Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prepričanja glede zdravilcev, terapevtov itd...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
343 komentarjev na to temo

#1 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. november 2010, 06:15

Lepo jutro Objavljena slika

Ker se vsake toliko časa pojavi link, ki se navezuje na to, sem odprl temo, kjer lahko povemo svoja mnenja o konkretni zadevi. Ne vem, če obstaja že podobna tema, o tem naj odloči Marsa...

Gre za to, kaj mislimo (si predstavljamo), kakšen naj bi bil zdravilec, bio terapevt, zdravnik, psiholog, psihiater, socialni delavec...po našem mnenju, da bi ustrezal našim predstavam o njegovi (njihovi) odgovornosti, pravicah, plačilu, etičnih vrednotah, uspešnosti itd ...Skratka- katera merila postavljamo glede vseh teh, ki sem jih opisal in še ostalih poklicnih profilih, ki spadajo v to sfero (homeopati, zeliščarji, maserji, kiropraktiki....). Morda bo kdo dejal, da ti profili odstopajo en od drugega (so različni)...Ali res? Po čemu ? In zakaj ...je takšno vaše mnenje?

Lepo boditeObjavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#2 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 19. november 2010, 10:33

Pozabil si še učiteljex:)x. Jaz bi jih dala v isti koš, ker opravljajo delo z ljudmi. In policaje itd.....
Torej....Če človek nima razčiščenih stvari sam s seboj in dela to delo samo zato, da nekaj dela, potem ne moremo pričakovati od njega kaj konkretnega. Veš, koliko ljudi je na svetu, ki opravljajo delo samo zato, da pač nekaj delajo, dobijo denar in se potem lahko preživijo? Jaz jih poznam ogromno, pa ti? Če pa govorimo o ljudeh, ki delajo s srcem, potem si na zgornje vprašanje že sam odgovoril....Človek mora delo delati odgovorno, etično, posvetit se mora človeku, plačilo pa sledi samo po sebi, kot nagrada, če je človek to dojel in dobro opravlja svoje delo.
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#3 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 19. november 2010, 12:16

Mogoce je tole iz konteksta..samo pozabila sta dodati javne usluzbence,prodajalce..vse, ki sluzbeno delajo z ljudmi. Svojega dela naj nikoli nebi opravljali zgolj in izkljucno samo zaradi zasluzka. Kdor svojega dela ne opravlja z srcem, nima smisla..ni ucinka, ne glede na to, kaksno placila za svoje delo ob mesecu DOBI ne zasluzi. Vsi tile zgoraj zaposleni bi morali imeti cut do cloveka, ker so to poklici, s katerim naj bi sluzili pomoci potrebnim. Ce delujejo v pravi smeri, imajo sreco..ker z svojim delom lahko pomagajo in osrecujejo ljudi, ki tako ali drugace trpijo. Zdravilec ali bioterapevt pa sam dobro ve, kaksen mora biti, kako mora delovati, kaksno skodo lahko naredi sebi in strankam, ce ne deluje kot mora..
lp

#4 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. november 2010, 14:51

Zdravilec ali bioterapevt pa sam dobro ve, kaksen mora biti, kako mora delovati, kaksno skodo lahko naredi sebi in strankam, ce ne deluje kot mora..
lp


Ne, ni izven konteksta...se s strinjam z vsem, le tole bi te vprašal- čemu si izpostavila natanko tale dva?
In še- zakaj ...bi moral sam vedet?

Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž

Človek mora delo delati odgovorno, etično, posvetit se mora človeku, plačilo pa sledi samo po sebi, kot nagrada, če je človek to dojel in dobro opravlja svoje delo.


Tudi tle se strinjam, le vprašal bi- plačilo samo po sebi kot nagrada? Ali ni plačilo v vsakem primeru? Glede prakse, seveda...Kaj pa če ni dobro opravil svojega dela?

Lepo bodiObjavljena slika


Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#5 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 19. november 2010, 18:54

Plačilo po efektivnosti, bi se temu reklo...človek je dal en svoj trud iz sebe, zato zasluži plačilo. Če se človek potrudi in naredi zares tako, kot zna, potem so tudi vsi drugi zadovoljni. Če pa človek blefira, potem pa sam veš, kaj sledi. Jaz osebno bi dala človeku, ki se trudi, pa mogoče ne opravi tega dela tako, kot strokovnjak, enako ali celo višje šlačilo. Zopern mi je tale keš, ampak na srečo obstajajo tudi druge zamenjave, ne samo denarna....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#6 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. november 2010, 18:59

Kje vidim tezavo in kje prednost. Kako do resitev.

1. (a) Prvo bi te vprasal zakaj te sploh zanima to kar sprasujes in drugo (B) da naprej ti sam nam napises tisto kar od nas zelis, kaksrn bi po tvoje moral biti zdravilec!?
Mislim, da je moje vprasanje povsem umestno, da ti kot zdravitelj sam poves kaksen bi bilo dobro da si in kako postopas!
- v kolikor si nam voljan podati tvoj iskren odgovor, verjamem, da se bodo tudi ljudje lazje razgovorili.

-

2. Veckrat sem opazil, da se zdravitelj (v to besedo dajem vse oblike pomoci ene osebe naproti drugi, tudi zdravnike in tudi mnoge duhovne ucitelje), postavlja na pediestal napram tistega ki ga zdravi, uci.
Tako custveno, tako mentalno, duhovno ali kako drugace. Tega ne razumem kot primerno.

3. Tezava - tako kot v novinarstvu, mnogih drugih poklicih in opravljanju del, je to, da ljudje opravljajo svoje poslanstvo za prezivetje, za denar, namesto prostovoljno.
Verjetno bi tudi zdraviteljstvo moralo biti brezplacno sluzenje tistega ki zdravi. Obenem pa bi zdravitelj delal tudi povsem obicajne stvari, kot vsi drugi. Recimo prideloval hrano.
Pac mislim, da bi bilo tako bolje. A dejstva so pac taksna kot so - zgradili smo sistem v katerem se prezivljamo na razlicne nacine znotraj tega sistema. Do nekje je razumljivo, da se zdravilci znajdejo kot se pac znajo in zmorejo.
A vseeno mislim da ni relevantno delo zdravnika, zdravitelja, ipd, dajati v isti kos kot delo recimo nekega zidarja. Namrec lahko bi rekli, da pac vsak opravlja svoje delo in naj bo zanj primerno placan.

Zakaj:
4. Ni garancije. Vem da polepsujem zadevo, ampak, ce vzames neko zdravilo in ti skodi, se lahko oseba pritozi in lahko se razvije proces ustavitve dolocenega zdravila v toku prodaje. To se je ze zgodilo in se se dogaja.
Pri zdravljenju pa kolikor vem, se oseba, ki se pri nekem bioenergetiku zdravi, nima kam pritozit. V tem vidim nedoreceno luknjo, ki jo nekateri izkoriscajo.
Kje je samoregulacija? Temu je zato manj zaupanja, temu se tisto kar je dobro ne razsiri dlje kot bi se lahko. In temu gredo ljudje k zdraviteljem v skrajni sili, ker ne vidijo drugega izhoda, namesto zato ker je to logicno in normalno.

5. Prednost je, da zdravitelji sploh so in da se neki sistemi zdravljenja vseeno pojavljajo pri nas in se o njih govori. Prednosti je pravzaprav zelo veliko.

6. A je tudi pomanjkljivosti. Opazil sem tudi ze, da ljudje hodijo na neke recimo bioterapije, zdravljenje, se tam pocutijo dobro in morda se drugi dan, potem pa jim biopotencial spet pade in je isto ali celo slabse kot je bilo. Nekateri zdravitelji tudi "odbijajo" ljudi (da so "na pol zadeti"), ko pa se prizemljijo pa ni nic drugace kot prej.
Clovek ki tesko nabere denar za neko zdravljenje pri bioenergetiku, tako ne odstrani bistva tezave, temvec le zacasno flika svoje povrsno pocutje. Ne dosti drugace kot neka zdravila pravzaprav. Seveda pa, obstajajo tudi uspesni zdravitelji.

7. Resitve vidim v izkljucno prostovoljnem delu zdraviteljev, ki lahko vzamejo ce jim zdravljeni ponudi materialne dobrine, a sele nekaj casa po terapiji; ko se oseba prizemljeno lahko odloci, ali je bila zanj terapija, zdravljenje koristno ali ne.
O samem zdravstvu pa tule ne bi govoril zdej.

