Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kateri kamen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
2460 komentarjev na to temo

#2351 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 27. maj 2009, 12:09

lapis lazuli

This one very nice. x:)x :palec:
Med drugim baje povezan tud z Medicine Buddho...
http://en.wikipedia....i/Bhaisajyaguru

#2352 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 29. maj 2009, 21:28

1. ta bolj temen (recimo ko je ura devet xDDx) ...za tega ne bi vedla ..mogoče kakšen jaspis ...skratka ne vem. x?x

Tudi tale je ahat po moje. Ker ima tiste značilne pasove.

4. ta modri po moje sodalit

Lahko da je tudi tale ahat, tista črta na desni strani.

#2353 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 29. maj 2009, 21:38

Objavljena slika

Tale črno zeleno-moder je kar precej podoben hrizokoli.

#2354 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 29. maj 2009, 21:48

Ja, zdajle vidim, čist pretemne fotke so, da bi se dal kaj pametnega ugotovit :o|o: bom morala še enkrat, čez dan...
živMarjan, hvala tudi tebi za komentar.
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#2355 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 2. junij 2009, 15:39

zadnjič sem našla en zelo lep prstan - srebrn z res lepim mesečevim kamnom. grem po njega kmalu. :2src:

#2356 klo

klo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 21. junij 2009, 18:00

Zdravo, lahko še meni svetujete kateri kamen je primeren zame? in kje ga nositi (verizica, prstan,...?)
Moji podatki: 13.8.75.
Moje šibkosti: prepogosta neodločenost, lenoba - če ni prave motivacije (pomanjkanje samomotiviranja in posledično prenizka samozavest) - ni kritično, le da še to kar je, je preveč!.
Zdravje: prenizek pritisk, občasne omotice brez vzroka (ampak nikoli dobrodošle;), sicer zdrava :)

Najlepša hvala in lp,
Klo :)

#2357 Andy13

Andy13
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 22. junij 2009, 08:31

Najprej lep pozdrav vsem! x:)x

Tudi mene zanima kateri kamen bi bil primeren zame - sem rakica z ascendentom v dvojčkih, luno v devici.
Moje šibkosti, ki so v zadnjem času malce bolj izražene: pomanjkanje motivacije in na trenutke lenobno počutje, neodločnost kakor je ne poznam pri sebi, pomanjkanje samozavesti, povečana čustvenost - občutljivost, težje spopadanje s stresom
Naj napišem še, da imam probleme z migrenami in z viškom kilogramov
Zelo so mi všeč turkiz in akvamarin, ker je moja najljubša barva turkizna, vendar ne vem ali sta res najboljša izbira zame.

Prosila bi še za kak nasvet kje imajo večjo izbiro z nakitom iz omenjenih kamnov.

Vse lepo x:)x

#2358 Agape

Agape
  • Zlati član
  • Št. objav: 506

Objavljeno: 22. junij 2009, 10:14

xDDx o super ljubitelji kamenčkov...še men, še men... xDDx x;)x

Lažje je verjeti laži, ki si jo stokrat slišal, kot resnici, ki jo še nisi nikoli...
sedaj jo imaš možnost...

agape

Da druge premagaš, moraš biti krepak; da sebe premagaš, moraš biti srčen.



Tisti, ki gre svojo pot, naj se ne ozira na tiste, ki govorijo, da ni poti....

r


Z BOG om in V Bog u

je pot do 9 in zmaga je v 6, ker 6 je 9 in 9 je 6


#2359 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. junij 2009, 05:14

xDDx o super ljubitelji kamenčkov...še men, še men... xDDx x;)x


Hematit, obsidijan, jaspis-predvsem zemeljski, oniks..predvsem pa hiastolit.... x;)x

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#2360 Andy13

Andy13
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 29. junij 2009, 11:50

Matjaž Bogdan,
a tole velja tudi zame?

thanks!

lp,

#2361 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 4. julij 2009, 05:36

Matjaž Bogdan,
a tole velja tudi zame?

thanks!

lp,


Lepo pozdravljena Andy-se opravičujem, te dni sem bil na drugem koncu slovenije in nisem imel dostopa / v globoki naravi -pač nimam lap-a/ do neta....

