Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Psihiatrija, industrija smrti?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
116 komentarjev na to temo

#1 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 24. december 2008, 22:25

Živjo vsi

Slučajno sem naletel na DVD o psihiatriji in obnemel ob gledanju.

Dokumentarec med drugim vsebuje:
- posnetke psihiatričnega “zdravljenja” (beri: mučenja) ljudi, živali in celo otrok,
- pričevanja ljudi, ki so jih “zdravili” psihiatri v Rusiji v času komunizma,
- posnetke “zdravljenja” s šok terapijami,
- originalne posnetke o posegih v možgane ljudi pri budni zavesti (ki rezultirajo v trajnih poškodbah možganov ali celo v smrti),
- resnična dejstva o psihiatrični bibliji, na podlagi katere psihiatri postavljajo diagnoze, DSM,
- pričevanja o zlorabi predpisovanja psihiatričnih drog (therozin, prozac, lithium, antidepresivi, antipsihotiki),
- pričevanja o grozotah lobotomije (obiščite tudi spletno stran, posvečeno žrtvam lobotomije, www.psychosurgery.org),
- dejstva o popolni izmišljotini, ki ji psihiatri pravijo “kemično neravnovesje v možganih”,
- izjave psihiatrov o njihovi lastni nesposobnosti nudenja pomoči itd…

Predstavljene so tudi povezave med psihiatrijo, rasizmom in eugenizmom.

Celoten dokumentares si lahko ogledate online, na uradni spletni strani CCHR (Citizens Commission on Human Rights):
http://www.cchr.org

Naročite pa ga lahko tukaj:
https://secure.cchr....ns/freekit.html

Komentarji?

LP
e.

#2 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 25. december 2008, 10:51

to že od nekdaj govorim. človeški razum si je sposoben zastavljati vprašanja, na katera po definicij ne more odgovorit. tako so vsi pojmi o sebstvu, Bogu, nesmrtnosti, neskončnosti lahko le predmet subjektivnosti, ker nikoli ne vemo ali ni to mogoče le pogovor med levo in desno polovico možganov. zato so psihologija in psihiatrija kvazi znanosti. vse kar počnejo je, da določene reakcije posplošeno iščejo v prav določenih vzrokih.
sem gledal en dokumentarec, mogoče je bil "in our time", se ne spomnem. u glavnem vzel so 50 zdravih ljudi, ki so šli k psihiatru in mu samo povedali za določen simptom. ampak, da ga ne bi zavajali so se morali pri vseh testih normalno obnašati... nobenih prisluhov, nobenih izmišljotin itd. VSE SO POZAPRL, VSE SO NAŠOPAL S TABLETI. :xx!: te ustanove so v bistvu zapor. tam se ne zdravijo, družba se jih boji... zato so tam.

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#3 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. december 2008, 15:41

Sj so tut v SI svoj čas delal elektrošoke ... Vidu te ljudi. Hodili kot roboti naokoli.
Tut po Ljubljani, ...
Menda so nekatere od njih zdravili za depresijo ... Pokojni Rugelj je še v socializmu povedal, kateri psihiatri so bili
"nadpovprečno" za takratni partijski režim zagnani ...
Marsikoga so tut v SI "hospitalizirali "na suho". Oz. ga na hiter "prepeljali" v Polje, ... Ko je bil moteč, oz. sprovociran. In je imel kake emocionalne izpade ... Živel v konfliktnem okolju, ...
Posilstvo na kliniki v Polju
http://www.zurnal24....x.html?id=62481
Zamolčala je drugo posilstvo
http://www.delo.si/clanek/65727
Za drugo posilstvo krivi nezadostni ukrepi
http://www.zurnal24....x.html?id=64871
Odgovarjal ni nihče
http://24ur.com/novi...-odgovoren.html

