Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Brezplačni izračun natalne karte


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
40 komentarjev na to temo

#1 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 4. januar 2010, 16:28

Ljubiteljsko sem pripravil stran cajevec.si
Tukaj si lahko brezplačno izračunate Natalno karto. x:px
Imam tudi forume in klepet. Pridite pogledat ne bo vam žal xDDx
Lepo se imejte


Obišči mojo spletno stran
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#2 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 16:05

Pozdravljeni

Poznam tehtnice Tanita oziroma eno od tehtnic (TANITA BC-543). Kupil sem jo pri MindTrade. Take sicer nimate v prodajnem programu.
Fajn zadeva.

Vi ste njihov zastopnik al kako?

-

Moram pa rect, da horoskop izracun na vasi strani pokaze drugacne podatke kakor sicer hiroskop na lunin.net, astro.net itn.
Moja venera je v izracunih z drugih strani ponavadi v 9 hisi, po izracunu na vasi strani pa 8 hisi?
Vse drugo naj bi bilo tocno.
Je ap tudi res, da ce gledam samo skico charta, je Venerea narisana v predelu 8 hise! Tako se sedaj vprasam kje je bila res v casu mojega rojstva!? In koliko igra to pomembno vlogo sploh.
Verjetno zaenkrat najbolje, da pogledam obe varianti oziroma tudi to z venero v 8 hisi.

Objavljena slika


#3 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 5. januar 2010, 16:26

Nisem zastopnik Mindtrada.

Zgodba je taka. Moja mama je vodja telefonske prodaje na Mindtradu in sem se odločil, da ji naredim
spletno stran. Tako sem začel postavljati spletno stran popolnoma ljubiteljsko, seveda s dovoljenjem Mindtrada.
Tisto, kar se na strani kupi, gre direktno v promet mame.

Stran sem hotel pripraviti, kolikor je mogoče zanimivo, samo imam vščasih težave:)
Eno je programiranje in sestavljanje, potem deploy na server in na koncu testtiranje.
Že samo to vzame ogromno časa. Potem pa je tu še drugi del, ki mi ne gre najbolje od rok je pa zelo pomemben in to so vsebine. Stran je potrebno narediti, čim zanimivejšo, da pritegne ljudi.


Ker sem sam in je vsega preveč, polek tega pa je še treba hodit v službo in živet:), so mogoče kake stvari štoraste.
Upam, da mi bo ščasoma uspelo porihtat ter da bo stran zaživela.
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 16:28

Ja no, morda pa tvojo mamo poznam x;)x
Sicer pa fajn za povezavo, hvala! :palec:
Na lunin.net, astro.com in verjetno se kje, si prav tak lahko izracunas svoj horoskop, rojstni chart.

#5 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 5. januar 2010, 16:30

Zakaj je Venera v 8 hiši nimam pojma, da povem po pravici.
Lahko je da je narobe nastavljen Time zone dostikrat je treba še upoštevati
daylight saving time in ga lunin horoskop sam zazana ne vem, mogoče strelam mimo že dolgo ga nisem probal.
Sem iskal kak spletni service, ki mi bi sam poiskal time zone glede na koordinate in čas a ga nisem našel.
našel sem kako se iz kraja pretvori v koordinate. Sem uprabil geonames service in kolikor sem testiral, je kar dobro delalo.
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#6 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 16:33

Stopinje za Venero kaze sicer povsod iste: 15 Ari 13' 23"

Zakaj je Venera v 8 hiši nimam pojma, da povem po pravici.
Lahko je da je narobe nastavljen Time zone dostikrat je treba še upoštevati
daylight saving time in ga lunin horoskop sam zazana ne vem, mogoče strelam mimo že dolgo ga nisem probal.
Sem iskal kak spletni service, ki mi bi sam poiskal time zone glede na koordinate in čas a ga nisem našel.
našel sem kako se iz kraja pretvori v koordinate. Sem uprabil geonames service in kolikor sem testiral, je kar dobro delalo.



#7 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 5. januar 2010, 16:45

Ja vidim. Bug torej. Kaj čmo:) sigurno ni edini.
Sem vzel freeware php skripto in jo predelal, nisem se spuščal v izračune, bi bilo malo preveč zame.

