Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vesoljni dnevnik LNF 27


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 8 x ocenjeno
25434 komentarjev na to temo

#25376 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 28. januar 2019, 16:29

Ma ne .

Ni šans ...

Ne bi zdaj niti 40°C in kopalk s krokodilom kakega Eithana z avstralske Bondi plaže .

Niti ne bi več kot  -5° C  zamrznjenega pogleda Extremevitalnega Jürgena iz Soeldna .

Prvič, ker spljoh ne prenašam vročine in dolgih potovanj, drugič, ker nimam pojma o tem kako dolgo se slačijo smučarske navlake ... o tem lahko samo berem, ker tretjič :

Moja dva velika cvetlična lonca so sicer polna drobiža do 2€ in res, da sem jih po feng šuju nastavila na primerno stran neba za razplod ... ampak še zdaleč nista rodila toliko, da bi lahko z last minute poletela na Maldive al pa Cubo ...Whatever_anim.gif

In ne .

Ne paše mi niti a od a-ja pomočit lenobe od virusa v ta ledeni dež ...

Bljek no, ta moker hlad ki otira sivino do kosti ...

Ufff ... tako bo zame najbržda do sredine marca ... sad.png

 

 In  sorrčy mather draga ... Vesela sem, da te kljub že nekje moji peti pubarteti še vedno skrbi zame, da si zeloooo razpoložena za nasvete  ... sam pleease, kje jih dobiš res ... icon_smile_shy.gif ...

-  pa da se ne bos zdaj po ledu kje okrog z avtom prevažala

- pa dej se oblačit toplo ... a vidiš, da si ves čas neki cmrljiva

- pa dej ne hodi ponoči naokrog ... a nis slišala, da so pr trgovini pred nekaj dnevi streljali

- ja pa ne krompir v hladilnik, ker bo pri kuhi neuporabno steklen

- ja pa pejd kaj na obisk k bratu ... aˇ sga sploh kaj slišala v zadnjem času ?

- ja pa, pa - v rekordnih 10 minutah telefonskega ...

Eah ja, no, sej vem, da smo starši skoz do konca svojga lajfa ... po sebi to vem  ... smile.png

Sama sicer želim malo bolj smiselno - "ne tečkat" ... sam ravno tako dobim fit bag ... ahahah, nč bat ... rolleyes.gif

 

In ne ...

V teh dnevih nič forenzikov prosim, pa psihopatskih vsebin, pa črne kronike, trilerjev, kolajn ipd ...

Tud depre od Wikingov ne ... naa !

Ajd sam,da so ljubavne ... pol može ... icon25.gif

 Limunada v vseh kičastih detajlih  ... ewo prav talele ... od Guspe Fazilet ... ta ma vse gornje komponente naenkrat ... icon_smile_clown.gif

https://www.youtube....h?v=1xAWChWqBkU

 

Sem tko čist v turški špici ... za pauzo udriham tele upogibanke ... menda bo kdaj še kej prauw pršlo ... griny.gificon_smile_tongue.gif

1.https://www.youtube....RLwcw4o&index=7

2.https://www.youtube....t=RD8XGIRLwcw4o

3.https://www.youtube....t=RD8XGIRLwcw4o

 

No kera je pol zmagovalna, da si jo zapomnem  ? icon1_wink.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25377 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 31. januar 2019, 14:47

dolga potovanja, večurna vožnja, tega tudi jaz ne maram …. ampak, če pomislim na destinacijo flirt.gif hypnodisk.gifrainbow.gif, pol slabi občutki gredo u zaton. 

 

delam načrte, planiram, sanjam in potujem z mislimi. ampak nikakor, da odidem.

 

nimam mulcev, nimam življenjskega sopotnika.

 

nič me ne omejuje, da odidem. 

 

delo zamrznem za določen čas, zaklenem vrata in grem.

 

sam kam bom pa dala moje mačje zverine? hmmm …….



#25378 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 5. februar 2019, 16:04

Zgleda da sem fasal eno virozo al dve. 

Mrbit od vnučkov.

Kar je dobr a ne.

Ker...to da mam vnučke, odtehta več kt sem kdaj mislu.

 

love3.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#25379 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 5. februar 2019, 21:41

Maček te lahko počaka zunaj in lovi ptiče,miši - 

Problem je imeti kužka, takega ki leži na kavču, na dolgih potovanjih v avtu pa bruha - to je šele problem 

 

moje mačje zverine pa ne bodo zunaj cele dneve in noči …. odpade.

moram najdet nekoga, da se preseli k meni med mojo odsotnostjo, da jih čuva.

 



#25380 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. februar 2019, 12:01

Kul. Gripa se počas poslavlja. Pomen, da se z ženo še zmerej počutva kt da naju je vlak povozu, ampak vročina pa pada.

Verjetn bova od ponedeljka merkala tamalo pikico, ker zdej je pa njo sesul. Tastarejša je pa že bolš.

 

Nč. Počas bo konc počitnc.

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#25381 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2019, 14:17

Kul. Gripa se počas poslavlja. Pomen, da se z ženo še zmerej počutva kt da naju je vlak povozu, ampak vročina pa pada.