#4 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 25. december 2008, 16:01

ja, prozac x:px

no, js sem tut enkrat naletu na enga shizofrenika za katerga pa nisem vedu, da je to. biu sem povabljen na en žur in itak sami nepoznani ljudje in on tam zraven. sicer je biu starejši. tam 45 let. in vse ok, mislem, takoj sem opazu da je hiperaktiven in da mu dogaja ampak se nisem bavil z njim. kaj veš na kakšnih tabletih je in to. no, pol sva pa nekak pršla dost skupaj bliz, neki je blo treba ene kokice rihtat in to in me je čist znerviru tko, da nisem vedu kaj hoče od mene. čisto nepričakovane reakcije in sem sam čaku na fight/flight varijanto. x:Dx pol so mi šele povedal kako je z njim in sem si mislu, dobr da prej nisem vedu, ker bi verjetno že takoj pobegnu. x:px ma, ta je bil neukrotljiv. xnckrivx
sam, da jih pa pozapirajo in ravnajo ko z lutkami pa vseeni ni prou. kaj jaz vem, no...
painkillerji so za blaženje simptomov in največkrat ne rešujejo vzroka. tudi sam vzamem tablet res, če je nuja... drugač pa brez. ena japka na dan itd. sam jo morš sam nabrat. x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#5 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. december 2008, 16:13

http://med.over.net/...d.php?6,4817107 :
Net pogovor psihiatrinje A. Winkler vs uporabnice psihiatrije
A. W., dr.med, spec. psihiatrije, Enota za rehabilitacijo, vodja teama [oddelek E-4]
Source
http://www.psih-klin...x.php?id=48&L=0
Psihiatrija [podforum]
http://med.over.net/forum5/list.php?6

#6 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. december 2008, 17:05

Pri shizofreniji, ... brez zdravil naj ne bi šlo skozi.
Mam znanca. Pa je kr težko zanj in za njegove najbližje.

#7 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 25. december 2008, 17:47

-zavedati se vsega le na pol in itak uničen lajf preživeti delno v snu , ne trpeti, a biti odvisen in manj zavesten sebe
- maximalno trpeti in si razširiti ter podaljšati in doživljati vse možne spektre, globine, višine in daljine od te duševne bolečine oz. duševne bolezni - a biti svoboden kot osebnost, čeprav je to trpeča osebnost
.

Razen seveda, če je odvisnost od pomiril in življenje v sivi barvi brez bolečine kot tudi brez lepote, večje zlo kakor pa trpljenje za ceno osebne popolne svobode.

Kaj bi se trudil v tej minljivosti našega življenja..


Kaj je bolje?
Zavedati se ali biti "rastlina"?
A sploh kdo lahko ve kaj doživlja, kaj in kako dojema nekdo ki so ga nafilali s kemijo?
Ima res mir, res manj trpi, res kvalitetneje živi?
Za tiste ki so okrog njega, ki ga vidijo od zunaj, mogoče.
Kaj je pa v njem pa ne ve nihče razen njega, on pa ne more in ne zna povedati.
Ker je ozdravljen.

Trpljenje... :C:
Ka je maksimalno, kaj minimalno, koliko kdo prenese?
Nihče ne ve, razen vsak sam zase.
In za čigavo trpljenje tu gre?
Za trpljenje bolnika ali za trpljenje njegove okolice?
Za to da on ne bo trpel ali da bo okolica imela mir pred njim?
Ker izstopa, treba ga je sparviti v red, normo.
Pa tudi če se mu vzame vse kar je človeka vredno.

Utemeljitelj psihoanalize S. Freud - jaz v njem vidim utemeljitelja zmot in zablod zaradi katerih so in še trpijo tisoči.
Človek ki je razvil koncept Edipovega kompleksa(ga je lahko preučeval iz prve roke, na sebi namreč... x:Dx )
in zadnja leta življenja tudi zasvojen z morfijem.
Teorije... :vio:

Je kar dobro opisala ona zelenjava(korenje pa ostalo... x:px x;)x ) kako to zgleda, kako te obravnavajo.
Imel podobno izkušnjo, le da mojega psihiatra ni nič zvijalo... x:Dx
Je pa zato mene ko sem poslušal njegove izjave.

O minljivosti življenja pa nikar razmišljat.
Bolje ga je živet, na polno, tudi s trpljenjem.
Ker radost in trpljenje se dobita samo v paketu, ne posamezno... xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 25. december 2008, 19:59

Mantis, me ne zanima niti malo, niti me to ne skrbi kako ti jaz delujem.
Tvoj post sem uporabil za citiranje samo zaradi tistih dveh odstavkov.

Pa vseeno odgovarjam - pišem o zlorabah, temu je bil moj post namenjen.
Če misliš da jih ni, potem si naivna.

