Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Cepljenje - ali ste se oz. ali se boste cepili proti novi gripi?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
172 komentarjev na to temo

Anketa: Ali ste se oz. ali se boste cepili proti novi gripi? (30 Skupaj glasov:)

Da - Ne - Ne vem

  1. Da, ker je to dobro zame in vse ljudi s katerimi sem v stiku (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  2. Da, ker je varno in zdravo in edino primerno (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  3. Da, ker verjamem dolocenim znastvenikom, zdravnikom, strokovnjakom, ki pravijo da je dobro cepiti se (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  4. Ne, nikakor ne, ker ni varno in ker se bojim posledic cepiva (11 glasov [31.43%])

    Odstotek glasov: 31.43%

  5. Ne, ker ne verjamem farmacevtski industriji, ki cepljenje vzpodbuja (19 glasov [54.29%])

    Odstotek glasov: 54.29%

  6. Ne, ker ne verjamem, da bom zbolel/a (5 glasov [14.29%])

    Odstotek glasov: 14.29%

  7. Odvisno od tega ali se bo gripa zelo razsirila in se bo cepila vecina ljudi (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  8. Odvisno od tega ce bodo zboleli tudi moji bliznji ali prijatelji (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  9. Odvisno od tega kaksno bo sicer moje zdravstveno stanje (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  10. Odvisno od tega, kako se bom odlocil, ko dobim in zberem vec informacij (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

Glasuj Gosti žal ne morete sodelovati v anketi

#51 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. november 2009, 14:37

...

Nimam pojma sicer, ampak, včasih pomislim, da tko kt so agitacije za cepljenje prenapihnjene, da so mrbit tud une proti en mal.

seveda so x;)x vendar morš imet v milsih, da gre tukaj za cepljenje proti gripi in ne proti npr. otroški paralizi, črnim kozam, kugi, rumeni mrzlici ipd. Pač prilagodiš glede na čas in prostor v katerem se nahajaš.
Če bi jaz lezla v Afriko, si lah zihr, da se taprva postavim v vrsto za cepljenje rumene mrzlice, malarije ipd. Ker pa sem kako gripo že prebolela, vem, da je moje telo v takem stanju, da s kako gripo opravim ajncvajdraj x;)x
in se tako tehtnica za/proti v primeru gripe (zame) nagne v smer proti x^x

tako kot je napisal free: ni vse za vsakogar in tudi vedno ne! :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#52 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 25. november 2009, 14:58

res si, sm hotu sam potrdit se z mojimi izkusanjmi oziroam drugimi mnenji. x:Dx
zdej sva pa ze kako se temu rece... ?? pretiravava s pojasnjevanjem u glavnem. x:Dx
Sm dobu asociacijo na silck! x:Dx x:Dx

asociacija ti je silcek :eek:
fajn ti ropota pod pokrovom... x:Dx :palec: x:Xx

Zakaj se o tem ni nč govoril naširok že prej?

ker...

drugih informacij ni blo/.

oz. so tud ble... ampk v zeloooo skoncentriranih in mejhnih kolicinah...

zakaj... drugac, lahk pa mal ugibamo... x:Dx
al kt si ti napisal so tok pokvarjeni al pa prestraseni, zmanipulirani... po vsej verjetnosti tud podkupljeni... kdor pa ni bil pokvarjen al pa prestrasen so ga pa po moznosti posravl... al vtaknli v razne ustanove, ce ne ze pod zemljo... pretiravam... ampk dvomim, da velik... itk so pa v preteklosti in verjetn se tud zdej... zdravniki veljal za nezmotljive! po drug stran je pa tud druzba... in clovesko bitje... kr mal v neke skrajnosti majhnen... oz. bo najprej poskrbel za svojo rit! cudn krog... boja za obstanek... pa ql xsrcx

Men je to vseen mal čuden, ker svet je že kr nekej cajta samo mejhna vas in na vasi se ne da kr tko skrivat nekej tolk velik cajta.