Namrec ce oseba ki zdravi ne zdravi zato ker "mora", ker energija tece cez njo, iz klica, potrebe, temvec zdravi tudi za denar, potem nima pomoje kaj zdravit, ampak mora delat prej na sebi.
Torej oseba, ki se sprasuje kam bo lahko dala ker tako cuti, ce ne ze mora, ker je "poklicana", in ne kaj bo lahko vzela.
Namrec ce oseba cuti da mora dajat, si verjetno ne ustvarja karme.

tako je moje trenutno mnenje; morda preidealisticno.

Lepo jutro Objavljena slika
Gre za to, kaj mislimo (si predstavljamo), kakšen naj bi bil zdravilec, bio terapevt, zdravnik, psiholog, psihiater, socialni delavec...po našem mnenju, da bi ustrezal našim predstavam o njegovi (njihovi) odgovornosti, pravicah, plačilu, etičnih vrednotah, uspešnosti itd ...Skratka- katera merila postavljamo glede vseh teh, ki sem jih opisal in še ostalih poklicnih profilih, ki spadajo v to sfero (homeopati, zeliščarji, maserji, kiropraktiki....). Morda bo kdo dejal, da ti profili odstopajo en od drugega (so različni)...Ali res? Po čemu ? In zakaj ...je takšno vaše mnenje?



#7 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. november 2010, 22:05

Pa se nekaj... kompliciranje je lahko odvec.

Predvidevam, da vecina ljudi pricakuje, da jim bo zdravitelj, zdravnik, itn, pomagal tako, da se bodo bolje pocutili, eventuleno odstranili tezave ki jih imajo. Simpl.
Ker pa so okoliscine zelo razlicne, se razlicno pokazejo tudi taka pricakovanja kot utemeljena ali neutemeljena. Vcasih zaradi napacne presoje zdravljenega, vcasih zaradi slabega dela zdravitelja, vcasih oboje.

#8 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 19. november 2010, 23:26

Fora je tukaj spet v tem, da zdravilec ni čudodelnik in da ne more delati čudežev. Lahko res odpravi določene težave, v dostih priomerih pa pokaže vrata, čez katera mora človek sam......
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#9 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 20. november 2010, 06:45

Kje vidim tezavo in kje prednost. Kako do resitev.

1. (a) Prvo bi te vprasal zakaj te sploh zanima to kar sprasujes in drugo (Objavljena slika da naprej ti sam nam napises tisto kar od nas zelis, kaksrn bi po tvoje moral biti zdravilec!?

Moja obrazložitev za odpiranje teme je napisana v prvem stavku te teme:
Ker se vsake toliko časa pojavi link, ki se navezuje na to, sem odprl temo
Drugače pa ne mislim, da moram ravno konkretno podati najprej svoje videnje, ker je to pač moja stvar...v tistem stavku sem razložil zakaj tema, ostalo pa se razvija samo po sebi...ne vem, nisem ravno ljubitelj ceremonijalov...


Mislim, da je moje vprasanje povsem umestno, da ti kot zdravitelj sam poves kaksen bi bilo dobro da si in kako postopas!
- v kolikor si nam voljan podati tvoj iskren odgovor, verjamem, da se bodo tudi ljudje lazje razgovorili.

Nisem zdravitelj...
-

2. Veckrat sem opazil, da se zdravitelj (v to besedo dajem vse oblike pomoci ene osebe naproti drugi, tudi zdravnike in tudi mnoge duhovne ucitelje), postavlja na pediestal napram tistega ki ga zdravi, uci.
Tako custveno, tako mentalno, duhovno ali kako drugace. Tega ne razumem kot primerno.

Se popolnoma strinjam...opravlja svoje delo...ali poslanstvo, nalogo, namen, namero, prispevek k funkcioniranju populacije

3. Tezava - tako kot v novinarstvu, mnogih drugih poklicih in opravljanju del, je to, da ljudje opravljajo svoje poslanstvo za prezivetje, za denar, namesto prostovoljno.
Verjetno bi tudi zdraviteljstvo moralo biti brezplacno sluzenje tistega ki zdravi. Obenem pa bi zdravitelj delal tudi povsem obicajne stvari, kot vsi drugi. Recimo prideloval hrano.

Dejstvo je, da to ne gre...na vem, kako si predstavljaš delo novinarja, zdravnika, psihologa, terapevta...vendar, če bi opravljali delo volontersko, bi bili tudi rezultati temu primerni. Če hočeš resno opravljati svoje delo, potem to ne moreš kot hobi, ker tudi namen in posledica dela- ni hobi...Če bi bilo pa tasko, potem tudi ni realno kaj prida pričakovati od take osebe, se ti ne zdi? Kar delaš, moraš živeti...Moj bog mi ne bo pripravil materiala, ponoči pisal knjigo, mi med spanjem vcepil vse izkušnjue, na podlagi katerih lahko to posreduješ dalje, ne bo prebral cele gore literature z različnih področij ter jih integriral v določen koncept , skupaj z kognitivnim učenjem...itd...medtem, ko bol jaz plel čebulo...
Enako velja za vse, ki sem jih naštel. Ker čas vseh, ki sem jih naštel, vseh profilov , je natančno toliko omejen, kot čas vsakega peka, čevljarja, menagerja, učitelja, policaja ali cvetličarke...
Vsak dan ima recimo 24 ur.

Pac mislim, da bi bilo tako bolje. A dejstva so pac taksna kot so - zgradili smo sistem v katerem se prezivljamo na razlicne nacine znotraj tega sistema. Do nekje je razumljivo, da se zdravilci znajdejo kot se pac znajo in zmorejo.
A vseeno mislim da ni relevantno delo zdravnika, zdravitelja, ipd, dajati v isti kos kot delo recimo nekega zidarja. Namrec lahko bi rekli, da pac vsak opravlja svoje delo in naj bo zanj primerno placan.

Zakaj:
4. Ni garancije. Vem da polepsujem zadevo, ampak, ce vzames neko zdravilo in ti skodi, se lahko oseba pritozi in lahko se razvije proces ustavitve dolocenega zdravila v toku prodaje. To se je ze zgodilo in se se dogaja.

V koliko procentih? In ko se pritožiš zdravniku? Koliko to kaj spremeni v zvezi s stvojim stanjem? In ko se pritožoš učitelju- ali se menja šolski učni načrt? KO se pirtožiš nad psihiatrom- kaj je sprememba- ga odpustijo, ti zamenjajo tablete...?


Pri zdravljenju pa kolikor vem, se oseba, ki se pri nekem bioenergetiku zdravi, nima kam pritozit. V tem vidim nedoreceno luknjo, ki jo nekateri izkoriscajo.
Kje je samoregulacija? Temu je zato manj zaupanja, temu se tisto kar je dobro ne razsiri dlje kot bi se lahko. In temu gredo ljudje k zdraviteljem v skrajni sili, ker ne vidijo drugega izhoda, namesto zato ker je to logicno in normalno.

Do te logike nas je pripeljal razvoj sistemov v družbenih okvirjih - povsem v smislu racionalizacije in podzavestnih vcepljenih prepričanj.

5. Prednost je, da zdravitelji sploh so in da se neki sistemi zdravljenja vseeno pojavljajo pri nas in se o njih govori. Prednosti je pravzaprav zelo veliko.
Se strinjam...več možnosti...

6. A je tudi pomanjkljivosti. Opazil sem tudi ze, da ljudje hodijo na neke recimo bioterapije, zdravljenje, se tam pocutijo dobro in morda se drugi dan, potem pa jim biopotencial spet pade in je isto ali celo slabse kot je bilo. Nekateri zdravitelji tudi "odbijajo" ljudi (da so "na pol zadeti"), ko pa se prizemljijo pa ni nic drugace kot prej.
Clovek ki tesko nabere denar za neko zdravljenje pri bioenergetiku, tako ne odstrani bistva tezave, temvec le zacasno flika svoje povrsno pocutje. Ne dosti drugace kot neka zdravila pravzaprav. Seveda pa, obstajajo tudi uspesni zdravitelji.

Ali medicina zdravi vzroke, ali posledice? Se mi zdi, da jo celo življenje plačujemo, samoplačniško pa direktno takoj, ne glede na celoživljensko plačevanje. Vedno trdimo, da se človek ozdravi sam...zdravitelj le usmeri človek...in ni v bistvu zdravilec...Obenem pa v isti sapi zahtevamo garacijo na nekaj, česar naj ne bi bilo v domeni in obsegu zdravilca. Treba se je odločiti....

