Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Feng šui


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
275 komentarjev na to temo

#226 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. junij 2005, 11:10

Tudi tebi Jadas x:)x x;)x :palec:

#227 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. junij 2005, 20:47

Še vedno (do konca meseca) imate čas, da izkoristite darove, ki prihajajo iz smeri SV-severovzhoda, postavljajte v te kote prostorov kakšen kozarček čiste vode, da se aktivira, če želite pridobiti na osebni rasti, znanju, modrosti, itd.... koristi tudi meditacija če ste obrnjeni v to smer, lp, B. x:)x

#228 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 26. junij 2005, 11:51

V prilogi delo in dom sem brala (feng shui) o obešanju zvončkov in mobilov pod svetilko. Ko sem si predstavljala kovinske mobile, je še nekak šlo, ko sem brala dalje o mobilih iz blaga, mi pa ni nič več jasno, kako to izgleda.
A kdo ve, kak izgledajo

#229 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 26. junij 2005, 12:36

mogoče na kakih okvirih iz žice ali pa bambusa - tko si js predstavljam x:)x

xbendx
cosmic dancer

#230 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 30. avgust 2005, 11:27

<{POST_SNAPBACK}>ja js tud


Ti tud kaj?

Zanimivo, lih prej sem iskala to temo :palec: Da v tem tednu celo preberem. Hvala x^x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#231 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 13. september 2005, 20:40

Ena najboljših knjigic o feng shui-ju se mi je zdela od Karen Kingston-Čiščenje prostora in feng shui. Sam en problemček je, da si boste mogl knjigo kupt al pa sposodt za dalj časa, ker ko jo bereš začneš zraven še pospravljat k nor pa čeprav ne pospravljaš rad. Jaz sem bla k odvisna od pospravljanja, pa kok nepotrebnih stvari sem mela, sploh nisem vedla, sploh nisem vedela da sem bla k hrček. Pa tud z eno gospo sem se pogovarja k je rekla, da so naredil eno anketo glede te knjige, pa je večina ljudi rekl, da so pospravljal k nori.

xg:Dx

Pa pa
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#232 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. september 2005, 18:31

Prejle sem se spomnil pri pobiranju perila, da se po FŠ ponoči izobešeno perilo "zunaj" navleče vse mogočih energij, prej negativnih, pa upam, da ne bo imel glede tega več dela, lp, B. x;)x

#233 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. september 2005, 18:56

Mnogi me večkrat sprašujejo za KUA število, ki nam pomaga odrediti svoje štiri ugodne in tudi štiri "smrtne" strani sveta za delovanje. Tukaj si lahko pomagate s Kua kalkulatorjem:

KUA kalkulator!

PS!

Pri vnosu osebnih podatkov OBVEZNO označite spol, ker moški in ženske nimamo istih KUA števil!
x:)x


#234 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 31. oktober 2005, 18:09

x:Xx da malo osvežim...

V soboto sem se spravila pospravljati in počistila sem stvrai, ki jih že nekaj časa ne uporabljam...res se prav čuti bolj sveža energija in nekako lažje zadihaš x^x

Imam pa vprašanje, imam ravno doma 2 knjigi o feng shuiu in me malo več zanima o "manjkajočem delu" gre namreč zato, da je balkon seveda zunanji del stanovanja in če potegneš črto od konca balkona na vzgor dobiš šele pravo obliko kocke...Kar pa pomeni da tam manjkajo določena področja. Pri nama manjka del področja Za ljubezen in harmonijo se pravi skrajo desni kot...ne manjka ves, manjka ga malo, ampak me vseeno zanima kako to nadomestiš?
Ravno v tistem kotu imava sedežno (kotno) in nimava tam nikakršnih slik ipd. Kaj bi bilo dobro, da bi se to področje okrepilo...Slike ali kaj drugega???


Hvala za pomoč in LP,

Sončk x:)x
Objavljena slika

#235 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 31. oktober 2005, 18:50

mislim, da roza barva krepi ljubezen, pa da so stvari podvojene..lahko daš naprimer tja kako sliko kjer sta narisana dva srčka al ket tazga..
DON'T PANIC

#236 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 31. oktober 2005, 19:59

mislim, da roza barva krepi ljubezen, pa da so stvari podvojene..lahko daš naprimer tja kako sliko kjer sta narisana dva srčka al ket tazga..