"Na lunin.net, astro.com in verjetno se kje, si prav tak lahko izracunas svoj horoskop, rojstni chart. "
Ja sedaj je še tam celo boljši kot moj, samo moj ma več opisov.
Daljnoročno mislim močno izboljšat dizajn in vmesnik. Dodati še več funkcionalnosti. Ujemanje s partnerjem inpd...

To, kar je sedaj gor, je bolj slabo.
Je pa ogromno dela s prevajanjem in ne upam si vzeti textov iz slovenskih strani, da ne bi imel problemov
z avtorskimi pravicami. Tak da mi dostikrat ne preostane drugega kot mukotrpno prevajanje.
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#8 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 5. januar 2010, 17:19

"Ja naštudiraj astrologijo:)"
Dobra ja. Saj bi jo in je zanimiva. Zelo zanimiva. Samo nimam časa da bi se sam učil astrologije
in ne denarja da bi me drugi. Pa še bolj pomembne stvari so se za naučit, recimo "websphere" in spletna java.
Sem poslal na astro.si vprašanje za avtorske pravice pa mi je ženska odgovorila da ne živi od lepih besed ampak od denarja:) Torej po domače, fant plačaj. Ne hvala raje prevajam, vi pa kar mejte tekste.
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#9 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 5. januar 2010, 17:36

Nekaj sem jih prevedel, nekaj pa jih je vzeto iz strani:
http://rojstna-karta.si/
Nobena skrivnost in kolikor sem bral, nimajo nikjer napisano, da je prepovedano kopirat njihove tekte.
Če pa je in mi kdo pokaže kje, bom odstranil karto.
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#10 majat

majat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 5. januar 2010, 20:38

peterd, tvoja spletna stran se mi dopade x;)x
Sem kar sem. In nihče ne more me spremeniti.
Grem in vem, da bom hodila vedno naprej,
obložena z prtljago poguma in težav, ki mi stojijo na poti.
In se ne ustavljam, kajti moj kočijaž je pogum
in vodnica priložnost!

EDINA ZANESLJIVA NAPOVED ZA PRIHODNOST JE TA, DA NAS BO PRESENETILA!

#11 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 5. januar 2010, 21:48

Hvala bo še boljša. Če bi le imel več časa. Danes sem uredil izdelke in pripravil anketo:)

Imam pa strašansko nizek obisk.
Ne vem kaj naj naredim za večji obisk. Zmanjkuje mi idej.
Ne vem kaj bi ljudje radi na spletni strani, da bi jim bila zanimva.
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#12 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 23:00

:palec: pohvalno da si fer!
verjamem da je veliko dela, je ze urednica lunin.neta povedala podobno.

Ja vidim. Bug torej. Kaj čmo:) sigurno ni edini.
Sem vzel freeware php skripto in jo predelal, nisem se spuščal v izračune, bi bilo malo preveč zame.

"Na lunin.net, astro.com in verjetno se kje, si prav tak lahko izracunas svoj horoskop, rojstni chart. "
Ja sedaj je še tam celo boljši kot moj, samo moj ma več opisov.
Daljnoročno mislim močno izboljšat dizajn in vmesnik. Dodati še več funkcionalnosti. Ujemanje s partnerjem inpd...

To, kar je sedaj gor, je bolj slabo.
Je pa ogromno dela s prevajanjem in ne upam si vzeti textov iz slovenskih strani, da ne bi imel problemov
z avtorskimi pravicami. Tak da mi dostikrat ne preostane drugega kot mukotrpno prevajanje.


Mogoce pa ti ne bi vsi rekli da placaj. Ša cetudi bi rekli, cemu imeti na strani nekaj kar ne razumes?
No ja, kaksen pa je tvoj namen sploh, da si sel delat stran z izracunom?
Mislim, kakor sem videl je nekak teza vseeno na produktih mindtradea ane. cemu so dodal se horoskop?
Brez zamere, ampak obenem si prisel na v osnovi astroloski forum "lunin.net forum" in vabis ljudi na tvojo stran. Zdej, ce je lunin.netu v interesu da svoje ljudi obdrzi tukaj, torej potemtakem delas skodo lunin.netu. In seveda da lahko clovek pomisli tudi o tvoji nameri. Torej?

