Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Theta


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
122 komentarjev na to temo

#26 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. december 2009, 09:53

"Ja, beseda...izgovorjena- ima zelo veliko moč, če vanjo daš še ostalo kar imaš. Če pa že govoriš o misli, kaj je beseda- le verbalno izgovorjena misel- torej le mogoče nadgradnja misli. Čudno se mi zdi, ker tole spada v prvi - osnovni seminar theta healinga- moč misli, izgovorjena beseda in moč vizualizacije. Eno nadgrajuje drugo in vse skupaj pomeni- dobro veš kaj...."


Matjaž, a lahko to na kratko razložiš- kaj na seminarju pravijo o misli, besedi,... :eek:

Sem pa na tvoji spletni strani zasledil tehniko "kroženje zavesti". A je to rebirthing x?x V bistvu me bolj zanima, če jo poznaš in učiš na svojih delavnicah. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#27 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 27. december 2009, 12:17

Rezanje vezi je nasilen poseg, vračanje delčkov duš pa je le lajšanje procesa notranjih čustvenih konfliktov v povezavi z odnosom, izbira poti za v prihodnje pa ostaja ...vse možnosti iz izhodiščnega položaja ( seveda z določenimi nauki iz izkušenj). Tole je samo delček tistega kar sem v odgovor napisal v prvem postu v temi o rezanju vezi, tam sem bolj obrazložil. Rezanje vezi je dokončen poseg ...zame ni ravno sprejemljiv...

Aha, spletna stran je v mojem podpisu pod vsakim linkom, / samo pritisneš na tete-reiki itd..../ le da je nova povsem spremenjena trenutno v izdelavi in to je še stara spletna stran- nova se tako vsebinsko kot oblikovno popolnoma razlikuje.

lepo bodi xvrtcx

Matjaž


Rezanje vezi je res hud poseg, neke vrste radikalna operacija na ravni energijskih vezi, ki so del čustvenega telesa in prehajajo tudi v fizično telo. Je pa včasih to zelo koristno, predvsem pri vezeh, preko katerih teče zloraba in energijsko izčrpavanje (največkrat gre za obojestransko izčrpavanje, energija pa poganja destruktivne duševne procese). Je pa to resno in tudi tvegano početje, najprej je treba velik časa in dela posvetit temu, da človek iz teh vezi "pobere" vse, kar je njegovo (in nič več) - skratka, da iz odnosa umakne vse svoje projekcije in travme. Vezi z nekom je pametno rezati šele takrat, ko začutiš, da si cel in si sprejel svoj del odnosa k sebi, takrat je to sorazmerno preprost in neboleč poseg. Rezanje vezi torej ni instant rešitev iz bolečega odnosa, dokler je v odnosu bolečina, je to znak, da je tam nekaj tvojega in moraš najprej delati na tem. Se mi zdi, da ljudje ravno tu naredijo največ napak pri rezanju vezi. Če to delaš prezgodaj, lahko odrežeš kar precejšen del svoje lastne psihe, potem pa imaš velik problem za kar lepo število let (ali življenj). Na eni ravni je to res dokončen poseg, pri tem pa ne gre pozabiti, da so vezi zelo živa, dinamična reč, možno je tudi s tem človekom vzpostaviti vezi na drugi ravni - ravni ljubezni, ki transcendira čustvene navezave. Pravzaprav velikokrat šele rezanje vezi to omogoča.

Ne vem, na kakšen način vračanja delčkov duše si ti mislil kot "le lajšanje procesa notranjih konfliktov v povezavi z odnosom." Vračanje delčkov duše je sicer globoka in zahtevna šamanska tehnika z zelo veliko zdravilno močjo, ki pomaga pri stanjih raztrganja/izgube delov duše zaradi travmatičnih dogajanj ali nasilnih posegov v človekovo bitje (travmatični odnosi in dogodki, vojne travme, genocidi...), tu ne gre za lajšanje notranjih konfliktov, ampak za zelo resnična trganja in izgube delov duše.

O "theta healingu" pa ne vem nič. Mi pa zveni zanimivo, pravzaprav me zanimajo spremenjena stanja zavesti in zato tudi tale theta.

#28 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 27. december 2009, 13:41


O "theta healingu" pa ne vem nič.
Mi pa zveni zanimivo, pravzaprav me zanimajo spremenjena stanja zavesti in zato tudi tale theta.


Torej točn tolk, kolker veš o skrivnostih gozda :vragec:
o tem pa jes nekej vem, ampak to pa ni zate x:px x:Dx
Pa z vsem dolžnim spoštowanjem... o čem pa misliš, da kej veš? če ni skrivnost seweda x:o)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#29 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 27. december 2009, 16:28

Torej točn tolk, kolker veš o skrivnostih gozda :vragec:
o tem pa jes nekej vem, ampak to pa ni zate x:px x:Dx

Ja, kako naj ti pa verjamem, če mi pa nočeš nč povedat? A je to tko kt skrivnosti gozda? :inocent:

Pa z vsem dolžnim spoštowanjem... o čem pa misliš, da kej veš? če ni skrivnost seweda x:o)x


Ooo, to je pa seweda skriwnost! x:px

(No ja, naj ti bo, ampak pssssst: o skrivnostih gozda! x;)x )

#30 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 27. december 2009, 18:05

Ja, kako naj ti pa verjamem, če mi pa nočeš nč povedat? A je to tko kt skrivnosti gozda? :inocent:



Ooo, to je pa seweda skriwnost! x:px

(No ja, naj ti bo, ampak pssssst: o skrivnostih gozda! x;)x )


rođer :palec:
ob istem času na istem kraju x:)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#31 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. december 2009, 20:42

Vračanje delčkov duše je sicer globoka in zahtevna šamanska tehnika z zelo veliko zdravilno močjo, ki pomaga pri stanjih raztrganja/izgube delov duše zaradi travmatičnih dogajanj ali nasilnih posegov v človekovo bitje (travmatični odnosi in dogodki, vojne travme, genocidi...), tu ne gre za lajšanje notranjih konfliktov, ampak za zelo resnična trganja in izgube delov duše.

