Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Uzivati


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
42 komentarjev na to temo

#26 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. maj 2004, 10:22

Kadar kdo dela z užitkom, dela tudi s skrbjo.

x^x :palec:

#27 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 6. maj 2004, 20:41

Zakaj si vedno izbiramo tezji del poti, da zrastemo?

Ne vem. Ampak Tjazy, a ti ne rasteš takrat, ko se uspešno izvlečeš iz težke situacije?

jaz se vedno največ naučim, kadar sem v situacijah, ki jih ne morem pramagati z levo roko. Ko moram vložiti nekaj truda, da zadeve razumem na nov način, da lahko presežem stanje v katerem sem.

Vedno, kadar se izkopljem iz kakega večjega (strokovnega ali zasebnega problema) zelo jasno čutim, da sem osebnostno zrasla.

#28 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. maj 2004, 07:11

mislim da rastemo tudi ob stvareh ki jih dobro opravimo, ob kakšni malenkosti, ali pa prebrani knjigi. Rastemo tudi ob pogovoru s prijateljem. Rastemo z vsakim spoznanjem o življenju. Spreminjamo se z vsako minuto, mar ne... sej drugače stigniramo, smo živi mrliči. Včasih je dobro storiti tudi kakšno neumnost če se nam zahoče, mislite da to ni razvoj ali rast?
aja naslov teme uživati -da sem za uživanje življenja xsrcx

#29 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 8. maj 2004, 10:52

Ja, Selene,
Vsak trenutek našega življenja je rast, če le vse kar doživljamo predvsem zaznamo s čustvi osmislimo in se vprašamo, kaj nam čustva sporočajo. S čustvi se odzivamo in to je to.
Delo je ljubezen, ki jo udejanjam.
Govori kar misliš, delaj kar govoriš.
Nazadnje samo še dojemaš, negativno energijo, ki prileti od nekod, sploh ni več važno od kod, enostavno spremeniš v pozitivno. To je prava rast, saj smo mi sami stvarniki kako dojemamo vse.
A dokler kar naprej prihaja na površje ERROR v programu, to ni izvedljivo. Ko dovolj boli, počistiš in sam sebe programiraš, kot te vodi notranji glas. Ta je vedno pravi.

Super smo in dobro je, da nam vse dobre sile vesolja stojijo ob strani, če jim le dovolimo in odpremo srce zanje.
Yipeee, preskok v času je in bo delal v dobro nas duhcov v človeških oblekcah. x;)x x:Dx xwizardx xredx :hepko:

Clean
peace and love
Klinar

#30 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. julij 2004, 10:01

Ko enkrat sprejmeš, da je živeti in vse kar se zgodi v življenju užitek, postanejo zadeve dosti bolj enostavne in manj obremenjujoče.

Jaz sem rabila dosti časa, da sem se naučila živeti sedaj in uživati v stvareh. V dogodkih, v družbi ljudi, v situacijah, še največ časa pa za uživanje v svoji družbi. Vsako situacijo lahko vidiš v celi mavrici odtenkov, jaz izberem vedno meni najljubšo barvo, uživam v vsaki situaciji, vedno je razlog za užitek in srečo, če si ga sposoben zaznati in če čutiš da uživaš, se priložnosti s pol manj truda zvozijo x:)x :palec: .

#31 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 1. julij 2004, 10:07

...jaz se tudi to kdaj sprašujem, sam drugače ne gre...skozi bolečino in teževe rastemo....rožice tudi rabijo dež, da potem lahko svoje krasne cvete nastavijo soncu...

A sem tole zdele zelo nesmiselno napisala ????
:inocent: xredx x:Ix x:o)x x:Dx x:Dx

UŽIVATI JE NAŠE GESLO, KDOR NE UŽIVA, TA JE TESLO... :vragec: x;)x x:Dx x:Dx
Če hočeš biti srečen....BODI!

#32 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. julij 2004, 10:31

UŽIVATI JE NAŠE GESLO, KDOR NE UŽIVA, TA JE TESLO... :vragec:  x;)x  x:Dx  x:Dx

xDDx x;)x :palec:

#33 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. julij 2004, 23:30

x^x :palec:

#34 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 15. julij 2004, 22:34

x:)x težje se je naučitibiti in sprejeti radost in uživati v njej , kot trpljenje...
mislimo , da tega ne zaslužimo , da nismo tega vredni pač...ker se ne poznamo in smo pozabili kdo smo ...
uživati je ZAKON... :2src:

#35 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 15. julij 2004, 23:31

js pa zdej fulll uzivam v svojem (ka lahk napisem: uspehu???) uspehu!

zbudte meeeee!!!! se bojim da je prevec lepo da bi blo res! shit ej... sam res, od kje mi moc, da sem to zmogla???? uglavnem uzivam ker sem celo leto, hodla v solo (ja itk) vsak vikedn delala (namest da bi se ucila tko kt drugi med vikendi, al pa vn sla...) pa se sama sm se mogla kemijo ucit za vsa 4 leta nazaj... in joooj maturo sem z 5 naredla! izpit za avto naredla (sama placala z delom med vikendi)! pa se kemijo opravila pozitivno! tko ne realno se mi zdi.... zdej se morm sam na lotu zadet, pol pa nimam vec kej za delat! sj ne :)

uglavnem... ka sem ze hotela? aja, na kak nacin sploh se tle pise o uzivanju? uglavnem js uzivam trenutno v svojem koncnem uspehu, pa se zdej ne morm verjet, da je kr je, ceprav je tocn to kr je! :)

x:Xx aid cimvec uzitkov VAM vsem x:Xx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#36 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 16. julij 2004, 00:11

