Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

"šibke točke na telesu"


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
19 komentarjev na to temo

#1 ehh

ehh
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 4. julij 2010, 11:19

Pozdrav
Prosil bi če mi lahko nekdo pove šibke točke na telesu oz ranljive. Kot veste jih ima vsako telo,sem gledal neko oddajo pa sem na žalost pozabil.
Hvala

#2 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 4. julij 2010, 11:32

Pozdrav
Prosil bi če mi lahko nekdo pove šibke točke na telesu oz ranljive. Kot veste jih ima vsako telo,sem gledal neko oddajo pa sem na žalost pozabil.
Hvala


No teh točk je kar nekaj...


Samo a ni kao prepovedano govorit o tem? Objavljena slika No vsaj men je blo tko rečeno, ker so tle točke s pomočjo katerih lahko človeka celo ubiješ z nič kaj močnim udarcem... Objavljena slika

#3 ehh

ehh
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 4. julij 2010, 11:58

No teh točk je kar nekaj...


Samo a ni kao prepovedano govorit o tem? Objavljena slika No vsaj men je blo tko rečeno, ker so tle točke s pomočjo katerih lahko človeka celo ubiješ z nič kaj močnim udarcem... Objavljena slika


Vem da jih je kar nekaj,natančneje sem gledal oddajo national geographic kjer je bilo vse prikazano itd tak da če je prepovedano o tem govorit,se lahko tema zaklene oz izbrise.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2010, 12:01

Hm, ne vem, meni ne bi bilo všeč imeti tega tu, če je prepovedano.
Vendar če si gledal na NG, očitno ni prepovedano.
Zaenkrat naj ostane, morda kdo kaj več ve o tem (če je prepovedano itd.), pa bomo videli.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 ehh

ehh
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 4. julij 2010, 12:27

Hm, ne vem, meni ne bi bilo všeč imeti tega tu, če je prepovedano.
Vendar če si gledal na NG, očitno ni prepovedano.
Zaenkrat naj ostane, morda kdo kaj več ve o tem (če je prepovedano itd.), pa bomo videli.



Se bo rajši tema izbrisala, imam občutek da je tako boljše.
Rabil bi le malo pomoči,kajti zaenkrat se še ne znajdem na vašem forumu,kje se torej skriva gumbek za izbris teme.

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2010, 12:42

Ti ne moreš brisat tem (ker si še muky x;)x)

Res misliš da bi brisali?
Saj če obstajajo o tem oddaje, ki se predvajajo javno, morda ni prepovedano oz. očitno ni.

Jaz bi še mal pustila, morda kdo da kak link, če drugega ne, pa morda izvemo, ali je ali ni prepovedano o tem govort (če me bodo za vrat začopatl, bomo zvedl. x:px)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 ehh

ehh
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 4. julij 2010, 12:54

Ti ne moreš brisat tem (ker si še muky x;)x)

Res misliš da bi brisali?
Saj če obstajajo o tem oddaje, ki se predvajajo javno, morda ni prepovedano oz. očitno ni.

Jaz bi še mal pustila, morda kdo da kak link, če drugega ne, pa morda izvemo, ali je ali ni prepovedano o tem govort (če me bodo za vrat začopatl, bomo zvedl. x:px)


Kaj pa vem no,saj meni je vseeno.Drugače pa če si malo časa vzameš se da dosti najti na netu,le potrpežljiv moraš bit Objavljena slika
Če je dovoljeno o tem govoriti oz če je za "javnost" naj tema ostane drugače pač ne,presodite sami.
Drugače pa vseeno hvala Objavljena slika
Lp

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2010, 12:57

Velja. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 4. julij 2010, 13:08

Jaz bi ti priporočil, da se malo seznaniš z akupunkturo/akupresuro. Začneš lahko s kakšno knjigo iz področja tuina ali shiatsu masaže in se bolj posvetiš meridianom in pretoku energije. Tu gre za principe harmoniziranja energij v telesu. Seveda pa lahko telesu tudi škoduješ,,.upam, da te bo to vseeno manj pritegnilo kot zdravljenje. x:)x

#10 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 4. julij 2010, 13:55

Sej ne vem če je prepovedano... jaz sem jih za nekaj zvedel bri borilnih veščinah, samoobramba... ampak naj tega ne bi nikol uporablal in nam je blo tut rečeno da o tem ne govorimo... verjetno zaradi varnosti, ker bi folk hotu probat če je res... sam se ni za igrat...


Če je blo na NG, potem poglej v spored kako je bilo naslov oddaje, če si to zdaj gledal... če je teža že dle časa nazaj, poglej malo po pašnikih* če najdeš kaj, ker se ponavadi najde dosti oddaj iz NG...


Spoiler


Res misliš da bi brisali?
Saj če obstajajo o tem oddaje, ki se predvajajo javno, morda ni prepovedano oz. očitno ni.


Mogoče so omenjene tudi samo tiste, manj nevarne točke, s katero ne ubiješ človeka... Objavljena slika

#11 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 4. julij 2010, 14:02

Sem malce pogooglal in sem našel tole... nekaj ti pove... naprej pa še malo raziskuj Objavljena slika

Klik


Pa ne probavaj ravno kako je če ti nekdo zabije nosno kost v možgane, sploh pa se ne udarjaj v bližini adamovega jabolka (predvsem ne s stegnjenimi prsti), ali kaj podobnega, ker boš lahko zakluču...

4 točke imajo v opisu tudi smrt, tko da zgleda se o tistih bolj nevarnih tudi nekaj govori... ali pa so že tako splošno znane da jih je brezveze skrivat...