7. Resitve vidim v izkljucno prostovoljnem delu zdraviteljev, ki lahko vzamejo ce jim zdravljeni ponudi materialne dobrine, a sele nekaj casa po terapiji; ko se oseba prizemljeno lahko odloci, ali je bila zanj terapija, zdravljenje koristno ali ne.

In ta čas naj zdravilec živi od prane.... Se pravi, zdravnik, psihiater, psiholog in učitelj bi dobil plačo šele potem, ko bi se pokazalo, da so pacienti ozdravljeni, ali da so vsi učenci izdelali razred...Ali glede na dobro voljo pacienta, učenca...tranutno naš svet in naš fiziološki ustroj nima razumevanja za to- moramo biti oblečeni, jest, plačevati stroške in davke- ali si zdravilec ali pa zidar...ali kriminalec ali sodnik...tko je...

O samem zdravstvu pa tule ne bi govoril zdej.

Namrec ce oseba ki zdravi ne zdravi zato ker "mora", ker energija tece cez njo, iz klica, potrebe, temvec zdravi tudi za denar, potem nima pomoje kaj zdravit, ampak mora delat prej na sebi.
Torej oseba, ki se sprasuje kam bo lahko dala ker tako cuti, ce ne ze mora, ker je "poklicana", in ne kaj bo lahko vzela.
Namrec ce oseba cuti da mora dajat, si verjetno ne ustvarja karme.

Tole je hipotetika. Ali poznaš vse ozadje učitelja, policaja, zdravnika, zeliščarja, ko stopiš k njemu? Karma je, v vsakem primeru...povej mi nekoga, ki se ji je izognil....Če bi bilo tako kot si napisal, bi bilo kot sem zgoraj omenil- bi poklicani ne imel problemov s preživetjem in bi z veseljem zdravil zastonj...podpisano, pa mislim da nisem edini, ki bi to podpisal. Vse kar delam free, če boš poskrbel za moje fizične potrebe, bom delal zastonj...Z srcem, veseljem. Sicer nisem ravno materialno usekan (sem skromen- brez lažnega pridiha, kdor me pozna to ve) , je pa res če hočem delati, kar delam, moram preživeti, torej moram nekaj dobiti za to kar delam... Mnogo ( kar se tiče terapij- vse)pa seveda delam tudi brez plačila, kadar pač ljudje nimajo...žal pa to ne gre vedno...moja fizika se oglaša vsake toliko in hoče nekaj, da bo preživela...

tako je moje trenutno mnenje; morda preidealisticno.

Tvoje mnenje je idealistično glede na razmere, v katerih živimo.Je pa lepo mnenje, z dobrim namenom in srcem in mi je všeč



Lepo bodi free Objavljena slika


Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#10 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 20. november 2010, 10:51

Pa se nekaj... kompliciranje je lahko odvec.


aha x:Dx

Lepo jutro Objavljena slika

Ker se vsake toliko časa pojavi link, ki se navezuje na to, sem odprl temo, kjer lahko povemo svoja mnenja o konkretni zadevi. Ne vem, če obstaja že podobna tema, o tem naj odloči Marsa...

Gre za to, kaj mislimo (si predstavljamo), kakšen naj bi bil zdravilec, bio terapevt, zdravnik, psiholog, psihiater, socialni delavec...po našem mnenju, da bi ustrezal našim predstavam o njegovi (njihovi) odgovornosti, pravicah, plačilu, etičnih vrednotah, uspešnosti itd ...Skratka- katera merila postavljamo glede vseh teh, ki sem jih opisal in še ostalih poklicnih profilih, ki spadajo v to sfero (homeopati, zeliščarji, maserji, kiropraktiki....). Morda bo kdo dejal, da ti profili odstopajo en od drugega (so različni)...Ali res? Po čemu ? In zakaj ...je takšno vaše mnenje?

Lepo boditeObjavljena slika

Matjaž


ja, lep pozdrav.

tu gre, po mojem, bolj za vprašanje, kakšna naj bi bila družba oz. družbena struktura,
da bi lahko zdravilec v le-tej sproščeno opravljal svojo naravno funkcijo.




#11 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 20. november 2010, 12:44

Ja, zakaj sem izpostavila ta dva dela...zato, ker zdravilci rastejo...oguljena fraza ampak kot gobe po dezju...Mar res vsi obvladajo svoje delo...so res tako zelo prepricani v pravilnost svoje metode...zdravijo samo simptome in bolezen prestavljajo na kasnejsi cas.lahko tudi v kasnejsa zivljenja..so stare metode zdravljenja, prihajajo nove, vsak hvali svoje...Bolan clovek je nemocen..vem...poskusi vse, da bi ozdravel, zlahka zaupa v veri, da mu povrnejo telesno zdravje...O.k...uradna medicina gleda na pacienta in ga zdravi izkljucno kot telo...zdravilci in bioterapevti pa zdravijo vse tisto nevidno...saj ves...custva, zamere, vzroke , zakaj je do bolezni sploh prislo..je to karmicnega vzroka,no, ceprav karma je vse, kar se nam dogaja...zdravijo globje vzroke...in naj bi prisli do zacetka , do vzrokov oboljenja. Zdaj pa jaz vprasam...Komu bi se sploh pustila energetsko zdraviti, da posega v moje subtilne energije...komu bi zaupala, da mi ne bo naredil vec skode kot koristi...To so moja razmisljanja, moje mnenje...Bolnik je prizadet ne samo telesno, dozivljajo hude travme, osamljeni in sami so v svoji bolezni ...Meni zelo ljuba oseba se je pozdravila na masi patra Tardifa...ko je nekdo, ki ga imas neizmerno rad bolan...molis..zame ni globje molitve od molitve za nekoga, ki ti veliko pomeni..molis iz ciste ljubezni..no, pa smo spet pri ljubezni...Bog je zame najboljsi zdravilec..ja, spet izpadam kot cerkvena mis...Objavljena slika...ampak kdor kot zdravilec ne deluje iz ciste , iskrene ljubezni do Boga in drugih..ne more daljnorocno deosegati uspehov zdravljenja...


Lepo bodi tudi ti


Kristina

#12 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. november 2010, 15:08

dan

kot prvo, brez zamre, ce premislis ponovno o predlogiu, da ne citiras v objavo, temvec loceno, saj te nihce ne more citirat, ampak mora kopirat tvoj tekst itn.. kar vsakemu ki zeli aplicirat otezuje delo.

1a. no, jst ti ne verjamem da je bil to tvoj namen.
seveda je tvoja stvar.. ob tem pricakujes, da bomo drugi podajali svoja mnenja, mene pa recimo zanima tvoj pogled o to kar sprasujes.
nima veze s ceremonijami, ima veze s tem, da ti najprej das tudi nekaj, kar naposled pricakujes od drugih. je pa to predlog.
tvojega mnenja ocitno noces podat, ali pa ga nimas?
zatosi lahko mislim da nimas razciscenih pojmov kaksen bi naj bil zdravitelj, terapevt ipd; kar bi bilo morda nerazunljivo, ce se ukvarjas s tem s cemer se.

1b. whatever, okvirno v tej branzi si, pomagas ljudem s pomocjo nekih terapij.

2. in kaj torej, se strinjas z pediestalom?

3. Ooooo pa gre, Nekateri ljudje zdravijo in pomagajo uspesno povsem na prostovoljni bazi.
Nekdo zdravi zaradi casha in ne zaradi tega ker je poklican. Se sploh pa v teh casih, ko vidis vse vec safet, ki ponujajo storitve po forumih iscoc ljudi v krizi, da jim se tisto poberejo kar imajo.
Zakaj ne, ce bi vsi delali kot hobi, bi se vsaj izluscili tisti, ki so zares poklicani, da pomagajo. In verjamem, da bi jih scasoma bilo celo vec kot sedaj, ker bi ljudje zaupali, in vedeli da lahko nekje iscejo pomoc. Primere iz gorenjske poznamo, ko so ljudje kar drveli taj, ceprav....
Bolje imet 5 dobrih zdraviteljev za katere vemo, da imas smisel obiskati jih in eventuelno nagraditi, kot 50 slabsih, ki na vse mecejo slabo luc in to pocno predvsem zaradi nacina prezivetja.

