Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mozoljavost - akne


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
291 komentarjev na to temo

#201 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. april 2008, 09:33

Ciao! x:)x

tudi ta je ok. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#202 bajba19

bajba19
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 23. april 2008, 09:40

čao modrec!
jaz ti bi rada svetovala in priporočala zdravljenje z izdelki aloe vera.jaz jih sama uporabljam in sem zelo zadovolna z njimi.res da niso lih poceni ampak so res vredni tega denarja.če bi me radi karkoli vprašali mi pišite.lahko pišete tudi osebno sporočilo.lp

#203 fish_man

fish_man
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 1. junij 2008, 14:23

kako pa se reče tem izdelkom? kakšna slika mogoče? xsrcx x:)x x:)x x:)x x:)x x:)x x:)x x:)x

#204 *katy*

*katy*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 2. junij 2008, 15:20

Ali mogoče kdo uporablja Avene kozmetiko? Menda je vredu.

#205 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 6. junij 2008, 19:05

Avene je bolj tako tako. Je nekaj stvari, ki so pa v redu (predvsem proti mozoljem imajo dve baje učinkoviti zadevi - sama jih nisem probala).

#206 Shade

Shade
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 6. julij 2008, 11:31

Zdravo!
Torej zopet načenjam to temo..
Imam pač probleme z kožo.. počasi se je začelo od nekje 11 leta..in potem od 12 naprej je ves ča stanje isto.. najprej so se mi mozolji naredili samo na obrazu.. potem pa se je to razširilo še na hrbet, rame, roke do komolcev, dekolte.. včasih se kak znajde še na pasu ali na stegnih.. In sem sprobala vse mogoče kreme , ki se jih da kupit v trgovinah, sprobala sem nekaj časa brez vsakih "čudežnih" krem, potem sem v lekarni dobila Vichy.. malo je bilo bolje pa še to samo za 3 tedne..potem je prišlo vse nazaj.. bila sem pri svoji zdravnici, ki trdi da moje stanje ni hudo in mi ni hotela dati napotnice za dermatologa.. sama mi je predpisala Klimicin.. zadeva je bila popolnoma neuporabna.. in zdaj trenutno ne uporabljam nobene kreme, nobenega tonika, nobene čistilne pene.. Včasih si umijem obraz z mešanico soli in olivnega olja..ponavadi kar z navadnim baby milom..in potem še namažem z limoninim sokom.. ampak to je samo obraz. kaj naj naredim z ostalim telesom? Sicer trenutno stanje kože je še vedno isto..mozolj pri mozolju..in nastajajo novi.. že zadnjih 6 let se mi vsako sleto stanje malo poslabša in se mozolji razširijo na še kak drug del telesa..
Nimam pa nobene želje se filati z kontracepcijskimi tabletami, saj se po prenehanju uživanja mozolji vrnejo z še enkrat hujšim udarom..(+nevarnost pridobitve teže)
Predvsem mi gre na živce, da imam na hrbtu kožo vso rdečo in skoraj že vijolično od mozoljev..
Ima kdo še kako idejo? Razmišljam o nakupu L'Occitanove kreme iz rdečega riža.. a je kdo že sprobal?
It can't rain all the time..

#207 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 7. julij 2008, 14:34

Ja sploh kumare naj bi bile dobre za kožo (vsebujejo silicij, ki je baje krasna zadeva za kožo).
ah, od mleka pa mene ne ločiš. Jogurti in kompanija so praktično osnova moje prehrane x:o)x

#208 Shade

Shade
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 10. julij 2008, 14:59

Aham..hvala za nasvete :)

Že nekaj časa se držim, da jem čim manj ali nič svinjine in vse kar je z njo v povezavi..in na sploh vse kar je sladko..torej od čokolad do piškotov in raznoraznih sladic..

Se bom pozanimala še o bolj zdravi prehrani.. x:)x
It can't rain all the time..

