čutiti tistega z Luno - se mu zdi čisto preveč čustven...obratno pa tisti z Luno čuti, da je Saturnovc čist preveč hladen in da ne razume njegovih čustev...
Medtem ko se mi Saturn na Veneri sploh ne zdi tako sporen...


A res???
Ne bi rekla.
Moja mama in oče imata ta aspekt v sinastriji (saturn konjukcija luna )pa sta že 32 let poročena.
Fajn se štekata.
Je bilo pa kar veliko kriz..ki pa sta jih premagala..
in seveda,še vedno je zelo veliko prilagajanja...
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#40 dana274

dana274
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 39

Objavljeno: 22. avgust 2008, 08:11

Glede tega kaj pravite, da Saturn v konjukciji z Luno (od partnerja) moram povedati, da moja prijateljica zivi ze 20 let skupaj z 9 let mlajsim moskim in imata:

Jupiter konjukcija Luna
Luna konjukcija Saturn (ne kregata se nikoli).

Tukaj se nekaj znanih ljubezenskih parov:

1.

CATHERINE HEPBURN,
Datum: 12.5.1907 ob 5:47 uri
Mesto: Stamford, CT
Drzava: USA



SPENCER TRACY,
Datum: 5.4.1900 ob 1:57 uri
Mesto: Milwaukee, WI
Drzava; USA.


2.

MICHAEL DOUGLAS,
Datum: 25.9.1944 ob 10:30 uri
Mesto: New Brunswick, NJ
Drzava: USA.


CATHERINE ZETA-JONES,
Datun: 25.9.1969 ob 14:40 uri
Mesto: Swansea , Wales
Drzava: Velika Britanija


3.

ANTONIO BANDERAS,
Datum: 10.8.1960 ob 21 uri (tudi ob 20 uri)
Mesto: Malaga,
Drzava: Spanija.


MELANIE GRIFFITH,
Datum: 9.8.1957 ob 23:49 Uri
Mesto: New York, NY
Drzava: USA.

Lep dan,
Dana


#41 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 22. avgust 2008, 08:55

Vi lahko hvalite Saturna. Vem ja, da je LAHKO trajen. Vcasih pa povzroca TRAVMO. To je cist neodvisno od tega, koliko je sorodnosti, trugonov in tega. Pri nekom pac Saturn poveze, pri drugem dela bolecino. xrolleyesx
To pa zato, ker GRE ZA NASEGA LASTNEGA SATURNA. Zveni globoko, ampak res bo to : se mi v zivljenju ucimo ali smo blokirani? Kdor ima v lastnem horoskopu med Venero in Saturnom kvadrat ali opoziicjo ali slabo konjunkcijo, bo precej precej verjetno dozivel sinastricni aspekt lastne Venere ali Lune v konjunkciji s Saturnom partnerja na negativen nacin. Ker je to v njem.


:palec:

#42 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 22. avgust 2008, 09:16

Lisbona je mislila nekaj cisto drugega : glede na to, da sta vladarja njene karte Uran in Neptun in zanjo mocna, jo zanima, KOLIKO sta mocna v karti partnerja v njegovi 5. hisi, kamor mu padeta, po moznosti seveda v pozitivnem : ali pa morda to dejstov, da sta to NJENA vladarja, na partnerja nima vpliva in ju dozivlja le kot obcna planeta, pac Neptun je Neotun, ki v pozitivnem sanjari, v negativnem pa mutibaric, Uran je Uran in je v pozitivnem zanimiv, v negativnem pa napet. Tako, kdor to ziher zna, 10 tock x:Dx


Meni se ne zdi tolk nepomembna ta konstelacija. Sicer ni niti slučajno tako pomembna kot npr. Sonce, Luna ipd. na teh položajih. Ona - Lisbona je na nek način Uran in Neptun in kot taka predstavlja partnerko, ljubico če nekomu pade v 5 hišo. Zadeva pa je seveda odvisna od tega kaj je v partnerjevi 5 hiši. Če ima partner npr 5. hišo v ribah ali vodnarju in tam še kakšen planet, mu ona kot taka paše, če mu noter pade njen Uran in Neptun. Če s partnerjeve strani ni povezav, potem je seveda zadeva drugačna.

#43 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 22. avgust 2008, 10:05

A res???
Ne bi rekla.
Moja mama in oče imata ta aspekt v sinastriji (saturn konjukcija luna )pa sta že 32 let poročena.
Fajn se štekata.
Je bilo pa kar veliko kriz..ki pa sta jih premagala..
in seveda,še vedno je zelo veliko prilagajanja...


Potem imata pa druge povezave tok bolj močne, ker ta konjukcija res ni fajn.
Mogoče je pa glih ta Saturn tako deloval, da sta vseeno vztrajala, kljub krizam. ;)
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#44 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 22. avgust 2008, 15:52

Ne rabis osebno jemat tega, kar pravim. Jaz res obsojam, mogoce zarad znaka, toda predvsem v primeru ko cutim podlost, takrat pac privlecem jezikavost na plano, da vidim odziv, ce je to to ali ne.
Ena oseba z Marsom zna svoje dosegat, ena dominantna Venera ali luna pa tezje, ker ni tako mocna, ampak sibka, pa naj obsoja ali jezika kolikor zeli - nima osebne moci, pasina bo in spremenljiva, medtem ko marsovka napreduje do cilja.


