Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mlade in stare duše


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
100 komentarjev na to temo

#51 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. november 2005, 12:20

ja. sam se zmer to pocnemo! x:Dx - prakticno in ocitno na tem forumu! nekdo bolj, nekdo manj. kakor tudi 'izgubljamo cas'.
x;)x kakor pa kdo razume njegovo pisanje tukaj, pa je seveda nejgovo dojemanje njegovega pocetja. kakor tudi potrebe po tem ali je vedenje o pomenu mladih in starih dus potrebo ali ne!
Vsekakor pa, ce smo vsi tiho, ni moznosti niti toliko, da bi se zaceli pogovarjati (ceprav na zacetku neumnosti) o tistem kar pravzaprav nekoga zanima ali se v tistem najde.. iztocnice so veckrat zazeljene, pa ceprav zvenijo se tako butaste.

no, vsak ma svojo filozofijo!! kritizirati drugo kaze le na nedojemanje bistva iz katerega izhaja vse, prav tako tudi kabala, kakor tudi mlade in stare duse, kakor tudi pepe, marko, darko, micka in polde.
--------

Ja, Pjotra, zaplete jo naš um z mnogimi nepotrebnimi teorijami in balastnimi filozofijami. Se strinjam s tabo.



#52 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. november 2005, 12:25

Tako je vedno na začetku duhovne poti. Kasneje vse postane enostavnejše. Žal je jezik premalo za verodostojen opis različnih mističnih izkušenj. Takrat se zatekamo k ovinkom, ki so prav bizarni. Čutiš izkušnjo, a ne veš, kako jo prenesti na papir. Res zoprn občutek.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#53 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 3. november 2005, 12:30

mene pa tud ful zanima a sm stara al mlada dusa? kdaj se je moja dusa prvic pojavla? a se da to kje pogledat? kabalist prav, da je nepotrebno zapletanje. ferbec me matra, to je to. js rad usake stvari mal.. poglablat se mi pa nikamor ne da..

#54 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. november 2005, 12:33

Kaj pa, če ni mlade ali stare duše? Čas teče samo v dejavnem svetu. Že na upodobitveni ravni (Olam Ha'Jecira - po domače astralu) čas ne teče. Čas je eno od gibal dejavnega sveta. Kako je potem lahko nekaj staro ali mlado, če obstaja v svetu, kjer ni časa? Ta pogled na svet mi je všeč, ker se sklada tudi s sodobnimi znanstvenimi dognanji.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#55 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 3. november 2005, 12:40

mislim, da so bile vse duse ustvarjene skrati.. razlika med mladimi in starimi je samo stevilo zivljenj na tem svetu..

#56 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. november 2005, 12:48

men je pa čist vseeno al sem mlada al stara duša....ne igra neke vloge..... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#57 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 3. november 2005, 12:54

bolj je pomembno kako v tem življenju Živiš in spoznavaš skrivnosti globin...

#58 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. november 2005, 12:59

bolj je pomembno kako v tem življenju Živiš in spoznavaš skrivnosti globin...

pa smo spet pri globokomorskih potopih.....hi hi hi...

... men je tut ravno... važn, da se razvijam v pravo smer... če zalutam pa :wOOt:

...če zalutaš....se bova pa srečali.... x:Dx ....viš kolk je to lahko zabavno.....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#59 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 3. november 2005, 12:59

... men je tut ravno... važn, da se razvijam v pravo smer... če zalutam pa :wOOt:

ni zalutanja... to je najbolj fino x:Dx

#60 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 3. november 2005, 13:16

Verjamem, da ti je všeč. Veliko je knjig o tem. Meni osebno so bližje knjige, ki me učijo bivanja tukaj in sedaj. Ni me Bog postavil v ta svet, da bi izgubljal čas s tem, kaj je bilo pred mano in kaj bo za mano.
Neprekinjeno motrenje pomeni biti vsak trenutek tukaj in sedaj.

ja, tudi jaz dajem poudarek na tukaj in zdaj. tudi živim tako. vendar pa me je ravno ta knjiga, Potovanje duš, spomnila na te stvari. nočem živeti in ne živim v preteklosti. niti v prihodnosti. je pa prav, da nas preteklost (in prihodnost) občasno spomni, zakaj se srečujemo z določenimi dogodki in osebami in se iz tega nekaj naučimo in naučeno uporabimo tukaj in sedaj. meni se je ogromno stvari razjasnilo oz. bolje rečeno, spomnila sem se nekaterih stvari, ki sem jih vedno vedela...upam, da veš kaj hočem povedati.
z ljubeznijo, xsrcx xsrcx
pjotra

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#61 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 3. november 2005, 17:05

ja, tudi jaz dajem poudarek na tukaj in zdaj. tudi živim tako. vendar pa me je ravno ta knjiga, Potovanje duš, spomnila na te stvari. nočem živeti in ne živim v preteklosti. niti v prihodnosti. je pa prav, da nas preteklost (in prihodnost) občasno spomni, zakaj se srečujemo z določenimi dogodki in osebami in se iz tega nekaj naučimo in naučeno uporabimo tukaj in sedaj. meni se je ogromno stvari razjasnilo oz. bolje rečeno, spomnila sem se nekaterih stvari, ki sem jih vedno vedela...upam, da veš kaj hočem povedati.
z ljubeznijo, xsrcx xsrcx
pjotra


tako je :palec:
iz vsake stvari lahko potegnemo nekaj dobrega.. treba je met le eno zdravo mero.

