Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

kaj menite o Kozorogih?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
68 komentarjev na to temo

#26 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 7. januar 2012, 10:45

Kaj menite o Bosancih?

...čudno govorijo...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. januar 2012, 10:51

Če sem pa RES vrhunski lenuh!

Npr. zdej sme dvignila svojo rit s postelje :) In nič se mi ne da x:px

Dobro, da se zresnim - naredim, kar moram naredit - izpite, faks itd.
Ampak drugače ... ne vem, ne vidim smisla samo v karieri, raje lenarim, poležavam, klepetam (ASC Dvojček?) ... in delam kaj v skladu z mojo Venero x:Dx

saj.
sem si te prav predstavljala, ko tole zagledaš napisano. xDDx
(in tvojo luno v ovnu, ki ti ni pustila, da ne bi prišla mal poprotestirat x;)x)

Cashy, pa zakaj s tako težo?
pa vnaprej kako da bo? in da bo grozno? xDDx
pa načrtovanje?
v kateri temi pa smo že? xDDx x;)x

a veš kako je grozno ko delaš izpit za avto (sploh če "nisi za" x:o)x xDDx)?
a veš kok švicaš in cvikaš in vse, inštruktor te spravi v jok!!! in takšno, za življenje in življenja gre, kaj če boš delal zastoje sredi centra (kar se potem tudi dogaja x:Dx) itd.
groza od grozotne grozote. konc.
ampak pol ga pa narediš. xokx
in ful rad voziš. x;)x
in si ful "za". x:)x

no tko je tud s plutonom.

(btw, na izpit sem imela blazoten chart, grozoten, če bi tisto šla seckat po kozorogovsko, no way da bi ga naredila... xyesx x;)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 7. januar 2012, 12:22

ah, kaj boleče, ljubim spremembe, samo, da ne bo venera več tako kozorogovsko hladna x8Dx xsrcx si sploh ne morem predstavljat, da bi lahko bilo še bolj mrzlo z venero, kot je x:o)x
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#29 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 7. januar 2012, 12:38

a veš kako je grozno ko delaš izpit za avto (sploh če "nisi za" x:o)x xDDx)?
a veš kok švicaš in cvikaš in vse, inštruktor te spravi v jok!!! in takšno, za življenje in življenja gre, kaj če boš delal zastoje sredi centra (kar se potem tudi dogaja x:Dx) itd.
groza od grozotne grozote. konc.
ampak pol ga pa narediš. xokx
in ful rad voziš. x;)x
in si ful "za". x:)x

no tko je tud s plutonom.

(btw, na izpit sem imela blazoten chart, grozoten, če bi tisto šla seckat po kozorogovsko, no way da bi ga naredila... xyesx x;)x)



:palec: :palec: :palec: O kako mi je všeč tako razmišljanje

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. januar 2012, 12:41

me veseli. x:)x
meni tud. x:o)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 7. januar 2012, 12:41

Ni nujno, da bo boleče, če se ne boš preveč kozorogovsko UPIRAL spremembam, v katere te bo silil.
Nekako ... osvobajajoče zna bit vse skupaj, enkrat ko se zaveš, da je čas za spremembo ...


:palec: Super ste punce, men se včasih zdi, da je podobno enim mojim sanjam. Sem sanjala da hodim po pečini, in skočim preko v prepad, in ko padam me je groza, in potem se spomnim bistvenih besed mojstrov, se odprem in padam in je to tak užitek in taka sreča, da si predstavljati ne moreš.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#32 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 7. januar 2012, 12:44

Pa še ena malenkost kar se kozorogov tiče, nič ne bi imela proti, če bi blo v mojem chartu kej v kozorogu, lih Venerce pa Lune ne, kaj druzga, kak Mars, to bi pa z veseljem sprejela. x:o)x

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#33 tajana cejan

tajana cejan
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 10. januar 2012, 17:22

Vidim da Mihaela veliko piše :):)

tu se jo lahko tudi vidi skupaj z Bernom - naprimer napoved za Januar:

http://www.s12.si/du...anuar-2012.html

#34 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 17. januar 2012, 12:04

Gold kaj ti si kozorog? Jap sem šla pogledat na tvoj profil. Se mi je kar zdelo, da si kozorog glede na tvoj stavek zgoraj hehe. Objavljena slika
Ja še res je slabe izkušnje imam s kozoroginjami. Moških v znamenju kozorog ne poznam.

