Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osma hiška


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
227 komentarjev na to temo

#1 nana

nana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Ali ima kdo od vas, dragi ljubitelji astrologije, morda stelij v osmi hiški?
Kakšen lajf živi?
Sex,smrt, okultne zadeve? Objavljena slika

#2 tomaz

tomaz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Ja Urana mam v 8.hiši. Vedno se mi kaj pripeti. Vedno smrti za las uidem. Vedno hodim po robu. Sem previden, pa še kaj pride.

Tomaž

#3 nana

nana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Sama imam celo štalo u osmi hiši. Smč,UR,PL,MA,ME,VE. Ko sem prvič videla svojo karto sem milila, zdej je pa konc z mano, itak bom kmal umrla. Potem sem se pa začela malo bolj poglobljeno ubadat z astrologijo in ugotovila da vse skupaj niti ni tako slabo.
Če se mi u lajfu kaj posebnega dogaja, težko rečem, ker so mi stvari postale tako samoumevne, da jim težko rečem posebne.
Vidiš, mene uran dela zmedeno, raztreseno, pozabljivo. Kakšne čudne scene na hitro kar priletijo, me vznemirijo potem pa vse skupaj ponikne. Skoz se moram met pod kontrolo, da ne počnem večjih neumnosti in bla, bla, bla v nedogled.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Hojla, Nana, dobrodosla! Objavljena slika

Se nisem hotela vtikat, ker imam samo Severni cvor in Vertex v 8. hisi (imam pa stalo v 4.) ;)
Ima pa moj sin Uran in Neptun v 8. hisi in kljub vsemu mojemu znanju, izkusnjam, stekanju in vsem, sem tedaj v bistvu "padla na izpitu" in se totalno zasekirala v zvezi s tem.
No, sicer se je nekajkrat izkazalo, da sem pravzaprav vseeno, ravno zaradi paranoje, bila bolj pozorna na nekatere reci, k sreci pa sem imela opraviti s takimi strokovnjaki, ki so moje mnenje upostevali.
Nisem namrec pustila, da bi mu dali narkozo in sicer nisem dosegla, da mu je ne bi dali, so pa ga k sreci sestre hodile vso noc gledat, ker sem jih prestrasila s podatkom o Uranu in Nerptunu v 8. hisi in ker se res ves dan ni prebudil iz narkoze, so ga vsaj hodile nenehno opazovat. Po temle pa so kar poslusali.
Odvisno je in zelo pomembno, kaksne aspekte tvorijo planeti iz 8. hise - saj se vsa ta notranja globina lahko potem na ustrezen nacin manifestira.
Sploh ni nujno, da je v tem primeru 8. hisa povezana neposredno s smrtjo obravnavanega - lahko gre za slednjega celo za dobre pridobitve, kot je npr. dediscina ali nepredvideni dobicki.
Prav tako se lahko to manifestira zelo "zemeljsko" - se posebej, ker gre za Venero notri, zraven Merkur, Sonce...
Lahko ima samo dober bankir tak polozaj - ni nuje, da bi zdaj moralo se black magic izvajat tule... Objavljena slika

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 tomaz

tomaz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Po moje Marsa bo tvoj sin Byron, Puškin al'pa Prešeren.
Če ne Tomaž Domicelj al pa Iztok Mlakar. A že kakšen instrument
igra. Posluh ma, a ne.

Tomaž

#6 FURIA

FURIA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Moj partner ima Mars, Merkur, Jupiter in Sonce v 8 hiši. S tem, da je Mars v Ovnu, ostalo v Biku.
Kaj to pomeni... me je začelo malo skrbeti... ko pravite o smrti.

#7 FURIA

FURIA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Ne bi spraševala,če ne bi imela svojih razlogov. [V]

#8 nana

nana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Ne gre le za smrt fizičnega telesa ampak bolj za metamorfozo, preobrazbo posameznika v smislu njegove osebnosti, identitete, bivanja..Gre za rast človeka skozi intenzivne faze preobrazbe, kar lahko človeka naredi nerazpoznavnega za okolico

Življenje je stalno v fazi iskanja višjega smisla. Posameznik se ne zadovolji z vsakodnevnimi puhlicami ampak skuša najti odgovore na vprašanja, ki se tičejo njegovega globljega bistva za katere večina še ve ne da ga ima.

