Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kateri kamen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
2460 komentarjev na to temo

#1 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Lep pozdrav!

Dve vprasanji imam. Prvo - kaksen kamen bi bil primeren zame? Levinja sem,asc tehtnica in v luni vodnar. Rada bi nekaj takega za dobro voljo in vecjo samozavest.
Pa se eno, bolj pomembno.. za mami bi nujno rabila nekaj - mogoce bo kaj pomagalo. depresija, zivcnost.. Skorpjonka po horoskopu,ASC lev, luna v levu. Pa kako velik naj bo ta njen kamen? Res bi ji rada vsaj malo pomagala... Aja, a je delovanje odvisno od tega a verjames al ne?oz. a ves zakaj je kamen al ne?

Hvala za pomoc!!!
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Hojla, Aliana - in dobrodosla! x:)x
Zate bi bil primeren npr. beli (tudi mlecni) kremen, pa tudi beli ahat.
To so vse zelo pozitivni kristali, ki tudi nimajo pretiranih moci in nobenih "stranskih ucinkov".
Prav tako te bodo morda pritegnili modri kristali - v tem primeru si izberi modri kremen ali modri ahat, zelo primeren zate bi bil kalcedon, morda pa te bo pritegnil tudi akvamarin.
Svetujem pa ti safir (sodi pa med drazje kristale).
Ker obstaja verjetnost, da imas nizek pritisk oz. da si nagnjena k temu, ti odsvetujem lapis lazuli (ceprav te bo najbrz pritegnil).
Od zelenih kamnov si izberi aventurin ali krizopraz, ki sta oba zelo ugodna in pozitvna.
Ce si nagnjena k slabokrvnosti in ti primanjkuje zemeljske energije, si izberi jaspis ali karneol.
Ponekod bos zasledila, da je za Leva primeren rubin - no, raje se mu izogni in si namesto njega izberi granat.

Mami prav tako svetujem krizopraz, peridot, zad, same ali v kombinaciji z lepidolitom ali jaspisom, zelo primerna zanjo pa bi bila tako lapis lazuli kot turkiz.

Seznam najpogostejsih in najpomembnejsih kristalov in njihovih ucinkov pa bos nasla tukaj.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Hvala!Hvala!Hvala!
Se nekaj - en majhen sodalit v obliki srcka nosim ze par let..kaksne ucinke ima pa ta? Zame?
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Hej - na sodalit pa sem pozabila!! Ni in ni mi hotel v glavo, na "konici jezika" sem ga imela... x:)x
Se mi je zdelo, da ti bodo pasali modri kamni...
No, ta je potemtakem ravno pravsnji - ker sem sklepala, da ti bo vsec lapis - sodalit mu je namrec precej podoben, pa ga marsikdaj celo zamenjujejo zanj.

Ja - kar nosi ga - zelo ugoden kamen. Odpravlja strahove in zelo ugodno deluje na vse telo, se posebno pa na predel grlene cakre, menda pa naj bi ugodno deloval tudi kot zascita pred sevanjem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 tomaz

tomaz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 13. oktober 2002, 01:00

Objavljena slikaAHJA,AHJA...
KAMENA STRELA ZA LEVINJE!!!
Levinje so svetloba. In doma v hiši sonce. Eno tako bi jst rabu.Levinje so podvržene 100 tegobam: srce, ožilje, hrbtenica, rebra, boki, oči, prehladi, gripe, ledvica,reuma...
Levinje so nore na ovne,jst ovn,strelce,vodnjarje,....ej, kamena strela je univerzalen kristal, deluje na vse nivoje avre, polni vse energetske cente, praš ta starga alternatica.
Objavljena slika

Tomaž

#6 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 13. oktober 2002, 01:00

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Zdaj se pa sprasujem a je bit levinja v redu al ne?Je pa res, da sem jaz malo bolj omiljena varianta levckaObjavljena slika
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#7 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