Tvoja primerjava z zlomljeno roko - jaz pišem, gledano skozi to primerjavo, o tistih ki gredo k zdravniku če se zbodejo v prst.
O pošiljanju ljudi k psihiatrom če le malo odstopajo od neke "norme"...?
Misliš da tega ni?
Tudi avtor te teme je imel nekaj takega v mislih, se mi zdi.

Ni pa nikakor moj namen podcenjevati tvoje težave in tvoje potrebe po določenih oblikah zdravljenja.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 25. december 2008, 20:42

Medicina in s tem psihiatrija sta biološki determinizem - vsa naša stanja se kao dajo pojasniti s procesi v materiji. Če možgani ne delujejo tako, kot bi po njihovem morali, jih lahko narkotizirajo do te mere, da pač delno prenehajo delovati in pacient je ozdravljen. Bojda je prepoved elektrošokov slovenski unikum, ker je to najboljša metoda za predramitev tistih, ki so tako depresivni, da niti govoriti ne morejo. Sploh pa sem za to, da se ljudje nehajo zdraviti po psihiatričnih metodah in rajši prešaltajo na psihoanalizo, ki si vsaj ne domišlja, da kaj ve. Naj živijo prave znanosti - tiste, ki vedo, da nič ne vedo. :vio:

te ustanove so v bistvu zapor. tam se ne zdravijo, družba se jih boji... zato so tam.
xrainbowx

Še kako prav imaš. Foucault v eni bukvi analizira, kako se bolnica razvije iz zapora in kako se iz neškodljivih norčkov hkrati razvijejo psihiatrični bolniki, ki jih je potrebno zdraviti.

Utemeljitelj psihoanalize S. Freud - jaz v njem vidim utemeljitelja zmot in zablod zaradi katerih so in še trpijo tisoči.
Človek ki je razvil koncept Edipovega kompleksa(ga je lahko preučeval iz prve roke, na sebi namreč... x:Dx )
in zadnja leta življenja tudi zasvojen z morfijem.
Teorije... :vio:

Kateri tisoči še vedno trpijo in so trpeli zaradi njegovih zablod? Seveda je imel nekaj zmot - veliki umi delajo tudi velike napake. Od kod tak gnev? Jaz ga vidim čisto drugače.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#10 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 25. december 2008, 21:59

Praviš da te ne zanima, kaj si jaz mislim, zato ne razumem, kako da pa imaš hkrati potrebo po izražanju razumevanja za moje težave. Opisovala sem jih v eni drugi temu, o Suzani Landipet.


Zakaj ne bi imel razumevanja?
Vsak človek je svet zase, vsak ima drugačne težave, lahko so tudi podobne, vendar jih vsak vidi, doživlja in rešuje po svoje.
Napisal sem da me ne zanima kako me vidš.
Nič osebnega, ne zanima me sploh kako me vidijo drugi, kdorkoli.

Kateri tisoči še vedno trpijo in so trpeli zaradi njegovih zablod? Seveda je imel nekaj zmot - veliki umi delajo tudi velike napake. Od kod tak gnev? Jaz ga vidim čisto drugače.


Jaz ga pač vidim tako.
Po vsem kar sem o njem slišal, videl, prebral.

Alef, nemogoče mi je gledati tako negativno in verjeti, da se je nekdo odločil za ta študij iz kateregakoli drugega razloga kot zarad želje po ukvarjanju z ljudmi, iz želje po pomoči ljudem in resničnega zanimanja za človeka in nemogoče mi je sprejeti misel, da se tem zdravnikom dopade gledati propad človeka, ki mu nihče ne more pomagat. Dajo svoj prispevek, vsi pa so samo ljudje in tud med njimi so slabi delavci kot povsod.


V to verjamem, v dober namen, vsaj pri večini.
Moj dvom in odklonilno mišljenje se ne nanašata toliko na ljudi, to je zdravnike, kot na področje s katerim se ukvarjajo - to je psihiatrija in psihologija.
In na metode ki jih uporabljajo, čeprav mnogi res v dobri veri da pomagajo.
V to enostavno ne verjamem, imam tudi razloge za to, mislim da sem jih pred časom že opisoval pa jih ne mislim več(spomni se Vrbe).