O "theta healingu" pa ne vem nič. Mi pa zveni zanimivo, pravzaprav me zanimajo spremenjena stanja zavesti in zato tudi tale theta.


Vračanje delčkov duš ni ravno ne vem kako zahtevna metoda...spada med bolj blage metode...pa res pojma nimam kaj imajo šamani z genocidi in vojnimi travmami...ne vem, morda kaj razložiš...Tukaj ne grs e za "raztrgane "duše, gre za odnose, za vračanje izgubljene energije v določenih dušah...Iz takih ali drugačnih vzrokov...Tole je bolj osebna raven....vsaj tisto, o čemer sem govoril sam....
O eni in isti stvari z različnimi "tehnikami"- govoril sem o theta healingu, ne o šamanskih tehnikah, obenem pa nima nikakršne zveze z kakšnim nasilnim posegom / posledicami/ v osebno energijsko polje..povsem nekaj drugega . NPR- zaščita energijskega polja je lahko izvedena na toliko tehnikah / različnih načinov/ kolikor metod sploh je. Pomeni, da noben poseg ni v izrecni domeni samo ene same določene metode....Imaš- kabalo, reiki, theto, preprosto prošnjo ali molitev.... vse mogoče magijske procese itd...po želji- sam ne uporabljam osebno nobene zaščite, včasih mi le izvabi smehljaj...ta tematika.

Spremenjena stanja zavesti so pa OSNOVA vsakršnih metod dela z energijami. To verjetno veš, a ne ? V beti je delo bolj jalovo ....comsi-comsa....ni rezultatov, le iluzija.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#32 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 27. december 2009, 20:47

O eni in isti stvari z različnimi "tehnikami"- govoril sem o theta healingu, ne o šamanskih tehnikah, obenem pa nima nikakršne zveze z kakšnim nasilnim posegom / posledicami/ v osebno energijsko polje..povsem nekaj drugega . NPR- zaščita energijskega polja je lahko izvedena na toliko tehnikah / različnih načinov/ kolikor metod sploh je. Pomeni, da noben poseg ni v izrecni domeni samo ene same določene metode....Imaš- kabalo, reiki, theto, vse mogoče magijske procese itd...po želji- sam ne uporabljam osebno nobene zaščite, včasih mi le izvabi smehljaj...ta tematika.

Spremenjena stanja zavesti so pa OSNOVA vsakršnih metod dela z energijami. To verjetno veš, a ne ? V beti je delo bolj jalovo ....comsi-comsa....ni rezultatov, le iluzija.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


Prav vsem pa je skupno to, da ne more skozi to zaščito do tebe niti tisto, kar bi si želel, da pride.
mal ircam x:o)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#33 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. december 2009, 20:55

Torej točn tolk, kolker veš o skrivnostih gozda :vragec:
o tem pa jes nekej vem, ampak to pa ni zate x:px x:Dx
Pa z vsem dolžnim spoštowanjem... o čem pa misliš, da kej veš? če ni skrivnost seweda x:o)x



Faca- janko :palec: :palec: x;)x x:Dx x:Dx

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž

Rezanje vezi je res hud poseg, neke vrste radikalna operacija na ravni energijskih vezi, ki so del čustvenega telesa in prehajajo tudi v fizično telo. Je pa včasih to zelo koristno, predvsem pri vezeh, preko katerih teče zloraba in energijsko izčrpavanje (največkrat gre za obojestransko izčrpavanje, energija pa poganja destruktivne duševne procese). Je pa to resno in tudi tvegano početje, najprej je treba velik časa in dela posvetit temu, da človek iz teh vezi "pobere" vse, kar je njegovo (in nič več) - skratka, da iz odnosa umakne vse svoje projekcije in travme. Vezi z nekom je pametno rezati šele takrat, ko začutiš, da si cel in si sprejel svoj del odnosa k sebi, takrat je to sorazmerno preprost in neboleč poseg. Rezanje vezi torej ni instant rešitev iz bolečega odnosa, dokler je v odnosu bolečina, je to znak, da je tam nekaj tvojega in moraš najprej delati na tem. Se mi zdi, da ljudje ravno tu naredijo največ napak pri rezanju vezi. Če to delaš prezgodaj, lahko odrežeš kar precejšen del svoje lastne psihe, potem pa imaš velik problem za kar lepo število let (ali življenj). Na eni ravni je to res dokončen poseg, pri tem pa ne gre pozabiti, da so vezi zelo živa, dinamična reč, možno je tudi s tem človekom vzpostaviti vezi na drugi ravni - ravni ljubezni, ki transcendira čustvene navezave. Pravzaprav velikokrat šele rezanje vezi to omogoča.


Očitno ne govoriva o isti stvari...To o čemer pišeš, se rešuje lahko tudi na povsem druge načine in tudi z drugačnimi rezultati...

Janko- ti jo pa UGANEŠ- res- kapo dol...preprosto in tazares.... :palec: :palec:

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#34 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 27. december 2009, 21:00

Faca- janko :palec: :palec: x;)x x:Dx x:Dx

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž



Očitno ne govoriva o isti stvari...To o čemer pišeš, se rešuje lahko tudi na povsem druge načine in tudi z drugačnimi rezultati...