#62 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 3. november 2005, 17:15

. Meni osebno so bližje knjige, ki me učijo bivanja tukaj in sedaj. Ni me Bog postavil v ta svet, da bi izgubljal čas s tem, kaj je bilo pred mano in kaj bo za mano.

Saj ne gre za izgubljanje časa s tem, kaj je bilo pred mano in kaj bo za mano, ampak za zavest o lastni večnosti.

Kako je potem lahko nekaj staro ali mlado, če obstaja v svetu, kjer ni časa? Ta pogled na svet mi je všeč, ker se sklada tudi s sodobnimi znanstvenimi dognanji.

Vse, kar je materialno, je ujeto v (začasni) tok časa.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#63 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. november 2005, 17:27

razlika med mladimi in starimi je samo stevilo zivljenj na tem svetu..

Bojim se, da smo brez števca življenj! xrolleyesx
Duša ne biva v dejavnem svetu, temveč nanj vpliva. Številke duši nič ne pomenijo. Čas teče zgolj delom zavesti, kateri so potrebni za vzdrževanje trupla, torej našemu egu in z njim povezanimi funkcijami. A ta del zavesti je kot RAM. Ko se človek rodi, se začne polniti, ko človek umre, se izbriše in izgine. Duša pač ni Windows XP, z mapo "Zgodovina" (ali podobno) in raznimi funkcijami "Recent file".

Vse, kar je materialno, je ujeto v (začasni) tok časa

Kot sem omenil, to se izbriše.

Saj ne gre za izgubljanje časa s tem, kaj je bilo pred mano in kaj bo za mano, ampak za zavest o lastni večnosti.

Seveda je izgubljanje časa o ugibanju, v katerem hlevu je moja duša bivala 200 let nazaj. Saj je vendar moji duši teh 200 let trenutek, ki večno traja. Vendar je treba za približno razumevanje tega malce izkušenj dela na sebi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#64 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 3. november 2005, 17:34

Kot sem omenil, to se izbriše.

Seveda je izgubljanje časa o ugibanju, v katerem hlevu je moja duša bivala 200 let nazaj.

Zavest pa ostane, čeprav se spomin briše (pa tud spomin je nek shranjen).
Ni pomembno, kje je dušala bivala, ampak zavest, da je večna.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#65 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 3. november 2005, 17:37

Bojim se, da smo brez števca življenj! xrolleyesx
Duša ne biva v dejavnem svetu, temveč nanj vpliva. Številke duši nič ne pomenijo. Čas teče zgolj delom zavesti, kateri so potrebni za vzdrževanje trupla, torej našemu egu in z njim povezanimi funkcijami. A ta del zavesti je kot RAM. Ko se človek rodi, se začne polniti, ko človek umre, se izbriše in izgine. Duša pač ni Windows XP, z mapo "Zgodovina" (ali podobno) in raznimi funkcijami "Recent file".


kakorkoli.. js sm sam uprasu ce kdo ve ce se da kakorkoli ugotovit kasna prejsna zivlenja sem imev.. sam iz cistga ferbca.. ostalo me res ne zanima.. ti pa enkrat pravis:
QUOTE(Kabalist @ 3. Nov 2005 ob 12:20) *

. Meni osebno so bližje knjige, ki me učijo bivanja tukaj in sedaj. Ni me Bog postavil v ta svet, da bi izgubljal čas s tem, kaj je bilo pred mano in kaj bo za mano.

pol pa zgublas svoj dragoceni casek s temle..

#66 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. november 2005, 17:44

Zavest je celotna slika človeka. Duša je del zavesti. Kabalisti poznamo več ravni duše, vendar ni nikoli govora o kakšni mladosti ali starosti. Sistem je že brez tega dovolj zapleten.
Srčika človeške duše se imenuje Hijah. To je nekončno majhen "košček" Boga in še ni individualiziran.
Nešama je najvišja stopnja bivanja in individualizacije. Roh je duša in Nefeš je naša egozavest. Te štiri ravni so v zapletenem medsebojnem dinamičnem razmerju. Sodobna psihiatrična in psihološka praksa izhajata iz teh shem. Različni avtorji ta sistem delov zavesti predstavljajo z različnimi simbolnimi prikazi. PO mojem mnenju je najprimernejši tisti, ki je najmanj zapleten. Kot sem omenil, Bog je racionalen.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. november 2005, 09:40

... Ni me Bog postavil v ta svet, da bi izgubljal čas s tem, kaj je bilo pred mano in kaj bo za mano.
Neprekinjeno motrenje pomeni biti vsak trenutek tukaj in sedaj.

