Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Cepljenje - ali ste se oz. ali se boste cepili proti novi gripi?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
172 komentarjev na to temo

Anketa: Ali ste se oz. ali se boste cepili proti novi gripi? (30 Skupaj glasov:)

Da - Ne - Ne vem

  1. Da, ker je to dobro zame in vse ljudi s katerimi sem v stiku (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  2. Da, ker je varno in zdravo in edino primerno (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  3. Da, ker verjamem dolocenim znastvenikom, zdravnikom, strokovnjakom, ki pravijo da je dobro cepiti se (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  4. Ne, nikakor ne, ker ni varno in ker se bojim posledic cepiva (11 glasov [31.43%])

    Odstotek glasov: 31.43%

  5. Ne, ker ne verjamem farmacevtski industriji, ki cepljenje vzpodbuja (19 glasov [54.29%])

    Odstotek glasov: 54.29%

  6. Ne, ker ne verjamem, da bom zbolel/a (5 glasov [14.29%])

    Odstotek glasov: 14.29%

  7. Odvisno od tega ali se bo gripa zelo razsirila in se bo cepila vecina ljudi (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  8. Odvisno od tega ce bodo zboleli tudi moji bliznji ali prijatelji (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  9. Odvisno od tega kaksno bo sicer moje zdravstveno stanje (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  10. Odvisno od tega, kako se bom odlocil, ko dobim in zberem vec informacij (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

Glasuj Gosti žal ne morete sodelovati v anketi

#1 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. november 2009, 20:16

Ali ste se oz. ali se boste cepili proti novi gripi?

Objavljena slika


#2 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 9. november 2009, 21:46

hm, se ne da glasovati :inocent:
skratka, nikakor se ne bom cepila, ker se mi ne zdi varno, poleg tega pa nekako ne zaupam najbolje farmacevtom
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#3 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 9. november 2009, 21:57

Nikakor se ne bom cepila, ker ni varno. S tremi zdravniki sem bila v kontaktu (splošno, nevrologinjo in enim kirurgom) in vsi so proti.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#4 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 10. november 2009, 09:16

kt ze receno, strah pred prasicjo gripo... je uporabljen kt krinka..., da zacnejo z masovnim cepljenjem..., z "zdravilom", ki je razvito ravn zato, da povzroci... ... ... :o|o:

cepit se proti novi gripi? xcivx

al nova gripa dejansko sploh obstaja...?!?
gripa... gripa... kt prehlad... en in isti virus na se pa se nacinov...

al obstaja sam cepivo... s cim:
- zdravilom... za kaj?
- z (zivim) virusom... za kaj?
- takimi in drugacnimi dodatki, ki vplivajo... na kaj? za kaj?

...in ko vecina ne\postenih strokovnjakov govori o stranskih ucinkih tega cepljenja... in pr negativnih oz. lokalnih stranskih ucinkih izpostavijo larifari logicne in samoumevne stvari: oteklina - bulica na mestu vboda, rahla bolecina, rdecica, srbecica na mestu vboda itd...! To nekak niso negativni stranski ucinki!!! To so prej TRENUTNE negativne posledice... reakcije tkiva in nacina cepljenja!!! Leps nej pikajo... ce je pa kdo na kej alergicn pa tk ni cudn, da pride do srbecice in rdecice... bolecina je pa tk nekak logicno, da prisotna... ce se predre zivo tkivo...

in ja... turk se je menda sel cepit... s cim so ga kej cepl...? ce se je res sel... z fiziolosko raztopino, vitamini? :inocent:
in pol menda dajo bolnika z okuzbo pandemske gripe v sobo z ostalimi pacienti... med drugimi kronicnimi bolniki :eek: zakaj tocn ze? :sori: :vragec: :xx!:

imenu virusa so dal prov ustrezno ime: virus svinjske gripe! k je prov svinjarija kaj vse se dogaja... pa karkol je ze v resnici zadaj... se dobr, da bomo vsi prezivel... do smrti... tud svinje pr koritu! x:px

smejte se, varajate, nategujte, izsiljujte, razveseljujte, predelujte, razciscujte, ... sam cepit se ne it... ce se mate kej radi... xsrcx
free... a delas statistiko, da se bos lazje odlocil? :inocent:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#5 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 10. november 2009, 09:47

Ne.
tudi ostali družinski člani ne. in se strinjam z vsem napisanim

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#6 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. november 2009, 11:43

NE. Vsako cepivo škoduje, v kolikšni meri je pa odvisno od imunskega sistema. Farmaciji pa itak ni za verjet.