Nikoli ne jemljem nič na forumu osebno.Niti pod razno. x;)x

No ja.
Imam dominatni mars in v večini dosežem,kar želim.Ampak nimam veliko ciljev in ambicij... :inocent:
Ker pri meni je tako,ko se nekaj odločim -SE ODLOČIM.Takrat grem tudi z glavo skozi zid in dosežem svoje...
Vendar se full poredko resnično odločim ..meni je v bistvu vseeno.
V vsakem primeru preživim.In življenje gre naprej.

Je pa res ,da jezikati pa ne znam.
Si ne znam predstavljati,da bi tko blebetala kot ti...in se vedno s komu ukvarjala...ne,ne,ne...to ni zame. x:Dx

Sj je vseen...v večini... x;)x
Razen ,ko je mlaj in polna luna mi malo zaseka in se sikiram in razglabljam..
Takrat si grem full na živce.
Prav mučim se...vendar nič ne spremenim. xrolleyesx


A Luna na Saturnu in Mars na Saturnu x!x
Pretepanje, skakanje po trebuhu, pijancevanje obeh na koncu. Je ze bog uredil, tako da je bilo prav in ga je ubil s kapjo pri njegovih zgodnjih 50-ih letih. Nimam socutja, samo strah, ko kaj slisim o tem.


Ehhh.
To so zdj že neki hudi ekstremi.
Posploševanje mi ni všeč.
Vsak ima svojo pot.

Pri meni je saturn na descedentu v levu ,na 10' leva.
In ,če grem gledati nazaj natalne karte moških s katerimi sem bila v vezi ..takšni ali drugačni.....imajo vsi ali luno v levu na mojem descedentu..torej tudi na mojem saturnu...ali pa mars na mojem saturnu in descedentu.
Nikoli ni bilo pretepanja ali česarkoli podobnega.
Se mi zdi,da v mojem primeru mars na saturnu ali luna na saturnu zdrmajo tega zakrknjenega saturna...

Najbrž da vsak posameznik drugače občuti to konjukcijo marsa na saturn oz.lune na saturna. x;)x

Meni se ne zdi tolk nepomembna ta konstelacija. Sicer ni niti slučajno tako pomembna kot npr. Sonce, Luna ipd. na teh položajih. Ona - Lisbona je na nek način Uran in Neptun in kot taka predstavlja partnerko, ljubico če nekomu pade v 5 hišo. Zadeva pa je seveda odvisna od tega kaj je v partnerjevi 5 hiši. Če ima partner npr 5. hišo v ribah ali vodnarju in tam še kakšen planet, mu ona kot taka paše, če mu noter pade njen Uran in Neptun. Če s partnerjeve strani ni povezav, potem je seveda zadeva drugačna.


Kaj pa,če ima on ta dva planeta (uran in neptun) v 5.hiši v natalu??
Kako me bo potem čutil?..??
V bistvu mu bom dodala v 5.hišo še moj neptun in moj uran??


Potem imata pa druge povezave tok bolj močne, ker ta konjukcija res ni fajn.
Mogoče je pa glih ta Saturn tako deloval, da sta vseeno vztrajala, kljub krizam. ;)


Kaj pa vem...
Tkole imata;
njen saturn je v konjukciji z njegovim soncem
njegov saturn je v konjukciji z njeno luno..

x:((x

Je lahko še slabše?
Astrološko gledano ne.
Pa sta preživela skupaj 32 let...in še več jih bosta.

Till death do us part xloveyx
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#45 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 22. avgust 2008, 17:06

Kaj pa,če ima on ta dva planeta (uran in neptun) v 5.hiši v natalu??
Kako me bo potem čutil?..??
V bistvu mu bom dodala v 5.hišo še moj neptun in moj uran??


Po moje je to čist v redu - njegova podoba ljubice in ljubezni ustreza neptunu in uranu in ti to si na svoj način. Neptun in Uran - morda dve pomembnejši ljubezni (ljubice) v njegovem življenju. Ti ustrezaš celotni tej sliki. Seveda so potrebne še druge povezave.

Potenciraš mu predispozicijo, da bo s tabo morda imel dva otroka - uran, neptun. Če imata še kakšno povezavo na sedmo hišo, potem ima zadeva več možnosti za trajnost.

Moje izkušnje kažejo, da pri stimulirani sedmi hiši začutimo, da si s to osebo želimo trajno vezo (družino, otroke), če pa je stimulirana samo peta hiša (brez sedme hiše) ta občutek resnosti in trajnosti zveze ni tako močan.

#46 dana274

dana274
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 39

Objavljeno: 23. avgust 2008, 13:01

Tukaj je naslednji par:


George W. Bush
Rojen: 6.7.1946 ob 7:26 uri
Mesto: New Heaven, CT
Drzava: USA

Laura Welch Bush
Rojena: 3.11.1946 ob 18:00 uri
Mesto: Midland, TX
Drzava: USA

LP in lep vikend.


