Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sistematično odpiranje čaker, prebujenje energije chi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
61 komentarjev na to temo

#51 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. april 2009, 08:14

Objavljena slika

#52 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. januar 2013, 12:24

Ezoterika

 

(1) Ali je čakre mogoče odpreti na silo?

(2) Ali zdravilci (kot mnogi trdijo) odpirajo čakre?

(3) Ali guruji odpirajo čakre?

(4) Kakšen je pravilen postopek?

(5) Ali ima Zemlja čakre?

 

(1). Ne. Čakre se lahko "odprejo" le v okultnem smislu, takrat ko to omogoči posameznikov razvoj. Ta je rezultat življenjskih izkušenj, skupaj z meditacijo in služenjem. Kakršni koli nasilni postopki (dihalne tehnike, hatha joga in tako dalje) lahko aktivnost čakre spodbudijo (pogosto škodljivo in neuravnoteženo), vendar to ni isto kot okultno odpiranje.

(2) Ne.

(3) Da, to je odvisno od guruja in od posameznikove pripravljenosti.

(4) Če ohranjamo pravilne življenjske vzorce, se čakre naravno in uravnoteženo prebujajo. Pravilni medsebojni odnosi, pravilna meditacija in pravilno služenje zagotavljajo pravilno odpiranje čaker v potrebnem zaporedju.

(5) Da. Obstaja pet glavnih centrov za dotok duhovne energije: New York, London, Ženeva, Darjeeling in Tokio. Dva manjša centra sta Moskva in Rim. Obstaja še veliko manjših centrov, nekateri od njih so na krajih velikih mest širom sveta. wizard.gif

 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#53 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. januar 2013, 15:35

Odpiranje čaker je danes zelo dobra tržna niša, katera se prodaja slepim ovčicam.

Dosti primerov poznam, ki so hodili od enega do drugega odpirati čakre, pa se jim potem ni spremenilo prav nič.

Tukaj ne bi govoril,  kdo je kaj sposoben, največ lahko naredi na sebi človek sam. Lenobo pa se plačuje in prav je tako. wink.png



.

 

to je nesmisel v tem pomenu kot podajaš ...

na teh mestih so okrepljeno kontrolirane manipulirane zadeve ... ker je tam veliko ljudi, ki se jih nadzira ... predvsem zavira ...

 

 

 

Mesta so mikrovalovne pečice v dobesednem pomenu. nuke.gif



#54 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 11. januar 2013, 19:37

Ezoterika

 

(1) Ali je čakre mogoče odpreti na silo?

(2) Ali zdravilci (kot mnogi trdijo) odpirajo čakre?

(3) Ali guruji odpirajo čakre?

(4) Kakšen je pravilen postopek?

(5) Ali ima Zemlja čakre?

 

(1). Ne. Čakre se lahko "odprejo" le v okultnem smislu, takrat ko to omogoči posameznikov razvoj. Ta je rezultat življenjskih izkušenj, skupaj z meditacijo in služenjem. Kakršni koli nasilni postopki (dihalne tehnike, hatha joga in tako dalje) lahko aktivnost čakre spodbudijo (pogosto škodljivo in neuravnoteženo), vendar to ni isto kot okultno odpiranje.

(2) Ne.

(3) Da, to je odvisno od guruja in od posameznikove pripravljenosti.

(4) Če ohranjamo pravilne življenjske vzorce, se čakre naravno in uravnoteženo prebujajo. Pravilni medsebojni odnosi, pravilna meditacija in pravilno služenje zagotavljajo pravilno odpiranje čaker v potrebnem zaporedju.

(5) Da. Obstaja pet glavnih centrov za dotok duhovne energije: New York, London, Ženeva, Darjeeling in Tokio. Dva manjša centra sta Moskva in Rim. Obstaja še veliko manjših centrov, nekateri od njih so na krajih velikih mest širom sveta. wizard.gif

 

 

 kje pa je razlika med zdravilcem in gurujem?



#55 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. januar 2013, 20:28

Razlike ni, samo ime guruja je bolj napihnjeno, pa boljš se sliši. partyy.gif



#56 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 11. januar 2013, 20:44

ja sej, me zanima brezotova razlaga,kajti po njegovo je en zmožen nečesa drugi pa ne, kaj vse si bodo ljudje še izmislili.....