:palec: x:Dx
kaj vse se se skriva... ze tud po 2000 let...
in kaj vse se se ne ve... americani naprimer se dans ne vejo, da ce das mokro zivo zival susit v mikrovalovno jo s tem umoris..., ker tega ni ekstra napisano pri navodilih za uporabo! in pol na racun nevednosti clo tozbo dobijo :xx!: medtem k pr nas pa nevednost in cloveska pozabljivost nc kj ne veljata... vsaj, ce mas opravka s skifi...

seveda so x;)x vendar morš imet v milsih, da gre tukaj za cepljenje proti gripi in ne proti npr. otroški paralizi, črnim kozam, kugi, rumeni mrzlici ipd. Pač prilagodiš glede na čas in prostor v katerem se nahajaš.
Če bi jaz lezla v Afriko, si lah zihr, da se taprva postavim v vrsto za cepljenje rumene mrzlice, malarije ipd. Ker pa sem kako gripo že prebolela, vem, da je moje telo v takem stanju, da s kako gripo opravim ajncvajdraj x;)x
in se tako tehtnica za/proti v primeru gripe (zame) nagne v smer proti x^x

tako kot je napisal free: ni vse za vsakogar in tudi vedno ne! :palec:

:palec:
drugac mej pa v mislih, da kakrsnokol cepljenje vsebuje dolocene (dele) zivali v nehumanih raztopinah... in da to v telesu ostane... ne glede na cas in prostor v katerem se kdo nahaja...

sm lezla v afriko... pa se nism v nobeno vrsto postavljala... pa sm vseen prlezla nazaj :o|o:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#53 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 25. november 2009, 16:21

Tko mimogrede pa mogoče mal off topic, ampak verjamem, da boste znal potegnit vzporednice..

včeraj brskala po netu za tistim receptom, kako se že čiščenje jeter naredi.. in me je vrglo na forum slovenskih zdravnikov - študentov, kjer je ena gospa postavila vprašanje kaj oni menijo o takem čiščenju..
odgovori so bili... milo rečeno.. nesramni.
Od tega, da če je bolna, naj gre k zdravniku, če ni, naj pa ne bluzi, do tega, da naj pije Donat in teče, da si bo zrihtala prebavo, do nekih hudih teoretiziranj a je grenivka inhibitor al ni... pa niti enega normalnega, človeškega (in vsaj malo znanstvenega, glede na populacijo foruma) odgovora :sori:
toliko o naših bodočih zdravnikih in o tem, kako se greš lahko z njimi pogovorit, če imaš težave, če ti kaj ni jasno, če te skrbi kako bodo učinkovala zdravila, ki jih jemlješ pa če bi - bognedaj - rad sprobal še kakšno alternativo, ko po 2 letih letanja okrgo doktorjev obupaš nad njimi...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#54 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 25. november 2009, 21:41

Tko mimogrede pa mogoče mal off topic, ampak verjamem, da boste znal potegnit vzporednice..

včeraj brskala po netu za tistim receptom, kako se že čiščenje jeter naredi.. in me je vrglo na forum slovenskih zdravnikov - študentov, kjer je ena gospa postavila vprašanje kaj oni menijo o takem čiščenju..
odgovori so bili... milo rečeno.. nesramni.
Od tega, da če je bolna, naj gre k zdravniku, če ni, naj pa ne bluzi, do tega, da naj pije Donat in teče, da si bo zrihtala prebavo, do nekih hudih teoretiziranj a je grenivka inhibitor al ni... pa niti enega normalnega, človeškega (in vsaj malo znanstvenega, glede na populacijo foruma) odgovora :sori:
toliko o naših bodočih zdravnikih in o tem, kako se greš lahko z njimi pogovorit, če imaš težave, če ti kaj ni jasno, če te skrbi kako bodo učinkovala zdravila, ki jih jemlješ pa če bi - bognedaj - rad sprobal še kakšno alternativo, ko po 2 letih letanja okrgo doktorjev obupaš nad njimi...


Ma ni out of topic, tule je odgovor na vprašanje, kako se je končalo s tisto štorijo z mojo nono- nikome ništa! :xx!: ,
čeprav me bo ta nikoli dorečena štorija bolela do smrti.
Predpostavljam, da so vpleteni povsem oprali drug drugemu roke xNNx ,
kajti eni niso smeli avtorizirati dejanja, drugi pa ne posledično povzočiti smrti, ampak če je žrtev bila na srečo stara gospa, jebiga, saj je dosegla več kot super starost 88 let :mad2: , čemu bi si sami nakopali problemov :xx!:
Toliko o temu. :sick:

O grdem načinu ravnanja zdravnikov, kvazi zdravnikov, wannabe zdravnikov s pacienti ( in tudi še naprej
osrano vzvišenim osebjem) pa le toliko:
-po 18 letih življenja v Italiji se dalje vedno čudim v primerjavi s prejšnjimi še jugo izkušnjami- prijaznosti in uslužnosti zdravnikov in drugega medicinskega osebja v Italiji. Zdravnika lahko pokličeš na telefon, nepojmljivo še v mojih jugo časih.
Prijaznost, dostojanstven odnos do pacientov, humanost, potrpežljivost, odgovornost, vljudnost in manire-
pa da ne bo pomote- v družbenih ustanovah!

#55 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 26. november 2009, 00:48

Debate ne spremljam, pa se oprawičujem, če bom povedal že slišano.
Te dni sem bežno na TV ujel prispevek, kjer minister Miklavčič in en zdravnik iz infekcijske klinike nagovarjata k cepljenju. Na kratko... Minister pravi tako: Ko boste morebiti zboleli, vas bo v roke dobil ta zdravnik in vi mu boste zaupali. Zaupajte mu že prej in se cepite, pa ne boste zboleli. Mater... gowort pa zna :palec: x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#56 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. november 2009, 02:10

Saj se je, samo v medije ni prislo v primerni meri in odziv ljudi je bil najverjetneje zanemarljiv.

Zakaj se o tem ni nč govoril naširok že prej?



#57 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. november 2009, 08:51

Ma jst pa nism tok proti dohtarjem - se mi zdi, da znajo krasno poštimat odprt spiralni zlom kolena npr., me pa moti njihov attitude do vsega "nemedicinskega v tem hipu". Čl. telo (no al pa narava, kareokoli živo bitje) je zelo kompleksno/zapleten/prefinjen ustroj in posegat vanj je tvegano početje, ker se tako ravnovesje hitro poruši in ponovno balansiranje dolgotrajno če ne celo usodno. Moti me vzvišen odnos NEKATERIH zdravnikov (jaz sem bog na zemlji in mene poslušte če čte samim sebi dobro, če pa kdo umre, jebiga se zgodi ker sem preobremenjen), ki s svojim neprimernim odnosom/pristopom mečejo slabo luč na VSE zdravnike.
Sej pravim, za nekatere stvari so klasični zdravniki ODLIČNI, za druge je najprimernejša alternativa, za nekatere pa kombinacija obojega. Kako ločit med prvim, drugim in tretjim je včasih skoraj nemogoče, morda če si res uglašen s samim s seboj/Univerzumom. Navijat samo za en tabor ali drug pa je žal ozko.
Vedno bolj se mi zdi kako majhni/nepomembni smo v posnemanju Narave/Življenja.
Vsak zase bo že vedel kaj in kako. Sam prisluhnit si mora x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#58 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 26. november 2009, 09:40

Ma jst pa nism tok proti dohtarjem - se mi zdi, da znajo krasno poštimat odprt spiralni zlom kolena npr., me pa moti njihov attitude do vsega "nemedicinskega v tem hipu". Čl. telo (no al pa narava, kareokoli živo bitje) je zelo kompleksno/zapleten/prefinjen ustroj in posegat vanj je tvegano početje, ker se tako ravnovesje hitro poruši in ponovno balansiranje dolgotrajno če ne celo usodno. Moti me vzvišen odnos NEKATERIH zdravnikov (jaz sem bog na zemlji in mene poslušte če čte samim sebi dobro, če pa kdo umre, jebiga se zgodi ker sem preobremenjen), ki s svojim neprimernim odnosom/pristopom mečejo slabo luč na VSE zdravnike.
Sej pravim, za nekatere stvari so klasični zdravniki ODLIČNI, za druge je najprimernejša alternativa, za nekatere pa kombinacija obojega. Kako ločit med prvim, drugim in tretjim je včasih skoraj nemogoče, morda če si res uglašen s samim s seboj/Univerzumom. Navijat samo za en tabor ali drug pa je žal ozko.
Vedno bolj se mi zdi kako majhni/nepomembni smo v posnemanju Narave/Življenja.
Vsak zase bo že vedel kaj in kako. Sam prisluhnit si mora x;)x


:palec: . to mi deli.
tut jest sem se že včasih spraševal, kje so tisti vsemogočni zdravilci dobili očala...
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#59 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. november 2009, 17:59

ja, z moje strani nimam kaj dodat. :palec:
Aja, razen to, da tole slednje je precej tesko v okviru razlicnih okoliscnih nasih zivljenj, morda pa se zato zdej pogovarjamo v tej temi. x:o)x

Ma jst pa ...
Vsak zase bo že vedel kaj in kako. Sam prisluhnit si mora...