Virusov gripe obstaja na tisoče vrst,cepijo te pa proti kakšnim 300-400 vrstam. V bistvu so človečki kao poskusni zajčki da farmacija vidi kako stvari delujejo na širši publiki,ker še sama ne ve. To je govoril nek doktor-neuradno seveda in ne za javnost.

Zadnji primer,ki sem ga slišal je pa da se je nek doktor iz infekcijske klinike cepil proti prašičji gripi. Posledica je bila sa so mu bezgavke full zatekle,par dni je bil totalni revček in seveda so ga komaj rešil,da se stvari niso še bolj zakomplicirale-razne hujše infekcije. Zgleda da tudi doktorji vejo samo tisto kar jim nekdo pove oz. naploza.

Tista ženska o kateri pišejo v časopisih je pa vzrok smrti kardiovaskularne ali respiratorne bolezni-ne vem čisto točno. Virus ji je samo zbil imunski sistem in je bil samo tista pikica na i. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#7 Tonks

Tonks
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 160

Objavljeno: 10. november 2009, 14:08

Men so v lajfu že proti marsičemu cepili.
nekatere bolezni tuberkuloza, črne koze, tetanus, steklina, so smrtno nevarne in je riziko stranskih učinkov vseeno zanemarljiv če ga primerjamo s težo bolezni.
Pri klopih je tudi mislim da smotrno se cepiti proti meningitisu..

Kar se pa gripe tiče...
No ja znanost dokazuje da je pomorila v zgodovini več ljudi kot kuga in inkvizicija skup..

toda ali gre danes za enak riziko..
sploh tu na razvitem zahodu?

Sam se ne grem cepiti, toda nikomur ne bom tega odsvetoval če si to želi.

če se ne motim je bil že zdavnaj objavljen članek v Nature o tem, da kot antigeni delujejo tudi razredčine, ki antigenov sploh ne vsebujejo; tako da zakaj nam potem ponujajo cepiva z raznoraznimi dodatki in ne vodo z informacijami
človek kdaj ne ve v katerem stoletju živimo
gore so fajn

#8 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 10. november 2009, 14:17

Ne.
Sem preskočila tudi nekaj obveznih cepljenj v OŠ, SŠ, faxu, pa mi nič ne manjka x^x
koles© x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. november 2009, 15:17

a se sprasujes sploh xrolleyesx :sori:
Anglo American Flu Genocide

... free... a delas statistiko, da se bos lazje odlocil? :inocent:



#10 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 11. november 2009, 08:22

NE.
Anketa še vedno ne deluje ...

Ne.
Sem preskočila tudi nekaj obveznih cepljenj v OŠ, SŠ, faxu, pa mi nič ne manjka x^x
koles© x;)x

:palec:
Possible—but highly unlikely.

#11 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 11. november 2009, 12:33

V rubriki Nikakor ne manjka ob opciji Ne, ker se bojim, še opcija Ne, ker se ne bojim.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#12 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 11. november 2009, 17:13

Nope.
... Say what you mean
And mean what you say ...

#13 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 11. november 2009, 21:36

Našla tudi to temo!

Ni šans!! x:)x
(in glasovanje zgleda še vedno ne deluje-?)

Ko sta mama in sestra poleti zboleli (kr fejst) sm šla vsa panična iskat po netu razne stvari, pa našla, da itak več ljudi umre za čist navadno gripo in da so otroci na Japonskem pomrli zarad Tamifluja itd, no od takrat sm našla še nekaj drugih reči.. Ne vem, kaj naj si mislim o 'teoriji zarote', se mi pa zdi da je farmacevtski lobi zelo močen - premočen!!

