Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Laneno seme


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
3 komentarjev na to temo

#1 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 12. november 2009, 00:05

Že večkrat sem bral kolk zdrava in oh in sploh so lanena semena, pa sem se odloču, da jih začnem tud jst mal papcat. Pa me za začetek zanima, kako naj semena spravim v prah - torej kakšno napravico rabim za mletje semen?

#2 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 12. november 2009, 00:40

uf ja ..če jih melješ na mliček za kavo ni fajn..ker hitro oksidira.-kovina..pa nima več tistega v sebi ...to mislim aminoklisline...
zato jaz kar olje raje ....čeprav nekateri spet pravijo da ni ok ...no meni ustreza.
mora bit svež ..pa shranjen v temni steklenici ...na hladnem.

Olje sem že ene dvakrat probal, pa je na konc zmeri šla na tričetrt polna flaška v smeti. Mam kr visoko toleranco za različne okuse, ampak ta olje mi je enostavno nagravžen. So mi pa semena kul po okusu.


ne vem probaj stolči ...al pa tako kot so včasih mleli na kamen ...
mogoče tud prodajajo take mlinčke...

Jah, s kakimi srednjeveškimi metodami glih ne bi preveč časa zgubljal, ker kot se poznam, bom pol to jedu samo ene dvakrat, pol bo pa konc motivacije x:Dx
Ja, kak mlinček bi rabu. Samo kakšen in kje nej ga dobim? Mogoče pa celo v kalčku kej prodajajo, bom šel jutr mal pogledat...
Kolk hitr pa oksidira, če se jih melje v kavnem mlinkču? A bi mogu to pol vsak dan sproti al kaj?

#3 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 12. november 2009, 04:36

Lahko si jih enostavno namocis za nekaj ur, ali pa kupis laneno moko oz. ze zmleta semena. Prav tako si jih lahko zmeljes v mlincku za sol ali poper recimo. Moznar pa itaq najdes na spletu ane. Celo lesene prodajajo.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. september 2011, 10:14

Že drugič sem dobila od frende pripravek zmletih lanenih semen v medu in moram rečt da je odlično za jest.
Morda pa je tudi res malo vplivalo da imam bolj žive in zdrave lase (nekaj časa imam precej suhe lase, štrenaste...).
Skratka, škodi ne. x:)x

(bom povedala več ko pospravim še tadrugo dozo... poleg tega sva jo skupaj z mamo porabili, tako da ni prav dolgo trajala 'kura')


Aja: menda kar kupiš lohk na eko tržnici že zmiksana semena.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0