Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Uzivati


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
42 komentarjev na to temo

#1 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

A je res to vse kar je tukaj rast? Zakaj si vedno izbiramo tezji del poti, da zrastemo? Zakaj ravno skozi tezave, prepricevanja.. jezo, in vse kar je negativnega..? Zakaj si ne bi na tej zivljenski avanturci privoscili raje uzitek?

Tjazy
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

veš eno je tko, da te sama usoda privede do tega torej ,da ti je elegantno postlano´, da se rodiš z vsemi neproblemi zato ,ker ti pač starši to omogočajo; ti je odobreno zarad okolice.

vedno je tko, če želiš uživat moraš znat uživat. ne glede nato al si si to zabavo´zaslužil al ti je ta zabava podarjena .



pokowc

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

poudarek je, da se izpopolnjujemo.
dopolnjujemo si tisto, za kaj smo enkrat´ se izognili odrešitvi´ .

´´Tezko nam je..pa se kar rinemo nekam..da nam bo ja se tezje..Ne vidim "pointa"teh tezav!´´ ----------
....veš po moje je to tko, ko se nekak razsvetliš´ potem sam problem´ te poišče, da boš še boljše razsvetljen. Sej,ko se ti naloge dela´takrat počivaš.



Ne izgubi upanja; prihodnost je tvoja. kot pravilni pogled na sedanjost .




pokowc

#4 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

Kakšna simpatična tema! Hvala ti, Tjazy! :))

Jaz pri sebi opažam sledečo razliko:
včasih bi naredila ogromno, da bi bili vsi srečni. Sedaj se zavedam, da, če jaz nisem srečna, tudi ljudje v moji bližini ne bodo. Če se ne bom imela rada, me tudi drugi ne bodo imeli. OK ---> To je itak jasno že vsem... ;))

Če pridem do točke, situacije, ... , ko se čutim prizadeta, ne bom vztrajala v bolečini, temveč bom potegnila tisto lepo/dobro/pozitivno iz nje. Tako jo bom sprejela! Pri tem, da jo sprejmem kot tako, mi pomaga Ljubezen, ki jo čutim do sebe.

V sebi (tekom časa - kolikor dolgo to pač že je) slej ko prej pridem do trenutka, ko sem hvaležna za to ogledalce, ki mi je pokazalo tisto mojo ran(ic)o. Hvaležna sem za trenutek bolečine, ker mu sledijo trenutki nepopisne sreče! :))

Seveda sem polna ega. Omejitev. Itak! :))

Ampak ... hej, človek sem! Dovoljene so mi napake!

Dovoljujem si biti nepopolna, četudi grem po Poti k Popolnosti... ;)))

Veliko Ljubezni! :)

Bodite mi sončkasti še naprej,

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

Absolutno sem za. Uzitek. Vendar ga po mojem drugace pojmujemo.
Tudi tezave. V tem pa je ravno finta.
Zakaj ravno tezave? Ne vem, zakaj... Zakaj pa ne ravno tezave? Zakaj bi koga skusali prisiliti, da bo najbolj uzival ali dajal pac prednost tistim recem, v katerih sami najbolj uzivamo...
Ce nekdo uziva v tezavah - preprosto - ima jih.
Ce jih ne mara, pa pojmuje zadeve drugace in v glavnem zivljenjskih okoliscin ne vidi kot tezave.

Zakaj je vecno prisoten ta "baje"? Kdo pravi - in KAJ? Kot da bi nekaj moralo biti tako in tako. Zakaj? Kdo to pravi? Kje to pise?
Zakaj ta nekaksna jeza ali vsaj jezica ali zagrenjenost ali ... - tole veje potem od tu, od tvojega posta, Tjazy...

Eh, zdaj bos mislil, da te napadam etc.... Imela sem v mislih tvoj ton - ki veje pac iz tvojega posta...

Jasno, da sem za to, da mi je fino... samo...
... pa smo spet pri tem, kaj je komu fino...

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

Z nasprotujočimi mnenji odkrivamo,rastemo in konec koncev uživamo.Uživamo s trenutkom,ko dojamemo razlike protislovij vseh med nami,ko razumemo sogovornika oziroma sprejmemo njegov pogled na užitek,jezo,njegovo igro,karkoli.Takrat se nam odpre nov svet percepcij,ki nas bogati,...postanemo odprti in uživamo.Zato se tudi različno odzivamo na vsa ta mnenja na forumu,nekatera so nam bližja,nekatera nas razjezijo;bližja mnenja nas potrdijo,nasprotujoča mnenja pa nas,... oziroma mi odkrivajo nov svet in bogatijo,da lahko uživam sam pri sebi.Taka različna mnenja morajo bit,ker če ne bi bilo vse preveč medlo,dolgčas,...skratka potem lahko uživam,jem,pijem,se zabavam,objemam,....v tem trenutku sem srečen!
Glej naprej, če se le da,...