#57 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 11. januar 2013, 21:00

icon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gificon1_thumbup.gif

 

 

Odpiranje čaker je danes zelo dobra tržna niša, katera se prodaja slepim ovčicam.

Dosti primerov poznam, ki so hodili od enega do drugega odpirati čakre, pa se jim potem ni spremenilo prav nič.

Tukaj ne bi govoril,  kdo je kaj sposoben, največ lahko naredi na sebi človek sam. Lenobo pa se plačuje in prav je tako. wink.png



 

 

 

Mesta so mikrovalovne pečice v dobesednem pomenu. nuke.gif


dReAM

 

 

 


#58 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. januar 2013, 00:07

O kakšni "duhovnosti" je tukaj govora, če še preproste osnove okutnih/ mističnih zadev (malo bolj poglobljeno, ne glih površinsko) niso jasne in razumljive...icon_smile_wink.gif

 

to je nesmisel v tem pomenu kot podajaš ...

na teh mestih so okrepljeno kontrolirane manipulirane zadeve ... ker je tam veliko ljudi, ki se jih nadzira ... predvsem zavira ...

 

Človek ima čakre, je kao mikrokozmos...planet je podobno kot človek v malo širšem kontekstu; ima čakre oz. energetske točke skozi katere se pretakajo kozmične energije, se transformirajo v nižjo (bolj zemeljsko)in razporedijo, tudi planet ima svoj eterični, astralni in mentalni ovoj; je malo več kot mikrokozmos in manj kot makrokozmos; je kao planetarno kozmično bitje...

 

...Bog, ki kot duša prežema planet, je prav tako veliko kozmično bitje. Kljub vsej svoji navidezni trdnosti, mestom, letalom, televizijskim studiem in podobnem je planet v bistvu telo, skozi katero se izraža telo kozmičnega bitja, ki daje planetu življenje in ima svoj načrt razvoja za vsa kraljestva narave vključno s človeškim kraljestvom. V resnici se dogaja to, da mi vsi na različnih ravneh od mineralnega kraljestva pa vse do božjega kraljestva izvajamo proces evolucije, kar bo skupaj privedlo do tega, da bo planet popolno izrazil zamisel ustvarjalnega Logosa...itd...

 

Brez veze, da grem v podrobnosti, ker še osnovni pojmi niso jasni...kakor sem opazil, naj bi se o tem učili v tretjem letniku duhovne univerze...

 

http://www.duhovna-u...iverza/3-letnik
 

 

ja sej, me zanima brezotova razlaga,kajti po njegovo je en zmožen nečesa drugi pa ne, kaj vse si bodo ljudje še izmislili.....

 

Razlago pojma "guru" sem že parkrat podal v ne vem več katerih temah...to kar večina ljudi misli, da so guruji so za moje pojme samo učenci od tapravih gurudžijev...razlika v barvi aure ali vibraciji je zelo opazna...

 

Pojem zdravilec sem pa tudi že parkrat omenil...skrajšana verzija...še enkrat...

ZDRAVILEC- oseba, ki se ukvarja z določeno vejo alternativne medicine (refleksoterapija, shiatsu, tradicionalna kitajska medicina, različne vrste masaž, bioterapija, osteopatija, zeliščarstvo, homeopatija, kiropraktika, itd...). Iz tega sledi, da se samo bioterapevt pa mogoče še kdo malo bolj intenzivno ukvarja s čakrami pri svojem delu...celo podal sem isti link...Meni je razlika več kot očitna...icon_smile_wink.gif

 

http://sl.wikipedia....iki/Zdravilstvo

 

In kot sem zgoraj napisal prvo besedo, to je EZOTERIKA, ne neko površinsko new age "flancanje"...kar pomeni, da je treba za razumevanje določenih stvari imeti vsaj malo osnovne "duhovne" podlage...