A je res to vse kar je tukaj rast? Zakaj si vedno izbiramo tezji del poti, da zrastemo? Zakaj ravno skozi tezave, prepricevanja.. jezo, in vse kar je negativnega..? Zakaj si ne bi na tej zivljenski avanturci privoscili raje uzitek?

Tjazy

Če tako na hitro pomislim, res pridemo do nekih rezultatov (rasti) skozi napor, trpljenje in vse, kar zveni negativno.

Ampak, če malo bolje pomislim... v bistvu sem v vseh takih situacijah, ki so "navzven" zgledale stresne, mučne in boleče, imela v sebi vedno eno ihto, vnemo, zagnanost, v čemer pa sem pravzaprav uživala. Če ne uživam v reševanju nekih problemov, potem jih tudi ne rešim. Pa ne mislim tukaj na kakšen mazohizem. Mislim na tisto, ko te situacije v življenju res spravijo do nekega trpljenja... potem pa se ti vklopi nek naravni obrambni mehanizem ali neka naravna notranja moč, ki ti da tisti entuziazem, v katerem dejansko uživaš.

Torej le ni vse tako črno ali belo. V vsaki črnini je tudi belina in v vsaki belini je tudi črnina. :inocent:

#37 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 16. julij 2004, 00:28

:sori: Samo skozi trpljenje se rešimo trpljenja. :palec:

pod to se podpišem....dodal bi pa samo, da je ljubezen in, da so čustva samo orodje za dosego trpljenja, trpljenje nam pa odpira nove dimenzije

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#38 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 16. julij 2004, 17:55

x:)x :palec: :2src:

#39 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 18. julij 2004, 23:26

se ti zdi pa vse en velik "trip".....

Na koncu življenja????
Prav vsako trpljenje doseže zadovoljstvo ob razčiščenju zadeve zaradi katere trpiš, prav vedno ugotoviš, da je bilo brez pomena, da si v bistvu za nič trpel, da je vse lažje in bolj enostavno...a prav tu je fora trpljenja, trpljenje nas postavi v vlogo, kjer moramo intenzivno razmišljati o svojem jazu, kjer moramo določene stvari popredalčkati in s tem tudi dodamo neko kapljico našega znanja v univerzalno nezavedno, pri tem nam vsezkozi pomaga ego, da je še huje, ko dosežemo cilj trpljenja v bistvu to nima več nobene teže,,,,,,je to "trip"

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#40 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 18. julij 2004, 23:57

..., prav vedno ugotoviš, da je bilo brez pomena, da si v bistvu za nič trpel, da je vse lažje in bolj enostavno...

A je sploh treba za nič trpeti? A ne bi bilo bolje, da bi samo uživali v življenju in ne bi rabili trpljenja, ki bi nas privedlo do tega spoznanja, da za nič trpimo? :inocent:

#41 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. julij 2004, 00:00

Logičen sklep x;)x

#42 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 19. julij 2004, 00:03

A je sploh treba za nič trpeti? A ne bi bilo bolje, da bi samo uživali v življenju in ne bi rabili trpljenja, ki bi nas privedlo do tega spoznanja, da za nič trpimo?  :inocent:

Na žalost je tako, da moraš trpeti, ego in podzavest tev to peljeta, če bi rezultat že imel bi ne trpel. A brez trpljenja ne dosežeš napredka, to je del karmičnega programa, če ne prideš do rezultata ni spoznanja ....zato sem se tudi podpisal pod misel...samo skozi trpljenje se rešimo trpljenja....

Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#43 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 20. julij 2004, 09:53

Mislim da gre tule za naravnanost ali sprogramiranost, ki je rezultat veliko dejavnikov, kako dojemaš Življenje. Ali se ti zdi lepo, ali eno samo trpljenje. Če v isto situacijo postaviš dva človeka se lahko enemu zdi, da grozno trpi, drugi bo pa presrečen. Mislim da v glavnem premalo opazimo kaj vse lepega se nam godi oz. se nam zdi samo po sebi umevno in se preveč zahakljamo v detajlčke ki v določenem momentu niso 1000 %. sem dobila lekcije na to temo - zdravje, čisto osnovna eksistenca, nič časa zase,... Te so me naučile uživati trenutek, biti srečna da sem kakršna sem, vse situacije sprejemati z ljubeznijo in zaupanjem v Življenje. Naučila sem se uživati v trenutku, v lepem in odvadila sekirati za malenkosti x:)x :palec: . Se da, je v bistvu stvar navade, ceneje je, če se kar tako naučiš, moje lekcije so bile malo dražje, a še vedno ne tako drage, da si jih ne bi mogla privoščiti x:Dx x:o)x x:Dx .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0