Cau!
Se malo pomoci prosim, Marsa!
Sem bila danes v Ahatu... iskala kamen za mami. Na njihovih listkih pise, da je kalcedon (saj je to tist svetlo moder??) tud za depresije in spreminjanje razpolozenja... Kaksne imas pa ti izkusnje? Fora je v tem, da bi ga rada dala mami za rojstni dan, ker ga ne bo hotla nosit, ce bom rekla, da je za zdravje (saj ves, carovnije, bla bla...) in glede na to, da je kao modra njena naj barva bi bil ta ful primeren... Samo to JAZ pravim x:)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

O - Aliana - pametna punca - da das potrebne podatke...
Ko pravis modra barva...
TURKIZ potem!
To je mega kamen, fora pa je v tem, da ce je podarjen, prinasa sreco (tudi jaz sem dobila ogrlico za 30.-ega od mame za r.d. - sem pa Sco v Asc, pa mi zelo pase - sicer pa turkizne barve ne nosim)...

Za kalcedon (ki je potem sploh tudi zelo priporocljiv), pa reci, da je za sreco, za tremo, za komunikacijo bolj odprto...

To je eden najbolj simpaticnih kamnov, primernih tudi za otroke.

Na izpite bi to morali nositi s sabo...
Pa tudi akvamarin ne bi bil slab (Skorpijonu sploh priporocajo beril - kamor sodi tudi akvamarin).

ZA SRECO - to ji reci in se tudi ne bos zlagala.

Kamni za sreco (in za zascito) so:
turkiz, zad, oniks, krizopraz... ...

Tomaz je omenil kameno strelo - seveda, tega sploh ne omenim, ker se mi zdi nekako "jasno" - to je pac najbolj univerzalen kristal in ga lahko imamo vedno v povezavi z vsem.

Sama npr. vsakodnevno nosim prav slednjega (pa ga ne priporocajo niti Ribam, niti Skorpijonu, niti se mi ne poklopi v kak drug polozaj) - no, neznansko mi ustreza in vsec so mi preproste stvari..

Ampak sodila sem morda, kaj pa vem, da te recimo samo s kameno strelo ne bom prepricala, poleg tega pa gre za nekako univerzalen kristal, mislila sem si, da bos najbrz zelela kaj bolj specificnega. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

Super!
Grem takoj jutr nazaj v trgovino x:)x Hvala!
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

mene pa zanima ;al se naj izogibam kamnom, ki jih dam na sebe pri katerih mi razbiva´ srce´.
pa sej jest vem, da to ni nekak dobro,ampak se glih tist moment,ko se filam´z energijo -z njim kamnom, Morda mi primanjkuje w .. sej potem se nekak umiri tole žarčenje´ v meni, vseeno pa menim,da ni dobro Objavljena slika

Pokowc

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

Aliana - upam, da si (ali se bos) dobro izbrala (no, o tem sploh ne dvomim) x;)x

Pokowc... tezko je v bistvu kar takole reci in obtoziti, da je zdaj za taksna stanja kriv kristal..
Ampak ce bi se ti to dogajalo npr. pri diamantu ali rubinu, bi to zagotovo povezala s tem.

Da bi zdaj od nekega blazjega dobil tako reakcijo... kaj pa vem, morda bi rozevec (kljub temu, da je blag), lahko na nek nacin (ki bi bil pac morda lahko v skrajnem primeru tudi tak, kot opisujes), "pospesil" delovanje srca....

Praviloma naj bi ob taksnih reakcijah (razbijanje ali trepetanje srca, mocan glavobol, sumenje v glavi ali mravljincenje ali dusenje) seveda sneli kamen (oz. ga pac odstranili iz svoje blizine)..

Po drugi strani pa spet lahko pomeni, da se je zacelo ciscenje oz. energiziranje dolocene cakre - kot ugotavljas.

Malo si oglej te sezname, pa pazi oz. bodi previden predvsem pri teh energetsko mocnih kristalih (diamant, rubin, topaz, pa tudi ametist) - kar te seveda morda privlaci.

