Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prijatelji, partner, jaz


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
50 komentarjev na to temo

#1 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Zakaj se nas odnos toliko razlikuje med partnerjem in drugimi ljudmi?


Kje je point?



Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

~smejala sva se, ko sva prebudila žival. Zdaj je naju pogoltnila ~

Objavljena slika

Pokowc

#3 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Ma Tjazy, ti si mi vedno bolj simpatičen...hehe Objavljena slikaObjavljena slika
Cat


#4 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

..." ~smejala sva se, ko sva prebudila žival. Zdaj je naju pogoltnila ~ ..."
ja kje jih pobiraš,Objavljena slika no zdej pa mamo žvav doma v hišiObjavljena slika


Včasih se na ženo razjezim in stresam jezo, katere vzrok je čisto drugje, pa mi reče kje si pa mene našel. Ja, sem našel njo, pri njej si upam, pri njej sem jaz jaz. To je v bistvu najlepše kar lahko nekomu podariš, da si TI TI. In tak kot sem sem, in vse čestitke in zahvale moji dragi ženi da me prenaša. Jaz pa se trudim po svojih močeh da razumem njo. Vedno ne gre, se pa splača potruditi.

Seks s partnerjem pa je tudi nekja drugega kot skomer koli drugim. Boljši seveda!Objavljena slika

Redki pa so prijatelji kjer sem lahko jaz jaz, in hvala bogu, da imam vsaj njo!

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#5 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

quote:
Marsa tako mi je vsec nova probleka, da se kar malo igram s Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Tjazy


Tjazy!

Prav všeč mi je igra, ki jo igraš!


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#6 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

quote:
...Včasih se na ženo razjezim in stresam jezo, katere vzrok je čisto drugje, pa mi reče kje si pa mene našel. Ja, sem našel njo, pri njej si upam, pri njej sem jaz jaz. To je v bistvu najlepše kar lahko nekomu podariš, da si TI TI. In tak kot sem sem, in vse čestitke in zahvale moji dragi ženi da me prenaša. Jaz pa se trudim po svojih močeh da razumem njo. Vedno ne gre, se pa splača potruditi...

Andrej
Hvala Andrej za te misli!

Svojega fanta ne razumem, kako se lahko zdere name, če mu kdaj kaj ne gre čisto po načrtu in kriva sploh nisem jaz. Isto počne kot njegov oče, ki se dobesedno dere Objavljena slika kot živina na svojo ženo in na edinega sina, rekoč, da pred svojimi lahko delaš vse Objavljena slika
Tega enostavno ne štekam [V].
Tako se je celo mladost učil od očeta, da to v bistvu ni nič takega
in da je to "med svojimi" čisto normalno.

Tudi jaz se sprašujem, podobno kot tvoja žena, kako lahko to počne [?]
Čez 10 minut pa se obnaša kot da nič ni bilo.
On pa mi pravi, da do "svojih najdražjih" se pa lahko tako obnašaš.

Ti, Andrej, pa si mi dal razlago za to, ker prej tega nisem hotela razumeti oz. nisem znala.

Ja, upa si biti on, upa "prebuditi žival v sebi" pred mano.
Ja, zdej štekam to moško filozofijo.

Ne vem, a sem še tok nizko al kaj, ampak ko on Objavljena slika poživini Objavljena slika, (beri: zabije žebelj v mojo dušo),
tudi potem ko se obraviči in je ves sladek (beri: izvleče žebelj),
vendar rana Objavljena slika v meni ostane,
takrat mi je res hudo in sem prav jezna naj, kako si lahko to dovoli.

V bistvu BI MORALA BITI JEZNA NASE, KAKO LAHKO SAMA SEBI DOVOLIM, DA SE JEZIM Objavljena slika.