Vse to velja,če le ni prisoten nek grozni strah pred neznanim..in človek ni pretirano paranoičen...in vse misli in prebliske, ki se mu pletejo po glavi, ne zanika.

Energijo je treba ustrezno usmeriti, če jo usmeriš vase lahko deluje destruktivno. Šport,ustvarjalnost,brisanje prahu,sex....

#9 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Moj neptun je v osmi hiši, pa lahko rečem,da je pri narkozi res mal problematičen.Zbujala sem se kar nekaj časa in dve uri govorila en in isti stavek.Tko so mi povedali drugi.Smešno.Za ljudi,ki imajo plutona v osmi hiši pa pravijo,da imajo možnost regeneracije.Po zelo hudih operacijah se enkratno poberejo.To jim verjetno pomaga ena čudna notranja moč- pluton.Seveda je odvisno vse od vladarjev hiš in kako so ti aspektirani.Furia, ti pa nič ne skrbi, ni vse fizična smrt, kdaj
pa kdaj je smrt tudi kaj drugega,prejšnjega načina življenja, mišljenja in podobno.Velikokrat pa je pri hudih tranzitih skozi osmo hišo mogoče nakazana kakšna operacija.Za samo smrt bi rekla,da se bolje vidi iz horoskopa tistega, ki ostane.Tudi lep tranzit jupitra je kdaj nakazoval smrt, ki je bila bolj potovanje umrlega in zanj ni bila smrt nobena tragika.Če bi bilo tko enostavno, potem bi smrt lahko napovedovali že daleč vnaprej.Res pa je, da poznam dve karti moških, ki sta imela marsa v osmi hiši, oba sta bila električarja in obema se je zgodila nesreča praz z elektriko, vendar sta bila oba že precej stara.Za eno stvarjo pa moramo tko in tko umret.Živ še nihče ni šel na ono stran.

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

quote:
... Živ še nihče ni šel na ono stran...
Lunca


Objavljena slika

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 nana

nana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

A mislite da so Hitler,Crowley, Kennedy imeli sploh kakšne planete v osmi bajti? Takšni aseksualneži, pridni fantje pa že ne.

#12 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

quote:
nana pravi:

Ali ima kdo od vas, dragi ljubitelji astrologije, morda stelij v osmi hiški?
Kakšen lajf živi?
Sex,smrt, okultne zadeve? Objavljena slika



kaj je stelij???

:: jas mam planetary posititon:
luno, venus, saturn, true node, chiron - v aries, Objavljena slika hisi

:: house position:
riba v Objavljena slika hisi.

:: Major aspects:
Sun Square Mars 3°26
Sun Quincunx Uranus 2°23
Sun Square Neptune 2°10
Sun Opposition Ascendant 4°22
Moon Sextile Mercury 4°35
Moon Conjunction Venus 6°10
Moon Opposition Jupiter 4°24
Moon Opposition Uranus 5°50
Mercury Trine Jupiter 0°11
Mercury Trine Uranus 1°15
Mercury Sextile Neptune 5°47
Mars Sextile Uranus 5°49
Mars Conjunction Neptune 1°16
Mars Sextile Pluto 3°02
Mars Square Ascendant 0°56
Jupiter Conjunction Uranus 1°26
Jupiter Sextile Neptune 5°58
Saturn Quincunx Pluto 2°35
Saturn Trine Ascendant 4°40
Uranus Sextile Neptune 4°32
Neptune Sextile Pluto 4°18
Neptune Square Ascendant 2°13

in kaj je tu stelij???

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

Ne, nimas stelija..
Steliji pomenijo, da je vec planetov (ali pomembnih tock) v konjunkciji, kar pomeni skupaj, na najvec 10 stopinjah orbisa.
To pomeni, da bi moral imeti vec planetov na kupu.
Oglej si se - Konjunkcije in steliji.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 25. oktober 2002, 01:00

torej ne bom vmrl! Objavljena slika

#15 polycrab

polycrab
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 26. oktober 2002, 01:00

Hej,
kaj pa pomenita Venera (vladar ascendenta, Bik) in Neptun v 8. hiši, v Strelcu (11 stopinj sta narazen).
Aspekti:
Venera in Neptun - kvadrat - Luna (Devica, 6),
Venera - kvadrat – Saturn (Devica, 6),
Venera – trikotnik – Jupiter (Lev, 4),
Neptun – sekstil – Pluton (Tehtnica, 6).
Tenks,
LP!