Svetujem ti zemeljske kristale, kot je prijeten in simpaticen karneol, tudi jaspis bi ti najbrz priporocila.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

No, pa sem:) Eno tako ful lustno zvezdico sem dobila. Objavljena slika Tirkiz ali tirkenit pise na listku, sam so zenske v trgovini rekle, da je to turkiz. Upam...
Glede tega, kar puse Pokowc ... ma ne vem, a sem jaz tolk neobcutljiva za take stvari al podzavestno nocem verjet al kaj... samo jaz se nikol nisem nic cutila. Sem brala en drug topic o kamnih in vsi govorijo kako cutijo njihovo energijo itd.. Jaz pa nic Objavljena slika
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

Objavljena slikanouš verjela, jaspis mam najrajši, tak je čokoladn mau, pa še take krasne linije žile´ imaObjavljena slika
Objavljena slika
drgače pa mam doma kr nekaj kamnov,ampak jih nosim morda bolj zarad samega videza, morda zarad samih barv; mam pa kameno strelo doma, ki pa je ful močna, podolgovata, kr velka in sedi mi kar na tipkovniciObjavljena slika




Pokowc

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. oktober 2002, 01:00

Aliana - lepo in prijazno od tebe, ko si hotela ustreci svoji mami.
Nic hudega, ce ti kristali se "niso potegnili". Bos ze se naletela na takega, ki ti bo na kakrsenkoili pac ze nacin potrdil, da pa je ravno ta pravi zate.
Ce imamo vecinoma neke stare, ponavadi v nakit vdelane kristale, smo opeharjeni za moznost, da bi si sami izbrali resnicno svojega.
Ce pa gre npr. za to, da ga hocemo nekomu podariti, je prav tako namenjen tocno tej osebi.

Ce pa se nekje v recimo kaksni zapuscini pojavlja kaksen star nakit, ki je sicer cudovit, to ne pomeni tudi, da bo na nas deloval ugodno, niti, da bomo sploh zaznali njegov vpliv.
Ali pa ga bomo zaznali premocno in doziveli taksno reakcijo, ki jo omenja Pokowc (so zelo pogoste).
Ko sem delala v eni od teh trgovinic, je marsikdo, ki je vstopil, dejal, kako mocne energije so notri, kako cutijo mravljincenje ipd...

Pameten, Pokowc - kamenih strel imam tudi jaz kar ene par tule okoli (itak pa gre za kristal, ki mi je skoraj najljubsi)...

Zelo primeren pa bi bil tudi Cadavec (dimni kremen).

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 17. oktober 2002, 01:00

Hoj, tudi moj prvi kamen, ki sem ga kupila
je bila kamena strela. Rada sem imela tudi lapiz lazuri,
oziroma vse modre kamne. Vendar imam rajši neobdelane,
ne kot nakit, ampak kar kamen in ga v nahrbtnik vržem.
Meni je bilo neprijetno,
oziroma mi je srce razbijalo le ob hematitu,
pa so mi ga vsi svetovali. :8):

Doma imam sicer cel kup kamnov (kamor grem,
kakšnega iz tal poberem ali pa me kakšen na kaj spomni...etc.)

No, imam pa še nekaj drugih kupljenih kamnov, pa me zanima
kako spoznati, da so pravi. Je možno, naprimer, da so
umetni? Sicer se trapasto sliši, no, da pač niso tisto, za kar jih prodajajo?
Cat

#16 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 17. oktober 2002, 01:00

Ja, men se je tud cudno zdelo, da prodajajo rubin in podobne, ki se smatrajo za drge kamne, ce jaz kaj vem, za enako ceno kot ostale (990 SIT). Mogoce zato, ker niso obdelani??
Pa pri enem je pisalo, da je ful redek (samo eno najdisce v svetu), pa je bil tud mal cez jurja... Hm...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. oktober 2002, 01:00

Ja, seveda.... na vse zivo naletis... Moji dobri prijateljici so celo na sejmu kristalov v Trzicu hoteli podtaknit "originalne lapise"... K sreci je bila toliko pri sebi, da se ji je zdela ogrlica iz blazno lepih pisev (!!!) lapisov (majhne kroglice v velikosti biserov, tako da ne mores tako dobro videti strukture, ce pa ne poznas, pa si se manj pozoren) smesno poceni, v resnici pa je slo morda za modri ahat ali kremen ali za nekaj obarvanega neidentificiranega izvora.

