Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sonce kvadrat Saturn


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
11 komentarjev na to temo

#1 Miana

Miana
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 10. april 2010, 19:47

Lepo pozdravljeni, sem prvič na forumu in imam vprašanje, mogoče bi mi lahko kdo pomagal?
Menda imam neugoden horoskop. Ne vem, to mi je enkrat ena rekla. Povezano naj bi bilo s Saturnom.
Rojena sem v znamenju dvojčka. Aspekt: Sonce kvadrat Saturn, kulminantni planet - Saturn, eden od domicilov (poleg LUne in Venere) je prav tako Saturn. Kaj to pomeni? Hvala že vnaprej xDDx Miana

#2 Mcmurphy

Mcmurphy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 12. april 2010, 09:13

eden od domicilov (poleg LUne in Venere) je prav tako Saturn.

Ne razumem kaj s tem misliš.
Domicili so znamenja ne planeti, in Saturn ima svoje domicil v kozorogu, eksaltiran pa je v tehtnici.

Kvadrat s Soncem kaže na težave pri izražanju svojega jaza, ponavadi to pomeni, da je bil otrok pod pritiskom stašev ali okolja, ki je blokiralo svobodno izražanje njegovega bistva.
Saturnov namen/cilj ni v skladu z namenom tvojega Sonca, znamenja in modalitete niso kompatibilne in to je tisto kar povzroča tenzije.

Kot rečeno, Sonce je tvoje sebstvo, jaz, identiteta, pogled v prihodnost, ponos... Saturn pa je restrikcija, disciplina, kontola, lekcija, dolžnost...
Gre torej za interakcijo teh energij, ki je zaradi kvadrata napeto, moteče, omejujoče... Se pa da to vse sredit x;)x

To temo je popravil/a Mcmurphy: 12. april 2010, 09:14


#3 Mcmurphy

Mcmurphy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 16. april 2010, 10:40

Res ne vem kaj sploh pišem, če ni nobenga feedbacka...

#4 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 16. april 2010, 13:25

Res ne vem kaj sploh pišem, če ni nobenga feedbacka...


Meni gredo te "enovprašalniki" prav na živce.
Pa ljudje, ki ne znajo reči hvala in prosim.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#5 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 24. april 2010, 06:51

Zato nas je velika večina sploh nehala odgovarjat na takšna vprašanja :)
Se navadiš sproti ... da pridejo, postajo isto vprašanje na par forumov, potem pa najbrž že pozabijo, da so to naredili, ti nardiš celo analizo, oni pa se ne vrnejo pogledat.

Brezveze. Škoda časa in energije.

..ja, to masta res....

..kaj pa pomeni venera kvadrat saturn??? x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#6 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 27. april 2010, 10:35

..ja, to masta res....

..kaj pa pomeni venera kvadrat saturn??? x;)x


A to misliš v aspektu natalno ali tranzitno. Seveda je odvisen ta kvadrat v natalu tudi od drugih planetov, ki se vklapljajo v ta aspekt. Načeloma se pri teh ljudeh vidi, da žele res tisto pravo ljubezen, so nekoliko sramežljivi, čustveno zablokirani, zato mora res nekdo orenk zažgat, da se čustveno odblokirajo. V tranzitu saturn na venero preverja odnos iz kakšnega materiala le ta je. Pri nekaterih kljub oviram in blokadam odnos ostane, postane še bolj zrel sčasoma, pri nekaterih pa žal ali na veselje poči. Saturn je planet, ki šele malo kasneje prinese pravega ali pravo. Na vsak načina pa je pod tem kvadratom uživancija malo okrnjena.
Sicer pa se kvadrat med različnimi ljudmi različno odziva. Precej saturnovski ljudje kvadrat lahko obrnejo sebi v prid.

#7 Mcmurphy

Mcmurphy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 27. april 2010, 13:50

Mam jaz tale kvadrat v natalu.
Pa še planeta sta v znaku en drugega - mutual reception.

Edini plus je, da je kljub močnemu orbu separacijski.