Meni se ne da več v vsaki drugi ali tretji duhovni temi omenjat ene in iste stvari...V šoli se neko snov ponovi 2x, 3x, ali se človek nauči ali pa mora doma sam delati naloge, da razume...isto je pri duhovnosti...šele s prakso (meditativno), se počasi začnejo razumevat nekatere bolj poglobljene stvari...In dokler človek tega sam ne izkusi, so vse to samo teorije in bajke...Kar se ezoterike tiče dajem informacije, ki so iz vira, ki mu 100% zaupam in na podlagi lastnih izkušenj. Kar pa še ne pomeni, da mora tudi kdo drug verjeti, zato tudi jaz poudarjam, da so pomembne lastne izkušnje. Druga stvar pa je če človek nima izkušnje ali pa sploh ne razume osnovnih pojmov...ali bo zavrgel ali pustil stvari odprte...jaz sem pač podal informacijo...Nekomu lahko pomaga osvetliti kakšno stvar, drugemu ne pomeni nič, tretji lahko dobi celo odpor, itd...v duhovnosti in zlasti v ezoteriki je to "normalno", ker je vsak človek na različni "duhovni stopnji"+ ostalo...

 

Recimo jaz v zgornjih postih prav lepo vidim podzavestno agresijo do nekaterih skupin...kar pomeni, da človek ni podzavestno jezen samo na enega, ampak na več ljudi, ki so v nekem društvu, skupnosti, ipd...tudi o tem sem že govoril in se mi preprosto ne da več...smernice so bile že parkrat nakazane...in za moje pojme, je to čisto dovolj...šele na podlagi tega se vidi koliko je človek "dojemljiv" za pravo duhovnost...tudi za mene veljajo ista pravila, tudi jaz na začetku ne zaštekam vsega in moram kaj večkrat prebrati zlasti, če ni v slovenščini in še dodatno poiskati kakšno razlago ali slovar, da razumem o čem je sploh govora. Včasih zaštekam šele čez pol leta ali še kasneje...Za nekatere izkušnje je pač potreben določen čas. Ali ima človek že kaj izkušenj o temu iz prejšnjih življenj, mu je podzavestno nekaj kar avtomatično jasno, logično, razumljivo; ali se tega uči šele zdaj, je pa drugo vprašanje...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#59 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 12. januar 2013, 18:58

O kakšni "duhovnosti" je tukaj govora, če še preproste osnove okutnih/ mističnih zadev (malo bolj poglobljeno, ne glih površinsko) niso jasne in razumljive...icon_smile_wink.gif

 

 

Človek ima čakre, je kao mikrokozmos...planet je podobno kot človek v malo širšem kontekstu; ima čakre oz. energetske točke skozi katere se pretakajo kozmične energije, se transformirajo v nižjo (bolj zemeljsko)in razporedijo, tudi planet ima svoj eterični, astralni in mentalni ovoj; je malo več kot mikrokozmos in manj kot makrokozmos; je kao planetarno kozmično bitje...

 

...Bog, ki kot duša prežema planet, je prav tako veliko kozmično bitje. Kljub vsej svoji navidezni trdnosti, mestom, letalom, televizijskim studiem in podobnem je planet v bistvu telo, skozi katero se izraža telo kozmičnega bitja, ki daje planetu življenje in ima svoj načrt razvoja za vsa kraljestva narave vključno s človeškim kraljestvom. V resnici se dogaja to, da mi vsi na različnih ravneh od mineralnega kraljestva pa vse do božjega kraljestva izvajamo proces evolucije, kar bo skupaj privedlo do tega, da bo planet popolno izrazil zamisel ustvarjalnega Logosa...itd...

 

Brez veze, da grem v podrobnosti, ker še osnovni pojmi niso jasni...kakor sem opazil, naj bi se o tem učili v tretjem letniku duhovne univerze...

 

http://www.duhovna-u...iverza/3-letnik
 

 

 

Razlago pojma "guru" sem že parkrat podal v ne vem več katerih temah...to kar večina ljudi misli, da so guruji so za moje pojme samo učenci od tapravih gurudžijev...razlika v barvi aure ali vibraciji je zelo opazna...

 

Pojem zdravilec sem pa tudi že parkrat omenil...skrajšana verzija...še enkrat...