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

~ mislil sem, da sva nepremagljiva ~


Objavljena slika

Pokowc

#8 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Jst pa mislim tkole...
Partnerja lahko jemljemo tudi kot drugi jaz. Želimo da bi ustrezal naši podobi, našim mislim, željam, seveda je to včasih neizvedljivo, ampak globoko v sebi si želiš, da bi tisti drugi zelo podobno razmišljal kot razmišljaš sam in zato čutiš neustavljivo željo za tem da bi ga spremenil.. na boljše!Objavljena slikaObjavljena slika Tako bi živeli naprej, tko, kot da živimo sami s sabo, mirno, zadovoljno... če seveda si zadovoljen sam s seboj. Kadar smo sposobni delat kompromise - če znamo sprejemat drugačnost, takrat je življenje še naprej lepo, brez problemov, če imaš pa bolj "zagulen" karakter, prepričan v svoj prav, takrat pride do "crash"-a in pol nastopjo fighti, bla bla bla... Se prav eni izrazijo svoje nestrinjanje glasno, drugi potiho trpijo, pogoltnejo jezo, razočaranje. Zelo malo je takih, tko odprtih, da sprejemajo zelo drugačna mnenja in so v stanju priznavat pač prav ta drugega. Čeprav drgač misliš kot jst, ne misliš NAROBE, temveč imaš drugačno mnenje. Bi blo pa lepo bit tak nekompliciran karakter.
Kar se tiče sprejemanja prijateljev/ic tudi če sexajo z ne vem kolkimi in jih imamo vseen radi, partnerja bi pa "požrl" zaradi česa takega... Hm.. Po moje da niso vsi taki, tisti, ki so odprti do takih odnosov, jih potrebujejo ali si jih želijo tudi sami, ne bodo nč pridigali svojim partnerjem.. Tisti ki tega ne počnemo, ne bi prenesli takega odnosa, saj bi bil ponižujoč, ljubezni nevreden, skratka žalitev in dokaz, da si partner naše ljubezni ne zasluži. Ker, vsaj po mojem mnenju varanje pomeni, da te tak človek ne ljubi. Če nekoga ljubiš ne počneš stvari s katerimi ga prizadeneš, niti ne potrebuješ drugih za zadovoljevanje fizičnih pa tudi čustvenih potreb ne.Objavljena slika
Sprejemanje prijateljic/ev..
Jst osebno.. Men so ljudje ki sexajo vsevprek glupi, da vem, da je moja prjatlca tko odprta, da ima poleg partnerja še ljubimce, seveda se z njo še vedno pogovarjam, vpliva pa na najin odnos, ker je nimam za tko "brihtno" več kot prej, se mi zdi, da išče sama probleme (ker ponavad jih taki tud kr naprej imajo, vedno neke take "leve" tipe zbira, pol ji pa noben ne paše, pa tud kr naprej neki jamra..Objavljena slika), tko da jo rahlo podcenjujem. Iz istga kozarca kot tak človek, pa definitivno ne bi pila. Pa še žaljiv odnos ima do partnerja, ima pol drugačna merila za "prav" kot jst in se mi zdi, da ji nč ni sveto. Se pravi bi tud mene "zašila" s čim, če bi ji na mino prletela? Ne maram lažnivih in hinavskih ljudi. Kar počneš počni javno, odprto, ne pa da se lažeš in izmikaš. Rabiš pa jajca.
Objavljena slika
mushi
Mushi

#9 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

quote:
Elena... jaz pa se ne strinjam s tem, da pred svojim lahko delas cisto vse.. in vso jezo stresas na partnerja in otroke.... Otroci ne vejo, da to nekdo dela, ker misli, da je to prav..
Ne.. jaz ne bom kanta za smeti, nekomu ki ne ve kam, bi odvrgel nekaj.. kar ga jezi.. OK... nekajkrat to storis.. ampak prav pogosto pa se to ne sme dogajati.. to sigurno ni ljubezen..
Drugace je, ce potozis prijatelju, ki ne zivi s teboj in to ni pogosto, ce pa se nekdo pogosto "zdere" na nekoga, ki ni kriv.. in je pac "med svojimi".. s tem pa se ne strinjam..