"Ja naštudiraj astrologijo:)"
Dobra ja. Saj bi jo in je zanimiva. Zelo zanimiva. Samo nimam časa da bi se sam učil astrologije
in ne denarja da bi me drugi. Pa še bolj pomembne stvari so se za naučit, recimo "websphere" in spletna java.
Sem poslal na astro.si vprašanje za avtorske pravice pa mi je ženska odgovorila da ne živi od lepih besed ampak od denarja:) Torej po domače, fant plačaj. Ne hvala raje prevajam, vi pa kar mejte tekste.


da. v bistvu sprenevedajoce.

ja ok ne, sam mal hecno se mi zdi vseskup. tule praviš, da nimaš tekstov slovenskih avtorjev (kar ni res), tam na strani ti pa piše, da upaš, da ti nihče ne bo težil zarad tega in naj se pač javijo, če nočejo, da je njihov tekst gor. vglavnem uni naj zdej sami hodijo na tvoj sajt preverjat, če je kaj njihovega tam x:o)x x:Dx od mene bi jih pošteno slišu.



#13 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. januar 2010, 23:11

hm... no, torej ce an kateri strani ne pise da se tekste en sme kopirat, se ne pomeni da fer da jih kopiras ane!
Mislm, ce hodim po cesti in mi na celu ne pise da me ne sme noben spotakent, se ne pomeni da me lahko x:Dx
Predvidevam pa, da je itaq vecin ali veliko besedil astrologov pac enostavno pokradeno in preurejeno tako, da se ne vidi da je ukradeno. zalostno a clovesko. Hkrati pa celo potrebno, da se neka znanja prenasajo in morda nadgrajujejo se kako drugace.

Nekaj sem jih prevedel, nekaj pa jih je vzeto iz strani:
http://rojstna-karta.si/
Nobena skrivnost in kolikor sem bral, nimajo nikjer napisano, da je prepovedano kopirat njihove tekte.
Če pa je in mi kdo pokaže kje, bom odstranil karto.


:palec: Ja, evo, sej! x:Dx Eden ukrade od tule, in seveda rajsi ne navede copyrighta, potem pa tretji do njega, in cetrti od tistega... x:Dx pptem pa se grejo se kregat po forumih o tem kdo ima bolj prav in govorijo celo o objektivnosti! x:Dx x:Dx x:o)x

ok x;)x sem mislila, da si kopiral od tule, ker so v vsakem opisu (sonca, drugo nisem brala) uporabljeni praktično popolnoma isti stavki kot na LN.


Zakaj pa zelis, da je stran bolj obiskana? Kaj ponujas kar drugi ne ali bolje kot drugi?

Hvala bo še boljša. Če bi le imel več časa. Danes sem uredil izdelke in pripravil anketo:)

Imam pa strašansko nizek obisk.
Ne vem kaj naj naredim za večji obisk. Zmanjkuje mi idej.
Ne vem kaj bi ljudje radi na spletni strani, da bi jim bila zanimva.



#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2010, 02:11

sm zdej en horoskop (ni moj) sel racunat na lunin.net, na astro.com in na cajnici.si; pa povsod pokaze drugace! x:Dx
ekrat kaze sonce na koncu 3 hise (astro.com) , drugic v 10 (lunin.net) in tretjic v 9 hisi (cajnica)! xrolleyesx

zanimivo je tudi, da se razlikujeta v podatkih astro.com in lunin.net, kar me preseneca. :inocent:
Razlikujeta se v komplet hisah, planeti pa so povsod enaki!
latitude in longitude pa sta navedena isto v obeh, kakor tudi ura in datum, pa vseeno drugace kaze hise!

a mi lahko kdo odgovori kateri kaze bolj tocno!? :inocent:

peterd, mislim pa, da bi bilo skor boljs da umaknes tvoj izracun horoskopa dokler ga ne ustimas, da bo tocen! ker v bistvu zavaja, ker ne kaze primerne tocne podatke. predlog pac.

#15 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 6. januar 2010, 09:11

[quote name='peterd' date='5. Jan 2010, 21:49' post='1055527609']
Hvala bo še boljša. Če bi le imel več časa. Danes sem uredil izdelke in pripravil anketo:)

Imam pa strašansko nizek obisk.

:palec: Sem obiskala tvojo stran, me je zanimal, če dela izračun, mojo osebno karto izriše pravilno, tudi po hišah. Nič obupat, kar lepo naprej.

