Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prepričanja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
206 komentarjev na to temo

#51 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 13. julij 2010, 16:08

Ljudje delujemo na osnovi naših idej in prepričanj o svetu, ki pa obstajajo le v naših mislih in niso niti približno to kar v resnici smo. Ego sam po sebi ne zna obstojati brez tega, da je v konfliktu sam s seboj, vse mora biti slabo ali dobro, prav ali narobe, hočem ali nočem, skratka razdeljeno. Ti pojmi v bistvu sploh ne obstajajo, produkti uma, ki brez njih izgine.Upam, da vas nisem preveč zdolgočasil z mojo zgodbo :)
Srečo ne boste našli nikjer drugje kot pa v sebi.

prelep dan vam želim


Vidiš- tole je prepričanje. Zame sicer je dokaj kvalitetno, vendar je prepričanje. In če še tako govoriš o tem, da so prepričanja utopija ali iluzija, obstajajo. Kot si dejal- na podlagi prepičanj delujemo in tudi um je pač nujno potreben, ali je človek v konfliktu sam s seboj ali ne, tole je dejstvo...In še kako resnično, tudi v sebi...In nisi izjema, ker vsaka tvoja misel je produkt določenega ptrepričanja, tudi v tvoj osebni prav...Sicer pa mi je bil tvoj post zelo všeč.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#52 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 13. julij 2010, 17:57

V večini današnje družbe je tako, da so prepričanja vzgojena prva v času otroštva od celotne družbe, preko staršev, šole, religij, pri nas močan vpliv krščanstva.... Na koncu pride ven fajn sprogramiran človek, ki deluje v korist družbe. Kdor se po vsem tem programiranju uspe še kaj vprašai, je že skoraj genij. :)

Zakaj bi to bila značilnost samo današnje družbe? Socializacija je vedno konzervativen proces, kjer ti starši ali rejniki posredujejo tisto, kar je bilo posredovano njim. Vsi si prizadevajo narediti človeka, ki bo ustrezal standardom, ki jih družba v katero si rojen definira kot ''normalen človek''.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#53 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 13. julij 2010, 18:03

Povej shizofreniku »resnični je samo naš notranji svet, zunanji je iluzija« . Med resnico in osebnim spoznanjem o resnici je lahko ogromen razmak, tudi tako ogromen, da te stane življenja.

Tistega, kar si namenil meni, žal ne razumem. Tole pa bom komentiral. Res je hecen ta problem zunanji/notranji svet. Freud je menil, da je tudi to čemur pravimo zunanji svet v bistvu naš notranji, psihični svet, ker blokiramo, filtriramo neugodne zaznave, tako da ne moremo zares dojeti, kakšen bi bil ta zunanji svet. Sploh pa, kot je že omenjeno, ta meja ni jasna psihotikom.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#54 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. julij 2010, 18:27

Tistega, kar si namenil meni, žal ne razumem. Tole pa bom komentiral. Res je hecen ta problem zunanji/notranji svet. Freud je menil, da je tudi to čemur pravimo zunanji svet v bistvu naš notranji, psihični svet, ker blokiramo, filtriramo neugodne zaznave, tako da ne moremo zares dojeti, kakšen bi bil ta zunanji svet. Sploh pa, kot je že omenjeno, ta meja ni jasna psihotikom.


• Tisto kar sem tebi pisal, bi lahko tudi prevedel v ni mi jasno zakaj je racionaliziranje obrambni mehanizem. Konec koncev gre za orodje ?
• Strinjam se. Imamo navado stvarem dodajati lastne vrednosti in navadno tudi opazimo samo tiste stvari, ki jih ocenimo kot dovolj pomembne, da sploh pritegnejo našo pozornost :)
Brez podpisa

#55 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 13. julij 2010, 19:53

• Tisto kar sem tebi pisal, bi lahko tudi prevedel v ni mi jasno zakaj je racionaliziranje obrambni mehanizem. Konec koncev gre za orodje ?
• Strinjam se. Imamo navado stvarem dodajati lastne vrednosti in navadno tudi opazimo samo tiste stvari, ki jih ocenimo kot dovolj pomembne, da sploh pritegnejo našo pozornost :)


Kaj to pomeni? Glede na to, da si vsi želimo širši smisel. A je vse skupaj brezizhodno? Tak sistemski avtizem...

#56 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. julij 2010, 20:15

Kaj to pomeni? Glede na to, da si vsi želimo širši smisel. A je vse skupaj brezizhodno? Tak sistemski avtizem...


