Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Smiselna obrazložitev astrologije ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
368 komentarjev na to temo

#76 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 23. september 2008, 08:50

Besedo dolžan sem postavil pod narekovaje... tak je namreč običajni postopek... sam jo imam za dokaj neprijetno.

#77 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 23. september 2008, 11:28

Ne smisel,
smiselna obrazložitev
in za tiste,
ki se ob besedi "smisel" splašijo;
preberite si, kako je do sedaj potekal polilog
in uvidite,
da iskanje smisla ni nujno nesmiselno...
v nasprotnem
ostajamo v mejah verovanja
in slepega sprejemanja.

Pastir bi se veselil
nad novimi ovcami.


Ajd še enkrat.....ker ti ne potegne.
Iskati smiselno obrazložitev astrologije je nekako podobno iskanju
smiselne obrazložitve matematike. Neumnost. Astrologija je orodje, jezik
s pomočjo katerega razberemo stanje energije v določenem trenutku na določeni točki.
Odnos posameznika in vesolja pa je globji kot si misliš in razlage tako ali tako ne bi dojel.
Samo namig....rodiš se kot del vesolja in prav tako si vesolje kot je vesolje ti v tistem trenutku na tisti točki.
Teorije, da nate delujejo neke kozmične energije ali celo planeti so samo poizkus razlage, ki
izhaja iz nerazumevanja ustroja vesolja. Seveda obstaja nek mehanizem delovanja vsega skupaj,
a iskanje razlage brez vedenja kaj si hočeš razložiti je hm, brezveze. Nekako podobno iskanju vode v
puščavi kadar te prime žeja.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. september 2008, 11:34

Iskati smiselno obrazložitev astrologije je nekako podobno iskanju
smiselne obrazložitve matematike.

evo natancno ta primer sm hotla dat vcer, pa ga pol nism. x:o)x x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 23. september 2008, 11:57

Ajd še enkrat.....ker ti ne potegne.
Iskati smiselno obrazložitev astrologije je nekako podobno iskanju
smiselne obrazložitve matematike. Neumnost. Astrologija je orodje, jezik
s pomočjo katerega razberemo stanje energije v določenem trenutku na določeni točki.


Nisi zares doumel namena tukajšnje téme.

Astrologija postulira neke izjave, v katerih zaobjete so tudi vnaprej določene lastnosti vplivov
in ti postulati kot takšni so astrologiji temelj.
Če se ta temelj podrobno pregleda, se ugotovi, da sloni predvsem na verovanju in ne razumevanju.

Primerjava z matematiko tukaj ni na mestu oz. je odmikanje od tematike.

Odnos posameznika in vesolja pa je globji kot si misliš in razlage tako ali tako ne bi dojel.


Od kod ti vednost o tem, kar si jaz mislim in o tem, kaj sem sposoben dojeti ?
Če obstaja razlaga, obstaja inteligenca, iz katere ta razlaga izhaja... preprosto.

Samo namig....rodiš se kot del vesolja in prav tako si vesolje kot je vesolje ti v tistem trenutku na tisti točki.
Teorije, da nate delujejo neke kozmične energije ali celo planeti so samo poizkus razlage, ki
izhaja iz nerazumevanja ustroja vesolja. Seveda obstaja nek mehanizem delovanja vsega skupaj,
a iskanje razlage brez vedenja kaj si hočeš razložiti je hm, brezveze. Nekako podobno iskanju vode v
puščavi kadar te prime žeja.


Ne vem, kam si zašel s svojimi primerjavami
ampak očitno nisi ravno pozorno prebiral tega, kar je bilo dosedaj napisano.
Seveda mi je jasno, kaj si hočem razložiti.

Še enkrat, samo zate:

Dejstvo: V astrologiji se vplivom planetov pripisuje specifične lastnosti.
Vprašanje: Po kakšnem ključu so bile te lastnosti definirane ? Definirane so bile namreč s strani ljudi.

P.S.

To, da vplivi obstajajo, smo že predebatirali. Jasno, da obstajajo, a o tem zares niti ne teče beseda.

P.P.S. Primerjavam se rajši okani, niso najbolj posrečene.

