Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Arganovo in laneno olje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
47 komentarjev na to temo

#26 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 16. februar 2012, 22:52

:) jaz sem pa pod tvojim vplivom (olje dat na lase) po tusiranju se namazala z mandljevim (s tamalo ga skup uporabljava + 3 kapljice sivke) in ga pol še hop na lase ... Sveže oprane x:o)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2012, 23:01

xokx

jaz sem si pa naštimala rumenjak, ful medu in ful lanenega olja, dodala par kapljic limone in 4 kapljice eteričnega olja pomaranče in sem si to napackala po laseh in po faci (k mi je itak dol teklo vse po čelu x:o)x), potem sem si z obraza hitro sprala in še vlažen obraz namazala z lanenim, prej sem si pa še sprala jajc pa vse dol...
in kljub temu da sem dala ful lanenega olja in da nisem uporabla šampona, mam še vedno še kar suhe lase, ampak velik bolj voljne in zdrave.
Koža na obrazu je pa tud kul.

Tako da mi je zelo dobro delo tole danes. x:)x
(sem bila čist dehidrirana in čist suhe, puste in električne lase sem imela)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 17. februar 2012, 01:14

aja, še to sem pozabil dodat... v dodanih povezavah fajn opisujejo kako pomembno je predvsem notranje dovajanje zdravih esencialnih maščob ki hranijo organizem in kožo, in se to naposled pozna tudi navzven.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#29 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 17. februar 2012, 15:27

aja, še to sem pozabil dodat... v dodanih povezavah fajn opisujejo kako pomembno je predvsem notranje dovajanje zdravih esencialnih maščob ki hranijo organizem in kožo, in se to naposled pozna tudi navzven.

jp, jp, jp :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#30 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 17. februar 2012, 18:38

Argana je ok, samo malo draga je.


#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. februar 2012, 19:36

*poročanje*:

boljše mi je arganovo za obraz. x:)x
malo me je laneno olje ... zapekllo al kaj. Izsušilo celo (hecno in zanimivo, ker npr. na lase in nohte pa ima fajn učinek), imam skoraj malo 'lišaja'... no ni ravno lišaj, ampak... pač drugačna koža malo...

Sklep: tako kot ste napisali: boljše je tudi meni (laneno) za uživanje (torej za 'notranjo rabo'), npr. s skuto...

Za obraz bom pa (še naprej) uporabljala kar olivca, arganca x;)x, karitejevo maslo, tudi kokosovo.... zaenkrat mi to za *zunanjo rabo* najbolj sede.
aja pa še orehovo.
mandljevo mi je precenjeno za kožo (mandlje bom tudi raje jedla), poleg tega je hitro žarko.

aja, za lase pa bom uporabljala poleg olivnega tudi laneno olje (če ga bom imela x:o)x). xyesx
zelo super učinek in to od enkrat!! xyesx xokx

~

(v bistvu šizim na olja... še dobro da se mi ne vidi. x:o)x x8Dx)

Ricinusovo olje okrog oči - organsko, bio, hladnostiskano ... čudovit efekt x:Xx
Priporočam.

:palec:

(nisem še probala)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 7. marec 2012, 23:59

http://helena-golenh...no-olje-co.html

Objavljena slika

-

Kakavovo maslo
fajno za suho kožo in tudi kot dodatek maščobe k presni hrani

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#33 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 9. marec 2012, 14:58

Ricinusovo olje okrog oči - organsko, bio, hladnostiskano ... čudovit efekt Objavljena slika
Priporočam.


Evo en link Ricinusovo olje. Dokler nisem tega prebrala nisem vedla, da je tud smrtonosen. Objavljena slika
Sem ga pa do sedaj uporabljala za trepalnice, zdej ga bom pa še na lasišču, no mogoče tud okoli oči sploh, če pomaga proti tem čudovitim gubicam.

Še par utrinkov iz zgornjega linka:

Kozmetični Recepti

Gubice
Ricinusovo olje je naravni balzam in spodbuja proizvodnjo kolagena in elastina, ki omehča in navlaži kožo. Zato je čudovito sredstvo
proti gubam.
Uporaba: ricinusovo olje zmešajte z olivnim in mešanico namažite na obraz.