Pišuka zdaj sem se spomnila, da ni glih tako. Imam enega kolega, ki je kozorog in je zlo uredu in poleg tega je tut lušen za znort.
Kar se pa tiče kozoroginj. Zdele obračam film za nazaj in se spomnem, da sem imela eno sošolko v sredji, ki je bila kozorog in videt se nisva mogle. Karakterno je bila ona zame čist preveč dominantna in enostavno se nisva razumele.

#35 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 18. januar 2012, 11:09

Jaz poznan kar nekaj kozorogov. Moj oče in tast sta kozoroga. Pri obeh je to čutit, s tem da je tast kot iz knjige vzet :)
Pri ženskah kozoroginjah pa v večini primerov nekako ne zaznam kozorogovih kvalitet. Morda imajo aktivnejšo luno? Pri ženski se sonce tako verjetno drugače izraža.

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. januar 2012, 11:25

mene moti pri kozorogih da imajo težnjo po komandiranju. x:)x

hehe... x:o)x x;)x :inocent:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 18. januar 2012, 11:28

mene moti pri kozorogih da imajo težnjo po komandiranju. x:)x

hehe... x:o)x x;)x :inocent:

marsa, nehaj :o|o: bodi pridna in pojdi počivat xcivx :vio:

x:Dx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. januar 2012, 11:43

ok, smiselne predloge včasih kaže upoštevat. x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 18. januar 2012, 11:54

mene moti pri kozorogih da imajo težnjo po komandiranju. x:)x

hehe... x:o)x x;)x :inocent:




:palec: Ja sigurno, šefi povsod, to je njihova želja oz. težnja.

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. januar 2012, 12:07

ma sej ni samo zaradi te želje ravno. da bi zdej ful hotli nekakšno nadvlado nad drugimi al pa v smislu takega komandanstva.
ampak njim se zdi tako kot oni furajo pač najbolj praktično in smiselno in kul. x:px
oni ne želijo vsiljevati svojega pa da bi po mizi tolkli: po mojem bo! xDDx
ampak pač so strategi, pogosto se izkaže da so bili njihovi postopki pravi, da so delovali itd., pa potem ne štekajo vedno, da drugi pa imajo drugačne postopke (ki jim tudi delajo x;)x - samo morda ne tedaj ali na točno tak način kot so si prvi to predstavljali in zamislili xDDx itd.).
ker pa nimajo vedno močno razvitega sočutja (odvisno pač od drugih položajev), pa so potem prezahtevni do drugih.

recimo če bi midva bila odvisna od enega kozoroga, da da nekakšen štempelj, da se lahko začne projekt LN, se ne bi nikoli zgodil. x:o)x x:Dx x;)x

kje so pa kakšni načrti? strateške obdelave? letni plan? xDDx da ne govorimo o financah in tako dalje.
Kozorog ne šteka vedno spontanosti.
če imaš točno določen plan, se opehariš lahko za dodatne variante in rešitve in možnosti s strani, ki v lajfu vedno uletijo (pač na nepredvideno je treba vedno računat). x:)x

Noben plan ni nikoli tako popln, da ne bi vsaj picek puščal vode.


...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. januar 2012, 09:35

... skratka ZNAJO SKENSLAT sočloveka. ...

to se moramo vsi naučit znat. x:)x

težko rečem za kozoroge, tiste ki jih jaz poznam, ampak mogoče ni to tisto, kar bi ravno izpostavila pri kozlih, saj je kvečjemu ravno obratno; v bistvu se Kozorog veže na stvari, je materiajlist, rad poseduje, tako da naj ne bi sodil med znake, ki brez težav karkoli skenslajo. x:)x
Je pa morda res drugače kar se tiče čustvenih zadev, vendar tudi temu moje izkušnje s kozorogi ne pritrjujejo. Poznam samo 2 kozoroginji takšni (ena je po asc vodnar - danes ima r.d. xDDx, druga pa lev s škorpijonom).
Imam pa frenda kozoroga, ki že več kot 10 let pati za bivšo ljubavjo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 20. januar 2012, 20:08

mene moti pri kozorogih da imajo težnjo po komandiranju. x:)x

hehe... x:o)x x;)x :inocent:


Dej pa ne smeš tako govorit, to se mora nehat! x:px x;)x Kozorogi pa res čisto nič ne ukazujemo :fiju:

#43 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 21. januar 2012, 09:11

Zanimivo, da se vedno govori o enih in istih znamenjih, ponavadi o Škorpijonih...zadnje čase opažam tudi o Kozorogih, kot da ostali znaki niso dovolj zanimivi. Ne vem če je to samo na tem forumu, ampak kaže na neko omejenost poznavanja astrologije in pomena vsakega znamenja v astrologiji. Vsako znamenje ima svojo težo in to je ta pomembna raznolikost.