Verjetn bova od ponedeljka merkala tamalo pikico, ker zdej je pa njo sesul. Tastarejša je pa že bolš.

 

Nč. Počas bo konc počitnc.

 

icon25.gif

 

A neda - pa takšne počitnice in lajf ... dobr si da ne obupaš ... wink.png

 

Jaz imam tud že četrto virozo v dveh mesecih.

Pred 14 dnevi sem imela ene stresne zdr. preglede - pa me je zdrmalo, ker naokoli plešejo raznorazne skrite misije .

Nimam pojma - pazim se dokaj ... ampak skasiram, ni da ni .

 

Ewo, ravno sem mislila, včeraj - zdej pa zadosti - se počutim že kt v zaporu izolirana v karanteni od vsega ... in sem jo lepo v veri, da jo itak v dobro odnesem, (ker pač ... sej bom kt Jovanka pripeljana do samih vrat dogodka) ...  krenila na kulturno prireditev ...

Revolucionarna poezija - ni šans, da bi tole zamudila ...biggrin.png...

 

In pridem jaz ob 23h lepo domov ... pa se mi zahoče mandarine ...

Ponavadi ne jem agrumov, zaradi zdr. težav ... če pa že, si kupim kao te - Bio plodke ...

Ampak zadnjič v štacuni nea blo te sorte ... pa sem kupila  ene takšne velike, skoraj že rdeče  ... in si dopovedovala, da ma enkrat od tega že ne bo vrag ... ker plodki bli sladki - kt sama Španija ...yuma.gif

 

Takoj, ko sem ene dve zmazala, me je pa začelo po grlu pečt, razžirat  ... in juhej ane, kaj pa oslarim tako pozno s takšnimi ...icon1_rolleyes1.gif

Celo noč me je nato spet treslo - vročina, pa grlo bolelo, skratka vse navznoter kt pri gripi ja icon1_lookround.gif  in porkaflek sem bila pripravljena tud dohtrja obiskat, ker mi ni nič več jasno - se ne pozdravim sama nikakor ...icon1_rolleyes1.gif

 

A sewede, dans pa tovariši in tovarišice ne rabotajo ... sad.png

(Upoštevanka bo že zastopila celo situacijo, ku se Rusko uči  ... nam bo tud Rusko trdo šolo samoljčenja kmal bl natančno razložila smile.png   )

 

Skratka grglam s sodo bikarbono.

Pa pijem Zeolit - v primeru, da je bla glavni krivec prešpricana mandarina s tistimi hebenimi konzervansno- pesticidnimi kemikalijami, ki te razžrejo ... mejbi alergija ne vem ...

Še kdo tu takšno izkušnjo opazil ?

Voda klorirana, sadje, zelenjava - kaj reakcije po tem zaužitju pr komu?

Nenavadno se mi zdi, ko poslušam folk - staro in mlado vsi nekaj z refluksi, vnetimi želodčnimi sluznicami  ipd ...sorry.gif

 

Dobro bi blo kakšno iniciativo za kontrolo teh zadev zagnat ... vprašaj kaj je vse "dovoljeno" ... tako kot zdaj pr mesu, ko se odkrivajo svinjarije ...icon1_sneaky1.gif

Me prav zanima kdo bi pregledal tele moje mandarince ? sssh.gif ... pr nas je inštitut za zdravje precej hladen do takšnih vprašanj ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25382 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 8. februar 2019, 19:48

Ja, ko so razne viroze na pohodu, pa ni dobro se zadrževat v zaprtih prostorih.
Morda si kaj staknila, ko si šla na prireditev. Dvomim, da so za tole krive pomaranče.

Jaz, ko začutim, da se me nekaj loteva, si takoj naredim ingverjev čaj. Pa zdravilne napitke si delam. Pomaga!wink.png

 

 

 



#25383 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. februar 2019, 21:20

A neda - pa takšne počitnice in lajf ... dobr si da ne obupaš ... wink.png

 

Jaz imam tud že četrto virozo v dveh mesecih.

Pred 14 dnevi sem imela ene stresne zdr. preglede - pa me je zdrmalo, ker naokoli plešejo raznorazne skrite misije .

Nimam pojma - pazim se dokaj ... ampak skasiram, ni da ni .

 

Ewo, ravno sem mislila, včeraj - zdej pa zadosti - se počutim že kt v zaporu izolirana v karanteni od vsega ... in sem jo lepo v veri, da jo itak v dobro odnesem, (ker pač ... sej bom kt Jovanka pripeljana do samih vrat dogodka) ...  krenila na kulturno prireditev ...

Revolucionarna poezija - ni šans, da bi tole zamudila ...biggrin.png...

 

In pridem jaz ob 23h lepo domov ... pa se mi zahoče mandarine ...

Ponavadi ne jem agrumov, zaradi zdr. težav ... če pa že, si kupim kao te - Bio plodke ...

