Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Feng šui


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
275 komentarjev na to temo

#251 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 2. januar 2006, 13:49

Jaz se poslušam in delam po občutku tisti moment ko nekaj primem v roke. Ne razmišljam kaj je prav. To so spet ene pravila, ki jih je enkrat nekdo pogruntal. xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#252 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 3. januar 2006, 09:42

Js sm tud dobu za Novo leto mislim da 3 velke čokolade....pa sm tok sit sladkarij da sm vse doma pustu x:Dx x;)x

xbendx

(aja, tema je tle feng shui. Kaj majo čokolade zravn?)
cosmic dancer

#253 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 6. januar 2006, 22:10

[quote name='milenacs' date='4. Dec 2002 ob 01:01' post='14950']
Hojla!
Gospa, ki je nama delala analizo, nama je zaračunala 30.000,00 SIT za stanovanje ca. 62 m2. Pri njej sva vzela še vetrne zvončke za okno v kuhinji (vhodna vrata so v isti liniji z vrati v kuhinjo in oknom v kuhinji, zato je treba preprečiti direkten odtok energije iz stanovanja), ki so bili 3.000,00 SIT in tri pare bambusovih piščali, ki pospešijo pretok energije po stanovanju (vsi trije pari so bili 18.000,00 SIT). Skupaj sva torej dala 51.000,00 SIT, kar ni ravno malo, še sploh zato, ker midva nimava občutka, da je kaj bolje. Sicer pa sem že napisala, da je nek znanec, ki se na energije resnično spozna (radiestezist, ukvarja se tudi z različnimi metodami zdravljenja), povedal, da so se pri njemu doma stvari zelo izboljšale. Na vsem skupaj torej 100 %-no nekaj je, le da pri nas ne "pali".

MILENA ali bi lahko dobila naslov katera gospa ti je naredila FS analizo in kakšen tvoj komentar
kako je zdaj po vsem tem času = :inocent:

pozdrav, aya
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#254 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 6. januar 2006, 22:43

Niso poceni ti štosi..... x:)x
Se že skor splača sam kšno knjigo v roke vzet.....mogoče se da že z dobrim znanjem osnov marsikaj izboljšat x:Dx

xsmx
cosmic dancer

#255 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 6. januar 2006, 22:51

kamikaze...


jaz imam eno ponudbo za 55.000 sit in sicer za eno veliko otroško sobo in spalnico, imam sicer doma
tri knjige o FS, ki sem jih dokaj predelala...nevem, mogoče imaš prav...potrebno bi si bilo vzeti čas
in lepo sam preštudirati..kaj pa vem... xrolleyesx


in ostali?

ima kdo izkušnje s FS svetovanjem, kakšni komentarji ? :eek:


LP; aya

Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#256 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 7. januar 2006, 01:14

Kaj vem, to je samo moje mnenje. S feng shuijem se nikoli nisem resno ukvarjal, poznam nekaj malega osnov, razporeditev in podobnega, to je pa tud vse....Sam bi se definitivno odloču za lastno pot - že zaradi izziva x:)x

Zaenkrat mam samo himalajsko solno luč, da mi daruje negativne ione....prižgana je povprečno kšnih deset ur na dan......(mora bit, k mamo v sobi 4 krat 2,8 metra 2 računalnika, server in kup kablov..... x:Dx )

xsmx xsmx
cosmic dancer

#257 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 13. januar 2006, 15:10

Mogoče komu koristi tale link:

http://www.fengshui.si/
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#258 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 16:08


jaz imam eno ponudbo za 55.000 sit in sicer za eno veliko otroško sobo in spalnico

men se zdi to (pre)drago.
sama si prechekiraj vse, pa se kaj se bos naucila novega pa moznost bos imela tko kot bo TEBI pasalo.
ne vem no....

Milene pa ze dolg nisem vidla, morda (najverjetneje) sploh ni vidla tvojega vprasanja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#259 bakiboo

bakiboo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 19. januar 2006, 12:07

Živjo.

Všeč mi je, da se ta tema vleče že dolga leta, ker.... moja mala družina ima nekaj vprašanj, preden poiščemo denar za strokovnjaka.