Recimo, sama sem Rak s Soncem v X hiši. Zanimivo, ne? V bistvu vsebujem v sebi obe lastnosti dveh komplementarnih znamenj, Raka in Kozoroga. Sem čustvena, sentimentalna, globoka a obenem ambiciozna in praktična, po svoje tudi trmasta.

S Kozorogi imam kar nekaj izkušenj in moram reči, da niso slabe, prej pozitivne. Tako z ženskami kot z moškimi. Edino kar pogrešam pri Kozorogih je čustveno inteligenco. Imam občutek večkrat, da so zelo razgledani ampak v bistvu glede naravne inteligence, v smislu intuicije in možgankih refleksov, jih enostavno nimajo. V bistvu, če sem malce kritična, opažam da to kar dosežejo, bolj kot naravni talent, vsebuje le veliko garaškega dela in včasih malo prepotentnosti, prezaverovansti vase. Če preidejo na vodilna mesta s tem bolj škodujejo podrejenim, kot pa da bi ustvarili kaj pozitivnega za družbo. Veliki egoisti, po svojem. Mogoče lahko to zveni malo pretrda trditev, ampak to je tisto kar sama opažam.Objavljena slika

#44 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 21. januar 2012, 12:46

Kozorogi.. več bi se lahko z ribami družili, pa tudi z zračnimi znamenji, da se malo energije izmenjajo v več celostnosti.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#45 LastMinute

LastMinute
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 31. januar 2012, 20:13




Iz mojega stališča, tj. luna v raku, podznak v kozorogu, sonce v levu... občudujem tehtnost kozorogov, njihovo praktičnost, voljo ..do praktičnosti, smisel za razmerja (estetska), za umetnost, preprostost. Moti pa me, da velikokrat dajo subtilnost na stran, da izgleda kot da žrtvujejo čustva za nekaj višjega, splošnejšega.. od nekaj starejših žensk kozoroginj (nad 50.) sem doživela najbolj podla vtikanja in podtikanja in žaljenje, s tem, da ravno te iste osebe za seboj ne znajo dobesedno wc-ja očistit. Huh.. skratka..

..izgleda da znajo biki zelo lepo uravnotežit kozoroge, jih razveselit, osrčit, jim postavit meje, ko kozoroge zagrabi da bi nekoga vodili, pa ne vedo koga in kam. Ker pa so kozorogi kar živahna bitja, izgleda da jim pašejo ribe, dajo neko globino zraven. Nekje sem prebrala, da se zastopijo vodnarji in kozorogi zaradi istega vladarja- Saturna. V družini je to res, nekako funkcionira, čeprav ne izgleda idealno, ampak vodnarji so toliko trdni, da je kozorogom jasno da tle nimajo kaj.. obojni so zlo sistematični.

Se mi zdi, da se tudi z dvojčki zastopijo, s tehtnicami pa ne. Mogoče da se lahko marsikaj naučijo drug od drugega, sam..Ena tehnica mi je nekoč precej jezno utemeljila zakaj so kozorogi najslabše znamenje.





#46 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 31. januar 2012, 20:26

Mislim, kaj imate s temi Kozorogi ''umetniki''? Jaz prvič slišim, da so Kozorogi rojeni umetniki. Huh! Če rečeš, da so rojeni politiki ali bančniki še razumem...ampak, umetnost je zadnja last tega znamenja. Umetnost so predvsem globoka čustva pa fantazija, ideali, talent. Edino če ni neka urinjena umetnost zaradi ambicije...recimo, tehnično podkovan glasbenik, ampak brez prave globine.

#47 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 1. februar 2012, 11:06

Se mi zdi, da se tudi z dvojčki zastopijo, s tehtnicami pa ne. Mogoče da se lahko marsikaj naučijo drug od drugega, sam..Ena tehnica mi je nekoč precej jezno utemeljila zakaj so kozorogi najslabše znamenje.