To kar si napisal se slisi takole: ce nisi denarno motiviran, tvoje delo ne more biti uspesno! ce bi bilo to res, potem mi ni jasno kako se sploh ukvarjas s pomocjo ljudem, ce ti je motivacija denar?
Kdor je zares dober, mu bodo ljudje sami dali sredstva in placila ne potrebuje, ker to pocne ker je poklican, ker "mora" dajati energijo, ali biti pretocen zanjo oz. pomagati drugim! Ne potrebuje sredstva, ker je to zanj sreca, veselje, radost in nuja dajati! ker ce ne opravlja tega dela, zboli.
V tem mu je dajati dosti bolj potrebno kot dobiti, karkoli. Ker ta nuja dajanja postane zanj "negativno" breme, za druge bozji dar, ki ga ne more zadrzati zase, temvec ga mora razdati pomoci potrebnim.
Po tem kar si povedal, pa bi lahko mislil, da tega celo ne razumes.

Dan vsak dan ima 24 ur... nekdo jih izkoristi, da pocne tisto kar mu dusa veli, pa vseeno prezivi, nekdo pa samo zato da prezivi.
Pac idealiziram, ampak nekateri v to verjamejo in to tudi zivijo!
Po drugi strani pa, zakaj bi sel k zdravitelju, ki v veri in praksi ni tako mocan, da dela nekaj izkljucno iz veselja, od katerega bi se lahko ucil kako ustvarjati in spuscati energijo, ne pa da se od njega ucim, kako biti odvisen od sistema v katerem se ne znajde in se mu mora podrejat da lahko prezivi?

4. Tukaj potem nisem pomemben vec jaz, temvec je en pacient = vsi pacienti. Pomeni, da ce je en "nadrajsal" zaradi enega neprimernega zdravila, drugi morda ne bodo in zadeva se spremeni. Pri "zdravitelju" pa ljudje eventuelno "nadrajsujejo" toliko casa, dokler se ne razsiri slab glas o zdravilcu. Pa se potem nihce ne odgovarja. Torej zdravljeni nimajo prav nikakrsne garancije za placane usluge! In zato se zanasat na etiko zdravitelja, je dandanes pac naivno ob veh safetah, ki krozijo naokoli. Pa na nekatera zdravila zal tudi.
Kljub temu pa, za mnoga zdravila vseeno preverjeno lahko trdimo, da delujejo in pomagajo, ceprav nekatera z nezeljenimi stranskimi ucinki.

Ja in, kaj ce nas je pripeljal, to se ne pomeni, da je pa sedaj tako kot je vredu. Pripeljalo nas je tudi do tega, da imamo veliko bolanih ljudi, ki potrebujejo pomoc.

5. da, vec moznsoti za vse. tudi rast izkoriscanja tega.

6. Medicina zdravi vse. Posplosevanje. da je medicina neuspesna je mimo, ker brez nje danes skorajda ne bi mogli ziveti.
Hocemo kirurge, ki jih potrebujemo, ne zelimo pa vsega kar gre zraven. Logicno se eno z drugim financira... zaradi ustvarjenih okoliscin.
In ja, ni idealno v medicini, ampak zal tudi zdravitelji niso. Sicer bi se ze vsi zdravili off medicine, pa se ne.
In da, zdravstvo zdravi veliko posledic, a odvisno na keterem podrocju. Na enih podorcjih bolj vzroke, na drugih bolj posledice.

Namesto, da si ostal fokusiran na zdraviteljih, ipd, si tezo zdej hotu prenest na zdravstvo, primerjat, ces saj tudi oni zdravijo samo posledice (ces, zakaj tako ne bi tudi zdravitelji).. Koliko pa poznas zdraviteljev, ki zares zdravi tudi vzroke bolezni? jaz zelo malo ali nic, zal.
Usmerja lahko tudi zdravnik in tudi nekateri poklicni zdravniki ter terapevti usmerjajo ljudi, da se sami po-zdravijo. Sploh pa jih mnogo danes dela tudi privat, ob sluzbi in je posplosevanje za branzo povsem neprimerno. Zdravstvo je tako zelo sirok pojem, ki zajema veliko branz, zato je posplosevanje povsem neprimerno.

Seveda da lahko zahtevam garancijo. ce zdravitelj ni preprican, da je sposoben mi pomagati, potem nima kaj zdravit. Ker ocitno ni v stiku z intuicijo, ki mu pove ali naj doloceno osebo sploh zdravi ali ne.
Poznam bioenergetika, ki je zdravil le takrat, ko je dobil potrdilo visjih nivojev. da lahko dzravi, sicer ni. In tako se mi zdi prav.
Koliko je bil v tem iskrenm in tocen, pa ne vem. Kot zdravljenemu so nam itaq pomembni predvsem ucinki.
Medicna garancijo jo vsaj okvirno daje, so zakoni; prek klinicnih raziskav itn... hkrati pa veliko zdravil dejansko pomaga ljudem preziveti ali lazje prebroditi dolocene tezave. To so dejstva.

7. Ta cas naj zdravilec zivi od drugega dela, kot vsi drugi ali od sadov tega, kar so mu dali ozdravljeni iz hvaleznosti.
Videl sem zdravitelje, ki delajo brezplacno in nimajo malo, se ne potrebujejo bati za prezivetje.

To je res, da je razumevanja premalo, a na nas je, da to spremenimo. S tem ko se podrejamo sistemu, samo ohranjamo doticno stanje in potrjujemo, da smo sibki.
Recimo nekateri ekoloski kmetje so v avstriji in franciji povezujejo s potrosniki tako, da se prodaja mimo trgovin; ljudje placajo pridelke vnaprej, lahko tudi za eno leto, in potem od razlicnih kmetov dobivajo hrano direktno na dom ali v lokalno zbirno mesto.
Ce enemu kmetu ne gre, ga krije drugi, nasledje lato pa morda obratno itn.
Ponekod to ze kar nekaj casa laufa, pri nas je v povojih. Kaj hocem rect, da so prakticno skoraj neodvisni.


Verjetno se mprevec ostro zastavil... seveda, da nekdo dela na polju, med tem ko drugi vahta otroke teh ki so na polju, vsi skupaj pa jemljejo iz iste malhe, v kateri je tudi neka nujna zdravstvena pomoc itn... ampak govoril sem tudi o garanciji!
Ce se danes clovek pri delu poskudjuje, nujna pomoc pride in urgenca deluje! Za cloveka se bolj ali manj poskrbi!
Da pa zdravstvo premalo dala na preventivi in da to pridom izkoriscajo mnogi, pa je tudi znano.
Pa cetudi zdravstvo dala na preventivi, morajo ljudje sami na sebi kaj naredit, da bo bolje. Drugo z drugim. Brez zavesti in pobude ni nic. Zato pa je zadeva kompleksna, v katero je vkljucena tako politika kot mediji, ki pri vsem skupaj igrajo pomembno vlogo.
Ampak dati potrosniku neko garanacijo se mi zdi potrebno! te pa dandanes pri raznih zdraviteljih in terapevtih potrosnik prakticno nima.
Po svoje je to prednsot, da zacne zaupati, lahko pa tudi ne, ravno zaradi tega, ker zaupa.
Iztq pa je vse sola, tudi to komu zaupati in komu ne. Sola uciti se razlocevati.

Ok, torej ne delas za denar. Fajn. Drugo sem ze povedal... da se ne ponavljam.

In ce ne idealiziram tolk:
Lahko zadevo vzamemo kot izmenjavo energije. ti meni energijo zdravja ali neko pomoc, jaz tebi sredstva v obliki denarja, itaq gre za energijo. Simpl.

A potrosnik je se vedno tako car, kot revez, ki je lahko podvrzen zavajanju ali pa primernim storitvam.
Da se temu izognemo potrebujemo merila, omejitve in pa uveljavjanjr razlicnih nacinov, med katerimi je lahko tudi ta, da nekdo zdravi zgolj prostovoljno. Ce je dober, bo itaq dobil denar. Ce ni ali pa ga okolje ne potrebuje, pa pac ne in morda bolje da pocne kaj drugega.

Danes bi vsi da nam kdo priskrbi osnovno, da lahko pocnemo kar radi pocnemo... a veckrat moramo tudi pokazati, da nas v tem kar pocnemo okolje tudi potrebuje, da mu uspesno nudimo storitev.
In razumem, da se pac ne znajdemo v razlicnih poklicih in zeljah v tem svetu vsi enako. S tem ko zacnemo nekaj delat za denar, obstaja vecja moznost, da zadeva ni vec prizemljena v svoji cistosti in namenu. Kakor kdo pac.