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#11 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 25. december 2008, 22:15

Hočeš reči, da bi Prešeren če bi deloval v tem času, bil zagotovo predmet psihiatričnih preiskovanj in zagotovo ne bi spesnil toliko čudovitih in še več nečudovitih pesmi?


x:Dx
Povsem verjetno se mi zdi da bi ga sodobna psihiatrična znanost razglasila za neprištevnega in nevarnega sebi in okolici in ga zaprla v kakšno ustanovo.
Ker si pa verjetno povezal stavek v mojem postu - spomni se Vrbe - s Prešernovim rojstnim krajem sem ti dolžan pojasnilo.
Ta stavek se nanaša na osebo z nickom Vrba ki je bila pred časom na forumu.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#12 Rdeča Jagoda

Rdeča Jagoda
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 789

Objavljeno: 25. december 2008, 22:38

Meni na žalost ne odpre linka, oz. ga odpre, vendar ne more naprej, ne vem točno zakaj, pa vseeno, morda bo kdaj drugič.

Sem nekoč brala eno knjigo, ki jo je psihiater napisal. Na žalost se ne spomnim naslova, vendar me je naslovnica tako pritegnila, že leta nazaj, da sem si jo sposodila v knjižnici, ko sem jo zagledala in mi ni žal, da sem jo prebrala. Psihiater je pisal o tem, kako deluje prihiatrija, kaj naj bi bil njihov cilj, zdaj ali zavedni ali nezavedni, se ne spomnim, samo, če kdo deluje proti temu, lahko pristane v psihiatrični bolnišnici, četudi je sam psihiater.

Skratka, ta gospod je bil psihiater in se je trudil in boril za to, da je svoje paciente zdravil brez zdravil. Nekako je verjel v pogovor, da te ljudje potrebujejo resen pogovor, poglobljen pogovor in da jim ne predpisuje zdravil. Dolgo je delal tako, da jim je predpisoval zdravila, nekoč pa je ugotovil, je prišel do sklepa, da farmacija služi denar na tak način, ker so vsi pacienti poskusni zajčki za njih, psihiatri pa le posredniki. In ne samo to. Tudi to, da te pacienti, ki jemljejo zdravila, ne zdravijo svojih diagnoz na ta način, pač pa jih s tableti potlačijo in postanejo odvisni od tablet, kar je vsekakor žalostno. Na koncu se morajo potem najprej zdraviti proti odvisnosti, šele nato se spopasti s svojo diagnozo, kar pa ne uspe vsakemu, ker vsi psihiatri delujejo na ta način, da predpisujejo zdravila. Sam se je temu uprl in povedal svojim kolegom, jim želel odpreti oči in jih spodbujal k temu, da naj ne predpisujejo zdravil pacientom, da naj se z njimi pogovarjajo, vendar glej ga zlomka, kaj je temu sledilo. Sledilo je, da so mu postavili neko diagnozo in zaprli v psihiatrično bolnišnico in ga začeli šopati z "vsemi" tableti. Mislim, da mu je na koncu samo še žena ob strani stala, vsi njegovi "dobri" kolegi pa so se pokazali, kako zares dobri so bili.
ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!
ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!
ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!
ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!
ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!
ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!
ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!
ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!
ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!
ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!
ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!
ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!
ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!
ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

#13 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 25. december 2008, 23:51

Verjetno se strinjamo, da smo tuki vsi po eni strani nemočni.. oz.mogoče preleni, nespoštljivi, neljubeči.. itd.do 'duševno bolnih' ljudi. Prepričana sem, da ti ljudje lahko ozdravijo (oz.živijo dosti normalno kljub bolezni) na drugačen način kot z substancami in drugimi pripomočki. Potrebujejo pravilno pozornost (v smislu ljubezni in temeljnih vrednot npr.). Danes se vsak dela, da ne vidi takšnih stvari, najlažje se je obrniti stran oz. stvar prikriti ali pa mu ne preostane drugega, da to pač naredi glede na dane okoliščine. Ne obtožujem nobenega tukaj, to je pač zavest družbe in ljudi, ki sestavljamo to družbo. Tukaj se kaže kje je naša pozornost, ki je usmerjena v druge cilje (kot npr.v nas same, v sočloveka ali naravo).