#16 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 26. oktober 2002, 01:00

Hitler je baje imel Venera Mars. Venera pomeni napad in zmago NIKH, Mars pa sovrazhnika. Regent osme hishe je naslovljen na zadeve osme hishe. Kaj pa je osma hisha? Moch sovrazhnika? Denar familije?
Tarot, okultno? Ima to kombinacijo ena moja prijatel'ca pa je chist normalno zmeshana zhenska, nich posebej niti sexualna niti okultna, nekaj se ukvarja(la) z reiki pa to pa nich posebnega. Seveda skoraj
vse planete so v 8mi hishi, pa nich posebnega. Zakaj pa to?

#17 nana

nana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 26. oktober 2002, 01:00

Ves kaj se mi zdi, da folk, ki ma močnega scorpia, plutona, osmo hiško...težko obvladuje to jebeno močno energijo. Poznam tiste hude škorpione (sonce in asc scorpio), ki so tako bedni in to samo zato, ker se bojijo samih sebe. Kaj bo če se prepustijo, če izgubijo nadzor, če jih odnese? Postali bodo odpadniki, izobčenci družbe.
Poznam pa tudi tiste ,ki pač živijo kot pravi škorpjoni in jih boli kako jih družba prenaša. Ponavadi jih ne.
Se mi zdi, da je podobno z osmo hišo. Slej ko prej se z njo soočiš. Odvisno tudi od tranzitov. Lahko ti tud kakšen drug planet meša štrene in se preveč z njim ubadaš. Mene baje daje neptun v 10 hiši..koga daje pa zoprna mat, tečnobe na faksu, skrb za fensi oblekce.....

#18 FURIA

FURIA
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 27. oktober 2002, 01:00

quote:
nana pravi:

....bolj za metamorfozo, preobrazbo posameznika v smislu njegove osebnosti, identitete, bivanja..Gre za rast človeka skozi intenzivne faze preobrazbe, kar lahko človeka naredi nerazpoznavnega za okolico

Življenje je stalno v fazi iskanja višjega smisla. Posameznik se ne zadovolji z vsakodnevnimi puhlicami ampak skuša najti odgovore na vprašanja, ki se tičejo njegovega globljega bistva za katere večina še ve ne da ga ima.
Vse to velja,če le ni prisoten nek grozni strah pred neznanim..in človek ni pretirano paranoičen...in vse misli in prebliske, ki se mu pletejo po glavi, ne zanika.
Energijo je treba ustrezno usmeriti, če jo usmeriš vase lahko deluje destruktivno. Šport,ustvarjalnost,brisanje prahu,sex....



Oj, ja, fajn, da si to napisala. Opažam, da moj partner počne ravno to...ne upa se prepustiti in se družiti z močnimi energijami in jih skuša nekako zaustaviti... paranojičen je pa res in to predvsem glede telesa. Močno se identificira s telesnimi simptomi. Vem, da ga puhlice ne zanimajo, pa vendar se še ni odločil za metamofrozo.
ME pa zanima nekaj... čez okrog 5 let bo Pluton tvoril trigon na Mrs, ki je v Osmi hiši v Ovnu. To zna biti kar močna zadeva. Mi kdo lahko kaj več pove o tem?