#80 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 23. september 2008, 11:58

Ajd še enkrat.....ker ti ne potegne.
Iskati smiselno obrazložitev astrologije je nekako podobno iskanju
smiselne obrazložitve matematike. Neumnost. Astrologija je orodje, jezik
s pomočjo katerega razberemo stanje energije v določenem trenutku na določeni točki.
Odnos posameznika in vesolja pa je globji kot si misliš in razlage tako ali tako ne bi dojel.
Samo namig....rodiš se kot del vesolja in prav tako si vesolje kot je vesolje ti v tistem trenutku na tisti točki.
Teorije, da nate delujejo neke kozmične energije ali celo planeti so samo poizkus razlage, ki
izhaja iz nerazumevanja ustroja vesolja. Seveda obstaja nek mehanizem delovanja vsega skupaj,
a iskanje razlage brez vedenja kaj si hočeš razložiti je hm, brezveze. Nekako podobno iskanju vode v
puščavi kadar te prime žeja.

Mislm, da je xyz-ovo vprašanje blo čist na mestu. In noben mu ni dal kakega konkretnega odgovora, razen takega v stilu, da ne šteka. Seveda ma v tem vesolju vse medsebojni vpliv, nič novega. Ampak očitno noben teh vplivov ne zna natančno razložit. Recimo, že preprosto vprašanje sideričnega sistema vs. tropičnega. Čist drug izračun - katere sile in vplive se upošteva v enem primeru, katere v drugem?

#81 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 23. september 2008, 11:58

Z meditativnimi praksami [raznimi] se da vplive vesoljske, planetarne omiljevat, ozaveščat, ... Eni pravjo, tudi presegat, preobraževat v mejah možnosti ... )

#82 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 23. september 2008, 12:08

Z meditativnimi praksami [raznimi] se da vplive vesoljske, planetarne omiljevat, ozaveščat, ... Eni pravjo, tudi presegat, preobraževat v mejah možnosti ... )

:palec:

#83 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. september 2008, 12:26

Z meditativnimi praksami [raznimi] se da vplive vesoljske, planetarne omiljevat, ozaveščat, ... Eni pravjo, tudi presegat, preobraževat v mejah možnosti ... )


Zgoraj nekje sem omenil, da berem Eksperiment namjere, avtorice L. McTaggart. Eno njenih bistvenih postavk pri kreiranju želenih dogodkov z vzpostavljanjem jasne namere, je mogoče povezati tudi z astrologijo.
V osnovi sicer izhaja iz tega, da jasna namera prinese spremembo, a obravnava tudi primere, ko sicer stvari, ki definitivno delujejo (skupinska molitev za ozdravitev bolnih) niso delovale. Vprašanje je torej, kdaj namero oblikovati, da bo delovala. Definitivno je tudi ona prepričana, da na to vpliva geomagnetna in solarna aktivnost (torej astrološka pogojenost). Geomagnetno aktivnost opredeljuje z indeksom K (od 0 do 9) ali z indeksom a, ki ima večjo lestvico (0 do 400). Če hočeš, da bo tvoja namera prinesla dobre rezultate, moraš delovati s kreiranjem namere takrat, ko je K vsaj 5 oziroma a vsaj 200, sicer popušiš (v tem primeru pa lahko kakšno pizdarijo zgolj omiliš). Za določanje tajminga kreiranja namere pa seveda ne predlaga nasvetov astrologa, ampak internetne strani, iz katerih lahko geoaktivnost odčitaš.
Kak dober astrolog bi lahko verjetno precej "naredil" iz primerjave svojega znanja/intuicije z odčitki geomagnetnih aktivnosti.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#84 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 23. september 2008, 12:53

V bistvu je to običajna praksa v ritualni magiji, kot dandanes poznani.
Neomajna volja je eno, dane okoliščine pa drugo,
zato se naj bi med drugim izračunalo ugoden trenutek,
ki naj bi tej volji olajšal delo...

kot je že (mislim da) kuvrtat omenil,
se tovrstna praksa izvaja predvsem v sklopu kabale
in posledično pogosto v sklopu drevesa življenja.

#85 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. september 2008, 13:06

ni nekaj takega že delal Gerkman?


Pojma nimam. Gerkman mi pa je zanimiv zaradi svojega astrološkega programa - ko je ena tetka vanj pred leti vnesla moje podatke, so ven padli prav neverjetni konkretni zadetki (npr. oseba je živela brez enega od staršev, verjetno očeta).
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#86 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 23. september 2008, 14:04

Kako pa so bili ugotovljeni in tako zelo natančno zaznani ti vplivi? Se pravi - kdo je ugotovil, da mars vpliva tko, venera tko itd.
In še vedno je vprašanje samega izračuna postavitve planetov, npr. siderični vs. tropični - katere kozmične sile se upošteva v enem primeru, katere v drugem? In potem še kitajski, tibetanski itd...

ja.. saj ne x:)x .. punctually!

