Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Oddaljene zvezde in njihov pomen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
103 komentarjev na to temo

#51 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 27. januar 2005, 15:16

No, jaz imam Siriusa v konjunkciji s severnim vozlom v Raku v 5. hiši. :eek:


Bi to kaj pomenilo? Upam, da ne kaj groznega. x?x :inocent:


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#52 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 6. maj 2005, 18:10

Sem ugotovil da imam asc. v konjunkciji z uranom na Unuku oz. Serpentesu (22.stopinja skorpijona) oz. vse skupaj v manj kot pol stopinje. Unuk naj bi deloval kot mars in saturn skupaj, ki ju imam v karti itak poudarjena v konjunkciji na vrhu T-kvadrata.
Aja pa se ena tocka, ki je precej pomembna v mojem chartu je na taki zanimivi tocki, tisti saturn, ki pa predstavlja vrh T-kvadrata v mojem chartu se namrec nahaja na 20.stopinji device na Deneboli(ki naj bi delovala kot uran in venera, kar naj bi dajalo dober intelekt, javno in nesrecno custveno zivljenje, kar je zanimivo, glede na to, da je T-kvadrat, katerega vrh je v tej tocki, itak med venero in neptunom-v bistvu samo potrditev vsega skupaj).
Sonce se pa nahaja na 28. stopinji dvojcka, tam je tudi neka zvezda, ne???
Drgac je pa noro vse skupi.Bolj ko gres notr, bolj se vse skupaj potrjuje. Vecno vracanje enakega... :eek: x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#53 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 6. maj 2005, 19:03

Drgac sem bil pa zdele na 3 spletnih straneh, ki obravnavajo te zvezde in cisto vsaka stran je mela drugacno razlago zanje. :xx!:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#54 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 6. maj 2005, 20:28

<{POST_SNAPBACK}>Drgac sem bil pa zdele na 3 spletnih straneh, ki obravnavajo te zvezde in cisto vsaka stran je mela drugacno razlago zanje. :xx!:



tegale ne bi smelo bit.Verjetno interpretacije z različnih zornih kotov.

Si si tale sajt ogledal?

http://www.astrology...dstars.html#Leo
Astrology on the Web: Fixed Stars
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#55 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 6. maj 2005, 20:51

Tole sem tut pogledal ja.
Drgac mi je pa tale delovala najbolj kredibilno:zvezde stalnice

Poleg tega mam se luno in MC na Thubanu, ki spet deluje kot mars in saturn, sej to je cist noro. Sam da tale je pozitivna. :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#56 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. maj 2005, 08:34

Zdajle sem pa ugotovil se da ta 22. stopinja skorpijona, kjer imam ascendent v popolni konjunkciji z uranom imenuje "hudiceva stopinja". Kaj za vraga naj bi pa to pomenilo????Se bolj sokantno je da mi je ime Iztok(=Ascendent).Imam rojstni dan na 18. dan v mesecu(hudicevo stevilo) in imam mars na 18. stopinji-sicer device, a vendarle.
Naslednji sok se mi je pa zgodil, ko sem ugotovil da imam kiron na 16. stopinji bika (nasprotovanje zlu). Se pravi zlo, ki nasprotuje zlu, pa se dvojcek po soncevem znamenju in veneri...to postaja cedalje bolj zanimivo.

Jebes fuzbal pa ostale igre, tole je zanimiv spil. :vragec: x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#57 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. maj 2005, 13:09

<{POST_SNAPBACK}>Zdajle sem pa ugotovil se da ta 22. stopinja skorpijona, kjer imam ascendent v popolni konjunkciji z uranom imenuje "hudiceva stopinja". Kaj za vraga naj bi pa to pomenilo????Se bolj sokantno je da mi je ime Iztok(=Ascendent).Imam rojstni dan na 18. dan v mesecu(hudicevo stevilo) in imam mars na 18. stopinji-sicer device, a vendarle.
Naslednji sok se mi je pa zgodil, ko sem ugotovil da imam kiron na 16. stopinji bika (nasprotovanje zlu). Se pravi zlo, ki nasprotuje zlu, pa se dvojcek po soncevem znamenju in veneri...to postaja cedalje bolj zanimivo.