Težko je danes tistim staršem, ki se počutijo nemočni, ker ne vedo kaj bi naredili in jim ne preostane drugega kot da pokličejo, da odpeljejo njihovega sina ali hčer. Prepričana pa sem, da je marsikateremu to še vedno le izgovor.. za nerazumevanje, nespoštovanje, nepogovor z njihovim sinom, za neboj na njihovi strani, vdanost v usodo češ, da mu ne morejo pomagat.
Mislim, da nekdo, ki je duševno moten že po naravi naredi vse, da bi sebi pomagal, saj čuti, da je to njegova naloga.. se ne vda, naredil bi vse za duševni mir (sicer na tuje in nam 'nore' načine).. in to bi bila prva stvar, ki bi jo morali opazit, predvsem sprejet in spodbujat.

Prepričana sem, da če bi dosegli, da bi en shizofrenik zaupal nekomu.. bi se bolje počutil. Kako do tega priti npr.? Zakaj ne bi raziskovali zdravniki in psihologi v tej smeri in delali na tem? Namesto tega vrtajo v nekoga samo z namenom ugotoviti kaj je z njim narobe, da se lahko držijo pravil in zakonov.

Psihiatrično 'zdravljenje' je le pika na i tukaj, skrajnost v zadnji sili.. mislm, da se mora preje v miselnosti ljudi še marsikaj spremeniti preden bomo lahko govorili o 'pravilnem' zdravljenju 'duševno bolnih'. Sicer pa.. okolje okoli nas je pokazatelj.

#14 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 26. december 2008, 00:49

Tako deluje elektrošok.


Tale bo malo neumestna.... vem da se ne sme primerjat človeka z živaljo... nisem tega mislila..
V eni vasi so imeli v svoji štali kravco, ki je hujšala, samo ležala je, ni veliko jedla, skoz je povešala glavo in je prazno strmela predse.
Ni se gonila in je niso mogli oploditi. Verjetno ji ni blo všeč ležanje v svojih iztrebkih, lahko da jo je tako prizadelo neredno kidanje xnckrivx Zato je bila namenjena za odstrel.

Je pa imela ta suha kravica eno tako navado, da je hrano in slamo in vse, kar je bilo, si je rada metala z glavo podse pod trebuh in je za razliko od drugih vedno ležala na suhem in toplem, kolikor se je dalo, medtem ko so druge debelinke vse pojedle.
Nekega dne pa jim je v hlev udarila elektrika, ker je nekaj nekje preščipnilo , tako da so poginile vse krave : edino njo, ki je bila namenjena smrti, je rešila njena slama in ostalo, na čemer je stala, tako da ni imela toliko mokrega pod seboj kakor vse ostale, pa čeprav je baje trajalo tresenje in krik smrti več minut. Ostala je živa. Preden so uspeli skapirat, kaj se dogaja in odklopili pritok, sta dva moška letela po zraku in je prišel ponju rešilec.
Od tistega dne, ko jo je pretreslo, je ta suha griža ozdravela.
Je začela jesti in se goniti in je kotila in je dojila in je bila vredu. Prej vedno bolna, a od takrat nikoli težav. So se pogovarjali še dolgo o tej kravi, ki pa jo je ozdravila ravno elektrika. V strahu za živlejnje se ji je očitno vzpostavilo ravnovesje.


tipičen dokaz ta ti pavri še enga drota ne znajo ornk pršraufat. če pa kej sovražim pri teh pavrih je pa njihovo horukarstvo in površnost. vse na pamet pa vse na moč. čist prou, da sta po zrak letela. :vragec:

ma, ta krava je skuhtala, da bo prej pršla iz tizga hleva ven, če se obnaša "by the book". x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#15 malaziva

malaziva
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 26. december 2008, 08:24

Oprostite, da se bom umešala v to temo...ampak prepričana sem, da vam lahko veliko pojasnim kar iz prve roke...morda pa boste lažje razumeli marsikaj...dejstvo je, da je to področje pri nas še vse preveč stigmatizirano in zato tudi tako različne informacije...