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2010, 14:16

Hoy Mysti x:Xx

Tole sicer ze vec s koncem his, ki padejo v naslednjo... toda razlika je dosti vecja.
Namrec astro.com recimo pravi da je na koncu tretje hise, lunin.net v 10 hisi, cajnica pa v 9 hisi.
Hkrati pa so tudi vse hise v drugih planetih. Gre za en vecji lapsus nekak. pa mi ni jasno v cem je "problem" :o|o:
Ja, no, morda se motim, ampak ponavadi dam Kocha, ker je namenjen nakak odnosom s katerimi ima itaq vecina ljudi najvec tezav. x:o)x
evo podatki, pa izracunaj ce zelis:
Micka Slovenceva: 11.07.1979 Ljubljana ob 12:10 minut opoldan; Lat. 46.03 North, Long. 14.30 East, GMT +1 ura

Ojla free!

Tak problem se pojavi pri planetih, ki so čisto na koncu hiš. nekateri astrologi upoštevajo, da če je npr. Sonce do 3°pred koncem 3. hiše ... da ima večji vpliv na 4. hišo kot na tretjo. Jaz ponavadi gledam oboje, se pa kar strinjam, da ima večji "impact" na 4. Nimam veliko izkušenj, ampak po teh chartih, ki sem jih gledala, bi skoraj lahko trdila, da je tako. Težko pa verjamem, da bi bila taka razlika - 3. in 10. hiša???? Si prepričan, da si povsod izbral NATALNO karto in enak sistem hiš? Da nimaš slučajno na astro.com izbranega sistema Koch ali pa sistem enakih hiš.



#17 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 6. januar 2010, 14:49

Hoy Mysti x:Xx

Tole sicer ze vec s koncem his, ki padejo v naslednjo... toda razlika je dosti vecja.
Namrec astro.com recimo pravi da je na koncu tretje hise, lunin.net v 10 hisi, cajnica pa v 9 hisi.
Hkrati pa so tudi vse hise v drugih planetih. Gre za en vecji lapsus nekak. pa mi ni jasno v cem je "problem" :o|o:
Ja, no, morda se motim, ampak ponavadi dam Kocha, ker je namenjen nakak odnosom s katerimi ima itaq vecina ljudi najvec tezav. x:o)x
evo podatki, pa izracunaj ce zelis:
Micka Slovenceva: 11.07.1979 Ljubljana ob 12:10 minut opoldan; Lat. 46.03 North, Long. 14.30 East, GMT +1 ura


Oki, nism Mysti, a ti lahko pomagam če češ. Alora, Micka ma Sonček v deveti, na 18° 34` škampkov. Njen MC, vrh njene desete je pa na 19° 12` tko po Placidusu, k ga BTW uporablja večina astrologov, kot po Kochu. Razlika je le v velikosti hiš med njima, druga Mickina hiša se po Placidusu začne recimo na 12° 6` po Kochu pa na 14° 8` , tretja po Placidusu na 13° 42` po Kochu na 13° 26`........Mc je pa pr obeh na 19° 12` zato Sonček ne more past v deseto ker je on na 18°. Je pa ful blizu, ja. x:)x

Sm šel prou naredit retifiko, da vidim v kakem primeru pade njen Sončk v tretjo. V primeru, če vpišeš datum 12.07.1979 ob 00:10.

Preveri, si mogoče kaj zabublov. Jaz njenga sončka vidim v deveti. Pa kjerkoli vtipkam podatke. In tut če dam opcijo Koch.

Moraš pa pazit, da maš tut druge nastavitve enake. Jaz mam recimo nastavljeno vedno na : Geocentric, Tropical, Placidus, True node, SA in Long, CET -1:00.

In kaj te muči glede te Slovenčeve Micke? :o|o:

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2010, 15:18

aha, hvala. sem sel se enkrat preverit in sem res jst zaj. x:Ix in to na astro.com sem dal cas rojstva ponoci, namesto podnevi! :palec: sorry.
tako pride sonce na konec devete hise, kar v praksi recimo ze 10. - to pa pokaze tudi lunin.net izracun horoskopa! Torej postavi sonce ze v 10 hiso. :palec:

Sm šel prou naredit retifiko, da vidim v kakem primeru pade njen Sončk v tretjo. V primeru, če vpišeš datum 12.07.1979 ob 00:10.
Preveri, si mogoče kaj zabublov. Jaz njenga sončka vidim v deveti. Pa kjerkoli vtipkam podatke. In tut če dam opcijo Koch.
Moraš pa pazit, da maš tut druge nastavitve enake. Jaz mam recimo nastavljeno vedno na : Geocentric, Tropical, Placidus, True node, SA in Long, CET -1:00.