#8 Mcmurphy

Mcmurphy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 27. april 2010, 18:05

Priznam, da se nisem ukvarjal s pomenom separacijskih in aplikacijskih aspektov, ampak sem kar pobral neko splošno mnenje.

Je pa logika tudi v tem pisanju:
In on trdi tudi, da smo se ljudje s separacijskimi tovrstnimi aspekti osamljenosti bolj ali že bili rojeni s spoznanjem težke preizkušnje na tem področju (in da se je ŽE zgodila v naši zavesti tista izguba!) in imamo manj moči in tudi nastopamo bolj skozi ta način, da to negativno hitreje dobimo.

Medtem ko z aplikativnim aspektom pa imamo več moči za kakršnokoli delovanje na tistem področju, pa tudi če je to negativni aspekt!


Jaz imam občutek, da ta moj ljubi aspekt močno diktira moje življenje, že od nekdaj in še vedno. Predvsem pri odnosih. A se ne dam.
Vsekakor je zadeva močna, a če ne drugo, lahko gledam na pozitivne strani Saturna v 7. da sem odgovoren in vesten partner, zanesljiv in vztrajen. Kar pa tudi ni tako slabo. Ne bom pa nikoli don Juan :D
Začuda pa ne čutim, da bi me omejeval pri uživanciji, da si ne bi želel/moral privoščiti stvari.

Sicer pa ta moj aspekt zgleda sledeče:
Venera kozorog 11H - kvadrat S0,45° - Saturn tehtnica H7

#9 Jolly123

Jolly123
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 1. maj 2010, 10:49

Malo sem se začela ljubiteljsko ukvarjat z astrologijo, pa se vam bom pridružila pri debatah x;)x

Me zanima nisem še tako daleč namreč, kakšni so separacijski in aplikacijski aspekti??

No pa da komentiram še tisti kvadrat saturn in venera. Moja venera je recimo v 12 hiši, saturn pa v 5 hiši jaz ju doživljam kot tako, da moja venera na veliko sanja o razno razni zabavi, medtem ko jo ta saturn iz pete kar malo omejuje.

#10 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 16. september 2010, 18:06

Prina$a denar.

#11 uganka

uganka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 16. april 2011, 17:20

hmmm.... jaz mam saturn v devici in v 2. hiši... tudi sonce imam v devici in v 2. hiši...

aspekt vezan na oba planeta pa je:
sonce konjukcija saturn

Skopušna?? :o|o: ja in ne... doma bi rekli, da ja... x:)x v družbi dam za pijačo, povabim kam ... tako da mislim, da nisem skopušna... hmmm, denar in materialni ugled, pa mi v časih pomeni več, kot bi si želela :sori:

#12 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. maj 2011, 09:13

hmmm.... jaz mam saturn v devici in v 2. hiši... tudi sonce imam v devici in v 2. hiši...

aspekt vezan na oba planeta pa je:
sonce konjukcija saturn

Skopušna?? Objavljena slika ja in ne... doma bi rekli, da ja... Objavljena slika v družbi dam za pijačo, povabim kam ... tako da mislim, da nisem skopušna... hmmm, denar in materialni ugled, pa mi v časih pomeni več, kot bi si želela Objavljena slika


Objavljena slika Mogoče te je s to konjukcijo strah, da ti česa ne zmanjka, denarja in mogoče vzporedno tvoje lastne vrednosti, ki je povezana s tem. Poznam kar nekaj takih, s položajem saturna v drugi hiši, ki jamrajo, da nimajo, čeprav posedujejo nepremičnine, vozijo dober avto, vendar očitno se jim zdi vsega premalo, hahaahaha.
Zanima pa me tvoj odnos z očetom? Pri tistih, ki očeta imajo, so precej navezani nanj, pri večini pa taka konjukcija, odvisno tudi od drugih aspektov nakazuje, da je oče avtoriteta ali pa oseba z njim ne živi, oz. ga izgubi razmeroma zgodaj.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0