Ampak zadnjič v štacuni nea blo te sorte ... pa sem kupila  ene takšne velike, skoraj že rdeče  ... in si dopovedovala, da ma enkrat od tega že ne bo vrag ... ker plodki bli sladki - kt sama Španija ...yuma.gif

 

Takoj, ko sem ene dve zmazala, me je pa začelo po grlu pečt, razžirat  ... in juhej ane, kaj pa oslarim tako pozno s takšnimi ...icon1_rolleyes1.gif

Celo noč me je nato spet treslo - vročina, pa grlo bolelo, skratka vse navznoter kt pri gripi ja icon1_lookround.gif  in porkaflek sem bila pripravljena tud dohtrja obiskat, ker mi ni nič več jasno - se ne pozdravim sama nikakor ...icon1_rolleyes1.gif

 

A sewede, dans pa tovariši in tovarišice ne rabotajo ... sad.png

(Upoštevanka bo že zastopila celo situacijo, ku se Rusko uči  ... nam bo tud Rusko trdo šolo samoljčenja kmal bl natančno razložila smile.png   )

 

Skratka grglam s sodo bikarbono.

Pa pijem Zeolit - v primeru, da je bla glavni krivec prešpricana mandarina s tistimi hebenimi konzervansno- pesticidnimi kemikalijami, ki te razžrejo ... mejbi alergija ne vem ...

Še kdo tu takšno izkušnjo opazil ?

Voda klorirana, sadje, zelenjava - kaj reakcije po tem zaužitju pr komu?

Nenavadno se mi zdi, ko poslušam folk - staro in mlado vsi nekaj z refluksi, vnetimi želodčnimi sluznicami  ipd ...sorry.gif

 

Dobro bi blo kakšno iniciativo za kontrolo teh zadev zagnat ... vprašaj kaj je vse "dovoljeno" ... tako kot zdaj pr mesu, ko se odkrivajo svinjarije ...icon1_sneaky1.gif

Me prav zanima kdo bi pregledal tele moje mandarince ? sssh.gif ... pr nas je inštitut za zdravje precej hladen do takšnih vprašanj …

 

Eeee...se nč ne prtožujem čez lajf. Pravzaprav sem čist hvaležen zanj.

Kva mi je pa hudga? Viroza pride pa gre. Mal odležim, cajt mam za tale forum...Čist fajn.

Da mam pa vnučke pr seb, je pa itak blagoslov. Sej je odgovornost velika, ampak sladka.

Da bi le trajal.

 

Ja, hrana je pa res vsak dan blj problematična. Jst to rešujem tko, da čimveč pridelam sam in skoz več uporabljam divjo zelenjavo. Kokr se da a ne. Kar pa kupujem, pa čimblj preverjam.

Čist se pa ne da zaščitit. Jst tud verjamem /take mam izkušnje/, da je zlo pomembna tud naravnanost do tistga, kar pojem in popijem. Če je narjena z ljubeznijo in spoštljivim odnosom do nje, je lahko tud manj kvalitetna hrana blj blagodejna za telo, kt pa še tko neoporečna, če jo prpravljaš v strahu, kaj je v njej al pa če si med pripravo in uživanjem še v kakih drugih težkih vibracijah /v zameri, jezi, sovraštvu, žalosti.../.

Za težave z želodcem je pa itak največkrat kriva psiha /ne hrana/. In dons je tak življenje, da je treba najt tist otoček miru v seb /al pa ga nardit/ in ga negovat skoz, da te ne razmeče.

 

Precej je odvisn od nas. Je pa res da čist vse pa ne zmerej. Včasih obračamo, Bog pa obrne. Ne vem zakva, on zgleda pa da ja.

 

icon25.gif 

 

Ps: komej čakam pomlad. In morje, in šlapce, in kratke hlače, in majco brez rokavov, in škržate, in pivo v senčki, in.....


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#25384 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2019, 22:42

Ja, ko so razne viroze na pohodu, pa ni dobro se zadrževat v zaprtih prostorih.
Morda si kaj staknila, ko si šla na prireditev. Dvomim, da so za tole krive pomaranče.

Jaz, ko začutim, da se me nekaj loteva, si takoj naredim ingverjev čaj. Pa zdravilne napitke si delam. Pomaga!wink.png

 

ja sej to je ta porkaflek, ko mi domače recnije in ukrepi že dva meseca nič ne pomagajo .sorry.gif

 

Pijem ameriški slamnik, bezgov domači čaj, rman, tavžnt rožo, čaj iz konopljinih vršičkov ...

Sirup iz smrekovih vršičkov, sirup ameriškega slamanika, ližem klinčke, imam domač med, cimet, bio kurkumo ... skratka ves čas nekaj čaram ...Ingver je preošter za moje sluznice, ki so pod avtoimunsko že tako preveč napadene  ... tako, da moram ves čas pazit, da jih še bolj ne ranim ... Kot C vitamin jemljem naravno acerolo pa šipek ... bio limono redko - le če se mi zdi, da bo šlo čez ...

 

Problem teh dveh mesecev je, da smrklji nikakor ne odidejo, tudi kašljam še kt prve dni  ... začudilo pa me je včeraj, da sem že takoj spet z grlom zaribala in z vročino ...

Ponavadi imam zdravnikov že tako vrh glave, da se mi zaradi viroze ne postava po čakalnicah ...