Janko- ti jo pa UGANEŠ- res- kapo dol...preprosto in tazares.... :palec: :palec:

lepo bodi xvrtcx

Matjaž


ja sej...
spet nekej, kar ne wem, kje se da to u mokroto zamenat x:o)x pa sej to nima weze... x^x

wažn, da zdej weš x:)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#35 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. december 2009, 21:04

"Ja, beseda...izgovorjena- ima zelo veliko moč, če vanjo daš še ostalo kar imaš. Če pa že govoriš o misli, kaj je beseda- le verbalno izgovorjena misel- torej le mogoče nadgradnja misli. Čudno se mi zdi, ker tole spada v prvi - osnovni seminar theta healinga- moč misli, izgovorjena beseda in moč vizualizacije. Eno nadgrajuje drugo in vse skupaj pomeni- dobro veš kaj...."


Matjaž, a lahko to na kratko razložiš- kaj na seminarju pravijo o misli, besedi,... :eek:

Sem pa na tvoji spletni strani zasledil tehniko "kroženje zavesti". A je to rebirthing x?x V bistvu me bolj zanima, če jo poznaš in učiš na svojih delavnicah. xDDx


Kroženje zavesto seveda dobro poznam in jo izvajamo na delavnici sproščanja, je osnovna vaja nidra joge. Rebirthing pa izvira / se nekako izpeljuje/ iz krije ali pa pranajame..Nekaj povsem drugega ...

Misel , beseda , vizualizacija, občutenje, videnja- rangiranje / procentualno/ vsake komponente posebej in vseh skupaj. Glede na rezultat manifestacije, pravzaprav "udejanjanja"....Verjetno razumeš- kolikor vložiš- v taki - primerni meri dobiš....Če je to le misel, ali beseda, je bistveno manj, kot pa informacija vizualizacije ali občutenja- iz srca...to je podobno moč molitve itd....

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#36 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. december 2009, 22:32

Kroženje zavesto seveda dobro poznam in jo izvajamo na delavnici sproščanja, je osnovna vaja nidra joge. Rebirthing pa izvira / se nekako izpeljuje/ iz krije ali pa pranajame..Nekaj povsem drugega ...

Misel , beseda , vizualizacija, občutenje, videnja- rangiranje / procentualno/ vsake komponente posebej in vseh skupaj. Glede na rezultat manifestacije, pravzaprav "udejanjanja"....Verjetno razumeš- kolikor vložiš- v taki - primerni meri dobiš....Če je to le misel, ali beseda, je bistveno manj, kot pa informacija vizualizacije ali občutenja- iz srca...to je podobno moč molitve itd....

Jap, zgleda da sploh ne ločim preveč krija in nidra joge. Meni je vse isto. x:Dx Potem v bistvu na seminarju sploh ne povejo nič novega o besedah in mislih, kar ne piše že v dobri knjigici o mantrah.

Kaj pa potem kao spada pod kroženje zavesti x?x Da ni slučajno zavedanje različnih delov telesa, sproščanje mišic in vodenje energije po telesu in v različne organe. Seveda samo ugibam. Meni se o tej razdelitvi po posameznih tehnikah sploh ne sanja kaj preveč. Se mi pa zdi da je bolje uporabljat kombinacije. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#37 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. december 2009, 07:05

Jap, zgleda da sploh ne ločim preveč krija in nidra joge. Meni je vse isto. x:Dx Potem v bistvu na seminarju sploh ne povejo nič novega o besedah in mislih, kar ne piše že v dobri knjigici o mantrah.

Kaj pa potem kao spada pod kroženje zavesti x?x Da ni slučajno zavedanje različnih delov telesa, sproščanje mišic in vodenje energije po telesu in v različne organe. Seveda samo ugibam. Meni se o tej razdelitvi po posameznih tehnikah sploh ne sanja kaj preveč. Se mi pa zdi da je bolje uporabljat kombinacije. xDDx


Krija joga je tantrična praksa / pa zelo močna mimogrede/ , v začetku je bilo tole bolj meditiranje na svete spise, kasneje pa se je dodalo kar nekaj praks, tako, da je krija v sedanji obliki nekako lahko tudi kundalini joga...gre pač za prebujanje čaker skozi določene vaje, prečiščevanje nadijev in v končni fazi prebujenje kundalini. Gre pa vse skupaj postopoma in počasi, / vsaj če ne gre za individualno vadbo človeka, ki bi rad preveč naenkrat/ kar omogoča nekakšno varovalo pred nenadnim dvigom energije po susumni navzgor.
Prakse nidre pa se bistveno razlikujejo...Eno od imen nidre , se mi zdi, da je bilo tudi speča joga ali nekaj podobnega, čeprav sem že napisal, da vsebuje marsikaj in ne samo prehode v alfo in theto...

Kroženje zavesti je MENTALNO sproščanje telesa, tisto kar si ti omenil o mišicah je PMS- Jacobsen...Tam gre za fizično sproščanje, pri nidri za mentalno..morda je tukaj bolj prisotno občutenje energije...Končni rezultat je pa / tudi pri vztrajnem delu z PMS/ isti- zgornja alfa - sprostitev fizične komponente in poglobljena alfa- psihična sprostitev in potem še možen prehod v theto.

Na OS sem ti poslal nekaj materiala o nidri, vendar sem predstavil bolj enostavno varianto..mi tega ne vadimo redno, gre le za predstavitev in pač gremo skozi to, se pa ne konceptira v A.T. Da se pa izvajati tudi solo, čeprav je drugače kroženje zavesti vodena meditacija...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#38 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. december 2009, 10:05

Vračanje delčkov duš ni ravno ne vem kako zahtevna metoda...spada med bolj blage metode...pa res pojma nimam kaj imajo šamani z genocidi in vojnimi travmami...ne vem, morda kaj razložiš...Tukaj ne grs e za "raztrgane "duše, gre za odnose, za vračanje izgubljene energije v določenih dušah...Iz takih ali drugačnih vzrokov...Tole je bolj osebna raven....vsaj tisto, o čemer sem govoril sam....