#7 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

Vsekakor sem za. Prepustimo se užitku in njegovi zaplnitvi. Vendar pa se znotraj užitka skriva tudi past, ki je užitek sam. Le redkokdaj smo namreč zadovoljni s trenutno stopnjo užitka(za lažje predstavljanje: uživamo v prvem kozarcu vina, in nato v tretjem in četrtem in tako naprej), užitek sam od nas zahteva,da uživamo bolj in bolj, da ustavimo čas in se mu popolnoma prepustimo. Zahteva, da se mu prepustimo in skupaj s Šivo in Dionizom odplešemo ples uničenja in ponovnega stvarjenja. Uživajmo torej dokler le moremo.

N
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

..ja dokler Moremo, pa dokler Znamo .
jest trenitram notranji mir, da ga imam kljub uživaštvu, nekak prakticiram skupaj.
aj lahko se bojimo prekomernega uživaštva, sej nas nehote lahko potegne po tej poti.

uživati: ne poznati napak!


pokowc

#9 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 5. oktober 2002, 01:00

kaj pa če.... kaj pa če uživaš v izražanju samega sebe pa okolica ni naklonjena temu ... kaj pa če naprimer uživaš v izražanju samega sebe skozi petje pa imaš ziro posluha, pa da uživaš v družbi ne sam v kopalnici, pa če imaš najraje če ti še kdo pritegne pa imaš še vedno ziro posluh .... kaj pa potlej .... ja kdo te bo pa poslušal .... kaj ti ostane samo kopalnica ...

andrej

#10 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. oktober 2002, 01:00

kopalnico ima tra la la, kopalnico ima tra la la ...
ja, pa sej uziva, pa cetudi v kopalanici :)
torej, ce hoce biti sprejet se od drugih, se vprasa zakaj?
...

verjetno v tretjem svetu ne uzivajo kaj dosti,
oz. lacni in bolni.

#11 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 5. oktober 2002, 01:00

Jaz se trudim uzivati v zivljenju. Uzivanje povezujem z veseljem, s sreco in radostjo v zivljenju. Vse kar se ti pripeti v zivljenju, dobro in slabo, te napolni s pozitivno energijo. Izogibati se negativnostim ni glih prava resitev. Dobro ce je zerjavica prevroca se umaknes. Vendar clovek mora okusiti tudi slabe in negativne zadeve, da se zave da je ziv. Malo mazohisticno, ampak tako se najbolj zaves samega sebe. Najvecji uzitek je, ko se ti ugodno razplete negativna stvar. To je zelo redek pojav, pa vendar je to najvecji uzitek.

Poznam bratovega prijatelja, ki uzivancijo pojmuje zelo negativno. Obnasa se po tem vzorcu. Uziva v tem da mu je nekdo favsljiv. Tudi on sam je zelo favsljiv clovek. Zelo je bil nesrecen, ko je moj brat zacel hoditi s punco in si nasel sluzbo. Potem pa si je koncno nasel tudi on sluzbo, pa punca. Jaz in bratec sva mu iskreno privoscila sluzbo in punco. Zaradi te geste je bil zopet nesrecen, ker mu nisva bila favs, zdaj se naju izogiba na kilometre. Ne razumem ga. Clovek mu cestita on pa ne uziva v tem.
Ja sam ka mali pao s lipe

#12 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 5. oktober 2002, 01:00

Pa sej bi moral vedeti: užitek je lahko tud nekakšen wu wei, kot bi rekli doaisti. Al pa pustiti biti(Tine Hribar).

N
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 5. oktober 2002, 01:00

.po moje se je treba izraziti skozi svoje občutke. spet potešit čutni nagon. gre se zato, ne glede na okolje, a te odobrava al ne, poiskati skrite kotičke svojega izražanja; ne glede na spol, leta ali status.
Sej še vedno lahko greš v gmajno´, se slečeš in tečeš gol,pa se lahko nato pohladi´ tvoja izraženost. Pride do izraza tudi taka sprostitev.
morda nočno golo kopanje v morju, al pa sprehajanje v pižami na obali,

pokowc

#14 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 5. oktober 2002, 01:00

ja, al pa poješ v okolju kjer je muska tako glasna, da te nihče ne sliši, al pa na kmečki veselici, kjer so vsi tako pijani, da sploh ne vejo kaj to posluh je.....

andrej

#15 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 7. oktober 2002, 01:00

Vsaka situacija, dogodek, ... le obstaja. Le je. Neka misel se pojavlja na začetni strani Luninega.net-a, ki opisuje to. Žal se je ne spomnim in bom uporabila svoje besede... ;))

Verjamem, da vsaka situacija, dogodek, v katerega sem tako ali drugače vpletena, je samo dogodek, situacija, katera se je pripetila. Sama po sebi ni ne pozitivna niti negativna. Vendar smo se ljudje Navajeni odločati in predalčkati. Etiketirati. In, če se že moram odločiti, potem je pozitivna. Izhodiščna točka. Potem pa še najdem tisto nekaj pozitivnega v njej... :))

Ne bom nakladala, kako je to enostavno, ker ni. Meni ne. Sem pa razvila sposobnost sprejemanja. To je tisto, kar meni osebno pomaga, da me ne zvije, kadar se mi pripeti kaj takega, kot je dogodek, ki ga je omenil Tjazy.