:2src: zanimivo...jaz sem ravno včeraj malo gledala kakšne slikice imava...in so mi bile 3 zelo všeč, dva golobčka, ki se kljunčkata, dve rački v jezeru in pa ena slikica rdečih tulipanov slikana x;)x

Hmm, za roza barvo še nisem slišala, ampak vseeno hvala za tvoj nasvet x:Xx xsrcx

Lp, Sončk
Objavljena slika

#237 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 1. november 2005, 20:48

manjkajoče področje se pogosto rešuje s postavitvijo ogledala. glede velikosto ogledala se razni svetovalci odločajo različno. men se zdi dost logična varianta, da je ogledalo tako veliko, da se človek v njem lahko vidi, brez, da bi ga "odrezalo". je pa vse odvisno od postavitve opreme v prostoru, kaj ogledalo odseva....itd....cel kup faktorjev je pri tem. glede na to, da ne vem, kako imata urejeno, bi bilo mogoče bolj smiselno v omenjeni kot postavit lučko, ki naj več ali manj stalno gori. dva srčka, ki ti jih je svetovala surya, služita kot aktivator tega področja....


x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#238 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 1. november 2005, 21:02

jh...balkon je poglavje zase. pravijo, da balkoni, ki so s konstrukcijskimi elementi povezani s tlemi delujejo kot razširitev področja, na katerem se nahajajo. medtem, ko naj bi balkoni, ki so izvedeni konzolno, bili bolj problematični, saj naj bi pripomogli k temu, da je področje, na katerem se nahajajo, nekako "v zraku". nepodprto, nestabilno, neprizemljeno.....terasa je običajno podprta z nosilnimi zidovi in/ali stebri in ima definitivno povezavo z zemljo. tudi v primeru, da se gre za teraso, ki je na nivoju pritličja. ali in na kakšen način se terasa prišteva k tlorisu objekta, je spet odvisno od posamezne situacije...... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#239 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 2. november 2005, 08:46

x:)x

Ojal Amis in Valkira x;)x

Hvala za pomoč...za ogledalo vem, sem prebrala...za kristal tudi vem.

Za ogledalo, se mi ne zdi da bi bilo fino da ga obesmi, bi bilo čisto iz kontesta...in tudi to piše v knjigi, da če je tako, da je bolje da ni obešeno...

Za kristal tudi vem...je pa problem, da na tisti strani stene obložene z lesom kjer je manjkajoči del ni nobenega okna. Kot sem prebrala v knjigi pa je kristal potrebno obesiti na okensko polico :inocent:

Za lučko sem tudi zasledila...ne vem pa če sem prav razumela...V knjigi piše da naj bi bila lučka postavljena zunaj se pravizunanji del manjkajočega kota in naj bi svetila proti hiši, stanovanju...

Sicer mi je stvar z lučko všeč, bi bila OK solna lučka x?x Tisti kot kjer je področje harmonije, ljubezni...je ubistvu pust...ničesar ni, kotna sedežna, sicer ni čisto oster kot sedežne, je bolj zaobljen tako, da praktično v kot lahko še kaj postavim...hm samo če postavim tja lučko se ne bo videla, ker bo čisto za sedežno :sori: in pa dve steni obloženi z lesom, na katerih ni nikakršnih slik...

Rabim mogoče še en nasvet...kakšno simbioliko slik naj obesim x?x Hmm ker naš gospod se bo kar križal, če obesim dva srčka v dnevno sobo x:Dx ...Mogoče smem obesiti naravo...
Včeraj sem malo gledala slike ki sva jih sama poslikala pa imava vrsto rdečih in zdraven vrsto belih tulipanov slikanih, ali pa dva golobčka ki se "ljubčkata" x;)x ...Kja rescimo bi bilo najbolj primerno x?x
Kakšen nasvet prosim :inocent:

Hvala in lep dan,

Sončk x:)x
Objavljena slika

#240 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 2. november 2005, 09:10

lučki lahko narediš podstavek, da bo dovolj visoko, da jo bo videt. verjetno ni glih posebnega efekta, če je v "ilegali".... x;)x

dva golobčka sta odlična izbira!

:palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#241 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 2. november 2005, 09:53

x;)x

Amis hvala x:Xx Ok. za lučko bom probala nekako politično pregovoriti gospoda, da bi bilo fino tam eno poličko postavit x:Dx Bom videla kakšen odziv bo x;)x

Kaj pa tulipani, a so tudi Ok, je kar dolga stena in ne morem samo eno slikico obesit.
Kaj pa sončni vzhod, sončni zahod, kamni na peščeni plaži...bi bili tudi OK?