Jp, priznam, nism dobro vpisal podatke.
Ja, norc, sredi noci se grem takele, namesto da bi sel spat x:o)x x:Ix

Lapsus v tvoji glavi, Free. x:o)x



#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2010, 16:03

Zanimivo
cist novo (od avgusta 08) obstaja tudi Astro Wiki page > x:)x

#20 majat

majat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 6. januar 2010, 19:26

Meni tudi kaže pravilno Natalno karto x;)x !
Nekateri pa morajo biti malo bolj natančni, predno začnejo kritizirati.
Sem kar sem. In nihče ne more me spremeniti.
Grem in vem, da bom hodila vedno naprej,
obložena z prtljago poguma in težav, ki mi stojijo na poti.
In se ne ustavljam, kajti moj kočijaž je pogum
in vodnica priložnost!

EDINA ZANESLJIVA NAPOVED ZA PRIHODNOST JE TA, DA NAS BO PRESENETILA!

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. januar 2010, 01:49

No, meni pa ne. Vsaj kar se tice Venere. (sem podal na prejsnji strani).
Mislim pa, da gre morda zato, da na cajnici izracun pac (se) ne uposteva ali se morda planet nahaja na koncu hise, kar astro.com in lunin.net upostevata.
Sicer pa je izracun lepo vidljiv, cedno postavljeno vse skupaj in to sem tudi pohvalil ane x;)x

Vsekakor zazeljena lastnost x:Dx :palec:

Meni tudi kaže pravilno Natalno karto x;)x !
Nekateri pa morajo biti malo bolj natančni, predno začnejo kritizirati.



#22 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 7. januar 2010, 21:20

Hvala, bom popravil takoj, ko bom mogel.
Pripravljam nadgradnjo vmesnika ger je za bruhat pri astrološki karti:)
Pa moral bi nekako avtomatizirati time zone, da ga ne bi bilo treba vnašati.
Kako to naredi lunin net iz kje dobi time zone uporablja kak service, ma svojo bazo?
Nekje mora biti kak service ki ti glede na cas in koordinate vrne time zone....

Danes sem pripravil klepetetalnico, ki je celo uporabna:)

Drugače pa ni nobena skrivnost skripto sem vzel iz
http://www.astrowin....ipts/index.html
Je opensource in jo lahko tud vi kaj preverite, če vas kaj zanima.
Potrebujete samo apache in php server.
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#23 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 7. januar 2010, 22:00

Ker tukaj sigurno veste o astrologiji več kot jaz bi samo še nekaj vprašal.

Gre se glede aspektov a ne vem, če prav razumem.
V kodi imam stavek
//display planetary aspect interpretations
	  //get header first
	  /*echo "<center><font size='+1' color='#0000ff'><b>PLANETARY ASPECTS</b></font></center>";

	  $file = "natal_files/aspect.txt";
	  $fh = fopen($file, "r");
	  $string = fread($fh, filesize($file));
	  fclose($fh);

	  $string = nl2br($string);
	  $p_aspect_interp = $string;

	  echo "<font size=2>" . $p_aspect_interp . "</font>";

	  // loop through each planet
	  for ($i = 0; $i <= 8; $i++)
	  {
		for ($j = $i + 1; $j <= 9; $j++)
		{
		  if (($i == 1 Or $j == 1 Or $j == 10) And $ubt1 == 1)
		  {
			continue;			// do not allow Moon aspects or Ascendant aspects if birth time is unknown
		  }

		  $da = Abs($longitude1[$i] - $longitude1[$j]);
		  if ($da > 180)
		  {
			$da = 360 - $da;
		  }

		  // set orb - 8 if Sun or Moon, 6 if not Sun or Moon
		  if ($i == 0 Or $i == 1 Or $j == 0 Or $j == 1)
		  {
			$orb = 8;
		  }
		  else
		  {
			$orb = 6;
		  }