Rubinov, smaragdov etc., ki so sicer drazji, dobis dosti neobdelanih, ampak tudi povsem neobdelanih - tako da marsikdo debelo gleda, da je pa to zdaj smaragd! (OO) :~)))
Tako da tu pa je mozno, da gre za tak kos.

Tistole pa morda govoris o Moldavitu ... samo.. ta je drazji... kaksen ornk kos bo okoli 4 do 5 jurjev. Vsekakor pa po mojem najmanj 3...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 30. oktober 2002, 01:00

Dragi kamni so v surovi obliki (in manjše čistine) kar poceni. Je pa res odvisno od čistine, namreč videla sem surov akvamarin, ki stane približno 70.000 sit.

Tirkenit recimo je umeten kamen, izdelan tako, da turkizov prah (če sem prav razumela razlago prodajalke) lepijo skupaj in izdelujejo tirkenit. Prav tako najdeš na kupe kamnov, ki so bili obsevani, da dobijo intenzivnejšo barvo.

Sama reagiram na kamne včasih precej močno, vse od zmedenosti, omotice, rahlega do močnega glavobola, pospešenega srčnega bitja ali aritmije ipd. Včasih kamen umaknem iz svoje bližine, včasih ga pa pustim in počakam, da se moje telo privadi na njegovo energijo. Potem običajno nimam več problemov z določenim kamnom. Najmočnejši vpliv je imel name mavrični obsidijan, ki me je "mešal" kar par dni!


¤ Anatha ¤

#19 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 30. oktober 2002, 01:00

Marša, ali bi mi znala kaj več povedati o mavričnem obsidijanu? Sama ta kamen nekako povezujem s temo in smrtjo, ki me zelo privlačita, čutim nekakšno divjost, neukročenost, posmeh in moč. Najmočneje me njegova energija udari v predelu tretjega očesa, in sicer se izraža kot napetost, spiralasta luknja, predor, ki pa je blokiran. Včasih se mi zdi, kot da se nezavedno borim proti temu kamnu, kot ga ne bi želela popolnoma izkusiti. Hvala!


¤ Anatha ¤

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2002, 01:00

Anatha - zivjo x:)x - ja, tudi sama sem obsidijan dozivela podobno - je eden redkih mocnih, t.im. darkerskih kristalov... tako me nic ne cudi, da ti zbuja taksne reakcije...
Vsak obsidijan deluje zelo mocno, vcasih so ga uporabljali pri caranju, magiji, imel naj bi namrec neznanske moci...
Prav tako sem nekoc nekje zasledila (ne vem, ce je to preverjen pdoatek), naj bi ponekod "skrbel" za "zivalske podobe" oz. za te preobrazbe.... Da naj bi z njim pricarali zivalske moci oz. si celo privzeli njihove lastnosti in celo njihov videz.

Mislim, da sodi med kristale, s katerimi se "ni za hecati".... Po mojem lahko vzbudi mocne reakcije tudi zato, ker raztaplja prastare vzorce...
Podobno se ti mocno lahko dogaja tudi pri uporabi opala (vendar seveda na lahkoten, uranovski nacin), pa tudi moldavita (npr. na neptunovsko/plutonovskega)...
Obsidijan pa je po mojem videnju med Vodnarjem, Kozorogom, pa tudi Skorpijonom nekje.
Vsekakor bi prijatelju podarila (ali cloveku v stiski priporocila) lahkotnejsi in neznejsi kristal - ce tudi bi slo oz. bi hotelo iti za preciscevanje... V tem primeru bi si izbrala preprosto kameno strelo, morda pa celo turkiz.
Ce bi hotela povecati svoje intuitivne sposobnosti, bi uporabila ametist, ce pa bi hotela povecatio svoje sposobnosti moci, pa bi izbrala zlati topaz ali diamant.

Obsidijan bi morda "uporabljala" ob posebnih priloznostih ali pa bi se obdajala z zelo majhnimi kosi, ki bi jih nujno redno cistila.
Vsaj vsako polno luno (prvo ciscenje - raz... - pa bi opravila na prazno).

