Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ozdravitev raka


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
315 komentarjev na to temo

#151 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 8. avgust 2011, 09:28

Zelo dobra za razstrupljevajne zunanjega telesa je ravno morska voda. Zakaj ?, Najbrž zaradi velike koncentracije soli.
Če si za primer vzameš dejstvo, da se ti rana, s katero si se kopal v morju, zaceli zelo hitro in brez infekcij.

V gnoju ali kompostu je *najbrž* zelo veliko bakterij, glivic, katere lahko z nanašanjem na telo potujejo preko kožnih poric v kri in napadejo šibko točko v telesu. Potem pa res samo še matilda in glina naredijo svojo nalogo. Malo smešno, a ne daleč od logike.

#152 Hempaq

Hempaq
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 8. avgust 2011, 09:36

To je inverzna logika, v zelo vlaznem ambientu se rana ne zaceli, ker se telo skozi rano cisti....
Kot vemo je moderni svet zatiralec, pesticidi, antibiotiki, ubijalska cistila, ki ubijejo tudi probiotike...
Sol je rakotvorna, res zapre rano, ampak v notranjosti telesa se pa dela rak...
Vsi mikroorganizmi nas odrazajo in ce smo vegan, nas patogeni ne bodo zazirali....temvec nam bodo le probioticni organizmi razkrajali odvecno materijo...
To je povezano z religijo in zivljenskim vzorcem, Indija pravi, da moras vse imeti rad, Zahod pa ne, brani se z antibiotiki in represijo....
Vir zivljenja je pozitiven in na svetu po defaultu ni slabih stvari, so samo slabe refleksije cloveka, kot tudi AIDS....
Ce smo torej pozitivno misleci vegan, se nam ni treba bati nobenih bakterij in se zdravimo s probiotiki...
No Vermi in kompost imata vseeno visji probio indeks, kot kvas = glivice so na meji s patogeni, tudi ti so potrebni za razkroj nano materije in nas odrazajo, ce smo aktivni, bodo tudi oni dobro opravili delo.....

To temo je popravil/a Hempaq: 8. avgust 2011, 09:39


#153 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 8. avgust 2011, 09:46

To je inverzna logika, v zelo vlaznem ambientu se rana ne zaceli, ker se telo skozi rano cisti....
Kot vemo je moderni svet zatiralec, pesticidi, antibiotiki, ubijalska cistila, ki ubijejo tudi probiotike...
Sol je rakotvorna, res zapre rano, ampak v notranjosti telesa se pa dela rak...
Vsi mikroorganizmi nas odrazajo in ce smo vegan, nas patogeni ne bodo zazirali....temvec nam bodo le probioticni organizmi razkrajali odvecno materijo...
To je povezano z religijo in zivljenskim vzorcem, Indija pravi, da moras vse imeti rad, Zahod pa ne, brani se z antibiotiki in represijo....
Vir zivljenja je pozitiven in na svetu po defaultu ni slabih stvari, so samo slabe refleksije cloveka, kot tudi AIDS....
Ce smo torej pozitivno misleci vegan, se nam ni treba bati nobenih bakterij in se zdravimo s probiotiki...
No Vermi in kompost imata vseeno visji probio indeks, kot kvas = glivice so na meji s patogeni, tudi ti so potrebni za razkroj nano materije in nas odrazajo, ce smo aktivni, bodo tudi oni dobro opravili delo.....



Kako lahko utemeljiš, da je sol rakotvorna???
Prosim za obsežen komentar, domneve ne pridejo v poštev.
če pa gre za EBR (ena baba rekla ), potem pa si še eno dete, katero pobira fore dvornih norčkov.

#154 Hempaq

Hempaq
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 8. avgust 2011, 10:07

Obsezno si lahko pogledas na webu, po googlaj, na tako vizo -> http://www.bonsalt.si/
V glavnem pravijo, da ce hoces shujsat, gres na non salty ali low salt diet....obesity je pa temelj vseh bolezni...
Teorija je taka, da v naravi ne najdes slanih stvari (sadje, zelenjava, rastline na splosno) in lahko sklepas, da pac ne sodi v telo...
Mene sol zelo zapre, naredi moj organizem agresiven, teorija je, da veze vodo v telesu, ampak to dela tudi lubenica brez negativnih ucinkov...
Sol je agresivna za celice, nobeni organizmi ne zivijo na soli, organizmi so pa bistvo nase prebave in vecino procesov v telesu, s tem ko ubijamo mikroorganizme s soljo, ubijamo sebe in delamo telo agresivno in rakavo in ubijamo tudi lastne celice...
Kot receno, mikroorganizmi lahko razkrojijo rakavo materijo....

To temo je popravil/a Hempaq: 8. avgust 2011, 10:08


#155 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 8. avgust 2011, 10:29

Po tvoji razlagi lahko sklepam, da ribe preživijo edino v sladki vodi.

Glede prisotnosti soli v sadju in zelenjavi, pa ne bi izgubljal besed.

#156 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 8. avgust 2011, 10:38

Obsezno si lahko pogledas na webu, po googlaj, na tako vizo -> http://www.bonsalt.si/
V glavnem pravijo, da ce hoces shujsat, gres na non salty ali low salt diet....obesity je pa temelj vseh bolezni...
Teorija je taka, da v naravi ne najdes slanih stvari (sadje, zelenjava, rastline na splosno) in lahko sklepas, da pac ne sodi v telo...
Mene sol zelo zapre, naredi moj organizem agresiven, teorija je, da veze vodo v telesu, ampak to dela tudi lubenica brez negativnih ucinkov...
Sol je agresivna za celice, nobeni organizmi ne zivijo na soli, organizmi so pa bistvo nase prebave in vecino procesov v telesu, s tem ko ubijamo mikroorganizme s soljo, ubijamo sebe in delamo telo agresivno in rakavo in ubijamo tudi lastne celice...
Kot receno, mikroorganizmi lahko razkrojijo rakavo materijo....