Elena.. on se zdere nate, jasno, da rana potem ostane.. in ti bi potem morala biti se jezan nase.. ker si jezna nanj????!!! Ne razumem...

Tjazy

Pozdravljen Objavljena slika Tjazy! Objavljena slika

Tudi jaz ne bom kanta za smeti. NE!!!

Tudi jaz se odločno ne strinjam z zgoraj podano filozofijo "tasta"
in mojega fanta
(kot otrok, in še sedaj, je imel takšno šolo stalno pred očmi,
tako da me ne čudi, da se mu to zdi čisto Objavljena slika).

Obema sem že rekla naj si v WC-ju obesita sliko ne vem, od kogar koli,
pa se naj dereta vanjo, če se že glih morata "sprazniti".

Mene to prizadene, ne morem si pomagati.
quote:
Zakaj bi morala biti JEZNA nase [?]

Tyazy

Zato ker še nisem na takšni stopnji, da me te stvari ne bi prizadele.

V teoriji vem, da sami izbiramo svoje odzive na dane situacije.

Po drugi strani je pa tudi res, da si ne bom dovolila, da se bo
kdorkoli tako Objavljena slika drl name,
da se mu bodo potem cedile sline od zadovoljstva,
ker je dal ven iz sebe gnev [V], ki je bil v njem Objavljena slika.

Če sama Objavljena slika sebe ne bom imela rada Objavljena slika, kdo me bo pa pol imel [?]

That`s it!


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#10 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Elena, kar malo žal mi je, da si našla v mojem postu opravičilo za početje tvojega moža. Je že res da si pri tebi upa, vseeno pa kar si napisala mislim, da je le malo preveč. Jaz nisem imel v mislih prav tako grozno, sem mislil bolj take male jeze.

Res je, da si pri tebi upa tako, če pa je tako hudo kot praviš pa mislim da je dolžan nekaj narediti v tej smeri. Je pravilno da se obnaša do tebe tako kot misli, ni pa pravilno da smatra da je tako obnašanje vredu, ker ni. Moral bi vseeno nekaj delati, da bi to presegel. In ravno pri tebi bi to moral, ker ravno ti mu dovoliš da je kar je, in to bi mu moralo biti dovolj, da se zamisli. In ravno ti mu zaradi sprejemanja nudiš priliko da to preseže.

Je pa vedno tako, da učita eden drugega, tudi ti imaš lekcijo zakaj se ti to dogaja in zakaj te to prizadene. Ravno to je eden od smislov partnerjev, eden drugemu stan najboljša učitelja in učenca.

Veliko sreče ti želim v zakobu, skupaj zmoremo več!Objavljena slika

Še to, če sprejmeš partnerja kot svojega učitelja, ga imaš lahko še rajši, koliko ljudem na svetu pa se da ukvarjati z nami tako poglobljeno in vsak dan?

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#11 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Ojej Tjazy sem se kar namučil s prebiranjem tvoje literature Objavljena slikaObjavljena slika. Ja strinjal bi se s tem, da je partner tvoj najboljši prijatelj in kot najboljša prijatelja bi si morala vse zaupati. Pozitivne in negativne, ugodne in neugodne zadeve.
Ja sam ka mali pao s lipe

#12 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

quote:
Elena, kar malo žal mi je, da si našla v mojem postu opravičilo za početje tvojega moža...

Andrej


On je moj fant, ne živiva skupaj niti nisva poročena...