• Pa ne, pomoje ne. Antonius je to mogoče malce drugače misli kot sem se jaz nato strinjal ampak v končni fazi gre za filter le drugačen pomen, smisel ima. Sicer pa mi ni jasno zakaj bi to nakazovalo na nesmisel. Človeka vedno nekaj potisne čez rob njegove običajne pozornosti kar nato sproži spremembo v dojemanju.
• Vrednotenje stvari je povsem normalno, začne se pri osnovni preživetveni funkciji, da sploh definiramo cesta – avto - nevarno itd.
• Ne vem, če sploh razumem tvoje vprašanje xDDx
Brez podpisa

#57 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 13. julij 2010, 20:24

• Pa ne, pomoje ne. Antonius je to mogoče malce drugače misli kot sem se jaz nato strinjal ampak v končni fazi gre za filter le drugačen pomen, smisel ima. Sicer pa mi ni jasno zakaj bi to nakazovalo na nesmisel. Človeka vedno nekaj potisne čez rob njegove običajne pozornosti kar nato sproži spremembo v dojemanju.
• Vrednotenje stvari je povsem normalno, začne se pri osnovni preživetveni funkciji, da sploh definiramo cesta – avto - nevarno itd.
• Ne vem, če sploh razumem tvoje vprašanje xDDx


Kako pa to, da ti to veš, jaz pa ne. In kaj je to Običajna pozornost. To ne obstaja.

#58 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. julij 2010, 20:29

Pravim rob njegove običajne pozornosti. Torej tiste, ki je za njega = posameznika običajna. Človeka ne mislim človeško bitje na splošno ampak zgolj posameznika v množici. Torej ti veš kaj je tvoja običajna pozornost, jaz pač ne :)
Brez podpisa

#59 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 13. julij 2010, 20:34

Aha, sam mal teoretiziraš... pih, jaz sem se pa nadejala, da bom kaj spoznala... :o|o:

#60 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. julij 2010, 20:41

Na žalost ne, ni znotraj mojih pristojnosti ;) :)
Brez podpisa

#61 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 13. julij 2010, 20:45

In v to si običajno al tako izjemoma prepričan?

#62 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. julij 2010, 20:53

Običajno v vsakem pomenu besede, nisi izjema. Lahko me pa vprašaš kaj, kaj pa veš x:Dx
Brez podpisa

#63 Magister

Magister
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 13. julij 2010, 20:57

Na žalost ne, ni znotraj mojih pristojnosti ;) :)


Seveda je tvoji pristojnosti kaj sploh v tej realnosti ni? Prav dobro si zadel s tole Običajno pozornostjo, vsi stremijo k nekem širšem zavedanju oz. pozornosti, ljudje si želijo uiti svoji vsakdanji "pozornosti", sanjarijo, fantazirajo, meditirajo, da dosegajo različna stanja, razmišljajo o prihodnosti, se obremenjujejo na takšne in drugačne načine, vse samo, da se izognejo temu kar je zdaj v tem trenutku, ko to bereš. Resnica, Bog, življenski tok, kakorkoli že zveni v tvoji glavi, je res enostavna zadeva, svojo "običajno pozornost" usmeriš samo vase ter se vprašaš Kaj sploh sem? Kdo je tisti, ki stoji za idejami, ki jih imam, kdo stoji za vsemi mojimi sloji osebnosti? Odgovor te bo kar malo šokiral. :)

lep večer in lahko noč vsem :)

#64 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 13. julij 2010, 21:00

Običajno v vsakem pomenu besede, nisi izjema. Lahko me pa vprašaš kaj, kaj pa veš x:Dx


Kaj pa veš? Izven konteksta svojih prepričanj? To te resno vprašam.

#65 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. julij 2010, 21:10

Seveda je tvoji pristojnosti kaj sploh v tej realnosti ni? Prav dobro si zadel s tole Običajno pozornostjo, vsi stremijo k nekem širšem zavedanju oz. pozornosti, ljudje si želijo uiti svoji vsakdanji "pozornosti", sanjarijo, fantazirajo, meditirajo, da dosegajo različna stanja, razmišljajo o prihodnosti, se obremenjujejo na takšne in drugačne načine, vse samo, da se izognejo temu kar je zdaj v tem trenutku, ko to bereš. Resnica, Bog, življenski tok, kakorkoli že zveni v tvoji glavi, je res enostavna zadeva, svojo "običajno pozornost" usmeriš samo vase ter se vprašaš Kaj sploh sem? Kdo je tisti, ki stoji za idejami, ki jih imam, kdo stoji za vsemi mojimi sloji osebnosti? Odgovor te bo kar malo šokiral. :)

lep večer in lahko noč vsem :)