ZDRAVILEC- oseba, ki se ukvarja z določeno vejo alternativne medicine (refleksoterapija, shiatsu, tradicionalna kitajska medicina, različne vrste masaž, bioterapija, osteopatija, zeliščarstvo, homeopatija, kiropraktika, itd...). Iz tega sledi, da se samo bioterapevt pa mogoče še kdo malo bolj intenzivno ukvarja s čakrami pri svojem delu...celo podal sem isti link...Meni je razlika več kot očitna...icon_smile_wink.gif

 

http://sl.wikipedia....iki/Zdravilstvo

 

In kot sem zgoraj napisal prvo besedo, to je EZOTERIKA, ne neko površinsko new age "flancanje"...kar pomeni, da je treba za razumevanje določenih stvari imeti vsaj malo osnovne "duhovne" podlage...

Meni se ne da več v vsaki drugi ali tretji duhovni temi omenjat ene in iste stvari...V šoli se neko snov ponovi 2x, 3x, ali se človek nauči ali pa mora doma sam delati naloge, da razume...isto je pri duhovnosti...šele s prakso (meditativno), se počasi začnejo razumevat nekatere bolj poglobljene stvari...In dokler človek tega sam ne izkusi, so vse to samo teorije in bajke...Kar se ezoterike tiče dajem informacije, ki so iz vira, ki mu 100% zaupam in na podlagi lastnih izkušenj. Kar pa še ne pomeni, da mora tudi kdo drug verjeti, zato tudi jaz poudarjam, da so pomembne lastne izkušnje. Druga stvar pa je če človek nima izkušnje ali pa sploh ne razume osnovnih pojmov...ali bo zavrgel ali pustil stvari odprte...jaz sem pač podal informacijo...Nekomu lahko pomaga osvetliti kakšno stvar, drugemu ne pomeni nič, tretji lahko dobi celo odpor, itd...v duhovnosti in zlasti v ezoteriki je to "normalno", ker je vsak človek na različni "duhovni stopnji"+ ostalo...

 

Recimo jaz v zgornjih postih prav lepo vidim podzavestno agresijo do nekaterih skupin...kar pomeni, da človek ni podzavestno jezen samo na enega, ampak na več ljudi, ki so v nekem društvu, skupnosti, ipd...tudi o tem sem že govoril in se mi preprosto ne da več...smernice so bile že parkrat nakazane...in za moje pojme, je to čisto dovolj...šele na podlagi tega se vidi koliko je človek "dojemljiv" za pravo duhovnost...tudi za mene veljajo ista pravila, tudi jaz na začetku ne zaštekam vsega in moram kaj večkrat prebrati zlasti, če ni v slovenščini in še dodatno poiskati kakšno razlago ali slovar, da razumem o čem je sploh govora. Včasih zaštekam šele čez pol leta ali še kasneje...Za nekatere izkušnje je pač potreben določen čas. Ali ima človek že kaj izkušenj o temu iz prejšnjih življenj, mu je podzavestno nekaj kar avtomatično jasno, logično, razumljivo; ali se tega uči šele zdaj, je pa drugo vprašanje...icon_smesko.gif

 

 

poglej brezo jaz mislim da ni razlike saj smelo je ne bi biti, ker beseda guru se uporablja na nekem koncu zemlje beseda zdravilec pa na drugem, moralo bi biti pa isto, kot besede čakra obsataja na enem koncu zemlje na drugem pa pač druge besede.

zame pojem kot zdravilec ni samo tisti ki masira ali ki se ukvarja s samo eno panogo, glih o tem govorim pa me potlej obtožžijo da sodim.če bi spoznal pravega zdravilca bi verjetno videl enako energijo okoli kot pravega guruja.zdaj se pa že vsak lenoritež odloči da bo zdravilec gre na 14 dnevni seminar v indijo in je že šamman, zdravilec ali guru....tudi tukaj je veliko semirajev kjer ljudje plačujejo ne vem za kašne stvari in pol jim dajo pa certifikat.tudiduhovna šola pri nas ne seže niti do kolen pravemu zdravilcu ali guruju. sploh pa zadnje čase ljudje govorijo o teh čakrah take neverjetne zgodbe kot da je to nevem katera znanost kot ta majevski koledar na koncuu se pa ni nič izkazalo prav,ker so ga itak narobe itrepertirali.

drugače se pa strinjam samo praksa je pomebna kajti s prakso pride tudi teorija, brez prakse skoraj ne moreš razumeti teorije.

to da je zemlja živi organizem se tudi strinjam....



