Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Feng šui


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
275 komentarjev na to temo

#101 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. december 2003, 09:43

zadnjic sem brala eno zanimivo knjigo o 'space clearing', po domace pospravljanju, ampak malo vec kot to in na drugih nivojih. je tudi predpogoj za dobro delovanje feng shui-a, kot sem razumela in izkusila.
je zanimivo, sem se dolgo spravljala k temu, in totalno deluje. ko sem to opravila, sem kmalu ugotovila, kaj bi zelela narediti v zivljenju, in se preselila nazaj v slovenijo...to je bil vsekakor prvi korak ( itak ni bilo slabo imet pol manj robe za selitev :vragec: ) je fino, ker vse vidis dosti jasneje.
ena avstralska astrologinja yasmin boland je napisala eno hecno knjigico o razni kombinaciji le-teh v zvezi s privabljanjem ljubezni itd v svoje zivljenje, kjer omenja tudi par drugih ljudi, ki se ukvarjajo s tem profesionalno.
vcasih je res fino to opravit, je kot nek obred...z belim zajbljem in zvokom ocistis prostor vseh prejsnjih vibracij, kar po moje ni slabo, sploh ce se dosti selis in ne ves kdo je zivel pred tabo tam in kaj je vse izzareval...ali pa ce kupis staro pohistvo itd....
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#102 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 18. december 2003, 23:04

Huh, koncno se mi je uspelo prebit skozi vse odgovore v tej temi... "Prebit" zato, ker je tega ful (5 strani), ura je že kar pozna in bo treba it spat... ampak vseeno je tema noro zanimiva in sem hotela prebrat do konca.

Tudi sama sem namreč brala knjigo "Čiščenje prostora in feng šui"... In sem pravzaprav ob njej ugotavljala, da sama to že izvajam x:)x Kakšno leto nazaj sem bila noro nereden človek... cote vsepovsod, omare in predali natrpani z odvečno kramo, ki je nočeš vržt stran, ker ti bo mogoče pa kakšnega lepega dne še prav prišlo... Norišnica. Potem sem pa žačela počasi čistit... Stvari, ki so mi bile podarjene in so imele zame negativno energijo, sem dala dalje (npr. knjige) - sicer z občutkom ljubezni, kar se mi zdi zelo pomembno za naslednjega lastnika - , ali pa sem jih vrgla... Nasploh sem tudi drugače preuredila malce sobo, vnesla malo nove energije, kupila rožo... Potem pa sem čisto slučajno enkrat v knjižnjici na polici našla to knjigo in si jo izposodila.... samo nasmehnila sem se ob pisanju, ker sem končno lahko "ubesedila" in "upravičila" moje početje zadnjih mesecev x;)x Je pa res super knjigica, ful prinaša pozitivne energije :palec:

Danes sem spet dobila eno idejo, pravzaprav odgovor na vprašanje, ki me matra že nekaj dni... Teden dni nazaj sem svoje kristalčke postavila na oltarček, ki ga imam v sobi (soba v študentskem domu)... In glej ga zlomka, odkar sem imela kristale na oltarju (direkt poleg glave), sem ful slabo spala vsako noč... Okej, mogoče so kristali? Sem jih premaknila k nogam na poličko in od takrat bolje spim... Se mi pa zdi, da so se tam ubožci kar malce razvodeneli... Oltarček ima res neko svojo, ful luštno energijo, in se mi zdi, da kar pašejo gor... Tako da sem ugotovila, da bom raje premaknila vzglavje tja, kjer imam zdaj noge, pa dala kristale nazaj na oltar. Pravzaprav sem vzglavje že prvič, ko sem prišla v sobo, čisto intuitivno postavila v tisto smer, kamor ga bom prestavila danes, smer sem zamenjala, ko sem dobila cimro in se mi je zdelo ful čudno, da imava vzglavje obrnjeni v nasprotne smeri (in sem se ji prilagodila). Bom poročala, kako kaj učinkuje zadeva... Name in na kristalčke.

Sicer vem, da to nima neke hude veze s feng shui-jem, ampak vseeno se veže na to, kako nam intuitivno kaj paše in kaj ne x:)x

pa pa


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#103 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. januar 2004, 00:52

S smerjo glave pri spanju je takole:

Odkar je na Zemlji življenje (cca 3,5 milijard let), je prišlo že najmanj devetkrat do obratov zemeljskih magnetnih polov (to so ugotovili na osnovi različne namagnetenosti bazaltov na morskem dnu). Trenutno je južni magnetni pol zelo blizu geografskega severa, kar pomeni, da se razširja zemeljsko magnetno polje od geografskega severa proti jugu.
Priporočljivo je, da imamo pri spanju glavo proti severu ali vzhodu. Proti severu zato, ker v tej legi ustvarja zemeljsko magnetno polje pritisk proti nogam (če bi jo imeli proti jugu, bi ustvarjalo pritisk v glavo); proti vzhodu pa zaradi rotacije Zemlje - če je glava obrnjena proti vzhodu, nam rotacija ustvarja pritisk v noge.
Pomembnejše in močnejše je zemeljsko magnetno polje, ki "vleče" proti jugu tudi različna škodljiva sevanja. Če imamo npr. v severni steni stavbe ali sobe električne ali vodne instalacije, nam jih magnetno polje Zemlje potegne kar precej globoko v prostor in moramo torej pri namestitvi ležišča upoštevati tudi to.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#104 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 1. januar 2004, 15:22

Zdravo nosorog x:Dx !

Naštimaj si kako ikonco!


Bom :shsh: !





:wOOt: :cry: :ph34r: :blink: :wacko: :huh: ;) xsuperx xsurprisex (Od Nordice za dobrodošlico)

#105 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. januar 2004, 17:17

Zaenkrat bom brez ikonce. Nosoroga ni benga pr rok, kkšna druga bi mi pa image zjebala. x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#106 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 1. januar 2004, 18:03

x:Dx x:Dx x:Dx B)

tale je dobra :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#107 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. januar 2004, 18:17

Prjazn si borism (tud tvoji ostali prispevki mi ful sedejo). Sam zaenkrat še ne bi šel iz kože nosoroga v kožo povodnega konja. Bom rajš še mal brez ikonce. Sj je čist ql. x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#108 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. januar 2004, 18:25

x:Dx :palec:

#109 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 1. januar 2004, 19:24

Nosorog, že kar nekaj dni nam delaš družbo, in to z zelo velikim zakladom informacij x:)x Hvala ti, ker si se nam pridružil x:)x in dobrodošel :palec: xrainbowx xrosex :flower:

Hvala ti za pojasnilo glede smeri spanja... res sem sama našla s to "novo" smerjo spanja glavo na vzhodu x;)x hmmm x;)x x:Dx x:o)x v tej smeri res boljše spim x:)x kristalčki se pa tut boljš počutijo tako, kot so pozicionirani sedaj :palec: aja... pa še mobila sem si kupla... pa tut zelo lepo izgleda in mi dela čudovito družbico s tistimi kurjimi pereščki x;)x x:Dx luštkan je, pa me spravlja v dobro voljo x;)x :palec:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#110 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. januar 2004, 20:23

Sončna vila!

"Mobila si si kupla ... ...s kurjimi pereščki?" Najprej sem pomislil na GSM, a ne gre v kontekst s kurjimi pereščki. Kaj si si torej kupla?


Boris!

Tale nosorog na slikci je faca, sam jst sm totalna tabula rasa kr se računalnika tiče, pa tud drgač nism glih kkšna perla (še najbolj mi gre od rok nakladanje v kakšni gostilni). Kako si ga torej naštimam v svoj okenček? x?x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#111 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 1. januar 2004, 20:54

Mobilu se drugače reče tudi sanjelovec ali dreamcatcher x:Dx x:Dx na tem forumu pretežno uporabljajo ime mobil (vsaj kolikor sem videla), sicer sem pa to ime tudi sama prvič slišala tukaj x;)x x;)x
Mi je pa ful simpatičen, ker ima take lepe oranžno-oker-rjave pereščke gor, pa so ziher kurji x;)x in vedno, ko grem mimo, pozvonim nanj in se spomnim, kako imajo kure lepo fino mehko perje... hmmmm jaz mala kmetica x:Ix x:Dx x;)x x:)x

Glede slikce... klikneš na slikco z desnim miškinim gumbom... jo shraniš... pa potem greš na svojo osebno stran in najdeš pod rubriko "osebni profil" tudi možnost "tvoja ikona"... potem pa ikono "uploadaš" na server od LN, kar se pravi, da jo daš iz tvojega računalnika na net, da se bo ikona lahko prikazala v tvojem profilu - torej greš na možnost "ALI posnemi ikono", ampak potem ti od tu dalje ne znam več pomagat, ker svoje nisem posnela, pač pa sem jo našla direkt na netu :unsure: x:)x x;)x

mal se igraj s tistimi nastavitvami in ikoncami, ni hudir, da ti ne bi uspelo :palec:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#112 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. januar 2004, 21:23

Sem tako izrazito brez vsake afinitete do računalniških pizdarij, da nimam nikakršne volje klikat in neki probavat. Hvala za tvojo dobro voljo, ampak se me boste mogl kr navadt brez ikone. x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#113 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 1. januar 2004, 21:24

heh heh x:Dx jur velkom x;)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#114 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. januar 2004, 23:16