Vsekakor ti ne bi nič škodilo, drugače sem pa napisal a-gapetu, ker ima nekaj primankljaja v področju, ki ga podpirajo zgoraj navedeni kristali ....
Zate bi bili primerni bolj girasol, citrin, tigrovo oko, morda tudi ametist in kamena strela..potrebuješ moč in pogum, glede na opisano pa bi dejal da je povsem jasno, da ti ustrezata turkiz in akvamarin, ker podpirata tvoje sedanje stanje...malce lebdiš, nemir je v tvojem srcu, potrebuješ uravnivešanje, vendar moraš vedeti, da kristali delujejo počasi in je bolje, da svoja prizadevanja podpreš z svojo usmeitvijo-v mir srca in pogum....tudi prizemljitev bi ti prišla prav, torej tudi kamni, ki sem jih podal a-gapetu....tvoja notranja nežnost je povsem v redu, le manjka ji aspekt yanga -malce več te energije potrebuješ...lahko pa zaideš v težave s tesnobami itd....imaš problem solarnega pleksusa..temu se raje izogni- torej spremeni trenutno stanje- podpri sama sebe v svojih namerah, samo malce močneje kot le z golo miselno komponento- to moraš začutiti v srcu, duši, povezavo, ne le miselni konstrukt....Če pa želiš malce podrobneje, mi napiši raje na Os....

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#2362 Andy13

Andy13
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. julij 2009, 10:01

Matjaž Bogdan pozdravljen,

najprej najlepša hvala za čas in odgovor.
V globoki naravi bi bil laptop res povsem odveč. x;)x

p.s.: sem vam poslala tudi ZS

Lepo bodi,
Andy

#2363 kotnikd3

kotnikd3
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 11. avgust 2009, 21:22

Lep pozdrav vsem!

Na 3 slovenskih ter 3 tujih straneh sem bral opise določenih kristalov, njihove namene ter njihovo "moč". Ne boste verjeli, ampak na vsaki je za isti kamen pisalo različno. Mi lahko kdo to razloži, da nebom spet začel verjeti v fiziko.
Hvala

Tko baj the vej, iskal sem pa kristal proti stresu.

#2364 Endemic

Endemic
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 13. november 2009, 10:18

Pozdravljeni.
Iščem kamen za prijateljico. Po horoskopu je kozorog in je zelo v redu oseba, vendar se mi zdi, da ima včasih prehiter ritem življenja, ter je v stresnih situacijah velikokrat zelo panična.
Torej kater bi bil tak kristal, ki bi recimo nekako umirjal ritem ter zmanjševal stres in z njim povezano paničnost?

Lp T

#2365 TheSecret

TheSecret
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 1. december 2009, 22:12

ojla xDDx

mene pa zanima kateri kamen bi meni pasal :palec: že nekaj časa se odpravljam v trgovinico s kamni. nazadnje sm videla en bel kamen v prstanu (po moje beril) an od takrat mislim samo "nanj" :2src:
kateri kamni bi mi pasal: sonce: škorpijon
asc: tehnica
luna : kozorog


hvala

#2366 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 3. december 2009, 07:19

ojla xDDx

mene pa zanima kateri kamen bi meni pasal :palec: že nekaj časa se odpravljam v trgovinico s kamni. nazadnje sm videla en bel kamen v prstanu (po moje beril) an od takrat mislim samo "nanj" :2src:
kateri kamni bi mi pasal: sonce: škorpijon
asc: tehnica
luna : kozorog


hvala


Veš, eno je- kateri kamen naj bi pripadal tebi po astrologiji in nekaj drugega- kaj sploh potrebuješ. Poglej primer- nakdo je lev,sonce, ogenj itd -torej bi tule pasalo zlato- ogenj,....ja, lepo -pa še kakšen rubin, citrin itd....kaj pa če je ognja preveč?? Potem tole ne gre, a ne ? Mislim, da je najbolje, da kamenček začutiš in on izbere tebe, pa ga lepo kupiš in nosiš. In občutiš ali je ta energija zate...
Mimogrede- za povsem bel beril še nisem slišal ali ga videl, nekatere literature ga omenjajo /Pellant, Vidrih.../druge spet ne / velika večina/ obstaja pa brezbarven, ki se mu reče gošenit....