Kaj pa tam kjer imava področje blagostanja...bo ok če obesim sliko s cvetočo rožo? Mora biti kakšne specifične barve x?x
Objavljena slika

#242 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 2. november 2005, 13:40

sončk, mal si prečekiraj kakšna so vajina števila po dzk. načeloma je pa vse ok, kar te spravlja v dobro voljo in ti zbuja prijetne občutke, vse kar ti je všeč skratka....še bolje, če je všeč obema.

v letošnjem letu se blagostanje aktivira z rožo z imenom crassula ali tolstica. se dobi v cvetličarnah brez problema. Postavljena mora biti v središču stanovanja na rdečem okroglem prtičku. če ga nimaš, si ga enostavno izrežeš iz rdečega papirja....je treba bit praktičen..... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#243 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 2. november 2005, 14:21

x;)x Zanimivo x;)x to rožico imam doma pa še v rdečem lončku x;)x Ni v središču stanovanja, misli pa da če jo malo prestavim bo, čeprav ne bo prav čisto točno, ampak tam nekje od oka bo x;)x

Amis, ampak a to se vsako leto spreminja...jaz sem mislila, da je to non-stop isto...vsa ta poročja in aktivacija področij :eek: :inocent: x?x
Objavljena slika

#244 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 2. november 2005, 14:33

področja se vsako leto spreminjajo skladno s kroženjem energij. tisto, kar je stalno na istem mestu, so zdravila feng shuija...ki pa so povezana z letečimi zvezdami in manjkajočimi področji....

ah, ja...center stanovanja ne predstavlja točke....ampak je področje...tako, da ne skrbi...ne rabiš postavit rožce glih na točko..... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#245 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 2. november 2005, 14:46

:vio: Ok super Amis, sedaj pa res samo še tole...kje pa to lahko vsako leto prečekiram kam dati določeno stvar za aktivacijo določenih področij v dotičnem letu x?x

Hvala ti x:Xx xsrcx

Sončk x:)x
Objavljena slika

#246 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 2. november 2005, 14:56

jh...ne vem točno....pa saj vsi pridemo do podatkov, ko je za to čas...sicer pa poglej na vojkovo stran....tam je dost o tem....tud kdo, ki ve več kot jaz.... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#247 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 1. januar 2006, 13:39

eno vprašanje ... če bi mi kdo znal povedat kaj ... v sobi bi malo spremenila postavitev pohištva (zaradi novih omar), tako da bi postelja po novem bila obrnjena nekje na JZ - z glavo (sedaj je proti SV), računalniška miza pa bi po novem bila obrnjena proti S (sedaj proti J) ...
ali moram povedati rojstni datum, DZK števila?

#248 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 1. januar 2006, 14:07

prečekirala sem gua števila - zdaj se bom laže odločila. :palec:

#249 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. januar 2006, 20:58

Oho Mačona :palec: .

Glih dons sem končno vzela v roke knjigo Ustvarjanje svetega prostora in feng šui in čist not padla, ti pa osvežila temo :palec: .

Nimam še kej pametnega napisat razen tega, da mene že itak moti navlaka v osnovi - brez da bi vedela, kaj to prinaša v lajf, sem lani poleti se lotila garderobe - to je bla moja švoh točka, težko kenslala, kar je blo za kenslat, ostalo pa itak oddam, vržem stran, česar ne uporabljam x;)x .

Sem pa dobila tudi en odgovor na vprašanje, ki se mi je dolgo pojavljalo. Kaj storiti z darili, ki jih dobimo, pa nam niso všeč.. Recimo sem imela nekaj daril človeka, ki mi jih je dal, pa vem, da niso bila dana iz srca, ampak bolj iz občutka dolžnosti. Sem jih oddala in zamenjala, kot se sme, kajti stanovanja in življenja so naša in imamo vso pravico narest z darili kar čutimo. Piše, da je pravilno takšno dajanje daril, da jih damo z ljubeznijo, potem se jim pa odpovemo - dopustimo obdarovancu, da naredi z njimi, kar želi. Mogoče je tole aktualna tema, glede na to, da smo najbrž vsi dobili nekaj daril v teh dneh x;)x

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#250 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 1. januar 2006, 21:35

navlaka itak mora stran, četudi se je težko ločiti od kake stvari. pa potem lažje zadihaš. :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0