Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mozoljavost - akne


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
291 komentarjev na to temo

#251 antena

antena
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 30. januar 2009, 12:47

Bako,

dobro da si opozoril na žvepleno kozmetiko
"HARROGATE". Priporočala mi je magistra v
enih od mariborskih lekarn za mojo aknasto
kožo, njihove kristalčke. Veš, da mi pomaga.
Spermo pa raje uporabljamo za druge name-
ne, nataliteta pada !

Ciao
Antena

#252 enapačtaka

enapačtaka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 392

Objavljeno: 30. januar 2009, 12:59

pol litra mlačne vode na tešče- uredi prebavo, izboljša se počutje, koža ščisti

Dr. Dolittle je fantazijski lik.


#253 vefnex

vefnex
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 13. februar 2009, 18:29

Heii. Zanima me. ali je med vami kdo po predpisu svojega osebnega zdravnika uporabljal kremo SKINOREN ?

Hvala za odgovor že v naprej ;)




------------------------------------------

respect je najbol vazn, pol noben te ne ovira

Priponke (datoteke)



#254 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 13. februar 2009, 19:27

Sem uporabljala in je ne mislim nikoli več. Vsebuje sicer kisline, ki pomagajo koži, a moraš potem obvezno čez dan še sončno kremo napacat, če ne si lahko resno poškoduješ kožo (ker je zaradi kislin še bolj občutljiva).
Trenutno ne uporabljam nobene od teh maž, malo olja čajevca pa olivno olje. Se mi ne da pacat.

#255 -yre-

-yre-
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 14. februar 2009, 08:20

Ne vem, če je kdo to že omenil, ampak sam sem il zelo zadovoljen s kremo KALENDOL, ki se jo dobi v lekarni v samostanu Olimje. Je popolnoma naravna in mi je zelo pomagala - mozolj je posušila že ob prvem mazanju, posušil se je čez noč. Sicer nikoli nisem imel težav z velikimi ali gnojnimi mozolji, le tu pa tam se je kakšen pojavil in takoj sem ga namazal s to kremo in čez noč se je posušil.
Resnično priporočam!
Sicer pa ta krema ni dobra le za mozolje, pomaga tudi pri hitrejšemu celjenju ran, namažete jo na krasto in ta se bo prej posušila.
Jaz sem z njo zelo zadovoljen, res univerzalna krema, priporočam vsem!

lp

#256 black biatch

black biatch
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 18. februar 2009, 16:53

hey modrec....

ej jaz sem imela tudi zelo velike težave z mozoljavostjo pa sem poiskusila vse možne načine da bi se jih znebila pa ni šlo.....

od osebnega zdravnika sem dobila nasvet naj se obrnem k naravni kozmetiki in sem poiskusila čistilno mleko iz eteričnega olja palmorose in pomaranče, potem pa imam še tonik iz vrtnic.....vse to je od proizvajalca circaroma....

nevem ali je to trgovina kje ali ne jst sem jih najdla na spletu...mislim da je trgovina srček...neki tazga... fuuuuuuuuuul pomaga zginejo pa čisto vsi mazolji, akne in tiste majhne črne pikice...jst imam sedaj lepo kožo...

to je moj nasvet bi pa res priporočala da to uporabite ker je ful dober....
http://www.srcek.si/...ance-i897.shtml

#257 Nina_

Nina_
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 25. februar 2009, 19:54

Ziujo.
Praukar sm se k temu forumu prijaula, pa nevem ce ste ze mogoce govorili od tega.
Meni se po celem hrbtu delajo pege po mozoljih.
Sej u bistvu sm za to sama kriva, kr enostauno ne morem nehat praskat.
Me pa zanima, a se da kej dobit za to?
Bla sm ze pr dermatologu, kozmeticarki, ki mi je neke kisline gor dajala, use mozno sem probala ..
Sej, ful se trudim da ne bi praskala, sam nevem, ne vidim bistvenega napredka ...
Prosim, ce ma kdo ksne izkusnje s tem ..nej pove.