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#13 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 12. oktober 2002, 01:00

Hm....prisla mi je ideja ko sem to prebrala.
stresanje prirojene jezi bi lahko z pomocjo partnerja pocasi odpravili
kako?
Zmenimo se da ima tocen 5 min casa zijati - naj vse pove kar ga tezi
mi mirno poslusamo in ga opazujemo - neglede kaj izjavlja
Ko mine 5 minut - se vsedemo in mu povemo da bomo isto storili z njim torej ga opozorili da ga bomo oponasali.
delamo vse tako kot on .... morda prvic ne klapa ampak drugic se bo zamislil.
Drugi korak vzamemo 4 minutke in kamero in ga snemamo vse seveda kot obicajno brez komentarija . Ko mine 4 minute - mu damo priloznost da svojo imenitno dejanje lahko vidi .... ce mu sedaj ne kapne....
naredimo tretji korak ......
povemo da bom to kar je v preteklih mesecih in dneh naredil, bom storili tudi mi in si pri tem izredno trudili da bom cim bolj nersamni le en pogoj drugi naj molci in samo opazuje
Objavljena slikace pa sedaj ne pade kamen od srca in spozna ---> naj se gre solit
vzamemo svoj ponos in ostanek ljubezni ki je se v nas in gremo! PIKA!
Jupi

#14 tomaz

tomaz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 13. oktober 2002, 01:00

Objavljena slikaoOOO!!
KAKŠNE DOHTARSKE RAZPRAVE.
Poznam zakonce, ki nič več ne seksajo. Skupaj jih vežejo otroci, hiša in vsakdanje skrbi. On ima ljubico, ona pa ljubčka. Ali pa ima samo ona ljubimca. To ni kurbarija, kot smo včasih rekli. To je potreba za tiste reči spodaj. On pa peni. Včasih jo malo prebuta. Ej , to je realnost, pa če si na severnem tečaju ali južne, v Evropi ali Ameriki...
živjo!

Tomaž

#15 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 13. oktober 2002, 01:00

quote:
oOOO!!
KAKŠNE DOHTARSKE RAZPRAVE.


Ja Tomaz a nis' vedu da smo tuki sami dohtarji Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika.
Gre za akademske razprave Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika. Jaz na primer sem naredu doktorat iz tega kako priti do cimvec denarja Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika.

KL
Ja sam ka mali pao s lipe

#16 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. oktober 2002, 01:00

quote:

Ponizujoce je, ce tvoj partner seksa z drugim? Ja, ce t ito naredi za hrbtom.. ca pa ni za hrbtom, pa rabis jajca? Aha.. pri tebi bi res rabil "jajca" da bi ti to kdo sploh predlagal...

Hmmm Tjazy.. predlagal Objavljena slika
Vsak ma pravico do tistga kar mu paše.. Npr. da jst tak predlog dobim.. on ma pravico do tega, če želi, jst mam pa pravico do istomislečega človeka.. Se pravi da je take veze konc. Pa je obema fajn.

mushi
Mushi

#17 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. oktober 2002, 01:00

Ne ni moje merilo za brihtnost seks, je pa to ena od stvari, ki se mi najbolj upira.
Imam eno tako, ki seksa, ne samo da se ji enkrat zgodi, ampak vsepovprek, v enem večeru se je v stanju dol dat s popolnim neznancem.Objavljena slika Pa vedno toži, da ne sreča ta pravega. Za dobro razmerje morš tud neki vložit noter, traja neki časa, ne samo noge dat narazen. Taki jo potem tak resno ne jemljejo, če pa se že zgodi da je pol neki časa z njim, ko nastopijo kaki problemi, al se on spet spentlja med vezo s kakšno, al pa ona če gre sama vn. No, trapast je te reči poslušat. Ko se mi zdi da točno to počne, iz česar je težko da nekaj res uspe, pol pa jadikuje. Tega primera se najbolj spomnim.
Mushi