• Večina stvari v tej realnosti ni znotraj mojih pristojnosti
• Nekateri res tako bežijo, ja obstaja običajna pozornost in ujetost vanjo. Ujetost različnih vrst.
• Ne, ta konkretni odgovor me nebo šokiral :)
Brez podpisa

#66 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 13. julij 2010, 21:22

• Tisto kar sem tebi pisal, bi lahko tudi prevedel v ni mi jasno zakaj je racionaliziranje obrambni mehanizem. Konec koncev gre za orodje ?
• Strinjam se. Imamo navado stvarem dodajati lastne vrednosti in navadno tudi opazimo samo tiste stvari, ki jih ocenimo kot dovolj pomembne, da sploh pritegnejo našo pozornost :)

OK. Obrambne mehanizme potrebujemo zato, da imamo boljše mnenje o sebi, da se lahko imamo za civilizirane pripadnike kulture, ne pa organske gmote, ki hrepenijo po materini dojki. xDDx Nekako tako, kot ko vidimo sosedo, ki je čisto plava, pa si rečemo, da je ziher padla po stopnicah, da lahko še naprej mislimo o sebi kot o človeku, ki ni imun na trpljenje drugih, in ne kot o strahopetcu. No ja, da ne bo vse tako gonsko...Imamo tudi sublimacijo x:Dx

Kaj to pomeni? Glede na to, da si vsi želimo širši smisel. A je vse skupaj brezizhodno? Tak sistemski avtizem...

Dobro vprašanje. Kar je ugodno sprejmemo in je del nas, kar je neugodno potlačimo in je del nas...kar je pa indiferentno pa je ostali svet. Itak je pa največji avtizem, če se mal hecamo kakšna vedanta - vse je samo jaz in nič drugega ne obstaja. x:Dx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#67 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. julij 2010, 21:34

OK. Obrambne mehanizme potrebujemo zato, da imamo boljše mnenje o sebi, da se lahko imamo za civilizirane pripadnike kulture, ne pa organske gmote, ki hrepenijo po materini dojki. xDDx Nekako tako, kot ko vidimo sosedo, ki je čisto plava, pa si rečemo, da je ziher padla po stopnicah, da lahko še naprej mislimo o sebi kot o človeku, ki ni imun na trpljenje drugih, in ne kot o strahopetcu. No ja, da ne bo vse tako gonsko...Imamo tudi sublimacijo x:Dx


• Pri meni to ni primer, razen v primeru nezavednih obrambnih mehanizmov. Jaz na takšen način, kot predvidevam, da ti omenjaš svoj svet nebi mogel živeti. Brez zamere ni mišljeno slabšalno, gre le zato, da je moj psihološki ustroj sestavljen tako, da mi tega ne omogoča. Prej bi naredil samomor kot, da bi si nadel takšno masko :)
• Lahko pa , da sem te slabo razumel
• Konkretno pri sosedi bi si mislil, da ji ne morem pomagati, ker tudi verjamem, da ji ne morem. Pomoči pa ji nebi ponujal, ker bi to dojel kot prestop njene osebne meje. Ob takšnem zaključku bi čutil mir.
Brez podpisa

#68 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 13. julij 2010, 21:36

svojo "običajno pozornost" usmeriš samo vase ter se vprašaš Kaj sploh sem? Kdo je tisti, ki stoji za idejami, ki jih imam, kdo stoji za vsemi mojimi sloji osebnosti? Odgovor te bo kar malo šokiral. :)


zakaj odgovor ? mene bolj šokira vprašanje, saj je samo po sebi dovolj sugestivno.

#69 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 13. julij 2010, 21:44

OK. Obrambne mehanizme potrebujemo zato, da imamo boljše mnenje o sebi, da se lahko imamo za civilizirane pripadnike kulture, ne pa organske gmote, ki hrepenijo po materini dojki. xDDx Nekako tako, kot ko vidimo sosedo, ki je čisto plava, pa si rečemo, da je ziher padla po stopnicah, da lahko še naprej mislimo o sebi kot o človeku, ki ni imun na trpljenje drugih, in ne kot o strahopetcu.


ja, precej na ekonomski osnovi... samoohranitveni program je pa za (do neke mere) samostojna živa bitja tako ali tako predpogoj. nenaravno to vsekakor ni.
sodelovanje bi bilo menda ekonomsko gledano verjetno še bolj uspešno, a za to je potrebno preprogramiranje,
kar je, spet ekonomsko gledano, (sprva) potrata ("energije") x:Dx

#70 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. julij 2010, 01:41

mi fajn in zanimivo pisete. :palec:

Ampak verjetno bi bilo boljs, ce bi odprl temo dozivetje! x:o)x ...samo dvomim da bi potem tako prepricano pisali v temo. x:Dx
Dozivetje ja.. to je zanimivo veckrat povsem nasprotno od prepricanja.