#258 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 27. februar 2009, 18:48

Ne vem, če je kdo to že omenil, ampak sam sem il zelo zadovoljen s kremo KALENDOL, ki se jo dobi v lekarni v samostanu Olimje. Je popolnoma naravna in mi je zelo pomagala - mozolj je posušila že ob prvem mazanju, posušil se je čez noč. Sicer nikoli nisem imel težav z velikimi ali gnojnimi mozolji, le tu pa tam se je kakšen pojavil in takoj sem ga namazal s to kremo in čez noč se je posušil.
Resnično priporočam!
Sicer pa ta krema ni dobra le za mozolje, pomaga tudi pri hitrejšemu celjenju ran, namažete jo na krasto in ta se bo prej posušila.
Jaz sem z njo zelo zadovoljen, res univerzalna krema, priporočam vsem!

lp

sem kupla Kalendol, za našga najstnika, ki ma težave s kožo (njemu je do zdej pomagal le Clinofug- antibiotik). Bomo poskusli še to!
Objavljena slika

#259 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 11. marec 2009, 20:45

Sicer sedaj bom probal tut s himalajsko soljo ki dela cudeze tko da bom sporocam ko bo kaj rezultatov biggrin.gifbiggrin.gif

cudeze delas TI sam! :vragec: x:Dx posebi s svojim telesom...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#260 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 12. marec 2009, 10:10

In kaj naj bi to pomenil ce te kaj moti povej in mi ne pisat bednih postov

kj nj bi to pomenilo? tocn to, kr sm napisala! :vio:

TI sam delas cudeze! posebi s svojim telesom!
ne himalajska sol..., ne vitamin b..., ne omega mascobne kisline....... ampk TI sam! tud z njihovo pomocjo v pozitivno al pa negativno smer...! x;)x

da bo bl jasn in manj bedast pomen:
mozoljavost, akne... ... se lahk pojavljajo v kateremkoli zivljenjskem obdobju, nda? in kj so sploh to?
cloveska koza ma lojnice..., ki izlocajo loj! ko pa te lojnice postanejo prevec aktivne (stres,...,) nastanejo nekaksni rozeni cepki, ki zavirajo nastajanje loja, ki ga lojnice proizvedejo in namest tega se namnozijo bakterije, sproz se vnetje in clovk fase akno! kdo pa uravnava izlocanje loja? zleze, hormoni... in kj so hormoni? prebujevalci... prenasalci informacij! kdo pa sproza informacije? clovekovo telo samo oz. clovek sam! s pomocjo zivljenjskega sloga, aktivnosti (telesne, psihicne), prehrane, kolicine kvalitetnega spanca, zadostne kolicine tekocine, pocutja, misljenja..., ..., uporabe kremastih pacarij! pretirana, neucinkovita, napacna, uporaba razlicnih negovalnih izdelkov, krem, preparatov, dodatkov (v tem primeru za zatiranje aken)... lahk pa nardi clo vec skode k koristi! k lahk unici naravno ravnovesje koze in njen obrambni mehanizem!

in al se ti to se vseen zdi bedasto al ne... tk je: t.i. cudeze ustvarjas TI!!! x:Dx :palec: xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#261 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 18. marec 2009, 21:59

Seveda ampak ce si spremenis biokemijo telesa oz jo spremijnas je tezko preiti nazaj v super stanje in lahko traja leta smile.gif)

Govoriti je lahko... narediti je pa druga zgodba.

super stanje je vsako stanje! sam da se spreminja... kr je pa tud super... :palec:

lahko, tezko, tezko, lahko... ... vazn, da se da! ustvarjat "cudeze"... x:Dx x;)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#262 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 19. marec 2009, 12:29

zdaj si sama delam tonik iz metinega čaja, soli in sivkinega eteričnega olja. se ne spomnim, kdaj sem imela nazadnje tako lepo in čisto kožo in to že po enem tednu! prav noben tonik, ki sem ga imela do zdaj, pa čeprav je bil naravne znamke, mi ni ustrezal. pa še ful rada spacam skupaj kaj svojega. pilinge, maske, olja za telo, vse sama namešam skupaj. :2src:

#263 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 19. marec 2009, 13:59

zdaj si sama delam tonik iz metinega čaja, soli in sivkinega eteričnega olja. se ne spomnim, kdaj sem imela nazadnje tako lepo in čisto kožo in to že po enem tednu! prav noben tonik, ki sem ga imela do zdaj, pa čeprav je bil naravne znamke, mi ni ustrezal. pa še ful rada spacam skupaj kaj svojega. pilinge, maske, olja za telo, vse sama namešam skupaj. :2src:

o, fajn da si me spomnila... razmišljam o kakem toniku že nekaj časa (trenutno uporabljam sam vodo in eno francosko kremo, ki je trenutno edina, ki mi ne razdraži kože in ne povzroča alergije/dermatitisa...) in mi sploh ni prišlo na misel, da bi lahk sama ga naredila :o|o:
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#264 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 19. marec 2009, 16:57

itak, po moje bi lahko probala z marsikaterim čajem. jaz imam tako kombinacijo pač zaradi mastne kože, ti si pa lahko skuhaš recimo kamilice, ker se mi zdi, da imaš suho/normalno kožo. pa embalažico sem si kupila v Sanolaborju in mam za en teden mir. zaradi eteričnega olja se nima kaj pokvarit, pa v bistvu je že voda prekuhana in ni treba hraniti v hladilniku. jebeš tonike iz trgovine, so čisti nateg. x:)x

#265 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 19. marec 2009, 19:04

itak, po moje bi lahko probala z marsikaterim čajem. jaz imam tako kombinacijo pač zaradi mastne kože, ti si pa lahko skuhaš recimo kamilice, ker se mi zdi, da imaš suho/normalno kožo. pa embalažico sem si kupila v Sanolaborju in mam za en teden mir. zaradi eteričnega olja se nima kaj pokvarit, pa v bistvu je že voda prekuhana in ni treba hraniti v hladilniku. jebeš tonike iz trgovine, so čisti nateg. x:)x

ja, strinjam, saj sem že delala včasih.. za mozoljčke mi je bla naj kombinacija žajbljev čaj + kapljica čajevca + kapljica sivke... če daš pa še pikico limone not, je pa še konzervans zraven, tko da je tud za mal dlje časa pol... evo, grem takoj zdajle sčarat :palec: :)
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#266 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 20. marec 2009, 07:06

pa embalažico sem si kupila v Sanolaborju in mam za en teden mir.


jaz tudi nekaj časa si sama tonike delala.
evo, pa si jih bom spet.

a v sanolaborju se da kupit prav stekleničke za tonike? nisem vedela.
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#267 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 20. marec 2009, 09:44

različne vrste embalaž imajo, plastično, stekleno, s kapalkami, z zamaški, različnih velikosti ...

#268 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 20. marec 2009, 10:08

različne vrste embalaž imajo, plastično, stekleno, s kapalkami, z zamaški, različnih velikosti ...

aha, hvala.
katero bi pa ti priporočala (plastično ali stekleno)?

pa še eno vprašanje: pozna morda kdo kak recept za pripravo čistilnega mleka?
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#269 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 20. marec 2009, 10:23

katero bi pa ti priporočala (plastično ali stekleno)?

stekleno! k steklo je inertno! plastika ma pa "prevec elektronegativnih vibracij"... in se lahk raztopine, ki so v njej tega nalezejo...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#270 rs1991

rs1991
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 28. april 2009, 17:56

Lep pozdrav. Jaz imam pa tudi en problem. Namreč po prsih imam nekakšne rdeče in vijolične pikice pod kožo. Sprva sem mislil, da zaradi mozoljev in aken, sedaj pa teh nimam več toliko, pa se pikice zelo poznajo. Res ne vem kaj naj naredim, uporabljal sem Pantexol (za regeneracijo kože), sedaj pa uporablam NaCL (da mi posuši še tiste mozoljčke, ki jih imam). Star sem 17, mam pa te pikice cca. 2 leti in me zelo moti (na plaži vedno v majici, pri telovadbi včasih še s puloverjem). Upam, da boste lahko pomagali. x:Ix