namreč, sama potrebujem že od novembra 2002, ko je me je napadel nek narkomanski manijak pomoč psihiatrije, leto kasneje mi je telo povsem odpovedalo. Razlog za to je bilo predvsem preveč garaško življenje, veliko gorja, ki sem ga preživljala vse od otroštva (temu se stokovno reče posttravmatski sindrom). Moj delavnik je bil zelo krut, bila sem deloholik in hiperaktivna, ker sem le tako lahko "bežala" pred bolečino in vsakdanjimi skrbmi, kako preživeti sama z dvema otrokoma, brez lastne strehe nad glavo in samo z avtorsko pogodbo brez redne službe....vse to je na koncu enačba = kronična izčrpanost iz česar je zadeva vodila v veliko diagnoz...namreč v psihiatriji ne obstaja samo shizofrenija, ki pa je, roko na srce praktično najbolj kruta in tudi nevarna oblika psihične bolezni in ljudje s to boleznijo resnično ne morejo živeti brez pomoči zdravil.

Mene danes več ni sram priznati, da sem se zdravila v psihiatričnih bolnicah, v eni sem bila 4 mesece v drugi pa kar 9 mesecev...in da brez pomoči zdravil ne bi zmogla preživet dneva...pa nisem ne nora ne zmešana, celo več...po vseh preiskavah in testih sem celo nadpovprečno ustvarjalno nadarjena, kar sem tudi sicer dokazovala v delu, ki sem ga z vso ljubeznijo opravljala in ki mi je dokončno odneslo zdravje. Imam bipolarno motnjo (ali če hočete manično depresijo...včasih prekipevam od pretirane sreče, spet drugič trpim za neznosno žalostjo), borim se z anksioznostjo (pretiran strah), čustveno motenostjo, ker imam paničen strah pred ljudmi, pa psihogeno pogojene napade, ki so podobni epileptičnim in še in še....pa sem kljub vsemu "normalna" normalno živim ob pomoči zdravil. Celo več, res je da sem začasno upokojena ampak počasi se postavljam na noge in spet živim, spet se ukvarjam s športom, celo vrnila sem se k delu z mladimi k treniranju, ja v minimalnem obsegu ampak to je izjemen napredek, tako, da, ko bom šla spet na invalidsko komisjo bom spet sposobna za delo...

Zakaj vam to govorim? Zato, da vam pojasnim, da vendarle psihiatrija ni vse samo groza in nekaj slabega...daleč od tega. Ja imamo zaprte oddelke, to je resnica, in tam so resnično najhujši primeri psihičnih bolnikov, samo lahko mi verjamete, da osebje s temi ljudmi dela izjemno lepo, nežno in spoštljivo kolikor je pač v njihovem stanju mogoče. Resnica je, nekatere imajo privezane, ampak predvsem zaradi tega, ker so nevarni sebi in drugim. Pa še to traja samo toliko, da jim prime pomirjevalo. Izjeme so odvisniki in alkoholiki, ki jih urgentno pripeljejo in so še pod vplivom substanc. Nobenih elektrošokov ni pri nas. NObenega maltretiranja. Human odnos. Kolikor je v taki ustanovi le mogoče. Vendar pa....v teh ustanovah je obupno pomanjkanje kadra, razmere so neznosne zaradi pomanjkanja prostora...in ko ste že posredovali povezavo o posilstvu v Polju....Prav na oddelku E sem bila sama....pacienti se tlačijo kot sardine, oddelki so mešani, na E2 so pretežno odvisniki...obstaja en tuš in ena kopalnica...pa en ženski in en moški WC za približno 35 pacientov, če ne več. Sobe so namenjene trem, največ štirim posteljam...v resnici jih je šest, sedem....osebje je izmučeno....pa vendar skušajo biti vsi prijazni in dostopni..so pa tudi oni samo ljudje ki tudi vsega ne zmorejo, še najmanj pa čudežev. In kolikokrat pacienti fizično napadejo osebje!!!

Obsojeni pacienti so v Ljubljani na posebnem zaprtem oddelku, naprimer v Ormožu, tam jih srečate tudi na odprtem, vsaj leta 2003 je bilo tako....(morilci itd)

Ko pride bolnik v akutnem stanju v bolnico je res zelo hudo, takrat ga tudi res nafilajo z vsem možnim, ampak samo za čas, da se stabilizira in ta čas je tudi na sprejemnem oz. zaprtem oddelku, zaradi svoje varnosti in varnosti drugih in da ga osebje spozna. Nikogar več ne smejo na silo hospitalizirat, to prepoveduje Zakon o duševnem zdravju, ki so ga letos končno po dolgih letih spravili čez Državni zbor http://www.uradni-list.si

Čudili bi se koliko ljudi v Sloveniji potrebuje usluge in pomoč psihiatrov pa vendarle povsem normalno opravlja svoje poklice....