O petju pa: Andrej, mar ne bi pel lepše in iz srca, če bi samo pel, brez obremenjevanja...? Sicer pa: kdo je pa rekel, da bi te ljudje SLIŠALI, četudi bi te poslušali... ;)))

Veliko Ljubezni...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 7. oktober 2002, 01:00

hoj, jest pa Pojem na glassss ,ko priklopim sesalec za prah *:o)
jah on´´vriska po svoje, potem pa tut jaz . Oba sva potem slišna in neslišna:)

pokowc

#17 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 8. oktober 2002, 01:00

Našla!

Misel, ki sem jo iskala... ;)))

*** V zivljenju ni dobrih ali slabih stvari - so samo razlicne okoliscine. by EYECATCHING ***

Se mi zdi, da se ne morem bolj strinjati, kot se... ;)) :)))

Suzana



*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#18 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 13. oktober 2002, 01:00

Hello,
mene pa zanima, kdaj točno se bodo zadeve v Tunjicah odvijale?!
Dopoldne imam sicer faks, ampak, če bo popoldne bom pasigurno pršla!?

#19 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 15. april 2004, 10:27

Ja, je že tako, da so težave - ki jim jaz pravim priložnosti, tiste, ki nam bogatije, tiste ki nam dajejo lekcije in s pomočjo katerih izpolnjujemo naša poslanstva. Saj običajno dobimo najpreč več nežnih opozoril,pa jih dostikrat spregledamo, tiste prave priložnosti so pa tako očitne, da jih ne moremo spregledati in se jim ne moremo izogniti.

Se pa da take priložnosti sprejeti v duhu, da so namenjene nam, da nam ponujajo priložnost napredka in da bomo spet majčkeno zrasli, da nam pa Življenje, ki nas ljubi stoji ob strani in potem smo že precej blizu užitkov x;)x .

Naj vam vsaka priložnost prinese dosti lepega
xwizardx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#20 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 15. april 2004, 12:20

:sori: Samo skozi trpljenje se rešimo trpljenja. :palec:

#21 Vreme kje spotakne

Vreme kje spotakne
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 89

Objavljeno: 15. april 2004, 17:50

A je res to vse kar je tukaj rast? Zakaj si vedno izbiramo tezji del poti, da zrastemo? Zakaj ravno skozi tezave, prepricevanja.. jezo, in vse kar je negativnega..? Zakaj si ne bi na tej zivljenski avanturci privoscili raje uzitek?

Tjazy

Prva pomembna stvar je, da dobro jes. Brez hrane ne mores zrasti. Poznam en par, ki se ni dobro hranil pa otrok ni zrastel. Res. Ce ne verjames ti povem, da se pisejo Omladin in so iz Celja. Lahko prides pa bos videl. Ne lazem.

#22 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 15. april 2004, 18:14

A je res to vse kar je tukaj rast? Zakaj si vedno izbiramo tezji del poti, da zrastemo? Zakaj ravno skozi tezave, prepricevanja.. jezo, in vse kar je negativnega..? Zakaj si ne bi na tej zivljenski avanturci privoscili raje uzitek?

Tjazy

Prva pomembna stvar je, da dobro jes. Brez hrane ne mores zrasti. Poznam en par, ki se ni dobro hranil pa otrok ni zrastel. Res. Ce ne verjames ti povem, da se pisejo Omladin in so iz Celja. Lahko prides pa bos videl. Ne lazem.

haha x:Dx

Jaz pa uzivam, ko berem te bedarije.. hihi, toliko smeha pa se ne ... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

#23 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 16. april 2004, 16:56

A je res to vse kar je tukaj rast? Zakaj si vedno izbiramo tezji del poti, da zrastemo? Zakaj ravno skozi tezave, prepricevanja.. jezo, in vse kar je negativnega..? Zakaj si ne bi na tej zivljenski avanturci privoscili raje uzitek?

Tjazy

Prva pomembna stvar je, da dobro jes. Brez hrane ne mores zrasti. Poznam en par, ki se ni dobro hranil pa otrok ni zrastel. Res. Ce ne verjames ti povem, da se pisejo Omladin in so iz Celja. Lahko prides pa bos videl. Ne lazem.

Ja vreme KJER spotakne,smo dojel!
Pač smo eni bolj tupi kot ti. A NE? x^x
Vsaka ovira je priložnost.

#24 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 30. april 2004, 19:50

Ja Lunca :palec:
pa sva spet pr Kojcu aneda :flower: :switz: :C: xokx :detelca:

clean
peace and love
Klinar

#25 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. maj 2004, 05:21

Kadar kdo dela z užitkom, dela tudi s skrbjo. x8Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0