Tole ne bo držalo sol je prisotna tudi v zelenjavi sploh v zeleni in paradižniku jo je veliko tko da tole bo zgrešena teorija, kar pa se neživljenja v soli tiče gre za koncentrat soli ali slanice v morski vodi pa je še kako veliko življenja. Tko da sol potrebuješ al iz hrane (nekateri presnojedci ) al koncentrat (sol ) v mejah normale seveda, zmerne količine nepredelane morske naravne soli ali himalajske. Škodljiva pa je industrijska jedilna predelana umetno jodirana sol.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#157 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. avgust 2011, 10:43

Upam, da se zavedate, kaj tukaj svetujete; od od pitja strupov, mazanja z drekom, do postenja. In to vse za rakave bolnike, ki že tako nekontrolirano hujšajo.

Rak ne izbira. Faše ga lahko vsak; od otroka, mame, očeta, do starcev. Nekateri si ga pri/živijo, nekateri si ga pri/jejo, nekateri ga fašejo iz bogvedi katerega vzroka.

Svetovati univerzalni nasvet, ki bi (lahko/verjetno) deloval pri vsakem rakavem bolniku je - milo rečeno - prepotentno.

Kar je nekomu lahko lek, je lahko drugemu v pogubo.

Mislila sem, da bodo tukaj svetovali bolniki, ki so imeli/imajo raka oz. njihovi bližnji - v obliki, kaj pa je njim olajšalo zdravljenje, kaj morda celo izboljšalo, nekaterim podaljšalo tukajšnje bivanje oz. vsaj kvalitetnejše bivanje?

To imejte v mislih, ko se bodo sestavljale plohe kritik mojega posta.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#158 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. avgust 2011, 10:46

Cookie, :palec: xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#159 Hempaq

Hempaq
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 8. avgust 2011, 10:48

@lotos Tako je tudi razlozeno v vecini studij, da je v hrani dovolj natrija, da ne rabimo dodatno soliti... da v telo vnesemo dovolj natrija ze samo s hrano....
Da nobena hrana v naravi ni slana, je res (misljeno po okusu), zakaj dodatno solimo, ker je tako malo natrija, da ga ne cutimo...
Da morska voda dela organizem bolj agresiven je tudi res, takih mikroorganizmov, ki jih imamo mi, v morski vodi ni...
Kakor hoces, praksa je pokazala, da ljudje zauzijemo prevec soli in da je zivljenje brez, veliko bolj zdravo...

To temo je popravil/a Hempaq: 8. avgust 2011, 10:52


#160 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 8. avgust 2011, 10:51

Kar je nekomu lahko lek, je lahko drugemu v pogubo.


Še en zanimiv rek je, da kar je zdravemu v škodo, tud bolnega ne bo pozdravilo.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#161 Enigma27

Enigma27
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 8. avgust 2011, 10:57

Jaz drugače poznam enega gospoda, ki je imel raka na črevesju, ne vem, v katerem stadiju ga je imel, v glavnem, del črevesja so mu odrezali, bil je 17krat na kemoterapiji. Po kemoterapiji je bil zelo šibak, potem se je pa prehranjeval zelo zdravo. Shujšal je res ful, ampak je rekel, da se počuti kar v redu. Raka nima več.

Mi je pa bližnja oseba (prejšnji mesec) umrla za rakom pljuč, metastaze so se hitro razširile na ostale organe, kosti.. umrl je v roku treh mesecov po diagnozi. Kermoterapije mu niso delali, ker si je vmes dvakrat zlomil nogu na Golniku in je bil na Jesenicah operiran. Imel je pa nedrobnoceličnega pljučnega raka, ki je "ozdravljiv" in baje da se zasevki širijo zelo počasi, pri njemu se je pa stanje zelooo hitro poslabšalo :V:

#162 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 8. avgust 2011, 11:01

@lotos Tako je tudi razlozeno v vecini studij, da je v hrani dovolj natrija, da ne rabimo dodatno soliti... da v telo vnesemo dovolj natrija ze samo s hrano....
Da nobena hrana v naravi ni slana, je res (misljeno po okusu), zakaj dodatno solimo, ker je tako malo natrija, da ga ne cutimo...
Da morska voda dela organizem bolj agresiven je tudi res, takih mikroorganizmov, ki jih imamo mi, v morski vodi ni...
Kakor hoces, praksa je pokazala, da ljudje zauzijemo prevec soli in da je zivljenje brez, veliko bolj zdravo...


Sol se čuti v zelenjavi če imaš izostren okus in tud kako je zelenjava pridobljena, domača ali eko ima veliko močnejši okus od klasične v trgovinah.
Po mojem mnenju naravna v zmernih količinah ni škodljiva.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#163 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. avgust 2011, 11:03

Zanimivo se mi zdi da se nekateri toliko kregajo kaj je vzrok za nastanek raka in kako ga kao zdravit...potem pa v knjigici ki sem jo glih včeraj prebral do konca preberem tole zanimivost...spodaj copy...