#209 dbk

dbk
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 170

Objavljeno: 10. julij 2008, 15:03

ko sem bil se mulc, mi je na sistematskem zdravnica dala recept za neko cistilno sredstvo, podobno tem clearasilom in ostalim, s katerim si po umivanju napojil vato in scistil kozo...se spomnim, da je ful pomagalo, samo ne vem, ce se se dobi to v lekarnah sploh (so pa mesali kar v tiste rjave 2dcl flaske)
bi se mogoce splacalo kakega splosnega zdravnika vprasat...

Sometimes I wish
my face wouldn't use its freedom of expression

Objavljena slika


#210 janajam

janajam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 105

Objavljeno: 15. julij 2008, 20:13

jaz se občasno borim z mozolji ki so se pojavili PO 30tem letu...halo?pri meni je definitivno stres faktor,sicer pa mi pomaga ce takrat pazim na prehrano in pijem veliko vode.krema mi nikoli ni nobena zalegla,razen zacasno neka strupenjaca,ki mi jo je predpisal zdravnik-skinoren.sicer ti pa veliko pove KJE na obrazu,oz.drugod po telesu se ti mozolji pojavljajo,ker imajo razlicna podrocja (na obrazu npr.),veze z raznimi organi v telesu in mozolji ti povedo,da ta organ trenutno ni v optimalnem delovanju.npr.vem,da podrocje okoli ust govori o vranici in trebusni slinavki,na nosu se odrazajo pljuca,tik ob nosu-zelodec,vec pa ne vem.o tem govori kitajska medicina.

#211 R@M

R@M
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 23. julij 2008, 20:02

POZDRAVLJENI

POGLEJTE STRAN (www.zdravakoza.net)
lp

#212 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 24. julij 2008, 17:44

Jejte/ pijte pivski kvas, najbolj okusen je v obliki kapsul. Pri koži sem opazila učinek po 14 dneh, na učinek na laseh še čakam (po 1 mesecu). x^x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#213 R@M

R@M
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 2. avgust 2008, 10:14

MačkaRežalka!!!
Saj ne veš kaj pišeš oziroma se norčuješ iz ljudi,ki imajo ali so imeli problem z kožo.Ali si morda pogledala stran www.zdravakoza.net ?????????
Včasih malo premisli preden kaj napišeš.Pa brez zamere.
lp

To temo je popravil/a R@M: 2. avgust 2008, 10:17


#214 janajam

janajam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 105

Objavljeno: 19. avgust 2008, 19:33

pa se eno finto sem zvedla-ayurvedska krema,ki bazira na KURKUMI.namesto kreme lahko kar kurkumo naneses.

#215 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 20. avgust 2008, 06:51

naš tavelik fant ima probleme s kožo. puberteta pač. Nobena žavba ne pomaga, vse probal. Razen tablet, ki mu jih je končno predpisala zdravnica. pravi se jim Clinofug. Pol leta je bil blažen mir. Vendar je to antibiotik in ... xnckrivx
Pomaga pa.
Objavljena slika

#216 janajam

janajam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 105

Objavljeno: 27. avgust 2008, 20:38

sprobala sem tole kurkumino kremo,pa res deluje.sicer ne odpravlja za zmeraj,ampak hitro unici obstojece.ce bi hoteli "za zmeraj", bi bilo treba pa malo bolj za prehrano skrbet.kolikor mi je znano so mozolji odraz viska "pite",to je po ayurvedi,za vec informacij si poglejte kaksno ayurvedsko stran.teli kurkumini kremi se pa rece vicco,turmeric-wso.to pise gor,dobis jo pa v kaki trgovini z zdravo hrano,pa kremami pa to.