#87 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 23. september 2008, 14:37

Če se ta temelj podrobno pregleda, se ugotovi, da sloni predvsem na verovanju in ne razumevanju.

hm.. kaj nam pa predstavlja neko razumevanje? izhaja tudi pravzaprav iz verovanja a ne? posplošeno iz verovanja, da lahko kontroliramo naša življenja.

Še enkrat, samo zate:

Dejstvo: V astrologiji se vplivom planetov pripisuje specifične lastnosti.
Vprašanje: Po kakšnem ključu so bile te lastnosti definirane ? Definirane so bile namreč s strani ljudi.

P.S.
To, da vplivi obstajajo, smo že predebatirali. Jasno, da obstajajo, a o tem zares niti ne teče beseda.

P.P.S. Primerjavam se rajši okani, niso najbolj posrečene.

saj imamo tukaj razlago :palec: (kratko in jedrnato :))

zgleda, da se razlaga vpliva planetov na nas skriva v vsakem posamezniku kako intuitivno to zaznava.. mogoče je pa odgovor spet samo v nas a?

#88 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 23. september 2008, 15:10

hm.. kaj nam pa predstavlja neko razumevanje? izhaja tudi pravzaprav iz verovanja a ne? posplošeno iz verovanja, da lahko kontroliramo naša življenja.


V bistvu v teh treh stavkih ne vidim ravno povezave.
Skorajda vsak veruje, da lahko kontrolira svoje življenje... kakšno razumevanje naj bi iz tega izhajalo ?
Nauk o vzroku in posledici je dosti bolj preprost, še posebej če se ga definira na način, kot to astrologi počno...

Pri konstrukciji avtomobila, npr., so vzroki in posledice do te mere raziskani, da se ti lahko vsak dan, če se hočeš,
prevažaš z avtomobilom po cestah in če nekaj ne funkcionira, se to da popravit' oz. izboljšat'.
Ve se, npr., kako doseči izgorevanje in kako se ga da izkoristiti za pogon motorja, torej: zakaj zadeva funkcionira itd itd..
Vidiš morda tu povezavo z razumevanjem, kot od mene mišljenim ?

saj imamo tukaj razlago :palec: (kratko in jedrnato :))

zgleda, da se razlaga vpliva planetov na nas skriva v vsakem posamezniku kako intuitivno to zaznava.. mogoče je pa odgovor spet samo v nas a?


Kaj pa vem... glede na to, da statistike nekako sovpadajo z definicijami, so tu očitno neke osnovne smernice,
ki naj bi pričale o načinih, na katere naj bi sile planetov in njih kombinacij delovale na osebo,
sploh glede na to, kje in kdaj se le-ta nahaja...

vprašanje je le, do kakšne mere so te definicije natančne in ali se te vplive sploh da posplošiti...
najverjetneje bi bila tudi v astrologiji potrebna reforma,
a dokler je večini nek sistem udoben in med drugim tudi donosen, se to verjetno ne bo zgodilo.
Tudi ni za zamolčati, da je astrologija za mnoge neke vrste fetiš.

#89 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. september 2008, 15:19

vprašanje je le, do kakšne mere so te definicije natančne in ali se te vplive sploh da posplošiti...



Te dni so duhovni zdravilci precej neuspešni - glej indeks K x:o)x

http://www.swpc.noaa.gov/today.html
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#90 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 23. september 2008, 21:08

Nisi zares doumel namena tukajšnje téme.

Astrologija postulira neke izjave, v katerih zaobjete so tudi vnaprej določene lastnosti vplivov
in ti postulati kot takšni so astrologiji temelj.
Če se ta temelj podrobno pregleda, se ugotovi, da sloni predvsem na verovanju in ne razumevanju.

Primerjava z matematiko tukaj ni na mestu oz. je odmikanje od tematike.

Seveda je primerna, te "izjave" so samo simbolni jezik. Planeti so tukaj uporabljeni samo kot ustrezen
način (primeren človeškemu razumevanju) ubeseditve energetskega stanja.

Od kod ti vednost o tem, kar si jaz mislim in o tem, kaj sem sposoben dojeti ?
Če obstaja razlaga, obstaja inteligenca, iz katere ta razlaga izhaja... preprosto.