Se mi je zdelo, da govoriva o različnih stvareh - različnih ravneh ali obsegih izgubljanja duše ("duše" na kratko - bolje rečeno pa subtilnejših delov človekovega bitja od eteričnega telesa naprej). Hude travme (zlorabe, izgube...) puščajo globoke posledice, ki gredo tudi preko raztrganja ali odcepljanja delov astralnega bitja, vojne in genocidi pa poleg tega puščajo posledice tudi na kolektivnih dušah, kar se odraža s poškodbami bitij naslednjih generacij (pravijo, da sedem generacij). Šamanski obredi zdravijo te vrste travm, na osebni in kolektivni ravni, Navaji, na primer, imajo obred, ki ga vodi hataali (šaman-"tisti, ki poje") in traja neprekinjeno štiri dni in štiri noči. Čisto na kratko: gre za vibracije, ki gredo postopoma v vse ravni človekovega bitja in ga spet zacelijo in uravnovesijo in "prikličejo" izgubljene dele nazaj. Šamani so imeli že od nekdaj s tem veliko dela, ker so zdravili ljudi, ki so šli skozi travmatične dogodke (njihovo življenje je bilo daleč od kake newagerske idile) - bitke (ubijanje v bitkah je huda reč, ki pusti globoke posledice na psihi bojevnika), nesreče na lovu in izgube moža, smrt žene ali otroka, nesrečna razmerja ... Mogoče kot zanimivost: nizozemski Jud Daan van Kampenhout je na osnovi šamanskih tehnik razvil zelo močno metodo zdravljenja te vrste travm, enkrat sem bila prisotna na njegovem obredu in je bilo res globoko doživetje, tam so bili potomci nacistov in Judov v enem in istem obredu, in celo pripadniki domorodnega ljudstva iz ZDA, presunljivo, kako daleč in na kako osebne ravni sežejo vojne travme in njene posledice (velja tudi za Slovence!). To ni nek newagevski hokus-pokus, za tem so leta zelo resnega dela in velika odgovornost.

O eni in isti stvari z različnimi "tehnikami"- govoril sem o theta healingu, ne o šamanskih tehnikah, obenem pa nima nikakršne zveze z kakšnim nasilnim posegom / posledicami/ v osebno energijsko polje..povsem nekaj drugega . NPR- zaščita energijskega polja je lahko izvedena na toliko tehnikah / različnih načinov/ kolikor metod sploh je. Pomeni, da noben poseg ni v izrecni domeni samo ene same določene metode....Imaš- kabalo, reiki, theto, preprosto prošnjo ali molitev.... vse mogoče magijske procese itd...po želji- sam ne uporabljam osebno nobene zaščite, včasih mi le izvabi smehljaj...ta tematika.

Spremenjena stanja zavesti so pa OSNOVA vsakršnih metod dela z energijami. To verjetno veš, a ne ? V beti je delo bolj jalovo ....comsi-comsa....ni rezultatov, le iluzija.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


Spremenjena stanja zavesti so osnova, seveda se strinjam, ampak res samo osnova, do katere je še najlažje priti. V resnic se delo tam šele začne (pa čeprav je to theta) ... velikokrat pa tudi kar konča (z nekim fensi imenom neke nove tehnike - pa s tem ne mislim nujno theta healinga, ki ga, kot rečeno, niti ne poznam, me pa v takih primerih pograbi dvoje hkrati: firbec in skepsa)

#39 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. december 2009, 14:39

Spremenjena stanja zavesti so osnova, seveda se strinjam, ampak res samo osnova, do katere je še najlažje priti. V resnic se delo tam šele začne (pa čeprav je to theta) ... velikokrat pa tudi kar konča (z nekim fensi imenom neke nove tehnike - pa s tem ne mislim nujno theta healinga, ki ga, kot rečeno, niti ne poznam, me pa v takih primerih pograbi dvoje hkrati: firbec in skepsa)


Dokler ne probaš , bo oboje skupaj in boš težko sodila in ocenjevala. Skepsa je tudi strah pred neznanim...torej- spoznaj in se opredeli. Pa še nekaj- SSZ ni ravno najlažje doseči, ne slepi se s tem, ker moraš tam tudi kaj početi...ne vem, sam sem malce bolj aktivno usmerjen človek, nisem ravno zen budist ali ortodoksni taoist..zapasti v meditacijo - ok...informacijske narave- malce težje- da pa tam kreiraš- raje poskusi..pa mi potem povej.
Šamanizma pa / obredno/ - oprosti, res ne poznam...dan ima samo določen časovni ciklus in za vse- res ne ostane časa.....Morda se kdaj v to malce poglobim in bom potem kaj povedal- do tedaj pa res raje ne...preprosto- ne vem....Morda bi pa ti napisala kaj več o tem- tudi tam gre za spremenjena stanja zavesti- vzpodbujenega na različne načine...Sam bi bil zelo vesel in hvaležen, če bi malce več povedala o tem- kako tole poteka itd...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#40 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. december 2009, 14:53

Se mi je zdelo, da govoriva o različnih stvareh - različnih ravneh ali obsegih izgubljanja duše ("duše" na kratko - bolje rečeno pa subtilnejših delov človekovega bitja od eteričnega telesa naprej). Hude travme (zlorabe, izgube...) puščajo globoke posledice, ki gredo tudi preko raztrganja ali odcepljanja delov astralnega bitja, vojne in genocidi pa poleg tega puščajo posledice tudi na kolektivnih dušah,