#217 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 25. september 2008, 19:19

hmmm... a ima morda kdo idejo... pred nekako dvema mesecema so se mi začeli pojavljat mozoljčki po vratu.. nikol prej jih imela. taki mini so, pikice... pa precej jih..
sem pomislila, da je mogoče krema kriva, ker se ponavadi niti nisem mazala po vratu, zdaj se pa vsake tolk spomnim in še po vratu potegnem (Weleda Iris, kao naravna, a ni?)

tko no.. če ima morda kdo idejo.. a je to s kakim posebnim organom povezano al kej... :8):
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#218 emmzi

emmzi
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 708

Objavljeno: 25. september 2008, 20:39

Mene pa zanima kako se tistih majhnih crnih mozoljckov znebit? Kmalu grem zopet k kozmeticarki... ampak jaz redno čistim obraz in nasploh pazim na vse to, pa jih je vedno več :o|o: Any help?
"Remember when I told you how my
Kin is different in some ways?
And how you should not fall in love
With someone like me, anyway...
Between the lines, people see signs
When they feel the sear, every day's fear...
And one night their torches
Find the girl without a name...
And the one who has her
Love is no more safe..."

#219 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 26. september 2008, 10:43

še 3. z istim problemom. :o|o:

"kreme" v življenju ne dam več na obraz! samo alojin gel.

čistilno mleko no way, samo gel. in vsak teden glino z e.o. sivke na obraz (maska) pred tem pa piling iz kvasa in polente. da potegne ven ves loj, nečistoče, ostanke, odmrle celice in se koža pospešeno obnavlja.

ja, pa čim manj dekorative. :xx!: pa praskanja in dotikanja sploh.

#220 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 26. september 2008, 11:07

uporabljam gel z alojo firme Natura house, italijanska ekološka firma. x:)x res pa ta kozmetika nima fensi vonja kot roza ker se cenim kremce z vonjem po sadnjih čigumijih.

masko naredim tako, da dam žlico gline v prahu v plastičen lonček, dodam 3 kapljice sivkinega olja, pazljivo dodam vodo, da ni preveč tekoče. mešati je treba spet s plastiko ali lesom, nikakor s kovinsko žlico! potem zmes nanesem na obraz, pustim 20 minut, se uležem na posteljo, zaprem oči in nikogar ne je*em. x:Dx sperem in se čudim tej gladkosti in čistoči. x:)x

piling. včasih sem ga delala iz kisle smetane in polente. polovico lončka k. smetane, dve žlici polente. in to sem izkoristila za celo telo in obraz. za telo je ŠE super, ker kisla smetana lepo nahrani kožo, za obraz je pa jasno premastno, čeprav po moje v bistvu je zdravo za vsako kožo, ker povrne vse izgubljeno. no, ta piling sprobaj za telo, boš imela gladko ritko kot bejbi. x:Dx ja, zdaj pa pač dam kvas namesto kisle smetane. kvas tudi poskrka vso nesnago, medtem ko kisla smetana ne. polenta pa pač v funkciji šmirgl papirja. x:Dx

#221 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 26. september 2008, 11:29

aha, izdelke te firme sem do sedaj našla v Tuševi drogeriji. dobre sestavine, nobenih parabenov, nafte, dišav, barvil ... x;)x

iz kvasa naredim piling, obdelam kožo in sperem. iz gline pa masko, jo pustim na obrazu 20 min.

ja, ni point v dišavah. samo razvajeni smo pač. x;)x

#222 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 28. oktober 2008, 14:10