#12 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 4. julij 2010, 14:12

Še en preprost video, kjer mal pove o tem... Osnovne stvari so povedane, je pa na linku ki sem ga prej dal omenjena tudi ena knjiga, morda si tisto nekje izposodiš...




#13 ehh

ehh
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 4. julij 2010, 14:50

Smo se malce narobe zastopili...
Za odprtje teme sem se pa čist tako odločil me je malce več zanimalo po dokumentracu (gotovo je že kdo gledal na NG,imajo več vrst takšnih odaj seveda različno od specialnih enot kako se urijo ter kako so pripravljeni do samoobrambe).Drugače pa kot sem omenil malo višje,razmislite o temi če je za "javnost"...
Hvala za link Objavljena slika

#14 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 4. julij 2010, 19:26

hehehehehe
preden se bo kdorkoli naučil te kyusho jitsu dim mak točke uporabljat v praksi (kar se samoobrambe tiče) mu bo zrasla dolga bela brada še za 30 cm daljša od Miyagija x8Dx xcivx


No ja... da bi obvladal točke drži... so pa nekatere točke tako lahke za zadet, da še prehitro do tega pride...

#15 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. julij 2010, 19:52

Hm, dim mak točke niso kar tako...za najdt in zadet namreč...je treba točno locirat in s prstom udarit na tisto področje...skratka treba je poznat točko, imet utrjene roke in prste in še marsikaj drugega...udarci v nos, ušesa, pleksus ipd. pa ne zahtevajo kaj preveč truda in znanja...zato se te udarce bolj uči pri raznih samoobrambah...Objavljena slika

Pri tistih vitalnih tačkah pa obstaja kao plus- minus...skratka če je udarec v črno tačko (smrtna, za onesposobit) mora kao obstajat tudi bela tačka, ki izniči ta učinek...človeček se lažje nauči akupunkture al pa kakšne podobne vede kot pa uporabljat te udarce v praksi...to lahko traja tudi leta od takrat, ko mu sensei sploh začne kazat te točke...tistih res hudih zadev naj se ne bi kazal kar tako...je treba v redu preverit fizis in psiho učenca...potem pa sledi samo vaja in vaja...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#16 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. julij 2010, 20:06

http://paste2.org/p/903533

#17 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 4. julij 2010, 20:57

hehehehehe
preden se bo kdorkoli naučil te kyusho jitsu dim mak točke uporabljat v praksi (kar se samoobrambe tiče) mu bo zrasla dolga bela brada še za 30 cm daljša od Miyagija x8Dx xcivx


Se strinjam..in prav je tako. x:)x

#18 KoryuBudo

KoryuBudo
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 277

Objavljeno: 24. november 2010, 21:18

Spoštovani, ehh


Kar se zadeva vašega vprašanja bi vam želel sporočiti, da se Kyusho - jutsu ali Dim Mak deli v osnovi na dovoljeni in na prepovedani. Dovoljeni Kyusho - jutsu zaobjema v prvem sklopu 36 vitalnih točk na telesu, katerim se nato doda nadaljnih 36, katerim sledi nadaljnih 72 točk in tako dalje. Skupno dovoljeni Kyusho - jutsu obravnava okoli 400 vitalnih točk in predelov. V prvi osnovi se obravnavajo predvsem napadi na posamezne sklepe, kateri sodijo med najbolj vitalne, najbolj ranljive in najlažje aplikativne vitalne točke za potrebo borbe. Kasneje se prične postopoma obravnavati napade na posamezne notranje organe, mišice, živce in arterije. Na tem mestu je potrebno omeniti, da je Kyusho - jutsu zgolj sestavni del vseh tradicionalnih borilnih veščin, modernih borilnih sistemov in borilnih športov. Razlika med njimi, kar se zadeva uporabe znanj Kyusho - jutsu, je zgolj v tem do kolikšne mere le ta znanja uporabljajo in poučujejo. Večina tovrstnih napadov na vitalne točke in predele se navadno konča z izredno težko telesno poškodbo ali celo smrtjo. Navkljub temu pa je poučevanje dovoljenega Kyusho - jutsa zakonito v vseh zahodnih državah. Kar se zadeva poučevanja dovoljenega Kyusho - jutsa obstaja edina pravna sivina pri poučevanju slednjega za potrebe borbe z nožem.

Kar pa se zadeva legendarnega nedovoljenega oziroma prepovedanega Kyusho - jutsa pa le - ta obravnava vitalne točke in predele na telesu, ki povzročijo smrt z zakasnitvijo od parih ur do celo nekaj let. Posamezne točke prepovedanega Kyusho - jutsa niso nobena večja skrivnost, kakor tudi ne njihove kombinacije, tovrstna znanja so dostopna slehernemu posamezniku, ki se želi resno posvetiti temu področju. Pri čemer pa ne gre pozabiti omeniti dejstva, da navkljub temu, da so te informacije dostopne do njih ni ravno lahko priti. Pri prepovedanem Kyusho - jutsu je edino prepovedano poučevati ali javno spregovoriti o načinu uporabe informacij, katere preučuje. Na tem mestu bi želel le še omeniti, da je t.i.: prepovedani Kyusho - jutsu dandanes bolj ali manj stvar mitologije borilnih veščin in se o njem bolj kot ne govori in seznanja nove generacije izključno kot zanimivost in ne z namenom resnega poučevanja.

#19 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 25. november 2010, 11:46

:eek: :eek: :eek:
Ken Shiro...

#20 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 25. november 2010, 13:57

Samo 100?
Amater... :o|o:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0