Po TKM rak nastane zaradi preveč strupov v organizmu...kakšnih to je pa že drugo vprašanje...Meni osebno se zdi smiselno upoštevati vse dejavnike ki vplivajo na življenje- psiho, miselnost, prehrano, kozmetiko, itd...šele potem lahko pride do temeljitih sprememb v zdravju...xg:Dx

Se pa strinjam s tem kar pravi Beli lotos...:palec: V indiji je gnoj vsestransko uporaben...in kar je še bolj pomembno indijci imajo čisto drugačno filozofijo in pogled na življenje kot zahodnjaki...To se pa že pozna pri zapisih v auri oz. v tekstu spodaj je to kao informacijsko polje ali karmične strukture...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


.........Prinosi mojim grudima epruvete u kojima se nalaze uzorci tkanina
na kojima su određeni tipovi tumora. Kod druge epruvete se
zaustavlja.
. Radi se o adenokanceru desnog plućnog krila, zaključuje
doktor s ponosom i nastavlja:
- Odnosno, to je tumor koji napada plućne alveole. Samo da
vam kažem da, kada je dijagnoza u pitanju ne pravim greške. Kada je
lečenje u pitanju, to je mnogo teže. Čovek može da pomisli kako je
zahvaljujući ovom metodu lako pristupiti isceljenju. Pre pojave tumora,
na tom mestu se na koži dugo javlja povišena koncentracija
štetnih materija. Drugim recima, ako ih sa tog mesta otklonimo tumor
se možda neće ni pojaviti. Međutim, desilo se nešto čudno. Antibioticima
sam tretirao ta mesta i ubijao sve štetne viruse. Sve pokazatelje
o prisutnosti teških metala doveo sam u normu ali se nakon nekog
vremena sve vratilo na staro. Nisam u stanju da objasnim ovaj fenomen.
Da li biste vi mogli da ga objasnite?
- Objašnjenje je veoma jednostavno. Po vašem metodu, razlozi
za pojavu tumora nalaze se na površini kože. Zato i mislite da ćete
otklanjanjem štetnih materija sa površine kože uspeti da izlečite tumor.
Istina je sledeća: tumor se ne nalazi u telu, niti na njegovoj površini,
već u informacionom polju čoveka. Naše emocije koje, iako su
direktno u vezi sa telom, imaju svoj sopstveni izvor iz kojeg nastaju u
prostoru. Tj., prvo se naša osećanja razboljevaju a zatim dolazi do
deformacije struktura u informacionom polju. I na onom mestu na
telu gde se one ispoljavaju dolazi do promena na koži. Tek nakon
nekog vremena na tom mestu se može javiti tumor. Prema tome,
deformacije na koži na neki način sprečavaju da se oboljenje pojavi
odmah. Ako se na tom mestu pojavi rana ili ekcem to smanjuje
deformaciju strukture u polju.
Čuo sam interesantan podatak koji su ustanovili lekari. Kod
pacijenta koji je dobio moždani udar radi se trepanacija lobanje i
posledice udara prolaze mnogo brže. Ili, čovek boluje od neizlečivog
kožnog obolenja na nozi, lomi tu istu nogu i kožno oboljenje nestaje.
- Možda bi trebalo da vam se na to mestu napravi manji hirurški
rez, zainteresovano pita moj sagovornik.

196

- Mislim da u mom slučaju to ne bi bilo od pomoći. Ovde promene
na fizičkom planu nisu dovoljne. Meni ostaje samo jedan put a
to je dosledna promena na nivou osećanja..........

Vir...Dijagnostika karme 6. knjigica- Ka božanskom...avtor Lazarev...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#164 Hempaq

Hempaq
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 8. avgust 2011, 11:24

@Brezo ---- Svetovna statistika kaze, da ga dela hrana zivalskega izvora....
http://www.vegsource...cer_vegdiet.htm

Zelo ucinkovit za zdravljenje je Cannabis -----

Za kompost smo ugotovil, da pomaga univerzalno, jaz vam iz lastnih izkusenj povem, da deluje dosti bolje kot glina(Asiceva npr.)

Kurkuma je tudi mocen kemoterapevtik in pivski kvas, na splosno pa kalcki... in vse kar alkalizira....

#165 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. avgust 2011, 13:07

@Brezo ---- Svetovna statistika kaze, da ga dela hrana zivalskega izvora....
http://www.vegsource...cer_vegdiet.htm


Za moje pojme je to preveč poenostavljeno...Predpostavljam da to teorijo zagovarjajo kao nekateri preveč zagreti vegiji...Uradno zdravniki sploh ne vejo kaj povzroča raka...Na vprašanje zakaj nastane rak, je celo nekaj najbolj študiranih zdravnikov v LJ kliničnem centru odgovorilo "Ne vemo..."...xg:Dx

Zakaj pa potem raka dobi vegi, ki se prehranjuje z eko prehrano...Kaj pa strupi preko vode, čistil, kozmetike, ipd, ki prehajajo preko kože...Kje so razna UV, elektro in ostala sevanja...x?x

Par primerov iz prakse- osebki mesožderi z diagnozo karcinom ne vem kakšne vrste- na različne načine spremenijo cel lifestyle...Mesu se niso čist odpovedal, ampak samo zmanjšali količino...Na kontrolnem pregledu simptomov ni bilo več. Skratka raka ni bilo več videti, uradna diagnoza pa ni bila ozdravitev ampak remisija. To pa velja tudi za vse ki se kadarkoli zdravili za rakom, bili tako diagnosticirani in ne vem kaj še vse...In remisija lahko uradno traja traja tudi do 15. let ali do konca življenja...Uradna medicina pač ne bo priznala da so se taki ljudje, ki so imeli raka kao pozdravili, ampak govori kao o remisiji oz. da se je bolezen potuhnila...Rak je namreč uradno kao težko ozdravljiv, če ne celo neozdravljiv...Zdravstvo je namreč velik biznis...Alternativci bi pa komot lahko rekli da je prišlo kao do ozdravitve...xg:Dx

In kako to da ljudje ki papcajo meso, umetno pridelano hrano, ne preveč zdrav stil življenja...obenem pa veseli, dobrodušni, ljubeznivi, itd...težko zbolevajo za rakom...Kako to da taki ljudje zbolijo zelo pozno v starosti ali pa ne, medtem ko lahko nekdo ki se prehranjuje zdravo umre že pri 35.-ih...x?x Zgornja teorija se na takih primerih ne obnese najbolje. Tukaj je treba pa namreč upoštevati tudi področja ki se jih dotikata TKM in ayurveda- pretok energije oz. chija ali prane, miselnost, čustva in vse kar gre s tem zraven...sem namreč spada tudi stres...