Sam bom morala zgleda zdaj preverit v laboratoriju, če le ni bakterija in ne virus. Se le prevečkrat ponavlja vse skupaj in sem kt prav Butl - že povožena kt, da me je vlak zgazu no ...icon18.gif

Sam antibiotikov na moje zdrmano stanje pa tud lih ne bi, če res ne bi bilo mus ...wizard.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25385 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2019, 22:47

Eeee...se nč ne prtožujem čez lajf. Pravzaprav sem čist hvaležen zanj.

Kva mi je pa hudga? Viroza pride pa gre. Mal odležim, cajt mam za tale forum...Čist fajn.

Da mam pa vnučke pr seb, je pa itak blagoslov. Sej je odgovornost velika, ampak sladka.

Da bi le trajal.

 

Ja, hrana je pa res vsak dan blj problematična. Jst to rešujem tko, da čimveč pridelam sam in skoz več uporabljam divjo zelenjavo. Kokr se da a ne. Kar pa kupujem, pa čimblj preverjam.

Čist se pa ne da zaščitit. Jst tud verjamem /take mam izkušnje/, da je zlo pomembna tud naravnanost do tistga, kar pojem in popijem. Če je narjena z ljubeznijo in spoštljivim odnosom do nje, je lahko tud manj kvalitetna hrana blj blagodejna za telo, kt pa še tko neoporečna, če jo prpravljaš v strahu, kaj je v njej al pa če si med pripravo in uživanjem še v kakih drugih težkih vibracijah /v zameri, jezi, sovraštvu, žalosti.../.

Za težave z želodcem je pa itak največkrat kriva psiha /ne hrana/. In dons je tak življenje, da je treba najt tist otoček miru v seb /al pa ga nardit/ in ga negovat skoz, da te ne razmeče.

 

Precej je odvisn od nas. Je pa res da čist vse pa ne zmerej. Včasih obračamo, Bog pa obrne. Ne vem zakva, on zgleda pa da ja.

 

icon25.gif

 

Ps: komej čakam pomlad. In morje, in šlapce, in kratke hlače, in majco brez rokavov, in škržate, in pivo v senčki, in.....

 

Tud sama pazim ja pri tem, da so živila čim bolj lokalna ... sveža.

Konzervirano, uvoženo hrano ne šmirglam, če je le možno . Edin zdej, če me potegujejo pri oznaki bio in to vseeno ni ... blush.png

Sam te moje tri avtoimunke so se tok zmenile, da mi otežujejo, ker se ena križa z drugo, kar bi bilo dobro za eno zadevo ... mi za drugo fino škodi  ... pa je bit težko univerzalen in posplošen ... Zdravniški mlini pa počasi meljejo ... icon1_rolleyes1.gif

Problem je pač, ko se mi dogaja eno za drugim, težko tako ostanem vedno optimistična, ker zadnje čase ne morem splanirat niti za konec tedna karkoli  - kaj šele, da bi rekla, da bom nekaj čez tri mesece ...  recmo ajde, bi rada mamo povabila na koncert, karte bi morala že zdaj kupit ... in potem zaradi izpada forme to postane misija nemogoče ... icon27.gif

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸

 

Ahahah,¸hrana ja  ... da naju zdaj Mgd bere ...  celo mantre nemalokrat pojem kadar kuham ... sing.gifrolleyes.gif 

Da bo ja vzdušje in energija pozitivna ... zdej ušesa mam resda zamašena ... če je vibracija čist v ravnosvesju ne garantiram smile.png

 

In jaaaa ... ewo, tud sama komaj čakam pomladi ... sončne fasade, vedre obraze ... in tople obronke gozda, kjer posedam in spremljam razigran prelet nadobudnih ptičjih mladičev ob zeleni reki ... pa prve gospode tulipane ... pisane, ponosne, samozadostne kt mladeniči na promenadah ...  icon1_thumbup.gificon1_wink.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25386 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 9. februar 2019, 09:40

Tud sama pazim ja pri tem, da so živila čim bolj lokalna ... sveža.

Konzervirano, uvoženo hrano ne šmirglam, če je le možno . Edin zdej, če me potegujejo pri oznaki bio in to vseeno ni ... blush.png

Sam te moje tri avtoimunke so se tok zmenile, da mi otežujejo, ker se ena križa z drugo, kar bi bilo dobro za eno zadevo ... mi za drugo fino škodi  ... pa je bit težko univerzalen in posplošen ... Zdravniški mlini pa počasi meljejo ... icon1_rolleyes1.gif

Problem je pač, ko se mi dogaja eno za drugim, težko tako ostanem vedno optimistična, ker zadnje čase ne morem splanirat niti za konec tedna karkoli  - kaj šele, da bi rekla, da bom nekaj čez tri mesece ...  recmo ajde, bi rada mamo povabila na koncert, karte bi morala že zdaj kupit ... in potem zaradi izpada forme to postane misija nemogoče ... icon27.gif

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸

 

Ahahah,¸hrana ja  ... da naju zdaj Mgd bere ...  celo mantre nemalokrat pojem kadar kuham ... sing.gifrolleyes.gif

Da bo ja vzdušje in energija pozitivna ... zdej ušesa mam resda zamašena ... če je vibracija čist v ravnosvesju ne garantiram smile.png

 

In jaaaa ... ewo, tud sama komaj čakam pomladi ... sončne fasade, vedre obraze ... in tople obronke gozda, kjer posedam in spremljam razigran prelet nadobudnih ptičjih mladičev ob zeleni reki ... pa prve gospode tulipane ... pisane, ponosne, samozadostne kt mladeniči na promenadah ...  icon1_thumbup.gificon1_wink.gif

 

Vse delaj kot zgoraj opisuješ, le dodaj en dan v tednu 100%-ni post.