#60 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. januar 2013, 22:38

Guru je lahko tudi zdravilec, obratno pa obstaja zelo majhna verjetnost, ni vsak zdravilec tudi guru...obstajajo določeni kriteriji oz. lastnosti, ki jih mora taka oseba (guru) izražati v real lifeu...recimo guru je sposoben komunicirat z učencem v meditaciji- telepatsko, ga med meditacijo spremljati po astralu; lahko začuti kakko se učenec počuti, kaj ga muči tudi če sta na tisoče km narazen in še marsikaj več...večina današnjih zdravilcev s certifikati, diplomami ali brez njih tega ni sposobna...ampak tega se v javnosti ne omenja toliko, vsaj ne na zahodu...

 

Če na kratko povem pojem guru je širši pojem, guru pomeni duhovni učitelj, to pa vsebuje mnogo več področij kot si obični ljudje predstavljajo, guru vodi človeka tudi preko več življenj, zdravilec ne... "duhovno zdravljenje" (ker se ne gre toliko za oblike fizičnega zdravljenja, tudi pri šamanih ne) je samo delček tega kar lahko guru ali šaman izraža...in to je bistvena razlika med tema dvema pojmoma...

Meni je to nekako samoumevno, ampak zgleda da marsikomu pri nas ni...icon_smile_wink.gif

 

Jaz uporabljam te pojme, zlasti sanskrtske in kakšne druge izraze, tako kot imajo pomen v originalu oz. nam razumljivo različico prevoda in ne tisto kar si ljudje, ki so samo parkrat slišali neko besedo o tem mislijo ali govorijo...če še živali začutijo pozitivno sevanje (kao svetleča aura) pri človeku potem bi jo morali tudi ljudje. Vsaj tisti, ki se grejo kao neko duhovnost, bi morali prej malo občutiti te stvari preden nekoga okronajo za guruja...

 

Vsak človek, ki je sposoben odpreti čakro pri drugemu to pri drugemu povzroči neko spremembo...mogoče bi bilo pa bolj ustrezno namesto "odpirati" uporabiti pojem "razvijati"...v zgornjem tekstu, ki sem ga ubacio je bilo mišljeno to...ne tisto ko nekateri odpirajo čakre, če ima kdo zaprto, jo kao očistijo ipd...to je v zgornjem kontekstu mišljeno kot "spodbujanje"...V tem kontekstu je to kar je gold omenil samo "spodbujanje" delovanja čakre in ne odpiranje, ker če bi se res šlo za odpiranje, bi človeku naredilo kakšen "klik" v glavi, spremenil bi se mu kakšen vzorec obnašanja, vzorec v podzavesti, mišljenja, ipd. in tak človek ne bi bil več isti kot je bil kakšne pol ure pred tem...

ampak to so že podrobnosti s katerimi se srečajo vsi malo bolj napredni meditanti...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#61 Damn7

Damn7
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 6. november 2013, 12:51

Jaz sem bila na ciscenju caker v Mariboru. Bila sem skepticna, sedaj pa se dosti bolje pocutim. Dejansko funkcionira. Ce koga zanima, mi naj pise na biden.nina@gmail.com



#62 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 6. november 2013, 20:14

Jaz sem bila na ciscenju caker v Mariboru. Bila sem skepticna, sedaj pa se dosti bolje pocutim. Dejansko funkcionira. Ce koga zanima, mi naj pise na biden.nina@gmail.com

lej...

če ti pišem na OS oz. mail, bi se mogoče ti pol matrala, pisala in razlagala... mene pa u bistvu niti ne zanima tolk hudo...

ampak, če bi pa bilo tuki napisano, pa bi pač mal pogledu... mogoče naknadno kej uprašu...

in kam bi te pripeljalo, če bi ti na mail pisalo 12 ljudi? bi 12x isto razlagala?

a ne bi blo mogoče lažje, če bi kar tuki napisala in povedala, kar misliš, da bi blo za povedat? in pol tuki naknadno odgovarjala, če bi kdo kej več želel vedet.

ideja pač ylflower.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0