Če mi je dovoljeno bi vam posredovala povezavo društva DAM, kjer boste našli vse odgovore na morebitna vprašanja o tej temi in pogledali tudi forum uporabnikov tega društva in se sami prepričali o stanju v slovenski psihiatrji

http://nebojse.caprae.net

Sicer pa, kot rečeno..meni o tem ni težko govoriti, še več..sama se trudim, da bi čim več ljudi spoznalo resnico in se podučilo tudi o "nas", ki smo nekoliko drugačni od ostalih. Pa vendarle....smo normalni ljudje, le veliko bolj nežni, občutljivi in dojemljivi smo...težko se spopademo s krivicami in stresnimi situacijami, zato se nam zgodi "naša" bolezen, oziroma nam je ljubše bolezensko stanje....Vse kar potrebujemo je razumevanje in ne posmeh, topla beseda in včasih tudi kakšen topel objem...največkrat smo namreč zelo osamljeni in sami...ker ljudje dokler sami ne rabijo te vrste pomoči obračajo obraze stran od nas...pa vendarle smo samo ljudje....

Z odprtim srcem, velikim veseljem in brez zadržkov sem vam pripravljena o tej temi povedat karkoli kar bi vas zanimalo, seveda če vas karkoli zanima in če o tem kdo želi debatirat. edino kar prosim je, da do mojega stanja ne bi bili žaljivi ali posmehljivi, kajti za mano je težka pot, zelo hud življenski boj, pred mano pa še cela vojna, vsak dan se borim z življenjem, in vsako jutro ko vstanem je moj uspeh, vsak večer ko ležem spat pa moja velika zmaga....pa vendarle na tej poti srčno rada tudi pomagam ljudem, ki so se znašli v duševni stiski podobni mojim, jim skušam stat ob strani, predvsem s toplo besedo saj kaj drugega niti nimam pravice...

Vsem vam želim vse dobro

#16 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 26. december 2008, 09:10

Objava #6
http://www.lunin.net...mp;p=1055470817
Da so linki "konsolidirani".

#17 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 26. december 2008, 09:38

malaziva, tudi mi ti želimo vse dobro. x;)x

pa hvala, ko si delila svojo izkušnjo.

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#18 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 26. december 2008, 20:48

Živjo vsi

Slučajno sem naletel na DVD o psihiatriji in obnemel ob gledanju.

Dokumentarec med drugim vsebuje:
- posnetke psihiatričnega “zdravljenja” (beri: mučenja) ljudi, živali in celo otrok,
- pričevanja ljudi, ki so jih “zdravili” psihiatri v Rusiji v času komunizma,
- posnetke “zdravljenja” s šok terapijami,
- originalne posnetke o posegih v možgane ljudi pri budni zavesti (ki rezultirajo v trajnih poškodbah možganov ali celo v smrti),
- resnična dejstva o psihiatrični bibliji, na podlagi katere psihiatri postavljajo diagnoze, DSM,
- pričevanja o zlorabi predpisovanja psihiatričnih drog (therozin, prozac, lithium, antidepresivi, antipsihotiki),
- pričevanja o grozotah lobotomije (obiščite tudi spletno stran, posvečeno žrtvam lobotomije, www.psychosurgery.org),
- dejstva o popolni izmišljotini, ki ji psihiatri pravijo “kemično neravnovesje v možganih”,
- izjave psihiatrov o njihovi lastni nesposobnosti nudenja pomoči itd…

Predstavljene so tudi povezave med psihiatrijo, rasizmom in eugenizmom.

Celoten dokumentares si lahko ogledate online, na uradni spletni strani CCHR (Citizens Commission on Human Rights):
http://www.cchr.org

Naročite pa ga lahko tukaj:
https://secure.cchr....ns/freekit.html

Komentarji?

LP
e.