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

Zdravo! x:)x

Se nič kaj ne čudim, da me je "poklical". Hvala za info, pomaga mi malo bolje opredeliti vlogo tega kamna v mojem življenju.

Vem, tudi jaz sem že razmišljala, ali bi komu podarila obsidijan, ker jih je očitno fasciniral, vendar se mi je zazdelo, da je to kamen, ki si ga človek sam izbere, če/ko ga potrebuje. In četudi ga sama zelo rada uporabljam v stiski, raje recimo kot kak tolažilen in nežen kamen, ga prav tako ne bi priporočala nekomu drugemu.

Se strinjam glede opala - sama uporabljam ognjenega.

Še eno vprašanje: imam ogromno kristalov in kamnov in večine ne uporabljam. Kako naj jih shranjujem, tako da se ne bodo izčrpali? Brala sem, da je možno kamne zaščititi tako, da jih zavijemo v črno svilo, in tudi to, da jih zavijemo v aluminijasto folijo x?x.

In ko sem ravnokar opazila, da je ID te teme 27 - ta številka me namreč spremlja skoraj povsod - veš morda, kakšen je njen pomen (četudi to res ne spada v temo)?

¤ Anatha ¤

#22 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

Anatha, saj se ne morejo kar izrabit x?x V eni knjigi, ki sem jo zadnjic prebrala pise, da imajo radi naravne materiale . se pravi, da jih lahko zavijes v svilo, bombaz.. ali pa jih postavis na okensko polico..pa se par stvari, pa sem pozabila.. v glavnem, tudi ce jih direktno ne uporabljas ti pomagajo in dajejo energijo prostoru, ce jih imas lepo razstavljene.. pa se lepo izgleda.

Ce te zanima naslov knjige: The power of gems and crystals (how they can transform your life) od Soozi Holbeche. V anglescini je...

Lep pozdravcek! x:)x

Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#23 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

Hvala za koristne nasvete.
Vem, da se kristali ne morejo izrabit, mislila sem bolj, da se utrudijo, napolnijo z energetsko "necistoco".
Problem je, da ima vsak kristal svojo specificno energijo, ki se pa zelo rada pomesa z energijo prostora in ostalih kamnov v blizini in se "umaze" - kar sicer ni nepopravljivo, je pa zamudno in predstavljaj si petdeset razlicnih kristalov (kolikor jih priblizno imam) razstavljenih v prostoru = petdeset razlicnih energij, ki so si deloma popolnoma nasprotne deloma komplementarne, ki potem vplivajo na tvoje pocutje in delovanje. Police, kjer imam razstavljene kamne, se vecinoma izogibam, ker se pocutim zelo neprijetno poleg. Zato mislim, da bi bilo bolje kamne nekoliko "izolirati".

Knjigo sem si nekoc menda sposodila v knjiznici, poleg kopice drugih knjig o kristalih, vendar sem se bolj osredotočila na ucinek posameznih kamnov.

lep pozdrav nazaj! :)

¤ Anatha ¤

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

Sem ze imela tole odprto danes... pa me je nekaj zmotilo...

Pravilno bi imela to spravljeno v crni svili, Anatha - zagotovo najbolj primerno, sploh za obsidijan in druge podobne.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. december 2002, 01:00

lej lej...

po moje je za minerale in poldrage kamne najbolje (che vesh, da jih dalj >chasa< ne bosh uporabljal), da jih vrnesh v njihovo naravno okolje. Jaz imam v ta namen en velik teglc, v katerem je mivka pomeshana z malo zemlje (podobno kot pri kaktusih). Mineral lepo polozhish v posteljico, ga pokrijesh...in vsake toliko malo zalijesh z vodo...

je pa s kamni she ena druga zadeva, mogoche se bo slishalo malce khm noro.
kamni so socialna bitja in se radi druzijo med sabo, tako da mislim, da ni nich narobe, che jih imash na kupu...pred uporabo pa ga ali jih tako ali tako ochistish.


mam vas rad :vragec:

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0