:palec:

Kaj pa, če ni mlade ali stare duše? Čas teče samo v dejavnem svetu. Že na upodobitveni ravni (Olam Ha'Jecira - po domače astralu) čas ne teče. Čas je eno od gibal dejavnega sveta. Kako je potem lahko nekaj staro ali mlado, če obstaja v svetu, kjer ni časa? Ta pogled na svet mi je všeč, ker se sklada tudi s sodobnimi znanstvenimi dognanji.

jaz tud tko nekak mislim.

... razlika med mladimi in starimi je samo stevilo zivljenj na tem svetu..

ja, saj, sem ravno vceraj hotla napisat, da ce o tem sklepamo po stevilu lajfov, sodim da sem pac stara, ko smo mal govoril, kaksna dusa je kdo...

saj res nima ne vem kakega smisla, sem bolj sam osvezevala teme, no vseen se mi je zdel dost zanimivo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 4. november 2005, 10:38

ma sej je zanimiv. sam men bi blo najbol, ce bi se ksn javu pa nam mal povedu kaj smo kej bli nekoc.. zdej pa a res kej ve o tem, al pa ce ma sam ful velko domislijo (pa mi ne bomo vedl za to). :inocent: x;)x

#69 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 4. november 2005, 10:58

Problem je, ker je večni del človekove zavesti brezoseben. Kaj je večno, pa nima prej ali kasneje, niti nanj ne vpliva malo manj večen del. Mistiki so to skozi izkušnje dokazali in to na svoj način opisali (kolikor je moč to z besedami zapisati). Eno je naša želja po večnem, drugo je realnost.
Mogoče je moja duša do sedaj živela v blatu mikroorganizmov, črvov in podobnega. Komu mar? Pomembneje je, kaj bom storil z življenjem, ki me še čaka. Mislim, da je to ključno in v to je potrebno vložiti vse moči. Včasih niti vse moči niso dovolj.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. november 2005, 11:01

kolikor je moč to z besedami zapisati

ja saj, glih o temle sem rpej razmisljala... pa tudi ce najdem nove tocno prave besede, jih pa folk ne bo razumel, ker jih ne bo imel na kaj prevajat. x:o)x
ko in ce govorimo o *taksnih* zadevah.

Drugac pa se strinjam tud z ostalim kar si napisal v temle postu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 4. november 2005, 11:12

Mogoče si nekje že prebrala, kaj pravijo za mistike.
Kadar resnični mistik svojo izkušnjo opiše z razumljivimi besedami, je običajno daleč od opisa doživetega. Ako se želi približati natančnosti opisa, pa njegove besede postanejo nerazumljive. Kako z besedami zapisati večni trenutek sedaj?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. november 2005, 11:15

saj... xyesx
ko sem bla majhna, sem hotla izumit napravo za snemanje sanj. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. november 2005, 12:57

Škoda, da nisi izvedla projekta! Kakor hitro pomneš sanje, so te vedno pozitivne. Ne pomnim, kdaj bi imel nočno moro. Sanjal sem že vse mogoče. Zgodilo se mi je, da sem znotraj sanj sanjal. Resnično odbita izkušnja. Hotel sem že vzpostaviti nadzor nad sanjami, vendar sem se temu odpovedal. Neprimernoi lepše je, če sanjam pustiš njihovo svobodo. Najbolj odbite sanje so se mi zgodile pred cca. 25 leti. Takrat sem sanjal Atlantido pred 10.000 leti in njen propad. Kar dve noči zapored sem to sanjal. Že dolgo časa razmišljam, da bi o tem napisal ZF roman. Še sedaj čutim potres, slišim podiranje stavb in krike ljudi v precej čudnem jeziku (zdi se mi, da gre za semitske korene). PO toliko letih se še vedno spomnem, kot bi bilo včeraj in bi bil res tam.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#74 nea

nea
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 6. november 2005, 13:06

Mujevci-prebivalci otoka Mu, ki je bil sredi lezije so ustanovili Atlantido, 5 miljonov let pred našim štetjem, imeli so izjemno znanje o kristalih, s katewrim so se tudi uničili, je bilo slišati na predavanju.......imeli so prebujeno 3.oko..., na ta otok mu so prišla angelska bitja in izgubljeni v vesolju v človeški podobi........to so mujevci
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi, kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal

#75 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. november 2005, 13:11

Mu in podobno je bolj v domeni fantazije, kot realnosti. Že glede Atlantide ni nekih dokazov, temveč zgolj sanjarjenje. Vsakdo od nas sanja o pravljični deželi. Vendar je obstoj Atlantide možno vsaj do določene mere rekonstruirati. O Mu pa obstjajo zgolj prividi in sanjarjenje. Mogoče je obstajala, mogoče pa ne. kdo ve?
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0