Ja, poglej - vse tole / če greva v razčlembo ali ne/ je energija- in ta je faktor sestave več ali manj vseh živih stvari- tako tudi mi. Povsem vseeno je na katerem nivoju je ta IZGUBA energije, ker ravno za izgubljanje gre, nič drugega- pustiva ranjene avrične ovoje itd- vse je posledica izgubljanja energije- ali po domače tudi delcev duše. Gre za vračanje nekje puščenih energij / tvojih lastnih/ in / če gre za medsebojne odnose/ vračanje tudi drugemu- nima pa niobene zveze z rezanjem vezi - tisto je povsem drug poseg, pa tudi rezultaqt je POPOLNOMA drug... Tam ni več osnovnega izhodišča in je orenk karmično vprašljiv, ker posegaš natanko tja. Pri samem "vračanju" energije ali koščkov duše, če ti je ljubše, pa obstajajo vse možne poti v prihodnosti, ker je le vračanje na osnovno stanje. Izhodišče in če je tako namernjeno, se lahko razvije marsikaj- pri rezanju vezi- pa ni ravno tako po Prešernu.

Lepo bodi -pa povej kaj o šamanizmu- sem tudi jaz malce firbca- pa ne o zgodovini, bolj o procesih xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#41 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. december 2009, 17:41

Krija joga je tantrična praksa / pa zelo močna mimogrede/ , v začetku je bilo tole bolj meditiranje na svete spise, kasneje pa se je dodalo kar nekaj praks, tako, da je krija v sedanji obliki nekako lahko tudi kundalini joga...gre pač za prebujanje čaker skozi določene vaje, prečiščevanje nadijev in v končni fazi prebujenje kundalini. Gre pa vse skupaj postopoma in počasi, / vsaj če ne gre za individualno vadbo človeka, ki bi rad preveč naenkrat/ kar omogoča nekakšno varovalo pred nenadnim dvigom energije po susumni navzgor.
Prakse nidre pa se bistveno razlikujejo...Eno od imen nidre , se mi zdi, da je bilo tudi speča joga ali nekaj podobnega, čeprav sem že napisal, da vsebuje marsikaj in ne samo prehode v alfo in theto...

Kroženje zavesti je MENTALNO sproščanje telesa, tisto kar si ti omenil o mišicah je PMS- Jacobsen...Tam gre za fizično sproščanje, pri nidri za mentalno..morda je tukaj bolj prisotno občutenje energije...Končni rezultat je pa / tudi pri vztrajnem delu z PMS/ isti- zgornja alfa - sprostitev fizične komponente in poglobljena alfa- psihična sprostitev in potem še možen prehod v theto.

Na OS sem ti poslal nekaj materiala o nidri, vendar sem predstavil bolj enostavno varianto..mi tega ne vadimo redno, gre le za predstavitev in pač gremo skozi to, se pa ne konceptira v A.T. Da se pa izvajati tudi solo, čeprav je drugače kroženje zavesti vodena meditacija...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž

Hvala ti za tist prispevek o nidri. :palec: Meni prav pašejo take kratke verzije. Potem sem pa nekak še kar prav predvideval kaj naj bi bilo. Meni je za tako sprostitev dovolj 5-10 min. Je pa res da se začne dogajat šele takrat ko se um malo ali čist umiri.

Sem pa probal par zadevic tudi iz krija joge pri nekaterih osebkih, pa sploh nisem vedel da izvira iz tam. Moram priznat da je kar dogajal, energije so kar šopale čez mene. Ko sem se pa malo pozanimal o tem sem pa zvedel da zna biti izvajanje krije kar nevarno za običnega človečka, če nima dobrega učitelja. Pa tudi pri krija jogah so razlike, ker krožijo po svetu različne variante. Najbolj varna in priporočljiva je tista od Joganande. Tako sem pač slišal, jaz se s tem ne ukvarjam. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#42 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 28. december 2009, 18:01

Čisto na kratko: gre za vibracije, ki gredo postopoma v vse ravni človekovega bitja in ga spet zacelijo in uravnovesijo in "prikličejo" izgubljene dele nazaj.

Če se motim (se ne) ampak..... pri theti se na vse štiri ravni pride takoj.
Lahko na vse hkrat ali posamičen nivo. Učinkuje. Povrne energije v trenutku, zaceli rane (duševne)....

Zakaj sem do šamanov (hm) kako najlažje povedat??????? Jim ne zaupam.
Blizu je eden živel. Doma izvajal obrede in klal kokoši in in in in............. ne vem kaj še ni zganjal...
Vse ok. Ljudi je ozdravil, pozdravil, naredil da so zaživeli, ampak pri sosedu (hiša zraven njegove) pa je punca (24let) zbolela za rakom. Ja ti hudirja, od kje pa to? Delal je za sebe dobro, za stranko dobro, energije (negativne) pa je pošiljal nekam oz jih sploh ni in so same našle pot do dekleta, katera ni vedela da jih absurbira. Pa tudi pozdravit je ni mogel, je šla drugam. (sedaj zdrava)

kako se prostor kjer delaš najlažje očisti slabih sevanj, energij? Mislim na kakšne sveče, kristalčke.... Za theto vem kaj naredit, kako počistit. Fizično čiščenje (razen prah obrista seveda) pa nimam smernic, ker vsak drugače pove.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#43 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. december 2009, 18:57

Zakaj sem do šamanov (hm) kako najlažje povedat??????? Jim ne zaupam.
Blizu je eden živel. Doma izvajal obrede in klal kokoši in in in in............. ne vem kaj še ni zganjal...
Vse ok. Ljudi je ozdravil, pozdravil, naredil da so zaživeli, ampak pri sosedu (hiša zraven njegove) pa je punca (24let) zbolela za rakom. Ja ti hudirja, od kje pa to? Delal je za sebe dobro, za stranko dobro, energije (negativne) pa je pošiljal nekam oz jih sploh ni in so same našle pot do dekleta, katera ni vedela da jih absurbira. Pa tudi pozdravit je ni mogel, je šla drugam. (sedaj zdrava)

Kako pa veš da je bil glih šaman krivec???