Skratka za moje pojme je hrana samo delček mozaika...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#166 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 8. avgust 2011, 19:43

Ravno hrana je v totalnem ku..cu. Zelenjava polna pesticidov, meso, kruh, konzervirana hrana polna konzervansov, mleko polno kemije, potem je še tukaj priprava hrane (v mikrovalovkah)........
Vsega tega pred 50timi leti skoraj ni bilo.
Vse, kar se masovno reklamira, mi verjemite ni ravno zdravo. Lahke pijače brez sladkorja, lahki jogurti...............polni umetnih sladil, kot je aspartam(dokazano uničuje živčni ovoj) Sladkor hočejo dodatno obdavčiti in izpodriniti iz trga in vse nadomestiti z NEVARNO kemijo.
Vsa zelenjava, katera je uvožena, je prešpricana z nevarnim lepilom, da obdrži lepo barvo, da ne gnije. Ravno to lepilo je zelo nevarno za človeka. To so dejstva, to ni mit. To je rezultat vsak dan več bolnih ljudi in služenje farmacij, ki se širijo z nadzvočno hitrostjo.

Kaj je zdravo za jesti, pa je prepuščeno posameznikom, ki se trudimo, kot prvo sprejeti resnico in se tudi disciplinirano držati drugačnih pravil.

#167 Enigma27

Enigma27
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 8. avgust 2011, 19:49

Joj, jaz ko vse to berem, me kar prime, da sploh ne bi nič več jedla Objavljena slika to za lepilo tudi nisem vedela...

#168 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 8. avgust 2011, 20:11

Ljudje marsikaj ne vemo in nasedamo reklamam in svetovni zdravstveni organizaciji, katera je med drugim odobrila tudi zgoraj omenjeno lepilo.
Ljudje se enostavno nočemo soočiti z resnico, saj nam je preveč udobno vse do tedaj, ko nas začne zategovati.
Najbolje je jesti tabletke in uživati v zapacanosti našega črevesja, žil, ...........
Farmacija je premočen lobij, da bi JAVNO dopustil širjenje zdravega načina življenja. Na vso moč se trudijo ljudi zasvojiti s svojimi lažnimi zdravili, katera so vse prej, kot tisti, kar opevajo.
To je tema za raziskovalce, saj je pisanje slepim, brezvezno.

#169 Hempaq

Hempaq
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 9. avgust 2011, 09:39

Zaradi farmacije tudi uradna znanost noce vedeti, da hrana zivalskega izvora dela raka. Ker ce bili vsi presni-vegani, vecina bolezni odpade. Jaz vam povem iz lastnih izkusenj, da se RAW veganu sploh ni treba bati, da dobi raka, naceloma, problem je, ker nihce ni tak od rojstva in ima v sebi veliko neprimerne materije in potem veganska hrana ni dovolj mocna, da bi vzdrzevala tako konstitucijo, ki je navajena na mocno in tezko hrano. Prehod traja vec let, da se telo prekonstruira in navadi na vegansko hrano. Spremeni se vrsta prebave na fermentacijsko. Ze malo kuhanega pa porusi fermentacijo. Dokler tega ne dosezete, si je to tezko predstavljat, rane se celijo brez brazgotin, staranje se upocasni, da bi lahko ziveli 1000 let ali vec, toliko so ziveli pred Noetom. Ampak potrebna je res intenzivna nega, ogromno kalckov in sadja, higijena kot receno, nic umetnega=Nepalski orescki za perilo, Kurkuma je zelo dober kemoterapevtik, pojemo jo cim vec, cudovita je tudi za telo in za zobno pasto, kompost je pa tudi unikaten in v bistvu se najmocnejsi za telo, dobro ga je kombinirati s Kurkumo, ga naredi se bolj kemoterapevtskega, da se bolj raznezi kozo.

To temo je popravil/a Hempaq: 9. avgust 2011, 09:42


#170 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 9. avgust 2011, 11:59

Kakšnih drugačnih oz. katerih drugačnih pravil?
Ne zdaj sledečega razumet kot napad.

Kako lahko rečeš, da je hrana v totalnem k...u pa še vedno ješ? Če je res toliko v ... potem pojdi na prano in se ne pritožuj. Koliko pa sam pridelaš, da ješ ''fajn'' hrano? Ne bom zdaj rekla, da doma pridelana ni vredu. Je vsekakor boljša kot trgovinska, posebej pridelana in obdelana, vendar še vedno ne bo tako ''fajna'' kot pred 50. ali 100. leti. Iz lufta marsikaj pade na domačo zemljo.
Res je, da večina (pre)hrane, ki nam je danes najlažje dostopna, ni najboljša in najbolj primerna in res je, da živimo v preobilju. Se mi pa ne zdi prav, da preklinjamo čeznjo. Hrana sama po sebi ni hudič. Je le ena od mnogih stvari v izrabljanju dandanes.

Nimam ne zemlje, ne znanja si sama pridelovat hrano pa sem za vsak kos iz trgovine ali tržnice hvaležna (čeprav ni naj naj naj), ker vem, da od prane ne znam živet in vem, da živim v času takšnem kot je. Vrteča se spirala, neznano kam.