Toraj en dan na teden preživi na postu, ta dan pij samo vodo, nesladkani čaj in v miru preživi ta dan..  

 

To ima zelo močan vpliv na telo..  Na ta način lahko pozdraviš marsikaj, tudi kronične zadeve..   

 

Kaj šele ti daljši posti..  to popolnoma regenerira telo:

 

https://revijazarja....XT6VZRIvXgfgaF4


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#25387 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 9. februar 2019, 13:10

Danes je sonce

 

grem fižolovke špičit

 

Fino sonce, ja


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#25388 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 9. februar 2019, 18:17

ja sej to je ta porkaflek, ko mi domače recnije in ukrepi že dva meseca nič ne pomagajo .sorry.gif

 

Pijem ameriški slamnik, bezgov domači čaj, rman, tavžnt rožo, čaj iz konopljinih vršičkov ...

Sirup iz smrekovih vršičkov, sirup ameriškega slamanika, ližem klinčke, imam domač med, cimet, bio kurkumo ... skratka ves čas nekaj čaram ...Ingver je preošter za moje sluznice, ki so pod avtoimunsko že tako preveč napadene  ... tako, da moram ves čas pazit, da jih še bolj ne ranim ... Kot C vitamin jemljem naravno acerolo pa šipek ... bio limono redko - le če se mi zdi, da bo šlo čez ...

 

Problem teh dveh mesecev je, da smrklji nikakor ne odidejo, tudi kašljam še kt prve dni  ... začudilo pa me je včeraj, da sem že takoj spet z grlom zaribala in z vročino ...

Ponavadi imam zdravnikov že tako vrh glave, da se mi zaradi viroze ne postava po čakalnicah ...

Sam bom morala zgleda zdaj preverit v laboratoriju, če le ni bakterija in ne virus. Se le prevečkrat ponavlja vse skupaj in sem kt prav Butl - že povožena kt, da me je vlak zgazu no ...icon18.gif

Sam antibiotikov na moje zdrmano stanje pa tud lih ne bi, če res ne bi bilo mus …wizard.gif

 

Oster okus ingverja se lahko tudi ublaži z naravnim sladilom in lahko ga kombiniraš z drugimi zelišči.

Si se pa fajn opremila z zelišči. smile.png Če se ti zadeve ponavljajo, pol imaš slab imunski sistem. Si ga moraš okrepit.

 

Zadnjič me kliče moja mama na delo, pa mi reče, da je dobila virozo od očeta …. aaaaa, kako je bila jezna. laugh.png Je rekla, da naslednjič bo nosil kirurško masko. 



#25389 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 9. februar 2019, 21:32

Tud sama pazim ja pri tem, da so živila čim bolj lokalna ... sveža.

Konzervirano, uvoženo hrano ne šmirglam, če je le možno . Edin zdej, če me potegujejo pri oznaki bio in to vseeno ni ... blush.png

Sam te moje tri avtoimunke so se tok zmenile, da mi otežujejo, ker se ena križa z drugo, kar bi bilo dobro za eno zadevo ... mi za drugo fino škodi  ... pa je bit težko univerzalen in posplošen ... Zdravniški mlini pa počasi meljejo ... icon1_rolleyes1.gif

Problem je pač, ko se mi dogaja eno za drugim, težko tako ostanem vedno optimistična, ker zadnje čase ne morem splanirat niti za konec tedna karkoli  - kaj šele, da bi rekla, da bom nekaj čez tri mesece ...  recmo ajde, bi rada mamo povabila na koncert, karte bi morala že zdaj kupit ... in potem zaradi izpada forme to postane misija nemogoče ... icon27.gif

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸

 

Ahahah,¸hrana ja  ... da naju zdaj Mgd bere ...  celo mantre nemalokrat pojem kadar kuham ... sing.gifrolleyes.gif

Da bo ja vzdušje in energija pozitivna ... zdej ušesa mam resda zamašena ... če je vibracija čist v ravnosvesju ne garantiram smile.png

 

In jaaaa ... ewo, tud sama komaj čakam pomladi ... sončne fasade, vedre obraze ... in tople obronke gozda, kjer posedam in spremljam razigran prelet nadobudnih ptičjih mladičev ob zeleni reki ... pa prve gospode tulipane ... pisane, ponosne, samozadostne kt mladeniči na promenadah ...  icon1_thumbup.gificon1_wink.gif

 

Si predstavljam, da je to res jeba.