Akne
Obraz si enkrat ali dvakrat dnevno namažite z ricinusovim oljem. Postopek ponavljajte do 14 dni. Olje je zelo gosto, zato ga ne potrebujete veliko, da namažete cel obraz. Prepričajte se, da je olje hladno stiskano, saj druge vrste lahko zamašijo kožo.

Izpadanje las
Olje pospeši rast las, preprečuje tanjšanje in suho lasišče.
Uporaba: s prsti nanesite olje na konice in lasišče (lasje pri lobanji) ter pazite, da olje ne gre v preostale lase, saj ga bo težko sprati. Nato lase pokrijte s plastično kapo in jih zavijte v brisačo. Olje naj bo na vaših laseh od 15 do 20 minut ali čez noč. Operite lase s šamponom. Postopek ponovite enkrat na teden 6–8 tednov.



*****

Laneno olje pa je bajo zelo zdraviln,o tko je ugotovila znanstvenica Johanna Budwig...napisala je knjigo Smrt raka (Der Tod des Tumors). Odlomek iz njene knjige "Laneno olje, kot prava pomoč pri zdravljenju artritisa, obolenjih srca, raka in drugih bolezni". Knjiga baje ni prevedena v slovenščino, sam se baje dobi na amazon.com (v angleščini in nemščini).



What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. april 2012, 11:59

Kakavovo maslo
fajno za suho kožo in tudi kot dodatek maščobe k presni hrani

No tole sem prišla napisat: xokx xyesx

Super mi sede.
Včasih sem v lekarni kupovala za na morje tako emulzijo za sončenje s kakavovim maslom brez faktorja in mi je bilo zakon, ne vem če še imajo prav takega (najbrž so zdaj kakšne džazne firme [s prav takimi cenami] in z nevemkakšnimi y encimi in vsem mogočim xDDx).

No zdaj ga imam pa v kosu, skor *kamnu* bi se lohk reklo, ker je totalno trd.
tako da v bistvu ga moraš mal stoplit in je super tudi za obraz. x:)x

Za suhe oči najbokljše zdravilo ricinusovo olje. Kljub temu, da sem bila skeptična, poskusila. Potem pa še mal okoli namažem - spodbuja rast trepalnic in deluje proti gubam okrog oči. x:o)x Zmaga, vam rečem!

uh, a res?
Men pa čist VSAKO olje totalno draži sluznico oči.
Poleti sploh gledat ne morem, k se mažem z olivcem in se še okol oči namažem in sem pol čist boga ves dopust. :o|o:
tko da si ne bi upala niti probat.

sem pa slišala, ja, da je za trepalnice mega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. april 2012, 12:59

Ja, fajna zadeva je. Diši Objavljena slika Res da stane vrečka 12 eur (iz povezave), samo je za dolgo časa in vsebuje že maslo v različno velikih koščkih. Tako si lahko košček daš v malo posodico, da je za uporabo takoj, drugo pa imaš spravljeno v hladilniku, da se ne kvari, ker je eko. Sicer pa se majhni koščki itaq takoj segrejejo v rokah.
Meni paše občasno. Nabolje mi je mešanica olja in vlage. Tudi koži je fajn, da ji po potrebi dodajamo različne snovi. Sicer pa predvsem notranje dovajanje hranil.

Dejansko kakavovo maslo, tisto ki ga pogosto iz čokolad preveč odstranijo. Prodajajo čokolade z veliko kakava, 70, 80, tudi 90%, a je to pogosto nategovanje ljudi, saj bi morali napisati predvsem koliko je v čokoladi kakavovega masla! Šele kombinacija kakava s kakavovim maslom je merilo kvalitete. Boljše in priznane čokolade vsebujejo veliko masla. Ko človek použije zgolj eno ali dve praline in ima dovolj, zaradi velike hranljivosti.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. april 2012, 19:06

joj tale olja so čist razbita okol po forumu, jih moram dat pod en skupni imenovalc, sam je pa več njih...

zdej sem iskala link za konopljino in orehovo olje, k vem da je nekje bilo in še kej, pa sploh nisem našla... tam kjer sem mislila, so eni stari posti bili, jaz pa vem, da smo vmes že pisali...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 26. april 2012, 19:28

Za arganovo olje nimam nobenega podatka o zdravilnosti , čeprav je možno .