Lili, nimam namena strašiti, pač pa povem, kakšno je dejansko stanje. Res je, da je doma pridelana hrana nedvomno boljša od trgovinske, a se tudi trgovinsko hrano da očistiti lepil in nekaterih strupov, ki jih vsebuje.
Nekatere stvari res niso za naša usta, nasplošno pa se lahko je vsa hrana.
Če bom pisal, kaj je dobro in kaj ne, me boste imeli za bedaka. Ko izveš dejansko stanje od strokovnjakov, ki so stvari v detajle raziskovali desetletja in jih tudi utemeljili, nimaš nobenega dvoma v povedano/prikazano.
Nekaj osnovnih pravil je potrebno upoštevati, pa je življenje z vzdrževanjem telesa in prehranjevanjem prav zabavno.

#171 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 9. avgust 2011, 14:15

Raka lahko dobijo vsi, tudi vegani. Ne ga srat s takimi definicijami. Če nobenega osebno ne poznate to še ni dokaz. Rak je v bistvu napaka v imunskem sistemu, na kar vpliva lahko marsikaj.
Nastanek kancerogenih celic je naravni proces. Je napaka, katero naj bi imunski sistem prepoznal in uničeval sproti, a se v časih zalomi... Je vedno bil in vedno bo, čeprav je tudi moje subjektivno menje, da je v izjemnem porastu. Sigurno na to vpliva vse kar je bilo že našteto in še marsikaj zraven pa tudi dednost je zelo pomembna pri tem.
Tudi ni vsak rak maligen...

Tega je ogromno. Določena pisanja se mi posledično zdijo celo škodljiva, ne samo naivna in pomanjkljiva.


Cookie :palec:

#172 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 9. avgust 2011, 16:30

Ko izveš dejansko stanje od strokovnjakov, ki so stvari v detajle raziskovali desetletja in jih tudi utemeljili, nimaš nobenega dvoma v povedano/prikazano.


Samo brez panike Objavljena slika

Počakaš par let in drugi (ali celo isti) strokovnjaki bodo prišli do popolnoma kontra ugotovitev.

Npr. enkrat berem kolk so neki (brokolijevi?) kalčki super-duper zadeva (sploh da preprečujejo raka itd.), kakšen mesec kasneje berem, da so neki drugi strokovnjaki pogruntal, da lahko povzročajo raka. Objavljena slika

Tko da...

temelji so v "duhu", ne v materiji.

#173 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 9. avgust 2011, 17:24

Ne se kregat... najbolj rakotvoren je itak kisik x:o)x xcivx

#174 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 9. avgust 2011, 22:48

....Npr. enkrat berem kolk so neki (brokolijevi?) kalčki super-duper zadeva (sploh da preprečujejo raka itd.), kakšen mesec kasneje berem, da so neki drugi strokovnjaki pogruntal, da lahko povzročajo raka. Tko da...
temelji so v "duhu", ne v materiji.

Zakaj pa ne moreš verjeti, da je oboje možno: brokoli je res super zadeva, če je svež.
Če pa ga posušis, zmelješ in daš noter kak rakotvoren aditiv, da ne bo plesnil ipd., potem pa lahko (so) povzroča raka. Sigurn, da se v duši odločiš, ali boš jedel brokoli z njive al kot kapsulo.

Moja zdravnica pravi, da je rak preobremenjenost telesa in duše (>>> posledično imunskega sistema, ki ne more sproti pospravljat)
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#175 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 10. avgust 2011, 00:00

Tule je zelo dobro razloženo kaj je bolezen in stopnje bolezni do raka.

Kaj je bolezen in sedem stopenj bolezni do raka

Piše: Alois Kolar

Bolezen je beseda, ki pomeni za človeka bolečino, neprijetnost, neugodje, trpljenje, skratka težave pri zagotavljanju energije, ki je potrebna za vso nemoteno dogajanje v telesu za zagotovitev najvišje možne stopnje zdravja - homeostaze.
Najbolj pomembno je vedeti, zavedati se, da bolezen zadeva celotno telo, ne samo del telesa ( kot s svojo doktrino počne uradna - ortodoksna medicina, imenovana tudi "strojna medicina"), telo namreč vzpostavi krizo bolezni zato, da bi doseglo cilj in ta cilj služi celemu telesu, ne le določenemu tkivu, organu, področju ali delu telesa. Če na primer vemo, da imamo obolela jetra, je v resnici obolelo celotno telo in dejstvo, da so simptomi bolezni opaženi le na jetrih ne pomeni, da so ostali deli telesa neprizadeti - pomeni, da so jetra osrednja točka hudega napora izločanja na točki, ko so strupene snovi potiskane iz telesa. Nikoli nimamo bolezni tu, ali bolezni tam! Apendicitis - strokovno diagnosticirano ime za vnetje slepega črevesa je preprosto prenapolnjeno s strupenimi snovmi zato, ker je telo prenapolnjeno z njimi! Inteligenca telesa skuša izločiti strupene snovi, s katerimi je prenapolnjeno skozi vse organe izločanja, toda dejstvo je, da so je prenapolnjenost s strupi tako močna, da se je slepo črevo vnelo, saj bi eliminacija zahteva več, kot telo zmore.