 

 Maš bolezen, za ktero se ne ve vzroka, da bi se ga lotu, ve se sam za posledice, k se jih da mrbit blažit al pa tud ne. Odvisn kva maš a ne.

Itak sem ziher, da si naštudirala vse u nulo okol svojih tegob, kar se naštudirat da in si verjetn tud probala vse živo na vseh ravneh. Nimam ti kej rečt, kar že ne veš sama.

 

Mrbit edin nekej.

 

K sem te prvič zasledu in bral na tem forumu, sem si reku "kera žabčna punca".

Kar je dobr, ker pomen da se znaš postavt zase in postavt mejo.

Vidu sem, da te krivice bolijo in da zlo aktivno pristopaš v boj proti njim na vseh frontah. Kar je dobr in prav. Premal je takih.

 

Sem pa pomislu tud to. Zakva to počneš? A zato, ker si sočuten človk z zdravimi vrednotami in je čist človeško in naravno in normalno pomagat? A je zadej še kej druzga.  Zdej, ko si povedala, da maš avtoimunke, sem pomislu na še nekej odzad. Kt da ni sam tist čist človešk faktor poriva za pomoč, ampak tud osebni. Če bi bil jst na tvojem mestu, bi ga raziskal. Mrbit bi me prpeljal bližje vzrokom.

 

Ampak to si verjetn ti že sama zase nardila al pa delaš.

 

To vzem čist tko....kt klepet...se mi je zdel, da naj omenim, kva me je prešinl.

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#25390 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. februar 2019, 22:01

Oster okus ingverja se lahko tudi ublaži z naravnim sladilom in lahko ga kombiniraš z drugimi zelišči.

Si se pa fajn opremila z zelišči. smile.png Če se ti zadeve ponavljajo, pol imaš slab imunski sistem. Si ga moraš okrepit.

 

Zadnjič me kliče moja mama na delo, pa mi reče, da je dobila virozo od očeta …. aaaaa, kako je bila jezna. laugh.png Je rekla, da naslednjič bo nosil kirurško masko. 

 

Sej imam rada okus ingverja, ponavadi sem ga dodajala v sveže solate, pa v juhe, omake, napitke   -  me ne moti oštrina sicer  ... ampak je za nežne sluznice, kakršne mam zdej zaradi izbruha avtoimunskih, le prehuda reč. S to oštrino naredi še dodatne rane ... in potem je še slabše, ker je takšna poškodovana sluznica še bolj dovzetna za okužbe ...

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Kar  se tiče uvidevnosti ;

Tud sama se znam razpičit nad tistimi, ki v sržu največje okužbe hodijo med folk in povzročajo širjenje epidemije.

"Češ kakšni kerlci da so, ker vedno delajo - tudi ko so bolni " ... ker to je kao moralno, da prej poskrbiš za firmo kot zase in bližnje.

Jih vprašam, da če bi imeli nesrečo in bi ležali v bolnici kako bi se pa potem manjko izšel ... kako bi pa potem nenadomestljivo delali ?

Ok ... marsikje so delodajalci eno veliko zlo in na zakreditiranih državljanih izživljajo svoje zahteve ... sam človek se mora navsezadnje sam odločit, upret takšnim neumnostim in se znat primerno zase postavit ali pa znajdt ... Druge ni ...

 

Vsem tem namernim prenašalcem ni jasno koliko ljudi naokoli ima kronične bolezni, ali pa čakajo na pomembne operacije in ne smejo bit niti malo virozni, ali pa so napr. srčni bolniki, pljučni bolniki ... in zaradi takšnih, ki jim brezskrbno naokoli trosijo svoje smrklje in kašelj tvegajo svoje življenje. Neverjetno kako lahko nek virus onesposobi lajf že tako bolnemu človeku ...

 

Doma pa je skoraj neizbežno ... če je nekdo od domačih zbolel in ga neguješ ... tu se pač težko ognemo eden drugega ...

Tale moj potujoči letalec mi je v bistvu praktično v teh dveh mesecih prinesel že dve virozi ... ostali dve sem pa mimogrede nekje skasirala.

Tak, da najraje bi se v prihodnjih mesecih nekam v jamo zakopala  ...icon1_blush.gif

Eto, ajde grem v tiste zdravilne tunele - Bosanskih piramid v Visoko ... majke mi, zakaj pa ne  ...sorcerer.gif

https://www.youtube....uyBsXdSY&t=274s

https://www.youtube....rQBpNFYM&t=806s


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25391 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. februar 2019, 22:18

Vse delaj kot zgoraj opisuješ, le dodaj en dan v tednu 100%-ni post.

Toraj en dan na teden preživi na postu, ta dan pij samo vodo, nesladkani čaj in v miru preživi ta dan..  

 

To ima zelo močan vpliv na telo..  Na ta način lahko pozdraviš marsikaj, tudi kronične zadeve..   

 

Kaj šele ti daljši posti..  to popolnoma regenerira telo:

 

https://revijazarja....XT6VZRIvXgfgaF4

 

Jup ... ko sem bolna mi itak ne paše kaj veliko ...

Takrat pač moraš vase v malo bolj kombinirani varianti vnašat minerale, vitamine, aminokisline ...