#47 dana274

dana274
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 39

Objavljeno: 23. avgust 2008, 13:13

Nisem sigurna, ce je to prava ura rojstva od Richarda Burtona.
Vseeno se tale dva podatka:

Elizabeth Taylor

Rojena: 27.2.1932 ob 20 uri
Mesto: London
Drzava: Velika Britanija

Richard Burton

Rojen: 10.11.1925 ob 5:15 uri
Mesto: Pontrhydfendigaid, Wales
Drzava: Velika Britanija


Ce pa imata podoben podznak, potem sta bila par v prejsnjem zivljenju.

p.s. V Walesu obstaja mesto z 65 crk (mislim da so nekaj se dodali zaradi turizma).

LP

#48 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 24. avgust 2008, 08:40

Po moje je to čist v redu - njegova podoba ljubice in ljubezni ustreza neptunu in uranu in ti to si na svoj način. Neptun in Uran - morda dve pomembnejši ljubezni (ljubice) v njegovem življenju. Ti ustrezaš celotni tej sliki. Seveda so potrebne še druge povezave.

Potenciraš mu predispozicijo, da bo s tabo morda imel dva otroka - uran, neptun. Če imata še kakšno povezavo na sedmo hišo, potem ima zadeva več možnosti za trajnost.

Moje izkušnje kažejo, da pri stimulirani sedmi hiši začutimo, da si s to osebo želimo trajno vezo (družino, otroke), če pa je stimulirana samo peta hiša (brez sedme hiše) ta občutek resnosti in trajnosti zveze ni tako močan.



Hvala. x:)x

Sem pozabila omeniti,da luna in uran tvorita konjukcijo v mojem natalu.v škorpijonu.

Povezave s 7.hišo pa ni ..vsaj kakšne pomembne ne.

No,pa saj je vseeno. x;)x

Tko mal sem vparašala,me je zanimalo.



Sem pa izraziti uran,pluton ,neptun in saturn. x:px

Uran vladar ASC je v konjukciji z mojo luno.

Pluton vladar lune(oba v 8.hiši),tvori največ aspektov v karti.

Neptun vladar sonca.Sonce in neptun oba v kotni hiši-v kvadratu.

Saturn na descedetu v opoziciji z ASC.

Te energije najbolj zaznavam.

Aja.Pa še kotni mars. x:px

No tako je, Luna tvojih moskih je bila na tvojem Saturnu. Kakorkoli ze, z nobenim od tocno teh moskih nisi skupaj ostala in druzine ustvarila, a bi ze lahko xnckrivx Sicer pa si ti imela normalne zveze.
ja pri teh ekstremih so pac bili prisotni tako slabo aspekti , drugega ni blo nic slabega :o|o:

Lih v Karmi plus pise, da Lev in Sko ne gresta skup, sploh ce so slabi aspekti vmes in tak. A z Luno na Saturnu v najvecji slogi skupaj zivita ena Levinja in Skorpijon, v spostovanju in ljubezni. xsrcx



Popravek:samo eden je imel luno in mars točno na mojem saturnu na descedentu.
Drugi štirje so imeli samo mars na descedentu oz.saturnu.

In sigurno ni saturn krivec,da si nisem vsaj z enim od teh moških ustvarila družine.Pač ni bilo prave želje,pripravljenosti...in mogoče je tudi nikoli ne bo... x;)x
Vsi ljudje ne strmimo k temu,da bi si ustvarili družino.
No,vsaj ne obremenjujem se s tem.....če bo-bo,če ne bo-ne bo.Življenje bo teklo naprej v vsakem primeru. :palec:

Meni se zdi,da je saturn pri meni veliko bolj pomemeben ,kot npr;pri nekomu,ki ga ima v 10.hiši.
Je vendar na descedentu in je koten..v točni opoziciji z ASC.
Oblikuje moja partnerstva.

In ,ali ne pomeni velike privlačnosti ,če pade planet osebe A(npr.mars)na descedent osebe B??



v kombinu pa Luna tocno na Veneri, tradicionalni znak za sreco..



Kakšna je v bistvu razlika med kombinu in kompozitu? :inocent:
Kateri je bolj prepričljiv ?
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#49 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 24. avgust 2008, 09:09

Hvala mantis za obrazložitev. x:)x

:palec: mi je že malo bolj jasno.
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#50 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 24. avgust 2008, 11:06

Njen Mars tocno na njegovi Veneri, daljsa opozicija njene Lune z njegovim Soncem...

v kombinu pa Luna tocno na Veneri, tradicionalni znak za sreco..

si kar trikrat povedala tole x:o)x x:)x
(mah, nič, sam mogla sem prit pogledat, ker sem Banderasa vidla omenjenega x:px )
me prav zanima, če bi midva skup pasala x:o)x
drugač pa sta z Melanie dala skoz že ful enih kriz :palec:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0