Telo samo sproži krizo, imenovano bolezen
Praktiki Naravnega Zdravja - Naravne Higiene krizo zdravljenja ali čiščenja telesa; kadarkoli je integriteta telesa ogrožena ali obstaja grožnja v telesu akumuliranih, neizločenih strupenih snovi, o čemer odločata vitalnost telesa in pa količina oziroma nasičenost strupov v telesu samem. Pri dojenčku je na primer vitalnost najvišja, zato ima njegov organizem zelo nizko stopnjo tolerance, prehladi so zato zelo pogosti (prehlad je osnovna, primarna čistilna kriza organizma, ki skuša na ta način, s pomočjo sluzi dodatno izločati te prekomerno akumulirane strupene snovi), po drugi strani pa vidimo nizko stopnjo vitalnosti pri večini starejše populacije, kjer prehladi pravzaprav redki. Le redki starejši ljudje še izvajajo takšen slog življenja, ki zagotavlja visoko vitalnost telesa, zato vsi ti strupeni presežki uničujejo njihove organizme, jih potiskajo v kronične oblike bolezni, degenerativne bolezni, v nepričakovane patološke stopnje, ki vodijo v nepričakovano smrt, kot je to recimo: "nepričakovan" rak. Telo mora najprej biti v takšnem toksičnem stanju, preden vpelje, sproži krizo; bakterija, bacili ali karkoli drugega ne more začeti ali vzdrževati krize, saj "zlobni mikroorganizmi" ne zmorejo voditi enotne akcije, pravzaprav ne morejo obstajati tam, kjer ni hrane zanje in: "ŽIVE CELICE niso hrana ali gojišče zanje!" Bakterije in virusi nimajo moči pri živih celicah in velika predstava o "invaziji bakterij" uradne medicine nima logičnega zaključka, saj so bakterije z nami , v nas (na trilijone jih je v telesnih odprtinah, ustih, slini, nosu, črevesju, koži…) ves čas, od rojstva pa do smrti, zato je logično razumeti, da je telo - organizem edini aktivni udeleženec, ki sproži krizo eliminacije, čiščenja, imenovano BOLEZEN.

Bolezen je proces izločanja
Organizem vedno sam vzpostavi krizo kot odziv na lastne nujne potrebe, da iz sebe izloči nabrane strupene snovi in popravo škode, ki je s tem nastala; posledica tega pa je, da telo preusmeri energijo, ki je sicer potrebna za normalne življenjske aktivnosti k procesu krize zdravljenja. Ne pozabite, da organizem vedno odklanja vse snovi, ki ga iritirajo, tako na primer začne takoj izločati sluz, če v nos zaide prah, s katero obkroži to iritirajočo snov in jo s pomočjo sluzi tudi izloči. Če je ta oblika lažja, pa boste vsaj kihali, kajne? Kakorkoli že, v obeh primerih telo deluje defenzivno, obrambno, zato je vsako zdravljenje bolezni akcija telesne samoobrambe, ne zdravnika!
Skušajte razumeti, da bakterije ne napadajo organizma saj so v njem prisotne ves čas, od rojstva do smrti. Prisotne so celo po obdobju Postenja, ko dejansko izgubimo intestinalno floro. Bakterije so še vedno tam! V večini primerov lahko bakterija preživi na način, kot to počnejo recimo medvedje, pa tudi druge živali, preprosto "obmirujejo, prezimijo". Nesporno dejstvo je, da Luis Pasteur ni oče bakteriologije, kot to meni večina ljudi - tudi znanstvenikov, pravi oče znanosti bakteriologije je Antoine Bechamp, ki je bil znanstvenik v pravem pomenu besede; iz skalnate krede v pogorju Francije je odkril - kot je najdbo poimenoval: Mycrozyma (pra bakterija); odkril je, da so se navkljub izpiralnim efektom vode, vročine in drugih hranljivih snovi v okolju bakterije obdržale, ti mikroorganizmi so bili v stanju "spanja, mirovanja" več desetin milijonov let (to potrjujejo tudi najnovejša odkritja). Iz tega je razvidno, da imajo bakterije določene kvalitete, ki jim omogočajo preživetje, teh pa se večina ljudi (tudi znanstvenih) sploh ne zaveda. Dr. Lewis Thomas, ki je vodil Sloan-Kettering Cancer Institute ugotavlja: "Nobene škode ni za človeka, ki je ujel bakterije, škoda je za bakterije, ki jih je človek ujel. Človeško telo jih drži v okviru določenih meja, koncentracije, telo jih torej ves čas kontrolira, telo je torej gospodar svojega področja!"
Bakterije torej ne kontrolirajo telesa, kot nas k temu navajajo (zavajajo) medicinski "strokovnjaki"!

Zdravniki se morda celo zavedajo, da ne bi mogli imeti tako dobrega, velikega posla, če bi svojim pacientom jasno in naravnost povedali, da so sami povzročitelji svoje lastne mizerije, zato medicinski strokovnjaki krivijo vse mogoče "zlobne mikroorganizme", le napačnega življenjskega sloga (s popolnoma napačno, meščansko, procesirano, devitalizirano, termično obdelano hrano, alkoholom, tobakom, drogami - zdravili…) posameznic/kov ne, čeprav je ta glavni razlog za vzpostavljene čistilne krize, imenovane bolezni.

Če dvomite o tem, vam svetujem, prosim poskusite spremeniti svoje dnevne navade in v celoti uvedite slog Naravnega Zdravja - Naravne Higiene katerega sestavni del je tudi Optimalna prehrana (presna hrana) in uspešni rezultati bodo sledili, zagotovo! Po določenem obdobju zdravnika niti zdravljenja ne boste potrebovali, nikoli več, vaše vitko, vitalno, zdravo telo pa vam bo služilo in vas navduševalo v pozna leta, leta brez bolezni. Sam se prehranjujem in živim na tak način skoraj enajst let in o superiornosti sloga naravnega Zdravja - Naravne Higiene vam lahko zatrdim tudi na osnovi lastnih izkušenj, ne zgolj nekje slišanih, prebranih, naučenih, pridobljenih s študijem, ali zapisanih "od drugih"…