Evo mene, nisem bila tu že celo večnost....vseeno bi rada nekaj napisala in upam da bo komu koristilo.
Stara sem že 32 let, pa imam težave s kožo od 14.leta...Vse ki imajo te težave jih zelo razumem.
Z leti pa sem se naučila kaj mi pomaga in kaj poslabša...danes je moja koža lepa, včasih se pojavi kašen mozolj ali manjši izbruh, a ni hujšega...kar je ZELO POMEMBNO, da si kože ne zmatrate in uničite, ker jo tako POSTARATE....moja koža je zaradi dosledne nege lepša od marsikatere 20 letnice...
Najprej nega....uporablja navadno (in ne tekoče!) milo za občutljivo kožo (sedaj se ne spomnim tožno imena, ker kupujem vedno v Sanalaborju). Navadno milo pa zato ker se odlično izpere iz kože in ne maši por.
Nato uporabljam tonik ***Alverde Vrtnica (to mi zelo navlaži kožo, a je ne masti) Občasno uporabim še kremo Alverde Aloja….
Ko sem napudrana (uporabljam nekomogen puder Revlon Colorstay) si puder odstranim z Alverde mlekom Vrtnica.
Na mozolje oz. problematične dele uporabljam Dalacin raztopino(se dobi na recept) in občasno zamenjam z eteričnem oljem čajevca (fajn je da ne rabiš vedno ene in iste stvari, ker se koža navadi in ne odreagira več na zdravilo)
*** Alverde je znamka DM drogerij, ni draga, je pa to naravna kozmetika in meni zelo odgovarja. Dobi se le v DM-ju. Obstajajo pa tudi druge dobre znamke. Npr. dober tonik je tudi Garnier Fresh.
Tudi sama sem kdaj rabila alojin gel vendar mi je vseeno dal premalo vlage, ker moja koža ni več tako mlada. Res pa mi je vsaka krema preveč in po vsaki dobim mozolje….zato rabim le tonik in kremo na suhih predelih.
1x tedensko naredim piling (zopet Alverde marelica ali kateri drugi) in masko iz česnika+medu (že veliko napisanega v tem forumu).
Pomaga tudi veliko vode in kapsule omega 3, pa seveda cel spekter vitaminov in mineralov.
Vsak si mora najti svoj način, naj vam bo moj v pomoč.

#223 mimika23

mimika23
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 30. oktober 2008, 16:56

Spoštovani!

Sem 23-letno dekle in vam pišem zaradi težav z aknami. Začele so se pri 15. letih. Mozolji so veliki kot fižolčki, vneti, trdi in boleči na otip. Pogosto se pojavijo na predelu lic, brade in roba spodnje čeljusti. Na nosu in okoli njega so prisotni komedoni.
Lojnice so zelo globoke in kozmetičarkam nedosegljive. Pri tretmanu uporabljajo iglice za čiščenje por, kar pa še bolj poslabša stanje kože. Akne se po tem hudo vnamejo ali pa postanejo brazgotinaste. Pogosto jih blažim z maskami, obkladki, čaji in infrardečo lučko. Učinek je le začasen, naslednji dan pa je koža enaka. Brazgotinasti fleki so vidni, tudi pod ličili, in zelo moteči, ne izginejo in jih imam že vrsto let. Ličit se pogosto ne smem, saj to kožo izčrpa in pore so še bolj zaprte.

Stanje hormonov je normalno, kar je potrdil endokrinolog. Kljub temu sem jemala Diane35, v po nasvetu ginekologije in v upanju na izboljšanje, saj so drugim vrstnicam pomagale. Žal se mi je zvišal holesterol, predvsem trigliceridi, stanje kože pa ni bilo nič boljše. Po treh letih sem jih prenehala jemati.
Uporabljala sem tudi antibiotike (Dalacin, Klimicin, Clinofug, Sumamed). Koža je bila izredno srbeča in razdražena. Poleg tega so bile prisotne težave s prebavo, spahovanje, nespečnost in tresavica, neješčnost in občutljivost na svetlobo.
Prav tako sem uporabljala Skinoren in Differin. Slednji je pomagal, vendar ni več na razpolagi.