		  // are planets within orb?
		  $q = 1;
		  if ($da <= $orb)
		  {
			$q = 2;
		  }
		  elseif (($da <= 60 + $orb) And ($da >= 60 - $orb))
		  {
			$q = 3;
		  }
		  elseif (($da <= 90 + $orb) And ($da >= 90 - $orb))
		  {
			$q = 4;
		  }
		  elseif (($da <= 120 + $orb) And ($da >= 120 - $orb))
		  {
			$q = 5;
		  }
		  elseif ($da >= 180 - $orb)
		  {
			$q = 6;
		  }

		  if ($q > 1)
		  {
			if ($q == 2)
			{
			  $aspect = " blending with ";
			}
			elseif ($q == 3 Or $q == 5)
			{
			  $aspect = " harmonizing with ";
			}
			elseif ($q == 4 Or $q == 6)
			{
			  $aspect = " discordant to ";
			}

			$phrase_to_look_for = $pl_name[$i] . $aspect . $pl_name[$j];
			$file = "natal_files/" . strtolower($pl_name[$i]) . ".txt";
			$string = Find_Specific_Report_Paragraph($phrase_to_look_for, $file);
			$string = nl2br($string);
			echo "<font size=2>" . $string . "</font>";
		  }
		}
	  }

Vglavnem koda gre skozi planete in računa tranzite, ter temu primerno odpira fajle.
Ne razumem pa teh angleških izraziv:
blending with ";
harmonizing with ";
discordant to ";


To mi je čudno ker kolker jaz vem to niso tranziti, ker tranziti kolikor jaz vem so aspekti:
- konjukcije
- opozicije
-kvadrati inpd....

Tako da mi ne gre popolnoma v glavo, kaj hoče s tem povedat. A mi lahko kdo pojasni.

Ko se dobi en tekst, dobim recimo tak rezultat:

Venus blending with Neptune
You tend to be what some people call the hopeless romantic. You are very idealistic about love and romance and many times it isn't so much the case that you love someone or that you are in love with someone as it is that you are in love with love. You tend to put your loved one on a pedestal and this can bring problems because when the loved one eventually does something to "fall from grace", then huge disappointment and disillusionment set in and you are crushed. You need to stop looking at the world through rose-colored glasses and see things for how and what they really are.


Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#24 peterd

peterd
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 7. januar 2010, 22:33

Ja samo angleži uporabljajo takšne izraze:

Conjunction - 0°
The conjunction tends to be a harmonious aspect. Its quality depends greatly on the planets involved, as well as on how close the aspect is. For example, a conjunction between the Sun and Mercury is generally regarded as harmonious. If, however, the distance between them is less than a few degrees, Mercury is said to be “burnt” or “in combustion”, with corresponding results. In general, the conjunction shows an immediate connection which usually works in one way or another.
Opposition - 180°
Although the opposition is generally regarded as “disharmonious” or dynamic, it often has quite a motivating and energizing effect. Here too, the quality of the aspect depends on the planets involved, and on what one makes of it. On the whole, an opposition between two planets creates tension between them, often with positive results.
Square - 90°
..................
(http://www.astro.com...in_aspect_e.htm)

Tak, da me to moti. In sem v dilemi kaj je sedaj kaj. Bi lahko ti izrazi
blending with ";
harmonizing with ";
discordant to ";
pomenili kaj drugega, al je tako kot pravi "Candle", samo druga oblika izraza za isto stvar.
Če to falim pol to ne bo kul:) Bo vsem kazalo aspekte narobe.

Sem šel malo googlat in našel to stran:
http://www.librarisi...a/blending.html

Sem na hitro preletel pa mi ni glih najbolj jasno:)
Pridite na cajevec.si
ce vas zanima:)

#25 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 8. januar 2010, 02:17

Sory ampk izpiše čist nemogoče stvari.. :eek:

čist se mu meša, pr nobeni nastavitvi al nej bo Placidus, Koch al nevemkdo ne napiše vsega popolnoma prov...
ne moreš verjet, Plutona tlači u prvo, Neptuna v 3 .. ffffffaaaak, totalno drugač x?x

*** ja, izbrala sem GMT+1 ura. prov ane.



Ne Candlca ni prou. Si rojena ko je veljal že poletni čas, premik ene ure nazaj, zato moraš to upoštevat, ker za razliko od Astro.com ta programčič na Čajevcu tega ne zna sam narest.
Probi vpisat GMT +2:00, oziroma CEDT -2:00.

Sicer so pa razlage kr neki in si s tem ne boš kaj dost pomagala. Sam še bolj te bo zmedlo.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0