A je slučajno iz Haitija al pa tam okrog, tam imajo navado sekat glave kokošim. Predpostavljam pa da je kri bila samo katalizator oz. nekaj podobnega. Včasih lahko magi uporabijo kri ali kakšno drugo tekočino da ustvarijo določen elemental. Kaj mu pa potem ukažejo za narest je pa druga stvar. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#44 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 28. december 2009, 22:40

Sploh ne krivim nikogar. Mislim ni mi tista kokoš toliko, da bi se zgražala. Jaz imam lahko kamen da ga tolčem in mi pomaga, oni ima kokoš.
Pač ima svojo uspešno metodo.

Bistvo sem hotela s tem, da je punca zbolela, ker so energije šle v njo. Pa tudi pomagat ji ni mogel.
Ga ne krivim, pljuvam, zaničujem...., ker je sposoben.

Ampak------------- kako in kaj je potrebno naredit, da se slabe energije absurbirajo na nek drugačen način, kot ravno v eno osebo.
Imenuje se šaman (izredno priznan pri veliko zdravilcih v Slo), sposoben, pa še vedno nimam zaupanja, ker če je to napako da negdo zboli naredil prav on, ali je oz ali obstaja tehnika absorbiranja zla, bolezni... da s tem ne škoduješ drugim????????

Tudi theta ima čiščenje negativnih vzorcev, pa se pošljejo v luč boga.
Vse se nekam pošlje in slediš kam gre. Tako da nikomur ne škoduješ.

Pa da se podam na Matjaževo izjavo, da ima theta še vedno pomankljivosti.
Kaj lahko naredim(o), da se energije še fizično odstranijo.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#45 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. december 2009, 23:19

Sploh ne krivim nikogar. Mislim ni mi tista kokoš toliko, da bi se zgražala. Jaz imam lahko kamen da ga tolčem in mi pomaga, oni ima kokoš.
Pač ima svojo uspešno metodo.

Bistvo sem hotela s tem, da je punca zbolela, ker so energije šle v njo. Pa tudi pomagat ji ni mogel.
Ga ne krivim, pljuvam, zaničujem...., ker je sposoben.

Ampak------------- kako in kaj je potrebno naredit, da se slabe energije absurbirajo na nek drugačen način, kot ravno v eno osebo.
Imenuje se šaman (izredno priznan pri veliko zdravilcih v Slo), sposoben, pa še vedno nimam zaupanja, ker če je to napako da negdo zboli naredil prav on, ali je oz ali obstaja tehnika absorbiranja zla, bolezni... da s tem ne škoduješ drugim????????

Tudi theta ima čiščenje negativnih vzorcev, pa se pošljejo v luč boga.
Vse se nekam pošlje in slediš kam gre. Tako da nikomur ne škoduješ.

Pa da se podam na Matjaževo izjavo, da ima theta še vedno pomankljivosti.
Kaj lahko naredim(o), da se energije še fizično odstranijo.

Sploh ne kapiram kaj hočeš vedet. Tisti ki nekam pošilja slabe energije ponavadi to stori v nek predmet ali pa v središče Zemlje. Bi rekel da je v luč Boga najbolj priporočljiv. Če je pa vsaj malo pameten pa ne bo nikoli pošiljal v kakšno osebo. Bo takoj fasal karmični dolg.

Kakor jaz razumem te zadeve, slabih energij sploh ni priporočljivo kam pošiljat, ampak jih transformiraš iz slabih v dobre. Kot da jih potopiš v vodo in opereš. In tako dobiš iz črnih energij bele.

Če gre kakšna črna zadevca iz tebe ven nastane vakum. In ta vakum je treba zapolnit. In če tega ne storiš s pozitivno energijo, potem lahko na to mesto pride tudi ta črna stvarca nazaj ali pa kakšna podobna. Je pa vse odvisno od načina tehnike.

Zadnjega odstavka pa sploh ne kapiram. Če pošlješ v luč Boga, kaj imaš pa potem sploh še za odstranjevat fizično? x?x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#46 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. december 2009, 06:33

Pa da se podam na Matjaževo izjavo, da ima theta še vedno pomankljivosti.
Kaj lahko naredim(o), da se energije še fizično odstranijo.