In ja, pac, naj vsak dela kot misli da je prav. Nekomu pa morda visji jaz pravi, da naj poskrbi ob tem tudi zase, tako da racuna svoje delo.

Torej vprasu si za mnenje in povedal ssm ga v svojem morda pre-idealiziranem pogledu.

Kako pa bi ti resil zadevo z garnacijo? Kaj ti garantiras cloveku, kipride k tebi po storitev? Ti mora verjet na besedo?

lp

1a. Moja obrazložitev za odpiranje teme je napisana v prvem stavku te teme:
Ker se vsake toliko casa pojavi link, ki se navezuje na to, sem odprl temo
Drugace pa ne mislim, da moram ravno konkretno podati najprej svoje videnje, ker je to pac moja stvar...v tistem stavku sem razložil zakaj tema, ostalo pa se razvija samo po sebi...ne vem, nisem ravno ljubitelj ceremonijalov...

1b. Nisem zdravitelj...


2. Se popolnoma strinjam...opravlja svoje delo...ali poslanstvo, nalogo, namen, namero, prispevek k funkcioniranju populacije

3. Dejstvo je, da to ne gre...
Ce hoceš resno opravljati svoje delo, potem to ne moreš kot hobi, ker tudi namen in posledica dela- ni hobi...
Ce bi bilo pa tasko, potem tudi ni realno kaj prida pricakovati od take osebe, se ti ne zdi?
Vsak dan ima recimo 24 ur.

4. Koliko to kaj spremeni v zvezi s stvojim stanjem?
Do te logike nas je pripeljal razvoj sistemov v družbenih okvirjih - povsem v smislu racionalizacije in podzavestnih vcepljenih prepricanj.

5. Se strinjam...vec možnosti...

6. Ali medicina zdravi vzroke, ali posledice? Se mi zdi, da jo celo življenje placujemo, samoplacniško pa direktno takoj, ne glede na celoživljensko placevanje. Vedno trdimo, da se clovek ozdravi sam...zdravitelj le usmeri clovek...in ni v bistvu zdravilec...Obenem pa v isti sapi zahtevamo garacijo na nekaj, cesar naj ne bi bilo v domeni in obsegu zdravilca. Treba se je odlociti....

7. Resitve vidim v izkljucno prostovoljnem delu zdraviteljev, ki lahko vzamejo ce jim zdravljeni ponudi materialne dobrine, a sele nekaj casa po terapiji; ko se oseba prizemljeno lahko odloci, ali je bila zanj terapija, zdravljenje koristno ali ne.

In ta cas naj zdravilec živi od prane.... Se pravi, zdravnik, psihiater, psiholog in ucitelj bi dobil placo šele potem, ko bi se pokazalo, da so pacienti ozdravljeni, ali da so vsi ucenci izdelali razred...Ali glede na dobro voljo pacienta, ucenca...tranutno naš svet in naš fiziološki ustroj nima razumevanja za to- moramo biti obleceni, jest, placevati stroške in davke- ali si zdravilec ali pa zidar...ali kriminalec ali sodnik...tko je...

...mislim da nisem edini, ki bi to podpisal. Vse kar delam free, ce boš poskrbel za moje fizicne potrebe, bom delal zastonj...
Z srcem, veseljem. Sicer nisem ravno materialno usekan (sem skromen- brez lažnega pridiha, kdor me pozna to ve) , je pa res ce hocem delati, kar delam, moram preživeti, torej moram nekaj dobiti za to kar delam... Mnogo ( kar se tice terapij- vse)pa seveda delam tudi brez placila, kadar pac ljudje nimajo...žal pa to ne gre vedno...moja fizika se oglaša vsake toliko in hoce nekaj, da bo preživela...

tako je moje trenutno mnenje; morda preidealisticno.

Tvoje mnenje je idealisticno glede na razmere, v katerih živimo.Je pa lepo mnenje, z dobrim namenom in srcem in mi je všec



#13 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 20. november 2010, 16:12

free

Ali ti uradna medicina da garancijo, da se pozdravis, kljub temu, da so njihove place neprimerljivo vecje od povprecnih...Kaj izgubijo v primeru, ko zasustrajo pacienta.., ki je lahko izgubil vse, kar je imel...golo zivljenje... Zakaj bi ravno zdravilci delali zastonj..ali zato, ker je samo posrednik med energijami in pacientom. Ali je njegovo delo manjvredno od dela splosnega zdravnika, ki ti napise recept ali napotnico...Mar ni to na nek nacin isto..posrednistvo..

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. november 2010, 16:25

Sm mislu da je alterantva boljsa od uradne x:Dx ne pa da se sklicuje ali celo primerja z uradno x;)x
ce bo polde skocu z mosta, naj pa se janez. x:o)x

konc koncev pa si sama povedala - KER JE POSREDNIK! ker energja ni njegova, temvec dana od vesolja, boga ali kakorkoli to imenujes.
Posrednik do tistih ljudi, ki se ne znajo filat, ki niso pretocni, ker so zablokirani. Zato mislim da ni prav da nekdo racuna za nekaj kar ni njegovo, temvec dano kot darilo, da lahko sluzi! Sluzenje je dar, je najvecja milost, ki jo lahko nekdo prejme!
In kdor tega ne cuti tako, torej ne cuti zdravilstva, zdravljenja, ipd, na tak nacin, zame ni primeren zdravilec.
In taksno je moje mnenje.

ker si pa nekdo omisli hudo najeto drage prostore, ne vem kaksne sole, pripomocke itn, pa seveda rabi cash, da vse to placa.
Med tem ko so lahko (res da niso vedno) stvari povsem preproste.
Ze zdravsto je dovol jdrago, da se kupi hudo drage aparate, recimo dializne itn, da se ljudem pomaga, jih testira, analizira, raziskuje itn.


free

Ali ti uradna medicina da garancijo, da se pozdravis, kljub temu, da so njihove place neprimerljivo vecje od povprecnih...Kaj izgubijo v primeru, ko zasustrajo pacienta.., ki je lahko izgubil vse, kar je imel...golo zivljenje... Zakaj bi ravno zdravilci delali zastonj..ali zato, ker je samo posrednik med energijami in pacientom. Ali je njegovo delo manjvredno od dela splosnega zdravnika, ki ti napise recept ali napotnico...Mar ni to na nek nacin isto..posrednistvo..


hot sm se to dodat... jts lahk kle lapam pa lapam o idealih... konc koncev si ne umisljam da je moje mnenje pomembno; med tem ko nek terapevt al pa zdravilec sam eni posebi pomaga, pa bo naredu mnogo vec kot ce jaz pisem klele cele litanije.
tko da, kar se tega tice praksa rula!!!

#15 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 20. november 2010, 16:30

pravilno razmišljanje je to, da naj se uradna medicina in alternativna med seboj prepletajo in dopolnjujejo...to je vse, kar mam tukaj za povedat......
Ne govorimo o plačah, govorimo o medicini, btw.....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. november 2010, 16:35

Povsem strinjam! Nanekih podrocjih se ze in se se bosta srecevali in dopolnjevali :palec: vedno sta se bolj ali manj.

nekaj o tem je povedal tudi dr. papuga
Kitajska tradicionalna medicina v sodobnem svetu >

pravilno razmišljanje je to, da naj se uradna medicina in alternativna med seboj prepletajo in dopolnjujejo...to je vse, kar mam tukaj za povedat......
Ne govorimo o plačah, govorimo o medicini, btw.....



#17 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 20. november 2010, 16:49

Seveda bi se morali alternativna medicina in uradna prepletati...s tem se strinajmo vec ali manj vsi...
Energija je zastonj...Potemtakem naj bi bila alternativna medicina neke vrste hobi, sprostitev, in za to naj nebi racunali...

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. november 2010, 18:13

da. sej tut se, odvisno pa kolk in kej in kdaj kje... se spreminja, kot vse.

x:Dx ce ni belo, je pa crno.
pa se zmer odgovorna okoliscina.
sej jasno lahko, da clovek ki nekaj zeli zdravt in cuti da bi to pocel, odpre s.p. in pac fura zdravljenje, se prilagoti, kokr ve in zna.
pac fura, sej je lahk cist uspesen v tem kar pocne. in pac zato da to pocne rabi se denar za lastno osebnost. In ce so nameni posteni in jasni :palec:
ko je modrosti dovolj in ce mu nekaj pravi, se zacne pa pac sprasevat ce je tako vredu ali ni.
jst se, en se pa pac ne. pa zato mogoce ni nc bolj narobe ali prav kot sicer.
skratka eni pac ne komplicirajo tko kt jst, pa ta delajo kar jim scre veli. Ce!