Jebes fuzbal pa ostale igre, tole je zanimiv spil. :vragec:  x:Dx



Malo narobe si pogledal.

22.stopinja je ,po Stojanoviću,stopinja,ki prinaša nevarne ljudi(kriminalci itd)
18.stopinja(in 8.stopinja) pa je kritična stopinja:Obstaja nevarnost nesreč ...Mislim,da je 18.stopinja,takoimenovana,hudičeva stopinja.
Ni ,da bi se preveč ukvarjal s temle. Važne so tudi hiše v katerih se planet nahaja ...ne samo znamenja.

V primeru,da te stopinje zares zanimajo, si nabavi Stojanovićevo knjigo'Tajne ekzaktne astrologije'.
Obstaja pa tudi možnost,da vedenje o stopinjah prečekiraš na njegovi spletni strani.Kot se spomnim smo o tem že pisali.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#58 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 7. maj 2005, 13:12

Samson, jaz imam letošnji Solarn ASC na tej stopinji, imaš kakšen namig za dobro leto x;)x .
Pa sam sem rojen na 18. v mesecu, pa kaj, zdaj bi mi pa moralo kaj manjkati xDDx ...slavim 17 ali 19 pa gre fajn naprej, zadostim vesolju x^x ....sicer pa Iztok(št.21) nit ini tako slabo numerološko ime, torej malo poglej iz drugega kota, vse je tako, kot mora biti, pa ne glej tako črno, ampak pozitivno, lep dan x;)x :palec:


#59 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. maj 2005, 13:26

<{POST_SNAPBACK}>Malo narobe si pogledal.

22.stopinja je ,po Stojanoviću,stopinja,ki prinaša nevarne ljudi(kriminalci itd)
18.stopinja(in 8.stopinja) pa je kritična stopinja:Obstaja nevarnost nesreč ...Mislim,da je 18.stopinja,takoimenovana,hudičeva stopinja.
Ni ,da bi se preveč ukvarjal s temle. Važne so tudi hiše v katerih se planet nahaja ...ne samo znamenja.

V primeru,da te stopinje zares zanimajo, si nabavi Stojanovićevo knjigo'Tajne ekzaktne astrologije'.
Obstaja pa tudi možnost,da vedenje o stopinjah prečekiraš na njegovi spletni strani.Kot se spomnim smo o tem že pisali.

Lep pozdrav


A ni hudiceva stopinja tista na kateri je zvezda Unukalhai??Ta zvezda je bila leta 1900 na okoli 20 stopinj scorpia, leta 2000 pa na nekaj vec kot 22 stopinj scorpia, potem takem je morala biti leta 1980(rojstvo) na cca. 21 stopinj 40 minut scorpia-to je par minutk naprej od ascendenta in par minutk pred uranom v mojem chartu.
Sicer je blo pa o hudicevi stopinji ze nekaj napisanega: hudiceva stopinja

Sej vem, da se bo to zelo bedasto slisalo-glede na to da nimam kaj dosti pojma o astrologiji... samo a je mozno, da je recimo Stojanović sklepal o hudicevi stopinji na podlagi obdelanih podatkov iz let okoli 1800-1850, ko je Unukalhai dejansko bil na okoli 18. stopinje scorpia (tukaj ugibam da se vsakih x let premakne za y stopinj vedno v isto smer in z isto mocjo)???
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#60 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. maj 2005, 15:00

Tule boš našel kar nekaj zapisanega o stopinjah:

http://www.astrology...s/default_s.asp
Astrologija u Srbiji - Astrology in Serbia by Nikola Stojanovic


Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#61 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. maj 2005, 15:38

<{POST_SNAPBACK}>Tule boš našel kar nekaj zapisanega o stopinjah:

http://www.astrology...s/default_s.asp
Astrologija u Srbiji - Astrology in Serbia by Nikola Stojanovic
Lep pozdrav


Zanimiv sistem, samo jaz sem govoril o vplivu zvezd stalnic, kar je tudi naslov te teme.
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#62 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. maj 2005, 21:26

<{POST_SNAPBACK}>Zanimiv sistem, samo jaz sem govoril o vplivu zvezd stalnic, kar je tudi naslov te teme.



Sem bila prepričana,da te poleg zvezd zanimajo tudi stopinje ko si ravno omenjal 'hudičevo stopinjo' itd....no ja...kar ni še bo x:o)x
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#63 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 7. maj 2005, 21:29

Še eno poglavje v astrologiji, ki ga ne poznam. Ko bo čas... x:)x

#64 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. maj 2005, 06:22

<{POST_SNAPBACK}>Sem bila prepričana,da te poleg zvezd zanimajo tudi stopinje ko si ravno omenjal 'hudičevo stopinjo' itd....no ja...kar ni še bo  x:o)x


Imas prav, saj me zanimajo. Samo v tistem trenutku me je ananta cist fasciniral s Unukalhai-jem, ki cist slucajno v manj kot stopinji sovpada z mojim ascendentom pa se uranom...
Unukalhai naj bi prinasal nesrece in v otrostvu sem imel vsaj enih 10 resnih nesrec (nocna mora zavarovalnic x:Dx ), pa sploh nisem bil ne vem kako aktiven otrok...
V konjunciji z uranom naj bi pa prinasal tudi bogato in luksuzno okolje... to pa se cakam! x:Dx

Drugace pa hvala za link. :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#65 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 28. december 2005, 18:32

Malo sem se spravila v fiksne zvezde zadnje dni... x^x pa obnavljam to temo.

posebej mi je padlo v oči, da je treba biti pozoren na progresije, ki se dotaknejo fiksnih zvezd, ker bi naj prav to povzročilo tiste velike dogodke v življenju...

razlika med delovanjem planetov in fiksnimi zvezdam je prav v silini, s katero zvezde nastopajo.Planeti so precej bolj blagi, zvezde imajo rušilno moč.Iz bede na vrh...in obratno.
če opazimo, da kak planet iz natalne karte deluje močneje, kot bi mu pripisali, poglejmo, če se za njim skriva kakšna zvezda, saj le te ne delujejo samostojno, temveč so jim planeti nekakšna baza, skozi katero se izražajo...

Astra
Per aspera ad astra

#66 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 28. december 2005, 23:05

Malo sem se spravila v fiksne zvezde zadnje dni... x^x pa obnavljam to temo.

posebej mi je padlo v oči, da je treba biti pozoren na progresije, ki se dotaknejo fiksnih zvezd, ker bi naj prav to povzročilo tiste velike dogodke v življenju...

razlika med delovanjem planetov in fiksnimi zvezdam je prav v silini, s katero zvezde nastopajo.Planeti so precej bolj blagi, zvezde imajo rušilno moč.Iz bede na vrh...in obratno.
če opazimo, da kak planet iz natalne karte deluje močneje, kot bi mu pripisali, poglejmo, če se za njim skriva kakšna zvezda, saj le te ne delujejo samostojno, temveč so jim planeti nekakšna baza, skozi katero se izražajo...
Astra


Super Astra, da si osvežila tole temo :palec:

...čeprav...
za mojim kotnim Saturnom :o|o: je Bellatrix ali 'nočni demon', kot jo še drugače imenujejo... :xx!:
za kironom je Alphetraz
na Asc. Achernar
in na Mc pa Ras Alhague :težave z ženskami, droge, zastrupitve, halucinacije, zdravila :o|o:

#67 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 29. december 2005, 08:18

Malo sem se spravila v fiksne zvezde zadnje dni... x^x pa obnavljam to temo.

posebej mi je padlo v oči, da je treba biti pozoren na progresije, ki se dotaknejo fiksnih zvezd, ker bi naj prav to povzročilo tiste velike dogodke v življenju...

razlika med delovanjem planetov in fiksnimi zvezdam je prav v silini, s katero zvezde nastopajo.Planeti so precej bolj blagi, zvezde imajo rušilno moč.Iz bede na vrh...in obratno.
če opazimo, da kak planet iz natalne karte deluje močneje, kot bi mu pripisali, poglejmo, če se za njim skriva kakšna zvezda, saj le te ne delujejo samostojno, temveč so jim planeti nekakšna baza, skozi katero se izražajo...

Astra

:palec: :palec:
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#68 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 29. december 2005, 08:51

Super Astra, da si osvežila tole temo :palec:

...čeprav...
za mojim kotnim Saturnom :o|o: je Bellatrix ali 'nočni demon', kot jo še drugače imenujejo... :xx!:
za kironom je Alphetraz
na Asc. Achernar
in na Mc pa Ras Alhague :težave z ženskami, droge, zastrupitve, halucinacije, zdravila :o|o:


Iz povezav posameznih točk - ASC,MC- ali planetov s fiksnimi zvezdami lahko izpelješ zanimive trditve, seveda pa jih moraš razumeti v kontekstu s celotno karto.
Seveda je dobro poznati ozadje - mite - pomena posameznih zvezd, kar je vsaj zame zahtevna zadeva. Če to obvladaš, lahko o vsaki karti napišeš obširen esej.
Poskus v zvezi s tvojimi navedbami:
najpomembnejša zvezda je Ahernar na asc, ker je najsvetlejša. Je iz ozvezdja Eridanus, ki predstavlja reko, v katero je padel Faetont, sin sončnega kralja Helija. Od očeta je izprosil sončno kočijo, s katero je ta vsak dan na zemljo prinašal sončno svetlobo in s tem življenje. Kočije seveda ni obvladal in konji so drveli brez pravega nadzora. Kočija se je prevrnila in Faetonta je objel hlad reke Eridanus.
V tem primeru gre za nemoč, da bi obvladal svoje želje in le skozi grenko izkušnjo zaradi lastnega greha se bo navadil pravilno ravnati v bodoče.
Torej, kaj pravi tvoj Ascendent glede na fiksno zvezdo: učiti se moram postavljati si prave meje svojega delovanja.
Ahernar je zvezda Jupitrove narave in s tem kaže na željo po znanju........
Če željo po znanju povežemo z bistrim umom in bojevitostjo zvezde Belatrix, dobimo dobro kombinacijo, ki pa si mora postaviti meje.
Kar se pa tiče Ras Alhague, je povezana z nemoralo - ti,ti, Ruby! xDDx
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#69 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 29. december 2005, 09:56

Astrotalisman, prav na ta način sem se lotila.Saj mene je mitologija vedno zanimala...samo moraš brati, brati in še enkrat brati, da dojameš simboliko.

Ko sem brala podobno kot Ruby, sem knjige prvič kar odložila, toliko fiksnih zvezd imam na pomembnih točkah in vse govorijo o nekih pogubljenjih... :o|o:

Potem pa študiraš simboliko...ufff, kolk je dela s tem, se pa pletejo nenavadne zgodbe :eek:

Odlično si napisal o Ahernar :palec: :palec:

Ruby, Ras Alhague je v opoz z mojo Venero...orbis 1 stopinja x:px x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#70 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 29. december 2005, 23:12

Astrotalisman in Astra, majhno sporočilce, da si ne bosta kaj domišljala: človek ni kriv, dokler mu sodišče kaj takega ne navesi x:px x^x x;)x xsrcx


Vsekakor zanimivo, za tale praznični čas sem si izposodila knjigo o grških božanstvih, legendah in junakih :eek: ...Faeton in compagnia bella... :eek:

Koliko želja in kakšna cena zanje... :o|o: :V:


...ampak raje živim z bremenom krivde, kot da objokujem izgubljeni vlak... x:px x^x

x:)x

#71 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 30. december 2005, 10:14

Astrotalisman :palec:


Kako pa ocenjuješ sonce v osmi hiši na zvezdi regulus?