Moje mnenje je tako, da theta preveč bazira na mentalu in ruši ravnovesje srce-čustva. Pa govorim o tem, kako se to podaja in dela na teh prostorih. Vianne Stibal osebno ne poznam, dvomim pa ,da je to zraslo na njenem zeljniku.
Poznam kar precej theta Healerjev, ki imajo poštene probleme / impotenca, frigidnost, nerazumevanje notranjih konfliktov, odsotnost čustev- srca, izključno funkcioniranje skozi um, ne čutenje..itd.../ Tole dounloudanje je zelo vprašljivo, poudarjam, -kakor se večinoma izvaja pri nas. Nekaj podobnega je pri reikiju- pri nas se prakticira- tako sem sam opredelil- povsem pasivni reiki..in to ni več to, kakor je bil zamišljen. Pri theti gre v glavnem za preseganje osebne srčne baze in prihaja do mentalnega občutka- uf- zdaj pa lahko sokreiram. In kaj tole rodi- verjetno razumeš- kaj. Napuh, iluzija/ pri večini, ker sploh ne gredo v theto, le slepo sledijo postopku- brez občutkov, brez globljega razumevanja- za kaj sploh gre /. Pri vseh / tudi ori obredih magije/ mora biti prisotno srce...Vedno me rahlo zmoti izraz- moč misli...in kaj je misel- pogojena zadeva, ker je posledica čustvenih procesov- ali pridobljenih ali trenutnih. Misel sama ni še resnica, ker navadno ne prihaja iz intuicije, temveč ima celo goro blokad v obliki tako čustvenih, kot miselnih negativizmov. Meni ne pomeni veliko, če mi nekdo reče- jaz vedno govorim kar mislim. Ja, lepo...samo misel sama je lahko nekaj povsem drugega kar ti ČUTIŠ. Z mislijo ustvarjamo laži in iluzije, s srcem ne moremo. Koliko je v mislih moči- vprašaj se- npr- imaš strah pred temo od otroštva..in kaj ti bo pomagalo, če sama sebi izrečeš v beta stanju- JAZ SE NE BOJIM TEME. Nič...morda bi se v nekaj procentih udejanilo po recimo 10 letih in nič prej. Pisanje afirmacij na listke razobešene po stenah...V redu- koliko pa to pomaga?? Ali res spremeni tvoje življenje?
Okvare najsi bodo fizičnega ali pa psihološkega značaja moramo popravljati tam kjer so. Če imaš v podzavesti strah, ga zavestno skorajda ne moreš spremeniti. Še preden izrečeš v določenem trenutku strahu stavek- mene ni strah, je tvoje srce že v norem ritmu, dihanje kratko in plitvo / ali pa blokirano/ , adrenalin pa veselo šprica v tebi. In še vedno te je strah, ker je prišel- morda iz solarnega pleksusa, pa po živčnih poteh do hipofize in navzdol do nadledvičnih žlez, kjer se proces izločanja hormnčka strahu izvede...In tvoj miselni konstrukt tega ne more ustaviti. Ni šans...Pogum je stvar srčnega miru, ko imaš tega, imaš vse...ni več razlogov za strahove. Theta se mnogo premalo osredotoča na srce..in to ni v mojem sprejemanju. Govori in delaj kar ČUTIŠ , ne kar MISLIŠ. Misel bi morala biti nadgradnja srca, ne pa suženj blokad in zavor, strahov itd.....

Energije, kadar se odstranjujejo na subtilnejših nivojih, se menda tudi fizično, saj je fizično le posledica določenih predispozicij. In če vplivaš tam - vplivaš na izvor fizične oblike. Tako nekako naj bi to izgledalo, a ne? Vsekakor pa lahko vplivaš direktno tudi na fizični nivo, samo tole je simptomatsko delovanje...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#47 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. december 2009, 06:44

Tudi theta ima čiščenje negativnih vzorcev, pa se pošljejo v luč boga.
Vse se nekam pošlje in slediš kam gre. Tako da nikomur ne škoduješ.


Luč boga mora imeti funkcijo prečiščevanja škodljivih energij, torej transformacija, ker luč boga sveti vsem in vsemu, bog je prisoten v vsakem priemru, naj gre za dobro ali slabo manifestacijo, pa ni nujno da jo spreminja, a ne ? Raje vizualiziraj pretvorbo- transformacijo, kot le luč boga...v luč boga z namenom prečiščevanja negativnih struktur...

Brezo je omenil zemljo, ja- zemlja marsikaj transformira sčasoma, vendar je tranformacijski element ogenj, torej središče zemlje.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#48 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. december 2009, 09:46

Matjaž, lepo razloženo. :palec: A lahko še malo razložiš detajle katere healerji delajo narobe. Skratka tist kar te moti pri temu.

Stvari kot jih vidim jaz. Odvisno na katerem nivoju je nastal problem. Če je na astralu ali mentalu se da pač odstranit z različnimi tehnikami. Če je pa vzrok bolj v notranjosti je pa že skoraj treba vključit srce. Povedano po domače nivo duše se nahaja na kavzalni ravni in tam poteka v bistvu taprava transformacija. Tam so vtisi iz vseh preteklih življenj in večina problemov. Če grem še malo bolj v detajle. Mental ima 7. podravni in na sredini nekje je duša in takoj pod njo je intuicija. Temu nekateri pravijo višji mental. Do tja pač ne moreš priti brez srca. To kar se pa dela z raznimi mentalnimi vajami pa obsega nižji mental (spodnje 3. podravni mentala).

In če odpraviš vzrok na mentalu to vpliva tudi na vsa nižja področja, tudi fizično. Problemi pa ostanejo samo takrat ko nisi odpravil vzrokov, ampak samo posledico. Če je pa problem višje od mentala ga moraš pa tam odstranit. Zvuči simpl, v praksi je pa treba kar nekaj delat na tem. x:Dx In to je mislil Matjaž z zadnjim odstavkom.

Meni osebno ni všeč če se energije pošiljajo v Zemljo. Raje imam če se predstavlja Bogeca, svetloba ali plamen sveče,...in se tja pošlje energija. Pa saj obstaja kar nekaj takih meditacij. Negativne stvari pošlješ v svetlobo, iz svetlobe pa potegneš pozitivne. Drugače mi je pa najbolj ostala v spominu meditacija na svetlobo. Lepo počasi deluje na srce in s tem posledično tudi na vse ostalo. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#49 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 29. december 2009, 12:57

Dokler ne probaš , bo oboje skupaj in boš težko sodila in ocenjevala. Skepsa je tudi strah pred neznanim...torej- spoznaj in se opredeli. Pa še nekaj- SSZ ni ravno najlažje doseči, ne slepi se s tem, ker moraš tam tudi kaj početi...ne vem, sam sem malce bolj aktivno usmerjen človek, nisem ravno zen budist ali ortodoksni taoist..zapasti v meditacijo - ok...informacijske narave- malce težje- da pa tam kreiraš- raje poskusi..pa mi potem povej.
Šamanizma pa / obredno/ - oprosti, res ne poznam...dan ima samo določen časovni ciklus in za vse- res ne ostane časa.....Morda se kdaj v to malce poglobim in bom potem kaj povedal- do tedaj pa res raje ne...preprosto- ne vem....Morda bi pa ti napisala kaj več o tem- tudi tam gre za spremenjena stanja zavesti- vzpodbujenega na različne načine...Sam bi bil zelo vesel in hvaležen, če bi malce več povedala o tem- kako tole poteka itd...