Seveda bi se morali alternativna medicina in uradna prepletati...s tem se strinajmo vec ali manj vsi...

Energija je zastonj...Potemtakem naj bi bila alternativna medicina neke vrste hobi, sprostitev, in za to naj nebi racunali...



#19 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 20. november 2010, 18:20

Te popolnoma razumem, kaj hoces povedati, da bi zdravilci delali zastonj...samo vseeno to v praksi najbrz ne gre. Tudi oni rabijo za prezivetje, pa ce so se tako modri. Je pa res, da si marsikateri izmed njih preceni.

#20 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 20. november 2010, 18:44

kot sem že nekje pisala...mislim, da si človek zasluži nagrado za prejeto delo, ne bom pa ponavljala, kakšno, ker sem se v eni temi že razpisala o tem...ni pa nujno, da je denar....

kot sem že nekje pisala...mislim, da si človek zasluži nagrado za prejeto delo, ne bom pa ponavljala, kakšno, ker sem se v eni temi že razpisala o tem...ni pa nujno, da je denar....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#21 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. november 2010, 21:47

Zdravilec, predno je to postal in tudi potem vsak dan raziskuje sebe, hodi in plačuje na razne tečaje, seminarje, študira literaturo, hodi po svetu in išče razne oblike zdravljenja.
Tukaj se sooči tudi z trdo disciplino, odrekanjem, razdajanjem.
Vsa ta pot je pri pravem zdravilcu zelo trda in neusmiljena.Tukaj so velikokrat testi vzdržljivosti. Vsak dan iskanje neke boljše stvari, bolj efektivne, hitrejše...

Zdravilec je vse svoje življenje posvetil temu, da bo drugim ljudem lahko učinkovito pomagal.



In sedaj pride k zdravilcu nekdo, ki hodi v službo osem ur, dela kar so ga naučili, drugih stvari mu itak ni potrebno raziskovati, saj to delajo drugi.
Po končani službi pride domov, vzame v roke daljinec in posluša vsemogoče bedarije, ki jih politika in trgovci vrtijo po ekranih. Pa gre na računalnik in zopet ista zgodba.
Seveda je treba temu človeku vedno ustreči z vsem.To je za njega dejstvo. Dejstvo, da ima zdravilec dar narave in ta dar se deli zastonj.

Ali si ta zdravilec ne zasluži plačila? ,plačila za vsa odrekanja, disciplino, učenje, .........?
Imate občutek, da se je on šolal zastonj, da živi od Božje milosti in ta milost mu tudi plačuje položnice,mu kupi hrano..............................................vse, kar imate VI ???
Pravi zdravilec spoštuje Vas, zakaj ga potem ne bi spoštovali tudi vi.

#22 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 20. november 2010, 23:05

Zdravilec, predno je to postal in tudi potem vsak dan raziskuje sebe, hodi in plačuje na razne tečaje, seminarje, študira literaturo, hodi po svetu in išče razne oblike zdravljenja.
Tukaj se sooči tudi z trdo disciplino, odrekanjem, razdajanjem.
Vsa ta pot je pri pravem zdravilcu zelo trda in neusmiljena.Tukaj so velikokrat testi vzdržljivosti. Vsak dan iskanje neke boljše stvari, bolj efektivne, hitrejše...

Zdravilec je vse svoje življenje posvetil temu, da bo drugim ljudem lahko učinkovito pomagal.



In sedaj pride k zdravilcu nekdo, ki hodi v službo osem ur, dela kar so ga naučili, drugih stvari mu itak ni potrebno raziskovati, saj to delajo drugi.
Po končani službi pride domov, vzame v roke daljinec in posluša vsemogoče bedarije, ki jih politika in trgovci vrtijo po ekranih. Pa gre na računalnik in zopet ista zgodba.
Seveda je treba temu človeku vedno ustreči z vsem.To je za njega dejstvo. Dejstvo, da ima zdravilec dar narave in ta dar se deli zastonj.

Ali si ta zdravilec ne zasluži plačila? ,plačila za vsa odrekanja, disciplino, učenje, .........?
Imate občutek, da se je on šolal zastonj, da živi od Božje milosti in ta milost mu tudi plačuje položnice,mu kupi hrano..............................................vse, kar imate VI ???
Pravi zdravilec spoštuje Vas, zakaj ga potem ne bi spoštovali tudi vi.


:palec:x:)x
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#23 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 21. november 2010, 05:56

aha Objavljena slika



ja, lep pozdrav.

tu gre, po mojem, bolj za vprašanje, kakšna naj bi bila družba oz. družbena struktura,
da bi lahko zdravilec v le-tej sproščeno opravljal svojo naravno funkcijo.




Ja- temeljno je seveda to- družbena zasnova, kot temelj , ki pogojuje delovanje...

lepo bodiObjavljena slika


Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#24 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 21. november 2010, 06:20

dan

kot prvo, brez zamre, ce premislis ponovno o predlogiu, da ne citiras v objavo, temvec loceno, saj te nihce ne more citirat, ampak mora kopirat tvoj tekst itn.. kar vsakemu ki zeli aplicirat otezuje delo.

1a. no, jst ti ne verjamem da je bil to tvoj namen.
seveda je tvoja stvar.. ob tem pricakujes, da bomo drugi podajali svoja mnenja, mene pa recimo zanima tvoj pogled o to kar sprasujes.
nima veze s ceremonijami, ima veze s tem, da ti najprej das tudi nekaj, kar naposled pricakujes od drugih. je pa to predlog.
tvojega mnenja ocitno noces podat, ali pa ga nimas?
zatosi lahko mislim da nimas razciscenih pojmov kaksen bi naj bil zdravitelj, terapevt ipd; kar bi bilo morda nerazunljivo, ce se ukvarjas s tem s cemer se.

Free- misli kar se ti zdi...tvoja pravica, čeprav odrejenje oblikoslovja na forumu se mi dozdeva paše v domeno Marse in če te kaj moti, ne piši...Na tole ti sploh ne nameravam odgovoriti, ker imaš očitno probbleme s komunikacijo- v sebi...

1b. whatever, okvirno v tej branzi si, pomagas ljudem s pomocjo nekih terapij.

2. in kaj torej, se strinjas z pediestalom?

Ne, je pa realna resnica, pravzaprav ena od skrajnosti...

3. Ooooo pa gre, Nekateri ljudje zdravijo in pomagajo uspesno povsem na prostovoljni bazi.
Nekdo zdravi zaradi casha in ne zaradi tega ker je poklican. Se sploh pa v teh casih, ko vidis vse vec safet, ki ponujajo storitve po forumih iscoc ljudi v krizi, da jim se tisto poberejo kar imajo.
Zakaj ne, ce bi vsi delali kot hobi, bi se vsaj izluscili tisti, ki so zares poklicani, da pomagajo. In verjamem, da bi jih scasoma bilo celo vec kot sedaj, ker bi ljudje zaupali, in vedeli da lahko nekje iscejo pomoc. Primere iz gorenjske poznamo, ko so ljudje kar drveli taj, ceprav....
Bolje imet 5 dobrih zdraviteljev za katere vemo, da imas smisel obiskati jih in eventuelno nagraditi, kot 50 slabsih, ki na vse mecejo slabo luc in to pocno predvsem zaradi nacina prezivetja.

To kar si napisal se slisi takole: ce nisi denarno motiviran, tvoje delo ne more biti uspesno! ce bi bilo to res, potem mi ni jasno kako se sploh ukvarjas s pomocjo ljudem, ce ti je motivacija denar?
Kdor je zares dober, mu bodo ljudje sami dali sredstva in placila ne potrebuje, ker to pocne ker je poklican, ker "mora" dajati energijo, ali biti pretocen zanjo oz. pomagati drugim! Ne potrebuje sredstva, ker je to zanj sreca, veselje, radost in nuja dajati! ker ce ne opravlja tega dela, zboli.
V tem mu je dajati dosti bolj potrebno kot dobiti, karkoli. Ker ta nuja dajanja postane zanj "negativno" breme, za druge bozji dar, ki ga ne more zadrzati zase, temvec ga mora razdati pomoci potrebnim.
Po tem kar si povedal, pa bi lahko mislil, da tega celo ne razumes.