Po ugotovitvi alergologa nimam celiakije, kljub slabemu prenašanju glutenske hrane. Poleg tega še mastne in začinjene hrane, sladkarij in podobno. Slabi vplivi so: zaprtje, trdo blato in s tem zbadajoč občutek v črevesju, dehidracija, spahovanje, nespečnost, migrene, piskanje v ušesih in nestabilno razpoloženje. Alergolog mi svetuje, da se izogibam mleka in mlečnih izdelkov. Domnevno zaradi neprestanega doječega stanja krave. V tem primeru je mleko lahko polno hormonov, kar lahko vpliva na stanje aken. Izogibati se moram tudi soje, saj je to hrana za ženske v menopavzi. Ker spodbuja nastajanje estrogena, je to pri mladih dekletih škodljivo.
Zdaj sem na brezglutenski in ločevalni dieti po krvni skupini. Učinek je prvi mesec bil dober, vendar se je stanje vrnilo na staro. Pogosto sem brez energije, zjutraj težko ustanem in sem nejevoljna.
Alergologinja mi je svetovala, da si priskrbim antidepresive, saj meni, da so akne večinoma vzrok stresa. Ta zdravila sem že jemala, vendar so bili vplivi na počutje in kožo izredno težavni. Koža je bila izredno srbeča in izsušena, akne so bile bolj vnete, poslabšal se mi je tudi vid. Vse to je spremljala še neješčnost, pridobitev dodatnih kilogramov, zastajanje vode v žilah, otekanje vratnih bezgavk in predvsem nespečnost in utrujenost.

Pri osebnem zdravniku sem si dala preiskati ščitnico. Rezultati so normalni. Prav tako ni bakterijskih okužb (pregled blata). Občasno imam nizko železo.
Bila sem tudi pri homeopatu, ki pa mi je dal zdravila za imunost. Ni bilo učinka.

Od 17. leta imam probleme tudi z modrostnimi zobmi. Spodnja dva sta že na površju, zgornja dva pa ob njiju rasteta. Zaradi tega pritiskajo na ostalo zobovje, kar je boleče, predvsem ponoči in med jedjo. Sprednji zobje so precej ukrivljeni, kar je zelo moteče. Zaradi neprestanega drgnjenja ob ustno sluznico, so se pojavile ranice. Ugotavljam, da se poklapajo z lego aken. Mislim, da so akne nekako povezane s tem. To spremlja tudi pogosto vnetje dlesni, kar povzroči bolečine v notranjih ušesih, migrene, zatekanje vratnih bezgavk in težave s požiranjem hrane. Pomagam si z Lekadolom, blažim s toplimi in hladnimi obkladki, vendar je to le začasna pomoč. Zobozdravnik pravi, da mi ne more pomagati. Dobim le razkužilni trak, ki pa hitro izpade. Napotena sem na odstranitev modrostnih zob, vendar je to šele naslednje leto. Privatnega kirurga si ne morem privoščiti, saj sem nezaposlena.

Prosim vas za nasvet. S čim si lahko še pomagam? Zdravniki nikakor ne morejo ugotoviti diagnoze. Preprosto trdijo, da naj se sprijaznim s takim videzom. Zavedam se, da je izgled del prvega vtisa, celo pri razgovorih za službo. Najbolj pa mi pomeni, da sem zdrava znotraj, saj me slabo počutje ovira pri vsakdanjih opravilih. Veliko tekočine spijem, prebiram literaturo o zdravem življenju, zdravo živim, učinka pa ni.

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav,
mimika23

#224 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 9. november 2008, 20:27

Aha, Alverde ima v redu stvari, pa še poceni.

Sama sedaj samo gel za umivanje pa malo olja uporabljam, ne maram komplicirati.

#225 vefnex

vefnex
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 26. november 2008, 15:18

hej. že kar nekaj krat sem skozi prebrala vse te komentarje .. in sedaj mam tudi jaz eno izkušnjo ki ni preveč dobra . :sori:
Na obrazu so se mi pričeli prikazovati ogrci . In poskusila sem z inhaliranjem čaja in zajblja in naslednji dan so ogrci postali se bolj crni ? Je to normalno ? Od tega sta minila 2 dni in so se vedno so tako temne barve . ne upam si jih izstiskavati saj bi s tem vse to samo še prenesla :sori: ..





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0