#71 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 14. julij 2010, 18:22

V večini današnje družbe je tako, da so prepričanja vzgojena prva v času otroštva od celotne družbe, preko staršev, šole, religij, pri nas močan vpliv krščanstva.... Na koncu pride ven fajn sprogramiran človek, ki deluje v korist družbe. Kdor se po vsem tem programiranju uspe še kaj vprašai, je že skoraj genij. :)



se popolnoma strinjam s tabo in res je tako,nič ne dramatiziraš.najleprše pri otrocih mi je ravno to da jih ne moreš prepričat, rečeš mu ne hodi tukaj boš padel,pa bo šel prav tja in sprobal.kam se ta sla po raziskovanju,učenju izgubi ne vem pri odraslemu je ravn tako kot da ko končajo šolo nočejo več sami razmišljat ker itak že vse vejo in zato tudi raziskovati nočejo več,doživeti stavri. oni samo berejo in gledajo televizijo in se vsak dan prepričujejo kako koristne so te stavri in koliko so se naučili. z lahkoto se dajo prepričati v vse najraje pa v negativne stvari.
zdaj so prepričani da se brez prepričanj ne da živeti, x;)x

#72 Magister

Magister
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 14. julij 2010, 21:26

zakaj odgovor ? mene bolj šokira vprašanje, saj je samo po sebi dovolj sugestivno.



poskusi, najprej prides do dognanja, da sploh ne ves kaj oz. kdo si, kar spontano postavi v objektiv oz. pod vprašanje tvojo celotno osebnost in vse kar sodi k njej...



#73 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 14. julij 2010, 22:34

poskusi, najprej prides do dognanja, da sploh ne ves kaj oz. kdo si, kar spontano postavi v objektiv oz. pod vprašanje tvojo celotno osebnost in vse kar sodi k njej...




ravno zato ti pravim, da je vprašanje samo zase dovolj sugestivno, saj te postavi v brezizhodni položaj, ker sploh postulira osebnost ;-)

#74 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 14. julij 2010, 23:09

... svojo "običajno pozornost" usmeriš samo vase ter se vprašaš Kaj sploh sem? Odgovor te bo kar malo šokiral. :)


Na neumno vprašanje boš dobil neumen odgovor! x;)x

#75 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 15. julij 2010, 05:29

Seveda je tvoji pristojnosti kaj sploh v tej realnosti ni? Prav dobro si zadel s tole Običajno pozornostjo, vsi stremijo k nekem širšem zavedanju oz. pozornosti, ljudje si želijo uiti svoji vsakdanji "pozornosti", sanjarijo, fantazirajo, meditirajo, da dosegajo različna stanja, razmišljajo o prihodnosti, se obremenjujejo na takšne in drugačne načine, vse samo, da se izognejo temu kar je zdaj v tem trenutku, ko to bereš. Resnica, Bog, življenski tok, kakorkoli že zveni v tvoji glavi, je res enostavna zadeva, svojo "običajno pozornost" usmeriš samo vase ter se vprašaš Kaj sploh sem? Kdo je tisti, ki stoji za idejami, ki jih imam, kdo stoji za vsemi mojimi sloji osebnosti? Odgovor te bo kar malo šokiral. :)
lep večer in lahko noč vsem :)



Čemu bi odgovor šokiral...To je osnovno vprašanje v določeni meditaciji, ki se uporablja v smislu uradno priznane psihoterapevtske pomoči, ali pa učenja samopomoči. Nič pretresljivega, se mi dozdeva. Mimogrede, to je obvezno vprašanje, ki si ga v določenem trenutku podaja vsak najstnik. Odgovori so seveda različni, vendar šokantni?? čemu??
Pa tudi ne vidim, kaj je narobe z domišljijo, sanjami, misli na prihodnost...vse to je del našega odraščanja. Mislim, da se nihče ni rodil , ne da bi to uporabljal in potreboval. To smo mi- v določenem obdobju življenja...kaj pa je odraščanje? ali je to greh? negativnost? kje so meje človekovega razumevanja samega sebe in drugih ? Ali obstajajo..in če,,,zakaj ?Kdo jih postavlja...kdo sploh krmili s tvojim umom? ali pa mojim? Sem to sam, ali nma podlagi prepričanj?
Malce heca, za dobro in lepo jutro... x;)x x;)x

Lepo bodite xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0