Ne rabim nevemkakšne vednosti, ker je zadeva kristalno jasna. Gre za to da je zaradi enosti vesolja teh interakcij
med nami in "ostalim" vesoljem na vseh možnih nivojih zadeva nemogoče dojemljiva. Še posebej če se sprašuješ o
smiselni razlagi astrologije. Pa tudi drugače x:Dx x;)x
Poglej, prav tako kot nek planet ali dogajanje v vesolju vpliva nate enako vplivaš ti na ta planet ali dogajanje.
Zdaj se pa zamisli o svojem vprašanju.

Ne vem, kam si zašel s svojimi primerjavami
ampak očitno nisi ravno pozorno prebiral tega, kar je bilo dosedaj napisano.
Seveda mi je jasno, kaj si hočem razložiti.

Še enkrat, samo zate:

Dejstvo: V astrologiji se vplivom planetov pripisuje specifične lastnosti.
Vprašanje: Po kakšnem ključu so bile te lastnosti definirane ? Definirane so bile namreč s strani ljudi.

P.S.

To, da vplivi obstajajo, smo že predebatirali. Jasno, da obstajajo, a o tem zares niti ne teče beseda.

P.P.S. Primerjavam se rajši okani, niso najbolj posrečene.

zakaj specifične sem že povedal.pač jezik simbolov.
Primerjave so pa bolj natančne kot vidiš. Morda je v tem težava. Ko boš dojel primerjavo,
boš najverjetneje uvidel tudi nesmisel svojega vprašanja.
x^x
Norost je vcasih najvecja modrost…

#91 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 23. september 2008, 21:48

Seveda je primerna, te "izjave" so samo simbolni jezik. Planeti so tukaj uporabljeni samo kot ustrezen
način (primeren človeškemu razumevanju) ubeseditve energetskega stanja.


Planeti uporabljeni ? Kako so, prosim te lepo, planeti uporabljeni kot primer ubeseditve ? Lapsus !

Ne rabim nevemkakšne vednosti, ker je zadeva kristalno jasna. Gre za to da je zaradi enosti vesolja teh interakcij
med nami in "ostalim" vesoljem na vseh možnih nivojih zadeva nemogoče dojemljiva. Še posebej če se sprašuješ o
smiselni razlagi astrologije. Pa tudi drugače x:Dx x;)x
Poglej, prav tako kot nek planet ali dogajanje v vesolju vpliva nate enako vplivaš ti na ta planet ali dogajanje.
Zdaj se pa zamisli o svojem vprašanju.


Zamislil sem se že, pametnjakovič x;)x in tudi že prišel do nekih odgovorov,
med tem, ko se ti zabavaš s preobračanjem besed
in ne nudiš nikakršne razlage, temveč operiraš z ezoteričnimi floskulami.
Prav tako kot planet vpliva name, vplivam jaz na planet ? Prav tako ? Ah, ne bom se niti spuščal v tole x:Dx xrolleyesx

zakaj specifične sem že povedal.pač jezik simbolov.
Primerjave so pa bolj natančne kot vidiš. Morda je v tem težava. Ko boš dojel primerjavo,
boš najverjetneje uvidel tudi nesmisel svojega vprašanja.


Ne, ko bi dojel, kakor TI temu praviš, primerjavo (če ni v kali zgrešena, kar je možno),
bi smisel mojega vprašanja dosegel popolnost.

Naj te še enkrat popravim: ne obstaja jezik, ki ne bi bil jezik simbolov. Besede namreč SO simboli.

_ _ _

Ne vem, tudi kdaj prebereš tisto, kar napišeš ?

#92 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 23. september 2008, 21:56

_ _ _

Torej;

Kar se mene tiče, je zame tematika zaključena.
Dobil sem nekaj odgovorov oz. namigov, sedaj bom potreboval pač čas, da se jim posvetim in dojamem kar lahko.
Med drugim se je tudi potrdila slutnja, da je za veliko število ljudi astrologija nekaj,
kar se jemlje kot nekaj samoumevnega (oz. kakor temu Hrvati lepo rečejo "zdravo za gotovo"),
kar je pač vseprisoten fenomen v človeški rasi (res nič drugače kot pri npr. fanatičnih vernikih nasplošno). Žalostno, na nek način.
To seveda, hvala "bogu", ne velja za vse.

Vsekakor se vam vsem zahvaljujem na času in idejah, pa tudi na smehu,
katerega ste mi namerno in nenamerno :fool: posredovali.

Če se slučajno, po nekakšnem čudu, pojavijo sveže ideje, se bom seveda udeležil splošnega veselja.