#19 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 28. oktober 2002, 01:00

Mars v ovnu olala, temperamenten da ni kaj! Njegovo veliko energija osmerja na telo, seksualnost in pridobivanju vplivnega polozaja. Glede na njegov bolj bojevit znacaj bo med pluto transitom prisel v situacijo, ker bo okolje zahtevalo ravno nasprotno od njega, naj se umiri, naj pomisli kaj pocne in kaj s tem doseze, ce izbruhne zelja po obvladovanja ali izbruh jeze. Ta transit prinasa tocno take primere, katere ga prislijo v to. Na drugi strani pa bo to tudi cas kjer bo razmisljal o tem kam naj pravzaprav osmirja vso to energijo, ponavadi se zacnejo v tem casu veliki delovni projekti, ki zahtevajo ves JAZ, strpnost, pridnost, vztrajnost in moci. Lahko bo tudi cas ko se bo intenzivno ukvarjal z telesom, vaje, bodybuilding, ekstremne oblike sporta ali sport ki je bojevit, ki pa spremnija notranjost colveka kot he Tai chi, taek wan doo, kung fu. kickboxing ali taki sportne obremenitev ki so povezano z nevarnost, paragliding, veslanje po strmnah ali plezanje na skalah. Tudi dviganje teži. Med tem času bo imel tudi potrebo po obnovitev ( stavbe, stara pohistva, reperatura oldtimerja .... itd.). na splosno deluje pozitivno na razvoj razen za tiste ki so bili do tistega trenutka nastopa transita, vajin potiskati jezo v ozadju, ki bili vajini da jih drugi komandirajo - te bodo pa doziveli ravno nasprotno od zzgoraj napisanega. Tvoj rakica pa med zadnjimi ne sodi zraven.
Jupi

#20 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Že nekoliko pozabljena 8 hiška:))
Moja hčerka ima stelij v osmi hiši:Sonce-Venera-Mars, Zraven ima še seveda Merkur. Je pa vse skupaj v vodnarju.
Kaj prinaša torej tokrat ta hiška(bo bankir ali kaj?:))

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#21 jezero

jezero
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

[quote] Marsa pravi:

Tale osma hiša ni tako fatalna kot se zdi, ker ti je to vsakdan. Imam stelij v 8. hiši- sonce-venera-saturn-merkur v kvadratu z uranom ter v kvadratu z luno.

Tako da se ni treba bati za sina, samo dovolj svobode mora imeti.

Jezero.

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. januar 2003, 01:00

Zivjo, Jezero - welcome! Objavljena slika

Nisem cisto razumela, kaj (oz. kateri del mojega posta) si hotela komentirati, a kot razumem, mi dajes spodbudo za sina, ki ima tezke planete v 8. hisi in ker me je to ob rojstvu nekoliko "zaskrbelo"...
Hvala za te spodbudne besede.. Z njim je vse OK in ze 10 let me vec ne skrbijo tile polozaji, svobode pa ima tudi dovolj. Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 27. januar 2005, 18:20

huh tle pa že dolg ni noben pisu... :^:
mal osvežujem x:px neki me zanima v zvezi z osmo hiško.
če gledam razpored hiš po placidu mam v 8h saturn, uran in mars ti med sabo tvorijo stelij + še z neptunom, ki je v 9h

Če pa gledam po razporedu na enake hiše (equal) mam neptuna tud v osmi
Ker sistem vam je ljubši, po placidu ali sistem enakih hiš?

stelij naj bi predstavlu nek talent iz področja kjer se tvori (v mojem primeru v osmi hiši), kakšen talent bi to lahko bil?

zanimivo mi je predvsem to da mam vse te planete, ki so v osmi hiši, v kozorogu, tud neptun je v kozorogu. Kaj bi to lohka pomenil? :inocent:

a bi lahko iz tega, ker je pač saturn vladar 10 hiše in jst mam saturna v 8 tud sklepal, da mi ležijo poklici povezani z osmo hišo?
in že spet, tud MC mam v kozorogu sicer na 29 stopinji tko da prehaja že v vodnarja, ampak vseen.
x:)x

#24 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 27. januar 2005, 18:46

Diana tle je razložen lilith x:)x

Jst bi sam še neki dodala zraven. gor sm napisala da mam saturn, mars, uran, (neptun) v 8 hiši, men se zdi zanimiv še to da vsi planeti tvorjo kvadrat z luno... to pa baje ni ravno dobr, to nej bi pomenl, da me torej ljudje ne bodo razumel oz. sprejel tistga kar delam oz. bodo narobe razumel... popravte me če se motm :ermm:

#25 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. januar 2005, 20:52

kaj pravis?

x:Dx x;)x x:o)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0