Alois Kolar, Praktik & Svetovalec Naravnega Zdravja - Nutricionist

SEDEM STOPENJ BOLEZNI

1. ŽIVČNA IZČRPANOST
Prve stopnje bolezni zdravniki uradne medicine ne priznavajo za bolezen. Prepoznavna znaka sta vsesplošna utrujenost in pomanjkanje apetita. To je stanje, v katerem telo ne ustvari dovolj energije za izvajanje vseh potrebnih nalog oziroma pri svojih dejavnostih porabi več energije, kot jo lahko proizvede. Posledica tega je seveda poslabšano delovanje vseh telesnih funkcij, kar pomeni tudi porušeno izločanje strupenih snovi, ki nastanejo pri presnavljanju hrane in obnavljanju celic, tkiv. Določena stopnja toksičnosti telesa je normalna, toda težave nastanejo, kadar je ta količina presežena z uživanjem hrane, ki ji ljudje biološko nismo prilagojeni, in ko je presežena toleranca izločanja teh strupenih snovi - odpadkov. In kaj lahko naredimo? Spanje in počitek obnavljata živčno energijo in uvajanje sloga Naravnega Zdravja - Naravne Higiene. Če tega ne upoštevamo in ne vnesemo v naš dnevni način življenja, nas to stanje vodi v drugo stopnjo bolezni.

2. TOKSIKOZA ali ZASTRUPITEV
Pojavi se, kadar neizločene strupene snovi iz kakršnega koli vira zasitijo kri in tkiva, limfo in medprostorne tekočine - fluide. Takrat nastane toksikoza ali prenasičenost krvi in limfe s strupi oziroma toksini. Telo seveda takšno stanje prepozna in ga skuša odpraviti, prizadeva si ga očistiti in znova vzpostaviti normalno stanje homeostaze. Začne z izločanjem, splakovanjem teh strupov iz telesa. Zgodita se dve stvari: močneje izražena opozorila v obliki neugodja in vse večji padec energije telesa. "Kot funkcionalni organizmi proizvajamo zelo velike količine strupenih produktov. Tako npr. proizvedemo dovolj CO2, da nas lahko 'ubije' v nekaj minutah, toda to je le eden v množici strupenih produktov. Naši organizmi so sestavljeni iz več trilijonov celic in kakšnih 10 milijonov jih izumre vsak dan. Nove celice zamenjajo stare odmrle, ki so nevtralizirane z lisosomi, encimi, ki so v majhnih organelah znotraj samih celic. Po odmrtju celic ti encimi predelajo odmrle celice na manjše delce, imenovane celični odpadki. Nekateri od teh produktov, kot recimo železo, beljakovine in aminokisline, se reciklirajo v telesu samem in kar kakšnih 95 % potreb po železu in približno 70 % proteinskih potreb se izoblikuje v postopku, ki ga izvede telo samo, torej z recikliranjem. Drugi komponenti odmrlih celic pa sta RNA - ribonukleinska kislina - in DNA - deoksiribonukleinska kislina (deluje kot genetski material v celicah), ki sta zelo strupeni, dokler sta v sistemu. Če se kopičita, kopičita pa se v večini človeških teles, nastopi stanje zastrupitve. "To so snovi, ki jim ljudje uradne medicine pravijo virusi in tako zmotno pripisujejo tem mrtvim celičnim odpadkom moč življenja in zlonamernosti," ugotavlja Thomas C. Fry, dr. med. in eden izmed številnih praktikov Naravnega Zdravja - Naravne Higiene. Zastrupitev nastane, kadar prenapolnimo svoje telo s strupenimi snovmi od zunaj (napačna hrana) ali pa pademo na "opazovanju naših zmogljivosti" - preveč dela, premalo počitka, premalo spanja, premalo ali nič telesnih vaj, izpostavljenost močnim stresnim razmeram, čustvenim šokom, ki nas hitro oropajo živčne energije. "To je klasični univerzalni simptom, ki zelo jasno kaže na to, da so strupi dosegli koncentracijo, ki jo mora telo zmanjšati in odstraniti, preden začnejo povzročati škodo," pravi dr. Diamond. No, ta klasični simptom je zelo opazen v tej drugi stopnji bolezni in tudi v vseh naslednjih, zadnja se imenuje rak. V drugi stopnji je najbolj znan in običajno zelo napačno razumljen simptom vročina. Vročina je naša prijateljica in zaveznica. Ni prijetna, vendar je znak dejavnosti telesa s hitrim in edinim namenom, da se zaščiti. Vročina mobilizira vse obrambne sposobnosti telesa, kadar se pojavi nevarnost, kakršno je prekomerno kopičenje strupov v telesu. Takrat se metabolizem pospeši, vročina narašča, kar povečuje zdravljenje. To stanje kontrolira hipotalamus, ki deluje kot nekakšen termostat človeškega telesa. Dr. med. H. Diamond ugotavlja: "Metabolizem sestavljata absorpcija hranljivih snovi in pa izločanje odpadnih snovi, torej strupov, ki nastanejo ob presnovi hrane in pa odmiranja in obnove celic. Vročina je nujna pri izločanju strupov, ki so se v telesu nakopičili in močno presegli sposobnost telesa, da bi jih toleriralo in izločilo brez te izredne prilagoditve. Vročina deluje kot katalizator, ki omogoča, da se strupi topijo, utekočinijo, preidejo v krvni obtok, kri jih prenese v organe izločanja (črevesje, mehur, pljuča in koža), od koder se izločijo iz telesa." Ob določeni stopnji toksikoze, ko se telo želi rešiti že omenjenih strupov, govorimo o naslednji stopnji bolezni.