Hči se ponoči zeeelo poti. V njeni sobi je max. 19°C. Je takšen zelo vesel otrok... hodi v šolo, morda ne preveč rada, je fizično zelo aktivna (najraje bi še spala zunaj)... spat gre nekje do 20 ure, do enajstih ji že tretjič menjamo pižamo. Materiale v postelji ima kvalitetne... Tako je tudi, kadar spi kje drugje... njena postalja samo še na stenah in stropu ni bila..... povsod.

Kaj naj naredimo? Zdravnik pravi, da je to normalno. Se da po FS to urediti? Kaj mislite vi?

Lepe trenutke želim
:ermm:

#260 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 7. februar 2006, 13:50

x:o)x imam nekaj vprašanj...

kako narediti da bo prav, če pa imam jaz GUA št. 4 in moj partner 2. Tam kjer so zame ugodna področja, zanj niso...jaz se Ok. počutim v najinem stanovanju, on ne...ni prav zdarv zadnje čase, saj so malenkosti, pa je možno, da so naključja...ampak vseeno me zanima...kako bi lahko to uredila, da bi bilo nekako za oba sprejemljivo x?x

Narisala najino stanovanje in s kompasom premerila smeri...sedaj točno vem kje kaj stoji...me pa nekatere stvari zelo begajo...kako točno določiti ali je npr. spalnica na S ali je na SV :inocent: Gre za to da delam po načinu da merijo sever, jug, vzhod, zahod 30 stopinj in ostele 4 smeri 60 stopinj. Nikjer pa še nisem zasledila, da bi kdo rekel spalnica je delno na severu in delno na SV :eek: Mi zna kdo razložiti x?x

Hvala in Lp,

S
Objavljena slika

#261 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. februar 2006, 22:53

x:o)x imam nekaj vprašanj...

kako narediti da bo prav, če pa imam jaz GUA št. 4 in moj partner 2. Tam kjer so zame ugodna področja, zanj niso...jaz se Ok. počutim v najinem stanovanju, on ne...ni prav zdarv zadnje čase, saj so malenkosti, pa je možno, da so naključja...ampak vseeno me zanima...kako bi lahko to uredila, da bi bilo nekako za oba sprejemljivo x?x

Narisala najino stanovanje in s kompasom premerila smeri...sedaj točno vem kje kaj stoji...me pa nekatere stvari zelo begajo...kako točno določiti ali je npr. spalnica na S ali je na SV :inocent: Gre za to da delam po načinu da merijo sever, jug, vzhod, zahod 30 stopinj in ostele 4 smeri 60 stopinj. Nikjer pa še nisem zasledila, da bi kdo rekel spalnica je delno na severu in delno na SV :eek: Mi zna kdo razložiti x?x

Hvala in Lp,

S


Stvari so v resnici veliko bolj preproste. Osebno mislim, da "dobesedno" prenašanje znanj feng shuija v naš prostor ni najbolj primerno, saj smo drugačni od vzhodnjakov, na čigar zeljniku je feng shui zrasel. Fino pa je povzeti in uporabljati nekatere elemente feng shuija. A, saj ni čudno, da se folk v želji, da bi imel energijsko urejen brlog ozira za vzhodnjaškimi znanji. Geomanti, ki pri nas energije prostora razumejo, se ukvarjajo z energijskimi pretoki mikrolokacij (brlogov) le izjemoma, nivo radiestezije, ki je pri nas relativno razširjena, pa je porazen, saj se le-ta v glavnem ne ukvarja z ničemer drugim kot z odkrivanjem sevanj in "zaščitami" pred njimi.
Upam, da se bo izkoriščanje evropskega znanja o energijah prostora pri nas v nekaj letih premaknilo iz mrtve točke. Sekcija terapevtov naravnega zdravljenja, ki deluje pod okriljem GZS, je namreč potrdila programe za izobraževanje zdraviteljov različnih profilov in različni avtorji imamo za posamezna področja v delu ustrezne učbenike. SSam pišem dva - poleg splošnega tudi učbenik o obravnavi energij prostora, prilagojen evropejcem, ki je bistveno enostavnejši in bolj logičen. Princip:
- v prostoru poiščemo pozitivno in negativno polarizirano energijsko središče
- glede na to, kakšen namen ima prostor spodbujamo eno ali drugo točko z določenimi rastlinami, barvami, kristali ...
- v prostoru zagotovimo prost pretok energije po pravilu desne roke (če palec desne roke usmerimo v tla prostora, kažejo ostali prsti smer gibanja energije).