Dan vsak dan ima 24 ur... nekdo jih izkoristi, da pocne tisto kar mu dusa veli, pa vseeno prezivi, nekdo pa samo zato da prezivi.
Pac idealiziram, ampak nekateri v to verjamejo in to tudi zivijo!
Po drugi strani pa, zakaj bi sel k zdravitelju, ki v veri in praksi ni tako mocan, da dela nekaj izkljucno iz veselja, od katerega bi se lahko ucil kako ustvarjati in spuscati energijo, ne pa da se od njega ucim, kako biti odvisen od sistema v katerem se ne znajde in se mu mora podrejat da lahko prezivi?

Objavljena slikaRes Free. vćasih ne vem ali si res tako slep, ali se pa delaš, da ničesar ne razumeš ali pa imaš paranojo in v vsem vidiš negativo...
Čeprav je takole- tole zadnje vsekakor drži...ne bom ti tukaj razlagal kaj te muči, ker veš in je samo tvoja stvar in ne drugih.
Drugače pa- hotel sem ti povedati, da (kje si dobil motivacijo- cash????) mora človek biti "cel - ves" v neki stvari, ki jo hoče izvajati, če jo hoče kvalitetno...Če si razdvojen na več koncih, je potem vsekakor tako znanje, kot tudi izkušnje- vprašljivo. In to ti malce težje sodiš, ker tega ne počneš. Volonterizem- sem že napisal - ker ima oseba delo na drugem koncu (obvezno za preživetje) ostane bolj malo zdrave volje in energije za tisto kar dela volontersko. Če si v terapevtskih zadevah VES, težko opravljaš še kaj drugega. Hoby sistem pa je hoby sistem in potem ne pričakuj profesionalnega odnosa, kot tudi ne zahtevaj odgovornosti...
in verjetno tudi nihče ne bo od tebe zahteval plačila...

4. Tukaj potem nisem pomemben vec jaz, temvec je en pacient = vsi pacienti. Pomeni, da ce je en "nadrajsal" zaradi enega neprimernega zdravila, drugi morda ne bodo in zadeva se spremeni. Pri "zdravitelju" pa ljudje eventuelno "nadrajsujejo" toliko casa, dokler se ne razsiri slab glas o zdravilcu. Pa se potem nihce ne odgovarja. Torej zdravljeni nimajo prav nikakrsne garancije za placane usluge! In zato se zanasat na etiko zdravitelja, je dandanes pac naivno ob veh safetah, ki krozijo naokoli. Pa na nekatera zdravila zal tudi.
Kljub temu pa, za mnoga zdravila vseeno preverjeno lahko trdimo, da delujejo in pomagajo, ceprav nekatera z nezeljenimi stranskimi ucinki.

Ja in, kaj ce nas je pripeljal, to se ne pomeni, da je pa sedaj tako kot je vredu. Pripeljalo nas je tudi do tega, da imamo veliko bolanih ljudi, ki potrebujejo pomoc.

5. da, vec moznsoti za vse. tudi rast izkoriscanja tega.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika ..a spiš s pištolo v dlani?'


6. Medicina zdravi vse. Posplosevanje. da je medicina neuspesna je mimo, ker brez nje danes skorajda ne bi mogli ziveti.
Hocemo kirurge, ki jih potrebujemo, ne zelimo pa vsega kar gre zraven. Logicno se eno z drugim financira... zaradi ustvarjenih okoliscin.
In ja, ni idealno v medicini, ampak zal tudi zdravitelji niso. Sicer bi se ze vsi zdravili off medicine, pa se ne.
In da, zdravstvo zdravi veliko posledic, a odvisno na keterem podrocju. Na enih podorcjih bolj vzroke, na drugih bolj posledice.

Namesto, da si ostal fokusiran na zdraviteljih, ipd, si tezo zdej hotu prenest na zdravstvo, primerjat, ces saj tudi oni zdravijo samo posledice (ces, zakaj tako ne bi tudi zdravitelji).. Koliko pa poznas zdraviteljev, ki zares zdravi tudi vzroke bolezni? jaz zelo malo ali nic, zal.

Zakaj potem nekaj trdiš, če ne poznaš??'
Je sveta resnica, če tebi ni dostopno...Verjetno pa je tebi tudi problerm sprejemanja orenk problem, imaš izgotovljena prepričanja, za katera misli, da so nujno resnična. Nekaj se jih zavedaš, nekaj pa tudi ne...
Usmerja lahko tudi zdravnik in tudi nekateri poklicni zdravniki ter terapevti usmerjajo ljudi, da se sami po-zdravijo. Sploh pa jih mnogo danes dela tudi privat, ob sluzbi in je posplosevanje za branzo povsem neprimerno. Zdravstvo je tako zelo sirok pojem, ki zajema veliko branz, zato je posplosevanje povsem neprimerno.

Seveda da lahko zahtevam garancijo. ce zdravitelj ni preprican, da je sposoben mi pomagati, potem nima kaj zdravit. Ker ocitno ni v stiku z intuicijo, ki mu pove ali naj doloceno osebo sploh zdravi ali ne.
Poznam bioenergetika, ki je zdravil le takrat, ko je dobil potrdilo visjih nivojev. da lahko dzravi, sicer ni. In tako se mi zdi prav.
Koliko je bil v tem iskrenm in tocen, pa ne vem. Kot zdravljenemu so nam itaq pomembni predvsem ucinki.
Medicna garancijo jo vsaj okvirno daje, so zakoni; prek klinicnih raziskav itn... hkrati pa veliko zdravil dejansko pomaga ljudem preziveti ali lazje prebroditi dolocene tezave. To so dejstva.

7. Ta cas naj zdravilec zivi od drugega dela, kot vsi drugi ali od sadov tega, kar so mu dali ozdravljeni iz hvaleznosti.
Videl sem zdravitelje, ki delajo brezplacno in nimajo malo, se ne potrebujejo bati za prezivetje.

To je res, da je razumevanja premalo, a na nas je, da to spremenimo. S tem ko se podrejamo sistemu, samo ohranjamo doticno stanje in potrjujemo, da smo sibki.
Recimo nekateri ekoloski kmetje so v avstriji in franciji povezujejo s potrosniki tako, da se prodaja mimo trgovin; ljudje placajo pridelke vnaprej, lahko tudi za eno leto, in potem od razlicnih kmetov dobivajo hrano direktno na dom ali v lokalno zbirno mesto.
Ce enemu kmetu ne gre, ga krije drugi, nasledje lato pa morda obratno itn.
Ponekod to ze kar nekaj casa laufa, pri nas je v povojih. Kaj hocem rect, da so prakticno skoraj neodvisni.


Verjetno se mprevec ostro zastavil... seveda, da nekdo dela na polju, med tem ko drugi vahta otroke teh ki so na polju, vsi skupaj pa jemljejo iz iste malhe, v kateri je tudi neka nujna zdravstvena pomoc itn... ampak govoril sem tudi o garanciji!
Ce se danes clovek pri delu poskudjuje, nujna pomoc pride in urgenca deluje! Za cloveka se bolj ali manj poskrbi!
Da pa zdravstvo premalo dala na preventivi in da to pridom izkoriscajo mnogi, pa je tudi znano.
Pa cetudi zdravstvo dala na preventivi, morajo ljudje sami na sebi kaj naredit, da bo bolje. Drugo z drugim. Brez zavesti in pobude ni nic. Zato pa je zadeva kompleksna, v katero je vkljucena tako politika kot mediji, ki pri vsem skupaj igrajo pomembno vlogo.
Ampak dati potrosniku neko garanacijo se mi zdi potrebno! te pa dandanes pri raznih zdraviteljih in terapevtih potrosnik prakticno nima.
Po svoje je to prednsot, da zacne zaupati, lahko pa tudi ne, ravno zaradi tega, ker zaupa.
Iztq pa je vse sola, tudi to komu zaupati in komu ne. Sola uciti se razlocevati.

Ok, torej ne delas za denar. Fajn. Drugo sem ze povedal... da se ne ponavljam.

In ce ne idealiziram tolk:
Lahko zadevo vzamemo kot izmenjavo energije. ti meni energijo zdravja ali neko pomoc, jaz tebi sredstva v obliki denarja, itaq gre za energijo. Simpl.

A potrosnik je se vedno tako car, kot revez, ki je lahko podvrzen zavajanju ali pa primernim storitvam.
Da se temu izognemo potrebujemo merila, omejitve in pa uveljavjanjr razlicnih nacinov, med katerimi je lahko tudi ta, da nekdo zdravi zgolj prostovoljno. Ce je dober, bo itaq dobil denar. Ce ni ali pa ga okolje ne potrebuje, pa pac ne in morda bolje da pocne kaj drugega.