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž


Saj ravno to sem omenila v prejšnjem postu -delo se takrat, ko dosežeš spremenjeno stanje zavesti, šele začne. V primerjavi s tem delom je samo doseganje SSZ relativno lahek del celotnega postopka (ali potovanja).
O šamanizmu sem nekaj napisala na LN že spomladi, že takrat sem rekla, da je obrede šamanskih ljudstev je v naše kraje precej težko, če ne celo nemogoče prestavljati, ker gre za celoto šaman-njegovo ljudstvo-naravno okolje, vse to je obred in ne samo šamanovo izvajanje bobnanja, napevov ... karkoli že pač počne. Sama sem bila na obredih severnoameriških indijanskih ljudstev in seveda niti slučajno ne morem trditi, da kateregakoli poznam tako dobro, da bi ga lahko sama izvajala - poleg tega pa nimam ljudstva, ki bi me priznalo za šamanko in v katerem bi lahko obrede izvajala x;)x (zgoraj navedeni razlog, poleg tega pa tudi dejstvo, da se teh stvari ne da naučiti v nekaj letih, gre za leta in leta dela pod vodstvom izkušenega šamana in posebnega načina življenja v skupnosti - tu naj si, lepo prosim, nihče ne dela iluzij o nekakšnih vsemogočnih iniciacijah, ki te v nekaj tednih ali celo dnevih naredijo za šamana). O teh obredih je dejansko težko govoriti, kakorkoli poskušam stvari ubesediti, se bistvo izmika (racionalna razlaga preprosto ne zaobjame njihovega bistva, se mi zdi, da je za to bolj primeren pesniški jezik ali pripovedovanje zgodb - nič čudnega, da so šamani pri vseh ljudstvih - tudi pri Slovencih - tudi pripovedovalci mitskih zgodb.). Obredi, na katerih sem bila, so za vstopanje v SSZ "uporabljali" kadila, bobnanje, obredno petje in svojo močno vlogo ima tudi sam kraj izvajanja obreda, nisem pa nikoli prisostvovala obredu, kjer bi uporabljali kake substance, kot je na primer peyote ali v južnoameriških državah razširjena ayahuasca. Dogajanje s svojim petjem skozi celoten obred vodi medicine-man, v bistvu pa gre za potovanje, kjer je bistvo prepoznavanje svojega bitja in drugih bitij, tudi (ponovno) čutenje delov svojega bitja, neke vrste reintegracija in povezava na vseh ravneh, tudi na transpersonalni. Te obredne pesmi so ti v osnovi na nek način dane (preko sanj, vizij, obredov...), se jih pa šaman - hataali ali "tisti, ki poje" tudi nauči v dolgih letih - gre za precej kompleksno znanje, ki ne zajema le poznavanja zlogov in melodije, ampak tudi subtilnejših nivojev obrednega petja in seveda uporabe v obredu). Tolk o celotnih obredih. Obstajajo pa nekatere šamanske tehnike, ki se jih da uporabiti in vključiti v svoje delo, je pa to kar zahtevno in odgovorno početje, predvsem mislim, da je dobro te stvari najprej dolgo preizušati na sebi, nekako "rasti" in se razvijati s tem, šele potem lahko to začneš uvajati v svojo zdravilsko prakso. V spremenjenih stanjih zavesti se lahko dogaja marsikaj, tudi težke stvari, pomembno je iti tja pripravljen, pomembno je vodstvo... Ja, zato sem pri teh stvareh previdna, zelo previdna. Lahko temu rečeš tudi strah in to oceniš kot manjvredno, ampak jaz sem pred temi stvarmi majhna in grem počasi. Spomnim se besed hataalija: "Če te ne bi bilo strah, bi me skrbelo zate." Pogum je zame predvsem sledenje notranjemu glasu, ne pa odsotnost strahospoštovanja. Se pa spomnim enega zapisa alpinista v vpisni knjigi na bivaku (mislim, da je bilo Pod Srcem pod Špikom): "Pogum je strah pred strahom."
Meni sami v spremenjeno stanje zavesti ni tako težko priti, pravzaprav se mi je to že od otroštva dogajalo spontano, predvsem v naravi, in sem šele kasneje začela raziskovati, za kaj pravzaprav gre in poglabljati ta stanja in v njih zavestno predelovati težke stvari in ponovno "sestavljati" svoje bitje v celoto. Zame so najboljši prehodi predvsem mesta v naravi, čeprav sem že sodelovala tudi v obredih v zaprtih prostorih. Žajbelj, boben in petje, včasih pa meditacija v popolni tišini. Po izkušnji vision questa in odkar se zavedam vodstva in lahko navežem stik, si tudi sama upam kar globoko.
Kar se pa kreacije tiče - mene je v SSZ med drugim presunilo tudi to, da vse že je, da se ljudje dejansko gibljemo v brezčasnem prostoru že ustvarjenega. Ne gre za to, da mi kreiramo, gre za to, da ponižno sprejmemo, kar pride k nam. Kot dar. Ljudje nismo kreatorji, na nobenem nivoju - to je iluzija ega.


#50 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 29. december 2009, 13:05

A ja, pa še nekaj bi rekla: razlog in namen sta pri teh rečeš ful ful pomembna.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0