Hvala za navodila in pogum pri "instaliranju" ikone. No ja - sj mogoče sm pa za računalnik le mjčken manj glup, kot sm mislu. :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#115 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. januar 2004, 01:56

WIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nosorog x:Dx x:Dx x:Dx x;)x vidiš, saj se da :lol:

Boris, tebe bom pa prav kmalu imela za naravnega motivatorja x;)x :palec: :palec:

pa pa sončki xrosex


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#116 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. januar 2004, 11:13

Jutri- v torek 27. januarja bo na POP TV ob 20 h v oddaji "PREVERJENO" govora tudi o Feng Shui-ju.....mogoče bi bilo zanimivo pogledati :eek: :palec:

#117 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. januar 2004, 11:25

O, Boris, lepo od tebe, hvala, ker skrbis in za obvestilo. x:)x :vio:

Soncna Vila - a res smo samo to rekli? Kot se spomnim, sem ze kaj govorila o tem in jaz mu pravim predvsem 'duholovec' - morda pa je bilo kje drugje (sicer smo seveda imeli nekaj tem, pa sem jih zdruzila oz. v tistih, ki jih nisem prikljucila (ce je se kaksna 'viska'), pa morda ni bilo nic novega ali nic konkretnega ali se tema ni razvila)...
Ja, mi imamo vedno ful tega okoli...
Se ko ni bilo tega za dobit tu, sva z Mitjo imela razne ptice ipd., ki si jih dobil v jajcku. :8): x:Ix
Sva jih navduseno zbirala. x:)x
Taksne in drugacne, iz biserne matice, lesene, kovinske, nek tak kitajski iz tankega finega papirja posilkan in z zvonckom...
Ma, tole je zelo lustno, kar shizim... :)
Ce bi imela bajto (ali ful vecji flat, bi imela tako fontanco, no, ce bi imela bajto, bi imela zunaj, samo potem bi bila v dilemi, ker bi raje imela potem bazen... :8): xcivx - ce ze voda, naj je bo toliko, da lahko se mal zaplavckam. xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#118 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 27. januar 2004, 19:46

Torej, čez 15 minut bo v oddaji "Preverjeno" na Pop TV nekaj govora o Feng Shuiju......mogoče se še kaj novega naučimo :eek: :palec:

#119 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2004, 17:27

No, a je kdo gledal? Kaksno mnenje?
*Jaz sem malo sem in tja, ko sem tule nekaj delala, pa nisem 100% sledila, samo sem pa imela prizgano.
Cisto kul, cisto korektno podano, a pravzaprav nic novega - vseeno pa fajn, da se pac govori o tem, ceprav se mi pa zdi, kot da postaja to bolj neka sminkerska fora kot da je zdaj to res estetika BIVANJA.
Bolj bi mi bilo vsec, ce bi se bolj poglobljeno in strokovno posvetili temu in ne samo kot nekaksna atrakcija in modna muha... v taksni oddaji; bolj v smislu daljse oddaje v primernejsem sklopu...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#120 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 28. januar 2004, 19:20

Jaz sem gledal, sem zadovoljen, čeprav je bilo tako na brzino predstavljeno.....mogoče bi lahko več o "bagua mreži", sicer pa te osnove itak poznam in se jih tudi malo držim. x;)x


#121 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 29. januar 2004, 01:20

xrolleyesx jaz sem gledala oddajo vendar je bil prispevek relativno kratek.obstaja pa že kar nekaj kvalitetnih knjig s to tematiko.meni je zelo všeč in dosti se da spremeniti na boljše če želimo. :2src:

#122 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. januar 2004, 01:32

.bom jest najel res ustrezne, moderne arhitekte, brez špičastih robov x:o)x

#123 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:05

*sem mislila, da sem tu to zasledila in preiskala celo temo (no, morda sem vseeno povrsno gledala), skratka - (se?) sem postam link na slovensko stran o feng šuiju, ki sem jo danes vključila k LN Povezavam. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#124 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 2. marec 2004, 11:28

Hoj,

jaz si pa želim imeti znak od jin&jang-a.
Omislila sm si nekako tako, da bi ga dala v okvir in ga nekam postavila...a ima mogoče kdo kaj več zananja in mi lahko pove kam je najbolje ta znak obesiti???
Pa še to ima mogoče kdo ta znak, da bi ga laahko skopirala???

Hvala in lep sončen dav vam želim x:)x

S x:)x
Objavljena slika

#125 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 2. marec 2004, 11:33

Če poznaš "BAGUA" mrežo se boš lažje odločila, zna se marsikatero področje izboljšati ali spraviti v ravnovesje x;)x :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0