Je Pa Zato Nadvse Zdravilno Laneno Olje, In Nasploh Prav Vse Kar Je Iz Lana (mleko + tkanine) Objavljena slika :palec: :palec: :palec: Objavljena slika

To vem, ker zdravila katera delam pridobijo končno učinkovitost šele z uporabo prežarčenega Lana Objavljena slika :palec: Objavljena slika

Lep pozdravčav xDDx


p.s., ja, Marsa, tud' Konopljino olje je zraven med Zdravilnimi xsrcx

#38 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 26. april 2012, 20:28

Kaj to pomeni?

To vem, ker zdravila katera delam pridobijo končno učinkovitost šele z uporabo prežarčenega Lana


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#39 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 26. april 2012, 21:14

Kaj to pomeni?



To, da ta Heliopatska zdravilam delam za zunanjo + tudi notranjo uporabo .

In, pri zunanji uporabi se jih uporablja skupaj z Laneno Tkanino , katero aktiviramo z žarčenjem pod Sončno Svetlobo pod določenim kotom .

Lp + #

#40 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 7. maj 2014, 07:49

Za obraz se lahko uporablja Baby otroško olje, je dovolj nežno in hkrati vlažilno, da je koža lepa in napeta.

Za dober videz pa je kriva tudi hrana. Kaj se sme in kaj ne, pa vsi preveč vemo. xcivx x;)x

 

Si prepričan, da baby olje? Vsebuje mineralno olje (paraffinum liquidum), ki naj se sploh ne bi vpijalo in lahko povzroči luskavico? Derivat nafte. Dvakrat sem se namazala, fuj.

 

 

Ta pafaffinum liquidum dodajajo tudi v olja za nego kože (mandljevo od Afrodite).

 

http://sl.wikipedia..../Mineralno_olje

 

Ve kdo za kakšno čisto mandljevo, ki ni drago?



#41 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 7. maj 2014, 11:04

Baby olja jaz ne uporabljam na sebi, kaj šele na otroku smile.png

Se mažemo s hladno stiskanim kokosovim, orehovim, včasih, če hočemo lepo dišat kakavovim, včasih, če so kake posebne potrebe, z dodatkom kvalitetnih eteričnih olj ali tinktur. Tukaj se pa konča moje packanje po koži, sploh otrokovi.


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#42 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 7. maj 2014, 11:28

Obvezno brez SLS (Sodium Laureth Sulfate) in SLES (Sodium Lauryl Ether Sulfate).

 

99,998 % vseh kozmetičnih izdelkov, vključno z zobnimi pastami, to žal vsebuje.

 

 

Drugače pa, brez heca, milo iz kozjega mleka.



#43 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 11. maj 2014, 17:18

sem izbrala kar ekstradeviško olivno olje,boljše kot kreme, pa še doma je. kokosovo bi tudi...po možnosti pojedla. :P



#44 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 17. junij 2014, 19:59

če hočemo lepo dišat kakavovim

 

Uh, jaz sem bila pa prav razočarana nad vonjem kakavovega masla smile.png  potem sem ga stopila, dodala jojobino olje in eterično olje pomaranče, pa je že bolj prijetno smile.png

 

 

Pod mus pa moram imet karitejevo maslo, to mi je top za noge (stopala) icon1_thumbup.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#45 niwaj

niwaj
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 18. avgust 2014, 13:46

Jaz Arganovo in Laneno olje kupujem tukaj: http://bufo.eu/Ekolo...loskih-izdelkov

Drugače pa jih tudi poznam, so fajn ljudje, kar se mi pri teh BIO zadevah zdi zelo pomembno.



#46 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 12. februar 2015, 12:05

zdaj uporabljam laneno za lase-lahko ga tudi jem, nič dodatkov. potem čupo pod plavalno kapo in čez noč.



#47 shally7

shally7
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 14. marec 2016, 21:05

Jaz uporabljam arganovo olje za obraz. Občasno se fajn obnese tudi kakšna maska iz gline in medu. Kupujem pa tole arganovo olje



#48 Borci

Borci
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 7. november 2017, 15:47

Moja pa arganovo olje uporablja za lase in ga ponavadi kupi pri Malinci-  https://www.malinca....olje-100ml.html

 

Sicer pa se ga kdaj uporabi tudi za masažo :)






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0