#271 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 29. april 2009, 07:17

Lep pozdrav. Jaz imam pa tudi en problem. Namreč po prsih imam nekakšne rdeče in vijolične pikice pod kožo. Sprva sem mislil, da zaradi mozoljev in aken, sedaj pa teh nimam več toliko, pa se pikice zelo poznajo. Res ne vem kaj naj naredim, uporabljal sem Pantexol (za regeneracijo kože), sedaj pa uporablam NaCL (da mi posuši še tiste mozoljčke, ki jih imam). Star sem 17, mam pa te pikice cca. 2 leti in me zelo moti (na plaži vedno v majici, pri telovadbi včasih še s puloverjem). Upam, da boste lahko pomagali. x:Ix

kake pikice? :inocent:
poskus bit na plazi brez majce..., da te po pikicah se sonce skuri (poleg NaCl) in jih mal ublazi...
itk se bo vse poslihtalo! 17 let... lih prov, za hormonske spremembe... x:Dx sj bo! :palec:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#272 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. april 2009, 14:15

x:Dx matr sti faca! :wOOt: x^x :palec:

super stanje je vsako stanje! sam da se spreminja... kr je pa tud super... :palec:

lahko, tezko, tezko, lahko... ... vazn, da se da! ustvarjat "cudeze"... x:Dx x;)x



#273 rs1991

rs1991
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 30. april 2009, 14:41

kake pikice? :inocent:
poskus bit na plazi brez majce..., da te po pikicah se sonce skuri (poleg NaCl) in jih mal ublazi...
itk se bo vse poslihtalo! 17 let... lih prov, za hormonske spremembe... x:Dx sj bo! :palec:


Vijolično-rdeče pikice. Pa pod kožo so. Sem upal, da bo lani na morju kej zginilo pa ni nič. :sori: Zdej ne vem, mogoče so te pikice ostale od skinorena, ker sem si ga kar na debelo mazal po prsnem košu?

To temo je popravil/a rs1991: 30. april 2009, 14:43


#274 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 6. maj 2009, 07:27

Vijolično-rdeče pikice. Pa pod kožo so. Sem upal, da bo lani na morju kej zginilo pa ni nič. :sori: Zdej ne vem, mogoče so te pikice ostale od skinorena, ker sem si ga kar na debelo mazal po prsnem košu?

ma, najlazji je skor to ignorirat...in raje nadaljevat svoj lajf x:Dx :palec:

od skinorena dvomm dab ostale... prej od mozolckov... al pa enostavn kr tk... zrd "okuzene" koze... in cak... ti si skinoren uporablal zakaj? :inocent:
nevem... navadn so te zadeve kr dolgo/trajne... in obstaja na voljo kup enih maz, ki omilijo te pikice... sam to ne zgine kr cez noc, je treba bit potrpezljiv, vztrajn, nasmejan...! obstajajo pa tud kozmeticarke, dermatologi,...
kkrkoli ze... kt sm ze napisala: sj bo! :palec: cez 10 let ze vedu vec ne bos za te pikice, s katerimi se zdj obremenjujes...x:Dx xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#275 rs1991

rs1991
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 6. maj 2009, 16:07

ma, najlazji je skor to ignorirat...in raje nadaljevat svoj lajf x:Dx :palec:

od skinorena dvomm dab ostale... prej od mozolckov... al pa enostavn kr tk... zrd "okuzene" koze... in cak... ti si skinoren uporablal zakaj? :inocent:
nevem... navadn so te zadeve kr dolgo/trajne... in obstaja na voljo kup enih maz, ki omilijo te pikice... sam to ne zgine kr cez noc, je treba bit potrpezljiv, vztrajn, nasmejan...! obstajajo pa tud kozmeticarke, dermatologi,...
kkrkoli ze... kt sm ze napisala: sj bo! :palec: cez 10 let ze vedu vec ne bos za te pikice, s katerimi se zdj obremenjujes... x:Dx xsrcx


ja mel sem mozoljčke in akne po prsih pa nikakor niso zginili, potem pa sem uporabil NaCL in je vse takoj zginilo. Zdej se mi pa pač te pikice precej poznajo. x:)x sej se bom v kratkem oglasil pri zdravnici in upam, da me bo napotila k dermatologu.

To temo je popravil/a rs1991: 6. maj 2009, 16:08





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0