Najboljše je itak nič mlečnega, nič sladkega, nič pikantnega, nič mastnega ...

 

Tako, da zdaj itak že dva dni bolj kot ne pijem blago pokuhano zelenjavno juho, ki sem jo samo posolila ...

Na vsake nekaj ur si jo segrejem do toplega in pijem kot čisto juho .

(Tiste sestavine znotraj - koleraba, koren, brstični ohrovt, en mal čebule - pa sem imela  za kosilo in večerjo )

Vmes čaje in vodo in to je to ...

Ahahah  ... pa še dve kilci sta šli dol ... ok tongue.png

 

Za malo daljši post pa lih ne vem, če sem v tem stanju za to.

Mam kr pomanjkanje železa, pa D vitamina, B vitaminov, C vitamina  ... tak da ja, to moram že tako exrtra vnašat ... se pa probam namesto s sintetičnimi zadevami,  k temu raje približat z naravno prehrano.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25392 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 9. februar 2019, 22:55

Domy, neki si omenjala tudi domač med. Malo si mi dala mislit, ko sem prebrala domač.
Jaz ga vedno kupujem v trgovini. Najbrž je razlika v okusu medu, če ga kupiš v trgovini ali pri čebelarju na domu.
Naslednjič, ko mi zmanjka med, bom šla k čebelarja na dom.



#25393 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. februar 2019, 23:13

Si predstavljam, da je to res jeba.

 

 Maš bolezen, za ktero se ne ve vzroka, da bi se ga lotu, ve se sam za posledice, k se jih da mrbit blažit al pa tud ne. Odvisn kva maš a ne.

Itak sem ziher, da si naštudirala vse u nulo okol svojih tegob, kar se naštudirat da in si verjetn tud probala vse živo na vseh ravneh. Nimam ti kej rečt, kar že ne veš sama.

 

Mrbit edin nekej.

 

K sem te prvič zasledu in bral na tem forumu, sem si reku "kera žabčna punca".

Kar je dobr, ker pomen da se znaš postavt zase in postavt mejo.

Vidu sem, da te krivice bolijo in da zlo aktivno pristopaš v boj proti njim na vseh frontah. Kar je dobr in prav. Premal je takih.

 

Sem pa pomislu tud to. Zakva to počneš? A zato, ker si sočuten človk z zdravimi vrednotami in je čist človeško in naravno in normalno pomagat? A je zadej še kej druzga.  Zdej, ko si povedala, da maš avtoimunke, sem pomislu na še nekej odzad. Kt da ni sam tist čist človešk faktor poriva za pomoč, ampak tud osebni. Če bi bil jst na tvojem mestu, bi ga raziskal. Mrbit bi me prpeljal bližje vzrokom.

 

Ampak to si verjetn ti že sama zase nardila al pa delaš.

 

To vzem čist tko....kt klepet...se mi je zdel, da naj omenim, kva me je prešinl.

 

icon25.gif

 

 ahahah ... žabčna biggrin.png

 

Se bom kr na Omarja našga mal izgovorila  ... mi je enkrat neki preračunal, da so pač pri meni planeti tako postavljeni, da je to kt zgleda eno moje poslanstvo  ...flowers.gif

Bi rekla, da tud možno, ker že kot frkla sem znala tam naokrog pomest z vsemi ušpičenimi fanti ... pa tud staršev sem se lotevala ...

Lahko se še spomnem, ko sem kot devetletna vsak dan opazovala sosedovo, ki je maltretirala svojo šestletno hčer ...

Ženska je bila z otroci precej sama doma ... mož imel potujočo službo ... bila šivilja sicer, je imela veliko opravka s strankami ... pa jo je motilo, da so se otroci kaj preveč motali pod njenimi nogami ...

Sina je še kar cartala - to ubogo hčerko je pa ves čas pred nami vsemi na dvorišču klofala, pa lasala, zmerjala ... enkrat jo je od jeze tako okrog sebe kot na ringlšpilu vlekla ... In sem hipno odreagirala. Zakadila sem se vanjo, ji izvlekla iz rok hčerko in jo pred vsemi  odraslimi, ki so to nemo opazovali nadrla kot, da sem z njo krave pasla ...

No sej potem je mene mama domov za ušesa privlekla in je bla kazen  ...rolleyes.gif ...

 

 ...  sam tko je blo odkar pomnem zase  ... Mi je dostikrat mati pridigala, da kaj se zaboga raje zase kaj več ne brigam ... sam me ni izučilo kaj preveč icon26.gif ... je pa res, da sem po naravi bolj socialen tip človeka  ... Veliko pa so botrovale k temu, tudi moje izkušnje skozi lajf  ...  Nekatere zadeve res čutim kot "univerzalno krivične" in v bistvu ne gre tolko zame. Lahko sem tudi brez teh zadev - sam, ko enkrat kaj registriram s temi svojimi ruskimi radarji - ne gre ven iz mene ... dokler se ne posvetim ...