Danes bi vsi da nam kdo priskrbi osnovno, da lahko pocnemo kar radi pocnemo... a veckrat moramo tudi pokazati, da nas v tem kar pocnemo okolje tudi potrebuje, da mu uspesno nudimo storitev.
In razumem, da se pac ne znajdemo v razlicnih poklicih in zeljah v tem svetu vsi enako. S tem ko zacnemo nekaj delat za denar, obstaja vecja moznost, da zadeva ni vec prizemljena v svoji cistosti in namenu. Kakor kdo pac.

In ja, pac, naj vsak dela kot misli da je prav. Nekomu pa morda visji jaz pravi, da naj poskrbi ob tem tudi zase, tako da racuna svoje delo.

Torej vprasu si za mnenje in povedal ssm ga v svojem morda pre-idealiziranem pogledu.

Kako pa bi ti resil zadevo z garnacijo? Kaj ti garantiras cloveku, kipride k tebi po storitev? Ti mora verjet na besedo?

Ali plačaš kruh taktrat, ko ga poješ ali takrat, ko ga kupiš? Enostavno- odgovori...

lp



Fajn bi bilo Free, da bi malce bral VSE, če že komentiraš . Napisal sem tudi, da terapije delam brezplačno...a bo v redu...ali si slep...Tvoji komentarji so razvlečeni in ponavljajo iste zaključke, obenem pa ne upoštevaš vsega kar kometiraš. Argumenov pa tako ni...gledaš enostransko- terapevt bi moral biti na prani, zdravnika iz tega koncepta vzameš ven, ker so DOBRI. V redu, saj pravim, da vsak opravlja svoje delo, vendar ti bi rad naredil zdravilce terapevte za nek poseben razred, za kateri naj bi veljal povsem drug režim, kot za ostale poklice, kjer gre za posledično približno enke namene. Najbolje, da vse terapevte spraviš v geto, kjer bodo na vodi in zraku, dokler medicina in znanost ne potrdi vsakega njihovega primera kot uspešnega- potem dobi sendvič...Sodiš .....Saj je lepo da komentiraš, vendar so tvoji komentarji destruktivni, tvoje igranje nekakšnega kalimera- šefa foruma pa dokaj smešno. In zahtevaš ( v samem sebi, ) da vsak kima tvoji sodbam...Dovoli malce liberalizacije, vsak v temi, ki je nisi ti odprl...In te nihče ne sili, da sodeluješ s tvojim pisanjem.
Beri tisto kaj je kdo napisal, beri vse in potem komentiraj. Če ne, pa napiši, da smo vsi razen tebe butli, neiskreni, lažnjivi, nevedni, .... in bodi srečen....zdaj pa si daj duška, me opljuvaj itd...polepšaj si nedeljo...
Nekaj pa bo držalo- tebe ne komentiram več, ker se enostavno ne da, razen, če bi bil tvoj klon....pa nisem.
Lepo bodiObjavljena slika

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#25 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 21. november 2010, 06:51

Ja, zakaj sem izpostavila ta dva dela...zato, ker zdravilci rastejo...oguljena fraza ampak kot gobe po dezju...Mar res vsi obvladajo svoje delo...so res tako zelo prepricani v pravilnost svoje metode...zdravijo samo simptome in bolezen prestavljajo na kasnejsi cas.lahko tudi v kasnejsa zivljenja..so stare metode zdravljenja, prihajajo nove, vsak hvali svoje...Bolan clovek je nemocen..vem...poskusi vse, da bi ozdravel, zlahka zaupa v veri, da mu povrnejo telesno zdravje...O.k...uradna medicina gleda na pacienta in ga zdravi izkljucno kot telo...zdravilci in bioterapevti pa zdravijo vse tisto nevidno...saj ves...custva, zamere, vzroke , zakaj je do bolezni sploh prislo..je to karmicnega vzroka,no, ceprav karma je vse, kar se nam dogaja...

Na karmo vpliva vse, tudi uradna medicina...bolezen je posledica, vzrok je samo kot izziv tvojega sprejemanja bolezni v obliki naloge.....in tukaj bi lahko potemtakem dejali, da je vsak drug razen bolnika- odvečen. Po eni strani to drži, po drugi pa se bolnik s tem nikakor ne bo strinjal....

zdravijo globje vzroke...in naj bi prisli do zacetka , do vzrokov oboljenja. Zdaj pa jaz vprasam...Komu bi se sploh pustila energetsko zdraviti, da posega v moje subtilne energije...komu bi zaupala, da mi ne bo naredil vec skode kot koristi...
Vsak trenutek se ti dogaja, vsako sekundo, vsaka misel, čustvo v tebi dela dobro ali škodo. Vsak obisk pri zdravniku, vsak pogovor pogojuje to, kaj si, in kaj boš....

To so moja razmisljanja, moje mnenje...Bolnik je prizadet ne samo telesno, dozivljajo hude travme, osamljeni in sami so v svoji bolezni ...

To je napačno razmišljanje- verjemi, nikoli nisi sam.


Meni zelo ljuba oseba se je pozdravila na masi patra Tardifa...ko je nekdo, ki ga imas neizmerno rad bolan...molis..zame ni globje molitve od molitve za nekoga, ki ti veliko pomeni..molis iz ciste ljubezni..no, pa smo spet pri ljubezni...Bog je zame najboljsi zdravilec..

Ali misliš, da nekdo , ki opravlja terapije, lahko sploh kaj doseže brez ljubezni, reciva- boga...osebno mislim, da ne...
ja, spet izpadam kot cerkvena mis...Objavljena slika...ampak kdor kot zdravilec ne deluje iz ciste , iskrene ljubezni do Boga in drugih..ne more daljnorocno deosegati uspehov zdravljenja...

Mislim, da tudi kratkoročno ne...ker poleg tistega DOBRO, obstajajo določeni stranski segmenti zdravljenja, ki se navadno spregledajo. Dostikrat imam možnost srečevati ljudi, ki pridejo zaradi posledic "zdravljenja". Saj v bistvu ne gre za nekaj narediti narobe - nalašč, gre za neznanje...nekaj bi lahko povezal s tistim, kar sem napisal freeju- če se greš volonterja, bodo VEČINOMA (ne vedno) temu primerni tudi uspehi. Lahko rečeš, da te vodi bog, seveda, toda kljub temu so stvari, za katere rabiš biti CEL , da jih sploh razumeš, da dojameš nekaj kako deluje, zakaj deluje itd...Mnogi, ki jim pomagaš hočejo razumeti kaj se je zgodilo, večina... In prav je tako...Mislim, da sem malce zakompliciral...Poglej- nekdo ima sposobnost (bolj kot drugi) pomagati ljudem...in to podaja...ker pa ne razume, se pravi niti ne sprejema zakonitosti samega delovanja, se v določenih primerih izgubi in ne ve, ne kaj ne kako. Včasih se zadeve manifestirajo na nepredvidljiv način (predvidljiv je malce težje, če zdraviš nekoga za hobi)
ki ga tak nadobuden "popoldanski" zdravilec ne razume...seveda, ker svojega dela ni sprejel v celoti- torej...deluje po načelu- imam nekaj kar pomaga ljudem..pomagal bom ljudem...vendar se ne zaveda, da tudi za takšno delo, ko izkoriščaš tisto, kar ti je dal bog v določeni meri malce bolj dosegljivo in izstopajoče kot drugim, potrebuješ nekaj znanja. In to ni znanje fizike, gre za RAZUMEVANJE življenja...in če to hočeš, potem moraš ŽIVETI in tudi integrirati določena znanja, da pride do razumevanja določenega koncepta. Verjemi, da tudi večina menihov in duhovnikov ni neizobraženih - zakaj, kar gre za to da stvari, ki jih počnejo (učijo, širijo vero itd...)znajo tudi prenesti v razumljivi obliki, in zato potrebujejo tudi sami določeno razumevanje..Ljubezen si pa že sama opredelila- je počelo, tok in zaključek...vse. Je pa vstavljanje v zavest človeka ta pomen ljubezni dokaj težak (glede na naš racionalni um) in zato tudi zdravitel mora iti skozi določena vedenja, izkušnje, da lahko prestopi ta prag...in se preprusti tistemu, ki ve bolje od njega...

Lepo bodi tudi ti


Kristina


Lepo bodiObjavljena slika


Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0