Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Rdeči poper


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
12 komentarjev na to temo

#1 m473y

m473y
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 7. september 2009, 18:51

Lep pozdrav vsem.

Sem nov na forumu, kar se tiče prijave, vaš forum pa sicer spremljam že dolgo časa.

Torej zanima me kje v Sloveniji je možno kupiti rdeči poper. Če je problem v objavi imen trgovin zaradi marketinga in reklame, bi prosil, da bi mi poslali odgovor na e-mail: pustovrh.matej[afna]gmail.com

Že v naprej se iskreno zahvaljujem.
Pa lep dan še naprej.

Matej

#2 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 7. september 2009, 19:52

ojla Matej x:)x

težka bo tale ... sama sem že najmanj pred štirimi leti iskala rdeči poper v naših trgovinah ... nekje v istem času mi ga je celo uspelo dobiti v hoferju ... od takrat nikoli več ... naslednje leto mi ga je sin prinesel iz tržnice v turčiji :vio: ... gostinski lokali ga baje lahko nabavijo ... tako da, če imaš kakšne veza ... ali se kdo javi iz foruma ... jst bi tud rdeči poper x:px

ljubiteljica pečenih, flambiranih banan z rdečim poprom in sladoledom :yumy:

#3 Uriella

Uriella
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 7. september 2009, 20:57

A mislita kajenskega? Tega je ziher za dobit povsod. Ampak videla sem samo mletega, v zrnih pa skupaj z ostalimi vrstami.

Brez kajenskega moj jedilnik skoraj ne obstaja. xsrcx
Gonna rise up
Burning back holes in dark memories
Gonna rise up
Turning mistakes into gold

Per aspera ad astra

#4 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 7. september 2009, 21:31

naa ... kajenski poper delajo iz čilija ... rdeči poper pa ni iz istega rodu kot zeleni, ki je zrel čren, olupljen pa bel ... poper uspeva v indiji ... rdeči v afriki ... rdečega tudi ne smeš uporabljati v velikih količinah, ker je baje strupen

#5 Uriella

Uriella
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 8. september 2009, 07:02

Aha, se mi je zdelo, da je tle nek hakeljc. x:o)x Na, zdaj pa sta še mene s tem poprom zrajcala. Grem mal raziskat. :vio:
Gonna rise up
Burning back holes in dark memories
Gonna rise up
Turning mistakes into gold

Per aspera ad astra

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. september 2009, 12:19

Haj, dobrodosla! :palec:

ce drugega ne, ga dobis v flaski oz. v skupni pakungi z ostalimi sortami popra. kao: mesanica poprov.
Pa pac uporabis ven rdecega. x:)x
To bi moral v bolje zalozenih trgovinah, centrih imet (velik zacimb, ki jih pogosto tud drugje ni blo za dobit [kot npr. rumena gorcicna moka, ki pa je zdaj sploh nikjer ni], pa se je vcasih dobilo v Maxiju - ne vem pa kako je zdaj, ze dolgo nisem bila).

(jeti, ali ni secuanski poper tud rdec? :8):)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 m473y

m473y
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 8. september 2009, 16:27

Zahvaljujem se vsem za hitre odgovore.
@strelka007
Hvala za link, sem že poslal ponudbo. Ko dobim odgovor vam sporočim.

Lep pozdrav.

#8 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 8. september 2009, 17:13

naa ... kajenski poper delajo iz čilija ... rdeči poper pa ni iz istega rodu kot zeleni, ki je zrel čren, olupljen pa bel ... poper uspeva v indiji ... rdeči v afriki ... rdečega tudi ne smeš uporabljati v velikih količinah, ker je baje strupen



strelka hvala za link :palec:

sem šla brati v enciklopediijo zelišč in moram malo popraviti svojo izjavo xcivx

zelena zrna še niso zrela ... črni poper dobe s sušenjem zelenih zrn na soncu ... ko pa zrna popolnoma dozorijo postanejo rdeča ... le te namakajo v vodi in jih oluščijo, da dobe bel poper

tako, da rdeči poper res obstaja x;)x


tisto kar sem imela jaz je rožnati poper južnoameriškega drevesa ... ne afriškega xcivx

sečuanski poper, ki se imenuje fagara so pa posušene jagode kitajske vrste bodičastega ruja

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. september 2009, 19:43

a res, thanx Jeti, no zdaj mam pa se rajsi - oboje - tako rdec poper kot ruj. x8Dx
a ves kaksen je ruj, ves kolk je lep???
jaz ga obozujem, taki lepi rdeci grmicki posebni, ful lepo, lani ce se spomnis, na Obali, ko sem vidla ribjega orla, no tam okol je blo vse polno ruja. xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 m473y

m473y
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 9. september 2009, 12:40

Pozdrav.

Danes sem dobil ponudbo (link od strelka007) in se da dobiti bio rdeči poper - za 1kg je cena 66€ s poštnino. Samo sem potem preračunal 1kg navadnega popra pa stane okoli 35€ tako da, ni problem v ceni, ampak v količini, ker je težko porabiti 1kg.

Pa lep dan še naprej.

To temo je popravil/a m473y: 9. september 2009, 12:40


#11 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 9. september 2009, 13:32

a res, thanx Jeti, no zdaj mam pa se rajsi - oboje - tako rdec poper kot ruj. x8Dx
a ves kaksen je ruj, ves kolk je lep???
jaz ga obozujem, taki lepi rdeci grmicki posebni, ful lepo, lani ce se spomnis, na Obali, ko sem vidla ribjega orla, no tam okol je blo vse polno ruja. xokx


ruj poznam :palec: ... prijateljica ima en grm v vrtu ... ga bom ob priliki slikala
sem iskala v svojem albumu prepričana, da moram imeti eno fotko z morja ... a je nimam :sori:

sečuanskega popra pa še ne poznam xcivx

Pozdrav.

Danes sem dobil ponudbo (link od strelka007) in se da dobiti bio rdeči poper - za 1kg je cena 66€ s poštnino. Samo sem potem preračunal 1kg navadnega popra pa stane okoli 35€ tako da, ni problem v ceni, ampak v količini, ker je težko porabiti 1kg.

Pa lep dan še naprej.


če bi se našel še kakšen interesent bi si ga lahko razdelili ... bi kupila 200g xDDx

#12 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 9. september 2009, 18:58

Jeti xsrcx in ostali poprčkarji:
- v Trstu Coop v Torri d'Europa je oddelek z začimbami, kjer se lahko na grame kupuje take zadeve. Na hitro bi rekla, da sem videla vsaj 10 vrst popra :eek:

#13 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 11. september 2009, 08:56

:wOOt: hvala za info Ruby ... imamo tako v planu še pot do obale in bomo naredili malo ovinka x;)x če bo zver za to xcivx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0