Menda naj bi bil Novartis proizvajalec cepiva - a kdo ve, ga delajo tudi pri nas? :eek:

Vem, da Novartis razvija zdravila za stvari, ki se jih da čist lepo pozdravit s spremenjeno prehrano in življenjskim slogom, tak da? :eek:

#14 LastMinute

LastMinute
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 12. november 2009, 01:20

Nisem se šla cepit ker nisem tako zelo izposlavljena. Sumljiv se mi pa zdi ta nenadni val cepljenj, tudi osnovnošolk proti raku materničnega vratu oz. proti povzročitelju tega. In moti me način kako se cepljenje promovira: kot da smo vsi neki pujsi ki moramo ubogati in nimamo pravice razumeti pravega dogajanja okrog sebe. Malo kruha, malo iger, štrik(=strah) in cepivo in tiho bit. (upam da obstaja tudi svetla stran teh cepljenj)

#15 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 12. november 2009, 12:19

Jaz se ne bom cepil, pa tudi, če bi bilo cepljenje brezplačno. Po mojem, če bi dalo zdravstveno ministrstvo ta denar, ki ga država da za cepljenje proti gripi za kakšno drugo zdravstveno zadevo, bi ohranili več življenj. Drugače se pa ne bojim gripe, ne prasičje ne navadne. pravzaprav bi s denarjem, ki se ga daja za cepivo proti gripi lahko vsako leto sezidali novo malo bolnico... Pač, ker pa morajo nekateri na ministrstvu dobiti posredno plačo....

Lp

Hkrati pa verjamem, da je cepljenje v določenih primerih koristno. Na primer od črnih koz nihče več ne umira in cepljenje proti črnim kozam ni več potebno. Kar se pa gripe tiče ni to nič drugega kot farmacevtsko zasluškarstvo.

Sistem, zakar smo ljudje sami krivi ne multinacionalke, spodbuja strah med ljudmi. dobra novica ni novica.

IN KO SE TEMU PRIDRUŽI HELSINŠKI MONITOR SLOVENIJE S TRDIVVIJO DA SO V CEPIVU NANOČIPI SMO KMALU SPET TAM, PRI USTRAHOVANJU LJUDI IN METANJU PESKA V OČI!

:xx!: :xx!: :xx!: :xx!: :xx!: :xx!:

salve

Men so v lajfu že proti marsičemu cepili.
nekatere bolezni tuberkuloza, črne koze, tetanus, steklina, so smrtno nevarne in je riziko stranskih učinkov vseeno zanemarljiv če ga primerjamo s težo bolezni.
Pri klopih je tudi mislim da smotrno se cepiti proti meningitisu..

Kar se pa gripe tiče...
No ja znanost dokazuje da je pomorila v zgodovini več ljudi kot kuga in inkvizicija skup..

toda ali gre danes za enak riziko..
sploh tu na razvitem zahodu?

Sam se ne grem cepiti, toda nikomur ne bom tega odsvetoval če si to želi.


Se strinjam. Če te ugrizne stekla žival boš brez cepljenja potegnil papke, pa če počneš karkoli. Če si vege, vegan, presnojedec ali pa mesojedec.... vse čaka enaka usoda.

LP


#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. november 2009, 20:54

Anketa zdej deluje x8Dx

Mitja povedu kako! :palec:

#17 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 12. november 2009, 21:15

A si malo zožal vprašanja? zadnjič sem se še našla noter, danes se pa ne..
bi obkrožila ne, ker ne verjamem farmacevtski industriji.
Samo ne bi pa obkrozila istocasno, da mislim, da mi bi cepljenje škodilo.
Se mi zdijo vse tele conspiracy theories mal pretirane... o čipih pa o umetno izdelani bolezni....
Verjamem pa, da se je pojavila nova oblika gripe in da je par ljudi na hitro umrlo in so farmacevtski lobiji zavohali simpl in fajn zasluzek in razsirili in povecali paniko, da bi se cepilo vec ljudi... v stilu dobre reklame za Persil x:px
tako da v bistvu ne verjamem, da bi mi cepljenje škodilo, verjetno nič bolj kot katerokoli drugo cepljenje
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. november 2009, 21:21

Zal, ja, moral sem, ker tehnicno ni slo drgac. :sori: zato pa zdej vsaj deluje, pa vseeno se mi zdi, da je kar dovolj siroko zastavljena.
Sicer pa popravim tisti del, da ne bo 2x isto. :palec:

A si malo zožal vprašanja? ...