#60 Mura

Mura
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 379

Objavljeno: 28. november 2009, 23:40

V rubriki Nikakor ne manjka ob opciji Ne, ker se bojim, še opcija Ne, ker se ne bojim.


:palec:

#61 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. november 2009, 17:52

Sej je: Ne, ker ne verjamem, da bom zbolel/a. prakticno pomeni isto.
ce pa vam kej ni prou pa si novo anketo nardite pikolovci komplikatorski
.. s cem se ukvarja, ob vsej anketi je pomembno to al kaj xrolleyesx
Ze tko pa je maksimalno vprasanj glede na tehnicne zmoznosti, pa tudi ce bi bila samo 3 (da-ne-ne vem) bi bilo cist dovolj.

V rubriki Nikakor ne manjka ob opciji Ne, ker se bojim, še opcija Ne, ker se ne bojim.

:palec:



#62 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. december 2009, 20:18

zanimvo
zdej u piramidi gledam kaj mislijo in pravijo....

prav izdravnik da se ne bi cepil, ce ne bi bil zdravnik, se mu zdi pa primerno da se cepijo vi zdravniki, ker delajo z ljudmi.
namrec zato da ne prenas virusa na bolne, ki imajo slabsi imunski sistem. sicer se ne bi cepil.

obenem pa je sam povedal da se je faramacaj losala vse zaloge tamifluja, ki so ga pordali bebcem (Dobesedno povedano).
torej kdo je placal ogromno skatlic tamifluja? in kje je sedaj? Verjetno v smeteh! :o|o: No ja, saj za drugam verjetno itaq ni. pa se to bi ga mogli primerno reciklirat. Pa so ga?

#63 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 9. december 2009, 10:34

Evo, tud tamiflu očitno ni tko nedolžna zadeva: http://24ur.com/spec...zivni-negi.html

#64 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. december 2009, 23:02

Na rubu znanosti Jane Burgermeister, tragom svinjske gripe 1/5

ce koga zanima: ostali videi z Jane B >

#65 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 11. december 2009, 11:53

Na rubu znanosti Jane Burgermeister, tragom svinjske gripe 1/5

ce koga zanima: ostali videi z Jane B >


Ne vem zakaj se mi zdi, da bi morali odajo HRT Na rubu znanosti preimenovati:

NA RUBU PAMETI!

xsmx

Farmacevtske fabrike so gnide, teoretiki zarote pa prav tako.

DENAR DENAR SVETA VLADAR!


#66 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. december 2009, 22:43

DENAR DENAR SVETA VLADAR!

Objavljena slika

#67 zmešnjavca

zmešnjavca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 12. december 2009, 23:10

cepiti x?x .. ne cepiti x?x

to je zdaj x?x

#68 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. december 2009, 23:14

cepiti x?x .. ne cepiti x?x

to je zdaj x?x

Prepozno, je že šla mimo :sori:

#69 zmešnjavca

zmešnjavca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 12. december 2009, 23:24

Prepozno, je že šla mimo :sori:



x?x to
a dobra bejba x?x

#70 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. december 2009, 23:44

x?x to
a dobra bejba x?x

lepa in draga kot Sol x:Ix

#71 zmešnjavca

zmešnjavca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 12. december 2009, 23:48

draga ali draga xscratchx

malo spremenite naglas x!x

#72 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. december 2009, 23:57

draga ali draga xscratchx

malo spremenite naglas x!x

droga :8):

#73 zmešnjavca

zmešnjavca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 13. december 2009, 00:02

lej razliko x8Dx

mehka ali trda x?x

#74 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. december 2009, 00:08

lej razliko x8Dx

mehka ali trda x?x

S katere strani vzameš x:Ix

#75 zmešnjavca

zmešnjavca
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 13. december 2009, 00:12

lahko tudi kakj srednjega
recimo - zdravo sol x:px




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0