Ktera grda fora E.C. :xx!:

Upam, da si hotu samo preverit /al pa dokazat/, kako se da z lahkoto zmanipulirat /kar, glede na reakcije enih, ti je ratal prou osupljivo, kapo dol/ in da tvoji nameni niso blj pritlehni, kt zgleda. Sej veš. Greš se zdravilca /kako kej tvoje etične norme?/, stranke dobrodošle verjamem, pa vržeš kost za vabo. Brez komentarja. Kje je pa tvoj komentar, jasn da objektiven, kt se za, kva že, zdravilca spodobi rajtam?

:xx!: :xx!:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#19 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 26. december 2008, 23:11

Manipulacija... :o|o: xrolleyesx
Me ne zanima kakšen je bil motiv avtorja te teme.
Sem pač povedal kaj si mislim o psihiatrji, psihologiji in pa uporabi zdravil.
In da me nič in nihče ne prepriča v nasprotno.

Etika... x?x
Naj se ukvarja vsak s svojo, ne s tujo.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#20 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. december 2008, 09:38

So primeri, ko brez zdravil ne gre.
Je pa kr nekaj "bolezni" sproženih v "neugodnih/bolnih" socialnih sredinah.
Vzroki pa v posamezniku ...
Neredko so ožji družinski člani enako potrebni "zdravljenja".

#21 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 28. december 2008, 16:21

:vragec:

no....no....no.... xrolleyesx
mormo se zavedat, de brez psihiatrije tut LSD-ja neb blo.... x:px x:px x:px

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#22 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 28. december 2008, 18:52

:vragec:

no....no....no.... xrolleyesx
mormo se zavedat, de brez psihiatrije tut LSD-ja neb blo.... x:px x:px x:px

zlomk....tralala


x:Dx
Pa norcev tudi ne... Objavljena slika Objavljena slika x:px

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#23 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 29. december 2008, 19:41

Pozdrav vsem,
hvala vam za komentarje.

butl: nima se za zdravitelja, ker to nisem. Sem humanistični psihoterapevt že od l. 1996; ne vem torej, kam ciljaš.

Video (malce oster, sicer) si lahko po delih ogledate tudi na mojem blogu, trenutno teče beseda o
izmišlejnih mentalnih "motnjah", tlele:
http://www.edmondc.n...jstva-o-dsm-ju/

V pripravi objave o laži glede "kemičnega ravnovesja" in o škodljivosti psihoaktivnih snovi.


LP
e.

#24 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 29. december 2008, 20:10

Pozdrav vsem,
hvala vam za komentarje.

butl: nima se za zdravitelja, ker to nisem. Sem humanistični psihoterapevt že od l. 1996; ne vem torej, kam ciljaš.

Video (malce oster, sicer) si lahko po delih ogledate tudi na mojem blogu, trenutno teče beseda o
izmišlejnih mentalnih "motnjah", tlele:
http://www.edmondc.n...jstva-o-dsm-ju/

V pripravi objave o laži glede "kemičnega ravnovesja" in o škodljivosti psihoaktivnih snovi.


LP
e.

Eno vprašanje: Sem firbčen, kakšne metode izvajaš in kakšno teoretsko podlago imajo?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#25 E.C.

E.C.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 30. december 2008, 16:55

Eno vprašanje: Sem firbčen, kakšne metode izvajaš in kakšno teoretsko podlago imajo?


Uporabljam integracijo humanistične in transpersonalne psihoterapije.

LP
e.

Nikogar več ne smejo na silo hospitalizirat, to prepoveduje Zakon o duševnem zdravju, ki so ga letos končno po dolgih letih spravili čez Državni zbor http://www.uradni-list.si

Čudili bi se koliko ljudi v Sloveniji potrebuje usluge in pomoč psihiatrov pa vendarle povsem normalno opravlja svoje poklice....

Če mi je dovoljeno bi vam posredovala povezavo društva DAM, kjer boste našli vse odgovore na morebitna vprašanja o tej temi in pogledali tudi forum uporabnikov tega društva in se sami prepričali o stanju v slovenski psihiatrji

http://nebojse.caprae.net


Pozdravljam ta novi zakon, ki prepoveduje hospitalizacijo proti volji osebe.

Dobra spletna stran, nebojse.si, uporabna. Predvsem pa lepa reklama za LEK.

LP
e.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0