Če koga zanima, bo o teh stvareh precej slišati naslednji vikend na delavnici, ki jo bom vodil v Ljubljani, podrobnosti pa so v temi "energijsko čiščenje prostora"

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#262 Kar En

Kar En
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 28. marec 2006, 20:45

Pozdravljeni vsi udeleženci in obiskovalci foruma. Sam sem se prijavil, ker sem avtor Domišljiskih sveč iz čebeljega voska in me močno zanimajo mnenja o tem kako je čebelji vosek primeren za harmonizacijo energij v prostoru. Slišal sem, da naj bi celo nevtraliziral električni smog.? Lep pozdrav.

#263 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 27. oktober 2006, 22:18

Upoštevate kaj feng shui v prostoru? Občutite kakšno spremembo? xrolleyesx

#264 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. oktober 2006, 22:31

pred leti sem gledala eno odddajo na televiziji prav o ureditvi ...mislim pozidave gradnja hiš....in prav zanimivo vse te stare grajene hiše po vaseh za mesta ne vem ker so bolj preučevali te podeželske hiše pri nas ....se držijo enih pravil, ki so energetsko uskaljene ....(upam da sem se pravilno izrazala xDDx)

torej so tale "feng šui" že naši predniki zdavnaj uporabljali tudi pri nas samo da tega niso imenovali feng šui ampak čisto preprosto so bolj prisluhnili Naravi.

to mimo grede.... xsrcx

#265 analis

analis
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 22. december 2006, 00:42

Če svoje stanovanje razdelim na 9 kvadratov v magičnem kvadratu Lo šu, potem imam manjkajoči del, kjer je cel osmi kvadrat in delček prvega. Kako si lahko pomagam s kakšnimi predmeti ali barvami, da bi omilila vpliv? :inocent: :vio:

#266 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. december 2006, 13:12

pred leti sem gledala eno odddajo na televiziji prav o ureditvi ...mislim pozidave gradnja hiš....in prav zanimivo vse te stare grajene hiše po vaseh za mesta ne vem ker so bolj preučevali te podeželske hiše pri nas ....se držijo enih pravil, ki so energetsko uskaljene ....(upam da sem se pravilno izrazala xDDx)

torej so tale "feng šui" že naši predniki zdavnaj uporabljali tudi pri nas samo da tega niso imenovali feng šui ampak čisto preprosto so bolj prisluhnili Naravi.


:palec: :palec: :palec:

Če svoje stanovanje razdelim na 9 kvadratov v magičnem kvadratu Lo šu, potem imam manjkajoči del, kjer je cel osmi kvadrat in delček prvega. Kako si lahko pomagam s kakšnimi predmeti ali barvami, da bi omilila vpliv? :inocent: :vio:


xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#267 analis

analis
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 22. december 2006, 15:13

Sem kaj narobe razložila, Nosorog? Gledano iz vhoda v stanovanje mi manjka 8 kvadrat, ker je tam vzidan sosedov del stanovanja. xrolleyesx

#268 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 18. februar 2007, 18:30

Mene pa zanima, kateri predmeti zelo ugodno vplivajo na energijo sobe? Npr. kakšne Feng shui kroglice...?
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#269 Gost_SheBoom_*

Gost_SheBoom_*
  • Gost

Objavljeno: 18. februar 2007, 19:26

pred leti sem gledala eno odddajo na televiziji prav o ureditvi ...mislim pozidave gradnja hiš....in prav zanimivo vse te stare grajene hiše po vaseh za mesta ne vem ker so bolj preučevali te podeželske hiše pri nas ....se držijo enih pravil, ki so energetsko uskaljene ....(upam da sem se pravilno izrazala xDDx)

torej so tale "feng šui" že naši predniki zdavnaj uporabljali tudi pri nas samo da tega niso imenovali feng šui ampak čisto preprosto so bolj prisluhnili Naravi.

to mimo grede.... xsrcx


popolnoma prav imaš.

feng šui je je skomercializirana beseda za preprosto kmečko logiko.