3. DRAŽENJE
Utrujenost in izguba apetita sta v stanju draženja izražena še močneje. Nastaneta kot rezultat strupenih snovi, ki jih občuti naš živčni sistem. Srbenje kože, ki je največji organ izločanja s kakšnimi 4 bilijoni kožnih por, je močno izločanje strupov iz telesa in ko se ti pojavijo na površju kože, se ta vzdraži, srbi, peče … Drugi opozorilni znaki so lahko depresija, živčnost, vznemirjenost, zaskrbljenost, nespečnost, glavoboli ali blažje nelagodnosti in bolečine v drugih delih telesa. Ženske imajo lahko neredno ali bolečo menstruacijo, bolj so nagnjene k PMS (predmenstrualni napetostni sindrom), za katerim trpijo že zelo mlada dekleta. To je stopnja, v kateri nas telo opozarja, da je treba nekaj ukreniti. Ljudje večinoma preživijo dolga obdobja svojega življenja v takšnem stanju in če daljše obdobje nič ne ukrenejo, se koncentracija strupov povečuje in pojavi se naslednja stopnja bolezni.

4. VNETJE
To je stanje, v katerem zdravniki šele prepoznajo patološke spremembe. Vnetje je izredno močno prizadevanje telesa, da bi izločilo te strupene snovi in odpadke presnove, da bi se očistilo in se okrepilo. Vnetja spremljajo hude bolečine, ki pa se nikoli ne pojavijo naključno; so najučinkovitejše opozorilo, ki pove, da bomo brez razumnih in pravilnih ukrepov ogrozili naše zdravje. V tej stopnji bolezni se strupi nakopičijo v določenem organu ali kakšnem delu telesa, ki je vneto zaradi stalnega draženja strupenih snovi. Naj omenimo nekaj takšnih bolezni uradne medicine: rinitis - vnetje nosne sluznice, sinusitis - vnetje sinusov, nefritis - vnetje ledvic, kolitis - vnetje črevesa, hepatitis - vnetje jeter, artritis - vnetje sklepov, limfodermitis - vnetje limfnih žlez, tonzilitis - vnetje mandeljnov, dermatitis - vnetje kože, pri luskavici telo prav tako iztiska strupene snovi skozi kožo. Če z razumnimi in pravilnimi postopki zmanjšamo količino strupov, se telo samo reši te neprijetne bolezni. Večina ljudi ne razume opozorila in ne ve, da je to posledica prizadevanja telesa, ki se močno trudi izločiti nakopičene strupe. Zato gredo k zdravniku, ki med množico -itisov zagotovo odkrije znake določene bolezni in jih začel zdraviti z zdravili, ki pa nikoli ne odstranijo vzrokov težav. Zdravila boleče simptome samo potlačijo, bolečina popusti, toda težave ostanejo, koncentracija strupov pa se z vnosom zdravil še povečuje. S tem postopkom zdravljenja uspešno uničujejo imunski sistem oziroma bela krvna telesca, dokler niso prizadeti tudi drugi organi. Če nič ne ukrenemo, ta stopnja bolezni preide v kronično obliko.

5. GNOJENJE, ČIRI
Ta stopnja bolezni se pojavi, ko je strateška količina celic in tkiv že uničena. Stanje je zelo boleče, saj je s tem prizadet tudi živčni sistem. Telo uporablja čire kot ekstremno pot izločanja strupenih snovi iz telesa. Če zmanjšamo količino strupov v telesu, telo samo odpravi čire. Čiri so lahko notranji - čir na dvanajstniku, na želodcu, ali zunanji - rana v ustih ali odprta rana na nogi. Če se ne odzovemo razumno in ne zmanjšamo koncentracije strupov v telesu, govorimo o naslednji stopnji bolezni.

6. ZATRDITEV
To je zatrditev tkiva ali čira, ki ga telo obda z "vrečko" in trdim tkivom. To je način, s katerim telo shrani in obdrži te strupene snovi na določenem mestu in jim prepreči širjenje po telesu. Ta zatrdina je znana kot tumor, ki pogosto dobi diagnozo rak, vendar ni nujno, da je tkivo že rakasto. To je zadnja stopnja bolezni, v kateri so celice še pod nadzorom. Če še ne prenehamo z uničujočim načinom prehranjevanja in življenja, postanejo te celice zajedalske, podivjajo in delujejo neorganizirano. Ta stopnja se imenuje RAK.

7. RAK
V vseh šestih stopnjah bolezni telo uporablja neugodje kot sporočila. Če ta opozorila razumemo pravilno, če vzpostavimo korektivne mere, se opozarjanje preneha in neugodja ni več. Če pa nadaljujemo z ustaljenimi navadami in napačnim življenjskim slogom, postajajo opozorila močnejša in s tem tudi bolečina. Ta opozorilni sistem je eden najlepših primerov veličastnosti delovanja človeškega telesa. Zadnja stopnja v razvoju bolezni je rak, ki se običajno konča usodno, predvsem kadar se nadaljujejo vzroki, ki so pripeljali do tega mesta. Na tej stopnji je vitalnost telesa že zelo ogrožena, celice že dalj časa niso več pod možgansko kontrolo, zato se množijo divje, neorganizirano. V najboljših okoliščinah se rak lahko zaustavi in pomakne na stopnjo nižje na lestvici stopenj bolezni, vendar je za to potreben zelo marljiv, koncentriran trud. Popolna odprava vzrokov oziroma dosledno izvajanje sloga Naravnega Zdravja - Naravne Higiene lahko toliko obnovi telo, da samo uniči rakaste celice in tkiva. Ljudje sprašujejo, kdaj se rak pravzaprav začne. Higienisti, praktiki Naravnega zdravja vemo, da se začne z otrokovim prvim "zdravljenjem" prehladov, z zbijanjem vročine in vztrajnim, dolgoletnim kršenjem zakona Narave, ki velja za vsa živa bitja. Ta patološka veriga vodi do zadnje stopnje bolezni.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0