#18 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. oktober 2002, 01:00

Tjazy.. jah seveda tud mal skrenem s teme, lahk tud več stvari na eno temo komentiraš..
Zakaj damo prijatelju prav, partnerju ne... Je res, da je včasih tako.
Sama se trudim, da gledam na te stvari bolj objektivno kot včasih..
Pa mi še vseeno vedno ne uspeva. Tko kot sem že v prvem odgovoru napisala, mislim da je malo povezano s tem, da partnerja želimo takega kot smo sami. Da bi tako razmišljal, imel podobne želje, ki bi se skladale z našimi interesi in nam to da zadovoljstvo potem kao sva istega mišljenja. Jst sem ob takih ugotovitvah resnično zadovoljna, vendar se ne trudim več vedno svojih argumentov na dan privlečt kadar se ne strinjava čisto.
Partner ti pomeni največ. Prijatelji so postranski, bolj ali manj. S prijatelji ne živiš, njihovo življenje je njihovo in ni tako povezano s tabo, kot partner&ti. Zato jih tko sprejemamo čist ok, če ti paše... Ker se največkrat zadeve, ki bi ti pri partnerju dvignile pritisk ne tičejo tebe - pri prijateljih. Zato smo tako širokosrčni. A ni to to? Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
Men je pa tale smeško čedn.
mushi
Mushi

#19 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 14. oktober 2002, 01:00

To, da pričakujemo od partnerja da bo enako misleč kot mi, največkrat vodi v težave. Kaj kmalu ugotovimo, da ni tak, saj je vsak človel individum in dva nista enaka. Ko ugotovimo to, ga poskušamo spremeniti v svoji smeri. Mu kratimo svobodo in mu vsiljujemo svoje mišlenje. Takrat se partner čuti ujet in se začne spraševati o resnični ljubezni do njega. Kako lahko nekoga res ljubiš, če ga ne sprejemaš takega kot je?[?]

In kaj kmalu pride do konfliktov. Vsak se začne boriti za svoj osebni prostor in se hkrati spraševati o ljubezni in o smislu. Kakšen smisel pa ima biti v neki vezi, živeti s človekom, če ne moreš biti to kar si. In konfliktov je vedno več. Ne trdim, da je lahko sprejeti vse lastnosti partnerja, včasih so stvari čisto nekompatibilne, pa to še ne pomeni da je taka veza zanič ali nemogoča. Potrebno je najti neke kompromise kjer je lahko vsak od partnerjev to kar je, hkrati pa zakon ali veza kot organizacija še vedno deluje. In ko se v odnosu počutiš dobro in se lahko izražaš vsaj do mere, ki jo veza sploh dopušča, potem vse gre vse skupaj naprej. Je pa potrebno vedno znova preverjati meje v odnosu in v samem sebi. Če je veza iskrena in je komunikacija dobra potem se vse daObjavljena slika

Je pa spet vprašanje kakšna imamo pričakovanja in kaj nam tak odnos sploh pomeni, tudi tu ima vsak svoja merila. Nekomu je zadosti že finančna sigurnost, nekdo pa potrebuje da se mu partner posveti 24 ur na dan[V]

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. oktober 2002, 01:00

quote:
... nekdo pa potrebuje da se mu partner posveti 24 ur na dan[V] - Andrej


! Objavljena slika


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. oktober 2002, 01:00

Tjazy ti pa jst popolnoma različno razmišljava. Spravil name al ne Objavljena slikaObjavljena slika, vseeno, jst svoje mnenje vedno zagovarjam, če me argumenti ne prepričajo. Seveda lahko nekoga pogrešaš, kadar so okoliščine take, da nista skupaj. To je zdej bluzenje, če nekoga ljubiš da ga ne pogrešaš. Oh si pa duhovno z njim al kaj... Fajn ja, ampak meni vseen največ bližina pomeni. Takrat se res srečno počutim. Izpolnjeno. Dej še kej pokomentiraj!Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

mushi
Mushi

#22 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 15. oktober 2002, 01:00

Sem pokomentiral Mushi... v temi "Dokaz ljubezni" kle in tam pisemo isto.. zato.. sem kar tam...
tudi za kle..



Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#23 Masa

Masa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

zakaj vcasih damo prav prijatelju.. partnerju pa ne..??