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#2367 TheSecret

TheSecret
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 3. december 2009, 20:35

ojla

hvala za odgovore x:)x pol bom vzela kr tisti bel kamen v prstanu, ka sm ga najbl začutla x;)x
drgač mi je pa oniks ful lep, pa ne vem zakaj me tolko privlači, verjetno ka sm trenutno mal na dnu xrolleyesx an si hočem mal samozavest okrepiti, mogoče x8Dx

no, mogoče bom pa kr oba x:Dx

#2368 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 4. december 2009, 06:26

ojla


drgač mi je pa oniks ful lep, pa ne vem zakaj me tolko privlači, verjetno ka sm trenutno mal na dnu
x:Dx


Ja, oniks je kamen prizemljevanja, podpira odprtost prve čakre- volja do življenja. Zame je klasični element zemlje, pomeni da tudi harmonizira -povezuje vse elemente. Nekateri pravijo, da uravnava jin in jang v pravilnem razmerju.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#2369 limona

limona
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 13. december 2009, 15:43

Lepo pozdravljeni,
za božič bi rada mami in očimu kupila kamen vendar ne vem kateri. Mama ima probleme z ledvicami, hrbtenico in je nagnjena k živčnosti, očim pa je sladkorni bolnik in ima probleme s srcem in ožiljem, pred nekaj meseci si je poškodoval koleno, naj bi bile natrgane kolenske vezi, čaka še na magnetno resonanco. Pri tem bi kupila še sebi kak kamenček, pri meni je problem ta, da sem zelo čustvena in živčna, kar pa ne kažem navzven (ponavadi mi pravijo, da delujem zelo mirno), opravljam pa zelo stresen poklic.
Se že vnaprej zahvaljujem za odgovor pa lep pozdravček vsem.

#2370 limona

limona
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. december 2009, 09:54

Hvala x:)x

#2371 Endemic

Endemic
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 17. december 2009, 17:51

ojla xDDx

mene pa zanima kateri kamen bi meni pasal :palec: že nekaj časa se odpravljam v trgovinico s kamni. nazadnje sm videla en bel kamen v prstanu (po moje beril) an od takrat mislim samo "nanj" :2src:
kateri kamni bi mi pasal: sonce: škorpijon
asc: tehnica
luna : kozorog


hvala


Kako določiš to sonce, asc, luno in kaj to pomeni?

#2372 TheSecret

TheSecret
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 19. december 2009, 09:29

ojla x8Dx

najhitreje prideš do teh podatkov ravno na tej strani in sicer: pojdi na domačo stran lunin.net, izberi FREE IZRAČUN HOROSKOPA, vpišeš potrebne podatke in počakaš par sekund in VSE izve, tudi kaj kaj pomeni xDDx

to je res najbojl hitro x;)x

pa lep sneženi dan

xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx

#2373 TheSecret

TheSecret
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 19. december 2009, 09:39

Ja, oniks je kamen prizemljevanja, podpira odprtost prve čakre- volja do življenja. Zame je klasični element zemlje, pomeni da tudi harmonizira -povezuje vse elemente. Nekateri pravijo, da uravnava jin in jang v pravilnem razmerju.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


pozdravljen x:px

no pa mi je končno uspelo it kupit kamne x:Dx ampak...sm bla postavljena na realna tla :eek: tisti kamen v prstanu (ki mi je grozno všeč) ni beril ampak BISER - sm ga kljub temu vzela (če vleče vleče x;)x ) 2. tisti kamen ki mi je bil tud všeč ni bil oniks ampak hematit - na koncu sm vzela oniks, ampak me je prow razočaralo, ker po takih trgovinicah s kamni bi mogli vsaj malo poznat, ne pa po knjigah gledat. Izkupiček : biser in oniks ....