#72 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 30. december 2005, 10:49

Astrotalisman :palec:
Kako pa ocenjuješ sonce v osmi hiši na zvezdi regulus?


Regulus je t.i. kraljevska zvezda, ki leži v bližini ekliptike (navidezna pot Sonca, gledano z Zemlje) in je nekoč predstavljala sončni solsticij, torej čas, ko je dan najdaljši in svetloba najbolj izrazita. Zato jo primerjamo z nekom,ki je slaven in močan, torej s kraljem. Le-ta naj bi bil velikodušen a z veliko željo po uveljavitvi v svetu.
Sama zvezda ima največjo moč, če je povezana s Soncem, Luno, MC ali ASC. Pri tebi je povezana s Soncem, vendar v nesrečni hiši in njene kvalitete prinašajo vse preveč povezav z izgubami. Za Regulus je znano, da predstavlja vrhunce, vendar od tam vodi pot samo navzdol. Osebe z dobro položenim Regulusom, ki jih poznam, resnično doživljajo velike krize v življenju, povezane predvsem z materialnostjo, redkeje z duševnostjo. Njegova Marsova narava se dostikrat lepo pokaže kot vihrav ali izrazito koleričen temperament.
Če potegneva črto, zate Regulus ni nič kaj kraljevski. Žal. :sori:
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#73 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 30. december 2005, 10:52

Pa res, Regulus :eek: , moj Velikan ima tamle svojo Luno na 29,30 stopinje Leva v 12. hiši.

Kateri planet bi lahko tale Regulus malo aktiviral? Saturn morda? Čez dobro leto mu bo zakoračil v 12. hišo :V: in povozil poleg Lune še ostali stelij malefikov.

Nekako ves čas mislim, čutim in mu želim, da bi namesto katastrofe doživel svojo možnost, da postane tisto, kar si želi in kar se pritiče tako izredno intelektualnemu, izobraženemu in občutljivemu človeku: da postane pisatelj in tako lahko ustvarja v svojem svetu, zaprtim pred ignoranco, izpostavljanjem in nadlegovanjem.
xcrossfingx xgoldfishx xloveyx

#74 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 30. december 2005, 11:51

Pa res, Regulus :eek: , moj Velikan ima tamle svojo Luno na 29,30 stopinje Leva v 12. hiši.

Kateri planet bi lahko tale Regulus malo aktiviral? Saturn morda? Čez dobro leto mu bo zakoračil v 12. hišo :V: in povozil poleg Lune še ostali stelij malefikov.

Nekako ves čas mislim, čutim in mu želim, da bi namesto katastrofe doživel svojo možnost, da postane tisto, kar si želi in kar se pritiče tako izredno intelektualnemu, izobraženemu in občutljivemu človeku: da postane pisatelj in tako lahko ustvarja v svojem svetu, zaprtim pred ignoranco, izpostavljanjem in nadlegovanjem.
xcrossfingx xgoldfishx xloveyx


Bova pobrskala po novem letu. Povej mu, da ima tudi železna lady Thacherjeva Luno na Regulusu. xsrcx
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#75 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 31. december 2005, 16:24

x:)x
Tečerca je bila sila! x^x
Bolj kot dobrih zvezd si je treba želeti ob sebi kvalitetnih žensk! :inocent: x;)x x^x
Tnx Astrotalisman! xsrcx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0