Že zdavnaj so vedli, da dobiš naravni prepih, če odpreš severna in južna vrata oz. okna. (S-mraz, J-vročina),
drenaže,
vodni element v vročem podnebju ponuja ugodno klimo, pitje+kuha, in estetiko,
razne fore kot so smrekove skodle, ki navadno oksidirajo-->posivijo. tako se les sam zaščiti, brez da ga kaj lakiramo in podobno ...,
luknjice na fasadah v višini nadstropja, ki prezračujejo (če je) lesena tla in tko ne pride vlaga, plesen,
pol metra visoko podstrešje (na primorskem) hiše za sušenje sadja,
kakršnekoli letvice so vedno postavljene navpično in ne vodoravno, da voda odteka, sicer se pa nabira med režami in plesni,
sneg je najboljši naravni izolator, zato so ga puščali na strehah(debela plast greje, v snegu pa so tudi zračni mehurčki),
in še in še ...


ogromno je blo znanega že zdavnaj, dons pa 'idejni izumitelji' služijo na ta račun.

#270 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 9. april 2013, 18:33

V službi smo zamenjali prostore in sedaj ugotavljam, da imam tam vedno manj motivacije in sem tudi sicer bolj raztreščena. Malo sem brskala po spletu o feng shui in se mi zdi, da moja postavitev in sama razporeditev nista ravno tako slabo narejeni, ampak vseeno se mi zdi, da bi se dalo še kaj narediti (OK, mizo moram sama pospraviti, to vem, ampak ko pa tako hitro postane razmetanaicon_smile_tongue.gif ).

 

Ima kdo kak predlog? Mogoče kaj postaviti kam, kaj dodati? inno.gif

 

Hvala!


Life begins at the end of your comfort zone. 


#271 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 9. april 2013, 19:39

Ne, je druga oseba na tem mestu. Jaz imam eni strani okna, ki so čez celo steno, na drugi omare, vrata, omare (teh je ogromnobiggrin.png). Gledam pravokotno na okno in vidim tudi vrata, nisem pa čisto diagonalno od njih. Za sabo imam osebo in nato zid. Zdaj kar ne štima po tistem, kar sem prebrala in razumela, je stena direkt za mano in šef za mano (je pred mano) ter prostornost pred mano. Nek steber je v sobi, a nima čisto koničastih robov in ni direkt nasproti mene, a ga vidim. 

 

Gledam na S, SV. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#272 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 9. april 2013, 22:28

V službi smo zamenjali prostore in sedaj ugotavljam, da imam tam vedno manj motivacije in sem tudi sicer bolj raztreščena. Malo sem brskala po spletu o feng shui in se mi zdi, da moja postavitev in sama razporeditev nista ravno tako slabo narejeni, ampak vseeno se mi zdi, da bi se dalo še kaj narediti (OK, mizo moram sama pospraviti, to vem, ampak ko pa tako hitro postane razmetanaicon_smile_tongue.gif ).

 

Ima kdo kak predlog? Mogoče kaj postaviti kam, kaj dodati? inno.gif

 

Hvala!

 

Energy shield...ala Star Trek varianta...biggrin.png

 

Zapreš oči, se malo zarotiraš in probaš občutiti iz katere strani je neprijeten feeling...in potem tja postaviš kao "energetsko" pregrado, ki jo lahko programiraš na 1001 način...kdo je pa rekel, da je treba premikati ali dodajati glih fizične stvari...malo naprednejši (magični) feng shui...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#273 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 10. april 2013, 11:29

Brezo, nimamo vsi takšnih sposobnosti....  Mislim pa, da je neugoden filing z več strani, si bi morala narediti popolno blokado. tongue.png

 

Zanima me pa še glede rož, nekje sem namreč prebrala, da naj bi bile pisane, cvetne rastline, drugje pa za listnate.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#274 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. april 2013, 12:27

Brezo, nimamo vsi takšnih sposobnosti....  Mislim pa, da je neugoden filing z več strani, si bi morala narediti popolno blokado. tongue.png

 

Zanima me pa še glede rož, nekje sem namreč prebrala, da naj bi bile pisane, cvetne rastline, drugje pa za listnate.

 

Pregrada še ne pomeni blokade...prvi delček je bil pa malo skanaliziran in pretolmačen v besede, ki jih uporabljamo...lahko pa namesto pojma "feng shui" pogledaš tudi malo pojem "VASTU"...tralala... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#275 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 21. februar 2014, 20:10

Bi kdo znal povedati, kaj bi lahko pomenili zamašeni odtoki v stanovanju?

 

(Pa ne tega, da jih je treba spucatiicon_smile_wink.gif)


Life begins at the end of your comfort zone. 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0