Čao,
XYZ

#93 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 23. september 2008, 21:59

_ _ _

Čao,
XYZ

:palec:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#94 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 24. september 2008, 07:20

_ _ _

Torej;

Kar se mene tiče, je zame tematika zaključena.
Dobil sem nekaj odgovorov oz. namigov, sedaj bom potreboval pač čas, da se jim posvetim in dojamem kar lahko.
Med drugim se je tudi potrdila slutnja, da je za veliko število ljudi astrologija nekaj,
kar se jemlje kot nekaj samoumevnega (oz. kakor temu Hrvati lepo rečejo "zdravo za gotovo"),
kar je pač vseprisoten fenomen v človeški rasi (res nič drugače kot pri npr. fanatičnih vernikih nasplošno). Žalostno, na nek način.
To seveda, hvala "bogu", ne velja za vse.

Vsekakor se vam vsem zahvaljujem na času in idejah, pa tudi na smehu,
katerega ste mi namerno in nenamerno :fool: posredovali.

Če se slučajno, po nekakšnem čudu, pojavijo sveže ideje, se bom seveda udeležil splošnega veselja.

Čao,
XYZ


Uletavam malo pozno in tudi nisem brala natančno prejšnjih postov. Bi v glavnem glede tega zadnjega nekaj povedala.

Najprej glede te tvojega prvega vprašanja: se mi ne zdi nič slabega, če dvomiš in se sprašuješ. Dejansko je v knjigah malo dobrih razlag astrologije ali pa morda še kje drugje. Sama se s tem vprašanjem veliko ukvarjam. Kozorogi vedno skušamo stvari definirati in strukturirati.

Dvom in mnenje je čisto OK. Se pa spomnim da me je pred leti na psihološkem forumu pogrel prispevek sošolca na faksu, ki pa je brez vsakršnega znanja o astrologiji na podlagi enega samega članka o raziskavi (ki ga je slučajno našel), ki je zavračala določene astrološke predpostavke, vehementno DOKAZOVAL, da je astrologija znanstveno ovržena. Tipu se seveda ni sanjalo niti o Gauquelinovih raziskavah, kaj šele o sodobnejših spoznanjih. Kot škorpjona ga je astrologija vrerjetno na nek način privlačila, vendar se je obrambno odzval z svoji dokazovanjem o njeni neveljavnosti. Podobno se na astrologijo spravljajo tudi marsikateri znanstveniki in ob tem zanemarjajo načelo znanstvene nepristranskosti - postanejo pravi dogmatiki. Očitno se astrologije bojijo, zato tako odreagirajo. Tudi nekateri prof. na oddelku za psihologijo imajo takšne reakcije. Vehementno se zgovarjajo na študije, ki astrologijo zavračajo, nevedoč, da te študije temeljijo na butastih hipotezah (ker seveda o astrologiji nič ne vedo) in da predstavljajo statističen primer: "Garbage in - Garbage out.

Bi pa rekla glede tega, da ljudje jemljejo astrologijo za samoumevno to: Morda res marsikdo jemlje astrologijo za samoumevno, vendar pa bi močno poudarila, da jo vsakdo, ki se zelo poglobi vanjo in jo dalj časa tudi prakticira jemlje predvsem kot IZKUSTVENO vedo. To pomeni, da je astrologija predvsem stvar izkušnje in ne vere. Še mene kot precejšnjega previdneža je nemalokrat dobesedno presunilo kako skladna je simbolika nebesnih teles z notranjimi in zunanjimi dogajanji.

Po drugi strani pa astrologija tudi ni stvar vere, ker že ima znanstvene dokaze in to ne samo s strani Gauquelina. Teh sicer ni veliko, kar pa je v precejšnji meri stvar same specifike astrološke simbolike - tematika je zelo kompleksna. Sama se s tem precej ukvarjam in upam da mi bo enkrat v prihodnje uspelo ustvariti celovit pregled te tematike tudi za slovenske bralce. Na ta način bo morda marsikaka nejasnost manj konfuzna.