#19 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 12. november 2009, 21:32

Zal, ja, moral sem, ker tehnicno ni slo drgac. :sori: zato pa zdej vsaj deluje, pa vseeno se mi zdi, da je kar dovolj siroko zastavljena.
Sicer pa popravim tisti del, da ne bo 2x isto. :palec:

:palec:
vZpodbuja x;)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#20 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. november 2009, 22:04

Danes sta k nam v službo prišle kar dve zdravnici,kao cepit tiste ki so se prijavil. In od kakšne 1000 jih je bilo napisanih tam okoli 150. Bomo videli koliko bodo kaj na bolniški v naslednjih dneh---stranski učinki. x:Dx

Se mi zdi pa čudno da skoraj vsi govorijo o virusih in bakterijah v negativnem smislu. Obstajajo tudi pozitivci. Med bakteriofagi je kar nekaj takih virusov,ki dejansko pomagajo uničevat telesu škodljive bakterije. Sicer pa cepivo je tudi narejeno na ta način. Vbrizgajo kao nek virus,ki uniči drug virus. No,ja tist ki se je malo učil o viruskih v šoli bo vedel da stvari niso tako enostavne. Nekateri virusi samo spustijo svojo DNK v celico ta pa nato začne s proizvodnjo viruskov. Drugi virusi se pa razmnožujejo na drugačen način. Ampak o tem je dost na netu.

Je pa zanimivo, da nekatere novejše raziskave spodbijajo določene razlage o nastanku, prenašanju in kužnosti virusov in bakterij, ki se jih še danes doktorji veselo učijo,farmacija pa igra tudi pomembno vlogo pri stari miselnosti. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#21 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 12. november 2009, 22:46

Je pa zanimivo, da nekatere novejše raziskave spodbijajo določene razlage o nastanku, prenašanju in kužnosti virusov in bakterij

Kaj pa te novejše raziskave govorijo?

#22 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 14. november 2009, 10:37

Kaj pa te novejše raziskave govorijo?


V bistvu sem se spet malo neroden izrazil. Večino stvari kar se tiče virusov in ostalih stvari uradna medicina prav uči,razlika je samo zakaj pride do bolezni in pri zdravljenju. V bistvu pa nove raziskave potrjujejo to kar pravi alternativna medicina zlasti tradicionalna kitajska in ayurveda. V zdravem organizmu se bolezen ne more razvit,tudi če so prisotni virusi.

Par stvari,ki jih bom povedal po spominu. Virusi in bakterije rabijo za delovanje optimalno okolje,prekislo ali preveč bazično za njih ni ugodno. Večina bolezni nastane pa zaradi zakisanosti telesa. Veliko teh mikroorganizmov je že v telesu in ne povzročajo nobenih problemov dokler je nekakšno ravnotežje,problemi se pojavijo ko se to poruši. Vsak mikroorganizem se da uničiti z določeno frekvenco oz. vibracijo,raziskave o tem so šele na začetku.

Tradicionalna kitajska medicina se glih zato najprej loti okrepitve telesa in se šele nato loti ostalih vzrokov. Najprej je treba okrepit določene organe,da se celice in žleze ojačajo in s tem sploh začnejo s proizvodnjo protitelesc. Pri tem so zelo koristne razna zelišča: česen ,čebula,ingver,čili, kurkuma itd. Pomembno vlogo pa igra tudi timus ali priželjc,v njem pač nastajajo specifična protitelesca. Uradna medicina pravi da je to zakrnela žleza in da ne igra pomembne vloge,alternativa pravi drugače. So pa s sodelovanjem budističnih menihov in še nekaterih ostalih nekaj dokazali,kar že itak alternativa pozna. Je pa žleza full povezana s srčno čakro,zato mora biti poskusni zajček nekdo na tem nivoju. Sicer imaš pa dosti teh zadevic na netu,linkov pa na žalost ne vem. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#23 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. november 2009, 01:09

no, povprecje ankete je jasno.
sicer bolj malo izpolnjevalcev, a vseeno.

#24 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. november 2009, 08:49

bom še sem prilimala (projekt Camelot), da se zadeva ne spregleda: http://www.lunin.net...entry1055522583
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. november 2009, 10:02

Jaz se ne bom cepila, ker se itak nikoli ne (tako da vsi ti razlogi in argumenti niso odlocujoci, so pa morda dodatna pika na i, zakaj se ne bi).
Ne morem pa sodelovat v anketi, ker ni preprostega 'Ne' (to je polaganje odgovorov v usta: 'ne, ker....')
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0