zdej grem pa pogledat za kaj je hematit xDDx

snežinkast pozdravčk

xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx

#2374 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. december 2009, 18:56

pozdravljen x:px

no pa mi je končno uspelo it kupit kamne x:Dx ampak...sm bla postavljena na realna tla :eek: tisti kamen v prstanu (ki mi je grozno všeč) ni beril ampak BISER - sm ga kljub temu vzela (če vleče vleče x;)x ) 2. tisti kamen ki mi je bil tud všeč ni bil oniks ampak hematit - na koncu sm vzela oniks, ampak me je prow razočaralo, ker po takih trgovinicah s kamni bi mogli vsaj malo poznat, ne pa po knjigah gledat. Izkupiček : biser in oniks ....

zdej grem pa pogledat za kaj je hematit xDDx

snežinkast pozdravčk

xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx


Hematit prav tako pripada elementu zemlje ter harmonizira podobno kot oniks. Ima sposobnost vlečenja škodljivih energij iz okolja, torej ga je potrebno redno čistiti / pa ne z vodo/. Uporablja se med drugim za "čiščenje" nakita, drugih mineralov škodljivih energij, če ga postavimo čez noč skupaj z nakitom ali mineralom. Najbolše ga je čistiti na način - za nekaj dni v zemljo. Seveda pa tudi mentalno. Je prav tako dober prizemljevalni element kot oniks, obenem pa izpostavlja - potencira desno možgansko hemisfero- torej logiko, analitiko itd...Pomagal naj bi pr študiju, koncentraciji, osredotočanju na racionalnim nivoju ter vzpodbujal voljo do življenja. O fizioloških učinkih pa raje ne bi / se ne ukvarjam s tem in tudi pogledi različnih kristaloterapevtov se preveč razlikujejo. Lahko pa seveda vse kar pripada 1. čakri preneseš na fiziološki nivo in dobiš odgovor -kako vpliva na fiziko.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#2375 TheSecret

TheSecret
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 19. december 2009, 19:04

Hematit prav tako pripada elementu zemlje ter harmonizira podobno kot oniks. Ima sposobnost vlečenja škodljivih energij iz okolja, torej ga je potrebno redno čistiti / pa ne z vodo/. Uporablja se med drugim za "čiščenje" nakita, drugih mineralov škodljivih energij, če ga postavimo čez noč skupaj z nakitom ali mineralom. Najbolše ga je čistiti na način - za nekaj dni v zemljo. Seveda pa tudi mentalno. Je prav tako dober prizemljevalni element kot oniks, obenem pa izpostavlja - potencira desno možgansko hemisfero- torej logiko, analitiko itd...Pomagal naj bi pr študiju, koncentraciji, osredotočanju na racionalnim nivoju ter vzpodbujal voljo do življenja. O fizioloških učinkih pa raje ne bi / se ne ukvarjam s tem in tudi pogledi različnih kristaloterapevtov se preveč razlikujejo. Lahko pa seveda vse kar pripada 1. čakri preneseš na fiziološki nivo in dobiš odgovor -kako vpliva na fiziko.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


živj x:Dx

hvala hvala xDDx xDDx xDDx

vrjetno bom šla še po hematit x;)x

no, sam morm rečt, da ko sm nosila prstan (biser) in držala oniks, mi je začelo srce kr razbijat :O: pa sm lepo pospravla oniks na "varno" x8Dx (biser pa vpliva na prebavo - preverjeno x;)x )

kok je to zanimiva tema :2src:

pozdravčk

xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx xDDx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0