Po mojem mnenju izhaja ta situacija iz tega, da ima vsakdo izmed nas določeno predstavo, kakšen naj bi bil partnerski odnos oziroma kako naj bi se partner obnašal do tebe. Ker pa ti pogledi izhajajo iz izkušenj, vzgoje ipd. vsakega posameznika, ne glede na to, da v družbi veljajo oz. so sprejete določene predpostavke o partnerskem odnosu (nenapisane), prihaja do teh raznih nesporazumov. Enostavno izhaja prijateljski odnos iz druge sfere kot parnerski. S prijateljem ne živiš pod isto streho, si ne deliš postelje ... nimaš skupnega gospodinjstva.

Drug tak razlog zna biti tudi, da se marsikdo pred parnerjem ne znatoliko odpreti, da bi bil dejansko lahko on/ona. Gre za nekakšen strah, da te potem parner ne bo več imel tako rad, da ne bo več spoštovanja, ... Poleg tega je dokazano, da se moški zaradi orientiranosti družbe težje odprejo nasprotnemu spolu, da težje povedo dejansko kaj si mislijo, želijo ali celo potrebujejo. Saj vemo da moški izbirajo, vendar pa je dejansko ženska tista, ki izbere.

Ženske pa nekako lažje govorimo o problemih - tudi tu je razlika: me rade govorimo in pri tem želimo le, da se nam prisluhne; ko bomo namreč želele konkretno rešitev, ne bomo govorile o problemu, ampak bomo vprašale za rešitev. Moški pa od samih sebe (pa tudi družba od njih) pričakujejo le rešitve - nimajo še popolnoma izdelanega občutka o tem, kako zdravilno zna biti včasih nekajurno pogovarjanje o stvari/problemu, ki sploh ne rabi pripeljati do rešitve. In pri tem se pojavlja tudi razlika med partnerji in prijatelji. Kateri izmed partnerjev pa je pripravljen dejansko poslušati parnerico o tem kaj jo teži in to 5 dni na teden po par ur in ji pri tem ne poseže vmes s konkretno rešitvijo. Marsikateri prijatelj je, ker med drugim ni zavezan, da z njo preživi 5 dni po 5 ur/dan (če to ni pameten razlog, tudi nič ne rečem), ker si čas, ki si ga vzame, lahko resnično posveti njej (ko si v gospodinjstvu, si je dejansko težko vzeti toliko časa), ker SO PRIČAKOVANJA NIŽJA ipd.

To je lahko nekaj vidikov, situacija pa je še bolj kompleksna.

Masa

#24 Masa

Masa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Kaj pa zdaj?

Npr. če si preko pogovora s partnerjem prišel do ugotovitve, da on/ona določenih stvari ne sprejema, odobrava ali celo, da partner s tako in tako osebo ne bi mogel biti, ti pa si storil/a točno to - 2 možnosti: ali se sprijazniš s tem, si tiho glede tega in se posvetiš drugim sferam; druga možnost pa je, da mu predstaviš svojo situacijo (pri tem se je pač treba zavedati, da te lahko partner gladko zavrne - tveganje). Saj ne rabiš direkt bleknit, da si ti to naredil; lahko začneš tako, da začneš pripovedovati o tem obdobju svojega življenja in mu skozi celotno zgodbo predstaviš dogodek, lastnost ipd.

Pri vsem tem pa gre predvsem za to, koliko si sam pripravljen se spopasti s svojimi strahovi, koliko si pripravljen tvegati, da življenje živiš dejansko tako kot si želiš. Vendar pa se je potrebo, kadar govorimo o partnerstvu, vedno zavedati, da so za uspešno partnerstvo potrebni kompromisi in ne gre vse samo v eno, tvojo smer.

Masa

#25 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

JUPI!!!
Tvoj nasvet je nekaj najboljšega, kar sem prebrala v zadnjem času.:))


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0