Objavljena slika Objavljena slika

Jaz recimo sem tehtnica in moram reč, da se res s kozorogi oz s kozoroginjami ne razumem. Zame so ženske kozoroginje čist preveč dominantne in pri njih me zelo moti, ker želijo bit vse posvod glavne.

Bi bilo pa fajn, da če bi se še kakšna tehtnica oglasila in povedala, da kako se razume s kozorogi. Me prav zanima.





#48 LastMinute

LastMinute
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 1. februar 2012, 11:51

Mislim, kaj imate s temi Kozorogi ''umetniki''? Jaz prvič slišim, da so Kozorogi rojeni umetniki. Huh! Če rečeš, da so rojeni politiki ali bančniki še razumem...ampak, umetnost je zadnja last tega znamenja. Umetnost so predvsem globoka čustva pa fantazija, ideali, talent. Edino če ni neka urinjena umetnost zaradi ambicije...recimo, tehnično podkovan glasbenik, ampak brez prave globine.


En del odgovora je v tem da imam Neptuna na asc v kozorogu in da jih take vidim, neptunovske..


Ne ravno, da so rojeni umetniki, ampak imajo nek smisel za razmerja. Ne zdi se mi, da bi bila pri njih kompenzacija, ampak se mi zdi, da težijo za harmonijo, predvsem likovno. Pri majhnih kozorogih sem opazila da se tehtno odločajo za stvari in ocenijo izgled in izberejo stvari ki so estetske.. v nasprotju z nekom ki bi mogoče šel na prvo žogo in vzel nekaj samo praktičnega- mogoče oven.

Odrasli tudi tako skrbno opremljajo prostore, štrihajo stene, zelo pazijo kje kaj stoji in visi. Nasprotno recimo se mi zdi, da se levom ne da toliko ukvarjat z urejanjem protorov, izjavijo da so minimalisti pa čao, za rake ima vse nek pomen, vsaka stvarca, ki jo navlečejo v prostor. Kozorogi pa gledajo na celoto prostora, kak vtis bo to pustilo na drugih itd.. skratka vključijo estetiko v svoje vsakdanje življenje.

Tako nekako. Take poznam.



#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. februar 2012, 15:30

Mislim, kaj imate s temi Kozorogi ''umetniki''? Jaz prvič slišim, da so Kozorogi rojeni umetniki. ...

Med Kozorogi pravzaprav najdemo veliko umetnikov (kar je tudi mene nekoliko presenetilo).

Tudi jaz jih poznam precej, predvsem med slikarji in glasbeniki (vendar imajo skoraj vsi omenjeni močno ribo oz. neptuna... en primer, ki se ga zdajle iz glave spomnim, je tudi Klemen iz ex Letečih potepuhov).
Aja! Pa še ex kitarist Lolite, zelo dober kitarist (frend našega Clavdija-Anante), ki ima mensezdi Luno v Biku...
Pa še en kitarist, ki je igral z Miladojko (s katerim sva nekoč malo igrala, on kitaro in jaz bas)...
Aja seveda in Jani Hace (on me "je učil" igrati bas x:)x), ki je tudi Kozorog, drugače pa med najboljšimi slovenskimi basisti (če ne najboljši).

Ful jih je v bistvu.
Moja frenda Kozoroginja je z ex tipom (bik/rak) delala glasbico za otroke in otroške predstave, sicer pa je delala celo v cirkusu. xDDx

Drugače pa pri filmu najdemo veliko Kozorogov, nekaj jih je režiserjev (Steven Soderbergh, John Carpenter...) in igralcev (Jude Law, Denzel Washington, Nicholas Cage, Jim Carey, Rowan Atkinson, Anthony Hopkins, Mel Gibson......).

Od slikarjev se pa zdajle spomnim samo Jacksona Pollocka.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 1. februar 2012, 15:48

Kozorogi pa gledajo na celoto prostora, kak vtis bo to pustilo na drugih itd.. skratka vključijo estetiko v svoje vsakdanje življenje.

Tako nekako. Take poznam.


Prav umetnikov osebno ne poznam, sem pa pomislila na povsen isto zadevo pri meni znanih kozorogih - imajo čut za estetiko, natančno to.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0