Lp

#95 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 24. september 2008, 07:51

Hm, jest bi pa tole prašov.Sam sem v svojem lajufu naletel na par ljudi, ki se intenzivno bavijo z astrologijo in trdijo, da so teli zimzeleni programi ala Astro.com,JANUS, Kepler..itd za računanje natalne karte napačni, ker naj bi te podatke dala Nasa z svojimi izračuni ozvezdij glede na lego Zemlje določen čas in so neka rutina.Tako tudi trdi nš Atanta.Ljudje z kateri sem se pogovarjov in so jim naredili novo "natančnejšo" natalno karto so rekli da so bli presenečeni ker je pač večja točnost.Torej mi da mislt da je morda res.Kdo kej več ve od tega in se je tega celo posluževal :irs:

#96 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 24. september 2008, 08:06

Hm, jest bi pa tole prašov.Sam sem v svojem lajufu naletel na par ljudi, ki se intenzivno bavijo z astrologijo in trdijo, da so teli zimzeleni programi ala Astro.com,JANUS, Kepler..itd za računanje natalne karte napačni, ker naj bi te podatke dala Nasa z svojimi izračuni ozvezdij glede na lego Zemlje določen čas in so neka rutina.Tako tudi trdi nš Atanta.Ljudje z kateri sem se pogovarjov in so jim naredili novo "natančnejšo" natalno karto so rekli da so bli presenečeni ker je pač večja točnost.Torej mi da mislt da je morda res.Kdo kej več ve od tega in se je tega celo posluževal :irs:


Tudi jaz sem že opazla to - prihaja do manjših razlik, ki pa si lahko na mejnih področjih pomembne. Sem tudi zasledila že, da naj bi bile določene efemeride bolj natančne od drugih. Mislim da je najbolje uporabljati kupljen program. Programi z neta tudi ne dajejo vedno zadovoljivo zadostno število aspektov. Malo dnarja - malo muske.

#97 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 24. september 2008, 08:18

Hm, sam jest sm gledov Janusa in Keplerja ki sta za kupit in sem primerjal svojo natalno karto z izračunom na brezplačni varjanti Astro.com in sem dobil čisto enake izračune x:Dx oziroma gre za odstopanja za 00"01, kar seveda ni ne vem kaj spet .
Ne vem.Atanta trdi, da so vsi programi narejeni na istih izračunih planetov za katere je poskrbela Nasa, tako da je treba met res nekej posebnega, samosvojega.Hm, kje bi se to dalo dobit.In tam so baje zlo velke razlike, tut za cel znak celo :o|o:

#98 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 24. september 2008, 08:40

Hm, sam jest sm gledov Janusa in Keplerja ki sta za kupit in sem primerjal svojo natalno karto z izračunom na brezplačni varjanti Astro.com in sem dobil čisto enake izračune x:Dx .
Ne vem.Atanta trdi, da so vsi programi narejeni na istih izračunih planetov za katere je poskrbela Nasa, tako da je treba met res nekej posebnega, samosvojega.Hm, kje bi se to dalo dobit.


Sem za astro.com preverla in daje enake podatke kot moj solar fire. Sem pa enkrat eni punci popravljala njene podatke, ki jih je dobila na nekem brezplačnem programu.

#99 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 24. september 2008, 08:55

Sem za astro.com preverla in daje enake podatke kot moj solar fire. Sem pa enkrat eni punci popravljala njene podatke, ki jih je dobila na nekem brezplačnem programu.


Aha.No bom še testirov solar fire.Me prov zanima kaj bo ta pokazov

#100 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. september 2008, 10:29

Astrologija je hecna zadeva. Po eni strani strani marsikatero lastnost človeka zadene, po drugi strani pa je tako splošna, da bi lahko veljala za kogarkoli na tem planetu, ne glede na to, kdaj in kje se rodi. Sem že večkrat bral čisto druge horoskope ljudem, ki ti horoskopi niso bili narejeni zanje, in neverjetno: vsi so mi pritrjevali, kako so kar precej točni. Pa tudi ko sem sam bral razlage aspektov: tako splošni so, da bi se zlahka prepoznal v njih, če bi le hotel.

Planeti baje tako močno vplivajo na novorojenčka, da mu oblikujejo značajske lastnosti; a kako to, da ne vplivajo že prej? Ali je tako močno zaščiten v maternici? In kako to, da večina astrologov še vedno ne upošteva, da planeti niso več v tistih položajih, kot jih določa klasična astrologija, temveč je vse skupaj zamaknjeno, kar so čista znastvena astronomska merjenja? A še bolj zanimivo vprašanje: zakaj kljub temu, da so planeti v drugih znamenjih (mislim, da so pomanknjeni nekaj stopinj nazaj), ljudje, ki so rojeni ob tistem času, kažejo značajske lastnosti znamenj, kot če planeti ne bi bili v novem položaju?
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0