Te avtoimunske so pa najbržda med drugimi vzroki tudi pridelane zaradi mojega osebnega lajfa, okrog okoliščin   - to mi pa je jasno bilo že sproti. Sam veš kako je ?; Člowk se tolaži, da zmore več kot lahko ... dokler gre  ... Potem pa ga že narava opomni ...wink.png

 

laugh.png pa še zdaj kot, da nimam zadosti problemov  ... se vedno kaj poklopi.

Res imam že nekaj časa v situ našo direktorico bolnice  - se je ravno včeraj po Tv- ju hvalila kako so inovativni in vpeljujejo neke profitibilne operacije ... In danes me naključno kliče ena frenda, ki je v tej bolnici zaposlena, pa mi razlaga kako bodo zaradi tega prikritega uvajanja reorganizacije ukinjali usluge na urgenci, kako bodo prav moji in edini revmatologinji - z nekaj tisoč pacientov na dolenjskem, ukinili še eno ambulanto, ker pač zavarovalnice ne plačujejo njenega programa zadostno in da je sama potožila, da zdaj pa res ne bo mogla več zdraviti pacientov kot se mora in spodobi   ...

Eto, me je spet hipno obrnilo na obrate, ( ker no, tole pa se tiče tudi mene ) ... in čeprav z bolečimi ušesi danes ... sem že kombinirala telefonske številke revmatološkega združenja za podporo, pa telefonsko predsednika sindikatov, inšpektorja in poslancev, novinarjev, ki bi se za ta primer zavzeli in stopili v akcijo ...blush.png

ahahah  ... ... žabčna bo tale žabčna  ... frog.gif ... no razen, če res ne doženem, da bi blo boljše vseen Mozarta poslušat, pa srce spravit na bolj umirjeno frekvenco  ... rainbow.gif yes.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25394 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. februar 2019, 23:19

Domy, neki si omenjala tudi domač med. Malo si mi dala mislit, ko sem prebrala domač.
Jaz ga vedno kupujem v trgovini. Najbrž je razlika v okusu medu, če ga kupiš v trgovini ali pri čebelarju na domu.
Naslednjič, ko mi zmanjka med, bom šla k čebelarja na dom.

 

Pri nas imamo eno fletno lokalno trgovinco, kjer se da dobit med od kakšnega ekološkega kmeta ...

imam pa tud znanca, ki je sam čebelar in ponavadi kupim pri njemu, ker vem, da fajno skrbi za čebele, za pašo čebel, ne dodaja kaj škodljivega v med ...

Če mi slučajno zmanjka zalog  - potem grem pa po bio med v DM .


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25395 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 10. februar 2019, 16:45

Kvaliteto medu lahko preveriš tudi sam. Danes sem tole preverila in hmmm … 



#25396 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. februar 2019, 22:42

Kvaliteto medu lahko preveriš tudi sam. Danes sem tole preverila in hmmm … 

 

 

Kako pa to nardiš


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#25397 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 11. februar 2019, 22:51

 ahahah ... žabčna biggrin.png

... no razen, če res ne doženem, da bi blo boljše vseen Mozarta poslušat, pa srce spravit na bolj umirjeno frekvenco  ... rainbow.gif yes.gif

 

Nekej je že u teb, da ne morš  sebe naslovit. Da rabiš krivca, na kerga lohk sprojiciraš ves gnev k je u teb.

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#25398 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 11. februar 2019, 23:05

Kako pa to nardiš

 

Obstaja kar nekaj načinov s katerimi se lahko preveri čistost medu. Malo poguglaj.



#25399 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 11. februar 2019, 23:35

Huwala ... nč posebnga  icon1_blush.gifbiggrin.png

 

... temperament mejbi icon_smile_shy.gif,    al pa sam nekaj bolj odkritega kolerika rolleyes.gif,   pa tri šefre Ksene vitez.gif

... upam, pa da ne hormonske motnje

                                                          tongue.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#25400 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 12. februar 2019, 09:57

Domy, neki si omenjala tudi domač med. Malo si mi dala mislit, ko sem prebrala domač.
Jaz ga vedno kupujem v trgovini. Najbrž je razlika v okusu medu, če ga kupiš v trgovini ali pri čebelarju na domu.
Naslednjič, ko mi zmanjka med, bom šla k čebelarja na dom.

Ja, idi.

Mi smo našega dobesedno razprodali - ostala sta nam še dva litra, pa nekaj malih glažekov, ki sem jih imela v planu za darilca...pa je pol takšna gužva za med ratala, da ga bomo zgleda sami porabili.

Naš cvetlični ima okus po ameriškem slamniku - ker pred leti mi Silver poslal semena te rastline in sem jo razsadila po celem bregu....lani pa so bile čebele neskončno hvaležne za tole cvetje. 

Kostanjev pa ni samo kostanjev, ampak je zraven lipa - ker imajo sosedi 5 lip in hkrati cvetijo...tak, da žal...samo kostanjevega nikoli ne bomo imeli. ampak, je tega prvo zmanjkalo. 

Zdaj samo upam, da bodo moje ljubice (Lilika, Zala, Štefka in Sara - tako je maticam ime...ker sem se odločila, da jih poimenujem, če že sodelujemo) dobro preživele zimo.

eh...moram nehat...


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0